DE BLIECK ZONEN VRAAGT OVERAL BrOUWeHj J. de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Cinema Palace Cinema "Flora,, Belgische Bank van den Arbeid Geeraardsbergen i "MODERNE De Reis in een Vliegtuig Rond de Wereld Grove en Fijne Yoetenbreisters RE FAAM EENEK APOTHEEK Oakerzele. Burgerlijke stand. CINEMA Oe Kieiae Pit ri got Re Vreemdeling Stoven Stoven De Naakte Vrouw Dapper aau..Jimmy Voor haar Kleintje TA Vergeel niet RENEEF-KIEFFER KAPITAAL en HES ERVEN volledig gestort 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas 5 1/2 0/0 ren, evenals uw zei ven tegen de slagen van het noodlot. Gij zijt lid van den Propagandaclub, en helpt aldus de par tij, uwe partij, strijden tot verovering der politieke macht. Gij zijt in een woord, socialist, en gij zijt fier op dien titel. Maar hebt gij er reeds aan gedacht, doet gij wel uw plicht tegenover de j samenwerking. Koopt ge wel al uw brood in de Samenwerking Koopt ge al uwe be- noodigheden in de winkel der Samen werking Gij zegt neen. Welnu, her stel onmiddelijk die grove fout, want eene grove fout is het. Wat de Samen werking was en nog is, wat ze voor ons reeds deed in onzen moeilijken kamp daarover spreken we eens nader. Voor j vandaag zeggen we alléénMen is geen socialist, zoo men geen regelma tig verbruiker is der Samenwerking. VERBRUIKSTER. j Voor de stakers De Dobbeleer. I Van een achterwaresse die haar plicht begrijpt o,5o. Zij aanziet Recht en Vrijheid niet als een vuilnisbak o,5l). Sommige waarzegsters staan op de klanten te letten 0,50. En weten juist te zeggen, hoeveel erin een portefeuille steekt o,5t). Zouden ze ook niet kunnen zeggen, waarom ze op de socialisten zoo Kwaad zijn o,50. Wij weten het, ze houden winkel, en de socialisten ook o,50. Veracht of verwijt niemand, zegt de achterwaresse, dat duurt het langst 1,00. Gezongen door Camiel Charbon, rondgehaald door Ernest De Smet, bij Edm. Van de Maele 8,55. Gezongen door JefPraet, rondgehaald door Cyr. Van der Taelen, bij Bereken Vos 13,50. Gezongen door Elodie en Maria Qum- tain, rondgehaald door Leopold Stevens bii Frans Leroy 14,25. Gezongen bij Alfons Standaert door Alice Adriaens, rondgehaald door Baasken zijne vrouw 8,70. Gezongen door Frederik Rogge man op zijne trouwfeest, het lied Madame Steyman rondgehaald door August Stand.aert 35,00. Volksverte genwoordiger Prosper De Bruyn 2o,oo. Gezongen door Taaf Spinael, en door hem rondgehaald bij Mon Jacobs 16,00 Gezongen en rondgehaald door Pol 9,00. Wed. De Coninck 3,00. Lied ge zongen door Frans Sonck, en rondge haald door Laura De Dobbeleer bij Polle Van Marselus 22,00. Gezongen door Camiel Van Vaerenbergh, rond gehaald door Ernest De Smet bij Edm. Van de Maele 24,40. Gezongen door Maurice Taffyn 12,10. Van dezelfde 7,00. Gezongen door Charbon bij H. Potter 13,00. Poepla 3,50. Verscheidene liederen gezongen bij Polle Wedde door Taaf Spinael, Carlier Cyriel, De Smet Ernest, Taffijn Mau rice en verschillende anderen, te sa men 85,éo. Gezongen door Theresia De Coninck bij Edmond Thielemans 4,5o. Sertin Leopold 2,00. Verdurm Oscar 5,oo. Jef De Deyn 5,00. Pol Van de Steen 5.00. Edgard De Coster 5,00. Leon Buyl 5;oo. Fabriek P. Dauw en Cie. Breckx Frans, Joseph Cornelis, L. Capiau, B. V. Laethem, A. Dauw, R. V. Steenberghe, Petr. V. Dooren, C. Raes, H. De Maeseneer, A. De Decker J. D. Spiegeleer, Onbekend, Fr. Van Dooren, P. Vernis, P. Bonjean, L. D' Haeseleer, R. V. d Wiele, A. Bour geois, V. Baero, S. Van de Maele, F. De Vlaminck, De Clercq Clemence, 33,00. Fabriek Stichelmans 215,35, Fa briek De Mol 94,30. Fabriek La Mo derne 35,lo. Fabriek Scheurmans