Vergaderingen politieke vereenigingen Graf von Westarp, Verkoop van alkoolische dranken Uitoefening der binnen visscherij Herzog Albrecht von Württemberg. Dragen van afteekens van vijandelijke Staten, zingen der nationale liederen, oplaten van vliegers. Graf von Westarp, Öepl(eep ooep de gpenzen in de pi^hting öan en naap Oedeplond in 't gebied oan 't legep. Inbeslagneming van de oogstvruchten. Graf von Westarp, Reizigers in het Operatie* en Etappengebied. Herzog Albrecht von Württemberg. majiimuQn ppijzen oan gepst en oepoocdepen oan bpoodgponea Graf von Westarp, Verbod Honden op den openbaren weg los te laten loopen. 15. De verordening van 51 December 1914 betreflende het verbod van vergaderingen te houden wordt hiermede door de volgende vervangen. Art. 1. 1. Vergaderingen in open lucht zijn verboden. 2. Openbare Vergaderingen, in welke over politieke aangelegenhe- dengesproken en beraadslaagd moet worden, zijn ook in gesloten plaat sen verboden. 5. Alle andere openbare en bijzondere vergaderingen behoeven een voorafgaande toelating, die ten minste vijf dagen te voren moet aange vraagd worden. Tot het toestaan van zulke toelating is de Etappen Rorn- mandantuur, in Gent de Zivilverwaltung bevoegd. 4. Ontslagen van bel voorschrift onder n' 5 zijn openbare vergade ringen tot godsdienstige doeleinden, evenals bijzondere vergaderingen tot zuiver kerkelijke, gezellige, wetenschappelijke, beroeps- en kunst doeleinden. Zulke vergaderingen behoeven geen toelating. 5. Verantwoordelijk voor overtredingen van de voorschriften van deze artikel zijn niet alleen de oproepers,de inrichters en leiders, maar ook de deelnemers zulker vergaderingen. Art. 2. Alle klubsen vereenigingen met politieke doeleinden of tot bespreken van politieke doeleinden zijn gesloten. Nieuwoprichten van zulke klubs en vereenigingen is verboden. Strafbaar zijn leiders, stichters en medeleden zulker vereenigingen. Ah# 5. Overtredingen van deze verordening worden met gevan genis tot één jaar of met eene boete lol 5000 Mark bestraft. Gent, den 22 Juli 1915. Der Etappen-Inspekteur, Generaïleutnant 16. Er wordt herinnerd, dat de verkoop in het klein van alle alcoholische dranken, behalve bier en wijn, aan militairen, verboden is. Het niet nakomen.van dit verbod, wordt met geldboete en intrek king van de vergunning bestraft. Gent, 21 Februari 1915. Der Etappen-Inspekteur, 17. De algemeene visscherij verordening van 2e Maart 1915 wordt we gens de later bij gekomene bijvoegsels en veranderingen hiermede door de volgende verordening vervangen 1. De uitoefening van de binnen visscherij geschiedt naar maatstaf van dé in Belgié geldige wet van 5 Juli 1899, maar onder de volgende beperkingen. 2. Het visschen is verboden a) bij nacht b) binnen het bereik van minder dan 100 meters alstand van brug gen en sluizen, dammen en losplaatsen c) binnen het bereik van minder dan 6 kilometers van de Holland- sche grens d) in het Leopold kanaal. 5, Van de vermelde verboden onder 2 c kan de bevoegde Etappen- Kommandantuur op aanvraag van den tol visschen gerechtigden uit zonderingen maken. 4. Wanneer bij hel visschen met netten een waterloop door de doorge- trokkene nelten versperd wordt, of wanneer de visscherij bij middel van een boot geschied, moet eerst de toelating bij de bevoegde haven kommandantuur aangevraagd worden. 5. Zijn te ontzien a) van den 1 Oktober tot den 2en Zondag in Maart uitsluitend zalm en forellen b) van den 1 April tot den 2en Zondag in Juni alle andere visehsoor- ten en kreeften. 