vraagt overal de Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN Cinema Moderne mi i tras Alom Geprezene Bieren der SpecialiteitEXTRA TIGER ALE TE KOOP Uit Denderleeuw Uit Ninove Uit Geeraardsbergen Groot Werkhuis met Magazijn De Hartedief Okegem. Kerkxken. Onkerzele MEËRBEKE Overboelaere Het dametje van den hertog Liefdestrijd De kruisweg der Vrouwen 5>e (Biavers van Hlasfta IRinnlbo IRinalbtnt De treilt van 8" ure ffi>. Ikarel Wan ber noeirscb Het Spaanscli Paardje Hel Kind der Hallen Ons Csoilisfeest zal plaats hebben op Zondag 23 December. De kameraden die er willen aan deelnemen, kunnen zich laten inschrijven mits 15,oo frank te storten in het lokaal of bij de bestuurleden. Het muziek zal van de partij zijn. KOLEN 21,5o fr. de loo kilos, te bekomen in het Volkshuis, te huis besteld vanaf 5oo Jrilos. Heden Zondag 11 November, ter gelegen heid van den verjaardag van den wapenstil stand doet ons muziek een optocht naar 't dorp. Bloemen zullen gelegd worden aan 't gedenkteeken der gesneuvelde soldaten en opgeëischten. OM 5 UUR Groote antimilitaristische meeting. MANNEN EN VROUWEN, allen op post. Cecilia Zondag 18 November is 't Cecilia. Wie nog verlangt mee te doen late zich, ten laatste op Maandag 12 November, in schrijven in 't lokaal. REGELING DER FEESTELIJKHEDEN Om lo uur uitstap met muziek. Om 18,2o ontvangst van gezel Anseele. Om 13 uur, lekker noenmaal. Om 15 uur, uitstap met muziek. Om 17 uur groot cinema-bal. Iedereen brenge mes, lepel en vork mede. Cinema-bal Van heden af, alle Zondagen groot cine ma bal Ingang 2,5o fr. Dansen vrij. Sabotearing aohiurenwerk Men bericht ons dat in het sardienen fa briek den spot gedreven wordt met de wet op liet achturen werk. De pastoor maakt misbruik omdat hy weet dat al zijn werk sters onvereenigd z\jn. Onnoadig te zeggen dat de loonen erbarm* lijk zjjn. Het oogenblik ware gunstig voor de werkers-sters gezien het gebrek aan werkkrachten, om huunen toestand te ver beteren. Moesten al de werkers-sters ver- eenigd staan de patroon zou wel verplicht zijn beter loonen te betalen voor zulk vuil werk. Arbeiders- en arbeidsters uit het sardi- nenfabriek vervoegt de syndikale rangen, dan komt er welhaast een dag dat U zult be handeld worden niet meer als parias maar als werkers die vrij onder de zon leopen. De fameuze verkoop van maandag Met fluit en trommel, juist lijk hun gewe zen meesters kwamen de groen-gelen naar 't dorp afgezakt. De twee afgezette schepe nen, fier als een pauw in 't voituurken. Door de dwarsdrijverij der gemeentezaken, zoo wilden ze een beruchte prepagandadag hebben. De clou der feestelijkheden was de speeck vau de frontersvolksvertegenwoordiger die na zich eens duchtig kwaad te hebben gemaakt op den vervloekten Belgiek in de mand viel, zonder bowijsvoeriDg te geven van zijn vertoog sprong hij paf van 't voi tuurken. Waar gaat de araarchie op gemeente ge bied ons in Denderleeuw nog brengen Voor de zooveelste maal eischen do sociali sten ontslag van ons 11 gemeente bankroe tiers en nieuwe gemeente verkiezingen. Al leen op deze laatste wijze kan verandering gebracht worden in dien toestand. Blad Vooruit» Met genoegen boeken we alle weken nieu we lezers voor ons werkersdagblad. Met ceciliafeest zullen we bet genoegen hebben benevens vriend Anseele de pionnier der arbeidersbeweging in Vlaandoren gezel Marius De Rijke de flinke redakteur van «Vooruit» in ons midden te hebben. We verhopen dien dag vele nieuwe abonnemen ten aan te werven. Wie doet er mee Stortingen voor de maand Oktober Bayens Achille 4,—- Janssms Guillaume 5,—De Luyck Clement 4, We Bockstael 4.