Cinema Moderne Cinema Paiaee VRAAGT OVERAL Brouwerij J. DE BLIECK ZOINEN Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Uit Ninove UitGeeraardsbergen Mreefct on3e IDooben Het Spookachtig Noodlot De 50 Jaren van Don Juan Uit ïddergem Uit Welle. Liedekerke Teralphene Meerbeke. Burgerlijke stand. Slrijdpenning. Sottegem. Prachtig nieuw programma Artistenmaskers Mylord de Schavuit De afgezette taksmin broebelt over de syn: dikaten bij geeft daaraan geen geld want hij zegt dat de syndikaten doen als hij, t is te zeg gen, 't geld opstrijken waar hij kan... De cirk is gesloten. De arbeiders betalen de gebroken potten. Voor wanneer de groote Ituisch? Syndikaten aan 't Priwaat v Onderstaande dagorde werd aan het Ge meentebestuur van Denderleeuw gestuurd. Welk gevolg zal er aan gegeven worden Wij wachten. DAGORDE Het Bestuur der Socialistische Vakbonden ran Denderleeuw, vergadert op 7 Januari 1928, ten lokale Achturenhuis te Denderleeuw, den toestand besprekende der werklooze ar- beiders van de gemeente 1. bestatigt dat het Bestuur der gemeente Denderleeuw zich niet bekommert met den toestand der werklooze arbeiders, zooals wi] zouden mogen verwachten van een Bestuur samengesteld uit een democratische meerder- protesteert krachtdadig tegen het besluit door den Gemeenteraad genomen, een ge meentelijken bijleg toekennende van o,5o fr. daags aan de arbeiders der gemeente die aan gesloten zijn bij een werkloozenkas en door onvrijwillige werkloosheid zijn ge r aanziet een gemeentelijken bijleg van o,5o fr. daags als ontoereikend en niet in verhouding tot de huidige behoeften van het leven 3. drukt den wensch uit den Gemeenteraad te zien terugkomen op zijn besluit en den gemeentelijken steun voor onvrijwillige werk loosheid te verhoogen tot 2,00 fr. per dag. Besluiti ui-a Deze dagorde in te lasschen in ons weekblad Recht en Vrijheid en er kennis van te ge ven aan het Gemeentebestuur van Dender- Voor het Bestuur der Soc. Vakbonden, De Secretaris, L. Van der Maelen. Aardige Tist&n Nu ons it feniksen van den gemeenteraad, niet meer weten van wat hout pijlen te gaan ze in hun wederzijdsche blaadjes elKan Üer te lijve om zich van hun verantwoordelijk heid, in zake gemeentebestuur te ontmaken. De fronters, groen-gelen, schuiven alles op den rug van, papieren Burgemeester. De kadotters maken hun sukkolaars van volgelingen wijs, dat het de groene zijn. Voor ons blijft er maar een vraag. Wie is de meerderheid Natuurlijk Groene Wie en Cie. Hewol zij dragen de grootste verantwoorde lijkheid. Want durfden ze, M. de kasteelheer moest dansen lijk ze schuifelden en wat erger ware voor hem en zijn kapitalistische vrien den, leggen lijk de kiekens. Edoch het feit is ons genoeg gekend, de groene gelen zijn er slechts op uit, titels te bekomen, die hun han- del, doen draaiën. Plaatsjes bekomen om druk op de massa uit te oefenen om een fleschje meer te verkoopen. Ziedaar, hun uitsüuitend doel. Arbeiders opent de oogen en zendt die jon gens wandelen Vakvepeenigmg De groen-gelen "kondigen aan, dat ze ook vakvereenigingen in Denderleeuw gaan stich ten. Waarschijnlijk om de Socialisten te kon- kurreeren. Dat de arbeiders klaar zien, want het doel van de g roene vakbond is, alleenlijk, te trachten verde eldheid te zaaien, m de ran gen der werkend e klasse. Zegde hun fameus gemeenteraadslid van Huiseghem niet iin volle herberg, en dit meer dan één maalDat het voor de arbeiders een domheid was rich te vereenigen, dat de syndi katen tot nifets dienden Zijn het de groen-gcle patroons niet, die de kleinste loonen betalen Is het de meerderheid van groen gelen niet, die vroegeir ia Denderleeuw het Nationaal Cn sisfonds afschafte Zijn het dezelfde met, die heden de werkloosen durven wegzenden met 0,50 fr. steuavanwege