Partijgenoot Pol Vande Steen Allerlei Nieuws. Vietor De Geyter. ONZE PRIJSKAMPEN Groepsleven. Het Uur. Syndikale Jlubriek Nieuwerkerken. Oproep tot alle Besluurleden Uit Denderleeuw Uit Welle" Uit Iddergem kolden zich ekonomisch ontvoogden kunnen* Het is niettegenstaande hen zeiven dat de werkers zich organiieeren kunnen en in groe peering het middel vinden zich vrij te maken van deae terneerdrukkende voogdij. Overal dienen de werkers deze economaten aan te duiden, te bestrijden, wijl zij geen ander doel hebben dan de loonen te verlagen. Laten wij druk uitoefenen op de index numbers en de loonen en de veogoeaingen voor duur leven zullen verdwijnen, denken en leggen de pa troons en aldus ontnemen zij met de eene hand wat zij met de andere schijnen gegeven te kobben. Et» Muster in de diefstallen mag toch do man genoemd worden die op de rechtbank van Parijs waar het krioelt van gendarmen, van oene vrouw 7oo,ooo franken heeft ge stolen. Dt jonge Fêseisten hebben te Brussel een snoode aanslag gepleegd tegen de Tentoon* stelling van de Russische Sovijetten. Wan neer men die jonge broekventjes hunne welverdiende straf zou geven, dan zullen zy die slechte manieren wel achterlaten. De Stad Diamantio werd door de overstroo- mingen gansch vernield meer dan looo huizen zyn door het water weggespoeld Het water staat er in de straten tot 6 me ters hoog. In dt streek van Almenta zijn doer den sneeuw storm 70 personen omgekomea. Onvoorzichtig. Mevr. Goetzinger giDg op. reis by hare dochter te Belvaux. Toen zy bemerkte in deze statie aangekomen te Efjn, was de trein terug in beweging; zy spreng uit het rijtuig met het ongelukkig gevolg, dat bare beide beenon werdoa afge reden. Werkongeval. Fr. Boon van Hekelgem is in het werkhuis Dieudonné door een wa- Sentje overreden, dat voor gevolg had dat ezen man syn voet moest afgezet worden. Het Land van Luik werd in opschudding gebracht door een aardbeving die 7 secon den duurde, waardoor de menseden uit hunne bedden sprongen en de meubels in de huizen werden verplaatst. De mensehen vragen zich af gaan de aardbevingen in ons land ook beginnen Den Landbouwer Joosten van Ruyen viel van den zolder zijner woning, met het ongelukkig gevolg, dat hy aan zyne verwondingen is overleden. Dt grootste Zeppelin wordt thans gemaakt te Frieurichhafon dat nieuw luchtschip kan in een maal 60,000 kilometers wegalleg gen. Den eigenaar Dr. Eckener is voorne mens met zijn luchtballon rondde wereld te vliegen, en zou die groote reis maken met slechts 2 ii 3 maal op de aarde te landen om zyn luchtschip van nieuwe gas te voorzien. De Schoenmakersknecht Sos nam zijn lief vrouw tje in beide armen om haar te kussen. Doch in plaats van haar te zeenen beet hy zyn werderhelft een stuk van de tong. O! die valsohe liefde Gesel Balthasar schetst de cheffen der kris tene democraten op de volgende wijze Hij is katholiek in zyn hartVlaamschgezind in zijn hoofd Burger in zyn buik, zyn maag en zyn nieren En aangezien er niets meer oversckiot dau de onderdeden, legt hij de democratie in zyu pantoffels om geen koude voeten te krygen. (Groenkruisors pakvast!) In Korea is bet de mode dat jongens van 13 en 14 jaar trouwen met jonge dectiters die aanzienlijk ouder zyn. Deze vrouwen hebben dan te werken voor den man, en daarbij voor zyne ouders, zoodat men mag zeggen, det die vrouwen een slavenleven leiden, want zij moeten ook hun huiselijk werk verrichten en de kinderen opvoeden. Dat mag men de verkeerde wereld noemen. e— Aan al de leden van den Soeialistischen ZIEKSNBOND Geachte Medeleden We komen vanwege het Bestuur van den Openbare Onderstand, de volgende tarief te ontvangen, welke vanaf 1 Januari zou moeten van toepassing gebracht worden, voor al de zieken die in het Hospitaal wor