— De Vriezo Henri 4,— Souck Frans 4, Van den Haute Firmiu 4,— Mathieu Phile mon 4,Pots Remi 4,Pots Emma 4, VernuilDm Karei 4,— De Dier Jan 4,— Vau JC^rckon Th-ollel 4,Do Bruyn Gaston 4,— Van der Weeën August 5,Van Cotihem E louard 4,Vernaillon Rene 4,— De Bruyn Prosper 5,Da Bruyn Louise 5,Way- nant 5,— Van Wosemael Camille 4,Pots Emiel 5,Do Saeger J. B. 4,— Van Snik Gustave 4,— Coomau Cyriel 4.— De Bruyn Octaaf 5,Sonck Jozef 5,Mevrouw Sonck 5,— Phariseau Victor 5,— De Smet Ghis- lain 5,Vormeiren Clement 5,Van Schel- forgom Rufln 5,Van Droogenbosch Cyriel 5,— Segbers Remi 5,— Mcrckx Prosper lo— Van der Niepen Hyp. 5,— Van den Berghe Petrus 4, - Raspoet Emilie 5,— Totaal 175,00 fr. In 't kasken 48,00 fr. Nu de lange Winteravonden aanbreken, zal het geschikte oogenblik wel gekomen zijn om iu Okegem te trachten uitbreiding te geven aan de socialistische aansluitin gen. Alhoewel nog niet lang aangesloten mogen we van Okegem al een merkbaar ge tal leden tellen in den ziekenbond. Dit cijfer moet en zal verhoogen Daarom vragen we aan al onze vrienden, in 't kort een storm loop te doen. Nog vele arbeiders loopen verdwaald in katholieke halfcentjes hond jes. Anderen hadden hunne hoop gesteld in de frontersbeweging, maar komen stilaan tot besef dat hun zoogezegd demokratisch streven er slechts toe bestaat om de arbei ders dom en arm te houden. De eenige weg voor ons arbeiders is de weg naar't socialismus. Als ieder bewuste werker mee wilt komt eens de dag dat ko ning arbeid zal zegevieren De maand October fis verstreken. Ze bracht ons een ferme vooruitgang op gebied van socialistiseho instellingen op onze gemeente. Met omtrent 2oo leden in do ziekenbond mo- gen we zeggen dat er sterk gewerkt is. Maar we kunnen beter, we willen meer. Als elk zijn beste doet staan we met nieuwjaar met loo gezinnen, dit tot spijt van degene die slechts uit hun schelp komen als ze gewekt worden door de roodjes. Dat ieder zijn beste doet om elk een gezin aan te wakkeren zich aan te sluiten in de ziekenbond. Binnen enkele^dageu houden we terug ver gadering. om een flink plaatselijk bestuur aan te duiden, die te samen met de kameraden van Denderleeuw, hun beste zullen weten te doen, toe vooruitgang van de werkersbevol king van Kerkxken. De leden worden ook opmerkzaam gemaakt det ze hun pensioenkaart dienen af te geven in den ziekenbond. Zoo gauw men van den patroon de pensioenkaart bekomt geven we ze onmiddelijk aan makker Domien Buyl. HEDEN ZONDAG om 3 uren namiddag, Algemeene Vergadering voor al de vereenigden, bij Benoit Van den Eynde, Berg. Cesar Haelterman zal er het:. woord komen voeren, over Het Belang en 't Nut der Vak- vereeniging en Mutualiteit. Eiken vereenigde neme op zich een on- vereenigde mede te brengen naar de Vergade ring; we mogen niet rusten voor we den laat- sten arbeider overtuigd hebben van het goede wat de verzekeringen tegen ziekte, werkeloos heid, enz. enz. behelst. Allen op post, na de Vergadering zal men zorgen voor eenige flinke liedekens- Het Bestuur. Heden Zondag II November om 4 ure namiddag, in het Volkshuis, Alge meene Vergadering van den Propagandaclub. Een goede propagandist zal er aan houden tegenwoordig te zijn. 