A //*=A A credo M Uitgave van de vzw Centrum voor de Middengroepen. Zelfstandigen en Kaderpersoneel. Grote Markt 4 - 9300 Aalst - tel. 053/21.45.63. Verantwoordelijke uitgever: Herman De Vos. Pontstraat 73 - 9300 Aalst. 1" jaargang - nr. 1 - december 1979 -———7 Aan onze ereleden, steunende leden en sympatisanten Wij melden U met genoegen het ontstaan van deze uitgave met als titel 't Land van Riem Nadat onze vereniging in 1977 het initiatief had genomen voor de oprichting van een eigen, hu is op de Grote Markt te Aalst, werden in 1978 alle inspanningen gericht op de realisatie van een vergaderzaal. Zij werd luisterrijk ingehuldigd in aanwezigheid van de nationale voorzitter van de Belgische Boerenbond. Thans versterken wij de band met onze leden en sympatisanten door hun een periodieke uitgave aan te bieden waarin de standpunten van onze vereniging naar voren zullen gebracht worden. Wij grijpen hierbij terug naar de statuten van onze vereniging die handelen over de morele, culturele, intellectuele en sociale waarden van de mensen uit de middengroepen. Wij voegen er voor de duidelijkheid aan toe dat wij ons bij de kristelijk-geïnspireerden scharen en dat wij een vrije samenleving voorstaan. Daarmede bedoelen wij dat de verhouding tussen het aandeel van de vrije onderneming en de bemoeiing van de staat evenwichtig moet blijven. Zondervrije burgers is geen vrije samenleving mogelijk. Wij brengen U een boodschap! De Redaktie Mijn keuze is niet een alledaags mens te zijn, het is mijn goed recht niet alledaags te zijn, als het lukt. Ik zoek kansen en geen zekerheid. Ik wil geen geplaagd en vernederd burgermannetje zijn dat een kuddedier wordt, omdat het de zorg over zijn bestaan aan de staat heeft overgelaten. Ik wil bestudeerde risico's lopen; om overte dromen en op te bouwen, om te mislukken en te slagen. Ik weiger een aanmoediging te ruilen voor een aalmoes. Ik verkies de uitdaging van het leven boven een gewaarborgd bestaan. Ik verkies de vreugde van de voltooiing boven de muffe kalmte van de utopie. Ik zou mijn vrijheid nooit ruilen voor een weldaad, noch mijn waardigheid voor een geschenk. Ik zal nooit voor een meerdere de knie buigen. Ik zal nooit bezwijken voor een bedreiging. Rechtschapen zijn, trots en onverschrokken dat is wat ik voel. Om mijn gedachten de baas te blijven zal ik mij baseren op mijn prestaties. zal ik de wereld met een open blik aankijken en zeggen: dat heb ik gedaan dat is mens zijn. Wordt de staat spekulant? Het eigendomsrecht is sinds 's mensen oorsprong een heilig recht. In een vrije democratie behoort "bezitten'' tot het recht van een vrije burger. Zo heeft naar ons gevoel de Staat niet het recht aan de burger te zeggen hoe hij zijn eigendom moet beleggen. Iemand die zijn geld (van staatswege al in alle mogelijke vormen belast) wil beleggen in een onroerend goed. heeft dus het recht dit te doen als vrije burger. Op dat ogenblik moet hij ais eigenaar onvoorwaardelijk kunnen beschikken over dat onroerend goed zoals hij dat zelf wenst. Het recht moet hem gegeven zijn het goed te vervreemden, door schen king of door verkoop, op het ogenblik dat hij zulks wenst. Al deze vanzelfsprekende en grondwettelijk gewaar borgde princiepen worden erg in het gedrang gebracht door het wetsontwerp genaamd "op het sociaal grond beleid"; het voorstel komt in feite neer op de afbraak van de hoger beschreven rechten. Als de tekst die voorligt in de Senaat wet zou worden moet een eigenaar voortaan de onderhandse verkoop van zijn goed vooraf kenbaar maken aan het bestuurvan de gemeente waar het goed gelegen is: dat gemeente bestuur licht binnen de tien dagen hierover allerlei an dere openbare besturen in die op hun beurt 60 dagen tijd hebben om zelf het goed tegen de opgegeven prijs aan te kopen. Wanneer een openbaar bestuur zijn recht van verkoop laat gelden, moet het niet eens onmiddellijk de koop som betalen en kan het voor onbeperkte tijd volstaan met 8% intrest op de koopsom te betalen, tot het dan eens de koopsom zelf vereffent aan de eigenaar verkoper. Zelfs ais geen enkel openbaar bestuur dit recht van voorkoop uitoefent, brengt dit mee dat de koper en de verkoper gedurende vele weken in de on zekerheid leven en er een periode is van tijdverlies. De eigenaar kan dus niet meer verkopen als hij wil. Van een

't Land van Riem | 1979 | | pagina 1