AALST Syndikalc Kubriek. Uit Lede Uit Denderleeuw Uit Ninove s. m. haeeq ra kasïq Belangrijk Bericht Fanfare Hand aan Hand 1 W. C. Jean Jaurés Victor De Geyler Voor het Kiesfonds Een en onverdeeld Sint Elooifeest Bij de Bouww*rk!iöden IPlaartsQ-eibrels: Erembodegera MEIRE Oktgem Gijkurzele. De Witte Zeeschuiinf r Osrlcgsvrouws n De Spelonk des Schriks De Prins der Woestijn FiüST De toostend der geteisterde We hebben een ouderling hooren vertellen dat hij gewekt wierd deor het Claroen geschil der troepen om de inwoners van het onheil te verwittigen en dat het water reeds onder zijn bed stond. We zagen een vrouw een kindje boven het hoofdboudende tot aan de kin in 't water staan. Toegesnelde soldaten met een roeibootje kon den haar redden. Ontelbaar pluimgedierte en klemvee ging in de ramp om. In een woord 't Is te» onbeschrijfelijk schouwspel. Afdoende middelen Kr dienen onmiddelijk afdoende middelen in 't werk gesteld te worden om de zoo erg be proefde bevolking van dergelijke rampen to vrijwaren. Men kan tijdens de ramp met lof over zeke re opofferende arbeiders en ook de soldaten spreken, maar indien men de noodigo voor zorgmaatregelen neemt zullen zoowel de niet- geteisterde als de geteisterde dat werk toe juichen. De middelen liggen voor handen, en de noodige kapitalen dien gevonden te worden. M. Heyman vindt het goed het patronaat voor meer dan 3o miljoen te ontlasten. Dat hij ze terug eische en gansch de bevolking uit de Denderstreek wordt van dergelijke rampen ge red. De aankoop boekjes van 8. Maat. Hand in Hand wordeD binnen govraagd voor 15® December, ten einde do per honderd te kunnen uitrekonon. Aankoop boekjes van winkels Molenstraat en Ledebaan moeten binnen gebracht worden winkel Molen straat. Afdeoling Erembodegem, moet bic non gebracht worden in winkel Ererabode- gem. Moedertjes komt eens proeven onzo boter crème de Her7e, aan 2o,oo fr. de kilo, ge maakt door onze eigen fabrieken. Dankt goed Da, waar gaat gy koopon voor Uwe nieuwjaarsgeschenken. Toch wol zeker in de Samenwerkende Maatschappij Hand in Hand> nietwaar Heden Zondag sU.pt onze Fanfare mede met de metaalbewerkers, we rekenen er op dat alle muziekanten zullen aanwezig zyn. Aan de Eareleden en Muziekanten, Zater dag 8 December, algemeene vergadering. Dagorde 1« Bilan. 2® Herkiezing van het Bestuur. De eereleden en muziekanten die zich wenschea voor te stellen als bestuurlid kun nen hunne kandidatuur stellen tot Donder dag 6 December inbegrepen, (by Louis Van der Veken). P. 8. Dit bericht dient als uitnoodiging- lokaal ALBERT VAN PAMEL, Meuleschot- teitraat, heden Zondag om 3 ure namiddag. Algemeene Vergadering voor al de leden. Eenieders aanwezigheid is er zeernoodip Het Bestuur. ZIEKBNBOND Heden Zondag is de Apotheek Volksverheffing - Korte Zoutstraat voor onze leden open. Wi* doel er mee 7 Marcel A. 1,00. Bergman A. S.oo. Bocqué Fr. l,oo. I. W. l,oo. Nichels A. 5,oo. V. d. B. l,oo. C. C. 1,00. Amant K. 1,00. Cornand H. 1,00. Wo Van den Bossche 2,00. Flips Herri 1,00. Rimbaut P. 1,00. Spitaels L. 1,00. D'Hert Alf. 1,00. Lljat Jan Volders wan twee weken Petr. Van Geit 2,00 Fr. Blanckaert 2,00 Don. Van Cauwenbergh 2,00. Jan Van Den Hende 2,00. Karei Ernst 2,00. Hip. Van Ghijshem 2,eo. Julien Rapaille 2,00. Jozef Buys 2,oo. Frederik Ernst 2,00. Edmoid De Saedeleer i,oo Michel Huylenbroeck 2.00 Jan Do Trcch J,oo. Albert Meganck 1,00 Henri Deshommes l,oo. De Smedt Frans 2,00 Dierickx Joref 2,00 Schuddinck