lol,lo Een gemeenheid I Blanco van «De Donderklok is een ferm schrijver, een letterkundige in den echten zin van het woord. Wekelijks lovort hij voor dat blad oonige lijnen zijner allerbeste proza. Vol dichterlijk gevoel bezingt hij soms de natuur, of spreekt ons over deze 0 geene kunste. Maar wat Blanoo, in het nummer van 2 Oktober ons vertelt, is meor dan dichterlijke proza, het is ronduit gezegd eene lage gemeenheid Blanco sprekende over hot aanstaande huwelijk van Minister Vandevelde, hij maakt daar bij allusies welke elk eerlijk mensch moet afkeuren. Blanco, jon gen, wij hebben meelij mat wij gelooven dat, al is uw naam Blanco, gij een vuile zwarte ziel moet hebben Antwoorden op dergelijk iets kun nen we niet. het gaat ons verstand te boven, wat we wel weten is, dat ge met dergelijke praktijken het nooit ver zult breügen. Steek je han den in je broekzakken, ga mot je l l schijnheilige tronie voor den spiegel staan, en bekijk dan om de liefde Gods, toch eens je zeiven man. Dien 0 raad geeft Recht door Zee. Bij de Handschoensnijders te Ninove. Daar het index-cijfer voor Brussel de 836 punten aanwijst, moeten dus deloonen voor alle Handschoensny ders verhoogen met 40/0 en dit vanaf de week van 9 October. Alleen voor het huis Payser moet dit geschieden vanaf de week van 1 October 1.1. We vestigen er do aandacht van alle snijders op, daar goed rekening van te houden, en in geval dit niet zou geschieden oamiddeliik de plaat selijke Secretaris te verwittigen, die wel zal zorgen dat d it zaakj e in regel komt. E. D. Cinema Zaterdag 8 en Zondag 9 October. Een programma om iedereen te bevre digen. Verdenking of Argwaan een schoone Universal film en De zwer vende Bouifmet den grooten fran- schen komiek Tramei. Bijval verze kerd. In Geeraardsbergen heeft deze film een der grootste successen bekomen. Maandag 10 en Donderdag 13 October Twee buitengewone filmen Prins Zillah en Het graf der geliefden nogmaals een programma zooals er en kel in de Volkscinema worden gegeven De twee %illio tairs» Ze zijn aangekomen in Antwerpen, en hebben ons laten weten dat zij zich goed gevoelen, en zij sturen de beste groeten aan de bezoekers van de Volkscinema, waarover zij ten allen kante met lof hooren spreken, voor de schoone filmen die er vertoond worden. I Is niet toe te schrijven aan hare GOEDKOOPE geneesmiddelen, maar wel aan het vertrouwen in den apotheker zelf en de kwaliteit zijner afgeleverde waren. MUTUALiSTEN voor stipte en zorgvuldige uitvoering uwer geneeskundige voorschriften, uitgelezone en verscho produkten, wendt u in volle vertrouwen tot de Apoiheak Jos. De Ruytrer, Beverstraat, Hïnove. KAMERADEN. Hedon Zondag 9 October, is het vergadering van onze Propaganda club, om 5 ure namiddag, in het Volksbuis. Daar wij op onze iaatsto vergadering besloten hebben, onze vrouwen en meisjes mede te bren gen, doe ik een dringenden oproep tot alle partijgenooten, om zooveel mogelijk vrouwen en meisjes mede te brengen, om to kunnen overgaan tot de stichting van een Vrouwen bond, want het is dringend noodig, dat wij onze vrouwen on meisj es uitdu klauwen onzer tegenstrevers redden, want de Vrouwenbonden onzer vij anden staan meest allen onder de leiding van den pastoor en dezen gebruiken hunne machtigen invloed om twist en tweedracht in het huis houden te brengen, om aldus den strijd om lotsverbetering te verlam men. Dus vrienden envriondinnen,allen naar de vergadering moet het orde woord zijn; den oogenblik is gewich tig in het volle vuur van den strijd voor den 6 maanden dienst. Onze partijgenoot Guillaume De Nauw, Burgemeester van Goeraards- borgeD, zal