VRAAGT OVERAL de Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Welle Okegem. Iddergem MEERBEKE. Uit Ninove Uit Geeraardsbergen PA NAME Burgerlijken Stard Leeraardsbergen 6 1/4 uur. Dijnsdag, Donderdag en Zaterdag van 1 tot 2 1/4 uur. Laboratorium voor Biologische en bactenalogische Onderzoeken. Proffesseur Dokter Vlayen Maandag, Woensdag," Vrijdag van 9 tot lo uur 's morgens. Centrale Dienst van Klinische onderzoeken Prof. Dokter Vlayen en Dokter Amerlinck. Maandag van 3 tot 4 uur. Dynsdag van 4 tot 9 uur. Woensdag van 3 tot 4 uur. Donderdag van 9 tot 11 uur. Zaterdag van 9 tot 11 en van 21/2 tot 3 1/2 uur. Long en Hartziekten. Profiesseur Dr J.J. A. Van De Velde. Maandag van 4 1/2 tot 6 1/4 uur. Woensdag van 9 1/2 tot 111/4 uur. Donderdag van 4 tot 5 3/4 uur. Zooals uit bovenstaande tabel blijkt heb ben onze leden de grootste keus onder de bevoegde Heelmeesters. Het lid dat wenscht één onzer specialisten te raadplegen, moet zich eerst aanbieden bij den sekretaris van den bond; deze levert een toegangsbewijs al voor de Kliniek. Altijd nog den kalven haring Onbekwaam hun eigen stemming in de gemeenteraad uit te voeren, willen ons groen-gelen de arbeiders nu van Herodus naarPilatus zenden. Kan de pretentieuze schepenen hier dan den dictator Diet dwingen van de 5o centiemen bijslag aan de werkloozen uit te betalen? Als zo dat nog niet kunnen, tot wat dient dan het hooge ambt van Monsieur Joseph De arbeiders weten genoeg waar 't paard gebonden staat; hoe meer gebrek bij de arbeiders, hoe beter fronters en kadotters de arbeidende bevol king in hun klauwen meenen te houden. In alle geval we laten de zaak niet los, tot als wanneer de gemeente van Dender leeuw, een voldoenden gemeente bijslag voor de werkeloozen niet alléén zal stem men maar uitbetalen. Dat de arbeiders hun plicht begrijpen en zich allen in de socialistische vakbonden aansluiten. Gemeenteraad Toekomende week geven we verslag over de zitting van Donderdag j.l. Als belangrijkste punt vinden we op de dagorde Kolossale vermindering der be lastingen. De wet straft al degenen die gedurende den zomer hunne distels niet kort houden en de gendarmen zijn er nog al kort bij om de boerkens die zulks vergeten te doen bij de lepels te vatten. Zou men deze wet niet kunnen toepassen op den Schepen van Openbare Werken al hier Op den Kemel groeien en bloemen met duizende van die pracht planten die gansch het omliggende bezaaien. Vroeger jaren wierden zij nochtans door den kantonnier kort gehouden. Zou nu dezen beamte genoemd door de gratie Gods en het toedoen van do geele vrienden zulks ook niet kunnen doen 'jjf Ons dunkens zou zulks wel moeten zijn hij verdient immers ruim drie duizend frank per jaar en voor zulke vette pree kan men I veel doen. Of heeft hij soms zijn tijd noodig tot het u. verricüten van noodzakelijker werk >y- ,ot Terloops willen we nog terugkomen op het vuil manifestje voor enkele dagen hier door de froutersver8preidt. Opsteller stelt ons so cialistische arbeiders voor als onbewuste Vlamingen wezijnonbewust omdat we onder den hiel niet willen liggen van de fronters fabriekanten en werkgevers van Okegem, die den vlaamschen arbeider of werkster nog doen vroeten-voor een echt hongerloon. Vla imsch voor alles, den Belgiek er onder is de frontersleuzen. Voorwaar't zou ple zant zijn vlaming uit een stuk te wezen, doch met een hongerige maag. Neen fa meuze uitbuiters van de vlaamsche werken de klasse zoover krijgt ge ons niet. We vra gen aan ons Okegemsche arbeiders mot ons mee te strijden om hier ook echte werkers- strijd te leveren om zoodoende eens en voor al den kop te bieden aan de katholieke reaktie