Jan 5,00. Welleman Hipp. 2,50. Welleman Frans 2.00. Podevijn Constant 2,oo. Cardon Domien 1,00. Parrewiick Camiel 1,00. Totaal 66,00 fr. In welks Vakbond moeten de werklieden vereenigd zijn Deze vraag is zoo belangrijk dat ze in over- weging diend genomen te worden door de werklieden. Het is om die reden dat wij ze stellen in ons weekblad, dat in meer dan 7ooo huisgezinnen gelezen wordt. Nog talrijke arbeiders en vrouwen schijnen het nut van de vakbonden niet begrepen te hebben in menige gevallen verzuimen de ouders hunne dochters en tonen te doen inschrij ven als lid van hunne beroepsvereeniging, die door en voor de werkers sters met zooveel moeite werden tot stand gebracht. Wie een beetje geschiedenis kent van de werkersbeweging, ene weten dat de patroous vroeger jaren met de werklieden op eene on- menschelijke wijze handelden. De arbeiders waren toen onvereenigd en de bazen maakten van de onmacht hunner werkers sters misbruik lange werkdagen moesten zij arbeiden ge dwee gehoorzaamheid was inen aan zijn pa troon verschuldigd. Wie zich daar tegen ver zetten werd gebroodroofd met don honger gestraft Voor hun zwoegen en slaafsche onderworpen heid. werden de werklieden zulke kleine loo- nen betaald dat zij met vrouwen en kinderen de grootste ontberingen moesten lijden, een leven door brengen vol kommer en de bitter ste ellende I Dat rampspoedig tijdperk van de kapitalisti sche heerschappij, heeft in de laatste jaren ge voelige slagen bekomen, omdat een groot deel van het werkende volk is bewust geworden van zijn eigen macht, die verkregen woidt door de samenwerking, de vereeniging van de onterfden, het arbeidende volk. Ofschoon de werklieden nog aanhoudend moeten werken om de verschillende arbeiders wakker te schudden, om de macht van de vakbonden te vergrooten, die zoo noodzakke- lijk is om met goed gevolg de kapitalistische klasse te bekampen en onschadelijk temaken moet met leedwezen vastgesteld worden, dat sommige werklieden het weerstandsvermogen missen en zich door de aanlokkingsmiddelen laten inlijven bij de Geele, en Blauwebon- den, waardoor de werkersmacht in zooveel stukken verdeeld en verzwakt wordt tot groot nadeel van het werkende volk, ten pro- fijte van de kapitalistische klasse. moeten de werklieden in iéne en de zelfde vakbonden vereenigde zijn. Waarom 'l. dat kan met honderden voorbeelden bewezen worden. Toen over 50 en meerjaren eenige moedige mannen het beproefden, om de werklieden te vereenigen dan stonden de socialisten gansch alléén om met hun zwakke krachten tegen de uitbuiters in verzet te komen en wanneer de vijanden van de arbeiders bemerkten dat de socialistische bonden in macht en omvang sterker werden, dan eerst werden uit schrik anti socialistische bonden tot stand gebracht die zich later kristece noemden. Het woord anti zegt duidelijk dat die bonden niet ontstaan zijn om de werkersbelangen te behartigen, maar wel om de opkomende macht van de werkleiden te breken en te verdeelen. De groenen en blauwe bonden werden ge sticht niet om de werklieden ter hulp te komen daartoe zijn die bonden volledig machteloos, door feit dat zij weinige leden tellen en door hunnen engen kringingéén aanmerking komen voor de groote werkers zaken een algemeene richtlijn te geven. Zij hebban géén stevige lan delijke organisatieën, ncch minder eenige verbinding met de werklieden van andere lan den.Met zulke zwakke en onbeholpene bonden bekomen de werklieden niet omdat de