do vergadering toespro ken. Dus het zal belangrijk zijn, de raadgevingen van onzen verstandl- gen makkor te aanbooren. L. VAN DEN HOVE. Cinema. Heden Zondag 9 en Maandag lo October, vervolg on slot van De zwervende Bouif en nis tweede film Nevens het geluk drama. Universal produktie. Woensdag 12 en Donderdag 13 Oktober. De groote film Carmen met Raquel Mellor. De gekende tenor Piessens uit Gent treedt op als zan ger. Elk herinnert aich nog de bij val dewelke den heer Piessens te I beurt viel met het laatste kunstcon- I eert door de fanfaren Verbroede- ring ingericht. Het zullen waarlijk twee aangename kunstavonden zijn. La grande Amie Een gekend werk van Abt Loutil, on in film omgezet op de meester- ljjkste wyzo met de beste fransche artisten, wordt vertoond Zondag 16 en Maandag 17 Oktober. Huguette Dufflos De bevalligste kunstenares komt in den prachtigen film L' homme l'hispano «De man met de hispano een film, zooals er weinige gedraaid worden. Een buitengewone hande ling, een machtig spel, dat boeit en aangrijpt, 't is een film van het huis Aubert. Doublepatte en Pataohon komen. Gloria Swanson in baar laatste film, en dewelke gedraaid is bij de «Artisten Associés» titelDe liefde van Sunya Groot Bal De vrouwenbond richt eon bal in op Zondag 23 Oktober ten voordeele van de St. Niklaas der schoolkinde ren. Een prachtig orkest nieuwe dansaria's en er is geen twyfel veel bezoekers en veel by val Do Vlag Doet onze vriend G. V. D. P. de eer aan over zyn artikel in Recht en Vrijheid verschenen, te schrijven. Scribe meent dat de arbeiders thuis gekomen zijn van de roode be loften en hy verheugt zich reeds bij de gedachte dat het getal onzor ge- syndikeerdon vermindertwij kun nen hem verzekeren dat ons ledental nog toeneemt voor wat al onze groe pen betreft. Hij schrijft den rooden politie- kon boel Zou Scribe de laatste we ken de katholieke weekbladen niet gelezen hebben Dat deze vent liever zwyge over boel. Of komt het omdat hij gewoon is slechts zich te bomoei- enmet boel? Als het zoo is dat hy eens romdom zich kykeen misschien nypt hij den neus toe, sluit hy de oogen en ooren dicht, voor den boel in zijne eigene party. En van ons muziek gesproken, wat onze vriend er over schreef is waar, wy maken den vooruitgang niet, die wy zouden kunnen maken, maar wij weten ook dat vele katho lieken ons onze fanfaren benijden en zeer tevreden zouden zijn ging het met hunne koninklijke maat schappij zoo goed. Scribe, jongen, de socialisten zul len u nog zooveel bekommernissen veroorzaken en u nog zooveel spijt doen voelen, omdat gij niet zult kun nen beletten dat onze organisatipn stand houden. Wy zoggen het u er kart wel eoDS by ons wat onverschil ligheid zyn, maar het geloof is er niet uit, Scribe, en dat voelt gij mis schien eerder dan gij het verlangt. Stadsmuziekschool De prijs ieeling aan de leerlingen dor Stadsmuziekschool zal plaats heb ben in Stadschouwburg op Zondag 30 Oktobor en gepaard gaan met oen prachtig concert, door de leeraars en leerlingen der school. Fransche leergang. Wij raden de ouders aan, hunne kinderen de fransche leergang, de welke na do schooluren in do ge meentescholen wordt gegeven, te doen volgen. Het is voor hun welzyn De nieuwe laan. Er wordt nogal gesproken over den nieuwen boulevard zooals men hier zegt. Zelfs zijn er nu som' mige menschen, die denkon dat men reeds aan do werken kon bezig zyn. Het stadsbestuur doet zyn plicht en als er nog geen begin is gemaakt, komt het omdat er door do Regoering besparingen moesten gedaan wor den. Er is toch nogmaals aange drongen, om de zaak te