de gemeente En dan nog op papier, want centen hebben ze niet, de kas is leeg. Zijn het nogmaa ls de zelfde heeren niet die de schuld der genu lente aan het werkloozen- fonds van Aalst niot doen betalen, wat eerst daags de oorzaak k an worden van een komlikt dat tot uitsluiting 'onzer arbeiders kan leiden Werklieden, die nog in de frontersrangen verihvaald zijt, slui t U onverwijld aan bij den socialistischan vak boud, zoodoende zal er een einde, komen aa n Uwe ellendige loonen, slechte werkvoorwi larden. Dan zult gij be. schermd zija tegen 1 le werkloosheid en door Uwe macht zal het g emeentebestuur verplicht wezen, rekening te bu ouden met de vakbonden en gedwongen wordei 1 minstens twee frank bijslag per dag te beta len in geval van werk loosheid. Cinema <Acl li-Urenhuis Zaterdag 2Ï en .Zondag 22 Januari Twea Grofl te Filmen Het KU.din den Storm Boeiënd drama v an Michel Kertetz, van wie we reeds Jonjo u de Pairis - Roem enz. zagen met als vertolkers Victor Varconi Mary Kjd, de klei ne Marskiwa rjn zijn Wolfshond lirawin Boncli Prachtig dtamamet HJsNNY PORTEN Zaterda g 28 en Zondag 29 Januari zulle'n we ein delijk de twee wereldberoemde komieken geven Doublh'patte en Patachon als Acr obaten. In 7 deelen Lachen 1 Lachen I Een uur en half lachen Deze komieken bekomen overal een buitenge- wone bijval. Tell'tenmale als de Volkscinemi's van Geeraardsbei gen of Ninove ze aankondi gen wordt do zaall stormenderhand ingenomen 'iedereen, jon g en oud, klein en groot, zal Doublepatte en P atachon willen zien Vanaf Zaterdag 4 en Zondag 5 Februari begint de prachtige episodefilm Da Keizc dar Armen Heden Zondag, St. Antonius Kermis, komt het Volksmuziek van Denderleeuw ons bezoeken. De makkers van ïddergem vergaderen om 2jure in het Volkshuis, om de vrienden van Denderleeuw tot aan den Steenweg af te halen. Eerst worden de vrienden herber giers bezocht en des avonds Zang en Muziek in ons lokaal. Mannen van Iddorgem op post. Zondag 29 Januari om 6 ure 's avonds, samenkomst voor het stichten eener Spaarkas, aanstelling van 't Bestuurde kas gaat in voege met 1 fe bruari. Verscheidene vrienden lieten zich reeds inschrijven. Ziekenbond Hloyson Weeral 6 nieuwe huisgezinnen. Onze gemeente telt reeds over de 100 ge zinnen aan onzen machtigen bond van Den derleeuw aangesloten. Vakbond Eenige arbeiders zijn reeds lid van een vakbond. Wanneer zullen alle werkers begrijpen dat ze om hun toestand te verbe teren, moeten syndikalist en socialist zijn Bezoekt Regelmatig uw lokaalmen drinkt er lekkere socialist. Door hot Bestuur der Socialistische Vakbonden, afdeeling Denderleeuw, worden al de werklieden van ïddergem opgeroepen tot de vergadering die plaats heeft Zondag 22 Januari 1927, om 9 1/2 ure, in het Volkshuis, bij De Schrijvor Arthur, Hoekstraat. DAGORDE 1. Het groote nut der vakvereeniging. 2. Vormen van een Bestuur te Iddorgem Arbeider van ïddergem, weest allen op post, het is noodig dat ook bij U een sterke afdeeling van de syndikaten bestaat. Dit zal U brengen boter loon goede werkvoorwaar- den, en tevens U behoeden van den honger in geval van werkeloosheid. Elk zegge het voort. Zondag22 Januari, om Sure,bü LB. Van Vaerenbergh, Welle (Halt), Groote Verga dering voor de makkers van 't privaat. Onderwerp i. De noodzakelijkheid om vereenigd te zijn. 2. Aanduiding van enke levrienden, die het bestuur op zich zouden nemen. Vereenigde en onvereenigde arbeiders op post, om Uwe belangen te verdedigen. Het Bestuur derafd. Denderleeuw Heden Zondag 22 Januari, om 11 ure s morgens, Bestuurvorgadering voor de Syn dikaten van 't privaat, bij Jozef Van Der Gucht, Meorschstraat, to Liedekorke. SprekerLeon Van der Maelen. Dagorde 1. De syndikalo propaganda in de ge meente. 