loon- en en andere belangrijke arbeiders vraagstuk - kon, noch plaatselijk, noch landelijk, maar van Internationalen aard zijn. Zonder de gemeenschappelijke pogingen van de werklieden in al de landen, zou den S uren werkdag niet in gevoerd zijn, geen behoorlij ke loonsregeling zou verkregen worden noch duurzaam zijn en zoo meer. Daarom zijn de socialistische vakbonden Internationaal vereenigd, die op hunne Kon gressen de gemeenschappelijke belangen van aide werklieden bespreken en met kracht in hunne wederzijdsche landen strijden, om de groote en belangrijke verbeteringen voor de werklieden te bekomen en blijvend te maken. Met recht mag gezegd worden, dat de fronters en liberale bonden in de werkersbeweging den vernederende rol vervullen van asschen poet sers. De arbeiders en vrouwen die bij zulke bonden aangesloten zijn behooren tot die soort menschen die zonder overleg, op een domme wijze hunne krachten verspillen aan de groe nen en blauwen baseul, zonder nut noch belang voor do werkende klasse. Verstandige werklieden handelen zoo onbo zonnen niet, zij willen weten waarom zij ver eenigd zijn en willen de vruchten plukken van het werk hunner vakbond. Daarom moeten de werklieden zich laten vereeDigen, (dat is de plicht van allen) zorgen voor het welzijn van de werkende klasse, voor meer welstand in do arbeiders famillieën. I)at kan men alléén door zich aan te sluiten bij hot groot Internationaal werkersleger bij de socia listische Vakbonden. H. F. In het Gasgesiicht Op 2 November hadden we een schrijven gericht aan den Heer Bestuurder, vragende loonsherziening voor de metaalbewerkers, ge bezigd in het Gasgesticht. Op 12 November liet men ons een antwoord geworden waarin we voldoening bekwamen met uitzondering van twee vrienden, voor wien ons in een persoon lijk onderhoud met den Heer Bestuurder dan ook herziening van het loon beloofd werd. Nog enkele kleine punten ziin des aangaande op te lossen dat komt in de naaste toekomst in regel. Ook bij de werklieden der fabrikatie kwam er roering. Sinds driejaren hadden ze van hun niet meer laten hooren en op lo November hadden we een vergadering met de mannen, welke in groot getal opgekomen wareu na hen uiteen gezet te hebben, wat er kon en zou bereikt worden, die besloten we een schrijven te richten waarin we onze eischen lieten kennen en die waren als volgtvoor de koerwerklieden basisloon 1,63 fr. de ovenman nen basisloon 2,14 fr. evenredige verhooging voor het lossen der kolen, inzake de afdeeling watergas, le betere regeling der verlofdagen, betaling loo0/0 volgens de wet bijzondag werk wanneer het doode seizoen daar was gelijkstelling derloonen ingeval overplaatsing naar den koeT enz. Aangezien we de loon- eischen gesteld hadden als een overgangsmaat regel die bekwamen we op 15 November een antwoord, me vragende een nieuw kontrakt af te sluiten op andere basisloonen.OplO Novem ber laten we onze meening kennen, aangaande het woord overgangsmaatregelen en op 21 November hadden we een onderhoud met den Heer Bestuurder hierover. Na bespreking werd mijn voorstel gewijzigd en bekrachtigd door dc algemeene vergaderingder Gaswerkers op 22 November. Op 23 November lieten we ons antwoord kernen en op 24 November bekwa men we voldoening in dezen zin. Aalst den 24 Novenber 1928. Mijnheer Haelterman Cesar, Sekretaris van den Metaalbewerkersbond van België, Lokaal Hand in Hand Aalst. Mijnheer, Naar aanleiding van Uwe brieven van 13 en 23 