Cinema Palaee VRAAGT OVERAL Brouwerij J. DE BEIECK ZONEN Je Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE «MODERNE,, Geeraardsbergen Het Einde van MONTE CARLO Lede denderleeuw Burgerlijke stand CINEM A Welle NINOVE. 't Vervloekte Goud Voor 't Lijdende Menschdom Maakt u niet Kwaad Het Zegen pralend Zeilschip Surcouf, Koning der Zeeschuimers Stoven Stoven II Werklieden, leest nog eens uwe be- footing die u over eenige maanden ltvangen hebt, en gij zult er voor eene 2 Sous voor de Werklieden in nden. Tot binnen veertien dagen, JEFKEN. De Kleuplooze ebben Maandag hun Ceciliafeest ge- ierd Aan deelnemers heeft het met atbroken, want alle huurders van huis n land te Lede en alle omliggende emeenten zijn gedwongen daar deel an te nemen. Voor eemge zal het er istig geweest zijn omdat zij er het iven bij houden, voor andere zooals werklieden zeggenis het voor ons ple- ier maar vele van hunne vrouwen n moeders dio spreken anders 25 fr. erletten, 20,10 fr. voor het banket en o fr. verteer is 65,lo fr., voor een rerkersgezin om de macht van het ka- italisme te steunen, en wat de huur- ,er betreft, voor deze is het zoo plezie- ig niet, men heeft bij hun t'huis ge flest en gevraagd om aan het feest leel te nemen, en bijna geen enkele weeft dit durven weigeren. Waarom De gevolgen die zij vreesden zijn och gekomen opslag van huishuur en andpacht, of het voor deze landbou wers en werklieden een dag van pie ker geweest is, daar twijfelen wij aan, iraot er zijn werklieden die tot 2oo fr. ier jaar moeten opslaan op hun huize- ien voor hunne belooning Dat er na het noenmaal over de ver worven rechten en de verbeteringen der bevolking en het geleverd werk sedert de gemeentekiezing gesproken is daar zullen de leden met veel van vértellen, want hun werk is eer. groote tero. Of de werklieden en landbouwers dit nu zullen gevoelen dat die heeren slleen werken om de kleine man onder den duim te houden, dit hebben hunne menden verleden week bewezen in de Senaatzij hebben de landpacht van 9 iaar op 3 jaar gebracht, iets waar de gene die nun land huren eens moeten aan denken, dat diezelfde heeren al leen strijden tot het behouden van de kapitalistische heerschappij. Werklieden en landbouwers, rukt u los uit de handen van het kapitalisme. GROOTE MEETING. Heden Zondag 37 November, om 4 1/2 ure stipt, heeft er eene groote meeting plaats, bij Rombaut Edmond. Wijnhuis, waar het wetsvoorstel Van De Meulebrouck voor de zesmaanden diensttijd zal uiteengezet worden. Als spreker zal optreden Gezel De Nsuw Guill.Burgemeester van Gee- riardsbergen. Het zal er aan geen volk ontbreken, daar wij verzekerd zijn dat de vermin- dering van de legerdienst in het belang is der gansche bevolking. Elk kome op tijd voor om 6 ure stipt te beginnen. Poiitikus. straten en wegen de zoolang beloofde nieuwe scholen en nieuwe straten kun nen wachten tot 't jaar één. Voor open bare onderstand wordt de armzalige som van 10.000 fr. voorzien Nu stelt j zich de vraag, wie aal het tekort van 1U3.322.01 fr. betalen 't Antwoord is seffens geraden de j arme werkers, de kleine boeren en burgers. j De wet voorziet, dat wanneer ge- meentebesturen, wetens en willens de J gemeentefïnantieën in te kort brengen, dat de bestendige deputatie de ver- plichtende opcentiemen kan invoeren. Ons is de bestendige deputatie van Oost-Vlaanderen genoeg gekend re j actionnair als ze is, zal ze er wel voor zorgen dat de goedgeloovige arbeiders j en boertjes van Denderleeuw, weeral in de zakken te tasten hebben. De