HALST. Kerkhofbezoek Uit Lede ïu Aalsl is het de gewooote Fanfaren Hand aan Hand Syndikale Rubriek S. Maats Hand in Iland Nationaal werk der Oorlogsweezen Komiteit Wekelijksche Lijst Voor de kinder-vacantie Victor Re Geyter Voor het Kiesfonds Attembeke Zal K!. Meyopsoen zou blijven Ten allen tijde, zijn de onderkruipers de lievelingen van M. Moyersoen geweest, want hij was hun oprechte beschermer en verdedi ger. Zulks was, wanneer de onderkruipers werk lieden, medehielpen om een staking te doen mislukken. Thans is zijr.e houding gansch veranderd, want nu treedt hij op. tegen de boeren onder- kruipers die land hebbeu gepacht van de Com missie van den Openbaren Onderstand. Hij gaat ze zelfs persoonlijk vinden, om hun land a m den ouden pachter af te staan. Alhoewel hij niet gelukt, juichen we zijne daad toe. Maar zal hij in 't vervolg het zelfde doen, met do werklieden onderkruipers Wij betwijfelen het ten zeerste, maar toch zullen wij de gelegenheid hebben, hem zulks op tijd en stond te herinneren. de hatolieken verxwrijgew. In den gemeenteraad heeft onzen vriend Jozef Steenhaut, lid der Commissie van Open baren Onderstand verklaard, dat hij als socia list. de Commissie heeft voorgesteld, al de pachtprijzen van J925 te behouden dus geene verhooging toe te passen, maar dat hij riet is gevolgd. Dit kan men niet lezen in De Volksstem Het is beteekenisvol. Van Geert en Bastings. Nooit stonden er twee personen heftiger tegen elkander als die twee katholieke vrien den, die twee Christene Vakbondleiders, dan den dag, dat het Schepen-College vergaderde met de Commissie van den Openbaren Onder stand. Den eenen was tegen de onderkruipers, den anderen er voor. Den eenen was voor de be sluiten der Commissie, der anderen er tegen. Voorwaar de boerkens hadden eens gekozen voor een verdediger en een vijand. De jonge piepen ouden ra- Socialisten, liberalen en christen democra ten, hadden bij de eerste gemeenteraadsver kiezing in 1921, besloten üe katholieken bui ten het Schepen-College te houden. De liberale leider verbrak op het laatste oogenblik zijn woord en stemde met de katho lieken. Na de zitting droop hij stillekens naar huis, durfde naar zijn lokaal niet gaan, uit vrees voor de vuisten. Thans heeft een jongen U9[Bioqi[ held, den ouden leider verdrongen en hij doet gewoon weg het zelfde. Bijna, altijd stemt hij met de katholieke raadsleden en gaat daarna met hen naar de katholieke herbergen. Hij ook durft niet naar zijn lokaal gaan. Zou er geen plaatsken op de katholieke lijst zijn voor dien jongen Want voor de liberalen is het toch geen avance meer. Lecram. Verleden Donderdag (Allerheiligen) had on ze jaarlijksche rouwbetooging plaats. Alhoewel de regen geweldig neer dretste, mogen we zeggen dat de opkomst prachtig was. Vooral onze vrouwen en jeugdgroep wa ren goed opgekomen. Om 2 1/4 ure werd het vertreksein gegeven. Onze Fanfaren aan 't hoofd, voorafgegaan onzer maudaiarissen en secretarissen der Vakbonden. Hierna volgden de 23 kronen, tien tallen van bloemen graven, met de fami lieleden der dierbare afgestorvenen. Opvolgentlijk marcheerden al de vlaggen onzer aangesloten groepen en dan de greote schaar onzer jeugdgroep en vrouwengroep. De mannen sloten in groot getal dezen indruk- wekkenden stoet. Heel ingetogen landen wij aldus op den doodenakker, waar Nichels Alfred de volgen de rede uitsprak. GEZELLINNEN, GEZELLEN. Enkele dagen geleden, heeft de Socialisti sche Partij, eon groot man gehuldigd het was Paul Janson, die alhoewel niet tot onze partij behoorende, toch veel heeft gedaan voor ^et werkende volk, toen het nog als slaven w:. u