CINEMA VOORUIT DE KONINGIN VAN ZIJN HART AALST S. M." VOORUIT I W. G, Nestor Schaltin Prijskamp met de Teerlingen Syndikale Rubriek Uit Erpe-Meire Uit Lede Uit Erembodegem Uit Denderleeuw. Haeitert PATHE-BEYTTE DE WRAAK VAN CUPiDO Puike Vergadering Cinema-Nieuws 26 BESTAAK Door overlast van Copij Oproep aan de Wielrijders YQETSAtr BEOABIKiigQ JCwajongetisstree/c Uit Nieuwerkerken Molendries, 11, Aalst. PROGRAMMA.: 't Was verloden Maandag vollen bak in omen Wijkclub Edmond Van Beve- ron Moorselbaan. Geael Nichols Alfrod, omen volksver tegenwoordiger, woonde de vergadering bij en vergastte ons op een goede toe spraak. Hij feliciteerde omen Wijkclub voor zijn prachtige aanwinst gedurende de laatste weken, want ons ledental be draagt reeds het mooi getal van 92. Hij wekte ons op om in groot getal deel te nemen, aan het feest der Wijk club Nestor Schaltin dat op 37 April aanstaande plaats heelt ter gelegenheid van zijn 35 jarig bestaan. Hi) herinnerde ons het EEN MEI FEEST dat dit jaar, meer dan ooit, prachtig en grootsch moet zijn, en druk te er op, dat wi) allen, als één man op de feestelijkheden zouden tegenwoordig zijn en ten slotte, brak hij een lans ten voordeele DER COÖPERATIE Hij woei 0D3 op de versmelting met de machtige Sam. M. Vooruit 1 en op den goeden uitslag die we reeds hebben be reikt, door het meer bakken van brood en grooteren verkoop. Hij ontleedde de verschillige sociale fondsen die voor de leden zijn gesticht, en die zijn Moederfonds, Kinderfonds, Zieken fonds, Invaliedenfonds, Pensioenfonds en Óverlijdensfonds, en die van af 1 April 1930, voor de oude leden in voe ge zijn getreden. Hij herinnerde ons tevens, dat de Sa menwerking ons ook helpt in onzen po- litieken strijd, want nu wij bestatigen, dat de burgerspartijen, geholpen door de christens democraten rtgeeren tegen ods de socialistische partij, dus tegenover de werkende klasse, hetgeen klaar bewezen is door het stemmen der huishuurwet, den geringen toeslag op de ouderdoms pensioenen, en den grooten cadeau die gaat geschieden van de rijkste menschen van ons land, door de afschaffing van den snpsrtaks. Hij vroeg ons ta ievoren om nieuwe leden te winnen voor de coöperatie, mede te helpen in den politiekam strijd, om in 't vervolg niet alleenlijk ons gele den verlies terug te winnen, maar om ein delijk eens de meerderheid te behalen Onnoodig te zeggen dat die belangrij ke toespraak warm toegejuicht is. En nu mannen vooruit. Hot bestuur staat er kloek op, wij hebben een bijzonderen bode en als we allen hem een handje toesteken, dan wordt Mijlbeke, de vroe gere forteres van fronters en katholieken, geheel rood. Het Bestuur. AFDBELING: AALST. Marie Vroeger zag ik u altijd in don Cinema Molendries, nu zien ik u niet meer. Wat is dat Sophie Ik heb een tijd ziek geweest en nu ik geuezeu beu kom ik regelmatig terug. Marie Ik had gedacht dat gij zoudt gedaan hebben zooals veel andere omdat het nu Cinema Vooruit is. Sophie Neen, ik zal nooit doen ge lijk sommige gedaan hebben, van te zeg gen, ik ga naar de Cinema Molendries niet, zoolang Hand in Hand het zelf ■iet aitbuit, ik ga naar de Cinema niet, aoolang onze schoone vitrien beklad wordt. Marie Bn die zelfde kritikeurs die komen nu ook niet naar den Cinema Vooruit welke hem nu zelf uitbaat. Sophie Laat ons trachten Marie van propaganda te maken voor onze Ci nema, als wij allen medehelpen zal het wel gaan. MarieHet moet, al moesten wij er een huisbezoek voor doen. Moeder Vooruit mag niet vergeten worden, ze doet zooveel goed voor ons. Sophie Dag Marie. Marie Dag Sophie, tot Zondag in da Cinema Vooruit lokaal bij Bombeeck L. Geeraardsbergichestr. Feestelijkheden ingerichtter gelegenheid der