katholieken zijn hier in de ge meente de minderheid en de domme fronters geven ze de gelegenheid het éénige punt van hun programma uit te voeren Het hekken aan den ouden stijl hangen. Arbeiders die zoo naïef waren te gelooven in de almacht van Mr Rollier. en in de schijn-democratie van froeu-gele, zullen de les lang onthou- en. We staan nu in afwachting dat de deputatie het budget zal terugsturen met verzoek, de inkomsten en uitgaven in evenwicht te brengen, 't is te zeggen io3.322.01 fr. belastingen stemmen. Als men nu weet dat de belastingen die in 1926 bestonden, maximum 75000 fr. kunnen opbrengen, dan blijven er nog voor 1927, 28000 fr. meer belastin gen te vinden. Veronderstellen we dat de bestendi ge deputatie uit eigen beweging over gaat, tot dekking van dit tekort, welke belastingen zal ze stellen Ongetwij feld taksen op loonen, wedden en pen sioenen. Door ons herhaald protest waren de fronters er voor 2 jaar toe verplicht, de door hun reeds gestemde opcentiemen op loonen en pensioenen op te geven. De achteruitkruipen de deputatie zal ons dit geschenk terug opsolferen. De fronters zullen zeggen, 't is Gent die ons verplichtde kadotters zullen er voor zorgen anderen in 't gedrang te brengen. Ziedaar in enkele trekken het droevig bilan van 10 maand ge meentebestuur, met een meerderheid fronters en aan 't hoofd een rijke ka tholieke burgemeester. De komende jaren zullen nog slech ter zijn, ten ware de volksmassa be wust van zich aelven, met ons eische dat de 11 volksbedriegers van den ge meenteraad er uit trekken om de men- schen door het algemeen stemrecht gelegenheid te geven andere in de plaats te stellen. A. Baeyens. Heden Zondag Concert Worden opgevoerd De Houtzagers, sociaal drama in 1 bedrijf. De Kuische Bruidegom, blijspel in 3 bedrijven. Begin om 6 ure zeer stipt. De Finantieële Warboel De fronters en katholieken reppen in hunne wederzijdsche weekbladen geen woordje, over de door hun ge schapen warboel in de gemeonte-finan- tieèn. Een speciale kommissie uit Gent moest de gemeer-tebegrooting voor 1927 opstellen. De gemeente wordt dus ouder de voogdij gesteld van de klerikale deputatie. 7-al zulks nu een einde stellen aan de luiheid van onze gemeentevaders Het oogenblik is gekomen dat de gemeentebegrooting voor 1928 moest worden opgemaakt, en onze 11 feniksen vonden het nog niet noodig, spoed bij te zetten voor l927. Denderleeuw gaat op finantieël gebied naar den afgrond. Op een begrooting van 612.T0i.89 fr is or een te kort van to3.322.01 fr. Dit te kort zou dit jaar nog grooter ge weest zijn, moest de speciale kommis- saris rekening gehouden hebben van de volgens ministerieële omzendbrief verplichtende afkorting van 5 0/0 jaars op de gemeenteschulden ook is er mets voorzien voor tusschenkomst der gemeente in het bijvoeglijk ouderdom- pensioen. Dus dit tekort zal zich toe komemde jaar dubbel doen voelen. Het opgemaakte budget voorziet slechts de verplichte uitgaven en regel matige inkomsten der gemeente. Dus niets voor sociale werken, de werk looze arbeiders kunnen maar op de kom bijten geen cent voor de «00 prachtige instellingen van onderlinge bijstanden niets voor verbetering van weinige vertoond worden, en voor de welke overal de zalen vol loopen, fil men van groote waarde Troublante Volupté Bedwelmend Zinsgenot met Aileen Pringle en Conrad Nagel, een film van pracht en machtig spel. De Sneltrein der liefde met Willy Fritschen andere gekende artisten. De cinemaliefhebbers, die deze filmen niet zullen gaan zien, zullen