behandeld, toen het verstoken was van rech ten, maar overladen met plichten. Paul Janson, was een vooruitstrevend Libe raai, die de rechten van het mindere volk ver dedigde, het zijn zegepraal voorspeelde en dit midden eene klasse, die niets voelde voor het arbeidende volk. Paul Janson, had niet vele navolgers in de liberale partij, want heden is zij een der meest reactionaire geworden, want zij weet niet me de te gaan met den tijd van vooruitgang. Daar om ooit, is ze tot verdwijning gedoemd. Huldigden wij Socialisten, dus een liberaal, 't was een heiligen plicht dien we vervulden, tegenover een man, die zich de zaak van het werkende volk ter harte trok en het den weg weer naar zijne ontvoogding, naar de verove ring zijner rechten. Eere zij dus, dien man. die eer en roem van zich afstootte, om het volk te kunnen dienen. Hoevelen onzer dierbare stadsgenoten lig gen er hier niet op dezen doodenakker, die dank zijne leer, ook zooveel voor het Socialis- mus hebben geofferd Het is onze jaarlijksche gewoonte, op dezen dag 1* November, Allerheiligen, Doodendag, dat wij bloemen en kronen brengen, onze af gestorvene makkers vereeren, huldigen, voor al hetgena ze hebben bij gebracht, in de verovering onzer rechten had getoond. Het moet ïu ieders geheugen blijven, dat de bezittende klasse, het werktnde volk als een kudde vee aanschouwde, en er naar goed dunken mede handelde. Vrijheid van vereeniging bezaten onze voor ouders niet samenspanning der werklieden, enkele centen per week sparen in een geza- mentlijke kas, om desnoods hun loon te kun nen verdedigen, het brood van vrouw en kin deren, neen, dat mocht niet, dat was eene mis daad, die met gevangenis wierd gestraft!... StemrechtGelijkheid voor alle belgen, op politiek gebied, nooit of nooit riepen de heeren Kapitalisten wij zullen de wetten ma ken, gij kunt gehoorzamen wij zullen de las ten stemmen gij kunt betalen wij zullen den militairen dienst der soldaten bepalen, gij kuut hem verrichten wij zullen de plaatsver- vang invoeren, gij kunt u vel verkoopen voor 1/500 franken, daarmede zijn wij rijken van on zen vaderlandschen plicht verlost, enz. Ziedaar de taal die gevoerd wierd, door de bezittende klasse, tegenover het arbeidende volk. Van regeling van den arbeidsdag geen spra ke vergoeding bij crisis er. onvrijwillige werkeloosheid was droombeeldig hulp aan zieke fondsen, hulp aan kraambed, pensioen in den ouden dag, wat denkt ge wel, waar zou men het geld halen Dank aan den ouophoudenden strijd onzer afgestorvenen vrienden, is aan dit alles veel verandering gebracht, en zijn die meeste droombeelden... van vroeger, reeds werkelijk heid geworden. En terwijl do Socialistische partij en naar streeft, nog nmer verbeteringen voorde arbei dende klasse te veroveren, is er eene andere klasse die er aandenkt het veroverde ons terug te ontnemen. Liberalen en Katholieken zijn op den huidi- gen oogenblik vereenigd, vormen eene meer derheid in 't land, om de democratische her vormingen door de Socialisten geëischt, te be letten werkelijkheid te worden. De Katholieke partij droomt van de meer derheid te veroveren met de aanstaande Kamerverkiezingen in 1929. Zij rekent hierom op de medehulp der chri stene werklieden, die niet beter vragen, dan hunne klassegenooten te verraden," als het maar tegen de Socialistische werkliedenpartij is gericht. Zij meent zich ten nutte te kunnen maken, den strijd der Fronters die ongelukkiglijk ge noeg. nog een aantal werklieden in hunne ran gen tellen, en dezen der communisten, die enkel en alleen beoogen, de socialistische werklieden aan 't wankelen te brengen, en al dus do macht der werklieden te knakken. Jammer genoeg, dat er zoovel en opduiken, orr. de werkende klasse te verbrokkelen, zijne eenheid te breken, en zijn overwinning te be lemmeren. 