6. De visscherijverloven zijn verkrijgbaar bij alle plaatselijke ontvan gers van belastingen aan den prijs van 1, 2 en 10 Frs. en moeten bij het uitoefenen van het visschen bij zich gedragen worden, ook op verlangen van de toeziehtvoerende beambten en militaire personen getoond worden. De fransehe taal kan toegelaten worden, indien de noodzakelijkheid hiertoe van de Zensurstelle wordt bevestigd. De invoer van builenlandsehe drukwerken is verboden. 6. Er is eene bijzondere toelating nondig van den plaatselijken Rommandant (Ortskommandant), om op openbare wegen, straten, markten of andere voor het publiek bereikbare plaatsen drukschriften te mogen vertoonen, aanteplakken, aanteslagen, uittedeelen, aantebie- den of te leuren. De hiertoe verleende vergunningsbrief is persoonlijk en moet altijd medegedragen worden. De toelating kan ieder oogenblik afgenomen worden. 7. Theatervertooningen en openbare voordrachten van iederen aard en cinematogra ph ische en lichtbeelden vertooningen zijn verbo den, indien de te vertoonen stukken niet vooral van de Zensurstelle geproefd zijn, en een schriftelijk toelatingsbewijs gegeven is. In cinematographisehe en lichtbeelden vertooningen mag de uitleg der stukken in duitsche of vlaamsche taal of in deze 2 talen tegelijk opgesteld zijn. De fransehe taal mag maar te zamen met de duitsche of de vlaamsche taal gebruikt worden, maar niet alleen. Hel is verboden vetiooningen bij te wonen, die niet toegelaten zijn. 8. Iedere tegenhandeling vrijwilliglijk of door verwaarloosheid tegen deze voorschriften en ook de uitnoodiging of aanzetting lot te genhandelingen worden gestraft met boete tot 12.000 aark (15.000 fr.) of gevangenis tot 5 jaar voor zoover niet volgens de krijgswetten met strengere straffen moet gestraft worden. Bovendien kunnen de drukwerken weggenomen en de betreffende vormen en plakken onbruikbaar gemaakt worden. Lichtbeelden en lil nis kunnen in beslag genomen en vernietigd worden. 9. Deze verordening is van heden af in voege. Thielt, den 25 Mei 1915. Der Oberbefehlshaber 21. 1. Het is verboden de afteekens in de nationale kleuren der sta ten welke met Duilschland oorlog voeren te verkoopen alsook op uitda gende wijze te dragen uitgenomen de belgische. Hetzelfde verbod is toepasselijk voor het verkoopen of dragen der wapens van bovengenoemde staten alsook voor de namen van leger- overheden, enz. 2. Het zingen of spelen der nationale liederen der boven ge noemde staten is insgelijks verboden. 5. Het oplaten van vliegers is verboden. 4. Overtredingen tegen bovenstaande verboden worden gestraft met gevangenis tol 1 jaar of met geldboete tol 5000 Mark, bovendien worden de teekens of wapens, enz. verbeurd. 5. Deze verordening treedt van heden in werking. Gent, den 8 Juni 1915. Der Etappen-Inspekteur, Generaïleutnant (te vergelijke verordening N° 28). 22. 1. Het overschrijden der Belgisch-Nederlandsche grens is geoor loofd slechts op de wegen Remseke-Hulst Selzaete-Sas van Gent Watervliet-IJzendijke. Op de Spoorwegen over La ClingeSelzaete Watervliet. Op 't Kanaal over Selzaete. 