Cinema Palaee VRAAGT OVERAL Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE GEVRAAGD Beate Jongt Pasvtrkors Geeraards bergen Waar Loopt Ge Buurvrouw? De Onvoorziene Kampioen Ifiieuwjaar Frans Van Den Broucke CINEMMA MODERNE Groote Dramatische Sportieve Film der Goudserie Lede OEN DER LEEUW. Schendelbeke Okegem. Iddergem. Harmonie. Welle. N1NOVE. hoek der houtmarkt Haar Eerste Sncces cKuip Jtcd JCaar Strijdpenning. Wijnen en Cikeuren Verhuring van Luxe-Autos Nazarethstraat, 91, AALST Standplaats Statieplein Molendries, 11, en Hoogevesten, 5, Aals® Vanaf Vrijdag 30 December Den Beroemden GEORGE WALSÏI in r Dat onze gemeenteraadsleden de zelfde ziekte hebben dat is een bewijs, want ze zorgen allen voor zichzelven, en vanhunne beloftenis niets te merken ook zitten zij met de schrik op t lijf ot de socialisten de zittingen zouden bij wonen, ze houden ze daarvoor in het geheim. Onze Burgemeester die ons beloofd had den datum der zitting uit te plakken, De Clerck en De Noose die ons zouden verwittigd hebben, houden hunnen bek in de pluimen, omdat hun ne kremerij niet zoo kenbaar gemaakt worden, zeg kiezers, gij laat u blind doeken, opent uwe oogen Heden Zondag Nieuwjaars dag. Dit doet ons herinneren aan den strijd welke wij gedurende dit jaar en voorgaande jaren gevoerd hebben, en ook den hevigen laster welke onze tegenstrevers ons hebben ten laste ge legd, waar zich vele werklieden laten aan vangen hebben, terwijl wij in de bres springen voor onze ongeletterde en onverschillige werkbroeders te ont wikkelen, luisteren zij liever naar de zoete stem, welke alles op den rug van Anseele, het Nationaal Syndi- kaat en do Socialistische partij willen werpen. Al de sociale wetten in het leven geroepen door de Socialistische partij welke nu gesaboteerd worden, zooals de verwerping van 9 jaar land- nacht de 6 maanden dienst, de uit- Eng der Sociale Textielbewer- kers uit het Crisisfonds te Kortrijk enz-, enz. Onze tegenstrevers zingen de socia listen arrangeeren ons. Waarom als wij socialisten de fouten begaan hebben, en Anseele de mannen van t spoor ai- gedankt heeft, waarom neemt M. Lip pens «e niet terug binnen, in plaats van met duizenden loonen laten te ver liezen door de arbeiders met de treinen 3 ii 4 uren vertrlging laten te onder- vaan door gebrek aan werkkrachten wij zeggen de kapitalisten zijn de uit- buiters en dit kan niemand weer eg gen, zij eten ons vleesch en drinken ons bloed. Nu zal het ook onze fout nog ziin, dat vele buitenwerkers dezen win ter in ellende leven, terwijl wij alle da gen hun opdringen, laat u syndikeeren tegen de werkloosheid, maar nu zijn de scholen open, en de werklieden kunnen leeren. Zoo is het jaar 1927 verloopen, en vangen wij het jaar 1928 aan, met de zelfde wilskracht en opoffering, en zijn verzekerd dat de werklieden zullen zien, dat zij van het kapitalisme b-dro gen worden, en hunne plaats is inde rangen der Werkliedenpartij. K POL1TIKU3. HEDEN ZONDAG om 10 uren voormiddag, Algemeene Vergadering voor Spaarkas en Propa- gandaclub. Belangrijke dagorde. Herkiezing van het Bestuur. De Kameraden welke zich willen laten iuschrijvon, wordon verzocht te genwoordig te zijn. Ons Kerstfeest. De door onze kleinen zoo vurig ver langde dag is aangebroken. Het re gent, het giet heel den dag doordat kon hen niet weerhouden en klokslag 3 uur is de groote zaal van ons acht- urenhuis bomvol geloopen. Ons muziek was natuurlijk op post en gaf ons