Graf von Westarp, Afbeeldingen der Belgische Koninklijke Familie en smaadschriften Graf von Westarp, Duiven. Herzog Albrecht von Württemberg. Herzog Albrecht von Württemberg. Smokkelarij van brieven en gazetten Graf von Westarp, J-fet dpogen öan of h^t handel dpijoen (net Qelgis^he afte^l^ns. Graf von Westarp, Uitroer verboden. Herzog Albrecht von Württemberg. De bepaling der maxima prijzen. Graf von Westarp, AALST, SPITAELS-SGHUERMANS. Herzog Albrecht von Württemberg. 7. De overtreders tegen de bepalingen dezer verordening worden met geldboete tot 300 Mark of met gevangenis tot 3 weken gestraft. Gent, den 22 Juli 1915. Der Etappen-Inspekteur Generalleutnant 18. I. Helle koop stellen van afbeeldingen, photographiêh, postkaarten en dergel ij ken der belgische koninklijke familie, alsook de verkoop van zelfde afbeeldingen in magazijnen of op de straat is verboden in het Etappengebied. Tegenhandelingen worden met geldstraffen tot 300 Mk. of gevan genis gestraft. De straffen kunnen verschillend of gezameotlijk toege past worden in bet geval dat, volgens de wet geene strengere straffen verdiend zijn. II. Alwie druksels, schriften of afbeeldingen, die eene beleedigiug tegen duitsche zouden bevatten, opstelt of bierbij zou medewerken, ze kdopt, in bezit heeft, verkoopt of andere wijze zou verspreiden wordt met gevangenis en geldboete tot 5000 Mk. of eene dier straffen gestraft voor zooveel geene strengere straffen door de wet vereischt wordt. Dezelfde straf treft ook deze die vrijwillig of onvrijwillig plomp on ware berichten betrekkelijk den oorlog verspreidt. Gent, den 21 April 1915. Der Etappen-Inspekteur Generalleutnant 19. Sedert langeren tijd heeft het vermoeden bestaan dat reisduiven ge bruikt worden om communicatiedienst tusschen Oostende en Nieuw- poort te doen, en nu is het op 1 Mei, nabij Middelkerke, gelukt eene reisduif nêêr te schieten, vliegende van Oostende naar Nieuwpoort en draagster van belangrijke mededeelingen, betreffende de toestanden van het duitsche leger. De melding die zij overbracht kwam uil Oostende. Tot den 6 Mei van dit jaar, 8 ure 's avonds (Duitsche tijd), moeten alle duiven, van welke soort ook, in het gansche grondgebied van het 4e leger gedood worden. Alle vervoer van levende duiven is verboden. De gemeenteoverheid is persoonlijk verantwoordelijk voor de allerstrengste waarneming van dezen maatregel. Het wordt ten strengste bestraft 1. Iedereen, bij wien of op wiens grond na den vastgestelden datum nog eene levende duif gevonden wordt. 2. Wie van het bestaan van levende duiven kennis heeft en niet on- middelijk aan hel betrokken gemeentebestuur of aan de dichtst bijge legene duitsche overheid kennis geeft. 3. Iedere gemeenteoverheid of allen, die verplicht zijn, zulks te melden, en niet onmiddelijk de duitsche overheid waarschuwen, wan neer zij van het bestaan van levende duiven kennis krijgen. 4. Iedereen, die eene bij hem toegekomene duif niet onmiddelijk aan de dichtst bijgelegene duitsche overheid overlevert. Bovendien zal de gansche gemeente, in welks grondgebied in de toe komst eene levende duif gevonden wordt, rekenschap schuldig zijn en gestraft worden. Thielt, den 3 Mei 1915. Der Oberbefehlshaber, 2. Alle andere straten en wegen zijn verboden. Het straat- en scheepvaartverkeer over de grens is geoorloofd van 8 uur 's morgends (duitsche tijd) tot het intreden der duisternis. Bij de spoorwegen beslist de dienstregeling. 3. De grens mag in de richting naar Nederland, slechts met een reisbiljet, door een duische militaire overheid verstrekt, overschreden worden. Dit biljet moet aan de controle onderzocht en gestempeld wor den. Personen, die uit Nederland naar België toe willen, moeten in het bezit zijn ^an papieren voor hun persoon, die door hel bestuur van bun woonplaats of door den consul van hun land eigenhandig ondertee kend, van ambtswege gestempeld en van eene photographie voorzien moeten zijn. Deze papieren moeten de reden van de reis vermelden. Voor de doorreis in Belgie van de grens af of voor de terugreis naar Nederland is echter een reisbiljet van een duilsch militair bestuur nood zakelijk. 