den ondergebracht. Tarief van vrijstelling van persoonlijke tusschenkomst der zieken. Voltallig Vrijgesteld inkomen Huisgezin blyft per maand 1 De ingetredenen O fr. 100 t in het Gasthuis 1 «500 9 afgerekend s 60O 4 3 .725 6 4 8X5 5 925 7 6 1025 I 7 1125 9 8 1225 10 9 1326 11 10 1425 is 11 1526 1. Onder houds en Verblijfskosten. Basisprijs i5fr. per dag, A). Aandeel der Mutualiteit by opname in het Hospitaal van ieder barer leden, 't zy doze van persoonlijke tusscheukomst vrij gesteld zyn of niet, zal de mutualiteit recht streeks aan de C. O. O. betalen, voor onder- houds en verblijfkosten de som van 4 fr. per dag gedurende maximum 3o dagen. B). Aandeel van den Muiualista) Indien het volledig maandelyksch inkomen van zyn huisgezin het vrflgosteld bedrag van bo venstaand tarief niet overschreidt, zal de mu- tualist van alle persoonlijke tusschenkomst ontslagen zyn. b). Indien het volledig maandelyksch in komen van zijn gezin grooter is, dan zal het verschil, tusschen het totaal beloop der maandelBksche inkomsten en het vrijge steld bedrag van voormeld tarief gedeeld worden door 30 en de bekomen uitslag zal de som aanduiden per dag door den matua- list zelf te betalen. Het aandeel van den mutualist, wordt verminderd met het bedrag door de mutua- Socialistische Schepen van Finantiën en Openbaar Onderwijs der Stad Ninove en Provinciaal Raadslid, op een tragische wijze verongelukt te OKEGEM Een smartelijk spoorweg ongeluk. Dinsdag morgend pas op ons bureel, ging iel! - opeens het telefoonbelletje en aan het andere einde van den draad sprak een ontroerende stem Pol Vande Steen is verongelukt gevon den op de spoorweg tusschen Okegem en Ni nove. De romp van het lichaam gescheiden, gevonden ongeveer 600 meters buiten de sta tie. Meer dan wie ook heeft dit plotselinge ge- beurte ons getroffen. De eerste de beste trein namen we om inlichtingen omtrent dit vreese- lijk ongeluk te vernemen. Groote Verslagenheid Toen men te Ninove het verschrikkelijk nieuws vernam, was de verslagenheid onder de bevolking algemeen. Pol Vande Steen werd door elkeen bemind als een leider en volksvriend. Immers stond hij op de bres om de belangen der werklieden te verdedigen. Van eenvoudige bakkersgast wist hij zich op te werken tot schepen van Finantiën en Openbaar Onderwijs. En de wonde die er in de Socialistische be weging komt geslagen te worden zal niet vlug kunnen geheeld worden. Het Parket ter plaatse. Dinsdag namiddag was het Parket van Au- denaerde reeds ter plaats om het onderzoek in te stellen. We kregen om 4 ure toelating om het ver minkte lijK naar het doodenhuis te Ninove over te brengen, onder geleide van twee Gen darmen, omdat Woensdag het onderzoek moest voortgezet worden. De gedachten gingen hun gang en... wat was er gebeurd Heeft onze partijgenoot zijn trein gemist en, om geen 4 uren op den vol genden te moeten wachten, te voet de terug reis naar Ninove ondernomen, en werd hij door een trein verrastl. Ofwel is hij hit slachtoffer geworden van een aanval en hebben zijn aanvallers het lijk op de spoorbaan geworpen, 0111 de politie op een dwaalspoor te brengen Dergelijke veronderstellingen kregen we seffens, omdat onze vriend dikwijls naar ld- dergem giDg, en er juist verleden Zondag tegenwoordig was bij de opening van het Volkshuis aldaar. Zijn uurwerk is blijven stil staan op 8 u. 37. De holding van het lijk wanneer het werd ge vonden, icheen ons ook heel zonderling. Hij lag op den rug, met de linkerhand in den vestzak, het rechterband geknuist aan de knui- kels, het linker been was boven den kuoesel gebroken en het rechter been lag er onder. Naar ons bescheiden meening, moesten dus de opzoekingen gedaan worden, door welken trein het ongeluk zou gebeurd zijn. liteit betaald, moet alle 15 