November en van het onderhoud dat wij onlangs met U gehad hebben en na overleg met ons Algemeen Bestuur, hebben wij de eer Ued. het volgende mede te deelen Uwe vraag om een onmiddelijke loonsver- hooging te bekomen is niet in overstemming met het akkoord door de Eventallige Com missie gesloten, aangezien het in bespreking nieuwe barema enkel vanaf 1 Januari moet toe gepast worden. Nochtans, van de gelegenheid willende ge bruik maken om aan ons personeel een blijk van voldoening te brengen, hebben wij beslo ten, en zulks volstrekt bij uitzondering. van af 15 November het minimumloon der koerwerkers te brengen op 3,45 fr. gemiddeld loon betaald aan de werklieden van dezelfde categorie in de Textielnijverheid. Het minimumloon der stokers en gelijkge- stelden zal op 4,4o fr. gebracht worden. Aanvaard, Mijnheer, onze beleefde groeten. De Ingéneur Bestuurder, (Get.) J. Louveaux. Dus ten gevolge van ons optreden bekomen de koermannen 21 ctm. per uur en de ovenman nen en golijkgestelden 31 ctm. zulks maar het beginpunt van eene loonsherziening die zich aan 't afspelen is in de Eventallige Commissie der Gasdiensten onze eischen zijn 40 fr. per dag voor de ongeschoolden 45 fr. per dag voor de half geschoolden en gespecialiseerden 50 fr. per dag voor de stiel en ovenmannen. Gaswer kers wilt ge Uw recht onder dezen behalen- sluit U dan zonder uitzondering aan bij onze organisatie de eenigste die immer en altijd voor U op de bres moet staan. Menige vrien den zijn in de laatste dagen onzen bond komen vervoegen en hebben vaarwel gezegd aan die bonden die onder geen enkel opzicht er wat weten mede te klappen in de zaak der Gaswer kers. Laat U niet langer verdeelen onder den dekmantel van kristendom. Bij ons komt er het niet op aan of ge kristen weest of geen kri sten, bij ons kennen we maar alleen een goed loon, rechten en plichten die ge bekomt als ge U onder ééne leiding stelt die is de onze. Mannen raadpleegd Uw geweten. Uwe plaats is open in onze rangen. Heden Zondag om 1 2 uren namiddag bij eenkomst vooral onze leden, in Hand in Hand vandaar gczamentlijken uitstap met muziek, een bezoek gaan brengen aan enkele leden her bergiers, ca den uitstap feestvergadering waar op onze vrienden Henri De Clercq uit Brugge en August Van der Bruggen uit Gent, het woord zullen nemen. Eiken metaalbewerker moet het als een plicht aanzien deel te nemen aan onzen jaar- lijkschen uitstap. In de Construction de la Dendre De toepassing der 2 1/2 0/0 op de bestaande loonen is niet van een leien dakje geloopen in deze Firma; na een drietal onderhandelingen is er toch voldoening gegeven behr.lve aan twee werklieden voor wien we verder aandrin gen. Ook in de fiima De Buck G. is de p:r hon derd niet betaald geweest lijk het moest. Bij M. Theofiel Waterinckx heeft men op •ns schrijven 4,00 fr. verhooging toegestaan aan twee werklieden; zulks is onvoldoende en hieraan moet verandering komen. Metaalbe werkers waakt op Uwe loonen. In do kleine werkhuizen moet vanaf verleden week tweede 2 1/2 0/0 bij betaald worden. In een schrijven gericht aan de firma De Meyer, vroegen we herziening voor de loonen der timmerlieden en mauceuvers tot hiertoe bekwamen we nog geen antwoord. In de Scheids- en Verzoeningsraad kwam de kwestie der loonen in bespreking; er zal getrachl wor den al de patroons hiervoor uit te r.oodigen ten einde gezamenlijk te bespreken op welke wij ze de loonen hoeven geregeld in 't komende seizoen. Bouwwerkers