herdenking van het barer Wijkclub, alsmede de viering van nog Zeven in leven zijnde Stichters PROGRAMMA Zaterdag 26 April, om 8 ure 's avonds Vrienden-Banket ▼oor de leden der Wijkclub, en HULDIGING DER STICHTERS Zondag 27 April, om iü ure voormiddag GEZELLIG SAMENZIJN Om 2 ure namiddag, aankomst der vreemde groepen. Om 3 ure, vorming van de Fe&atstoeft welke de wijk zal doorkruisen. Daarna FEESTREDEN uit te spreken door de gezellen Nichels Alfred Volkavertegcnwoordiger en De Brnyn Pros per, Senator. Om 5 ure Ballon-Wedstrijd ▼oor de kinderen, naar schoone en waarde volle prijzen. 's Avonds WAN DEL-CONCERT in de wijk. Maandag 23 April, om 7 1/2 ure 's avonds Gerrobolling voor de Vrouwen naar mooie prijzen. Daarna KOSTELOOZEN TOMBOLA voor al de leden. Gedurende deze feestelijkheden zal het lo kaal prachtig rersiord en verlicht zijn. Allo! arbeiders en vrouwec, houd die da gen vrij 1 Voor het Feestkomiteit Frans AmantJulien SchollaertGeorges De Schryreren Berghman Alfons. Heden Zoc dag van i i/ztot5 i/2ure, Grwote Prijskamp met de Teerlingen bij Verdoodt Polydoor, Paddenhoek, naar een Prachtig Schouwgarnituuren Kunststuk Inleg 1,00 fr. per drie werpen. Kampen op Zondag 13 April, vanaf hetzelfde uur. Allo I liefhebbers van dit schoon spel, waagt U de kans om een mooie prijs te winnen. is de steunltfst der stakers Geeraards- bergen, Gemeenteraadszitting Dender leeuw en Meifeeston Ninove, verschoven tot toekomende week. 4. Heden Zondag wordt er een uitstap gedaan naar Meire. We doen een bijzondere eproeptot al dezen welke een velo bezitten om dezen aangena- men uittocht mede te maken. Bijeenkomst in de W. C.Jean Jaurès bij Albert Van Pamel, Meuleschettestraat, om 1 3/4 ure namiddag. Vertrek stipt om 2 ure. Dezen welke over geen velo beschikken, verwachten we dat ze met den trein zullen gaan. Vertrek om 14.47 ure. Allo partijgenooten in groot getal op post Heden Zondag gaan we au grand complet naar Gent om de match te betwisten tegen de ploeg V.D.B., die op eene schitterende wijze het kampioenschap nebben veroverd. Na den match worden de vrienden gefeest, waar wij als Aalstenaars voor plicht hebben in.groot getal aanwezig te zijn. We doen dus een beroep op al onze partijgenooten sportliefhebbers om met onze knappe voetbal spelers de reis mede te maken. We vertrekken uit Aalst, om 12.38 ure 's middags. Het muziek van Gent zal ons aan de statie afhalen om stoetsgewijze zich te bege ven naar het terrein. Ook kunnen we niet nalaten een beroep te doen tot eenige offer- willige muziekanten om ons op de reis naar Gent te vergezellen, om aan de feestelijkhe den deel te nemen. Hopende dat onzen oproep niet te vergeefs zal zijn, danken we u allen op voorhand. Zondag dus allen naar Gent. A. K. Supportersclub «Jozef Wauters» Met deze noodigen we de leden van den supportersclub Jozef Wauters uit, om de Algemeene Vergadering bij te wonen, heden Zondag, om 10 ure 's morgens, bij Jan Brijs, Steenstraat, 2. Belangrijke punten sijn er te bespreken, daarom hopen we dat er geen enkel lid zal ontbreken. Nieuwe leden worden aanvaard. Partijgenooten, vrienden en kennissen van den omtrek, sluit u allen aan tot onze suppor tersclub. Voor het Bestuur, Moerenhout. Supportersclub Alberic Be Swarte De leden van den supportersclub Alberic De Swarte worden opgeroepen tot de Alge- meene Vergadering welke zal plaats hebben Donderdag e.k. om 6 ure 's avonds, bij Amant Charles, Geeraardsbergschestraat. De dagorde is zeer belangrijk. Wij rekenen vast op de tegenwoordigheid van allen. De familie PETIT-WAUTERS, danken langs dezen weg alle vrienden en keuDiss-n. die bij de teraardebestel ling van HORTENSIA WAUTERS hunne deelneming in den rouw hebben