G R O O T E EETING Allerlei Nieuws. AALST. In Stillen Meemoeb Partij-Leven Ons eerste gezellig samenzijn. Uit Lede Uit Denderleeuw cArbeiders aller Gezindheden 6 MAANDEN DIENSTTIJD Voor 't Volk geofferd. Grooten Tombola Groot Kunst-Concert Syndikale &uèriek Victor l)e Geyter Sottegem. Gijsegem. Nieuwerkerken. Uit Erembodegem. De strijd door de Soc. Partij aangevangen om het veroveron van den wordt op zijn volle hevigheid voortgezet. De bevolking van Aalst moet ook haren uitdrukkelykcD wil toor.cn, om dit bran dend vraagstuk tot een goed einde te brengen. Daarom roepen wij elkeen op om de bij te wonen, welke zal plaats hebben, op Woensdag 25 Januari e. k. om 7 12 ure 's avonds, in het lokaal HAND IN HAND Spreker ALBERIC DE SWARTE, Senator voor Brussel. Onze twee muzieken zullen de spreker aan de Statie afhalen. Bijeenkomst aan het lokaal om 6 l]a ure. In massa achter onze mn&ieken, weze het ordewoord. Het Partij Bestuur. marcheerde dit reeds goed. Kmd. Bomon ver dient hier dan ook al onze gelukwenschen. Dit eerste gezellig samenzijn oogstte den meesten bijval en eindigde met een krachtigen Internationale Op dien weg voort, jonge makkers, ge levert geen overhaastig maar flink werk. Aan de Jeugdbeweging in het Aalstersche Heil. F. R. Een zeer belangrijk roman, geschreven door onzen vriend Anseele, een aantal jaren geleden. Het is de beschrijving van het leven van den burgerszoon Emiel Moyson, die tot de Socialistische partij was gekomen en hier door den haat van zijn familie en van de burgersklasse op den hals heeft gehaald. Welnu, dit bolangwekkemd boek, zal in mengelwerk ki ons weekblad afgekondigd worden, daar onzen vriend Anseele, ons de toelating komt te geven en dit gansch kosteloos het over te drukken. Heden Zondag St. Vincent. Marii F. 38 jaar oud heeft zich te Ukkel verhangen De ongelukkige vrouw leed aan Zenuwziekte. Er wordt gemeld dat de Ministers aan 't regelen zyn om 5oo millioen franken uit te geven voor de bewapening van het leger, daarbij nog looo millioen franken voor de versterking der Mass. Legt ze mij daar brave Belgen. En slimme mgtl werd in het Politiebureel opgesloten te Deurne. Hij stak het boeltje in brand en de vogel is gaan vliegen. Ti Alilarm* is een nieuwigheid gebeurd, de prisoniers hebben ep Kerstdag 14 dagen verlof bekomen em bij hunne familie te gaan, en zijn nu allen naar het gevang te rug gekeerd. Wanneer krijgen de werklie den 14 dagen verlof met solde Kamitl Haysmans schrijft dat een Nonne- klooster te Aalst, van de Vlaamsche meisjes franskilj oneerendo Juffers maakt, tot groo- te schade voor de geestesontwikkeling van die kinderen. Hij voegt er bijWant wie zijn eigentaai niet voldoende kent, leert heel moeilijk een andere. (Pakvast wie 't aangaat Hit guli ras komst in verzet tegen zijn uitbuiters. Te Bombay zijn 20.000 werklie den van de Textielfabrieken in staking om boter loonsvoorwaarde te bekomen. Mm vernemt «at te Ninoveaan de ouder lingen, het vermeerderd pensioen van t jaar 1017 wordt uitbetaald, dat op voorstol van Partijgenoot Wauters in de Kamer werd gestemd. Te Aalst en nog menige an dere plaatsen moeten de oudjes nog wach ten. Hoelang zal dat nog duren Tt Achmx. Den kleinen Alexander van 21/2 jaar oud, was te dicht bij de stoof gaan staan; eensklaps vatten zijne kleederon vuur, en het klein vente is lovend verbrand. M R. van een bank te Antwerpen, bekent