maakt U gereed, 1929 moet het jaar van de aar-passing ODzer loonen wezen Sinds enkele weken schreven we meer dan l5o nieuwe leden in den bond elkeen aan de propaganda, versterkt Uwe beweging dat elk zijn beste doe om een zielken te winnen. Er komt nieuw leven In het voorjaar moeten onze loonen omhoog We hebben jaren lang aan hon gerloonen hoeven te werken zulks moet uit zijn. Met vasten tred naar een beter lot. Vcor de Stakers van Ecchso Overdracht l.656,4o fr. Voor eeno kleine vriend van Eekloo een Mocaie van kleine Fraüs Van Heddegen. Een pompiers auto van kleine René. Een krui wagen van kleine Marcel De Kuyper. Gespeeld door Vital Carlier in het Volkshuis 03,85. Ge zongen door Frans Van Vaerenbergh in den nieuwen Belga bij J. Minot 16,75. Gezongen door Roels Jozef in dezelfde café 16,00. Nog in dezelfde door Frans De Meyer 15.25. Twee kobinecors geschonken door Roelandt Phile mon. Rondgehaald op het jubelfeest van P. Landuyt en H. Plas 28,4o. Van vier weken van Dierickx Leopold IS,00. Gezongen door De Smedt Evarist bij W® De Moor rondgehaald door Camiel Bogaert 14,00. Steenhaut Alfons 2,oo. Tissage Teinturerie d' Alost 110,70. Ge zongen door de gezusters Van Nuffel bij list op de Varkensmarkt 15 45. Gezongen en ge schuifeld door twee vrienden bij Theophiel Waterinckx 4,55. Gezongen door Haelterman bij Coiffeur te Meire na de vergadering rond gehaald door Constant Van der Gucht 4IJ5. Omdat het vandaag stemming is voor bal Populaire weg met De Smedt en Van Laet- hem. daarom geeft Hilaire 2,00. Gezongen door Julien Pathé bij Petrus Willo 14,00. Pe- trvs Willo geeft nog 2.00. Eenige sigarenma kers van 't fabriek De Vos 4o,oo. Gezongen op 't feest van de Steenbewerkers in de Wijkclub Jan Volders rondgehaald door Felix Van den Brempt 2o,oo. Boeykens Leon 5,co. Gezongen door Van Geert J. 6,50 Gezongen door Jozef Wasteels Slappe Jef bij de We Stalpaert 10.60. Gezongen door August De Neef bij R. Deneve IS.lo. GezoDgen in den auto blendé door Van Eygem Frans rondgehaald door zijn vriend 6.25. Een lied geschuifeld door Frans Van Belle in den nieuwen Belga lo.oo. Verschil lende liederen gezongen in het kanon rondge haald 33,oo. De baas uit het kanon doet er bij 2,oo. Gezongen door Petrus De Nil. Th. De Smedt, Frans De Backer en Maria Noël in de herberg den 25,3o. Totaal 59),4o fr. Shakers van Torley Gezongen door Romain Cornand in de Wijkclub Jan Jaurés 9,00. Gezongen door E. Flieberg Schellebelle rondgehaald door Frede rick Buyl bij Maria Vertongen 11,00. Verplichtende Vergadering welke zal gehouden worden heden Zondag om 10 uren voormiddag, in hetVolkhuis Statieweg, voor onze leden de Spaarkas en Propagandaclub. De dagorde is belangryk. Door do overlast vaa coppy waren we verplicht artikels van Aalst. Denderleeuw, Geeraardsbergen, Lede, Niouworkerkon en Sottegem te verschuiven tot toekomende week. Op antwoord van een rondschrijven, waar mee het zoogezegde Liberale Syndikaat de gemeente heeft afgeloopen en waarin zij verklaren, dat ze de manr.en zijn die de ver beteringen 'nebben gebracht in het verkeer der treins voor onze gemeente... Het zijn niet de Liberalen, noch de Kriste nen die verandering aan de treins 2917, 28*4, 3043, 3092 hebben gebracht, maar dat is ge beurd door het onverpoosd optreden van mak ker De Bruyn Pr. Wij, wij zijn die groot- scheeuwers niet, maar onze beweering is ge staafd op echte waarheid en op het bureau van 't Beheer kan men zich er vau overtuigen. Liberalen