drie prachtige nummers. Daarna tooneel, zang, deklamatie en dans waarin al de kleuters zoo meis jes als jongens hun zeiven overtrof fen hebben. Zatte Jan was perfekt en de doctor, die iedereen genas, behaalde zoo n bij val dat hij moest terugkomen. - Aan allen 'n hartelijk proficiat maar vooral aan gezel De Bruyn Raymond die zich twee maand lang heeft geolferd om dat volkje op de planken te wen nen. Onze Volksvertegenwoordiger sprak over de werking voor morgen, over wat iedereen doen moet en doen zal om al de afdeelingen, syndikaat, coö peratief, ziekenbond, vermaakgroepen een nieuw tijdperk van bloei te bezor gen- Daarna kwam St. Niklaas met zijn zwarte Piet en overlaadde al onze kleuters met Kerstgeschenken. Wat waren ze gelukkig 1 Voorzeker zal toekomend jaar nie mand ontbreken en zullen we ook de groote bollebaan moeten volzetten. Hoe meer hoe liever. En nu allen aan 't werk, voor beter en schooner. Onze Tooneelbond. Hooger op gaf verleden Vrijdag De Kuische Bruidegom te zien aan de vrienden van Geeraardsbergen. Het succes was buiten ieders ver wachting. En nu aan de Studie van Het ge zin van Pamel Bond Moyson. Op 2® Kerstdag hield onze Zieken bond zijn algemeene vergadering. G^zel De Bruyn deed een zaakrijke uiteenzetting van de verscheidene diensten van onzen bond en lichte de nieuwe voorstellen toe die op de laat ste vergadering der federatie werden ontwikkeld. De volgende besluiten werden geno men 1). Vanaf Nieuwjaar worden al de gezinnen geabonneerd worden op ons geliefd weekblad Recht en Vrijheid De prijs van 't blad zal bij de bijdra ge gerekend worden. 2). De uitbetalingen zullen voortaan alle ZATERDAGEN in het Achturen- huis geschieden en zulks van 5 tot 6 uur. 3). Voor de specialiteiten moeten de heeren dokters eerst advies geven- eveaals voor de operaties. 4). Alle 3 maanden zullen algemeene vergaderingen worden gehouden, op straf van boet, o,50 fr. of 1,00 fr. door de eerstkomende vergadering vast te stellen. 5). Volmacht wordt aan het be stuur gegeven om met de federatie te onderzoeken hoe de diensten nog kun nen verbeterd worden en hoeveel eventueel de bijdrage zal bedragen. Ondanks het hondenweer hadden een honderdtal vriendinnen en vrien den den oproep beantwoord; ehdoch het moet gezegd, op vergaderingen van dien aard mag niemand ontbreken Bericht dus aan de afwezigen. Ons Muziek gaat op vasten tred vooruit. De groen gelen hebben op heimelijke manier het instrument ontlutseld aan een on zer muzikanten. Had dat heertje daar wel recht op In alle geval de Roodjes willen dat instrument niet en zullen nu nen sphn ter nieuwen piston voor onzen makker koopen. Bals Ter gelegenheid van Nieuwjaar avond Nieuwjaar-dag, Drij Koningen avond Drij Koningendag on Zondag 8 Januari groot gemaskerd en onge maskerd bals met ne splinter nieuwen orgel Mortier, nog nooit in Dender leeuw gezien. Ingang 1,00 fr. dansen vrij üp Nieuwjaarsdag en Zondag 8 Ja nuari wordt de dans betaald aan 0,10 fr. ten voordeele van ons muziek. Syndikalisten, Socialisten komt al len ne flikker slaan in uwe inrichting. Onze Coöperatief heeft dit jaar goede zaken gedaan. Voor 't opmaken van den inventaris zal de winkel den Maandag 2 en Dijns- dag 3 Januari geslopen zijn. Al de leden worden verzocht zoo gauw mogelijk hun bordereel met sou chen van 1927 binnen te breagen. De intresten der schuldbrieven van 10Ü fr. worden reeds uitbetaald. Men had er eeoige goten gelegd maar de helft te weinig