aan'den Onderzoek 17 1/2 millioen frank gestolaa te hebben. Dat is geen klein bier hé Hij werd in voorloopige vrijheid ge- latea. Em trade nachtwaker verschijnt voor den Rechter en bekent een knapzak met een boterham gestolen te hebben. V oor die nen boterhum werd den oude man in het gevang opgesloten De eerste Omnibus verschoon over 100 ja ren in de straten van Parijs. Te Rokechily reed een trein op de kaai van de statie waar talrijke personen aanwezig waren een groot aantal werden gevat waaronder 28 dooden. De machinist en de chef van de statie hebben zich gezolfmoord. Madame tot hare meid. Ik verwittig U de laatste maal dat ge Uwen vrijer in de keu ken niet meer moogt toelaten. Ds meid tot madam. Mag ik hem dan een uurtje per dag in de salon ontvangen Ruth Snijders die met haar minnaar haar echtgenoot vermoordde, werden beide ge- halsrechi. Zoodat dit vrouwtje een tweede liefde met de dood bekoopt. Tt Wahmbnrg is een gevecht ontstaan tusschen stakende mijnwerkers en de gen darmen, waardoor 6 mijnwerkers gedood werden. Dl Katholuktn stoeffen dat zü met eigen geld scholen bouwen en onderhouden. Doch naar verluid ontvingen de katholieke ««holen vódr don oorlog een toelage van 8 millioen franken uit de staatskas. Sn nu 160 millioen franken per jaar. Voegt daar. bij de grooto sommen geld die de katho lieke ontvangen uit de Provintis en Ge- meentekassen. on mt»n komt tot verschil lende honderdo millioenen franken. een slepende ziekte over enkele maanden gestorven het noodige kunnen verdienen. 't Hoeft niet gezegd te worden dat dit ge zin er heel poverkens voorkomt, en dus alhoewel het bedelen niet gewoon heel tevreden is als hen een milde hand wordt toegestoken. Dezemenschen krijgen aldus wekelijks twee broodjes van den kristely- ken bond St. Vincentius. Maar.... in tegenstrijd met de mentaliteit dezer heeren, geldt het hier een sociali stisch huisgezin, en naar het oude onder- worpingssysteem dier heeren, mag het niet anders, als ze U een almoes te veel om tester- ven, te weinig om te leven uitsteken, of men dient te dansen zoeals zij schuifelen. Do personen in kwestie permiteerden zich dus van op de slechte bladen Vooruit en Recht en Vrijheid te wijzen, en na tuurlijk... op het slecht brood van de S. M. Hand in Hand die er op de tafel lag. De dochter, alhoewel wetende dat de 2 broodjes welke zij wekelijks bekomen, on misbaar zijn, bezat de fierheid en den moed van te zeggen dat, de socialistische bladen sinds jaren in hun huis wierden gelezen en dat er nooit ander brood door hen werd ge kocht en geëten als dit der socialisten. De heeren wierden seffens gewaar dat zij het hier niet te doen hadden met iemand die zich voor een almoes de onderworpene zou toonen, maar wol, met iemaud die ver meent recht te hebben op leven en die bovendieD de kristelijko spreuk iehongerigm spijzen te zien toepassen, daar waar de noodzakelijkheid zich opdringt, zonder e*r een lage politieke winkel van te maken. Ik vroeg aan 't meisje of er vanwege de Orde van St. Vincentius nog andere hulp werd verleend eD ik kreeg als'antwoord Ja, ziehier het geschenk Een heel dun geweven emballagezak, die ze hadden ge kregen in vervanging van al het slaapg06d dat ze na do dood hunner moeder hadden moeten verbranden!... 