aalst" Syndikale Rubriek. Uit Lede Uit Denderleeuw Eerste Oplage KiesmeetiDgen. Kantonaal - &o»£gr>es Voor onze {Postabonnementen Ons Druppelken 18?8 Souden Jubelfeest 1328 Verschillige Parlijgefjooïen Voordracht Wijkclub Jan Volders Victor De (Jeyêer Nieu werkerken Okegem Haeltert Iverkxken Welle Iddergem Denderleeuw Muting mei Zangavond. Heden Zondag 16® December prachtige Zangavond gevolgd van meeting by onze vriend Pots August (den bak). De vrienden zangors uit Aalst zullen op post zyn. De zang zal beginnen om 5 u. 3O. tusschen in grüpt de meeting plaats. Sprekers Prosper De BruynVolksverte genwoordiger en Ctsar HatUtvmqn, Vakbond - secretaris. De onvereenigden worden ook uitgenoo- digd. HAELTERT Heden Zondag, om 10 ure, by Cyriel Roelandt, Kattestraat. Sprekers Haeltermzn Ctsar en Vy ver man Alb. Aan alle groapan der Cantons Aalst, en Sottegem-Herzele, Op Zondag 3o December e. k., om 9 uur voormiddag, grijpt er een Kantonaal Congres plaats in het lokaal a Hand in Hand te Aalst, waartoe gij allen wordt uitgenoodigd. DAGORDE 1). Kandidatenlijst Provineie-verkie- zingen 2), De Propagandamiddelen 3). De Financiën. Elke groep diendt twee afgevaardig den te sturen. Niemand mag afwezig zijn. Er werd een schrijven gericht aan al onze groepen gericht welke gelast zijn met de kostelooze abonnementen der leden on zer Ziekenbonden, om ten laatste in de loop dezer week een nieuwe en duidelij ke lijst, bevattende de namen en juiste adressen in te zenden. Bericht aan de belanghebbende om deze in orde te brengen. De Admistratie. Er zijn mensehen die kwaad zijn, om dat de genever niet meer met een drup pelken in openbare drankhuizen mag ver kocht worden. Z' hebben ongelijk want van een dronkaard, is er niets goed te verwach ten. Verleden jaar zijn er in ons land 20.641 Auto-ongevallen gebeurd, toe te schrij- aan de dronkenschap en 't heeft 500 menschen levens gekost. En dan zijn er nog politiekers die uit Kiesbolang tegen de alcoolwet zijn. Foei voor zulke mannen. Roelandt Adolph Coen Delphint Zooals wo reeds meldden, hobben de echte lingen Roelandt-CoeD, wonende Baasrodo- pontweg 8 (Botermelkstraat), verleden Maandag de 6oe verjariDg van hun huwelijk gevierd. Zeggen we terloops dat er 9 kinde- r0Q waarvan er nog 5 leven en 14 kin deren, uit den echt zyn gesproten. Het echtpaar wordt door eenieder geëerd en bemind wat dan ook is bewezen door de grootscho feesten, welke ter dier gelegen heid werden op touw gezet. Nooit zagen we de huizen zoowel van dearmstan der wyk als van begoedo bur gers, met meer luister en nauwgezetheid versierd. Wat mooie zicht als men de Botermelk straat opgaat Wat kleuronschakeering, welke betooveronde uitstraling door do be schijning van den grouwen Decernbec-lucht! 't Was iets buitengewoons, iets verrukke lijks. Als clou dezer prachtig9 versieringen waren de van uit het hart komende spreu- keu welke aan gevels der huizen prijkten kenschetsend zoeals Heil voorspoed geluk en tegen Blijve U btj op uwe uiegen (Plaatsgebrek belet ons er meerdere te geven) Van in de vroege uren was er oen rond geloop, gejoel en gestatig werken door tientalion bereidwilligen om het laatste te voltooien en toen om 91/2 ure het oude, maar. nog heel flink en jong uitziende paar, in het rijtuig stapte worden ze door een 20 tal lieve maagdekens in 't witgekleed begroot, met oen prachtig gelegenheidslied. Intusschen hadden nieuwsgierigen langs de weg zich opgesteld, welke weldra een ware haag vormden en do voorbijrijdende jubilarissenen familiegenooten toejuichten begroeten en allerhande gelukwenschen toeriep* n. Om lo uur werd in de kerk van Onze Lieve Vrouw, Mijlbeok een mis gecelebreerd. Na de mis werden de jubilarisson in ont vangst genomen door gansch de gebuurte en talrijke bloemruikers, en geschenken werden hen overhandigd. 