't is in zulke bijeenkom sten dat wij de noodige geestdrift putten om ons naar de overwinning te leiden. Jongelingen, gij die nog zooveel kunt genie ten van het leven, laat u allen inschrijven als lid van den Propagandaclub op die manier zult gij als plichtbewuste menschen medehel pen om uw toekomstig leven zoo goed moge tijk te maken. Dus allen naar de Vergadering. Gezel Van Den Hoven zal er spreken over den Algemee- nen Politieken toestand. Wie doet er mee tot metde kiezing 1* Lijst Stevens Arth. 2,00. Jacobs Fr. 2,00. Fil. Goudswilders 2,00. Verlé Petr. 2,00. Straete- mans Mich. 2,00. Stevens G. 2,00. De Schep per Cl. 2,00. Van Londerzele M. 2,00. Buite rijs 2,00. Roelandt J. 5,00. Antoons Eug. 2,00. Stevens Ger. 2,00. Verlé Ad. 2,00. Roeland Jan 5,oo. Branokaert Jos. 5,oo' Stevens Arth. 0,50. Van der Kelen H. 5,00. Ravats Th. 2,00. Achtergael Aug. 2,00. Stevens Leop. 5,00. Fr. Hemmeryckx 5,00. Roeland Rich. 5,oo. Van Londerzele Maria 5,00. De Caluwé Th. 2,oo. Van Impe Gust. 2.00. A. C. C. 10,00. De Schepper Clem. 2,00. Van Eeckhout 2,00. De Cooman Malvine 2,00. Buiterijs Ad. 2,00. L. Vereeken !,oo. Van Snick Jules l.oo. Van der Biest J. 5,00. Stevens Arth 5,00. Jacobs Fr. 2,oo. Stevens Gust. 2,00. Verlé Ad. 2,00. Ber tha Goudswilders 2,00 Goudswilders Al. l.oo. Antoons Eug. 5.00. D'Hondt Th. l.oo. Van der Kelen Henri 1,00. Van der Goeten 5,00. Verlé Adolph 5,00. Stevens Germ. 2,00. Hey- mans Georges 5.00. Heymans Jules 5,00. On bekend 5,oo. Henri Branckaert 2,00. Maria Van Impe 2,00. Stevens Leop. 5,00, Totaal159,00. VOOR HET MUZIEK Gezongen door Jos. Callebaut en rondg. door Branckaert Jos. 8.5o. Gezongen door Poppeliers Albert en De Vidts Desiré en rond. door hen zelf 8,00. Gezongen door Marieken van de Langen en rondg. door de Langen 7,35 Gezongen door Callebaut Jos. en rondg. door hem zelf 7,35. Gezongen door den Witten D'Hondt en rondgehaald door hem zelf 6,20. Gezongen door Goudswilders Fil. en Calle baut Jos., rondg. door den Witten D'Hondt 3,30. Gezongen door Bascour Maria en rondg. door haar zelf 7,5o. Gezongen door Callebaut Jos. en rondg. door Petrus Wetsnuipers lo,15. Gezangen door Marieken van den Langen en rondg door Van der Kelen H. 3'15. De Vrou wen te samen 5,75. Totaal61,5o fr. Bericht aan ware Duivenlief hebbers Hedon Zondag 11 November, zal Mijnheer JULES REN IER, bekend proffesser, en sinds lange jaren groote kampioen, eene zitting hou den bij onzen makker FRANCEUS CAMILLE Groote Baan, 28, ten einde de liefhebbers aanwijzingen te doen. Mijnheer Renier, sinds lang gekend om zijne diepzinnige kennis der reisduiven, zal aan de liefhebbers aantoonen waar hun eigen intrest ligt ingeborgen, hunne goede sujecten aanwijzen en die koppelen om daaruit jongen van le kategoriete trekken. Want vergeet niet de kunst van Mijnheer Renier, bestaat vooral in het versterken der rassen van onze duiven- liefhebbers. Hij offert tevens eene premie van 5O fr. aan den liefhebber van wie hij eene duif zou afkeuren die verscheidene kopprijzen heeft behaald. Eene éénige gelegenheid dus om zich waarlijk van