'k Sloeg m'n handen samen als ik het zagDergelyken brol te willen geven om er de menschen te doen op slapon!... Enfin, het weze nu eenmaal zoo als men i van de kliek niet is, is het slechtste nog J te goed, en natuurlijk voor hun vriendjes zijner wol lakens, dekens, kleergoed en ook moer dan 2 broodjes per week. A. B. 'k Werd op de hoogte gebracht van een frappant feit dat we op gevaar van in den ban geslagen te worden, door de apo stels der heilige kerk aan onze lezers en dogansche bevolking, heel objectief willen laten kennen. 't Is een heel arm huisgezin De vader, en j kinderen, waarvan do oud ste dochter meer dan 6 jaar «iek is. en trots haar zwak lichaamgestel verplicht is het huishouden bij te houdeu, De andere 4 kinderen zijn min dan 14 jaar en de vader moet dus dorwijze dage lijks voor personen,de moeder is na Soc. Harmonie ARBEID EN KUNSl 1® Prijs, Prachtige Eetplaats waarde 15oo fr. 2* Prijs, Heeren-Velo. 3e Prijs, Damen-Velo. Prijs per Lot 50 ceutiemen Trekking einde December 1928. Het Bestuur. Soc. Harmonie ARBEID EN KUNST Donderdag 9 Februari 1928 om 7 1/2 ure 's avonds zeer stipt en Prachtige Cinematografische Vertooning in het lokaal Hand in Hand, onder de kundige leiding van KAREL VAN DER MEIRSCH. Prijzen der Plaatsen v Rang 3,00 fr. 2* Rang 2,00 fr. Koopt Kaarten. Het Bestuur B*j de Glucosebewerkers. Verleden Zondag waren doze manoen in groot getal opgekomen naar de vergadering waar de loonen en bestaande overeenkomst werd besprokeD. Daarna werd besloten een «ieuwe werking aan te vangen om het minimumloon met den duurtetoeslag in de beide fabrieken te bekomen, dat de goed keuring der gansche vergadering weg droeg. Zeer voldaan en tevreden over de verga dering en besluit dat gonomen werd, ver lieten de Glucosebewerkers deze schoone vergadering, met het vastvoornemen voor hunne loonen te strijden, en mede te wer ken voor den verderen bloei van hunnen vakboDd, dat den beste waarborg geeft om de loonen der werklieden te vrywaren. Na de vergadering werden menige nieuwe le den ingeschreven. Goed zoo mannon, vol houden moet het ordewoord zyn. Heden Zondag om 2 1 2 ure, Vergadering voor de werklie den van het fabriek Callebaut, in het lokaal Hand in Hand Molendries. Metaalbewerkersbelangen Zondag aanstaande, 29e Januari, om lou. stipt, ten lokale Hand in Hand Molen- driesstraat, il, te Aalst, Verpliohtende Al- gemeene Vergadering voor don Metaalbe- werkersbond. Kameraad Willem Solau, Algemeene Se- kretaris der Centrale van Metaalbewerkers van Belgio, zal er spreken over de loonsbe- weging en den toestand in de metaalnijver heid in Belgie. Allen naar de Vergadering 1 Het Bestuur. te boven komen tot scha en schande van deze die nu alles in 't werk stellen om de wer kers te verdoelen en onder den hiel te hou den. Lefèvre Leon. ZIEKENBOHD Het Bestuur verwittigt by deze al zijn aangesloten leden dat do Bodensvan den bond de week van de 5 tot 12 Februari geeD omhalingen zullen doen. Het Bestuur vraagt de leden dezen nood- zakelyken genomen maatregel in acht te willen nemen. HET BESTUUR. Met vertraging opgenomen. Op Zaterdag 7 Januari 1.1. greep er in Hand in Hand een eerste gezellige bijeenkomst plaats der Soc. Jeugdgroep. Niet verwarren, beste lezer (es)het was niet de eerste bijeen komst van genoemde groep die vergadert om de week), maar wel een eerste ontspannings avond, 1.1 z. eene bijeenkomst, waar het niet gaat over het kritikeeren van dagorden en het nemen van besluiten, doch om zich onderling op