en Kristenen, die niets kunuen, roepen en boffen om de aandacht op hen te trekken en de lichtgeloovige merschen te doen gelooven, dat zij het gedaan hebben, telken male dat door het N. S. wat verworven wordt. Laat U op geen dwaalspoor brengen, ka meraden van het Spoor en andere. Zendt die kale Heeren wandelen. Het zijn gemeene leugenaars en menschen die U vertrouwen niet verdienen. Komt allen zonder onderscheid in onze ran gen. Ons syndikaat springt in de bres voor het recht van iedereen. Heden werkt het weer voor het bekomen van 5 0/0 op het loon per 35 punten, boven het indexcijfer 700 Daarom, makkers van Erembodegen, wacht niet langer en sluit U aan bij het Nationaal Syndikaat. Laat U onmiddelijk inschijven bij <ien bode van het Nationaal Syndikaat. t?ïe doei er mee? De Bundel 1,—. Van Vaerenbergh Louis Vijverman Albert 1,i De vergadering van Zondag 1.1. was on danks het buitengewoon slecht weder tame lijk goed gelukt. Een vijftigtal waren opgeko men. Makker Haelterman sprak er over de syndikale beweging hij zong hen ook eenige mooiö strijdliederen voor. Kortom, een goeië vergadering. Ten slotte werd er nog een om haling gedaan voor Eekloo. Na een lied gezongen door Cesar werd er 41,15 rondgehaald door Van der GuchtCesar. Omdat vandaag stemming is voor bal-populair weg met de Smedt, van Laethem en compag nie, geeft Hilaire 2,00. Uitstap met muziek Heden Zondag 2 December, uitstap met mu ziek naar kermis Lichtenhoek. Gezien het de laatste kermis van 't jaar is, mag geen enkel lid nalaten de fanfare De Werkerte verge- zelen. Vergadering om 4 stipt in 't lokaal. Zangavond Zondag avond zal de eerste zangavond inge richt worden in't Achturenhuis. Van af 7 1/2 uur na de uitstap van Kermis Lichtenhoek zal er aangevangen worden met het aanleeren van strijdliederen. Boekjes met 54 strijdliederen zijn te koop bij bij de gerant vaa 't lokaal aan den prijs van l,5o fr. yco?» de ^ferkloQzen Voor de zoovedste maal, moeten we protest aanteekenen tegen de lamlendige houding van ons gemeentebesluur. Alhoewel ze sinds maan den stellig beloofden, den halven haring te zullen uitbetalen, komt tot nog toe niets in huis van de fameuze 5o centiemen gemeente bijleg. Hoelang gaat dat schandalig en tergend feit nog blijven duren Qamseiite budjet voor 1929 Volgens de wet, dient de gemeente begroo ting voor het volgende dienstjaar gestemd te worden in den loop der maand November. Noch Katholiek, noch de meerderheid van de Fronters hebben tot nog tce gedacht om op tijd de begrooting voor te dragen en te stem men. 't Schijnt dat hun schrik is, de vermeer dering vau belastingen die ze zinnens zijn te stemmen. Overal is het Krot en Cie wat de gemeente betreft. De arbeiders die zoo otnoozel varen geloof te hechten aan debrou>vers en kockkens- mannen zullen eens te meer de gebroken pot ten betalen. Ziekenbond Met genoegen mogen we bestatigen alsdat onze leden, een goed gebruik maken van onze kliniek te Gent. Nog een beetje geduld en ze zullen geen ander meer verkiezen. We herinne ren aan de leden dat bij operatie, alles volle dig ten koste is van den bond, zoo de operatie in Gent gebeurd. De verzorging is er opperbest en de beste heelmeesters zijn aan de kliniek en hospitaal verbonden. Tot 3o dagen hoeft het lid voor niets tusschen te komen, zoowel ope ratie, als verband en verblijf wordt door onze ziekenbond gedekt. Het is dus in hun eigen be lang dat de ziekeleden gebruik maken van onzo eigen instellingen. Vrouwenhand Onze vrouwtjes vergaderen op Zondag 16 December om 4,So u. Gezellin Rosseel komt spreken. Daarna lekkere koffietafel. Ons muziek zal dus op Zondag 23 December het Cecilia- feest onzer vrienden van Lede opluisteren. Vertrek om 9,3ou, De kameraden die vrij zijn kunnen in den voormiddag met den trein van 13,4o u. ook naar Lede komen. 