Afléveren van wapens. Herzog Albrecht von Württemberg. De Pees censuur. Herzog Albrecht von Württemberg. Betreden van het ijzerenweg terrein. Graf von Westarp, 14. Het is mij ter kennis gekomen, (lat door de inwoners van dit land wapenen en munitie verdoken worden. Alwie, tot 15 December, 's middags 12 uur (duilsehe uur) de wa penen (schietgeweren, bogen, kruisbogen, roerei) en blanke wapenen van iederen aard) die hij in zijn bezit heeft, aan de plaatselijke over heid uitlevert, om aan den militairen bevelhebber overgege en te wor den, zal ongestraft blijven. Diegene echter, die na gestelden datuin, nog in het bezit van wapen of munitie gevonden wordt, zal met de dood gestraft worden. Ook de plaatselijke overheid, ook alle bewoners van huizen of hofsteden, waar de wapenen gevonden wordeu, zoo ook de geburen van de schuldigen zullen voor het krijgsgereeht gedaagd worden. Alwie hel bekend wordt, waar wapenen of munitie verborgen w rden,en dit niet aan de plaatse lijke overheid meldt, zal met de dood gestraft worden. De burgemees ter moet dan de krijgsoverheid verwittigen. v Dit is de laatste oproep aan de bevolking tot het overgeven \an wa penen, want van 15 December af zal ei met onmeedoogende streng heid gehandeld worden. De burgemeesters zijn persoonlijk verantwoordelijk voor de breede bekendmaking van dit bericht. Zij moeten de afgeleverde wapenen en munitie ten langste den 15 December 1914 's avonds 6 uur, (duilsehe uur) aan het naaste militaire bestuur afgeleverd hebben. Thielt, den 5 December 1914. Der Oberbefehlsliaber 20. I Voor gansch het gebied van België bezet door de 4° Armee woidt onder aanduiding van straffen in geval van overtredingen, verordeid wat volgt 1. Alle voortbrengselen der drukpers, alle schriften en afbeel dingen voortgebracht op mechanische of chemische wijze en ook de voortbrengselen van photographiën niet of zonder texte en van muziek werken met texte of uitleg zijn onderworpen aan de censuur a) In het oorlogsgebied (Operaliongebied) van het öpperkommando (Armee-Ober-Kommando) Zensurstelle A. O. K. 4 b) In het gebied der Etappen van de Etappen-lnspection Zensur stelle Et. Insp.» 2. De uitvoering en verspreiding van drukschriften mag maar geschieden na gedane proefing der Zensurstelle en na eene schrilte- lijke toelating ontvangen te hebben. Zijn maar vrij van dit bevel de dienstelijke bekendmakingen en fami- I liedrukwerken. 5. Een exemplaar van ieder drukschrift (van gazetten en perio dieke schriften een numero) is kosteloos aan de Zensurstelle af te Ieeren, om nagezien te worden. §4. Op ieder drukschrift aan de Zensurstelle af te leveren I moet de naam staan en de woonplaats van den drukker. Indien de drukwerken geschikt zijn ter verspreiding, moet ook de I naam en de woonplaats van den uitgever aangemerkt zijn of van den schrijver, indien deze zelf uitgever is. 5. Gazetten en periodieke tijdschriften mogen maar verspreid wor den na voorafgaande toelating der belanghebbende Zensurstelle en maar in duitsche of vlaamsehe taal. Geldboete en gevangenisstraf kunnen ook tegelijk toegepast worden. De schrijvers van brieven of andere medcdeelingen zijn aan dezelve straffen onderworpen, Verboden aan de toebehoorende van het Duitsch leger zonder dien stelijke toelating mededeclingen van gelijk welken aard voor de inwo ners van het land over te brengen. Thielt, den 6 Juli 1915. Der Oberbefehlshaber 24. Het onbevoegd betreden van het gebied des ijzerwegs en vooral het overschrijden van de sporen aan plaatsen welke niet daarvoor bestemd zijn wordt hiermede verboden. Tegen handelingen zullen met eene boete tot 500 Mark of met ge vangenis tot 0 weken gestraft worden. Deze verordening zal met den huidigen dag in werking treden. (Et. T. Bef. 592/5). Gent, den 10 Juli 1915. Der Etappen-Inspekleur Generalleutnant. I ietfèr posting om dit verbod van uitvoer te ontduiken, heeft het 111be slag nemen der waren zonder vergoeding, alsook straffen voor de schul- I digen, voor gevolg. I Gent, 16 Februari 1915. I 4. P. uitvoer an KOGGE, TARWE, HAVER, GERST, ERW TEN en ZEMELEN uit hel gebied der Etappe is bij straffe verboden. I Bil tegen handelingen zal verbeurtverklaring plaats hebben. Van <tit verbod worden de zendingen van het Spaansch-Amerikaansch hulpko- 1 miteit niet betroffen. Deze kunnen de grens van bet gebied der Etappe I ook verder overschreiden. (Et. Bef. 272/2.) I Voor CH1COREI-GROENTE is de uitvoer enkel naar Duitschland I toegelaten. Naar alle andere landen is de uitvoer verboden. (Et. Bet. 275/5.) De uit oer van CEMENT alsook an BOIJVV- en MIJNHOUT is I alleen veroorloofd met goedkeuring der Baudireklion van de Etap- peu-lnspeklie. Pogingen om dit verbod van uitvoei te omgaan zullen verbeurt-verklaring der waren zonder reeht op vergoed.ng. alsook be straffing des schuldigen voor gevolg hebben. (Et. Bel. 2S5/1Z.) j| Gent, den 20 Maart 1915. 5. De uitvoer van PETBOOE buiten het gebied der Etappe is ver boden. Tegen handelingen zullen met gevangenis tol 6 maanden en boete tot 5000 Mark, of met een dezer straffen bestraft worden. Voor de pelrool zal conliscalie plaats hebben. Gent, den 15 April 1915. 6. De uitvoer van PAABDEN, ook slachtpaarden, buiten het gebied der Etappen is zonder uitdrukkelijke toelating van de Etappen-lnspek- tie (Paleis van Juslicie) verboden. /-è"

Tekstaffiches | 1914 | | pagina 1