eene aangename en deftige wijze te ver maken. Om 7 1/2 ure werd het feest door pgt. Rim- baut geopend. Hij feliciteerde de jonge kerels voor de prachtige werking die zij in 1927 pres teerden, in de hoop dat 1928 er niet zou moe ten voor onderdoen, integendeel, dat het een jaar zou zijn van gestadige uitbreiding zoo onder kultureel als moreel opzicht. Het geestdriftig zingen van hetJeugdbed was een bevestigend antwoord daarop. Gezellin Vandermeirsch droeg ons twee mooie brokjes op viool-cello voor. Pgt. Rimbaut deklameerde twee verzen van Emiel Moyson, onmiddelijk gevolgd door een lied gezongen door kmd Linthout en I. Luyckx. Daarmee was dan ook het uur van 't banket aangebro ken. 'n Kopje chocolade met enkele koekjes lieten zich goed smaken, te meer daar dit pic nikje opgeluisterd werd door enkele mooie fono muziekstukjes en luimige deklamaties. Daarna was het lied Beurt onze Vlaggen aan de beurt. Onzé tombola, waarvan de prijzen door de leden zelf waren aangebracht, oogstte veel bij val en vermaak. Dit werd gevolgd door De Dans De le zers stellen zich reeds de vraag, of het wel be taamt op eene bijeenkomst met opvoedende strekking de charleston en de blackbotomm aan de dagorde te plaatsen. Geen kwestie van, wat wij dansen is in den waren zin van ,t woord «De Gemeenschapdans-. Hij is mooi in rythme en eenvoudig in stijl. Hij is niet bestemd aan een koppel aat zien door geslachtelijke keuzo tot elkander voelt aangetrokken, maar wel aan de gemeenschap. Alhoewel pas aan het loeren, Hoe de vrijheid van denkwijze te Sottegem geëerbiedigd wordt. Er worden te Sottegem, gedurende 5 dagen door de heeren Paters preek gehouden in de kerk. Dat is hun recht en wij zullen daar niets op afdingen. Wat wij deze heeren willen aanwrijven is de manier waarop het werkvolk gedwongen wordt aan deze preeken deel te nemen alsook op de leugenachtige uitvallen, aan het adres van de socialistische voormannen en propagandisten. Die het in deze preek het meest van al te verduren heeft is onze vriend Anseele. Hij wordt er in de kuip der waarheid afgeschilderd voor al wat vuil en gemeen is. De werkersvrouwen worden er opgehitst om de propagandisten welke hun zondag offeren om van huis tot huis te gaan om het nut van hetsyndikaat te verkonden aan deur te zetten. Dat de heeren patroons hun werkers doen werken voor hongerloonen; dat ze er behan deld worden als slaven; daarvan niets in hun preek 1 Integendeel Verre van de patroons iets te verwijten, gaan ze hand in hand om te trachten alles in het werk te stellen, om ons reeds gestichte en groeiende syndikaat tegen te werken. Het schoouste bewijs dat ze samen spannen met de heeren patroons wordt geleverd door patroons zelfer hebben dagelijks 3 predikin gen plaats; een 's morgen van 7 totS uren; een van 12 1/2 tot 1 1/2 en een van 5 toto uren en om nu de werksters te kunnen verplichten aan deze preeken deel te nemen zijn deze ge dwongen in de Textiel en schoenfabriek twee uren daags te verletten. De werkers welke ge woon waren het werk 's morgens te beginnen om 7 uren en te eindigen om 6 uren 's avonds mogen nu maar beginnen om 8 uren en moeten eindigen om 5 uren of de werkers welke nu reeds aan echte hongerloonen moeten werken moeten er een loonverlies door ondergaan. Het kan deze heeren niet schelen De vrouwen worden opgehitst tegen den man die zich durft vereenigen, dus twist in de