't Zijn mannen ten dienste van het kapitaal, die wetens en willens dien vuilen rol, tegenover hunne werkbroeders vervullen. En het is dank die hnlp, dat de Katholieke partij er op rekent, opnieuw, de meerderheid, te behalen en gansch alleen het land te kun nen regeeren zooals dit vóór den oorlog het geval was. Zeg werklieden hebt ge erbelangbij.dat onze vroegere verdrukkers opnieuw het be stuur van 't land in handen r.emen Zijt ge bereid terug te keeren naar de tijden van vóór den oorlog Toen we een werkdag hadden van 11, 12 en moer uren per dag toen we geen stemrecht of een stuk stemrecht bezaten toen we een pen sioen van negen centen ontvingen in onzen ouden dag; toen de werkende klas van geen tel was, en de bezittende alles te zeggen had Neen, dat zal, dat mag niet, dat ware een schande voor onze dierbare afgestorvenen, voor dezen die zooveel hebben geleden, ge streden, geofferd, zelfs hun leven veil hadden, om te bekomen, wat we hedendaags bezitten Het is kenschetsend om te bestatigen, dat bezitters huDiie politieke kleur op zak begin nen te steken, om bloc te vormen, tegenover de werkende klasse. De Union civieken, eene bende luiaards die nooit werkt, houdt zich gereed om bij werk staking als onderkruipen op te treden, en den strijd der werklieden om meer loon, om betere werkvoorwaarden te doen mislukken. De Fascisten hebben zich gevormd, 't is een mengeling van geel en blauw, die jaloersch op zien, naar Italië, waar de zwart-hemdens, dank aan de verdeeldheid der werklieden, aan den onbezonnen strijd der communisten het schrik bewind hebben ingevoerd» de werklieden on der den knoet gelegd en er h t luilekkerland der bezitters van gemaakt. Daar bestaat geen algemeen stemrecht, geen acht-uren werkdag, geen vrijheid van verceni- ging, geen vrijheid van spreken, van vergade ren, geen vrijheid van drukpers, niets, niets, dan de hongerzweep en gedweë gehoorza-- n- heid voor de arbeiders. En met dergelijke ^meelden voorbande is het arbeidende volk nog niet genoeg bewtis. dat het zijne eenheid moet behouden, en de verccele"" den rug toekeeren Eenhd i, eenheid en nog eenheid, zal het wtrkenc e volk naar zijn triomf leiden ver deeldheid Daar den afgrond, naar de volledige nederlaag, naar de volledige onderwerping en daarom nogmaals Wcq ds verdeeleps. Gezellinnen, Gezellen. Konden onze dooder» nog spreken zij ver vloekten al dezen, die medehelpcn aan de verdeeldheid van het arbeidende volk, omdat zij weten, dat er door verdeeldheid niets te bekomen is. Laat ons dit ook in het hoofd prenten, laat ons hier op de graven onzer dierbare afgestor- vene vrienden en partijgenooten zweeren, dat wij nooit de kapitalistische kuecliten zullen worden. Laat ons immer voor oogen houden, het schoone, het grootsche werk dat onze afge storvenen hebben tot stand gebracht, dat het onvoltooid is, en dat wij het als een duurzamen plicht mooten aanzien, dit begonnen werk voort te zetten, tot heil en welstand van het arbeidende volk. Afgestorvene vrienden, g' hebt ods den weg naar de overwinning getoond, g' hebt ons ge wezen op de macht der vereeniging, op 1 t gevaar der verdeeldheid g'hebt gebouwd, en niet afgebroken. We zijn U veel verschuldigd. Wij zeggen U'dank voor al hetgene wat ge hebt gedaan voor uwe klasse, voor uwe broe ders, voor uwe zusters Ge waart niet talrijk, maar g' hadt wil en O'. rtuiging, hoop in uw werk. G h bt dure tijden beleefd, moeiëlijk wat uit de handen gekregen van de