het ras te kunnen over tuigen. Alle weldenkende liefhebbers moeten daar van overtuigd wezen en zich in volle vertrou wen tot Mijnheer Renier wenden op heden Zondag van 8 tot 4 ure, bij makker Franceus Camille, Groote Baan, 28, Overboelaere. De Prijs is 1 fr. per duif, koppeling inbegre pen Ut 10 duiven, meer duiven aan 0,50 fr. Cinema Zaterdag 10 en Zondag II Novemb. Prachtig Programma met Betty Balfour en Willi Fritsch een dramatische komedie Maandagl2 en Donderdag 15 Nov de succes film oen vertolking zooals men zelden zag. Alle cinemaliefheb- bers van Ninove moeten deze Ülm gaan zien. Vooraf Slavinnen der Sohoonheid Personen onder de 18 jaar niet toe gelaten. II NOVEMBER. Het is vandaag juist lo jaren geleden dat er een einde gesteld werd aan den verschrikke- lijksten aller oorlogen, welke demenschheid gedurende meer dan 4 1 /2 jaren had geteisterd. Vandaag en lo jaren, ging er een zucht van verlichting en verlossing op, onder al de vol keren van den beschaafden wereld, welke eindelijk verlost werden van dien melock. welke men den oorlog noemt. Het kanon dat rondom zich niets dan dood en vernieling zaaide werd tot zwijgen gebracht, het mitrail leus en geweervuur welke van op geheimzin nige plaatsen zooveel menschon doode, hield op; de wapens wierden terug in de schede ge stoken, want het was wapenstilstand. Wapenstilstand edel woord welke door elk een sedert jaren met ongeduld werd verwacht als de verlossing uit het bloedbad waarin wij lagen gedompeld. Wapenstilstand, hierdoor was het gedaan met datijselijke bloedvergieten en de uitmoor ding van het eene volk door het andere, opge zweept als wilde dieren. Wapenstilstand, welke beteekende dat on ze soldaten vrij uit de loopgrachten hun hoofd mochten opsteken en het voor hun gedaan was te leven onder den grond, in de met bloed doordrenkte aarde waar er met duizende en duizende hunner broeders het tijdelijke met het eeuwige hadden verwisseld, en in hun doodstrijd nog woorden mompelend, als groet aan hunne dierbare naastbestaanden wien nabij zijn, zij moesten ontberen, wanneer zij hun nog een laatsten blik zouden willen gun nen hebben, vooraleer zij voor eeuwig de oogen zouden sluiten. En zoo stierven er overal kloeke jonge mannen, in den bloei des levens. Millioenen en millioenen, zijn ten on dergegaan, waarvan er nog velen als onbeken den liggen in de moerassige bloedgrachten der slachtvelden en welke had die gruwelijke moorderij niet ontketend geworden het hunne zouden bijgebracht hebben voorde verheffing en den vooruitgang van de menschheid. En dit alles is gebaurd in naam der vrijheid. Overal in gelijk welk land welke in dit bloed bad werd medegesleurd, wierd er gezegd door de regeerders dat het hier een verdedigings oorlog gold en elkeen verplicht was het zijne bij te brengen voor de verdediging zijns vader lands. En in alle landen rukten de legers op, met muziek en zang werden de soldaten ter slachtbank geleid als onbewust vee om ginder hun tol te betalen en hun bloed te offeren op het altaar des vaderlands Hoevelen zijn ei niet gevallen in dezen bloedigen kamp, welke niet wisten waarom het ging en dagelijks ver plicht werden te mooraen en te dooden. en wanneer zij soms door schrik bevangen zou den dralen hun leven blootstelden om in naam der wet als lafaards