huisgezinnen en den buikriem nog een gaatje meer toegeriemd dit i3 al wat ze nood'ig heb ben om de werkers slaaf te houden. Tot zelfs de kinderen iu de school worden niet ontzien dagelijks moeten ze gebeden op zeggen voor hun vader of moeder te bekeeren. en hun terug ontslag te doen nemen in het syndikaat, aldus het gebod van Christus eert vader en moeder, toepassende. Of dit nu wel do goede manier is om de werkers van Sottegem nog langer onder den hiel te houden betwijfen wij. In elk geval van onzen kant gaan we ons daar niet het minste aan storen. De heeren patroons met de heeren Paters hand in Hand en met geld in overvloed, wij daarentegen met een ijzeren wil gewapend zul len zien wie aan het langste eindje zal trekken. De moeielijkheden welke wij nu te Sottegem tegenkomen zijn wij in andere plaatsen achter den rug. In Sottegem aullen wij deze ook wel Wie wilt er van de mooië gelegenheid gebruik maken. Niet tegenstaande het leven op dezen oogen- blik nijpender om nijpender wordt, hebben wij toch nog voor plicht om onze arbeiders op het hart te drukken om zich te laten inschrijven bij onze Spaarkas. En waarom Omdat in geval van nood een gespaard cen tje welkom is, in een huishouden en met zelf thuis te sparen, glijden ze onwillekeurig door de handen en denkt men niet aan den dag van morgen. Dat wordt steeds jaarlijks bij de deeling der spaarcenten door vele onzer leden gezegd en niets is meer waar. We zien met genoegen dat trots de werke loosheid die bij velen onzer leden tijdens de wintermaanden heerscht ze nog de middels vinden om zich eenige bonderde kilos kolen aan te schaffen, dat ze niets te vreezen hebben met de vervaldag hun pacht niet te kunnen betalen en bovendien dat er nog een degelijk winterstuk kleergoed kan worden aange schaft. Dit alles vindt zijn goed bevolg omdat deze vrienden hun wekelijksche penning hebben af gezonderd in onze spaarkas en bij het einde van 't jaar ze terug vinden. Er is meer, meenig lid heeft zijn spaarcenten bij moeder de vrouw gedragen welke het ge miste weekloon kwam vervangen gezien de man werkloos was. En of ze de vrouw goed van pas kwamen?!.. 't Gevolg blijft niet lang achterwege. Menige verstandige vrouw heeft ook reeds gesproken om zich bij de leden der spaarkas te voegen om aldus ook bij het einde van 't jaar een rond sommetje te kunnen vinden. Een uitstekend gedacht zeggen we en die vooral zou moeten veel navolgers hebben. Wie dus wil kan late zich inschrijven om deel te nemen aan de spaarkas, bij Trogh Theophile, Statieweg, Volkshuis. Algemeene Vergadering. Zondag 5 Februari om 3 1/2 ure namiddag, zal er eene Groote Algemeene Vergadering ge houden worden voor al de leden van de Propa- gandaclub en de spaarders. DAGORDE 1. Werking van de Propagandaelub. 2. Politieken toestand. 3. Herkiezing van het Bestuur. Gezel BERGHMAN ALFONS, uit Aalst zal tegenwoordig zijn. Allo kameraden allen met uwe vrouw op post, en deze die zich willen laten inschrijven komen ingsgelijks, want toekomende jaar komen onze vrienden van Denderleeuw van 's morgens met het muziek en wie er dus wil bij zijn mag niet meer wachten. Waarom er ruzie was bi] de opgeëischten Tijdens de laatste kiezing is er nogal wulps omgesprongen met hun geld om de propagan da te kunnen voeren voor de mannen zonder naam of daad. 