TAAIWENKEN Marcel - Constant mag ook kortweg "MARK1 gelezen en geschreven worden. Een gesprek net een "coming" figuur RIK MULLER - Top kaderlid Dr. in de Rechcen - Licentiaat in het Notariaat 3edrijfseconomist en -jurist. In het mee groen omgeven landgoed aan de Poorterdreef te Lede, waar eens de lande-tgenaarsfamilie de Kerkhove d'Exaerde een landhuis liet neerzetten, ontmoetten wij de Leedse C.V.P.- Voorzitter RIK MULLER. Pas thuis van een zakenreis uit Amsterdam en vertrekkensklaar naar de Club der Bedrijfsjuristen Zes jaar geleden kwam deze sterke Waaslandse persoonlijkheid in het bezit van dit reed3 door de tijd aangevreten pand. Zijn noeste inzet en de fijne hand van de gastvrouw Mimi droegen er toe bij om het op te knappen tot een riante woning, waar de kleurig wapperende lintjes aan de jonge plantsoenen getuigen dat daar 3 lieve kindjes hun gading vinden. Hoe deze 36-jarige A.C.W.-spruit uit het "Soete Waasland", kleinzoon van de destijds geëerde St.-Niklaase Burgemeester en Parlementair, Staatsminister Hendrik Heyman, zijn veelbelovende advokatenpraktijk liet varen, zou zijn eminente grootvader, medestichter van het A.C.W., alléén een parallel kunnen trekken hebben tussen zijn Ministerambc voor tewerkstelling en de be roepskeuze van de nazaat, die thans als cop-kaderlid de mede verantwoordelijkheid draagt over de nagenoeg 2000 personeels leden in de talrijke vestigingen van een groot kleding distri butie bedrijf. Na zijn briljante studies aan de Rijksuniversiteit te Gent, waar hij het C.V-studentengenootschap presideerde, werd hij op interuniversitair vlak geselecteerd bij de 30 bekwaam ste afgestudeerden. Hij kreeg toegang tot het 'oedrijfs- seminarie van Oud-Minister Prof. Vlerick de vorming van economisten met faam. in ons land. Als Doctor in de rechten en kandidaat-notaris voelde hij de bedrijfseconomie wenken, veeleer een "feeiing" te vertalen in "een nood aan juristen die de aankomende economische crisis zouden kunnen beheersen; die de fiscale, sociaie en financiële materie voor de bedrijven en de burger zouden kunnen waarmaken. Met die parate kennis kwam de dynamische advokaat RIK MULLER aan de balie, en tegelijkertijd in kontakt met de K.M.O. Als docent in de rechtsvakken aan het middenstandsopleidingsinsti- tuut "C.M.0.-Waasland" gingen meteen de deuren open naar het middenstands- en organisatieleven in het Waasland. Hij kon aan de jonge toekomstige bedrijfsleiders zijn rijke juridische talenten en bedrijfseconomische vorming ten toon spreiden. Zijn visie over de sfeer waarin wij leven bundelen wij als volgt "Het recht gaat verloren door te veel recht". Een ondoorzichtige wetgeving overspoelt ons bedrijfsleven, overgereglanenteerd gaat de ondernemingsgeest van de zelf standige teloor... In het bedrijfsleven wordt de carrière van een kaderlid niet opgebouwd langs de politici. Een steeds maar groeiende aller gie is ar de oorzaak van dat er weinig doorstroming tot stand komt, alhoewel een opkuis van het onbruikbaar vettenmateriaal zich opdringt. De jurist Muller kwam evenwel nadien zelf in het bedrijfs leven terecht. Dagelijks wordt hij er geconfronteerd met de grote problemen van zijn werkgevers, op net vlak van het vennootschapsrecht en inzonderheid in deze steeds meer eisende maatschappij, met het sociaal recht. De vraag naar steeds "meer" wars van matiging, is de stok achter de deur bij elke werknemersorganisatie. Maar hoe die "meer" kan geprojecteerd worden op het bedrijf is de taak van de bedrijfseconomisten en -juristen. Hun reflexen in de besluitvorming van de patroons, zender dat het bedrijf zelf er aan ten onder gaat, is hun inbreng in het bedrijfsleven. Het Verbond van de Katholieke Werkgevers heeft de wekroep van de kaderleden eveneens aangevoeld. In deze belangrijke beweging in Vlaanderen i3 RIK MULLER een dynamisch bestuurs lid geworden. Zijn politiek engagement uit de studententijd heert langs de C.V.P.