bezitters, onze uitbuiters. Wij hebben niet alleenlijk voor plicht te ijve ren om te behouden wat ge ons hebt nagelaten maar om het te voltooiën, het te voltrekken. De strijd zal hevig zijn, maar toch hunnen wij u stellig belooven dat wij ons zullen stellen; t* genover de macht van een vereenigd prole- t« riaat is er niets bestand, en 't is aan die een- dr.icht, aan die vereeniging aller werklieden, dat wij al onze krachten zullen wijden, dat be loven wij u plechtig, dat zweeren wij u: Wij verlaten dit tranendal, wij zeggen u vaarwel, rust zacht, toekomende jaar komen wij u rekenschap geven, van onze werking, van den bekomen uitslag en wees er van ver zekerd, hij zal u niet bedroeven. Ons volk wordt te klaarziende, om zich te laten bedrie gen. Rust zacht 1 Vaarwel. Trots de regen geweldig neerviel werdt deze rede door eene ontelbare schaar met de mee ste aandacht aanhoord, waarna de kronen aan de familieleden werden overhandigd. Bcschauwinge» Alhoewel onze stoet stijgt van jaar tot jaar in waardigheid en getal, meenen we ons nog meer optimistisch te mogen toonen. Het weze nogmaals gezegd dat er tal van vrouwentusschen de mannen marcheerenin de stoet, terwijl hen nochtans een afzonderlijke plaats in aangewezen. We wezen reeds vroeger op dit feit en noch tans heeft men er weeral geen reksning van gehouden. Dat onze vrouwen het eens goed onthouden voor toekomend jaar. En vermits we toch aan 't observeeren zijn geven we de mannen hun deel. Waarom rooken in den stoet Zulks past niet bij rouwbetoogingen of begrafenissen. Hoe eerbiedwaardig is onze stoet niet als elk ingetogen opmarcheerd vrouwen afzonder lijk en de mannen zonder rooken Als men naar de kerk gaat, moet er dan ver boden worden van te rooken En waarom is een rouwstoet. Bevinden er onder deze welke onze groet brengen geen heilige figuren welke tijdens hunne levensloopbaan alles veil hadden, hun geld en goed, hun gave en gezondheid voor onze werkerszaak, voor 't welzijn van ons al len Mogen we dan niet zeggen hoe grootsch on ze herkentelijkheid jegens hen is, het toch maar een plichtvervulling is We moeten ODze dooden op waardige in drukwekkende en ingetogen wijze groeten. Dat zal een bewijs zijn onzer bewustheid der te heilige vervullen plicht. A. B. ten tyde van verkiezing, den politieken stryd op een heel laag terrein uit te vech ten. Het strekt in 't algemeen niet ter eere onzer stad. Integendeel. We zagen hier immer in't verleden hoe er aan persoonlijkheden gedaan werd, hoe kleingeestig bekrompen eDkleinzieligzulko argumenten waren. We weton wel, dat er overal wat aan zul ke politiek gedaan wordt maar hier sloeg men dikwijls het record. Wie bracht dat zoo in de mode hier Zooals go raden kunt in 't bijzonder do katholieken. Vooral hun plaatselijk dagblad «De Volks stem» is en was daar altijd een staaltje van. De Volksstem als dagblad dat aan zedelijke opvoeding zou moeten dan voor 't volk, staat op een heel lang peil. lieden komt zo nog dikwijls met gemeene godsdienstig argumenten voor den dag zooals hot voor den oorlog regel was bij de katholieken dat menschen met een weinig gezond verstand spottend de schou ders ophalen. En zeggen wo «Jat zulke hoofdartikels, die getuigen van klein verstand en zelfs van weinig taktiek, van een medewerker-prie ster komeD... Ik zou denken, dat het voor een groot deel aan «De Volksstem» te danken is dat de mensehen hier zoo gewend zijn aan kleinzielig politiek. Wanneer men met modder werpt, is men somtijds eens verplicht met iets van hetzelf de gehalte weer te smijten. Is het zoo niet En vandaar groeit die lage mentaliteit. Wij zouden willen, dat de