Cinema Moderne m VRAAGT OVERAL Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE m Cinema Palaee Uit Ninove Uit Geeraardsbergen Een Kleine Stille Vrouw Hedeodaagsche Vrouwen IDDERGEM. Uit Erembodegem. Sottegem. l)e Moedige Cow-Boy In den Vuurpoel VOLCANO Mylord de Schavuit En wat gezegd van da openbare werken Geen enkele uitbreiding aan het stratennet der gemeente, geen de minste verbetering aan de modderige straten en banen. Wel kwam er hier en daar een kemel te meer, tergele genheid, dat den eenen of anderen vriend aan t bouwen ging. Voor inrichting van volks en vermaakfees- ten, kwam het tot niets; slechts nu en dan beproefde men eens, om de zoo gehate socia listen, den duivel trachten aan te doen. Zie daar in enkele trekken, het droevig bilan van een gemeenteraad verkozen door een overgroote meerderheid van arbeiders. Welke rijke burgersmeerderheid zou het beter doen 't Is te hopen dat 1921 ons zal brengen, het oogenblik dat de laatste verdwaalde werker, zal klaar zien en zich zal scharen onder de plooien der roode vaan, om zoo al te samen de farizeeërs uit den tempel te jagen. Vakbonden van 'I privaat Door het bestuur der socialistische vak bonden, zal een bijzondere aktie op touw ge zet worden, om den laatsten bouwarbeider in den vakbond te brengen. Het gaat er om, om klaar te zijn, tegen dat met April in het Brus- selsche de groote loonstrijd ontbreekt. Arbei ders van bouw- hout- en aanverwante vakken, sluit u aan bij den machtigen vakbond, zoo doende, komt er een einde aan de schandalige hongerloonen, en aan de droeve nachtmerrie der niet vergoede werkeloosheid. Van Lotje getikt De groen gelen jubbelen omdat ze met Nieuwjaar 3ooo menschen in hun zaal hebben gehad. Dat Jal zeker plezier doen aan den Kontroleur der belastingen en daardoor... zal er wel een centje te meer komen in de zoo diepbeproefde kas der gemeente. 'k Wed dat ze Zondag laatst wel 6000 man hebben gehad of diep in de 60. Een o min of meer is van geen waarde voor de feniksen van Alles kaput Heden Zondag om 2 u. jo Algemeene Vergadering voor De Roode Spaarders en de Lustige Bolders om te beraadslagen over het vieren van den ceciliadag. Alleman op post. Naar Iddergem Ieder socialist, ieder syndikalist make zich gereed om Zondag 22 Januari ons Volksmuziek te vergezellen naar Iddergem, om een bezoek te brengen een ons nieuw volkshuis. Zondag 22 Januari tergelegenheid van de Kermis, komen de vrienden van Denderleeuw ons een bezoek brengen met hun muziek.'t Zal er stuiven dien dag want er wordt gezorgd voor zang en muziek. De vrienden van Iddergem zullen de kame raden van Denderleeuw opwachten aan den steenweg. Heden Zondag Algemeene Vergadering voor de leden van denSoc. Propagandaclub, bij De Bundel Alfr. Brusselschesteenweg, om lo 1/2 ure voormid-» dag. Gezel Nichels uit Aalst zal aanwezig zijn. Allen op post. Sohepancpi.i.' Elkeen weet, dat er geen enkele partij in den gemeenteraad beschikt over eene meerderheid. Inderdaad hy is samengesteld als volgt 5 Katholieken 4 Liberalen 1 Socialist en 1 Fronter. I)e fronter aan wien men eene Schepen frak hadt toegekend, vormde met de Katho lieken de meerderheid, en nu is er ruzie in 't straatje. De fronter vroeg voor een wecsch te stemmen ton voordeele van den zes-maan den diensttijd en ook een weusch voor Amnestie ten gunste van politieke en mili taire