betoond. Toen verleden Maandag de school ge ëindigd was, werd op de Moorselbaan (aan Roubaixjeen kleine door een groo- tere jongen in den gracht geduwen, en moest door de geburen uit het slijk ge haald worden. De onderwijzers zouden goed wtrk doen met hunne leerlingen op zulke kwa jongensstreken te wijzen, om zoodoende die kwade perten te voörkomen, D« 4° Syndikale Voordracht zal Maandag avond te 7,15 ure gegeven wor den ten Lokale Hand in Hand door Pgt. Fr. Longville uit Antwerpen. Onderwerp De leiding van de staking. Het ontwerp is dus zeer belangrijk; de be stuur- en andere leden van de vakbonden, en vooral zij die in menige ge rallen sprekea over het aanvangen, de leiding en 't eindigen van de stakiDgen worden op deze Voordracht verwacht. Het wordt voorzien dat deze Voordracht aanleiding zal geven tot ernstige besprekin gen tusscnen de aanwezigen en den Voor drachtgever. Daarom verwachten wij al de bestuur- en trouwe leden van onze Vakben den. Textielbond Hand in H^nii Heden Zondag te 2 1/2 ure namiddag, ten Lokale Hand in Hand zal de JAARLIJKSCHE VERGADERING gehouden worden, waar ook zal gespro ken worden over de daling van den Index en het Herdenkingsfeest van het 40 jarig bestaan van den Textielbond. Mannen- en vrouwenleden, wij ver wachten U allen op deze belangrijke Vergadering. De Loo»boekj«s. In verschillende fabrieken en vtrkhuizen werden volgens de wet, aan de werklieden loonboekjes besteld, en dit moeten al de pa troons aan hunne werklieden geven. Deze loonboekjes dienen om bij werkon gevallen te kunnen nagaan de loonen die de werklieden hebben gewonnen gedurende het jaar, en waarop de vergoedingen wor den vastgesteld, die aan de getroffen werk lieden zullen uitbetaald worden. De loon boekjes zijn dus van groot belang, daarom moeten de werklieden hun vooroordeel hier tegen afleggen en zorgvuldig bewaren. Het Banjo's-muziek Alosta van Aalst komt Heden Zondag 6 April, om 3 uur 's namid dags, komt het beroemd muziek «Alosta» eeD afscheidsconcert geven, aan de station chef van Erpe-Meire welke, ten gevolge be vordering onze gemeente verlaat. Na het afscheidsconcert, zal het muziek de straten der gemeente doorkruisen, en zullen makkers GEEROMS cn CESAR HAELTERMAN het woord richten tot al de sympathiseerende burgers en werkbroe- ders over de ouderdomspensioenen en huis huurwet. Het Komiteit. SPAARKAS Al do leden welke van 1928 tot 1929 ge spaard hebben, worden vriendelijk verzocht Zoidag 18 April om 5 ure namiddag aanwozig te zijn op de Bijzonrfare Vergadering welke in het - Volksbu's wordt gehouden. Men zal beslissen of de spaargelden zullen verlotof verspeeld worden in prijskamp. Niet tegenwoordige leden verliezen alle reeht. Het Bestuur. Heden Zondag om 10 uren voormiddag, verplichtende vergadering voor Spaarkas en Fropagandaclub. Dagorde 1. Regeling der Propaganda. 2. Verheffening der Bijdrage. 3. Medodeelingen. Het Bestuur. Redders of Verdrukkers Sedert geruimen tijd zijn de Liberalen en Frenters, hier een caspanjo begonnen om zich hier ook een syndikaat te vormen van werklieden, iets dat bier door beide partijen vreeger veracht werd. Wij socialisten, hebben er altijd naar ge streefd ons sterk te vereenigen, ten einde on ze loonen en werkvoorwaarden te verbeteren. Een sterk syndikaat is de macht van de werkende klasse. Nu doet het ons e6n genoegen, dat die fronters en liberale bazen die altijd nu nog werken om de socialistische syndikaten kapot te krijgen, nu tot hunne eenige volgelingen zeggen vercenigt U en strijdt voor uwe be langen. Sn nu gij liberale gedwongenen van Lede, nu zeggen uwe leidors U laat U vereeniges en dan kunt gij eerst verbetering bekomen. Maar denkt gij dan aan die