's Avonds om 6 3/4 werden de feestelingen een serenade gebracht en een gelegen heidskoor door een groote schaar mannen en vrouwen uitgevoerd. Nogmaals werden geschenken overhandigd. Tot laat in den avoüd was er leute en vermaak. Jong od oud, klein en groot t dan ste al wat beenen had. En het dient terloops eens gezegd dat het te betreuren is dat voor dergelijke ge beurtenissen er nu geen tijd meer gevonden wordt om de Gouden Bruiloft vierders op het stadhuis in offleieële ontvangst te ne men. 't Zal misschien wel deredon hobben ge weest welke de gansche gebuurte heeft aangezet niets onverlet te laten om er iets puiks van te maken. Het feestkomiteit en geburen halen dan ook de welverdiende lof betuigingen wog van al deze welke als toeschouwer deze feestelijkheden hobben bijgewoond. Wo hebben eenen indruk weg godrangen van dit onvergetelijk feest en dio is al de bloemen die de feestelingen werdon aange boden zullen zeker verwelken, vergaan. Edoch de liefheid de vriendschap, de warmo genegenheid welke voorde beide jubilaris sen werden betoond zullen eeuwig bli>vend zijn en steeds een zoete herinnering daar stellen vooral deze die er hun deel hebben aangescbonkeD. Dat ware vooral de vurige wensch de zoete hoop die wo denken te mogen koesteren in naam van Recht en Vrijheid in wiens naam we tevens do jubilarissen en familiegenooten allo heil, geluk en voorspoed toeroepen* Lang leve dus Adolf en Delphint. A. B. vragen ons wat we zinnens zijn te doen, met hot laster schrifjo dezo woak door Alice Bocqué in de stad verspreid. Wij zullen heel eenvoudig het Gerecht laten antwoorden. Plaatselijk Opvoeding-Comiteit Hand in Hand Aalst. Op Dinsdag 18 December, om 7 1/2 uur 's avonds, Openbare Voordacht met Lichtbeelden door partijgenoot Louis Rombaut, Opziener van bet Stedelijk On derwijs, teAutwerpen. Onderwerp De Planeet Mars. Toegang vrij en kosteloos. De totale som, tot hiertoe ontvangen ten voordeel» van ons kerstfeest, bedraagt 843,00 franken. Daarby hebben wy tal van giften in na tuur. Dit jaar zal het dus iets buitenge woons zijn. Drarom zullen alle mannen met vrouw en kinderen tegenwoordig zyn op Maandag '24 December aanstaande, te 7 1/2 uron 's avonds. Niemrndmag of zal ontbreken. Het Bestuur. Z1EKENBOND Heden Zondag is de Apotheek Volkeworhttffiitfl Korte Zoutstraat voor onze ledeu open. Waarom moeien de werklieden zich bij de sociaSistïsche waïibesi' dees isanslui^n In mijn voorgaaudo artikel heb ik er op gowozcD, dat de kristen© vakbonden tot stand gekomen zyn uit schrik vau den op komenden rooden vloed dat de groene en blauwe bonden werden gesticht om do arbeiders onmachtig te makén on to ver deden. Nochtans deze bonden zijn gedoemd om klein te bly ven en hierdoor kunnen zij voor do werkende klasse geen heilzaino ver beteringen tot stand brengen. De goeie, blauwe en groene bonden bepa len zich niet, met de voorgewende geloofs belijdenis hunner volgelingen te vrijwaren, noch met aan hunne kinderlijke liefhebberij voldoening te geven, en ook bonden te be zitten die steun verleenen bij staking en werkloosheid. Het doel van de stichting de zer bonden is, de werkersvereenigingen die nooit te machtig zullen zijn, nog to verzwak ken, door twist en tweedracht onder de werklieden te brengen. In dat vernielings werk worden de leiders van de goeie, blau we eu groene bonden, door het patronaat op een listige wyze gesteund. Het spreekt van zelf dat die ch^ffen hun vorderflijk werk verbloemen, om de werk lieden die het kwaad van het goed niet kunnen onderscheiden te misleiden; zoo worden de dutsen van menschen appelen voor citroe nen io de handen geduwd. Wanneer men spreekt m6t do werklieden die in de geele, blauwe en groene bonden versukkeld zijn, dan stelt men onmiddeTyk vast, dat zij het denk vermogen mis sen om te begrijpon, hoe noodzakelijk het is dat al de werklieden in een enkelen bondver- etnigd zijn. Zy beseffen het groot nadeel niet dat do werklieden