'tZal er stuiven. Meeling, vergaderirg huisbezoek Zondag 2 December groote meeting na de 1® mis. Spreker Prosper De Bruyn Volksver tegenwoordiger. Om !o uur vergadering voor de leden van de ziekenbond en syndikaat in Den Bascuil bij Vernaillen. Vervolgens huisbezoek voor 't aanwerven van nieuwe leden voor den ziekenbond. Iedereen op de bres opdat zondag in Okegem een goede vooruitgang gemaakt worde. De Vaandrig vau 11 November kondigt het antwoord af, dat hij van 8 dagen te voren met zooveel tra-la-la had aangekondigd, maar 't is een mager beestje. Ik laat hier zijn ant woord volgen i® punt. Toren en kerk zullen blijven recht staan, nog lang als Leander er niet meer zal zijn. 2® punt. De kiezers hebben zijn bestuur in 1926 veroordeeld. Ten slotte vraagt hij hem in vrede zijn weg te laten gaan. ONS ANTWOORD ie punt. Gij wilt aan de menschen doen gelooven dat wij het inzicht hebben, kerken en torens af te breken, omdat gij geene gegronde argumenten vindt, om de verderfelijke politiek van het kapitalisme te verdedigen. 2° punt. Onze nederlaag in de kiezing is geene verachting van het volk, maar omdat do katholieke partij met den pastoor aan 't hoofd een verbond hebben gesloten met de geuzeu van vroeger en dan gezamentlijk met be drieglijke beloften totds kiezers gegaan zijt, al dus hebt gij menige sukkelaars van den goe den weg afgetrokken, maar zij hebben reeds ondervonden wat uwe beloftens waard zijn, en wi j wachten u af voor de komende kiezing. Ten slotte vragen wij niet beter dan u met vreugde te laten, maar indien gij voortgaat met onze bladen of onze partij in een valsch daglicht te stellen, zult gij ons op uwen weg vinden, om ons schoon ideaal te verdedigen, dat vooi richtsnoer heeft, de verheffing van het werkende volk en de veredeling van de gansche menschheid. L. VAN DEN HOVE. Bij onze Wouwen. Heden Zondag om 4 uur, Algemeene Verga dering voor al de vrouwen. Belangrijke punten zijn te bespreken. Elk we«e op post. Het Bestuur. Cinema Heden Zaterdag 1 en Zon log 2 D cember met ROG LA ReCGiiE m6t Vera Reynolds, Julia Feyo eu Kei met li Thonssor. 'tZal deze twee dagen nogmaals een too- loop zyn van alle cinemaüefhobbers van Ninove naar de Volkscinema. Woensdag 5 en Douderdag 6 Dec. BUCK JONES in Charles Vanel, Renée Héribel, Liana Haid, Vladimir Gaidaroff in Een programma, opdat er geen enkele cinemaliefhebberin de Volks cinema zou ontbreken. Toekomende week het meesterwerk. DE WETGEVENDE VERKIEZINGEN Rond een Intervieuw. Onze Burgemeester, i® kandidaat op de li berale lijst voor de Kamerverkiezingen liet zich dus intervieuwen door l'Etoilo Beige. Volgens die blauwe krant is de mayeur dem aangewezen man om het kwijnende liberalis me in het arrondissement Aalst een verjon gingskuur te doen ondergaan. Als knappe dokter (wat wij niet betwijfelen N. d. R.) en vooral beschikkende over vele fondsen ver strekt door de liberale industrieelen, waarvan de meeste steeds vinden dat de arbeiders te veel moeten winnen, ziet onze burgemeester met vertrouwen de kiezingen te gemoet, want

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2