politieken strijd op een hooger terrein uitgevochten wordt. Datmeu programma's, idealen tegenover idealen stelt. Zouden wy er in 't algemeen niet veel bij winnen Gedachtengtrijd, ja, maar geen persoon lijkheden vooral geen politieke letter kunde h la genre De Volksstem Hooger op mooten wij A. V. Zondag vierde onze fanfare haar jaarlijksch Ceciliafeest. Zooals alle jaren was het vollen bak, op eenige uitzonderingen na, waren alle muzikan ten op pest. Na een oogeuschouw van onzen chef trap ten we 't af, er lustig op losblazend. Het getal van vroeger heeft plaats gemaakt voor de kun de van nu, en al wie onze fanfare gehoord heeft zal met ons bevestigen dat we er kloek opstaan, en ons mogen meten met alle muziek korpsen der stad. Na het bezoek aan de leden muzikanten herbergiers, deedt zich elk ten goede aan de lekkere spijzen, en op ieders aangezicht kon - men zien dat ze tevreden waren. Gezel Nichels was belet en had zich laten verontschuldigen. Gezel Flips bracht een roerende hulde aan onzen afgestorven Voorzitter, Livinus De Smedt. Daarna richtte hij een oproep tot de muzikan ten, herhalingen en uitstappen talrijk bij te wonen. Ook de kindereu van de gebroodroofden van Eecloo zijn niet vergeten. En wat zeggen van onzen tombola. Het bestuur bedankt de milde gevers van prijzen. 's Avonds hadden we bal, dat aan onze mu zikanten toeliet zich ONDERONS eens te vermaken. Zoo sloot ons jaarlijksch feest, met de hoop toekomende jaar onze fanfare nog beter te zien dan voorheen* Al strijdende spelen, al spelende strijden. Het Bestuur. Bij de Tabakbewerkers. Gedurende twee maanden werd de vraag om loonsvormeerdering in den scheids- en verzoeningsraad besproken; dat maakte de werklieden ongeduldig die wenschten dat hunne zaak zoo opgelost worden. Na dat verschillende voorstellen gedaau zyn, en door de werklieden en door den raad on door de patroons, hebben beide partyon zich schriftelijk aan de uitspraak onderworpen, die Vrijdag den 2 November door den raad is gedaaD, waardoor de ba- sisloon van fr. 2,10 behouden biijft, en het loon van de spiDners en afleggers wei d vastgesteld op fr. 4,53 voor 823 tot 826 pun ten. Voer ieder stijging van 4 punten werd het loon met 1 0/0 of o,e2 l/io vermeer dert. De loonen van al de werklieden in de tabaknijverheid worden in de zelfde mate verhoogd, deze vermeerdoring is gelijk aan 8 0/0 die zal betaald worden met terug wer kende kracht van af do eerste week der maand September. De deelen van de centie men zullen gerekend worden in het voor deel der werklieden. Deze uitspraak van den scheids- en ver- zoeningsraad heeft de werklieden en de patroons bevredigd. Het is de eerste maal gebeurd dat de afgevaardigden van de vak bonden en de patroons, den scheids en ver- zoeniügsraad bedankte voor de wijze waar op den raad het geschil in de tabaknijver heid heeft opgelost.- D<5 werklieden waren Zaterdag vergaderd in het lokaal Hand in Hand diemet vol doening de uitspraak van den scheidsraad vernamen, 't Was des te aangenamer voor de werklieden gezien hetODgeduld die on der hen heerschtte. Tevens werden op deze vergadering de middelen besproken om de onvereenigde tabakbewerkers aan te spo ren lid te worden van onzen vakbODd, die in deze beweging zulke langrijke rolver- vulde, waaraan de tabakbewerkers den ver kregen loonsopslag hebben te danken. Foor do Brïeslers De meisjes van verschillende werkhuizen hadden ons komen verwittigen, dat zij de 5 0/0 vermeerdering niet ontvangen hebben doch de onvereenigde patroons hadden de 5 0/0 wel betaald. De secretaris van onzen textielbond heeft zich daarover in betrekking gesteld met die