ondergaan, met zich to laten verdeden in dio kleine onbenullige hondjes. De wijsheid van die werklieden bestaat alléén, in wat zij uit de bonden kun nen trekken I Verstandige werklieden zullon zich af- Vragl-n J U Wat baat het dat wy onderstand beko men, maar onmachtig zijn om do erge grie ven en de liranie, op de werkhuizen en fa brieken te doen verdwijnen Wat baat het een beetje workloozen on derstand te bekomen, terwijl de patroons de onbeperkte macht hebben, ods zooveel uren te doen werken als zij maar willen, waardoor de werkloosheid nog zou ver- grooten Wat baat het om een paar maanden ver goeding te bekomen van den bond, als de oppermacht van de patroons zoo groot blijft dat zij de werklieden kunnen dwingeD, voor honger looneo veel en hard te doen werken Die heerschappij van het patronaat be stond over 30,40 en meer jaren; toen waren do katholieken en liberalen do meesters. Gedurende die jaren dat de werklieden de grootste ontbeeriDgen moesten lyden, was er géén spraak van geele, noch blauwe bon den, dan mochten de werklieden met vrou wen en kinderen van gebrek vergaan. De socialisten die aan dat rampspoedig leven van de arbeiders een einde wilden stellen, hebben vakbonden gestichtdeze zijn stryd machienen om voor de werklie den in ruil van hunnen arbeid goede lGOucn te bekomen. De socialistische vakbonden doen meer dan steun verleenen aan hunne leden, Zy doeu voel beter door te zorgen dat de werklieden voor hunnen arbeid niet als slaven maar als menschen behandeld worden. Zij zorgen dat de vruchten van hunnen arbeid niet gansch zouden terechtkomen in de brand kasten der fabrikanten, maar dat do werk lieden daar van een deel, hnnne loonen zouden vorgrooten. Dat gebeurd naarmate do werk lieden zich in grooter getal aansluiten by de socialistische vakbonden. H. F. Bij dg Ga&wgrEiei s Onder hoofding, tegensprekelijke vergade ring voor hst personeel van het Gasgesticht te Aalst, geeft ons Volksblad een hoopje on waarheden, die ons dost lachen. Eerstens, die zoogezegde tegensprekelijke vergadering was er eene die schiers van nie mand gekend was, ze was zoo geheim gehou den dat wij, die nochtans regelmatig op de hoogte gehouden worden er niets vanaf wisten. Om die tegensprekelijke meeting te doen lukken hadden ze volgens hun schrij ven twee propagandisten opgeroepen een uit Brugge en een uit Gent. De opkomst zal aan de muilentrekkers uit 't Groen Kruis bewezen hebben dat hun haring niet meer en braadt in 't Gasgesticht. Een tiental leden waren er heen getogen en zulks is begrijpelijk wanneer het er op aankomt gelijk welke loonsbeweging te voeren, dan is het altijd onze organisatie die den last heeft de brieven op te stellende besprekingon te voeren hetzij bij de Patroons of hetzij in den schoot van den Scheids en Verzoeningsraad, er zijn daar van die helden die we tot hiertoe nog nooit hum stemmetje hobben gehoord Nochtans zijn die heeren van het anti socialistisch blok altijd daar om onze brieven te teekenen en dan, zulks met veel bombast af te kondigen in hunne bladen op die wijze den schijn gevende aan de in hun midden verdwaalde werklieden dat zij het zijn, die voor hunne leden werken. DEZE LEDEN WORDEN SCHANDELIJK BEDROGEN, zulks wordt ons te bar, we zijn niet meer zin nens dezen schijn te laten voortbestaan. En nu wat aangaat de beweging op de gaz zouden deze Heeren eens willen de datums laten ken nen, wanneer ze met veel gemak de zooge zegde verbeteringen behaald hebben 1 Suk kels 1 Uwen brief met Uwe eischen was nog niet gestuurd als wij reeds in 't bezit waren der voorstellen van den Heer Bestuurder. De Heeren-Groer. kruisers zijn heel voor ziehtig en behendig geweest, me niet te laten weten dat het eene tegensprekelijke vergade ring was want daar had ik met klank kunnen bewijzen, dat zij het niet waren die de eischen der gas werkers hadden verdedigd, maar wel onze