om «rhet gevaar af te weren. Anderzijds had men den modder poel zoodanig vermeerderd iiathet schier onmogelijk is langs daar nog te passeeren. Men had vergeten dat het water dat de straat afkomt ergens moest in- loopen. Op eersten Kerstdag was dan ook heel de omgeving over stroomd. Dit is een feit dat zich zal voor doen iedermaal het zal regenen. Ware de man die nu het ambt van schepen van openbare werken uit oefent bij zijn werkgetouw gebleven hij had voorzeker kans iets van zijn stiel te kennen en zou de menschen van Welle welhaast niet doen ver drinken hebben. Pak vast. om van den Volkscinema een eerste klas inrichting te maken. Altijd hooger op is de leus van het bestuur, en zoo zijn de filmen van de meeste waarde en grootste kunstbe- teekenisons voorbehouden. Aan onze vrienden te zorgen steeds propaganda te maken voor onzen Volkscinema. Smartelijk ongeluk. Vrijdag nacht rond lo uur werd onze brave Daniel De Jaeger, lid van ons Nationaal Syndikaat en den So cialistische Propagandaclub, op zijn werk, in de statie Denderleeuw tusschen twee wagons doodgeplet- terd. Zaterdag morgen deed de droeve mare de ronde van 't dorp. Moet het gezegd worden dat iedereen terneer geslagen was. Onze Daniël was aller vriend. Dat was te zien op de plech tige begrafenis van Dinsdag. On danks het hondenweer—het sneeuw de geweldig— hadden honderden werKgezelien en vrienden er aan ge houden tegenwoordig te zijn. Op het graf werden twee lijkreden afgelezen door zijn werkmakkers eene door een vriend van Okegem Daarna bracht onze Volksvertegen woordiger De Bruyn een roerende hulde in naam van party en vak bond. Aan de diepbeproefde weduwe, aan de drie kindertjes, aan de brave ouders, aan heel de familie betui gen we hier nogmaals onze innige deelneming in den smarteljjken rouw. Soc. Prapagandaclub Zondag 8® Januari om één uur na middag Algemeene Vergadering voor al de leden. Wij hopen dat eenieder zal op post wezen, want men moet zich inregel stellen zoo voor bijdrage als voor 't blad Recht en Vrijheid. Wij verwachten een goede opkomst. De Schrijver. Van Belle René. De zaak is dus klaar. Met Nieuwjaaravond wordt ons Volkshuis geopend. Vriendinnen en vrienden van ld dergem, komt nu naar uw lokaal Daar zult ge, onder het drinken van 'ne goeden lekkeren socialist, met elkander meer on beter in voe ling treden en meer en meer onze instellingen en onze party leeren minnen en hoogachten. Mannen van Iddergem, met kermis St. Antonius komen we met het muziek van Denderleeuw, proficiat wenschen. vijn, barbier, kwam Polleken voor i haar en baard af te doen, omdat hij moest Peter zijn, en zijn vriend die dacht dat het een varken was, nam een 1 allumetje en stak zijn haar in brand 2,oo. Omdat Phileken zijn vrouw vroeg om mede te gaan en hij niet wilde 2,00. Totaal 14,6o fr. Steunlijst N. 11 van Steenhaut K. en V. d Bergh Frans 60,00 fr. Zeer goed loon volgens bekwaamheid Ateliers et Fonderies du Rabot» Jozef II straat, 8$, GENT Heden Zaterdag zal gezel De Bruyn ter beschikking zijn der leden. Schoenmaker blijft bij uwen leett. Op ons gedurig aandringen l>ad men er eindelijk toe besloten e.