te werden neergeschoten. En nu lo jaren later, worden er dagelijks nog mannen ten grave gedragen, ten gevolge de kwalen of verwondingen gedurende den oorlog opgeloopen. Duizenden en duizenden verminkten zijn teruggekeerd als vrakken, en zijn zeer dikwijls een last geworden voor hunne familie, in wiens onderhoud zij zelf vroeger voorzagen. Hoevele honderden zijn blind gemaakt door de inetende gassen en zijn beroofd het dag licht te aanschouwen geleid soms door een hondje naar de plaats waar zij zich willen be geven Dit alles is het gevolg van den oorlog wiens vreeselijkheden nog niet genoeg zijn ge kend door de menschheid. Dat dit monster noeit meer terug keere, dat is hetgeen wij vandaag op lle November wil len bewerkstellingen. Bekrachtigen wij den wensch van allen welke hebben geleden en gestreden, met de gedachte dat het den laatste aller oorlogen zijn zou. O ja, wij weten wel, dat het minste geschil op internationaal gebied kan aanleiding geven tot het opnieuw in werking stellen der kanen- nen, maar wij zijn toch reeds zoover gevord dat door de internationale werking der socia listen er menig oorzaak tot konflikt is uit den weg geruimd, maar WIJ moeten waken en hebben er als arbeiders voor te zorgen dat onze kinderen worden opgevoed in den geest van den Vrede, tegen het militarism en tegen den oorlog. Kameraden en Vriendinnen, marcheert van daag allen mee in onze anti-militaristische betooging, geelt Uw wil te kennen dat het eens en voor goed moet uit zijn, met alle mili taristische zwendelarij, betoogt met ons voor den vrede welke alleen volledigd zal worden door den strijd en de zegepraal van het Socia lism. Allen vooruit onder de plooien van het rood banier onder den kreetWeg met den oorlog. Leve de Vrede, Leve het Socialism. E. D. C. Partijgenoolen opgepast Slechts enkele dagen blijven er ons nog over om u te overtuigen of gij wel inge schreven ztft in de ljjst der kiezers. Wendt u onverwjjld tot een der volgende lokalen waar de lasten ter inzage liggen. Bij Frans Leroy, BrusselstraatbU Petrus Danuau, Emie) de Molstraat en in het lokaalDe Redding Alle reklamatiën over niet in schrijving, moeten voor2o November inge diend zijn op het partijsekretariaatjer valt dus niet meer uitte stellen. Eens dien da tum verstreken is het te laat. Ook de lijst der vrouwelijke kiezers, voor de gemeente is ter inzage deze berust alleen op partij sekretariaat. Arbeiders, Moeders, Jeugd Gij allen verafschuwt den Oorlog, om al het lijden dien hij te weeg brengt. Wilt gU helpen den Vrede vestigen, strijdt dan met de socialisten voor Ontwapening. Allen in de rangen der Betooging van lle November, bijeenkomst aan het lokaal De Redding om 2 1/2 ure. Na de betooging in de feestzaal De Red ding groote Meeetiqg. Makker Gust Balthazar, uit Gent zal spre ken over de Vredesactie der werklieden partij. Om 5 1/2 ure groot Bal in De Redding ten voordeele van het klaasfeest der kinde ren onzer Gemeentescholen. Voor hel Klaaafeeet Overdracht le l4J,oo fr. Naamlooss,— G. Winnepenninckx 5,— Piet Landsvreugt lo,— Carlier Cyriel 5,— Victor D'Hondt 5,— De Leenheer Bertha 5,— Do Grijse Arsené 5,— Art. Van den Berghe 3,— Gespeeld in 't lokaal door Frans V. D. Taelen en Henri De Mol 35,10 Aug. Despretz f 5,— Bos Frans lo,Schiettecatte Petrus 5,— Do