organisatie. Juist daarom is alles zoo ge heimzinnig gebeurd. Den tijd komt dat de werkers zich niet meer laten verdoelen met Uw schijnheilig woord Christus maar wel zullen begrijpen, lijk de werklieden van de Gaz dat hun belang in hunne eenheid ligt. Zulks hebben de muilen- trekkers uit 't Groen Kruis ondervonden ten gevolge der ontslagen welke ze in de laatste dagen hebben geboekt. Wat aangaat den uit leg van Bastiaens aangaande zijn koopje die hij gesloten heeft met het bestuur der Firma Torley, de bevolking weet maar al te best dat de werklieden van Torley door den anti-soci alistischen blok verraden en verkocht zijn ge weest; de talrijke ontslagen in den anti socia- listischen blok zijn er bet volle bewijs van. Al wie nog wat eerlijkheidsgevoel bezit en niet door dwang er wordt weerhouden verlaat die rattennesten. De oogen gaan open en zullen van dag tot dag klaarder zien; den tijd is aan 't komen dat de werkers zich niet meer laten in do doeken doen door de betaalde penneknechten van het kapitalisme. CESAR. IJ DE BOI WWERKERS Vrijdag 7 December laatstleden hadden we vergadering niet de Patroons van den Bouw, in den schoot van den Ambtelijken Scheids- en Verzoeningsraad. Twee punten waren aan de dagorde 1°) Het is voege brengen van het Provintiaal lastencohier in zake verplichtende familietoeslagen 20 De hernanpassing der loo nen voor 't komende seizoen. Na een onderlinge bespreking hebben WE de loonen laten kennen die we als strikt mini mum voorzien voor 't jaar 1929, die volgens ODze meening hoeven te wezen voor de stiel mannen 5,5o fr. per uur voor de gespeciali- seerden 5,00 fr. en voor de gewone dienders 4,60 fr. de patroons zijn nu verwittigd, want heden is het immers hetzefde deuntje die we moeten hooren, dat ze, met verlies werken tengevolge der onvoorziene opslagen. Aan de Bouwwerkers als ze hunne plaats onder de zon willen bekomen dat zij dan beginnen met zich sterk te vereenigen in onze organisatie ten einde een flink loon en in tijden van strijd, werkeloosheid, ziekte, ongeval, enz. eenflin- ken steun te' kunneu genieten. J DE MEUISEL.MAKE118 Het Patroonssyndikaat alsook eiken Patroon afzonderlijk keeft deze week een schrijven ontvangen van wege onzen bond hen vragende eene algemeene loonsverhoogiDg van 2U cen tiemen per uur, die in voege zou treden vanaf 31 December aanstaande. Mannen, geëischt dat zulk in elk werkhuis worde uitbetaald onze loonen hebben immers do hoogste geweest van alle nij verheden en nu tengevolge der lamlendige houding der zoogezegde ONPARTIJDIGE CHRISTENEN zijm we op gebied van loon totaal op het achterplan gebleven. Voor de meubelmakers is het geen duur leven, voor de meubelmakers verhoogd het index niet Maakt propaganda voor onzen bond die in gelijk welke stad of gelijk welke nijverheid daar waar we de macht hebben de loonen doet aanpassen aan de levensduurte. Meubelma kers het woord is aan U. H. C. Voor de Textielbewerker», llrcistor» Aan al de Patroons van de stad werden door onzen Textielbond brieven gezonden, waarin gevraagd werd om aan hunne werklie den de 6 0/0 verhooging van duurtetoeslag te verleenen, gezien de Vereenigde Patroons be sloten hebben deze vermeerdering te geven aan hunne werklieden vanaf den 16 December. Heden Zondag 16 December om 10 uren voormiddag verplichtende vergade ring voor al ODze leden. Dagorde 1. Bespreking Kantonaal Congres op 30 December Eenieders aanwezigheid is verplichtend Ons Ciceliafeest Op zondag 23 December, vieren wij ons Ciceliafeest en het bestuur heeft be sloten. dit jaar het niet alleen te laten bij feesten, maar dien dag ook te wijden aan de propaganda voerde aanstaandekiezing Het is daarom dat wij eene tegensprekelijke meeting inrichten in het wijnhuis op zondag 23 dezer om 9 uren 's morgens. Als sprekers zullen optreden De Bruyn Prosper en Haeltarman Cesar. Wij noodigen onze tegenstrevers