25. De geheele nieuwe oogst van rogge, tarwe, haver, wordt zooals het reeds met het hooi geschiede, aanstonds voorloopig in beslag genomen. lederen verkoop is voorhand verboden. Tegen handelingen worden met verbeurtverklaring en eene geldboete tot 500 Mark gestraft. De betaling voor de hoeveelheden, welke door het legerbestuur in beslag genomen worden, zal door Beitreibungs-Anerkenntnisse (requisitiebons) plaats hebben. Deze bons zullen eerst dan geschreven worden, wanneer de hoeveelheden werkelijk aangenomen zijn. Hoeveel door de legeroverheid opgeëischt wordt, blijft aan verdere bestemming voorbehouden. Gerst zal niet aangeslagen worden. Deze mag vrij vervoerd worden, maar alleen in het operatie- en etap- pengebied van de 4e armee en uitsluitend voor brouwersIedere uit voer is verboden. Om speculaties en prijsvermeerderingen te verhoeden worden wet tige verordeningen aller aard, betrekkelijk de graan- en hooioogst van dit jaar, in zooverre deze voor het in beslag nemen in vraag komen, voor ongeldig verklaart. Deze verordening zal aanstonds in werking treden. Gent, den 14 Juli 1915. Der Etappen-Inspekteur Generaïleutnant. 26. 1. Iedere persoon, welke naar het Operatiegebied of uit het Opera tiegebied naar eene plaats van hel Etappengebied reist, moet den dag der aankomst zich op de Ortskommandantur (Elappenkommandan- tur aanmelden. Wanneer de aankomst na 7 uur "s avonds geschiedt moet de aanmel ding tot 's anderdaags middags 12 uur plaats hebben. II De reiziger en degenedie hem beherbergd, is verantwoordelijk, dat de aanmelding te rechterlijd en volledig geschiedt. Uitgezonderd van deze verordening is het verkeer tusschen de onmid- delijke buurtplaatsen van het Operatie- en Etappengebied in zoover de heen- en terugreis den zelfden dag plaats heeft. 2. Bij aanmelding moet den paspoort en het eenzelvigheidsbewijs getoont worden. 5. Wanneer de terugreis den zelfden dag van de aanmelding ge schiedt, wordt deze gelijktijdig als afmelding aanzien. Als de terugreis eenige dagen later plaats heeft dan blijven de pas poorten op de Ortskommandantur (Elappenkommandantur)en moe« ten voor de terugreis bij gelijktijde afmelding aldaar afgehaald worden. De gedane melding wordt door een dienststempel der Rommandantur op den paspoort voldaan. 4. Tegen handelingen worden gestraft. Thielt, den 14 Juli 1915. Der Oberbefehlshaber 27. 1. De hoogste prijs voor Gerst van dit jaar wordt op 45 franken de 100 kilos vastgezet. De overtredingen van de reeds vastgezette hoogste prijzen worden, in verandering der verordening van le April 1915, van heden af met eene geldboete van 500 tot 1000 Mark of, in overeenstemming daar mede, met hechtenis of gevangenis gestraft. Wanneer bijzondere verzachtende omstandigheden voorhanden zijn zal nochtans de geldboete ten minste 50 Mark bedragen. (E. T. B. 597/4 en 595/2). 2. Het voederen met broodgraan, (roggen en tarwe) is verboden. Tegenhandelingen worden met eene geldboete tot 500 Mark en ge vangenis tot 6 weken of met een dezer beide straffen gestraft. Tegenhandelingen zullen met eene boete tot 500 Mark of met ge vangenis gestraft worden, indien volgens de wet geene andere straffen toegepast zijn. De paarden zullen verbeurt verklaart worden. (Et. Bef. 550/8). Gent, den 29 Mei 1915. 7. De voorraden aan gedroogde CHICOREI WORTELS (Chicorei- boonen) moeten binnen drie dagen na I verschijnen dezer kennisgeving schriftelijk of mondelings bij de Rommandantur aangegeven worden, onverschillig of zij zich bij den eigenaar zelf of in bewaring bevinden. Zonder verlof van de Etappen-Inspeklion mag tot nader order den verkoop en den transpoort van gedroogde Chicoreiworlels niet plaats hebben. Voorraden, welke ten gevolge dezer kennisgeving valsch of niet aan gegeven worden, zullen zonder schadeloosstelling verbeurd verklaard worden. Bovendien zal ieder poging eene va Ische of geene aangifte te maken mei eene geldboete in overeenstemming met de verheimlijkte waaide, maai* nooit onder de 500 Hark, of met gevangenis gestraft worden. De naam, de maatschappij en de woonplaats van den aangever, als ook de plaats waar de voorraden gedeponeerd zijn, moeten nauwkeurig aangegeven worden. Hoeveelheden beneden de 100 kg. komen niet in aanmerking. Gent, den 19 Juli 1915. 