het zich bekla gen. Le Chemineau De Zwerver Naar het gekende werk van Richepin, een meesterwerk. Een aandoenlijk dra ma, 9 deelen, toekomende Zaterdag en Zondag, 't zal er stroomen die dagen. Hoe komt het Dat de Volkscinema steeds meer en meer bezocht wordt. Heel eenvoudig, het bestuur heeft maar een doel, het schoonste, het beste en nieuwste te vertoonen, laten praten en het publiek I van schoone kunst laten genieten. Moor de Staker» De Dobbelaar Gezongen door Petrus uitt' huizeken .4,35. Rondgehaald na de meeting van Volksvertegenwoordiger Nichels bij Edgard Van den Berghe te Santbergen, Middenstraat 3o,oo. Fabriek De Mol <"6,25. Fabriek Stichelmans 171,00. Werklieden van het Fabriek P. Dauw en Ciete Appelterre 32,50. Van Belle ghem Omer 3,50. De Deyn Joseph 5.00 Buyl Leon 5,00. Van de Steen Pol 5,oo. Omdat mijnheer Oscar kwaad is dat hij alle dagen voorbij het lokaal L moet passeeren E. D. C. 5,00. Muziek Er wordt aan de beschermleden langs dezen weg bekend gemaakt dat het vandaag den laatsten dag is dat men zich kan later, inschrijven om deel te nemen aan het banket van het Cecilia feest onzer Fanfare, welke zal plaats hebben Zaterdag 3December aanstaan de, om 7 1/2 ure. zeer stipt ten lokale De Redding. Den prijs is vastgesteld op 25,00 fr. Na vandaag zullen er geene inschrijvingen meer aanvaard worden. Het Klaasfeest onzer» kleinen. Het partijbestuur dankt langs dezen weg al de medehelpers Oud Strijders, Vrouwenbond, Muzikanten, enz. welke zich zoo bereidwillig offerden, tot het «reven van feestelijkheden, om gelden te verzamelen, tot het klaasfeest onzer kleinen. We rekenen in de toekomst ten zeerste op de zelfden. Muziek, zang, cinema, toespraak. Alle leden worden verwacht. Wij doen eer. beroep op de bestuurleden der syndi katen en oek op de mandatarissen der partij om tegenwoordig te zijn. Fanfaren Verbroedering Het jaarlijks banket heeft plaats op Zondag 11 December. De beschermle den kunnen zich laten inschrijven bij gezel G. Van De Pane. De Graaf van Luxemburg Zal Zondag a. s. 4 en Maandag 5 December de toeschouwers vermaken in deü Volkscinema. Linkeroever Kaai Vroeger is er gesproken geweest, langs de kaai (linkeroever) voor de schoolgebouwen een hofje aan te leg gen. In den gemeenteraad is er een tweetal jaren geleden, over gesproken, sedert dien is de kaai gebleven in den toestand zooals hij was. Er wordt door velen aangedrongen om daar verandering aan te brengen, en het meestendeel dergenen, die er belang in stellen, zijn genegen om een hofje daar aan te leggen. 't Ware een schoone verbetering. Wii vernemen dat het stadsbestuur onderzoekt om gedurende 't komende jaar. de kaai (linkeroever) in orde te stellen. Wij meenen dat de uitgaven voor het aanleggen van een hofje lager zullen zijn dan voor totale kasseiding, en dat om te zeggen de gansche bevol king zulks ook zou goedkeuren. De Graaf van Luxemburg Voor de liefhebbers van 't aantrekke lijke en 't schoone. Zondag 4 en Maan dag 5 December in de Volkscinema. Wij zijn kapot De Vlag het katholiek weekblad, opgesteld door de vellichtste bollen, kondigt aan, dat het socialisme eron der moet, dat de socialistische partij haar val nabij is, dus moeten wij kapot zoo kapot dat er van ons niets meer overblijft. Met dezelfde middelen, zoo als De Vlag nu gebruikt, tracht men sedert het ontstaan onzer partij, den vooruitgang van't socialisme te beletten met den zeever, van Anseele heeft HUWELIJKEN Victor Pools Pachterstr, en Yvonne Vander Heyden. Karmelieten gracht Leon