't Zelfde is geschied met dit der Oud Strij ders, maar daar was Mijnheer met de vieze oogen, en St. Marten heeft nu de naam. Iets is zeker 'tis dat de leden goed zullen mogen afdjokken om de uitgehangen plak brieven der... Waarheid?!... te betalen. '4 Is een jaar geleden dat ons nieuw gemeentebestuur aan haar pro gramma tijdens de kiezing zoo vurig belooft, bezig is en wij gaan nu eens opsommen wat zij reeds hebben gedaan de Fronters én Katho lieken. Een goed akkoord gesloten om hun kliek en vriendjes voldoening te schenken ten koste van den kleinen werkman; de subsieden voor hunne bondekens met wolle grepen gestemd de straten welke bijna onbegangbaar zijn zon der er aan te denken, laten liggen op het bord schrijven dat elke eigenaar zijne grachten moet kuischen, terwijlzijzelfmetallerhar.de vuil vullen de electrische verlichting op de buitenwijken vergeten, precies of deze men schen geen belasting betalen; zich niet bekom meren om de heerschende woningsnood, en deze opsomming kunnen we nog lang rekken, maar denken dit voldoende. Wat ze niet vergeten is zichzelf op te he melen en met heele karrevrachten uitvlucht sels zoeken om de inwoners in doekskens te draaien, dat is hun eenige leuze, en de Katho lieken hebben het heel goed gevonden met hiervoor de fameuze Fronters bij zich te nemen. Politikus. N. B. t.k. week nieuws over de school. Zondag aanstaande 29 Januari, om 5 1/2 ure stipt, in het Volkshuis bij de Serre, ALGEMEENE VERGADERING voor de Syndikaten van 't privaat. Spreker HAELTERMAN CESAR. Onze kameraad zal spreken over den toe- komstigen loonstrijd in het bouwbedrijf. Het moest er door. en zie, eindelyk zyn zy er in gelukt. Onze moedige kerels bezitteD hun eigen tooneelkring en draagt den pas senden naam EENDRACHT Prachtig woord dat, indien hot in prak tijk wordt gesteld schoone dagen voor de bevolking van Nieawerkerken zal mede brengen. Vooral omdat deze die er deel van maken aan hun proefstuk niet meer z\jn. De luimige Steenhaut Jan uit Aalst, een echte meester op het tooneel, maakt deel van den groep en met dergelyke elementen is hun succes verzekerd. De eerste Tooneelvertoomng zal plaats hebb9n op Zondag 29 Januari, in de ruime zaal van ons lokaal by de Wwe Van Boven, Kwalestraat. Men zal opvoeren De Onteerde Moeder Hartroerend Drama Oorlogschets. Terug in 't Dorp Alleenspraak door Jan Steenhaut. In Holland Geinterneerd Biyspel in een Bedrijf Deuren om 4 1/2 ure. Gordijn om 5 ure. Tooneelliefhebbers en al dezen die van een aangename en leutige avond houden, koopt u intijds kaarten, want het zal er stroomen. Prijzen de® Plaatsen Voorbehouden 5,00 fr. Eerste Rang 3,00. Tweede Rang 2,00 fr. De kaarten zyn to bekomen by al de be stuurleden en in 't lokaal. Heden Zondag 22e Januari, om io ure'smorgends, by Van De Velde Benoit, lokaal der Opgeëischten, Statiestraat, te Gysegem, Algemeene Ver gadering voor het' Syndikaat der Bouwar beiders. Spreker Cesar Haelterman. Onze makker zal handelen over den toe- komstigen loonstryd in de bouwnijverheid. Allen op post Tooneel nieuws Onze kameraden hebben eindelyk verkre gen datgene waar zy sinds jaren hebben naar getracht. Het kon maar nimmer uit hun brein wor den geweerd om het by wenschen te laten. 