2. Benoeming der afgevaardigden voor het Midden-Bestuur. J. Verscheidene. Kameraden, op post. Heden Zondag 22 Januari, om 1 uro middags, Syndikale Meeting bij Pierre Van de Winckel, Herborg, Daal straat, Teralphene. Spreker Leon Van dor Maelen. Dagorde i. De syndikale propaganda in de ge meente. 2. Stichting van hot Plaatseltik Bestuur. Kameradon, arbeiders van Teraphone, vooruit 1 Allen naar de Meeting Cinema Zaterdag 21 en Zondag 22 Januari, een programma met twee buitengewoone filmen Eerste Lietdo «en superfilm Cecil B. De met Bessie Love, Jozef en Rudolph Schild- kraut, een prachtige film, machtig spel, onverbeterlijke vertolking. Vooraf «De feti- sche hoed een komedie mot Johnny Hloes. First National film, iets puiks. Een extra- programma. Maandag 23 en Donderdag 24 Januari. Twee groote filmen «Gulden Masker, met NitaNaldi, een pracht van een film. Het eiland der droomen met de groote kunste naars Herry Liodtke en Liane Houd, twee succes filmen. Het nieuwe Het bestuur van den Volkscinema heeft een roeks filmen gehuurd van de nieuwste uitgaven, van de grootste waarde op kunst gebied, techniek enz. De Volksoinema is een inrichting van vooruitgang, wilt helpen aan de ontwikkeling van de gezondheidszin der cinemabezoekers. De Volksciuema is een eerste-klas inrichting. Steeds het beste, het nieuwe, hel schoone is de leus. Cinemalief hebbers in Ninove zijn het daarover eens. Onze programma's overtreffen alles. Voor hef Muziek. Gezongen door de Langen op het konijnen- feest bij Frans Hemmerijckx 17,60. Gespeeld door de jongen Jazz-Band van Meerbeke in het lokaal en rondgehaald door de witten D'Hondt 9,4o. Gespeeld door dezelfde en rondgehaald door de witten 13,80. Omdat Jef zijne perten begint te spelen o,5o. Omdat zij naar penskermis niet mocht gaan en daarbij de stoof uit trok en de soep tegen den grond kletste o,5o. Omdat hij ze den ganschen zondag zonder vuur en eten ge zet heeft voor haar penskermis 0,50. Daaren boven sloeg hij zijn vrouw tegen de kleerkast dat de deuren langs binnen stonden o,5o. Om dat Jef zou beter doen 't huis te blijven in plaats van te gaan waar ze hem schoonen jongen noe men o,5o. Omdat Jef niet mag denken dat zijn vrouw een ezel is die slagen en geen eten krijgtuw vriend l,oo. Totaal 43,80 fr. Cinema. Heden Zondag 22 en Maandag 23 Januari, Eskadriel 67 een zeer schoone Universal film. Vertolking R. Keane, Barbara Kent, Niegel Barie, Jack Permiuck, Donala Huart, Jack Doery. VoorafTom de onverschrok- kene een bijzondere film met Tom Mix. Een programma, hetwelke de goedkeuring van alle toeschouwers zal verwerven. Woensdag 2® en Donderdag 26 Januari. Een der bijzonderste filmen ooit op doek ge- bracht De stempel van het Verleden een produktie van Cecil B. De Mille, met de gr00J" ste kunstenaars Jeta Goudal, Vera Reynolds (de bevallige artiste uit het eerste succes). Julia Faye en William Boyd die beiden zoo mee sterlijk optraden in De Boottrekkers De film De stempel van het Verleden is evenals De Boottrekkers een meesterwerk en van even- groote waarde, 't is echter een andere genre Dit programma is volledig met de film Menilmontant waarover in de pers is ge schreven geworden en dewelke zeker bijval zal verwerven. In één woord 't is een eenig pro- framma. Een buitenkans voor de cinema lief- ebbers onzer stad. Marry Corr, Belle Bennett, Henry Victor, Robert Agnew, Kathleen Myers. in de film Grootmoeder een der aandoen- lijkste drama's, dewelke vertoond wordt Zon dag 29 en Maandag 30 Januari. Elkeen zal deze film willen zien. Gansch nieuw. Steeds beter. De leus van den Volkscinema wordt beve stigd door de prachtige programma's en steeds zal het zoo zijn. Het bestuur zorgt voor het nieuwe en volgt de vooruitgang op cinemato grafisch gebied. S. M. Verbroedering. Wij bestatigen met