4. Hel in- en uitvoeren van wapensschietvoorraad, deelen van wa pens en ontploffingsmiddelen is verboden. Slechts doode duiven mogen ingevoerd worden. Het in- en uitvoeren van dagbladen als handelsbedrijf is slechts met een bijzonder bewijs van verlof van wege eener duitsche militaire over heid geoorloofd. 5. De reizigers mogen geen brieven, die te bestellen zijn, briefkaar ten, of schriftelijke berichten in welken vorm het ook zij, briefkaarten over de grens menemen, daarentegen is het meenemen van toegelaten dagbladen in enkele exemplaren geoorloofd. Deze moeten echter open en ongevraagd aan de controle getoond worden. 6. Overtredingen dier bovengenoemde bepalingen worden volgens krijgwel gestraft. Alwie afsluitingen van wegen te niet doet of langs ongeoorloofde wegen de grens tracht te overschrijden, loopt gevaar dat er dadelijk op hem geschoten wordt. 7. Voor de beschadigingen en vernietigingen der afsluitingen van wegen zijn de dichtsbijgelegen gemeenten verantwoordelijk. Thielt, den 28 November 1914. Der Oberbefehlshaber 25. Het is voor iedereen verboden, brieven, postkaarten of andere schriftelijke of gedrukte mededeelingen, notaboeken of niet toegelatene gazetten over de belgische grens te brengen of te laten brengen, of mede te werken aan hun vervoer en ook mededeelingen mondelings over de grens te roepen. (Onder vervoer wordt ook verslaan het medenemen ter gelegenheid van eene reis, of het over de grens werpen of schieten. In gansch het gebied van het duilsch leger is het verboden met n iet toegelatene gazetten te handelen of door middel van schrijfmachien of handschriftelijk of op andere wijze uittrekselen van gazetten of brieven van den benoemden aard te maken. Het bezit van zulke dingen is strafbaar. Binnen het gebied der Etappen, naai' dit gebied of van dit gebied naar andere streken mogen brieven of mededeelingen van iederen aard aan gelijk wien,' maar vervoerd of medegedragen worden, indien ze het ze gel en het toelatingsbewijs van een goedkeuringsbureel (Postpruefungs- stelle) dragen. Uitgenomen zijn rekeningen, die goederen bijgevoegd worden en geen partikuliere mededeelingen inhouden. Binnen het Operatiegebied, naar dit gebied of van dit gebied naar andere streken is het brieven verkeer van allen aard verboden. Uitgenomen zijn rekeningen, die goederen bijgevoegd worden en geen aard van partikuliere mededeelingen inhouden. Brieven voor het bestellen van goederen en etelijke waren, die maar handelzaken betref fen en niet gesloten mogen zijn, zijn aan de naastbijgelegene Orts- kommandantur ter goedkeuring in te leveren, en van daar worden ze (zonder verbintenis) verzonden. Inbraak op deze bekendmaking wordt met gevangenis tot één jaar of met geldboete tot 5000 Marken gestraft, voor zoover niet volgens an dere wetten strengere straffen moeten toegepast worden Koopverdragen over zuiveren haver of haver welke met andere graan soorten dezer oogst gemengeld is, zijn in het Etappengebied ongeldig. Ook contracten, welke in den tijd vóór deze verordening gesloten werden, zijn ongeldig. Uitzonderingen hiervan kunnen door de Etappen-lnspektion gemaakt woiden. Deze verordening zal aanstonds in werking treden. (E.T. B. 597/4). Gent, 15 Juli 1915. Der Etappen-Inspekteur Generalleutnant 28. Het gedrag van een deel der bevolking gedurende den 21 Juli, en vooral het overdreven en uitdagende algemeen dragen der Belgische kleuren noodzaakt mij de volgende bevelen te geven ik verbied van heden af het dragen, ten loon stellen, leuren en verkoopen der Belgische kleuren, van beelden en portretten der Koninklijke Eamilie, van groene bladen met en zonder opschrift en van alle andere afteekens of klecrsamenslellingen welke geschikt zijn eene politieke neiging ten toon te spreiden. Ook verbied ik voor de Belgen het dragen van orden en eereteekens. Tegenhandelingen worden met eene geldboete tol 5000 Mark en j met gevangei is tot 5 jaren of met eene dezer beide straffen gestraft, wanneer geene strengere straffen toegepast worden. Dit bevel moet met plakaten aan de muren bekend gegeven worden en zal onmiddelijk inwerking treden. Gent, den 25 Juli 1915. Der Etappen-Inspekteur, Generalleutnant. 29. 1. De uitvoer van levend of geslacht VEE, van AABDAPPELEN, HOOI of VEEVOEDEB, buileu de streek der Etappen is verboden. (Et. Bef. 20. XII. 14. N° 182.) Gent, den 20 December 1914. 