Heeren. Deze patroons verklaarden dat zij zoo lang Daar de inlichtingen moesten wachten uit Gent, en in hunne vergadering werd besloten de 5 0/0 vermeerdering aan de breisters te betalen, zooals het gebeurd in gansch de textielnijverheid. De Leden van den Texlielbond zullen deze week een circulair ontvangen van de bodens wij verzoeken onze leden om dit met aandacht te lezen. Deze handelt voornamelijk over de bijdragen en vergoe dingen die door den Textielbond worden gegeven. Al wie bij staking en werkloos heid e»n grootenODderstand wil ontvangen, zal begrijpen dat men hiervoor een behoor lijke bijdrage moet betalen. In al de vakbonden stelt men vast, dat de leden de noodzakelijkheid verstaan dat de kleine bijdragen verdwijnen, de leden zeg gen met reden, dat met de tegenwoordige levensduurte, de vergoedingen vau enkele franken per wr-ek do moeite niet meer is om nog te ontvangen. Allen willen meer en grootere steun bekomen. Die gemoedsstem ming bii do leden is begrijpelijk, wanneer een staking uitbreekt of de natroons de fa brieken sluiten, zooals dit nogmaals in Eecloo is gebeurd, alsook wanneer door de krisis do werklieden werkloos gesteld wor den, dan gevoelen de werklieden den Dood die in de huisgezinnen Leersch't. Dat staat voor de dour van eenieder. Daarom verhoogen do leden der vakbon den hunne bijdragen, nog enkele achter blijvers z\in er by de Textielbewerkers; die leden zullen verstaan dat men geen honger mag lijden wanneer men door staking of werkloosheid getroffen wordt. Daarom re kent het bestuur van de vakbond dat allen hunnen oproep zullen beantwoorden, door d* bijdragen te verhoogen, waardoor men zich een grootere onderstand verzekert. Voor de Stsksrs v#n Eecloo Voor de f£iklaas der Knidersn Het is nn-.t oprecht genoegen dat wij vast stellen, dat de Aalsterscho werklieden, die gedurende 2o weken de stakers vaD Torley gesteund hebben, thans uit eigen beweging geld inzamelen ten voordeele van de uitge- slotene werklieden van Eecloo, die reeds 5 maanden in strijd zijn om da vrijheid van vereeniging van hunne patroons te beko men. 1500 werklieden werden in de kleine stad Eecloo door hunne patroons broodeloos ge steld, omdat ziï weigeren ontslag te nemen in het socialistisch syndikaat. Dezen strijd is hard en zal nog langdurig zijn, daarin worden deEecloosche werklieden gesteund door de gansche bevolking van Vlaanderen. Tevens werd'en op ons bureel alle soorten speelgoed en andere waren binnengebracht die in dank aanvaard wordoD, voor de St. Niklaas aan de Eecloosche kinderen te geven. Ondanks hunne vaders, broeders en zusters reeds lang in strijd zyn, mogen de kinderen niet vergeten worden. De Aalster sohe werklieden zullen bij den kindervriend St, Niklaas gaan aaükloppeD, opdat do kleintjes dit jaar een goed gevulde korf zouden vinden, wat veel vreugde in de kin derharten zal breügen. Molendriesn.il Aalst Belangrijk Bericht Waarde gezellen gelief zoo spoedig moge, lijk Uwe aankoop boekjes van winkels Molenstraat en Ledobaan in den winkel Molenstraat binnen te brengen deze van firembodegem in den winkel van Erena bo- degem, zulks om Uwen per honderd te kun nen uit te rekenen. Opgepast, de Winter nadert met gror-to stappen waar gaatgy Uw ondergoed koopon Vareuzen, Pardusus enz., Eene goede sa- menwerkster koopt alles in de samenwer kende maatschappij, Hand in Hand. Komt zien en dan zult gy U kunnen over tuigen van kwaliteiten prijzen. Ingang vrij. Het Bestuur. Ter gelegenheid van het St. Martensfeest en van den 10e verjaardag van den Wapen stilstand zal er door het plaatselijk komi teit aan ieder wees lo frank toegekend worden. W C