ANITA h(fc2è MADAME weet veel Onze leden ROBERT PODEVIJN (Sun-Valley Bambrugge) De heer Robert Podevijn is de oprichter van de enige grote camping uit het Aalsterse^ Al sedert tien jaar wordt de fraaie Sun-Valley te Bambrugge (Steenberg) opgezocht door stadsmensen (200 caravans), die het lawaai en de jacht voor enkele dagen willen ontvluch ten. Een bedrijf van zijn tijd dus, waar vele bescheiden mensen zich met een kleine investering een vrije- tijdskans scheppen. Gebruikmakend van de niveauverschillen rond een paar vijvers die ontstonden door de E-5-aanleg, bracht de heer Podevijn dit recreatiegebied tot stand met cara vanpark, sportakkomodatie, cafetaria en feestzaal, een visvijver en een zwembad. Men voelt het als een grote plagerij aan dat juist op dit bestaand recreatieoord ge mikt wordt om er de administratieve diensten van de gemeente Erpe-Mere te gaan oprichten. Er was elders zoveel plaats. Wetende welke financiële risico's de heer Podevijn, deze ondernemende zelfstandige, heeft moeten nemen om het zo ver te brengen, is het niet overdreven te zeggen dat het gemeentebestuur van Erpe-Mere zijn minachting voor het privaat initiatief niet beter kon be wijzen. Het bestuur heeft met hardnekkigheid een zelfstandig bedrijf ten gronde gericht waar dit kon ver meden worden. De residenten van de camping hebben volgaarne nog hun staangeld voor 1980 betaald aan Sun-Valley alhoe wel de laatste maanden de druk van overheidswege op hen zeer groot was geworden. Deze blijk van trouw vanwege zijn kliënteel heeft de heer Podevijn ten zeerste getroffen. Maar een handtekening van minister Galle te Brussel heeft een einde gesteld aan het overlevingsgevecht: de weg naar de gerechtelijke onteigening ligt nu open. De huidige gemeentebestuurders van Erpe-Mere moe ten niet fier zijn op hun prestatie en zelfs als het zg. multifunctioneel centrum (het "monument Johan De Wolf") zou worden opgericht wat nog niet zo zeker is zal op het project voor immer de smet kleven van een openbaar bestuur dat de trieste moed had een moedige K.M.O.'er nodeloos in zijn bestaan te treffen. Wij zijn er zeker van dat zo iets electoraal zal afgestraft worden. Intussen, moed. Robert Podevijn. en sla je er nog eens door! Ik werd geconsulteerd of de electriciteit en de gas nu zou geleverd worden dooreen gemengde intercommu nale (Intergem) of door een zuivere intercommunale (Interregies). Hierover kan ik mij moeilijk uitspreken omdat deze vennootschappen geen physieke personen zijn en mijn opleiding alleen ligt in de richting van de "mens". Niettemin blijkt dat de Kabinetschef van Minister Galle hier een grote rol gespeeld heeft, misschien alleen in zijn "links" voordeel. De testcase te Aalst was een mislukking voor de minis ter. De voltage van de electriciteit kan dodelijk zijn, doch men sterft evengoed van de gas, maar langza mer... denken we er beter niet aan. Mijn collega. Madame Soleil, heeft gelijk gehad dat de regering Martens het niet langer zou trekken dan de maand april en dat de vorming eigenlijk niet zo lang zou duren, door een participatie van de liberalen. Hoelang deze regering het zal houden, lees ik nog niet in de sterren, want politiek blijft het compleks van de compleksiteit der compleksen. Sinds de interpellatie van de C.V P. over de miljoenen- chauffeurs van de stad. is er wel wat daling gekomen in de cijfers, toch zien we nog altijd een chauffeur 's nachts opereren (gewoon wachten op zijn schepen met zijn vriendin). In de voorlaatste editie van het blaadje van het C.C.O.D.- syndicaat wordt schepen van personeel uitgemaakt voor al wat lelijk is en in de laatste uitgave wordt hij gehuldigd en bedankt. Een wondere schepen en een onbegrijpelijke schrijver van het stukje. Wie liep nu in de valkuil9 Meer en meer raadsleden en ook leden van het College geraken ervan overtuigd, dat de "dekenij Nieuwstraat" sterke argumenten heeft om de doorstroming van het verkeer te bepleiten. Alleen in "openbare werken vecht men door met de koppigheid "mijn kind, schoon kind". Nu het Willemsfonds, de verzoening tot stand bracht tussen de "Louis" lijkt het zeer duidelijk in de sterren dat tussen Mr. Louis, de burgemeester en de sym pathieke senator Louis Waltniel niets veranderd is... over de inspanningen van Willy Van Rentergnem. kun nen we niets zeggen. Opgelet, Willemsfonds is niet te verwarren met Ghis Willems.

't Land van Riem | 1980 | | pagina 2