liberale fabrikan ten, die de rechtvaardige eischen der werklie den niet willen inwilligen Dat zijde politiein de werklieden doen schieten en broodrooven hebben, dat de liberale ministers geen recht vaardige voldoening wilden geven aan het staatspersoneel. En gij Fronters, volgelingen van misnoègde katholieken, die liever «de socialistiaeho syn dikaten veracht, dan voor uw zeiven om ver beten-in g te strijden en die altijd zegde syn dikaten moeten er niet zijn, maar onze vlaamsche rechten. Wclnn uwe leiders zeggen nuvereenigt U, wij zullen U leiden. En denkt ge dat er iets zal te bekomen zijn van zulke mannen Neen, wij Socialisten noemen dat verdee- lorssyndikaten, niet de kleinste verbetering kan langs dienen kant bekomen worden waar patroons aan het hoofd staan. Hun doel is alleenlijk kapitalen te verwezen lijken op den xug vau den werkman en gij liberale en fronters werklieden gaat daar aan medehelpen 1 En door zulke partijën u naar de armoede en ellende laten leiden. Alleen in de socialistische vereeniging wor den de belangen der werklieden verdedigd daar smeden de werklieden zelf hunne plan nen, om »ich tegen de uitbuiters te verzetten en hunne rechtvaardige eisehen te stellen. Al leen door een machtig socialistisch syndikaat is er reeds verbetering gekomen en al het an der gespuis, dat iets wil in het leven roepen is om ons in den rog te schieten. Vrienden maakt propaganda voor de socia listische syndikaten, waar U met woord en daad verdedigd wordt. Syndikalist. Onze gemeente geeft nog niet de miDste toelage aan de mutualiteiten. We zijn zin nens daar een einde aan te stollen. VolgeDde brief werd reeds door onze zorgen per aanbevolen brief aan het ge meentebestuur gezonden Ziekenbond Emiel Moyson Gewest Denderleeuw Wettig Erkende Diensten Zetel en Bureel A.chturenhuis te Denderleeuw. Aangesloten bil de Federatie der Socialistische Ziekenbonden der arrondissementen Aalst-Audenaerde. Dendorleeuw, 30 Maart 1930 Aan de heeren Burgemeester, Schepe nen en Gemeenteraadsleden van Erembodegem. Mijne Heeren, Onder de menigvuldige werken die de arbeiders hebben gesticht tot verbetering van hun lot, mogen de ziekenbonden ze ker als het edelste genoemd worden. Maatschappijen van onderlingen bestand dienen door de openbare machtgesteund. Vele gemeenten verleenen reeds hunne hulp. Mogen we dan ook zoo vrij zÜ" de me* dewerking uwer gemeeme te verzoeken, daar het toch ontegensprekelijk waar is dat de ziekenbonden eene gevoelige ont lasting voor de kommissie van openba ren onderstaEd en terzeifdertijd vcor de gemeente medebrengen. Bij oventueele steun der gemeente mo gen onze lijsten geraadpleegd worden en zijn de noodige inlichtingen ter beschik king van het gemeentebestuur. Wü vermeenen te weten dat de begroo- ting 193o nog geene toelagen voor de mutualiteiten voorziet. Mogen we dan ook zoo vrij zijn Ued. beleefd te verzoe ken een speciale maatregel te nemen voor 1930 om onze mutualiteit toelagen te verleenen Op een gunstig antwoord rekenende, bieden wij achtbare Heeren, de verze kering onzer hoogachting. Namens het Bestuur De Voorzitter, De Sokretaris, P. DE BRUYN. A. BAEYENS. Ov6p ife Kouperatie Vooruitvan Gent aorgter voor om tei in de minste bijzonderheden ons menschel te voldoen in de winkel. Alles is te verkrjj gen, prijzen buiten alle konkurrentie goedt waren, goed gewicht. -Vooruit» bezorgt ook aan zijn leden flin< ke sociale voordeelen als onderstand b| ziekte, kraambed, overlijden en pensioer voor den ouden dag. Wio zijn profijt bemint, komt alles in d( winkel der kooperatief koopen. Komt zien en oordeelt. Vergadering Midden-Komitell Verleden week heeft het Midden-Komi teit het programma der feesteiykhedei