-jongerenbeweging een weg gevonden naar het voor zitterschap van de Leedse afdeling en meteen naar het arrondissementeel bestuur. Hij voelt zich gelukkig in zijn Leedse afdeling. De ver schillende groepen, vertegenwoordigd door stuk voor stuk dynamische en amoitievolle krachten, blijven er elkaar vinden door overleg en overreding. Dit zou hij m alle geledingen willen waarmaken. Het was dan ook de inzet bij zijn gooi naar het voorzitterschap van het arrondisse menteel bestuur op het laatste C.V.?. congres. RIK MULLER is een waarborg voor de toekomst van de C.V.?. en hij behaalde een succesvolle uitslag. MADAME ANITA Q en ziet ve«i Jan Kaudron, Vo Iksvertegenwoordigerzit zender werk, want hij brengt zijn tijd door met het versturen -zon vrienden en kermissen, van het antwoord van Minister Moureaus (die hij uitjouwde bij zijn bezoek) aan voIksv er tegenwoordig er Ghis Willens. In het structuurplandat vele mi ij oenen gebost heeft was het project opgenomen op korte en lange termijn voor de uitbouw ven de noodzakelijke parkings in onze staa. Na vier jaar 'werden deze plannen nog niet uit de '^ade gehaaldvandaar de klacht van het Verbond van Dekenijen. Het College zou zinnens zijn het tijdelijk personeel op ze zeggen, het gaat hier om mensen, die reeds meer von vijf jaar in dienst zijn van de szad. Een anzi- sociale maatregel, door de schuld van de stad, die in geldnood geraakte door ze financiering van ondocr- achte luxepaleizen, van openbare werken en de aan- werving van te veel vriendjesnientjes, neven, broers, zusters, dochters en zonen. Het zou <unnen geoeuren, maar dan zal het er stuiven, het zou "grof zijn. Deze week heoben we in de sterren gestaard naar loon Slamaert, gezocht en gevonden. Hij is schepen van person.eeIsceleid en we vonden reel 'wat. Hijis de schepen met hei grootste aantal afwezig heden en vertoeft gemakkelijk omwille van zijn <aaer<ens in Italië, alhoewel hij, daar óók al eens een 'farsken" meemcakze. Zijn personeelsoeieid laat aan iedereen zoe ze lachen omdaz dit verstrengeld zit in ai ze soorten van 7.U. uitspraken, de ene nog meer teg ens tri,jaig aan de andere, zij zwijgt het meest in de gemeenteraad omdat hij niets te zeggen heeft. Buiten de gemeenteraad kan niemand iets bereiken zonder zijn steun, als hij niet afwezig is. Zijn politieke loopbaan zou plots kunnen eindigen door partij omstandigheden. Hij is een goede huisvader. zie in mijn bol dat er in Aalst stad ongelukken gaan gebeuren met de eeuwige putten in de straten. EEN AALSTERS SIER SAFIR EES "DE VOORPOST Een suggestie aan de beweging "ONWETENDHEID IS DE 3R0N VAN ALLE KWAAD" - Socrates. Jaag, niet naar hoge ambten, maar naar de kennis die nodig is om ze te bekleden. Chinese 3oreuk. Wie zich vroeg voor een genie houdt, is verloren. GeorgChristLichtenberg uit "Spectrum Citatenboek" - Uitgeverij "HET SPECTRUM" Utrecht-Antwerpen.

't Land van Riem | 1981 | | pagina 2