veroordeelen. Den wensol: voor den zesmaanden dienst tijd wierd gestemd door Socialist en den fronter en de katholieken en liberalen ont hielden zich. Maar wat het meest den fronter kittelde, was dat don wensch voor Amnestie ni«t alleeniyk ook maar twee stemmen bekwam, maar dat de katholieken categoriek «oen stem len torwqil de liberalen zich opnieuw onthielden. Zulks heeft de fronters in duivelsche gramschap ontstoken, daar hunnu christe lijke bondgenooten, na negen jaren, nog niet eens verga vingsgezind zijn. En vandaar het ontslag van M. Coesens als gemeenteraadslid. Wie zal un schepen *jjn Het sehynt dat de fronters geen verbond met de katholieken meer sluiten, dus den opvolger van M. Coesens zal geen Schepen zyn. Een liberaal dan Neon zoggen dezen, en daar den Socialist ook niet zal willen zoo zal het een Katholiek zyn, die dus het ganscbe Schepencollege zullen vormen en bestur.n zondor meerderheid. Dat is eena andere zaak. Een Schepencollege dat over geene meer derheid bosehikt, kan in de grootste moeië- lykheden gestoken worden en als hetoenige politieke waardigheid heeft, in de positie gesteld worden er het byiken by neder leggen. wy zullen nu de gebeurtenissen mogen afwachten en uit dien warboel zooveel mogeiyk nut voor onze party trachten te trekken. De Soc. Propagandaclub. Algemeene Vergadering voor de leden van den Sec. Propagandaclub heden Zondag om 1 ure voormiddag, bij Poeren* Jozef, Nieuwztnat. Belangrijke dagorde. SAMENSPRAAK. Gust. Hé Fiel 1 loop zou niet, ik ga medel Fiel. Gust, jongen ik heb niet veel tijd, ik moet onmiddelijk naar huis, want er wacht mij een dringende zaak. Gust. Is er misschien op propaganda te stappen achter nieuwe leden, voor het kristen syndikaat Fiel. Precies niet, maar ik moet toch eene zaak doen. Gust. Luister nen keer kameraad, eenige minuten naar mij. Verleden week hebben wij samen een tijdje gesproken. Ik heb U beloofd al hetgeen gij mij verteld hebt eens grondig te onderzoeken en U dan mijn reden komen te zeggen. En nu ben ik hier. Fiel. Maar Gust jongen om de liefde Gods, ik heb nu toch zoo weinig tijd, zoo het niet op nen anderen dag kunnen zijn Gust. Neen, neen, vandaag, want indien ik U hier niet gezien had, dan kwam ik on- middelijk naar Uw huis. Het moet van mijn hart, kost wat kost. Fiel. Is het dan toch zoo erg Gust, dat het u zou rap van het hart moet Gust. Dat geloof ik. Luister Ik zal u eerst en vooral zeggen dat ik nu weet waarom gij bij ons weg zijt in het syndikaat. Moesten wij zou eenige mannen hebben in onze vakbonden ik zou mij moeten afvragen waar wij zouden eindigen. Mannen zooals Gij welke 5 en 6 maanden achterstal had met uwe bijdragen, dan wanneer Gij op 3 maanden U zeiven uitsluit. Hoe dikwijls heeft Uw bestuur U doen opmerken dat Gij u moest in regel stel len Ja, zelfs heelt den sekretaris 3 en 4 maal bij U thuis geweest om u te verwittigen. Fiel. Halt Gust. Gust. Niet te halten jongen en als er moest getrokken worden dan waart Gij nog zou onbeschaamd om willen gaan het geld op te strijken waardoor Gij niet betaald had. Daar voor moet Gij waarlijk durven, dat is Solida riteit van den slokop. Fiel. Ik zeg U dat het zou niet geweest is Gust, zij kunnen U wijsmaken wat zij willen. Gust. - Indien Gij durftloochenen, en kom dan met mij mee naar ons lokaal. Wij zullen dan het bestuur samenroepen van den bond waarvan