die hier nog te veel hoogtij viert. Daarom sluit aan, in de socialistische vak bonden en ziekenbond. Onze Fronters zijn waarachtig den kluts kwijt sedert onze vriend De Bruyn zoo in hun haar zit. Al tweemaal hebben ze hun toevlucht geno men tot een manifest, om te trachten onzen volksvertegenwoordiger te bekladden, maar dat pakt niet meer. De menschen van Okegem en de arbeiders in 't bijzonder weten wat ze aan De Bruyn te danken hebben. Natuurlijk worden er de afdankingen nog eens bijgesleurd. Ewel, we gaan de fronters eens een uitste kende gelegenheid geven om daarover te spre ken. Op Zondag i5 Juli, zal Volksvertegenwoor diger De Bruyn, terug komen spreken na de mis. Hij zal eens handelen over de ijzerenwe gen. Kunnen de fronters hunnen fameuzen Van Opdenbosch niet eens doen komen verklaren dat hij, toen er over de regie der spoorwegen gehandeld werd, geen gebenedijd woord over had voor de werklieden, maar alleen dacht aan de aandeelhouders die, volgens hem, nog geen rechten genoeg hadden Allo fronters, we verwachten u, met uwen Van Opdenbosch. Onze Ziekenbond mocht Zondag 8 nieuwe huisgezinnen opschrij ven. Wel zoo mannen, met goeden moed voor uit tegen Nieuwjaar moeten we 50 huisge zinnen hebben. Voor alle inlichtingen zich wenden tot Gezel Van der Weeën August. Onze Ziekenbond gaat uitstekend. Alle weken kunnen we nog nieuwe huisgezinnen inschrijven en zulks tot groot spijt der fronters die nochtans hunne werklieden verplichten den socialistenbond te verlaten. Zouden die heeren fronters niet be ter doen hun werkmeuschen wat meer loon te betalen en voornamelijk aan de vrouwen aan wie ze de kolosale pree van 6 fr. per dag uitkeeren Verders gaan die heeren in de huizen aller hande leugens vertellen over de voordeelen van onzen bond. Binnen enkele weken komt onze De Bruyn hieromtrent eens eene publieke uiteenzetting doen. MEETING Zondag 1.1. sprak onze De Bruyn na de mis. De klerikale liberale regeering werd eens goed afgetakeld over al hetgeen ze doet om de werkmenschen te foppen. Over het Militair Wetsontwerp werd volle- digen uitleg gegeven. De inwoners van Idder- gem zijn voor den zesmaandendienst, voor de gewestelijke indeeling, voor onderricht en commando in de taal van 't volk. Iddergem wordt meer en meer socialist en zal dan ook de pogingen der socialisten steunen uit al hun krachten. Voor het Muziek Gezongen door Caahoe in 't Volkshuis het lied van Rittjens en rondgehaald door V. d Kelen H. en Van Vreekom G. 9,00. Gezon gen door Clemence De Schepper het lied van den Advocat en rondgehaald voor liet mu ziek door Hellinckx Geröme Pamel 8,00. Op de vergadering der vrouwen Mei 4,5o. Juni 2,5o. Op het feest opgeluisterd door eenige leden derSoc. Fanfare ter gelegenheid vau onze yverige propagandist gezel Stevens Arthur zijns 39ste verjaardag gezoDgen door zijne vrouw Clemenco Do Schepper en rond gehaald door haar zelf 15,00. Gedanst Black- beton door Edg. Goudswilders en rondge haald door hem zelf lo,25. Totaal 50,25 fr. «S. M. Verbroedering De Redding Geeraardsbergschestraat, Ninove. Er bestaan geen reden, opdat er zich een enkele partijgenoot zou onttrekken aan den plicht van goede cooperateur te zijn. De coöperatie schenkt de meeste voordeelen en is de grootste steun in de arbeidersbe weging. Zaterdag T en Zondag 8 Juli Compromiteert mij een universal film met do bevallige Laura La Plante. Kinderzielen. Aubert film, dramatische film met de kleine Roby Guicbard. Volkscinema vertoont de schoonste fil men. Potemkine Potemkine de groote ophefmakende russische film. Maandag 9, Woensdag 11 en Donderdag 12 Juli. Het programma is volladigd met een Dieuwe prachtfilm «LIEFDE JAGERS»met Xonia Desni en andere gekende kunste naars. Deze vertooningen zullen zeker nogmaals een groot succes zijn voorde Volkscinema. Een peeks groote filmen Om te volgen Mary Pickford in Kleine verkoopster, Claude France in Liefde eiland Het groot succes PaDame Een film waarover lang zal gesproken worden Opperste Uur De cinemaliefhebbers, die zekerheid willen hebben steeds goede en schoon© filmen te zien, bezoeken regelma tig Volkscinema alwaar er niets anders vertoond worden dan filmen van keuzo en beteekenis. POTEMKINE Maandag 9, Woensdag 11 en Donderdag 12 Juli. Het meesterwerk der meesterwerken. S. M. Verbroedering Deel Winkelwaren. De leden zullen verwittigd worden tiuDne souchen van aankoop winkelwaren binnen te brengen voor het uitkeeren van don deel. Dat onze huisvrouwen gebruik maken van deze gelegenheid om by hunne vrienden on kennissen over de voordeelen der coöpera tie te spreken. In den winkel der «Redding» Geeraardsbergschestraat, is er steeds voor handen een groote en schoone keus van mercerie, brei- en ondergoed artikelen, eerste hoedanigheid, matige pryzen. Krui denierswaren van de beste kwaliteit. Het is onbegrypelyk dat er nog partijgenooten zyn, die niet al hun aankoopen doen in hun eigen winkel. Wanneer begrypen eens alle socialisten hun plicht tegenover de coöpe ratie, wanneer begrypen alle syndikalisten eens dat in België steeds de coöperatie de grootste steun is geweest voor de syndikale beweging. Er wordt aan de partygenooten geen de minste opoffering van hunnen twege gevraagd voor de coöperatie, enkel wordt er op gewezen dat zy de grootste voordeelen hebben bij de coöperatie, met regelmatigo cooperateurs te worden. Een Huismoeder. Potemkine Het overgroot succes. Aan de Allumettenbewerkers - sters Woensdag toekomende 11 Juli, om 6 ure zeer stipt, Algemeene Vergadering voor al de arbeiders sters van de Alluniettenfabrieken, Belga, Match, Sogulfore, La Coloniale, Merckx en Williams, ten lokale De Redding Gee raardsbergschestraat, 115. Dagorde Bespreking over het verschil der loonen in de verschillende fabrieken en vergelijking dezer loonen met degene betaald in den Trust. Den kameraad Willem Hauwaert, Secretaris der Algemeene Centrale zal de Vergadering bijwonen en ons spreken over de toestanden in de verschillende fabrieken en de bestaande in verhouding met deze van den Trust. Het bestuur rekent op een talrijke opkomst. Den oproep geldt zoowel voorde onvereenigde en vereenigde arbeiders. Dat niemand ontbreke, allen naar deze be langrijke vergadering moethet ordewoord zijn. Het Bestuur. Voor de Stakers Torley, A»Est Gedanst door Jeannette Coppens en Malvina met Pee bij Henri Sedan 6,00. Omdat Pee ge tuige was bij het feest 1,00 en Jeannette tevre den is over haar jongen 1,00. Gedenken wij in het plezier de stakende werkbroeders. Wie volgt ons voorbeeld, de mannen van de ploeg Cenoe 3,50. Gezongen door Jozet Adriaens het lied Gevangen Vogelken 5,55. Gezongen door Frans Poes het lied Dronken Lot 5,45. Totaal fr. 22,5o. Wie doder mee tot de Kiezing Eerste storting gedaan door de Postbediende van Ninove, aangesloten bij het Nationaal Syndikaat, als inzet van de kiespropaganda ten voordeel» van onzen wakkeren Volksver tegenwoordiger Prosper De Bruyn, de dappere verdediger van de belangen der Staatsagenten Vrienden Alfred en Prosper Met aandacht volgen de werkers Uw werk in het Parlement Wij kunnen u zeggen wij zijn kontent Als dank sturen wij u op eigen kracht Terug naar het Parlement Want Blauw, Groen, Gelen Zijn er alleen op uit de werkers te verdeelen Wij storten met velen een kleintje Dat maakt ras een groot Zij kreten hoera, 't socialisme