uit, die alle schulden en laster op den rug der socialistische partij werpen, deze sprekers komen te woord te staan. Da meeting zal opgeluisterd worden door het muziek van Denderleeuw, waarmede wij daarna eenen uitstap doen. Dien dag hebben alle werklieden en landbouwers voor plicht tegenwoordig te zijn, want er zal wat te leeren zijn. Wij doen ook een beroep op al diegene die onze vriend de Bruyn genegen zijn zich te laten inschrijven voor het banket aan 15 fr. per persoon en ook om den uitstap mede te maken met het muziek. Aangezien de werklieden van Lede nooit ten achter gebleven zijn met de kamerkieziDg zijn wij verzekerd dat het dien dag een dag van propaganda zal zijn dat wij aan onze tegenstrevers zullen toonen dat het socialism in Lede een vas ten voet heeft, en er door het grootste ge weld niet zullen wijken. Daarom vrienden allen de meeting en den uitstap mede gemaakt met het mu ziek. De inschrijvingen voor het banket moeten voor maandag avond gedaan en betaald zijn. Het Bestuur. Hebt gij het bemerkt zoo dikwijls er in Lede esu werk aan de straten moet gedaan worden hetaltijd in den winter is om de straten in moederpoelen te herscheppen Dit is nu wederom het geval met de kabels. Zas?g@vo»d Hoden Zondag zal er eon bijzon deren Zangavond worden ingericht by Gezel Kri- stiaens Julos, op den Restert. Begin om 4*1/2 ure. Tusschen in zal Gezel Nichols, er spreken over de [politieke toestand van het land. Arbeiders en Vrouwen van Nieu werker- ken iu massa er heon Wal gaat er vakomen Gedurig komen ouderlingen bij mij klagen hun aanvullend pensioen niet te kunnen ge nieten, waar wij natuurlijk het mogelijke zul len voor doen. Maar zullen de Fronters en Groenkruisers nu nog over het dorp loopen, roepende, wij vragen Wauters uit ons land en Nichels in de Soep'? Allo, mijnheer Van Lae- them gaat gij nu eens bij uwen minister aan kloppen, wij van onzen kant zullen ons beste doen. Een ouderling zegde mij, ik wou dat Wau ters nog minister was. Pol De Schrijver. Gevraagd. Een plaats van bode voor den Zieken bondis te begeven, alsook deze voor de verkoop van Recht en Recht Alle aanvragen mogen gedaan worden tot 23 December, bij Gezel Scbippens Jean, Dorp, waar alle inlichtingen zullen verstrekt worden. Het Bestuur. Vrouwenbond Heden Zondag 16e December om 4 u. 30 al gemeene vergadering. Daarna koffietafel met spreekuurtje door Gezellin Rossel uit Ant werpen. Nieuwe leden zijn ook hartelijk welkom. De Lustige Bolders Vergadering op Zondag I6e December om 4 uur. De RoodeSpsarders Algemeene Vergadering op Zondag I® De cember om 5 uur. Leugenaar, Sloafer De correspondent van «De Dender» kan het maar niet kroppen dat we de waarheid geschre ven hebbenover hun fameus bestuurin Dender leeuw.'Zou de leugenaar ons niet willen zeggen of hij instemt met de reaktionnaire politiek van zijne frontersbroeders uit West vlaandercn, waar de fronters de ergste bekarapers zijn, zoowel van de achturen wet, als van alle socia le wetgeving. Het wordt een gekend feit, de frontpartij is alleen gesticht om den stei gende vloed van 't socialismus trachten te stuiten. STerslfeesi Do leden van al onze groepen worden hierdoor uitgenoodigd tot het Prachtig Kerstfeest dat zal plaats grijpen in ons Achturen huis, den Dynsdag 25 December om 2 uur stipt. Onze loden mogen heel hun familie medo- brengon. Aan al de kinderen tot 11 jaar van al de leden zal een geschenk worden gegeven. Voor de grooten wordt een tom bola iDgericht. Kinderen niet vergezeld van hunne ouders worden vol strekt niet toegelaten. Onze fanfare «De Werker» verleent hare medewerking. De kindergroep zal eentoo- neelstukje opvoeren en de Cinema zal een prachtige film over de samenwerking afrollen. Tusschen in aanspraak door gezel Do Bruyn. Het feest zal stipt om 2 uur aanvangen. Er worden voor 2000 fr. prijzen uitgedeeld. Heden Zondag 16 December om lo uur al gemeene verplichtende vergadering voor do leden van den ziekenbond by Vemailltn Frans (In den bascuil). Dagorde Veranderingen aan bijdragen en voor deden van de ziekenbond in voege treden de op 1® Januari I929. Aanneming van nieuwe leden. Zondag 23 December, om 3 uur verplichten de algemeene vergadering voor al de leden van den ziekenbond in 't lokaal bij Roelandt Cyriel Kattestraat. Dagorde 1. Verandering van bijdragen aan de voor- deelen en bijdragen vanaf 1-1-1929. 