dagen op voor hand gestort worden en zal do hierna ver melde sommen niet mogen te boven gaan 1) gedurende de 3o eerste dagen 11 fr. por dag. 2) vanaf den een en-dertigsten dag 15 fr. per dag. Voorbeeld Huisgezin van 4 personen een persoon wordt in 'tGasthuis opgenomen 4 min 1 do ziekeblyft 3 personen, die mo gen beschikken over oen totaal vrijgesteld inkomen van 725 fr. Het volledig inkomen bedraagt 995 fr. Het volledig verschil 995 min 725 is 27o fr. wordt verdeeld door 3o 27o 30 is 9 of 9 fr. per dag door do zieke zelf te betalen, voor onderhouds-en ver blijfskosten. De som 9 fr. is gelijk aan 3/5 van 15 fr. basisprys voor onderhouds- en verblijfs kosten per dag. Gedurende de dertig eerste dagen be taalt a) De Mutualiteit4 franken per dag. b) De Mutualist 9 min 4 is 5 5 franken per dag. Vanaf den 31 dag betaalt Dt Mutualiteit niets, De Mutualist 9 franken per dag. II. Heelkundige Bewerking. De Heelkundige bewerkingen worden volgens hier bygovoegdo bylage ia vier reeksen verdeeld. BaremaA. aj Voor gebruik van Operatie zaal fr. ko,— b) Voor gebruik van verlos- singzaal fr. 30,— B. Voor heelkundige tusschenkomst van de reeks een fr. 500, twee 3oo,— drie 2oo,— vier 5o,— tot I50, Voor heelkundige bewerking zal er, bo ven de onderhoudsen verblijfskosten betaald wor den voor ieder mutualist Door de Mutualiteit, rechtstreeks aan do Oommissie van Openbaren Onderstand. a) Voor gebruik der operatiezaal 30 fr. b) Voor heelkundige tusschenkomst de2/s van het opgegeven barema zie tarief der heelkundige bewerkingen 't zy 2oofr. of 12o of 89 of 2o tot 60, volgens de reeks waaronder do operatie is gerangschikt B. Door deMutualist zelf-en dit 15 dagen op voorhand, eene som op dezelfde wijze en in dezelfde verhouding berekend, als voor onderhouds- en verblijfskosten, ook ver minderd met het bedrag door de mutuali teit betaald a) Voor 't gebruik der verlossingzaal by opname in het Moederhuis tot 3o fr. b) Voor heelkundige tusschenkomst vol gens opgegeven barema. Het ondersoek van het Parket wijst er volledig op, dat het een ongeluk is. Er zou bij de bevolking sprake zijn van zelf moord, en de uitspraak wordt door het Parket op volgender wijze uiteengezet Vande Steen is Maandag avond in Ninove met den trein van 18 u. 42 vertrokken naar Iddergem, waar hij 's avonds moest terugkee- ren om 20 u. 44. Naar onderzoek is gebleken, dat hij zijn trein heeft gemist, want hij zou over den ba reel hebben gesprongen en daar een val heb ben gedaan, welke voor gevolg had dat zijn horlogie was gebroken en de knuikels aan de rechterhand waren gekwetst. Hij zou dan ver der te voet langs het spoor hebben gegaan, naar Ninove en tusschen Okegem en Ninove zoowat 5 a 6 honderd meters buiten de statie door een trein zijn verrast. 's Morgens is het lijk door den stoker van den eersten trein opgemerkt, en men heeft alsdan het droevig voorval vastgesteld. Het zij terloops gezegd dat, Pol Vande Steen van bij zijne in ambtstelling van het schepensehap van Openbaar Onderwijs, zijn eenige bekommernis was om er een nieuwe school te zien oprijzen welke aan al de behoef ten zou voldoen. Zijn taai en onwrikbaar wroeten heeft er hem doen inslagen. Hij was zoo fier als hij bij gelegenheid kameraden uit andere plaatsen naar de school kon leiden om er een oogslag op te werpen. Zonder talmen ging hij zijn gang, en stelde er daad op daad ten bate van de werkende klasse. Helaas, plots zijn de draden van dit leven van noeste scheppingskracht afgesneden ge worden. Pol Van de Steen is niet meer Zijn schielijk heengaan, schept een leemte die in het kader van de partijbeweging te Ninove nog zoo spoedig niet zal aangevuld zijn. Zijn dood is als een bliksemschicht in de rangen van de Socialistische Partij komen geeselen, waarvan de sporen