genoegen dat in den laatsten tijd de verkoop in onze winkels ver beterd. Wij zullen slechts kunnen tevreden zijn als zij zullen begrijpen dat de coöperatie een der machtigste middelen is om de nieuwe maatschappij te helpen tot stand brengen. Onzen Oudenbsrg. Een plan voor algemeene verfraaiing van den berg is opgemaakt. Beplanting met ver schillende boomsoorten en andere planten. De uitvoering zal kortelings geschieden. Dit zal een werk zijn, waarvoor ons stads bestuurdoor der algemeenheid der bevolking zal goedgekeurd worden. Zulks is nog eens écu bewijs dat ons stadsbestuur niet werkeloos is. De Foor. Wij vernemen dat de toetredingen voor de foor van dit jaar laten voorzien dat het een vol komen succes zal zijn. Het zal aan geene ver scheidenheid van instellingen ontbreken. Bal Juniors. Zondag 29 Januari, groot bal door de afdee ling Juniors N. S. Het vermaard orkest Junior's Jazz Band. Goerïkoope woningen. Wij hadden vroeger gehoord dat de geweste lijke bouwmaatschappij, nog 49 huizen zou la ten bouwen in de Buizomontstraat. Er wordt ons van verscheidene zijden gevraagd hoe ver het staat met deze zaak. Wij zullen eens ver der inlichtingen nemen en dringen terzelfder- tijd aan bij wie het behoort om het bouwen de zer huizen te bespoedigen, want de womngs kwestie is ver van opgelost in onze stad. Da stempel wan het Verleden. De grootsche film van Cecil B. De Mille met William Boyd uit de boottrekkers wordt vertoond Woensdag 25 en Donderdag 26 Ja nuari. 't Zal er stroomen. Een oordeel, ontmoet een burger, die voor de socialisti sche partij geen genegenheid gevoelt, en ver- plicht was te erkennen dat de socialisten op ziin minst genomen de stad evengoed bestu ren als al de vroegere besturen. Als een tegen strever zegt op zijn minst even goed kun nen wij gerust zeggen dat onze mannen hun plicht doen en wij weten dat onze partijge- nooten alle reden hebben om tevreden te zijn over hunne mandatarissen op het stadshuis en in de commissie van Openbaren Onderstand Kaatsen Een wedstrijd voor al de liefhebbers-kaatsers onzer stad zal dit jaar ingericht worden voor een beker geschonken door den Burgemeester. Een goed gedacht dit sport aan te moedigen. Axm de Bouwarboïdefs. Het zal stilaan tijd worden dat de bouwwer kers eens de handen uit de mouw steken ten einde hun loon te doen verhoogen. Sedert de loonen der Metsers en andere bouwwerkers de laatste maal zijn verhoogd, is het index-cijfer der levensduurte met loo pun ten verhoogd. In alle vakkenis looDsverhooging toegestaan geworden. Het loon van sommige losse arbei ders en mana-uvers is hooger dan dat door de metsers en cimenteurs op dit oogenblik ver dient. Reken er bij dat gedurende de Wintermaan den vele werkloosheid heerscht bij de bouw werkers en dan mag men zeggen dat hun loon minstens één frank per uur te laag is. Het minimumloon der meubelmakers is hier sedert 2 Januari 1928 op 4,60 fr. per uur gebracht. Er is dus voor de bouwwerkers nog veel te doen. Ten einde dien toestand eens te bespo ken worden onze leden opgeroepen tot de Algemeene Vergadering welke zal plaats heb ben, heden Zondag 22 Januari 1928, om 10 ure voormiddag, in het Volkshuis. Al de leden zullen zich tot plicht rekenen er aanwezig tc zijn. HET BESTUUR. In de Stekjesnijwerheid Nog altijd is er krisis. Alhoewel er lichte verbetering komt zijn wij er nog ver van, een regelmatige toestand. In gewone omstandig heden, wanneer de toestand in deze nijverheid als gunstig mocht worden aanzien, werden maandelijks l5o tot l7o millioen doosjes, voort gebracht in België. Daarvan mag men rekenen dat voor het Binnenland er 35 millioen worden gebruikt het overige werd naar het Buiten land verzonden. Gedurende de maand Decem ber 1927, werden er voortgebracht 4.362.111.9öo stekken