gaat dood Wij weten, zegevieren zal het ROOD 1 2,00 Totaal lijst 13,oo fr. Samenspraak. FINNE Dag Nette, wat geluk U te zien Het is reeds zeer lang geleden, dat ik U nog gezien had. NETTE, Ja beste kind, sedert ik moeten verhuizen ben en mij nu in de blokken van de Stad bevind is het heel begrijpelijk dat ik zoo veel laDgs hier niet meer kom. Ten anderen ik ben van de jongste niet meer en Gij zelf zult dat later ook wel ondervinden, wanneer Gij eens mijne jaren zult tellen, dat het heen en terug loopen u zoo goed niet meer zal bevallen. FINNE, Van de jongste niet meer, maar dat zegt ge ons om er mede te lachen. Gij ziet er maar -10 jaar uit en zijt nog even wel te pas als over 10 jaar. Nette, Ja, ja, dat zegt men altijd, maar ik weet het best hoe het zit. Als ik van in de blok ken naar de Redding moet komen; dan ben ik altijd blij als ik daar ben. FINNE, Naar de Redding wat gaat Gij daar verrichten en dan nog te midden van de week NETTE, Verwonderdmoet Gij mij dat vragen Is het vandaag niet den laatsten dag dat wij onze souchen van den winkel moeten binnendragen om onzen per honderd terug te trekken van de aankoopen welke wij gedaan hebben in den wiDkel in de verlopen 6 maan den. FINNE,—Dat wéét ik niet Nette, daar ben ik in geenen deele van op de hoogte. NETTE Gij weet dat niet 1 Gij die hier in de Geeraardsbergschestraat woont, om zou te zeggen tegen Vooruit. Dat zegt ge toch om mee te lachen zeker FINNE, In't geheel niet. Ik zweer U dat ik het niet weet. NETTE, Hoe is dat toch mogelijk dat er nog werkersvrouwen gevonden worden die niet weten hoe het in onze Coöperatief gaat HNNE, Wat? Uwe Coöperatiefnu begrijp jk er zeker niets meer van. NETTE-Ja, ja onze Coöperatief, wij hebben deze na den oorlog terug opgericht. De Coö peratief, is te zeggen de Broodbakkerij, den Winkel, Café, Cinemazaal en alles wat daar staat, dat alles is den eigendom van de arbei dende klas. Er is meer Er is ook eene Spaar kas ingericht in onze Samenwerking. Wij be schikken over alles wat wij noodig hebben. En met een aandeel te betalen van lo fr. elk en met de medehulp van onze zuster organisatie van Geeraardsbergen zijn wij zoo ver geraakt dat alles te verwezenlijken is. FINNE, En koopt Gij daar dan waarlijk op voordeeliger wijze dan bij andere winkeliers of bakkers Leg mij dat eens uit. NETTE, Ik wil U in eenige woorden zeggen, hoe het daar gaat. Nu draag ik hier mijne souchen binnen van de winkelwaren wel ke ik de verloopen zes maanden in den win kel heb gekocht bij Bertha. Ik heb er hier voor rond de twee duizend franken. Daar heb ik 3 ten honderd winst, of in ronde cijfers 60 fr. op de 6 maanden. Ik neem daarvoor op nieuw winkelwaren, wat mij zeker gratis waren geeft voor i4 dagen. Hetzelfde gebeurd met het brood. Daar ook wordt om de 6 maanden den deel van uitgekeerd en bedraagt o,o5 ct. per kilo brood. Ik ben nu met een gezin van 4 per sonen en de laatste maal bij den deel op 't brood heb ik ook als deel in de winst minsten voor 14 dagen winkelwaren ontvangen. Dat maakt dat ik perjaar 4 weken winkelwaren ont vang als aandeel op de inkoopen dat ik in de kooperatief heb gedaan. FINNE,Dat is een groot voordeel Nette dat Gij daar bekomt ik sta er oprecht voor ver stond. NETTE, Dat is nog niet alles. Ik zou U nog een paar uren kunnen spreken over de voordeelen welke de arbeiders bekomen met hunne aankoopen te doen in de samenwerking Ik zou U kunnen spreken, over den steun wel ke er gegeven worat bij ziekte van het gezhis hoofd dan ontvangt men 6 weken lang den helft van het brood welke men gewoonlijk koopt gratis. Bij geboorte van een kind krijgt men ééne week gratis zijn brood. Voeg