2. Benoeming van bestuurleden. Geen enkel lid mag ontbreken. Na de vergadering zullen nieuwe leden aan genomen worden. De vergadering zal stipt op het aangeduide uur beginnen. Zondag 23 December, om 5 uur, verplichten de algemeene vergadering voor al de leden van den ziekenbond, bij Van Den Storme, aan de kerk, Dagorde 1. Wijziging aan de voordeden en bijdra gen van af nieuwjaar. 2. Benoeming'van bestuursleden. Al de leden wezen op post, het geldt Uwe eigen belangen. Deze week niet wel wetende wat Met mijn ledigen tijd aan te vangen, was ik aan het her schikken van wat ouden rommel geraakt en bij toeval viel mij daar een blaadje in de han den die nog vele herinneringen in mij opwek ten een echt groen blaadje van vóór den oor log een Wellenaar welke dan zoo vurig verwacht en zoo gretig gelezen werd. Ik vraag mij af hoe het komt dat zulkblaadje niet terug in het leven geroepen is. Maar het is waar ook zoo iets valt in den smaak niet van den man met den verfborstel en 't is hij al leen die hier thans het commando geeft. Wat eerst en vooral mijne aandacht trok was een artikel betreffende het onderwijs in de gemeente en men drong sterk aan tot het bekomen eener avondschool om de werkjon gens toe te laten des avonds hunne kenissen te kunnen uitbreiden. Sedert de groen gelen aan het bewind zijn hebben zij al het mogelijke gedaan om in de gemeenteschool het onderwijs achteruit te brengen, maar zij hebben ook eene avond school in het leven geroepen. Denk niet, geachte lezer, dat zulks eene school is voor het werkvolk o neen, 't is eene landbouwschool alleen voor de boeren die nogtans door ondervinding meest moeten lee ren, Ondervindt ge nu werkers dat hunne leu ze blijft laat ons het werkvolk dom houden dan alleen kunnen wij ze als slaven onzen win kel doen dienen. Maar het is waar ook indien de jonkheid naar de avondschool ging dan zouden zij geene jollen voor co~ eerten meer kunnen aanleeren of de herhalingen van het muziek niet meer kunnen volgen. Hoe fijn berekend hé 1 Ziet genu beste lezer hoe die mannen er op uit zijn enkel hunne belangen te doen dienen en er hun broek aanvagen hoe het met het onderwijs van het werkvolk gaat Hunne leuze blijft steeds Leugen en volksmisleiding. Leest en oordeelt. Een katholiek bestuur heeft reeds lange jaren in ods dorp hare rol gespeeld. Het is samengesteld uit een kliek kleingeestige bollen die de macht van doen en laten in handen hebben. Vooreerst zy beminnen to zeer hun eigen belangen dat is klaar blij kend. Zy verzuimen aan inrichtingen tot voor uitgang en tot welvaart van onze gemeente; de ondervinding leert het ons. Zij bekommeren zich weinig of niet over de vervallen straten en wegen die in een erbarmelyken toestand verkeereD dat zien wy. Zij verfoeiën des werkerswelzyndat voeien wy. Arbeiders, houdt voortaan een oog in 't zeil, gij zijt te scheep, zorgt met vlijt en moed dat gij vaart door de woest© baren heen. Een dag van triomf komt allengskens maar zeker verspreidt samen onder het werkende geslacht het schoene ideaal, dat wy lang genoeg gebukt geloopen hebben onder den zwaren last van het kapitalis tisch systeem. Dat zegt u POEF. De herstelling aan de elektrieke verlichting der gemeente heeft eindelijk plaats gehad. De bewoners van den hoek der Klare- en Parochiestraat hebben lang genoeg in de i duisternis gekoekeloert me dunkt.

Recht en Vrijheid | 1928 | | pagina 2