gij mede bestuurlid geweest hebt, zij zullen U aaar eens ronduit zeggen dat Gij bij hun niet zijt weggegaan, maar buitengeworpen voor uwe schuld. Fiel. Gust jongen, Gij spreekt daar nog straf hoor, zijt maar wat voorzichtig met Uwe woorden. Gust. Ha, wat wilt Gij zeggen Fiel, zoudt Gij mij misschien een proces verbaal willen maken, omdat ik U de waarheid zeg? Dan zoudt Gij U moeten op nen advokaat voorzien en Gij zoudt dezen kunnen nemen, waarvan Gij 7 meters zijde gekregen hebt en welke Gij verkocht vooraleer er thuis mede te zijn. Fiel. Dat zijn formidale leugens dat, ik heb van niemand noodig, ik kan werken, daar mee af. Gust. Ja, mij dunkt dat het al leugens zijn welke ik U zeg, maar daarvan ook zijn getui gen en dan nog die welke er het kleed van dragen. Fiel. Praat Gust jongen, praat, van man nen welke mij willen slecht maken. Gust. Neen, Gij zijt het welke onze vak bonden slecht maakt waar Ge kunt. Gij gaat nu mede op propaganda voor de kristenen en durft zeggen dat Gij de Socialistische vakbon den den rug heb toegekeerd kan het schaam- teloozer? En tot in uwe ziel weten dat Gij buitengeworpen zijt. Gij durft zeggen dat Uwe vakbonden met de onze mogen vergeleken worden. Daar wil ik nog op antwoorden de bewijzen zijn er en elk kan oordeelen tusschen de werking van de Socialistische en de Kri steno vakbomden. Fiel. Hetgeen ik gezegd heb houd ik staan. Daar ga ik niet af. Gust. Het zijn bonden, de kristenen van merci madam jongen. Kruipers en verdeelers, bonden welke gesticht zijn met de toestem ming van de patroons zooals er door nen onder pastoor van Meerbeke geschreven wierd in het jaar 192o, aan een inwoner van Braband welke hen den rug had toegekeerd omdat hij onder vond hoe het in een zat. Fiel. Ja, Gust maar nu is dit reeds al ver anderd. Er zitten bij ons ook moedige mannen, welke hun stuk zouden staan. Gust. Dat is moeilijk om gelooven man, want als ik eens overzie welke mannen er bi u zijn, dan heb ik oprecht medelijden met U. Ziet eens Uwe kameraden waar ge mede op propaganda gaat. Op den buiten gaan ze mee tingen inrichten in het een of ander klooster, ofwel in een huis van den heer Baron, altijc onder voorzitterschap van nen pastoor of onderpastoor. Er zijn gemeenten zooals in Pol- laero bijvoorbeeld, waar den pastoor de oproep briefjes uitdraagt, en de menschen aanzet zich te laten inschrijven in de kristene vakbonden. En met zulke menschen zoudt Gij moeten ten strijde trekken tot verbetering van Uw lot Dat zou ik moeten zien zeide de blinde. Fiel. Ja Gust iongen, gij zoudt die men schen eens moeten hooren spreken. Gij zoudt er verstomd van staan, geen enkel socialist die het beter kan. Gust. Volkomen akkoord Fiel. De kri stene vakbonders, die durven alles maar met woorden. Wanaeer zij des morgens opstaan slaan zij het teeken des kruises maar gebruiken de volgende woorden Luister naar mijne woorden, maar zie niet naar mijne daden. Dat zij alles durven wil ik U nog bewijzen. Wan neer zij op propagande gaan dan doen zij niets dan beloven «n liegen om er van omver te vallen; zou vertellen zij dat er bij hen meer betaald wordt voor kleiner miesen en dat men I altijd zes dagen geniet onverschillig op welke wijze de werkloosheid voorkomt. Fiel. Dat is zou Gust dat hebben ze ons altijd verzekert. Gust. Leugen Fiel, gaat maar bij P. V. L. die zal U dat anders zeggen, die