bespoedigen, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen dat nu in den oorsten tijd ons vol doening zal gegeven worden. St. Niklaas der schoolkinderen Overdracht 386,00 fr. C. Mauders (vergeten verleden week) 2,oo. Gezongen door Arthur Monnier 8,75. De charleston door de zoon van Arthur Monnier 2.00. Sigarenmakers 60,00. Nierinkx Jos. B.oo David Frans 2,00 Reuse A. 5,00 Marginet P. 5.00. Fr. Motte 2,00. G Hernou5,oo. Schaillée J. 2,00. Roos M. 2.00. Vastiels 2,00. Van Synai 5,oo. Totaal 478,75 fr. Partygenooten stort uw penning voor het klaasfeest onzer kleinen. Er hangt een inschrijvingsUist in het koffiehuis van het Volkshuis. HUWELIJKEN Louis Daver, Grootestr Paul Dele- stró, Lessenschestr.Nelly Collyns, 't Rot. OVERLIJDENS Edouard De Roeck, 10 m. Ouden- bergstr.Coleta De Cavel, 79 j. Wed. Petrus Moudens, KI. Gaffelstr. Molendriea en Hoogevesten - AALST - PROGRAMMA van Vrijdag en Zaterdag om 8 ure, Zondag om 5 en 8 ure 's avonds. Kinderen toegelaten Openingstuk voor Groot Orkest, onder de leiding van M. J. De Bruyne. De Beroemde BISCOT, bijge naamd CHAMBERTIN in Groote Reeks-film in 3 weken Eerste week 10 deelon Naar het werk van Paul Cartoux en Henri Decoin. Tooneelschikking van René le Somptier. SUCCESSUCCES Verwierf reeds te Brussel, Gent, enz. het Grootste Sacces. RICHARD DIX en BETTY OOMP- SON in Dramatische film in 7 deelen Programma van Zondag om 1 ure, Maandag om 5 en 8 ure en Donderdag om 8 uro. Kinderen toegelaten. Vervolg en slot van den Prachtigen Episodefilm Toekomende week, Maandag en Donderdag, begin van De Keizer der Armen succes-film in 3 weken. Kortelings De Naakte Vrouw AFSLAG AFSLAG 1 1 Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN I TH. VERHULST, Arbeidatraat, 14, AALST. worden spoedig gevraagd ter Brei- fabriek G. MEERT, 30, KEIZER LIJKEPLAATS, T/S. Standvastig werk verzekerd. Goed loon. Sohoolstraat, 2-4, AALST Programma van Vrijdag 7, Zaterdag 8, Zondag 9 en Donderdag i3 October Kinderen niet toegelaten. Herneming van het groot succes naar het meesterwerk van Henri Bataille, met de groote artisten Petrovitcb, Louise Lagrange en Ni- ta Naldi. Ondanks den titel is dit stuk in niets strydig met de goede zeden. Integendeel, 't is een groot voor beeld van liefde en opoffering. P. S. Is niet te vergeleken met de film Naakte Vrouwen Maandag io Oct. om 5 en 8 u. Kinderen Toegelaten. Vervolg van de boeiönde cinéro- man De Spioen met de Zwarte Oogen 3e kapittel Verbannen. 4e kapittelDe Samoendansers. Toekomende week De Kleine Kampioen met Bébé Daniels. Kortelings De Madona van den Rozenkrans Moorselbaan, AALST. Programma van Vrijdag 7 October Kinderen toegelaten PIVOLO in Avontuurdrama in 6 deelen Hartroorond Volksdrama Delydensweg eoner verlatene vrouw By iodera vertoouing zal het reali stisch lied Voor haar Bengol ge zongen worden op den film, door M. Gérard De Cleek, van Gent. Tot slot, Een Klucht in 2 deelen. Maandag ro October om 5 en 8 ure, Het Stille Woud met William Desmond, en De Vrouw en de Ledepop Succes film met uitleg van M. Maecken wb? 'VU ivüjfe dat voor alle verhuizingen U best bediend zjjt by Moorselbaan 88, Aalst. Gosloten verhuiswagen. Maatschappolljko ZetelGENT, Volderstraat, I. Affeutschappea: LA LOUVIERE, Sylvain Guyauxstraat, 45 BERGEN, Chlaairestraat, 10. Hulpbureel CHARLEROI, Yxerlaan, 32. Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten accrediiieven Disconto en inning Verhuringean Brandko/fers Wissels en Vreemde munten Aan en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Bons op 6 maanden netto 5 12 o/o Intrest op voorband betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3