daarbij dat ons brood gemaakt is van de beste bloem en bereid wordt met machienen zoodat er gee- ne menschen hun handen nog hoeven aan te steken. Wat den oven betreft, hij is van de laatste uitvinding en gansch volledig op ge zondheidsgebied. Het gewicht dat is volkomen gewaarborgd en kan door iedereen gekontro- leerd worden. FINNE. Ik moet bekennen Nette dat Gij groot voordeel trekt uit de coöperatief en nu versta ik er reeds iets van. Ik zou ook van der gelijke maatschappij willen deelmaken. Elk bemint toch zijnen intrest en het spreekwoord zegtals men niets heeft, zal men U niets ge ven. NETTE. Hewel beste kind, ik ook ben erg verwonderd, dat Gij, die ik zoo lang ken nog buiten de coöperatief staat. Dat Gij, nog regelmatig uw zuur gewonnen geld draagt naar bijzondere winkeliers en bakkers, bij menschen welke in geval vau strijd tegen uwen patroon, U onmiddelijk den rug toekeeren en zeggen: Weeral staking, de arbeiders zijn nooit tevre den, enz. Vergelijkt daartegen de handelwijze der Coöperatie. Wanneer en strijd uitbreekt om de eene of andere rede, altijd kan men op haar rekenen, altijd staat zij aan de zijde der arbeiders, om haar te helpen in den moei lijken kamp om den strijd vol te houden en te winnen. Maar Gij jongeren Gij kent niet genoeg den strijd welke wij uwe voor gangers hebben gestreden. Ik kan LI spre ken van in de jaren 189o. als wanneer de mijn werkers in het Walenland in staking gingen en dat zij om den strijd te kunnen, volhouden met gansche wagens brood ontvingen van de coö peratief Vooruit van Gent. Er zijn honderde andere zaken welke ik hier ter plaats heb gekend, wanneer ODze mannen uwen vader en andere vóór den oorlog nog geen lokaal hadden om te vergaderen, ver plicht waren de velden in te trekken langs de diepe straten en verder, om met elkander te vergaderen om hun ondragelijke toestanden te bespreken. Daaraan ook heeft de coöperatief een einde gesteld door bureelen en zalen ter beschikking te stellen van de arbeidende klasse om hunne eigene zaken, vrij en onafhankelijk te bespre, ken Maar voor den oogenblik is het genoeg, ik moet voort. Ik zal bij de volgende ontmoeting LI nog meer uitleggen. Cinema Heden Zondag 8 en Maandag 9 Juli. Een nieuwe film met MARY PICKFORD de bijzondere filmartisto Kleine Verkoopster 't is een film van Artistes associés en dit is reeds voldoende om de liefhebbers to ver zekeren dat het een verzorgdo band is Mary Pickford is omringd van eerste rang artisten AJs tweedo film do Erfgenamen van Oom Daniël met Ralph Lewis. Een buitengewoon pro gramma. Toekomende Zondag I5 en Maandag 16 Juli. Claude Franco, de betreurde groote kun- stepaares in haar allerlaatste film, LIEF- DE'S EILAND een der schoonste filmen, ooit op doek gebracht. een succes film met Jaquo Catelain, Charles Vanel enz. Woensdag 18 en Dooderdag 19 Juli. Heft Opperste Uur Ziedaar een film, door dewelke alle toeschouwers in de hoogste mate ont roerd worden. Wat eeD sp»d wat eon han deling, in een woord een film waarvan de indruk lang by blyft. De Staking inde Steengroef (Nouvelles Carrières,) l« Lessen komt to eindigen met voldoening voor de Werklieden. Het work is Maandag 16 Juni hernomen. De werklieden welke zich verplaatst hadden, hebben eene maand tyd om zich terug aan te bieden. Ten voordeele van 't Muziek Gezongen door Pieler Jacobs by Pol Do Vos 3,00 fr. Voor Rust Roest Do Roover gezongen door de gebroeders Van Hul te St. Amandsberg 6,00. Strijdpenning Omdat de Wittepen zyn duiven heeft moe ten pakken in zijn slip o,5o. Hj] vindt dit gemakkelijk cn zal het nog doen o,5o. Een glas gebroken door Germaine l,oo. Oproep aan de Ouders Het groot