heeft het reeds ondervonden, hoeveel dagen hij van 6 geno ten heeft. De moeder zelf heeft het aan onzen bode moeten bekennen. Fiel. Voor 0,10 centiemen per week min trekken wij 0,26 centiemen per dag meer, als we werkloos zijn dat is toch waar, Gust. Gust. Dat ga ik niet loochenen, maar laat ons eens rekenen, waar Gij het best zijt 0,25 centiemen per dag en 5o dagen werkverlet dat maakt 12,50 fr. per jaar en 5,20 fr. welke Gij per jaar min uitgeeft of sanaen 17,70 fr. ten uwe voordeele. Bij ons in den vakbond hebt Gij daarvoor een bureel van arbeidersrecht, waar Gij in geval van werkongeval kosteloos bekomt om de werkonbekwaamheid tot zijn hoogste peil te brengen. Gij zult bij ons niet tegenkomen dat er een lid wanneer hij genezen is na een werkongeval door den baasvoor den zot wordt gehouden en tot tweemaal toe weg gezonden werd. Neen alles moet eerst geregeld zijn met de verzekering vooraleer het werk mag hernomen worden en dit alles ten koste van den bond. Fiel. Ja, dat weet ik Gust, dat heb ik nog bijgewoond. Gust. En ingeval van werkstaking trek ken de kameraden stakers uit de plaatselijke kas eenen dagelijkschen steun aan brood, wel ke hun toelaat het hoogst noodige voor vrouw en kinderen naar huis te brengen. Vraag het maar aan de stakers van De Dobbeleer. Er is bij ons nog geen spraak de stakers aan hun lot over te laten, zooals bij de kristenen alhoe wel zij er maar 5 en wij 24 in den strijd betrok ken hebben. En dit in het hartje van den winter En wat Gij bij ons ook niet zult tegenkomen is dat er personen aangenomen worden in den vakbond welke werkloos zijn en dezelfde week nog uitbetaald werden, zooals bij de kristenen het geval geweest is. Vraagt het aan Paye). Fiel. Is dat bij ons gebeurd, ik moet U eerlijk bekennen dat ik er niets van weet. Gust. Dat gij daar niets van weet Fiel, dat geloof ik beter dan gij het zegt. Gij zult daar nooit iets van weten, dat wordt afgedraaid achter het gordijn, en de Sigaren welke 01 daarvoor uitgedeeld worden die rooken zij alleen op. Fiel jongen ik beklaag U, voor den droeven toestand waarin gij gesukkeld zijt. Als het werkvolk moet gered worden door mannen welke niets doen dan de menschen beliegen, daden plegen tegenstrijdig met de reglementen waarvan de menschen morgen of overmorgen onvermijdelijk het slachtoffer moeten zijn, hewel merci. Ik heb oprecht medelijden niet de ougelukkige bedrogenen omdat zij niets beters weten en denken dat als het van nen kristenen komt dan toch de waarheid is. Och arme Fiel en met zulke mannen zijt ge te water en moet ge va ren omdat er voor U geen andere uitkomst meer is. SALUT EN DE KOST. Cinema. Zaterdag 14 on Zondag 15 Januari Dou blepatte en Pattachon Jagers7 dealen, overgroot succes. Alle cinemaliofhebbers zullen de twee beroemde komieken willen terug zien. Vooraf Oh Bébó en Univer sal-Film, met Little Bill, zeer luimige ko medie. Er zal te lachen zyn. Een grooto toe loop wordt verwacht. Maandag 16 en Donderdag 19 Januari. Een der grootste filmen ooit op doek ge bracht, De Put van Jacob mot Loon Mat hot. André Nox, Aunette Benson, Betty Blythe enz. 9 deelen. Over deze film is er in alle biadan geschreven. Zichten uit Turkye, Palestinië, Parys. AaDgrypende toonaaien. Een prachtband. Vooraf Drama naar 't le- von Fox Film. Boven allee uil. De programma's van den Volkscinema schitteren boven alle andere uit, door huune samenstelling, door den aard, der filmen. Het bestuur spaart noch moeite noch kosten, geen wonder dat do Vokscine- ma van Ninove in do oinema-wereld aange- teekend staat als een eerste rang inrich tingen. 