't Is waarlijk wonder hoe de liberalen onzer gemeente, onze werklieden uitbaten. Zoo kom ik te vernemen dat een werk man, werkende bij een rijken liberaal een dagloon ontvangt van 1 fr. per uuroplo uren werken tien franken daags of zestig franken per week voor zestig uren werk. (en dan nog een huisvader). En wanneer de werkman zyn loon ontvangt, dan mag hy nog buiten in regen en wind aan de deur blijven staan. En toch zyn er nog vele werklieden die met de heeren mede loopen. Voor wannoer zullen de oogen opengaan? Op onze Gemeente zyn er twee groepen liberalen, ryke libera len en arme of verdeelers. De hoofdmannen blijven de zelfde; het is maar om zand te strooien in do oogen der werklieden. Deze laatsten hebbenDuhunne eigenekazernege- kregen, met aan 't hoofd een waren Musso- loni diktatuur voor zich zelve, waar heden daags oens korperaal Devèze zal komen de twee of drie jaren diensttijd te verdedigen. Nogtans hunnen commandant heeft er goed voor gezorgd dat hy niemand van doen heeft voor 't bouwen hunner kazerne voor de goede rede, dat hij alleen de opperbaas zal zyn, on alles onder zijne bevelen. Arme verdwaalden. Voor wanneer zult ge klaar zien en gevoelen als dat uw plaats by de socialisten is onder de plooien van de roode vaan, als een schaar die strijden tegen de verdrukkers en volksverleiders. Sta op volk van Erembodegem, gjj die jaren lang gebonden ligt. Erembodegem is een ruw volk, maar een volk dat geene verdrukking kent, maar op staat voor zijn recht. BOOMTAK. Heden Zondag om 2 1/2 ure, stapt onze moedige fanfare De Werker» naar Iddergem's Kermis St. Anto- nius. Al de vriendinnen en vrienden zullen zeker van de partij willen zijn gezien we aldaar nu een schoon Volkshuis hebben. Onze jeug dige Chariots en Doublepatte en Patachon trekken mee met stok en valies. Ze zullen ons bij Wieken opwachten. Of ec zal gelachen worden. Wie zou er nu oprecht willen t'huis blijven Onze* Ziekenbond wint alle weken nieuwe leden bij. We raden onze nieuwe vrienden aan onmiddelijk hun brood bij ons te koopen, want in geval van ziekte, wordt er vanaf de derde week, en ge durende 8 weken kosteloos brood afgeleverd. De uitbetalingen voor ziekegeld, specialitei ten, kraambedden, sterfgevallen, operaties, enz.; hebben nu regelmatig alle Zaterdagen plaats om 5 ure, in het Achturenhuis. De leden gelieven stipt op de uur t6 komen om de raadgevingen van onzen Volksvertegen woordiger niet te moeten onderbreken. Be Lustige Bolders vieren hun Ceciliafeest, op Zondag 5 Februari. 't Zal ei spannen. Binnen kort, Prijskamp onder de leden naar 5 nieuwe mutsen. In den zomer zal het ko ningschap betwist worden. De Roode Spaarders hielden ook hun vergadering. Toekomende Zondag meer daarover. Onze Tooneelgroep Hooger Op trekt op Zondag 12 Februari naar Sottegem, alwaar ze de vrienden gaan vergasten cp eene opvoering van DE KUISCHE BRUIDEGOM Makkers van Sottegem, maakt u gereed. Onze Gemeenteraad of liever onze Cirkusmannen hebben nog maals vergaderd. Ze handelen niet meer uit eigen initiatief maar wel op bevel of onder drang van de hoo- ge overheid. De inspektie van 't onderwijs verplicht een afsluiting te maken tusschen de koer der meis jes en jongens. De bestendige deputatie eischt de noodige belastingen ®m de begrooting in evenwicht te brengen. Artikel 103 wordt toegepast. Over den onderstand aan de werkloozen nen ueelen hoop zeever in pakjes, maar het blijft toch nen halven haring. Verders wat gezaag over ons goei stralen en om uit de gewoonte niet te gaan, heele karre vrachten verwijtingen.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2