schoolverlof is aanstaande. Vele jongens en meisjes hebben welhaast voor goed voldaan aan den schoolplicht. In den geest der verstandige en vooruitzien de ouders welt de kiesche vraag op Tot wel ke bediening of welk bedrijf zal mijn zoon of dochter zich bestemmen Zeker is de vraag gewichtig. Doch de oplos sing derzelfde zal u zoo lastig niet voorkomen, wanneer u een bezoek zult gebracht hebben aan de jaarlijksche tentoonstelling der werken door de leerlingen uitgevoerd en teveis zult gehoord hebben de uiteenzetting der leerwijze der bevoegde leerkrachten. Ontziet u de moeite niet. Aarzelt geen oogenblik de toekomst uwer geliefde kinde ren hangt er van af. Komt u allen overtuigen van de degelijkheid en de verscheidenheid van het gegeven onder richt, Zondag 15 Juli. Luisterijke dag der uit reiking vau diploma's en allerhande beloonin gen aan de leerlingen, in do ruime en prachtig opgeschikte zaal der Middelbare Nijver heidsschool te Lessen. Telkenjare meer dan 600 leerlingen jonge lingen en jonge meisjes, vergezeld van hunne ouders en vrienden wonen deze buitengewone plechtigheid bij. Welk aangrijpende geestdrift leest men op het gelaat van zoo menig geluk kige ouder. Burgemeester G. De Meyer zit dit onver- geetlijk feest voor, omringd en bijgestaan van talrijke aanzienlijke nijveraars. De gediplomeerde leerlingen worden door de bevoegde kommissieleden geplaatst in groote werkplaatsen en belangrijke bureelen. 9P onze dagen ontkent niemand de onbe twistbare noodzakelijkheid van zoowel in 't Fransch als in 't Vlaamsen zijn bediening of bedrijf te kunnen uitoefenen. Welnu dergelijke kennis wordt aan de leer lingen der Middelbare Nijverheidsschoel te Lessen toegeëigend. De ingerichte leergangen beantwoorden vol strekt aar. den eisch der laatste moderne nood wendigheden. Voorts volgt nu de indeeling der leergangen a) Voorbereidende klassen. b) Afdeeling Bouwkunde (3 studiejaren). c) Afd. Mekaniek en Electriciteit (3 studiej.) d) Afd. Hout-en Marmerschilderen e) Afd. voor Handelskennis en Handels- briefwisseling in vier talen Vlaamsch Fransch, Engelsch en Duitsch. Hoogergenoemde leergangen worden door uitgelezen professors gegeven op al de werk dagen van 18,3o tot 20,30 ure. Des Zaterdaags van J3,3o tot 17 3/4 ure; ook den Zondag voormiddag van 8.30 tot i2,30 ure gedurende gansch het schooljaar. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den bestuurder der voornoemde school. Geachte medeburgers, dierbare ouders, wil koesteren de hoop dat deze kleine opwekken de toelichting uwe lastige taak, in de keuze van een aan te leeren bediening of bedrijf aan uwe kinderen, in overeenstemming met hun begaafdheid en lichaamgesteltenis, een weinig zal vergemakkelijken. 6 De Bestuurder, Nijverheidsschool te Lessen, JUL. DUPONT (Ingénieur). Prijskamp met den Dikken Bal door de Roode Balspelers Volkshuis, inge richt 50 FRANKEN VOORUIT. Zondag22 Juli. Begin om 9 i/2 ure, ter Groote Markt. Inleg 15 franken per partij. Alle geschillen worden door de kommisie beslist. Het Bestuur. Paname I Paname I Paname I de Groote Film HUWELIJKEN. A,rlJ;urJan Lierriu> Ouden Steenwoe on Ra. chel De Clercq, zelfde straat. GEBOORTEN I'aula Rateau, Vesten. Georgette Van der Cammen, Meerschstr. Wjlly ïorrekens Ve sten. Lionel Lion, Gaffelstr. Gilberte Arens rachterstr. OVERLIJDEN. Octavia Stevens, 47 j.vr. Henri De Weerdt. Hospitaal. Alois Do BrecL, 60 j. m. Coletta Truyeni, Gasthuisstr. Emiel Verlé, 7o j. wed. Martha Van den Bergha, Nieuwsir. Cyrillus Lomere, 73 jaar man Clementina Delafosso, Nieuwstr. Jules Coola, 27 j. m. Albertina Van aen Einde, Nieuwstr.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3