Dufour Soignies, en Margareta De Lannoit, Fort V. D. Haegen Art hur Turrekens Steenstr, en Augusla Roelandt, Audenaerdsche poort August Van Oppens Gasthuisstr. en Jeanne Van Steenberghe, Ninove Ju- lien Paeleman Kloosterstr.en Germaine Schaillée, Vesten Leon Sper St. Anna- str,en ElvidaGoditiabois Buizemontstr. GEBOORTEN Jules De Waele, Gasthuisstr. Simon- ne Iatissens. Konijnestr. Monica Uyt terhaeghe, Lessenschestr. Roger Kina, •Buizemontstr. Jacky De Buyl, Gaffel- str. Remi Monseur, Oudenbergstr. Jo zef Tinei, Wijngaardstr. OVERLIJDENS Lodewijk De Losse, 54 j. man, Rosa lia Verpoulst, Gasthuisstr. Suzanna De Nayer, 7 m. Molenstr. Jules Faignaert, 36 i. man, Maria De Norre Gasthuisstr. Virginia Cosyns, 62 j. Wed. Karei Hae- geman Meerschstr. Molendries en Hoogaeealen - HALST - Op ons herhaald aandringen heeft men toch maatregelen genomen om aan den voet van den kemel de onge lukken te vermijden. Enfin, beter laat dan nooit en wij danken in naam van al degenen die 's morgens vroeg of 's avonds laat langs daar moeten gaan. Tot ons groot spijt zien wij straten en wegen in «eer slechten staat gelaten Maar het is waar, hoe zou men wil 'len dat een kantonnier zich lam werko voo rde kolossale som van drie duizend frank per jaar. De zoogezegde werkmansvrienden die in den gemeenteraad zitten, zijn niet gewoon groote loonen te betalen. Onzen veldwachter kan geen opslag bekomen en voor een hongerloon wer ken is moeilijk. Bond Moyson Onze vrienden van Denderleeuw ko men weldra een afdeeling stichten van hunnen machtigen Ziekenbond. Arbei ders van Welle nog wat geduld. Met Nieuwjaar gaan we zeker in gang. Cinema. Zaterdag 26 en Zondag 37 November Buitengewoon programma «Vrijge vochten - sportieve film, dewelke zeer bevallen zal. «Karnavals dwaasheden» met Xenia Desni, de film van de grootste bijval, iets gansch bijzonders. Maandag 28 November, Donderdag 1 December. Twee filmen, zooals er Cinema. Heden Zondag 27 en Maandag 28 November. De groote film De Zwever naar het meesterwerk Le Chemineau van Richepin. met Henrl Baudin in de rol van de Zwerver. Al wie liefhebber is van schoone filmen en aandoenlijk spel zal deze band gaan zien, 'tis een film van groote waarde, een 'der bijzonderste ooit op doek ge- bTacht. Woensdag 3o November en Donderdag 1 December. «De weg naar den roem» een prach tige film met de groote kunstenaars. France Dhélia, Constant Remy, Genica Misserio en andere, als bijvoegsel Buck Jones in Bliksemruiter De Qraafvan Luxemburg De gekende Operette. zondag 4 en Maandag 5 December. S. M. Verbroedering Nieuwe artikelen zijn toegekomen, breiwerk, ondergoed enz. Om zich te overtuigen van de hoedanigheid, van de verzorgdheid van het werk, van de voordeelige prijzen, bezoekt eens den winkel der coöperatief, en gij zult koo- pen, wat ge noodig hebt. I De. graaf van Luxemburg 1 Gij kunt hem zien Zondag toe- komende. Elektriciteit Van langs alle kanten, wordt er ge vraagd komt de elektriciteit of komt ze er niet in de stad. Wij vernemen dat de gemeenteraad zich op een beslissen de wijze zal uit te spreken hebben over bepaalde voorstellen, en dan zullen de inwoners weten waaraan zich te hou den. De Graaj van Lumemburg Zal Zondag toekomende in de Volks cinema aan alle bezoekers ten zeerste behagen. Feestvergadering Zaterdag lo December, om 7 1 ƒ2 ure 's avonds, feestvergadering voor de le den der coöperatief Verbroedering. eigendommen in Holland, een andere socialist woont in een schoon huis. en andere praat van hooggeleerde men schen probeert men de werklieden van de socialisten verwijderd te houden. Maar daartegen is er iets machtiger, elke dag gevoelen de arbeiders, dat zij moeten vereenigd zijn, dat zij moeten strijden voor hun bestaan, en alle ver standige werklieden weten dat de katholieken, gedurende al de jaren van alleenheerschappij in de regeering. in ons gemeentebestuur en overal steeds aan de arbeiders alle rechten hebben geweigerd, 't waren de katho lieken die de ergste verdedigers waren van de hongerloonen en lange werk dagen. 