Jan Volders. Van Geit P. 6,oo,Blanckaert 5,oo. Van Cauwenbergh D. 5.oo. Van den Hende J. 5,oo. Ernest K. 5,oo. Rayaille J. 6,00. Van Gyseghem H. 5,00. De Saedeleer Edm. 5,00. V. d Bosch J. l.oo. Cardon D. 2,00. Paere- wyck C. l,oo. Buys J. 2,00. De Smedt J. 2,00 Ernest Fr. 2,00. Huion M. 5,00. Tas L. 2,oo. Van Holen L. 2,00. Marcel A. 25,00. Huyle- broeck M. l.oo. Troch J. l,oo. Gezongen in de W. C. Jan Volders door Malvina 18,5o. Totaal 124,50 fr. Onzen Socialistischen Vrouwenbond, richt een spaarfonds in om onze kinderen limine vacantie te laten door brengen aan de zee, of elders. Degenen die zieli willen lalen inschrijven kun nen dit bij gezellin I.eontine Nicliels die Zaterdag en Maandag avond van 6 tot 8 uren zicll in iland in Hand zal bevinden om de inschrijven op te ne men. Ook bij de bodens kan men zich ook aan geven. Toekomende week, meer hierover. Leontine. METAALBEWERKERS Voor de stakers van Eekloo S. J. 64 4,00. W. O. 719 3,00. V. P. 83 3,00. C. 4'. 101 3,00. C. C. 446 3,00. A. M. 187 2,00. II. P. Ii. 297 3,00. 1). O. 762 3,00. D. R. I). 228 3,00. I). G. S. 253 3,00. D. R. li. 764 3,00. li. N. 11. 231 2,00. \V. B. 249 3,00. V. A. 381 3,00 M. P. 875 3,00. II. S. F. 243 3,00. II. V. M. 486 3,00. V. D. F. 1 «li:3,00. D. C. C. 364 3,00. S. E. 54 3.00 I). II. F. 585 3,00. G. P. 81 3,00. D. C. E. 689 3,00. D.'-11. J. 454 7,50. D. S. P. 236 3,00. V. J). B. F. 580 3,00. O. F. 353 2,00. V. A. F. 728 2,00. K. C. 71 2,00. D. N. F. 769 I,00. D. N. J. 339 2.00. V. Pb. 759 2,00. D. H. S. 340 2,00. V. W. E. 331 3,00. M. V. 3ül 2.00 M. A. 3o2 2,00. D. J. A. 843 2,00. I). H. E. 224 2,00. R. R. 313 2,00. A. B. 3o« 3,00. X,. F. 251 2,00. V. F. Ooi 3,00. R. Pb. 794 3,00. D. S. 335 2,00. M. 293 3,00. B. R. 222 3.00. V. N; D. 296 3.00. V. G.L. 619 3,00. P. G. 777 2.00. II. S. Fr. 9o 3,00. G. E. 682 3,00. T. F. 812 3.00 V. H. F. 298 3,00. D. II. C. 28 2,00. 11. 751 2,00. II. L. 283 3,00. B. E 716 3,00. D. L. 266 3,00. B, W. 4ol 2,00. II O. C. -105 3,00. S. B. 865 3,00. P. Pil. 851 3,00. V. V. I.. 264 3.00. U. I). G. A. 432 3.O0. I). C. .1. 1513,00. W. C. 745 3,00. R. C. 829 1,00. A. F. 142 3,00. T. 11.633 1 00. G. F. 36 1,00. V. G. H. 492 2,00. 1). I). F. 132 1,00. li. II. P. 774, U. Fr. 124 l.oo. M. A. 82 1,00. .1. V. d. B. 4,00. H. B. 4,00. P. N. A. 5,00. D. IV. Hip. 2,00. Verb. -f. 3,00. Totaal 208,50 fr. ZIEKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Volksverheffing Korte Zoutstraat voor onze leden open. Wie doet er mee 7 Marcel A. 2,00. Berghman A. 2.00. Bocqué Fr. 2,oo. J. W. l.oo. Nichels A. 5,00. V. d. B. l,oo. C. C. l,oo. Amaut K. l,oo. Cornand H. 1,00. We Van den Bossche 2,00. Flips Henri 1,00. Rimbaut P. l,oo. Totaal 18,00 fr. Nichels komt Zondag aanstaande 18 dezer. Hij zal spreken in 't gewoon lokaal om 3 uren [over den politieken toestand in 't land. Het zal aan geen volk ontbreken. Het zijn Luiaards Het is reeds een viertal maanden dat er door de socialistische partij gevraagd is aan het schepencollege tot het bekomen van eon kie zerslijst voor de Wetgevende Kamerverkie- zirg van 1929. Door onzen vriend Smekens is reeds een drietal keeren aangedrongen, en tot onze ver wondering zegt de secretaris dat er nog niets gereed is, er scheiden ons nog eenige dagen van 20 November, laatste dag voor de rekla- matien, en geen enkel kiezer kan zien of hij wel ingeschreven is. Nochtans telkenmale zijn er van onze vrienden die op de kiezerslijst niet staan; wij hebben reeds onzen burgemeester hierover ingelicht over de nalatigheid en wij zullen verder aandringen en onze rechten eischen.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2