Meulemeester Jozef lo,— De Meule- meester Julias,— Staes Julien lo,—Aug. Standaert-V. Der Straeten 2o,— Algemeen totaal 285,lofr. Cinema Heden Z«nd&g 11 en Maandag 12 November Buitengewoon Programma Een drama in het uiterste Noorden, opdeJukon - 2>e ©ostereebe Ibentel - een zeer prachtige film een buitengewoon verzorgde insceneering een eerste klas ver tolking. Woensdag 14 Donderdagl5 Nov. 1928 of it l)e Wraak van den Banneling Avouturen en Pracht scenes. naar het meesterwerk van COt'RTELlXE Toekomende Week DOLLE LOLA »s- De Mantel van Hermelijn Twee zeer schoone filmen. BEDANNKING De W« Blanchart en familie achten het zich ten plicht, bij deze, partijgenooten en groepen te bedanken voor de hlijkeu van deelneming hen gegeven, door het bijwonen der begrafenisplech tigheden van hun diepbetreurd familielid. Overlijden. Onze oude makker Piter Gosseye, gewezen gemeenteraadslid alhier, werd verledeu Woens- I dag le La Louvière begravan. Over enkele maan den was onze vriend verplicht ontslag als ge meenteraadslid te nemen om gezondheidsreden. 1». Gosseye was reeds gemeenteraadslid gewiest, gekozen in 1895 op de karlellijst. Hij was een strijder van de eerste tijden. In alle groepen heeft hij een werkdadige rol vervuld. Alle partijge noolen zullen van hem het beste aandenken bewaren. Ziekenbond De vergoeding aau de zieken is niet zooals ver led» u Zondag in Hechten Vrijheid verscheen. 9,50 fr. gedurende 20 weken, maar wel 9,00 fr. geduivnde 13 weken en 9,50 Ir. de volgende 13 weken oiu nadien de herverzekering toe te pas sen, zulks geldt voor de bijdrage van 2,05 fr. Voor de bijdrage van 1,55 fr. is de vergoeding 5,00 fr. de eerste 13 weken en 5,50 fr. de vol gende 13 weken. Algemeene Centrale. Onze leden die nog in het bezit zijn eener kon- troolkaart van werkeloosheid der vorige maand, worden vriendelijk verzocht, deze zoohaast mo gelijk naar liet bureel le brengen, of aan den bode mede le geven. liet reglement vau'1 Crisisfouds voorziet dat de werkloozen niet mogen vergoed worden, voor aleer hunne oude stempel kaart ingebracht is. Dat onze leden zich dus. in regel stellen om moeilijkheden te vermijden. Het Bestuur. Soc. Oud-Strijders en gewezen Soldaten. lieden Zondag 9 ure 's morgens, Algeiuoc e Vergadering vooral de leden. Om 10 ure OPTOCHT naar het gedenkteeken onzer gesneuvelde makkers. Om 2 1 2 ure na middag. wcz.e elk op post. Om den GROOTKN OPTOCHT met muziek aan T hoofd bij te wonen. Elk weze op post, opdat we in massa onzen vredeswil laten kennen. Geen laksheid, geen onverschilligen, maar al len in de rangen liet Bestuur. Gemeenteraadszitting van Woensdag 31. October Afwezig M. Visehlowitz. Nazicht der kas If kwartaal 1928. Algemeene goedkeuring. Grondafstand kerkhof aan Mevr. Maria Clacs- sens. Aangenomen. Voor het aanleggen der Nieuwe Laan worden verscheidene perceolen grond aangekocht, toobe- lioorende aan de volgende inwoners de heer Camiel De CubberMevr. Julia Spitaels Heer Karlos Heyghe Mevr. Wed. Victor I)e Schrye Mad. Elvida Van Orle echtg. Van der Donek Heer Paul Guillemin en Mevr. Germaine Van Santé echtg. Hery. Door de Commissie van Openharen Onderstand is er een perceel grond, dienende voor de Nieu we Laan kosteloos afgestaan, waartoe er een brief van den H. Gouverneur dit besluit komt goed te