of in doosjes ongeveer 92 millioen. Daarvan werd geplaatst of verbruikt in België, ongeveer 38 millioen de overige 64 millioen werden naar het Buitenland gestuurd. De nieuwe machienen en werkwijzen, in de stekjesnijverheid ingevoerd hebben een veel grooter voortbrengst vermogen daargesteld en zoo geen grooter afzet naar't buitenland wordt gevonden, zal een groot deel der werklieden dezer nijverheid, nog voor langen tijd werk loos blijven. Voor wat Geeraardsbergen betreft, werken op dit oogenblik ongeveer 800 werklieden 35 uren per week. Een fabriek ligt volledig stil en in één ander fabriek wordt enkel met tus- schenpoozen gewerkt. De toestand is dus voor het algemeen zeer bedroevend voor de werkersbevolking der stekjesfabrieken. Laat ons hopen dat eindelijk eene oplossing en verbetering voor de werklieden gevonden worden, Do Oud-weezen. De oud-weezen hadden ook oen feesfyj~ belegd in de zaal van het hospitaal, ter ge legenheid van het aanstellen als eero voor zitter huns bonds, den beer Ferdinand Do Blieck. De heer De Lil Frans, voorzitter van den oud-weezeDbond, herinnerde bjj de aanstelling van hun eere-voorzitter, aan al het goede gedaan door vader Do Blieck, voor den algcmoooen weezenbond van België, hij bedanite ook den beheerraad van de C. O. cn het stadsbestuur voor hunne bekommeringen om het lot der weezen. Hjj kondigde ook aan dat do som van 2500 fran ken was overhandigd door het komiteit der handelsfoor, om geplaatst to worden op de spaarboekjes der weezen. Hoer De Blieck Ferdinand dankte voor het vertrouwen door de oud-weezen in hom gesteld, en in eene schoooo rede wees hu er op hoe zeer de weezen recht hebben op de groote genegen heid en belangstelling van allen, bijzonde ren en openbare bosturen,hij beloofde ru nen steun en medewerking aan de oud- weezen, die zich in het bijzonder bekom meren om het lot der weezen, dewelke zij hunne zusters en broeders noemen. Toejui chingen begroeten züne woorden. Da heer üiericx, voorzitor van deG. O. en Burgemeester De Nauw wonschten de oud- weezen geluk voor de keuze van den heer Ferdinand De Blieck als hunne eere-voor zitter, en beloofden aan do oud-weozen, den stoun vau beheerraad en stadsbestuur in hun edel pogen, in hun taak te werken de we6S voor do wees Het feestprogramma voldeed eenieder, en büzonder hot nummer De oude en de nieuwe mode door de weesmeisjes lokte langdurige toejuichingen uit. Dit verbroeJeringsfeest van oud-woezen en weezen sloot met het zingen in koor van hot lied De wees voor de wees Dat zulke samenkomsten nuttig zijn om elkeen nog meer te overtuigen het lot der weezen te behartigen, staat vast. Duivenkronijk. Op Zondag 15-1-28 hield do maatschappij Gelijkheid voor Allen gevestigd in het Volkshuis, tentoonstelling der duiven welke gedurende het verloopen seizoen in hare maat schappij een eerste prijs wonnen. Het was een waar succes onder oegpunt van opkomst. Allen hadden er aan gehouden hunne rassen te la ten bewonderen. Aan hen die medehielpen tot het lukken dier tentoonstelling hartelijk dank en tot 't jarent. Het Bestuur. O ver heft Koppelen. De gewone koppelwijze van vele duiven- liefhebbers berust vooral op proeven en zoe ken. Zeer dikwerf om niet te zeggen altijd be staat ze in dezen zin, van twee goede reisdui ven aan elkaar te koppelen. Daaruit denkt de overvaren liefhebber, dan een goede kweek te krijgen. Men begrijpt gemakkelijk den onzin van zulk een handelwijze, die op geen enkel princiep, op geen enkel regel op geen enkele wet berust. De erfeniswetten der reisduiven zijn zoo ingewikkeld, zoo mysterieus, dat de uitslagen der proefmethode bijna altijd valsch zijn, dat wil zeggen dat twee goede reisduiven, aan elkaar gekoppeld, zelden ol nooit goede iongen zullen voortbrengen. De