2. Er wordt nogmaals herinnert, dat de uitvoer van levend en ge slacht VEE, van A A B DA P PÉLEN1IOOI, STBOOI en alle andere soorten van VOEDEBMIDDELEN naar plaatsen builen het gebied van de Etappe bij strenge straffen verboden is. Al hel vee die op hel punt staat uitgevoerd te worden en alle andere voor de uitvoer bestemde waren zullen, indien de voorbedacht der uit voer zonder twijfel bestaat, in beslag genomen en ZONDEB BECHT OP VEBGOEDING verbeurt verklaart worden. Deze LAATSTE verordening zal met den 12 dezer in kracht treden. De gemeente is verantwoordelijk gemaakt, dat deze verordening aan alle inwoners bekend gemaakt wordt. Gent, den 8 Eebruari 1915. 3. Hel is verboden uit hel gebied der Etappe de volgende voorwer pen uit te voeren Spaden, schoppen, aksen, bijlen, pikken, kruispikken, breekijzers, handzagen, boom,zagen, beitels, handhamers, smidshamers, mijnwer kershamers, schaven, stallantarnen, kazernenlampen, fakkels, pompen met darmen en zuigpijpen, buizen met toebehoorten, leerpapier, nagels van allen aard, voorhangslolen, ijzeren kachels, prikkeldraad en ge wone ijzerdraad, bandijzers en carbid. met gevangenis tol 2 jaren of met eene geldboete van 1500 tot 5000 Mark gestraft. Thielt, den 20 Juli 1915. Der Oberbefehlshaber, 51. Als hoogste prijzen in het Etappen en Operatiegebied van het 4e le ger worden tot nader order de volgende prijzen vastgesteld 1. Vee- en Vleeschprijzen. a) levend gewicht 1,45 1,30 1,20 2,0Q 1,80 1,60 1,50 Bund 1 kwaliteit 2 3 s Varkens *an meer dan 100 kilogr. minder Kal veren Schapen b. gewicht in geslachten toestand Bund soepvleesch 1 kwaliteit >2 5 ribbestuk rundvleesch gebakt rund rugstuk zonder beenen Varkenvleesch koteletten zijstuk worst Kalfvleesch zonder beenen met beenen Sehapevleesch 2. Bijst 3. Gedroogde chicoreiwortelen per 100 kgr. 4. Chicorei zonder verpakking 5. met verpakking 6. Melk per liter 7. Zout 8. Suiker gekristalliseerd in 't groot per 100 kgr. in 'l klein 9. Suiker in klompen of poeder, in t groot per 100 kgr. in t klein 10. Magarine 1 kwaliteit 2 11. Melkerij boter, 4,20 de kgr., winkelprijs Boereboter, 4,00 de kgr., 12. lVeidehooi, per 100 kgr. 13. Klaverhooi, 14. Voederstrooi, 15. Eieren, het stuk De bepaalde hoogste prijs voor aardappelen wordt afgeschaft. Er mag alleenlijk zuivere natuurboter verkocht worden. De verkoop van vermengde of vervalste boter wordt gestraft. Ieder overtreding dezer maxi na prijzen of van de boven vermelde be palingen zal gestraft worden met eene geldboete lot 1000 Mark of eene daarmede overeenstemmende gevangenisstraf. Wanneer er bijzondere verzachtende omstandigheden in aanmerking komen, dan moeter eene geldboete van niet minder dan 50 Mark toegepast worden. De verkoo- per die eene hoogere prijs dan de bepaalde maximum prijs vraagt, maakt zich hierdoor reeds schuldig van overtreding dezer verordening. Gent, den 8 Augustus 1915. Der Etappen-Inspekteur, Generalleutnant 2,40 2,10 1,80 3,10 2,20 3,40 3,20 2,50 2,50 2,90 2,00 2,70 0,95 25,00 0,57 0,60 0,24 0,14 76,00 0,90 80,00 0,96 2,70 2,50 4,40 4,20 8,00 10,00 6,00 0,15 32. Degene die zich zonder de bepaalde toelating der Duitsche militaire overheid buiten het gebied van hel 4e leger begeeft, zal met gevange nis tot 5 jaar of geldboete tot 10,000 Mark of met beide tegelijk ge straft worden, indien er volgens de Duitsche wel geene strengere straf lï tl vcieise it woi l. De zeilde stral wordt loegepast in geval van poging, uitdaging of begunstiging. De gevangenisstraf kan vervangen worden door levenslangen dwangarbeid, indien helde overschreiding van de Hollandsche grens betreft. haften 'uit bel oT^ l' l(K?Ia,,n§ van *>««lsche militaire overheid rijtuigen, tot den landbouw behoorend gereedschap van welken aard het zij, paarden, vee in levend of geslachten toestand, strooi, voeder- of levensmiddelen van welken aard het zijbrandstof, hout en ruwe stoffen voor oorlogsbe- begunslioino 61 lxIlvoerl' wordt gestraft met gevangenis lot 3 jaar of met geldboete tot 5000 Mark of met beide gezamenlijk, in zooverre er volgens de Duitsche wel geene hoogere straf bepaald wordt. De zelfde straf wordt toegepast in geval van poging, uitdaging of Thielt, den 8 Augustus 1915. HDer Oberbefehlshaber, Fr. de Kgr.

Tekstaffiches | 1914 | | pagina 3