-njge verandering aan den voet van een Kemel te brengeD. Cinema. Zaterdag 31 December 1927 en Zon dag 1 Januari 1928. Buitengewoon pro gramma Doktores van mijn Hart een luimige komedie met Hoot Gibson. De Avonturen van de Dichter-Zwer- ver Francois Villon een groote film van de Artistes Associés met John Barrymore, Conrad Veidt, enz. Maandag 2 en Donderdag 5 Januari, twee buitengewone schoone filmen De Doode Tak met Dolly Davis, Gemier, enz. De Uitspraak met Conrad Nagel. Alleen Pringle (uit Be dwelmend Zinsgenot). Toekomende week Betooverd Ei land, Vredestraat, Hedendaagsche Vrouwen, Oh 1 mijn Hart, een echte Gala-Week dus. En Ze Komen Terug Doublepatte en Patachon als Jagers. De Volkscinema ziet van week tot week zijn aantal bezoekers vermeerde ren, omdat wie eenmaal naar den Volkscinema geweest is, er terugkomt, en zelfs aan zijne kennissen aanraadt den Volkscinema te bezoeken, gezien men er de schoonste en beste filmen te zien krijgt; de goede inrichting der zaal, aangenaam muziek, dit alles helpt Cinema. Zondag 1 en Maandag 2 Januari do jroote franscht film Betooverd eiland ile enchantée van Henry Roussel met Rolla Norman (uit advokaat) Ga ston Jacquet Réne Herville, Jacqueline Forzane, de kleine Boby Guichard. Vooraf Oh mijn hart 1een komedie (fox film) met Farell Mac Donald. Een uitstekend buitengewoon programma. Woensdag 4 en Donderdag 6 Januari -Rue de la Paix Vredestraat» in groote film van het huis Gilbert, door Henri Diamanten-Berger met Leon Mathot, Andrée Lafayette, Suzy Pierson, Mal colm Tod, een pracht, yooraf «Heden daagsche vrouwen Universal film met de bevallige Laura La Plante, Jonnes Kirkwood enz. Dit programma is samengesteld om elkeen te bevredigen. Toekomende Zondag en Maandag Doublepatte en Patachon Jagers. Daarbij Oh 1 Bebé Universal komedie. De Put van Jacob Een der grootste filmen van 't Sei zoen naar 't werk van Pierre Benoit. Vertolking Betty Blythe, Leon Mat hot, André Malcolm Tod, Dr. Markus, produktie uitgegeven door Agence cinematograpnische Européenne, een film van groote waarde, groot succes. Vooraf een schoone Fox-Film Dra ma naar 't leven Dit is het program ma voor Woensdag 11 en Donderdag 12 Januari en voor hetwelke heel zeker een groote toeloop zal zijn, want 't is gansch uitzonderlijk. Burgerlijke stand. HUWELIJKEN Paul Deneyer, Brussel, en Marcella Van Damme, Wyngaardstr. GEBOORTEN Godelieve De Mulder, Kollegiestr Gilberte Jacobs, Denderstr. OVERL1JDENS Hermina Huwé, 68 i. vrouw, Kamiel De Lil, VredestraatMaria De Pauw, 84 j. Wed. Leander Matthys, Hospitaal Cyriel Cosyns, 70 j. Wed. Hortense V. D. Berghe, HospitaalRosalia Bruy- landt, 92 j. Wed. Kar. Lod. Schaillée, Nieuwstraat Maria Marckx, 58 j. vrouw, Victor Maudens, Penitentiestr. Wel bij AUGUST MARCEL AALST om een goede Flesch Likeuren of twee. Ja, ik ga mede om mijn gerief, want voor die dagen zooals Kerst dag en Nieuwjaai, moet men toch iets in huis hebban, en bij Marcel zijt ge nog 't best en goeden drank. Schoolstraat, 2-4, AALST Superprogramma Vanaf Vrijdag 30 December I927. Kinderen toegelaten gevoelige komedie met Vera Rey nolds en Edmond Burns. Super-komedie met den KoniDg der Humor Regioald Denny. Maandag 2 Januari 1928 om 6 en 8 u. Kinderen Toegelaten Voor de eerste maal in Aalst met Laura la Plante. AALST Overdracht fr. 1175,3$. Gezongen door Josephine Ceuppens in Roubaix en rondgehaald door Van Hover Leon 5,6o. Omdat Angelus in de patatten zou geraken 5,00. Bij B. Pode- Voor Uwe wendt U bij Gezel GEORGES MERTENS 39, Brabantatraat, 39 AALST Hoofddépot van het Alomgekende Huis FR. VAN CAUWELAERT, van Brussel-Scheut. VOOR Reizen, Huwelijken. Doopen, Eerste Kommunie. enz Telefoon 590. De Held van den Match

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3