't Is ook daarom dat de by val door den Volkscinema bekomen van week tot week vermeerderd. En zeggen dat het be stuur gezorgd hoeft om s oeds nog van be ter tot beter te vertoonen. Bericht aan de liefhebbers van 't schoone, van 't nieuwe. Voor* de stakers De Dobbeleen Gezongen door Ernest De Smet 9,25. Fa briek P. Dauw en Co. 24,00. Gezongen door P. Evenepoel 20.00. Fabriek de Mol 41,35. briek Schuermans 91,lo. Fabriek Stichelmans 145.23. Jozef De Deyn 5,go. Buyl Leou 5,00. Pol V. d. Steen 5,00. Omdat er verleden week op de kaai 'nen jongen uil gevangen is l,oo. Omdat de uilen nog altijd dezelfde gulzigaards zijn 1,00, en zich op twee plaatsen zouden willen smeeren zonder dat het iemand weet 1,00. Omdat den uil uit de blokken gaat kolen afschieten op de statie zonder daarvoor betaald te moeten worden l,oo. Maar ten langen laatste moet bekennen dat hij in plaats van in geld in kolen betaald werdt l,oo. Omdat den ouden uil zegt dat hij op het banket in den katholieken kring op S'. Niklaas 2 kilos vleesch opgefret heeft l,oo. Omdat den zelfden uil zou eten dat hij in zijn broek sch.... als hij het voor niet heeft i,oo. Omdat het oud uilenwijf zegt ik ga lie ver naar Meerbeke naar den Vooruit dan in Ninove naar de Patronage 1,00. Omdat om te helpen de beloften van den ouden uil als arm niets in huis gekomen is l,oo. En de onnoo- zele menschen hiermede zullen ondervinden wat het gekreisch en gepraat van den dom- men uil waard is i,oo. Omdat Jules den katholieken propagandist in plaats van 8 uren er 16 per dag gewerkt heelt verleden week in den Union 1,00. Schoone propagandisten voorwaar voor de Syndikale beweging der kristenen welke naar niets zoeken dan vele uren te maken, omdat zij echte mekanicien zijn 1,00. Wij zijn eene vieze bende zei den uil en bezag Jules, Oscar, Leon Henri, Fiel en Peet 1,00. En zeggen dat zulk gezelschap nooit vliegt dan onder geleide van'nen zatten uil 1,00. In 't kort prijskamp voor de beste oplossiBg op de vraag: Welke van deze zeven is er de domsten uil 1,00. Heden Zondag 15 en Maandag 16 Januari» twee bijzondere filmen, «Eerste Liefde» met Bessie Love, Joseph en Rudolph Schild- krant, Bryant Nassburn. Alleen Brooks 'tis eene produktie P. D. C. Cecil B. De Mille, een prachtig spel en tooceelscliikking.Do fetische hoed» eigenaardige komedie met Johnoy Hines en Diane Kane, Film First National. Een programma om aan eiken toeschouwer te behagen. Woensdag 18 en Donderdag 19 Januari. Twee groote filmen van groote waarde. «Guldon Masker» met Nita Nalda Film van het gekende huis Gilbert, daarbij een uit stekende band van de Alliance Europienno «Het Eiland der droomen» met Harry Liedt- ke en Liane Haid, dramatische komedie- gevoelvol spel aangrijpend, een zeer ver zorgde toonoelschikking, wat men noemt een echte schoone film. De Stempel van het Verleden. Een film van ovenveel waarde als Do Boottrekkers van de Volga maar van een andere genre, met William Boyd, Vera Reynolds, Jetta Goudal, Julia Faye. Deze prachtige band wordt op doek gebracht. Woensdag 25 en Donderdag 26 Junuari. Vooraf zal men vertoonen Menilmontant film, dewelke overal groote opspraak ver wekte. 