't Waren de katholieken, die de werklieden deden neerschieten of in 't gevang werpen, die voor meer recht dierfden te strijden. Vlag geleer- derde bollen, nog dan uwe opstellers hebben op de vernietiging van 't sociali stische idee gewerkt, en zijn er on machtig tegen geweest. Voooruit is onze leuze, en vroeger dan gij het wenscht, zult gij ondervicden dat wij voor eene kapotte partij, nog altijd springlevend zijn, en ons tegen onze vijanden weten te verdedigen, en als 't moet. zelf aanvallen. Wij vermijden den strijd niet, integendeel, de strijd is ons leven, 'tis in den strijd en in de moeilijkste omstandigheden dat wij zijn gegroeid. Aan onze Duivenliefhebbeps Deze om aan de liefhebbers ter ken nis te brengen, dat de Duivenmaat- schappij Gelijkheid voor Allen ge- vesligd in het Volkshuis, Groote Markt een reeks prachttentoonstellingen van duiven, zal geven gedurende het winter seizoen, te beginnen vanaf Zondag 27 Novemb. De reeks wordt ingezet door onze makker Léon Hcrnau, nog steeds gevreesd door alle medekampers en die gedurende het verloopen seizoen 44 prijzen behaalde. Elkeen zal het ras van dien vermaarden liefhebber willen bewonderen. Daarna zullen volgen de Koloniën van onze makkers. Motto Frans, Collier Firmin. De Laeter Oscar van Overboelare enz. Het hok van dezen laatste vooral belooft iets puik te zijn. Is hii immers niet de meesten dor halve fond en fondvluchten. De steeds I gevreesde en machtige kampioen op alle drachten. Op Zondag 4 December Uitkeer der intresten aan de aandeel houders der maatschappij, vanf 9 ure (voorm.) tot 12 ure (voorm.) Men is vriendelijk verzocht de aandeelen (actiën)mede te brengen, zooniet zullen geene intresten betaald worden. PROGRAMMA van Vrydag 26 en Zaterdag 26 Nov. om 8 u. en Zondag 27 November, om 1, Ben 8 u. Kinderen toogelaten Openingstuk voor Orkest. Groote buitenreeksfllm io 7 deoleo. Voor de Eerste Maal in Aalst Tooneelschikking van Ren Ingram, met Richard Wayne, Mary Pickford en Wilfren Morgon. Zeer aandoenlijk drama mot prach tige Oorlogstafereelep. in 8 deelen. Programma van Maandag 28 Novem berom 5 en 8 ure, en Donderdag 1 December, om 8 uren. Op algemeen aanvraag HAROLD LLOYD in Lachen, Lachen 1 gedurende 2 uren. Toekomende week, de langver wachte en opzienbarende groote film Cinemaliefhebbers, voorziet U van plaatseD, want de toeloop zal groot wezen. Schoolstraat, 8»4j AALST Superprogramma Vanaf Vrydag 25 November 1<>27. Kinderen toogelaten u Le Voilier Triompbant t Een Rupert Julian productie g«- BupeDviseerd door Cecil B. de Mille, met William Boyd en Elinor Fair. I Programma voor Maandag28Novem 1 ber, van 5 en 8 ure. Kinderen Toegelaten. Begin van een nieuwe pruchtigen episode film waarvan de roman door iedereen gekend is Toekomende week De IWatch Pempaey-Tunney AFSLAG AFSLAG 1 I Stoven in ill. modellen. Eigen ■erk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIKN1 TH. VERHULST, Arbaidatraat, 14, AALST.

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3