uitzonderin gen bevestigen natuurlijk den regel. Dit laat zich gemakkelijk bewijzen. Indien de vereem- gingenrechtstreeksch aan de erfeniswetten ge hoorzaamden, ware het immers voldoende dat een liefhebber, zich twee goede reisduiven op een zelfde hok, zooniet op verschillende hok ken aanschaft, om voor lange jaren op alle prijskampen uit te blinken en te schitteren. We weten genoeg dat dit niet bestaat, en dat niets moeilijker is voor een liefhebber, dan een goede kweek voort te brengen. Waaraan de oorzaak Jonge Roedefi GEBOORTEN Gerald Russell, Grootestraat. Desire Smekens, Van Santenstraat. OVERLIJDENS Sidonie Van de Walle 79 j. Wed. Frans Cosyns, KI. Karmelietenstraat. Louis Van Droogenbroeck 77 jWed. Silvia De Nauw, Hospitaal. Emiel Schelfout 67 j.. Karmelie- tenstr. Aurelia Deregnaucourt 78 j., Wed. Emiol Vandendaeleo, Karmelietenstraat. Albert Boetman 34 j. man Julia De Vos, Hospitaal. AALST. Overdracht fr. 41,50. Gezongen door V. d. Straeten Clotilde bij Bellon Leopold 6,50. Dikke Celestine doet er nog 0,50 bij, en de witte Lammertyn 0,25. Omdat Pereboom Louis daar iets vondt 1,50. Een toer gedaan door onze twee jonge pipe loes van 75 en 85 jaar en den dresseur q5 jaar Wantje Van Mol op 't huwelijk van K. Bonner en C. Wasteels, bij Jean Bonner 26,00. Eerst 3 roozen gespeeld in het jaar i928 Nieuwjaar nacht 2 minuten na 12 ure op den vogelpik bij Jean V. d. Broecke, Hoogstraat, door R. V. d. Broecke, medespelers Alexis Soetinck, Leop, De Vijlder en Jean V. d Broecke !o,eo. Ge zongen door Antoine Troch bij Van Biesen Gustaaf Langestraat 8,5o. Gezongen in do Pie- ter-Couckestraat door Benoit D' Haese bij Pe trus Vertongen rondgehaald 6,00 fr. Gezongen door Frans Van Damme in den Belga en rondg. door Frederik Buyl 6,ao. Gezongen bü Jozef De Smedt door de kleine De Schutter 3,oo. Gezoogen door Jan Van Landuyt bü P. Verlongen lo,oo. Na het feest 7an de Jubelarissen der Marktkramers, blijft er van hot omgehaalde geld lo2,7o fr. over voorden strüd. Totaalfr. 180,65 VOOR DE FANFARE Een lied gezongen door Yvonne Titika, bü Heyvaort-Wellekens, Hoogstraat, 6,16. VOOR DE HARMONIE Gespeeld door do kinderen Amant in het huis van Th. V. dBrempt, ter eere van zijn vrouw haren verjaardag 5,50. Lied gezongen door Sanglan Joseph en rond gehaald door hem zelf bij Gibert riens 12,50. Gezongen door Gilbert iPien en rondgehaald door hem zelf 2,00. Van den kleinen Cyriel 13,70 fr. GEERAARDSBERGEN. Omdat Jules Maes 1 uur te vroeg was met zijn lantaame l,oo. Omdat de pupiters van den Exelsoir nu toch geverfd zi}n l,oo. Omdat Man den tentist, de zijnen ten hoogsten is, en hij er nog kontent van is l,oo. Mouaens Camiel 2,00 Clement Philemon s,oo. Moulart Albert 2,00. V. D. Beken Blanche 2,00. Collyns Emiel 2,00 De Lustige Vrienden op hun banket gedenken den strijdpenning omhaling 3o,oo fr. Totaal 43,00 fr. Voor het Muziek. Ververs drinkgeld van Frans en Pier 5o fr. Molendries, Hoogevesten, Aalst PROGRAMMA: van Vrijdag 2o en Zaterdag 21 Januari, om 8 ure, Zondag 22 Januari, om 5 en 8 ure. Kinderen niet toegelaten. FRANKLYN FARNUM in Groote Dramatische Far-Westfllm VIOLA DANA in Groote dramatische komedie Maandag23 Januari, om 6 en 8 ure. Donderdag 26, om 8 ure OPGEPAST I I I TOEKOMENDE WEEK Een der grootste filmen van 't seizoen die in Brussel gedurende 6 weken een enorm succes oogste of liet Oiit-waken «Ier Muddalou met den beroemden LEON MATHOT. Voorziet U intüds van kaarten want het zal er stroomen. Sohoolatraat, B-4, AALST Suporprogrammavanaf Vrijdag 2o Januari Kindoren toegelaten. een der schoonste filmen van het seizoen met Florence Vidor. Programma van Maandag 23, om 5 en 8 ure Kinderen Toegelaten Vervolg en slot van met Aimé Simon Oirard.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3