't Is een eenig programma. Over groote by val Waarom twijfelen Van eens een bezoek te brengen aan de winkel dor S. M. Verbroedering Men kan er alle artikels van ondergoed, linnen, mer ceriën, kousen, enz. bekomen aan de ge- matigste prijzen. Kruidenierswaren, van eerste hoedanigheid. Mans en jongensko- stumen. Idereen, wie regelmatig al zyn aankoopen doet io, de coöperatief, ont vangt twee maal per jaar een som van be- teekenis, als deel on daarbij helpt hy mode aan de versterking eener inrichting, door dewelke veel wordt by gedragen tot de vrij making der arbeidende klasse, Wio zich socialist noemt, moet een goede cooperateur zijn. Elektriciteit. Door den gemeenteraad is er besloten over te gaan tot de openbare aaubesteding voor de uitbating van de elektrische open bare en private verlichting. Er wordt voor zien dat binnen eenige weken, de werken zullen begonnen wordeD; ook de Buizemont zal van elektriciteit voorzien worden. Voor deze wyk zal zulks van het grootste belang zijn, want daar bestaat er zelfs geen gaz- verlichting. Kaai. Het schepencolle heeft besloten aan den gemeenteraad voor te stellen een hofje aan te leggen vóór de schoolgebouwen langs de kaai. Er bestaat in de stad algemeene in stemming voor dit werk 't zal ook een heele verfraaiing zijn. School Buizemont Door verscheidene ouders, deze wyk be wonende, is er ons gevraagd wanneer er zou begonnen worden aan de bewaarschool aldaar. Wy vernemen dat het Stadsbestuur niets verwaarloozen zal om zoo gauw moge lijk aan de behoefte, dewelke er bestaat aan eene school in den wyk Buizemont, te voldoen. Bal voor de Opgeëlschten I Heden Zondag lo Jaoauri, allen, die de opgeëischten willen ondersteunen, io den stryd voor hunne rechten, gaan naar het Volkshuis. Familiefeest. Op Zaterdag 4 Februari richt de maat schappij De Lustige Vrienden een ge zellig familiefeest iD, voor leden en eere- ledeD, met hunne familie. Een kostelooze tombola met 500 franken prijzen zal plaats hebben. G*zel Elaut uit Ninove verleent zijne medewerking voor het zang- gedeelte. Eon aangename avond in 't verschiet. Bal Juniors. Zondag 29 Januari. Wie kent er niet het goed orkest The Juniors om zijne schoone keus van de nieuwston dansaria 's. Naar het bal dus op 29 Januari. Oud-weezen. Hebben Zondag laatst aan hunne weezen zusters en broeders een nieuwjaars ge schenk overhandigd. Een schoone daad van broederlijkheid. In de Godshuizen. Vrijdag 6 Januari, had het nieuwjaars- feestje plaats in het mooi zaaltje der Hospi- ciëa. Ouderlingen, weezen, de zusters, de Moeder-overste en de heer pasioor waren dtaar in gezellige samenzijn. Al de leden van den beheerraad, der commissie van Openbaren Onderstand alsook burgemee ster De Nauw hadden er aan gehouden dit foestje door hunne tegenwoordigheid te vereeren. De weesmeisjes zongen een ge legenheids-koor, een meisje las een nieuw- jaarswensch voor, tot de beheerders ge richt. Een vrouw en een man in aaam der ouderlingen wonschten aan al de bestuur den een gelukkig jaar. De weesjongens voerden twee tooneel- stukjes op De eerste dag van 't jaar en Een ei voor vier man en een groep zong Naar den Noordpool en die jongens de den het met zooveel entratn dat gansch do zaal in beweging kwam. 