vastgesteld voor het vieren van EEN MEI Dit jaar moeten we in alles de voorgaan de jaren overtreffen. Van nu af doen we dai ook den oproep opdat ieder socialist diei dag dereode vlag zoo laten wapperen. Woensdag 30 April (Meiavond Prachtig Concert door onzen toonöelgroej en medewerking van 't muziek. Donderdag I Me In den voormiddag allerhande voiksgpe len, bollen, bakschieten, wippen, enz. Om 5 ure, groote lekkere koffietafel voo: al de vrouwen van onze bonden, Nationaa Syndikaat, Syndikaat der Privaatarbeideri Ziekenbond, door de Coöperatief kostelooi aangeboden. Om 4 ure, Ballonwedstrijd voor al onn kinderen. Om 5 ure, froote Betooging door heel he Derp, Statie, Leeuwbrug, Statie, Langt straat, Kouter, Lichtenhoek, Huyssegexn terug over 't dorp. Des avonds,'Kosteloos Bal voor iedereen Iedereen make zich gereed om dien da| te vieren. Al de mannen moeten dien dag verlo vragen. Naar Aalst Zondag 27 April nemen we met ons mn ziek doel aan de feestelijkheden van dei Wijkclub Nestor Schaltin Vertrek 01 2.30 ure. Mannen en vrouwen allen naar Aalst. Rond de Feestelijk heden val den Bond van het H. Hart Bij brief van 17 Maart werd de socialisti sche partij uitgenoodigd tot het opluister#! door haar muziek en aangesloten groepen van de feestelijkheden van den Bond van Heilig Hart. H»-t Middenbestuur heeft daarop volgei de antwoord gegeven Denderleeuw, 28 Maart 1930 Mijne Heeren, Wy hebben de eer Ued. ontvangst t melden van uw schrijven van 17 Maart Het middenbestuur van de socialisti sche groepen onzer gemeente, heeft be sloten gezien de socia'istische parti op het standpunt staat godsdienst is pri vaatzaak aan uw verzoek geen gunstij gevolg te kunnen geven. In uw brie schrijft gij zelf dat «het hier een zuive' godsdienstige zaakbetreft». Wij stemmei gansch in met dit oordeel en wenschei niet door deelname van politieke groepei aan uwe plechtigheid, het godsdienstij karakter ervan te schenden of te schaden Aanvaard, Mijne Heeren, de verzeke riEg onzer gevoelens van bijzonder hoogachting. Namens deSoc. groepen van Denderleeuw De Voorzitter, (get.) Prosper De Bruyn. Aan 't Bestuur van den Bond van 't Heilig Hart te Denderleeuw. Haar Erwelegêm Er is wat veranderd op den buiten. Zondag trokken we met onze vriend Lefè- vre en enkele andere makkers van Sotte- gem, naar Erwf tegem. De Biuyn moest daar eens komen spre ken. 't Was er vollen bak, veel volk ook uit den omtrek. Gedurende 2 uur zette De Biuyn ons pro gramma uiteen, strijd voor ons Vlaamscht volk, strijd vooreen degelijke sociale wet geving. Hij bewees hoe in een democratisch laDd moet bestuurd worden en deed telken male het verschil uitschijnen van een bur- gersbestuur. In zake bo'astingen vooral viel ODzen makker in den smaak, wanneer hij de schandalige voorstellen tot vermindering dor belastingen voor de rijke menschen aan den schandpaal spijkerde. Daverend handgeklap begroette deze rede. Voorwaar, de wagen is aan 't rollen. We wenschen de makkers vaa 't Sotte- gomsche veel geluk voor hun prachtig pro pagandawerk. Welgelukte Zangavond. Zondag verleden was 't volle bak bij onze goeievrieDd Schellekeüs Desiré met zijn flink gezelschap heeft hij doen zien wat hij van Vrijdag 4 lal aa mal Maandag 7 April 1930 Kinderen toegelaten. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorrijen fr. 3,50; Middenrfjen fr. 3,60; Acbterrjjes Ir. 4,00; Réservé balkonfr.U.Ce een deel. Zeven deelen. Komedie, vijf deelen met FRANK MERRIL. De vertooningen hebben pteats Vrijdag om 8 ure., Zaterdag 0111 8 ure. Zondag om 5 en 8 ure. Maandag •m 8 ure. Leden PartijgeEcoten 1 Bezoekt uw eigen Citemal Goece zitplaatsen en goede verwarming.

Recht en Vrijheid | 1930 | | pagina 2