nog vele droe vige gevolgen kunnen achterlaten. Dat de naastbestaanden van den ongeluk- kigen, zijn vrienden en strijdgenooten, in deze enkele regelen lezen, hoe oprecht wij allen deelen in den rouw die hen komt te treffen. Gansch de Soc. Partij stuurt zijn rouw- hulde aan de familie, de ongelukkige vrouw en hare 5 kinderen toe. We deelen volledig in den onvergetelijken i rouw die hen komt te treffen. A. B. Voorbeeld zelfde als liiervoren De zieke moest, onderhouds- en verple- giugskosten, betalen 3/5 van 15 fr. basis prys. Hy zal daarenboven moeten betalen a) Verlossingzaal by opname in 't Moederhuis 3/5 van 3o fr. basisprys, 't zy 18 franken. b) Voor heelkundige tusschenkomst 3/5 van 5oo fr. reeks 1 )'t zy 300.— fr. min 2oo fr. door Mutualiteit betaald is loo fr. Of 3/5 van 3oo fr. reeks 2't zij I80,— fr. min 120— fr. door Mutualiteit betaald is öo fr. Of 3/5 van 2oo fr. reeks 3't zy 12o, - tr. min 80 fr. door Mutualiteit betaald is4ofr. Of 3/6 van 5o tot 150 fr. reeks 4 't zij 3o tot 9o fr. min 20 tot 60 fr. door Mutualiteit betaald is 10 tot 30 fr. III. Radiologische Behandeling. De radiologische behandelingen worden, volgens hier bijgevoegde bylage verdeeld. Voor radiologische behandeling zal er boven kosten van onderhoud en van heel kundige bowerkiog betaald worden A) door de Mutualiteit, rechtstreeks aan de Com. van Openbaren Onderst. de 2/5 dee len van hot opgegeven (zie tarief der radio logische behandelingen. B) Door den Mutualist zelf, en dit 5 dagen op voorhand, eene som op dozelfde wijze en in dezelfde verhouding berekend, zooals voor de kosten van heelkundige bewer kingen, ook verminderd met het bedrag door de mutualiteit betaald Voorbeeld zelfde als hierboven Do zieke moest betalen, voor kosten van onderhoud en heelkundige bewerkiug 3,5 van den basisprys. Hy zal daarenboven voor radiologische behandeling insgelijks 3/5 van do aange duide basisprijzen moeten betalen. Bv. vooreen radiologisch onderzoek van een onderdeel van den ruggraat 3/5 van 140 fr. 't zij 84 fr. min 56 fr. door de mutualiteit betaald is 28 fr. N. B. Wanneer, voor gelijk welke reden, de tusschenkomst der Mutualiteit ophoudt, 'tzy in kosten van onderhoud, van heel kundige bewerking of radiologische be handeling, zal het lid niet als mutualist aanzien worden. Wy vragen al onze leden heel goed dezen tarief te raadplegen en hem te bewaren. Woensdag I Februari zal er eene Algemeene Vergadering plaats hebben, waarop volledigen uitleg zal worden gegeven. Niemand mag de vergadering verzuimen. in HAND IN HAND. Vergeet niet dat het heden Zondag (29 Januari) de laatste dag is, dat men speelt op de eerste ronde, van 5 tot 9 ure 's avonds. Toekomende Zondag begint dus de kamping. Dezen die gewonnen hebben op de eerste ronde, zullen verwittigd worden, om welk uur ze moeten spelen. Neemt goed notaf dat er alsdan op het gestelde uur moet ge speeld worden, en men niet mag te laat komen, zoo niet wordt men geschrapt. HET BESTUUR. Voordracht Wijkclub «Constant Vergeylen*. Benevens de politieke en economische be weging, die geroepen zijn om de stoffelijke opbeuring dor verdrukten in de hand te werken, is er nog een factor, van meer ziel- kundigen aard, die een groote rol in de volmaking van den mensch speelt, nmlde opvoedkundige beweging. Een arbeider moet actief deelnemen aan den politieken strijd omdat die de wetten schept die hen raooten beschermen. Hy moet syndikalist zijn, ómdat een organi satie der Verkoopers van arbeidskracht tegenover die dor Koopers van arbeidskraeht noodzakkelijk, is, maar... hy moet ook geestelijke vaardig heid bezitten om zyne verantwoordelijkheid in de maatschappij gewetensvol te kunnen dragen. Het is dus noodzakelijk dat de politieke werkersbond en de vakbond aan opvoed