8. De uitvoer van W1SSE.\ uit het Etappengebied is verboden. Tegenhandelingen worden met eene gelboele tot 500 Mark of in overeenstemming daarmede met gevangenis gestraft, wanneer volgens de wel geene strengere straffen toegepast worden. (Et. T. B. 415/10.) Gent, den I Augustus 1915. Iedere poging om de uitvoerverordeningen, gegeven voor het gebied der Etappe, te omgaan, beeft ver beurt ver k la ring zonder vergoeding alsook straffen voor de schuldigen tengevolge. Als poging zal.het aan zien worden, wanneer de waai* geladen wordt zonder voorafgaande uit voervergunning. (Et. Bef. 275/11.) Der Eti ippen-Inspekteur Generaïleutnant. 50. 1Aadat zich, bij eenen hond in Rortrijk en bij eenen hond in Gent, razernij heef voorgedaan, wordt verordend, dal gedurende drie maan den alle honden, welke zich in de vraagkomende gebieden bevinden, opgesloten, vastgemaakt of aangeketend worden, ook wanneer zij eerst in den lijd na deze verordening in hel gebied gebracht werden. 2. Wanneer de honden niet vastgemaakt zijn, moeten zij aan een sterke riem en gemuilband geleid worden. 5. De gebieden, welke in vraag komen, zijn Rortrijk, Gent en de ge meenten welke tol 10 kilometers van de beide steden afliggen. 4. De uitvoer van h uiden, welke zich in het bezit der civielbevolking bevinden, is voor deze gebieden verboden. 5. Het gebruik der honden voor t trekken is alleen dan veroorloofd, wanneer deze vast aangespannen en met een zeker muilband voorzien zijn, herdershonden mogen voor het geleiden der kudden alleen dan ge bruikt worden wanneer zij gemuilband zijn. 6. Wanneer de honden volgens geleverd bewijs in den dienst des le gers staan, mogen zij of zonder muilband aan de lijn geleid worden of met het muilband onder consciëntieuse bewaking vrij rond loopen. 7. Wanneer zich bij eenen hond of bij andere dieren verschijningen toonen, die het uitbreken der razernij laten vreezen, dan heeft de eige naar onmiddelijk aan de naastliggende militaire dienslplaats melding daarvan te maken. De hond waarvan sprake moet tot nader order in eene zekere bergsplaats opgesloten worden. 8. Aan de uitgangen der plaatsen welke in de aangegevene gebieden liggen, zooals aan de staties moeten aflichen aangebracht worden met hel leesbare en duurzame opschrift i erbod honden op den openbare weg los te laten loopen. 9. Alle onbeheerde honden in gansch het gebied der Etappen-Inspek- tion moeten baast mogelijk uit den weg geruimd worden. Uit dien hoofde hebben de Burgemeesters ten spoedigste het bevel te geven, dat alle honden-eigenaars hunne honden aanmelden en met halsbanden voorzien, welke de naam en de woonst van den eigenaar of een teeken (hondenrnerk) dragen, dal bun loebehooren vaststelt. Vrij opden open baren weg loopende honden, bij welke deze verordeningen niet vervuld zijn, worden van af den 5 Augustus 1915, als onbeheerd verklaard en gedood. 10. Wie met voorbedacht tegen deze voorschriften handelt wordt 7

Tekstaffiches | 1914 | | pagina 2