't Was een avond van leute, van waar plezier en vreugde, on op aller aangezicht was het merkbaar dat zjj tevreden en gelukkig waren. Do voor zitter heer Diericx dankte voor de geluk- wenschen, en bedankte degenen, die ge holpen hebben aan het wellukken van het feestje. Hy moedigde de weezen aan tot goed leeren, aan de ouderlingen weuschte hy de beste overeenkomst en aan de zieken, dewelke in ons hospitaal vorzorgd worden, spoedige herstelling hunner gezondheid. Burgemeester De Nauw, voegde ztfn be- dankingen, by deze van den heer Voorzitter en drukte zyn genoegen uit over don fami liegeest, dewelke heerscht in het gesticht, wees op de genegenheid en liefde waarmede de ouderlingen en weesjes worden om ringd door den beheerraad, personeel en de zusters hy wees erop met hoeveel toewij ding de zieken in het hospitaal worden ver zorgd hij drukte zyn voldoening uit over het goede beheer, en met de aanbieding van zyne btste wouschon aan allen, beloof de hy zich steeds om de belangen van al de ingezetenen der godshuizen te bekomme ren. In de boste stemming sloot deze aan gename avondstond. 't Vervolgt. Duivenkronijk Heden Zondag, houdt de Duivenmaatachap- pij Gelijkheid voor Allen geveslied in bet Volkshuis een Monstertentoonstelling van reisduiven. Ware kampioenen zullen tentoongesteld worden. Immers het geldt eene tentoonstel ling van een 50-tal duiven die gedurende het verloopen seizoen, in onzen bond minstons elk één eerste prijs wonnen. Dus liethebbers van echte kopvliegers, aan die tentoonstelling een bezoek gebracht. Het Bestuur. Burgerlijke stand. HUWELIJKEN Jozef Kiekens, Aalst en Yvonne Gallemaert Gentschestraat. Gustaaf Van Rysselberghe Bevere en Maria Byl, Buizemontstraat. Leo Herregods, Overboulaere en Maria Tumeleer, Buizemont. Gaston Everaert, Buizemont en Angela Limpens, Ouden Steenweg. Lionel Maes, Gentschestr. en Julia Vander Baeten, Vesten. GEBOORTEN Irene Schaillée, Edingschestr. Emiel Molle winckel, Oudenaerdscnepoort. Paul Backaert, Groote str. Frans Bourlez, Buizemont. Geor ges Bomhals, Buizemontstr. Valère De Bodt, Buizemontstr. OVERLIJDEN Clementina Van Huffel 49 j. vrouw J.-B. De Sutter, Gasthuisstr. Adolphina De Boe 69 j. vrouw Petrus De Pauw, Boulaerstr. Victor ThysB5j. man Maria Herregods, Hospitaal. Emilienne Torrekens 1 m., Adamstraat. Molendries, Haegeveatan, Aalst PROGRAMMA: van Vrijdag 13 en Zaterdag 14 Januari, om 8 ure, Zondag 15 Januari, om 5 en 8 ure. Kinderen niet toegelaten. MARIE PREVOST in Groote gemoedelijke en luimige komedie "KIT KARSON in Grooto dramatische Far-West Film Programma van Maandag 16, om 5 en 8 ure Donderdag 19 Januari, om 8 ure Kinderen Toegelaten Groote dramatische komedie WORDT VERWACHT 1 Oe Put wan Jacob, naar het meester werk van Peter BenoitOe Wieg van God, of De Schaduwen van het Verloden; Da Geheiligde Berg (Montague Sacrrie) De Stpaat zonder Vreugd, onz. enz. Cinema Moderne geert de nieuwste, schoonste en kostelijkste filmen te Aalst. Schoolstraat, 2-4, AALST Superprogrammavanaf Vrijdag 13 Januari Kinderen niet toegelaten. Dramatische komedie met Laura La Plante Buitengewoon drama met Bóbé Daniël», Ricardo Cortez en Wallace Beery. Maandag 16 Januari, om 5 en 8 ure. Kinderen toegelaten 2* vervolg van onze schoone episodeülm KORTELINGS Cassanova, Artistenmas- kers, Vuur, De Kooing dor Koaingon, Pas op ze Schieten. Cinema Palace speelt de schoonste fllmeu

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3