kunde doen, in de mate hunner krachten wel te verstaan... Vollodigis dit in geen ge val mogelijk, ze moeten in die taak door de onderafdeelingen der arbeidersbeweging geholpen worden. Met dit inzicht richtte de wijkclub Con stant Vergeylen op Donderdag 19 Januari 1.1. een voordracht in, door een jonge mak ker over Cyriel Buysse en zyne werken. Hij oogstte den meesten by val. Een 35 tal partygeoooten waren aanwezig die ten zeerste verheugd waren over hot inrichton van dergelyke bijeenkomsten en de hoop uitdrukten dat dit nog meermaals zou ge beuren. Soortgelijke vergaderingen dienen eersten vooral als middel om die kamera den bijeen te brengen 6n dragen grootelyks bij lot een geestelijke opvoeding der tegen- woordigen. Wy hopen aan den wensch oozer leden te kunnen voldoen en steeds op hunne medewerking te kunnen rekenen. Op dezen weg voort woze onze leuze. Het Bestuur. PLAATSELIJK KOMITEIT VOOR ARBEIDERSOPVOEDING. Lokaal Hand in Hand Molendries. Op Woensdag 1 Februari, te 7 1/2 uur 's avonds Openbare Voordracht over Hoe wordt hot bepaald en hoe wordt het bewaard, dooi M. DE VUYST) lee- raar in het Middelbaar Onderwijs. Wy rekenen op een talryke opkomst. Toegang vry en kosteloos. Het Bestuur. HEDEN Zondag om lo uren 's morgens komt onzen ouden voorkamper, WILLEM SOLAU, Landelijke Secretaris onzer centrale spreken over De komende Strijd Makker V. d. BruggeD, Proviotiale Secretaris, zal eveneens aan wezig zyn. Metaalbewerkers we rekenen op uwe tegenwoordigheid. Burgerlijken stand GEBOORTEN. Mannelijk io Vrouwe lijk 8 te samen 18. HUWELIJKEN. - Emiel Van Damme Betonbew. en Elisabeth Van der Veken stik- ster Jan De Kegel, Electr. eu Martha Van ner Éecken, Stikster Amand Kiekens.Bed. en Martha Bombeeck, StiksterDavid Geeroms, Marmerbew. en Helena Wauters, z. b. Frans Podevyn, Vellenbew. en Sylvia De Pril. Breister Jan Van Cauter, Werkm. en Irma Van Extergem, Tw. Camille Jacob, Tw., en Sylvia Van Geit, breister. Jan Stue- rebaut, schrynw. en Cesarina Poleyn, kloerm. Cyrille Van de Velde, werkm. en Maria De Pauw, tw. Albert Blommaert, bob. en Margareta De Muynck, dienstm. OVERLIJDENS.Guillelmus Ruyssincb, m. Victorina Bonkowski, z. b. 76 j. Kat- testr. August MeganGk, m. Ludovica Van Mol, bed. 66 j. Nieuwstr. Robert Van den Steen, scholier, 7 j. Korte St-Janstr. Helena Van den Eynde, vr. Caroius Bombeeck, z.b. 50 j. Geeraerdsb. str. Maria Matthieu, vr. Florimond Phlips, z. b. 27 j. St-Gudulastr. 2 kinderen onder de 7 jaar. T ooneel vertooning Heden Zondag 29 Januari, in de ruime zaal van ons lokaal by de weduwe Van Boven, Kwalestraat. Men zal opvoeren DE ONTAARDE MOEDER. Hartroerend Drama. OORLOGSCHETS, TERUG IN 'T DORP. Alleenspraak door Jan Steenhaut. IN HOLLAND GEÏNTERNEERD. Blijspel in éón bedrijf. Deuren open om 4 1/2 ure, Gordijn om 5 ure. ONZE GROEPEERINGEN om heden Zondag namiddag, om 3 ure, dringend te vergaderen. Bijzondere dagorde. Niemand mag ontbreken. We zouden zeker aan ons plicht to kort schieten, moesten wo niet een hartelijk woord van dank sturen aan ons moedige muzikanten en de talrijke vriendinnen en vrienden die Zondag den uitstap naar Id dergem hebben meegemaakt. Het succes datons aldaar door de bevolking van Idder gem is te beurt gevallen was voor allen een welverdiende belooning. Onze Tooiteelgroep Hooger Op Wo doen een driDgende oproep tot al de vriendinnen en vrienden om zich te laten opschrijven als medespelend lid van den Tooneelgroep. De eerste vergadering heeft plaats op Djjosdag 81 Januari, om 8 u. 30 zeer stipt. Er zal overgegaan worden tot de herkie zing van 't bestuur. Daarna algemeene herhaling van De Kuische Bruidegom stuk dat we op Zon dag 12 Februari inSottegem gaan opvoeren. Niemand ontbreko. Ziekenbond. Al de leden worden hierbij nogmaals be