keuren, en in vergelding daartoe, zal er geen wogenistaks geéischt worden op de eigen dommen der C. O., die gebeurlijk binnen de pa len der Laan zullen gelegen ziju. De begrooting der Kerkfabriek 1929 wordt goedgekeurd Een goedkeurend advies wordt gegeven aan do C. O. voor het verkoopon van twee stukken land te Moerbeko en Overhoelare, voor het hou wen vau werkmanswoningen. Hetzelfde gebeurd voor het omzetten van twee pachten, van de eene huurder op de andere, mits aan de zelfde vereischteu te voldoen. Op de vraag van de Commissie van Openbaren On U rstand, om de inschrijvingen der nieuwe aa.i-feelen op de Société Générale te mogen ha- houden, maakt de heer Pieraert enkele opm. -- kingen. De Burgemeeste gaat akkoord met deze opmerkingen, maar zegt dat de C. O. met een goed vooruitzicht heeft gehandeld, daar de win sten dienen moeten om liet verbeteren der zie- ken-inrichtingen De zalen moeten meer moderne ingericht worden. Het Moederhuis moet verhe- lerd worden, een machinale keuken wordt iuge- vebt, het plaatsen van Xstralen is een vereischte zioor onze stad enz., en daarvoor moet er ge- Rorgd worden voor meer inkomsten, waarna de raad algemeen akkoord is een gunstig advies le geven. De goedkeuring wordt gegeven voor het aan- koopeu van een perceel grond, om liet plaatsen van een Kalden voor de Electriciteit in den hof, in het Hospitaal. Do goedkeuring wordt ook gegeven voor de herstellingswerken aan de Marbol. Het bestek bereikt de som van 52 800,00 fr. De begrooting van de Kleermakers-Snijschool voor 1929 wordt aangenomen. In geheime zitting bekomt de Politie-Commis- saris een 300 fr. jaarlijksche verhooging. De op pensioenstelling van den lieer L. Van Bossuyt, gewezen gemeente-onderwijzer wordt aangenomen. De Burgemeester leest een brief voor, hem toegezonden door den HGouverneur, die een wijziging daarstelt aan de wedden-vorhoogiug der Leeraars aan de Nijvcrheidsehool. De heeren J MerckaertA. De Spieggeleer O. Olivier en de Surveillant. De heer Vivremont P. (wedden die gestemd waren op een vroegere zitting) en waarin hij vraagt, op klachten hem toegezonden door be doelde heeren) deze te herzien en te verhoo gen. Daar de Raad het niet eens is met dezen brief, wordt hij verzonden naar de Sectie van Onderwijs, voor verder onderzoek. Met 11 stemmen voor en 1 tegen (de heer Pieraert) worden de wedden van den ÖBtvanger eu de Sekretarissen van de Commissie van Open baren Onderstand op dezelfde voet gebracht als de wedden eau de Gemeente-bedienden. A. M. en 3 aren bouwgrond, dienstig voor all* bedrijven. Zich wende) Dirk Martensstr. 53, Aalst. Molendries, II, Hoogeveslan, 5 DUBBELPROGRAMMA voor heden Vrijdag 9 en Zaterdag lo Nov. om 8 ure, Zondag 11 Nov. om 5 en 8 u. Kinderen niet Toegelaten Groot versterkt Symphonisch Orkest onder de kundige leidiüg van Openingstuk voor Orkest. Moderne Eclair-Journal. Grooto Dramatische Komedie met Joseph Schi|dkraut en LYA de PUTTI Tot slotDe Dramatische Sportieve film Heden Maandag 12 November, om 5 en 8 ure Vervolg en slot van de Prachtige Episodefilm aan Verminderde Prijzen, met Groot Orkest TOEKOMENDE WEEK de Grootste Luxueuze film ooit gezien Gansch in Natuurlijke Kleuren met JOSEPHINE BAKER Opgevoerd met Commóre en Compére

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 3