richt dat al de uitbetalingen regelmatig alle Zaterdagen, tusschen 5 en 6 uur, zullen plaats grijpen in het Achturenhuis. Muziek. Voortaan zullen de herhalingen plaats grijpen den Zaterdag avond om 8 r/a ure in plaats van den Vrijdag. Officiëele Onderwijs. In de laatste zitiing van onze fameuze cirkus-gemeenteraad, hebben ons groentjes weeral bewijs gegeven van hun liefde voor- het officiëele onderwijs. Een leerares moest benoemd worden, tientallen juffrouwen die hun diploma haaiden in officiëele onderwijsgestichten zijn nog zonder betrekking. Doch niets baateen klerikale juffer bekomt de plaats. Ons groentjes verstaan do verdediging van 't officiëele onderwijs slechts op de ma nier oin vrienden en kozijntjes te bevoor- doeligen. Er moest gezorgd worden voor een vaste plaats nietwaar speetje Moesten alle vrijzinnige besturen eens zoo handelen En dan noemen ze zich de vrienden der gemeenteschool Oef De Vakbeweging. Er komt leven bij onze werkbrooders van do private nijverheid. Onze vakbond boekte tientallen nieuwe leden.Op 5 Februari grijpt in 't Achturenhuis eene groote sydikale meeting plaats, met als spreker Pr. De Bruyn, Pol Fassiü, Haelterman, Van Caene- ghem. Onderwerp De strijd in de bouwnijverheid te Brussel, in April aanstaande; de noodzakelijkheid der vakverteniging. Werkers aller beroepen, vereenigd of on- vcreenigd, uw plicht roept U naar 't Acht urenhuis. Slechte Straten. Voor herstel der slechte banen wordt door ons gemeentebestuur personeel ge vraagd. Voorwaarden om aangenomen te worden le Onvereenigd zyn Geel of groen-geel gekleurd zyn 39 Kunnen wach ten op zyn hongerloon. Bericht aan de lief hebbers. Zangavond met Meeting. Al de vrienden van Huisegem en Moreel- straat, worden opgeroepen tot dsyndikale Meeting, vooF de werklieden van alle beroe pen, Op heden Zondag ag Januari 1928, om 5 1/2 ure 's avonds, bij August Pots Den Bak op de Zandplaat. Sprekers: Pol Van Caeneghem, Propa gandist dier Algemeen Centrale van Bouw arbeiders van België, Prosper De Bruyn, Volksvertegenwoordiger. Voor en na de spreekbeurt, za! het volk vergast worden op puike zangstukken, door de vormaardste zangers van Aalst. Elk zeggo het voort! Op ons laatste Bal word er een ring gevonden. Wie hem verlo ren heeft kan hom terugkrygeD, by Petrus Jacobs, Kouterbaan. ooi* ons Muziek. Voor bewezen dienst door onzen Volks vertegenwoordiger 50,00. Idem. 10,00. Voor de Stakers bij De Dobbeleer te ftinove. Rondgehaald te SaDtbergeu op de verga dering der IJzerwegmaonen, door gezel Van den Bergh Edgard 33,00. Onze Cinema. Zaterdag 28 en Zondag 29 Januari zullen we do twee wereldberoemde komieken ge ven. Doublepatte en Patachon als akrobaten in 7 deelen. Lachen Lachen Een uur en half lachen!! Deze komieken bekomen overal een bui tengewone bijval. Telkenmale als de Volks cinema van Goeraardsbergen of Ninove ze aankondigen wordt de zaal stormenderhand ingenomen. Iedereen, jongen oud, klein en groot, zal Doublepatte en Patachon willen zien Vanaf Zaterdag 4 Februari en Zondag 5 Februari, begint de prachtige episodefllm De Keizer der Armen. Komt zien on oordeelt. Do sloebers van Welle zyn in den hoog- sten hemel. De straten, die nu echte mod- dorpoelen gelijken, gaan herschapen wor den in prachtige boulevards, waar Brussel zelf zal een puntje kunnen aanzuigen; de elektriek komt met rasse schreden van over den halt. Eu dit alles zal gebeuren zonder een cen tiem belasting meer te vragen, want Welle hoeft reeds hot geluk de hoogste opcentie men te betalen. Zondag was het vollen bak te Iddergem. Do vrienden van Denderleeuw waren ge komen met hun muziek en nen heelen stoet partygenooten. Op den steenweg werden ze opgewacht door een groot aantal mak-

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2