5i"i het landbouwers ge zir. KEYMEULEN te AALST Paul Kevmeulen is voorzitter van de Aaisterse Bedrijfsgilde var. de Belgische Boeren bond, zijn aktieve echtgenote Ravmonda leidt de plaatselijke K.V.L.V.. Deze beza digde bezielers er. sterke stuwers in de Boerenbondwereld kenner, dus maar ai te goed de zorgen er. de verzuchtingen var. de landelijke mensen. Ais net avond geworden is en het werk op de hoeve is beëindigd, ontvangen Paul en Ravmonda mij in hur. gezellige woning. Zij praten rustig over hun bedrijf en over de toekomst van de landbouw Maar is de rust van eer. landbouwer in deze tijd eigenlijk geer. eeuwige onrust, vraag ik hen Paul geeft toe dat sommige jonge boeren weinig reden tot grote gerustheid kunnen heb ben. "Het is niet te geloven welke moeilijkheden een jonge boer tegenwoordig te over winnen heeft. Is het niet te verwonderen dat veel landbouwbedrijven stopper, en dat nieuwe beginners erg schaars worden. De opvolgers mogen niet voer een muur geplaatst werden. Binnenkort zal de boer eer. kijkstuk geworden zijn waarvoor roer. moet betalen oir. net te bezichtigen". _angs de ene kant moet de land- en tuinbouwer investeren om roet de moderne technolo gie mee te kunnen, moet hij zijn bedrijf groot genoeg houden om volgens de Europese normen renderenc te blijven, maar langs de andere kant slaat de verwachte crisis toe er. wordt de moedig opgenomen investeringslast bijna ondraaglijk. Toen de mare aoor net land en door Europa trok dat de kleintjes ervan tussen zouden moeten, warer er die tot 10 miljoen frank gingen lenen voor dure investeringen. Sommigen van hen staar, nu reeds twee jaar ten achter met hun afkortingen en beleven een echte ramp Wie te hoog gemikt heeft en te veel geïnvesteerd, gaat er uit" zo meent Paul. Ik vraag hem dan ook of het zelfstandig landbouw-gezinsbedrijf het zal halen in de toekomst Op dit ogenblik doer, zich rond het gezinsbedrijf een aantal spanningen voor, zegt hij. De tegenstelling gezinsbedrijf-industrieel bedrijf bv. komt vaak tot uiting. De kontraktlandbouw (gelukkig nog niet zo erg in onze streek) begint te weger, op de individuele bedrijver.. De Belgische Boerenbond wil kampioen blijven van het gezinsbe drijf. Men heeft met een gezinsbedrijf te doen wanneer de ondernemer, samen met zijn gezinsleden eer. groot gedeelte van de arbeid zelf presteert, de meeste beslissingen over arbeids- en kapitaaisinzet en over de bedrijfsvoering voor zijn rekening neemt en daarvan zelf het risico draagt. Zowel de gemeenschap als het bedrijfsleven zijn het beste gediend met zelfstandige gezinsbedrijven. De voordelen van de vrije concur rentie moeter. zoveel mogelijk behouden blijven, o.m. beloning van privé-initiatief Vermindering var. het aantal zelfstandige arbeidsplaatsen betekent vermindering van ce ondernemingsgeest, var. de zin voor verantwoordelijkheid, van de werklust. Eer. groot aantal gezinsbedrijver. impliceert dat land- en tuinbouw toegankelijk moeter. blijver, voor gemiddelde beurzen er. normaal begaafden. SpecifieK voor onze streek noemen Paul er. Ravmonda als grootste tegenspoed voor de landbouwers het onttrekken van steeds meer gronden aar. de landbouw. In ons land gaat gemiddeld 1 landbouwgrond verloren per jaar (10 op IC jaar) maar in het Aaisterse wordt het lands gemiddelde ongetwijfeld flink overschredenOok het gezinsbedrijf var. de familie Keymeuier. ontsnapt er niet aar. want twee goede weider. worden ner. onttrok ken waardoor het aantal dieren van hur. melkveestal noodgedwongen zal moeten herleid werden Zc geraakt de economie van eer. bedrijf uit zijn evenwicht. Het matigen van areaaiver- .ses dringt zich op axs eer. eerste politiek streefdoel. Zonder die grondroof, die roer. aan de boeren ten allen prijze zou moeten besparen, is het opzetten var. eer. melkvee- mal anders al een avontuur genoeg. De maximale investering die ervoor nodig was, is lonend geweest in de goede jaren. Sinds de kostprijs per liter melk steeds maar steeg, Tengevolge var. verhoging var. de prijs der meststoffen er. veevoeders steller, er zich vele vragen. dit avondlijk gesprek schenkt Raymcnda ons nog een druppel in en ik verlaat het .1 of dat morgen reeds heel vroeg opnieuw zal entwaker.. De groterwerdende kinaerer. gaar. dan naar schooi Dal er voor hen nog een toekomst zijn MADAME ANITA IK ZIE IS MIJN 30L ENORME SPANNINGEN 3IJ HET VALLEN VAN DE 3LADEREN IN DE NAKENDE HERFST. HET FEESTCCMITEdat bijna 5 Jaar eigenmachtig optrad, en verdienstelijke mensen vn -ie hoek ge- dronaen had, wordt nu door de eigen beevuur8- meerderheid aan banden gelegd. 300.000 F uitgeven voor de publiciteit van Lentecontact'dat niet doorgegaan is, heeft ongetwijfeld de emmer doen overlopen er kwam geen Lente. Het comité is totaal gepolitiseerd en gedomi neerd door onemvaren leden, die 'wat de Jaarbeurs betreft geen fluit verstand hebben, maar die -wei goede partij militanten zijn en in de kamaval- stoet kunnen opstappen. Een nieuwe specialiteit van de zwakke broertges zustertjes inbegrepenbestaat er in, wanneer men op de vragen van ae oppositie niet <an 'ant woorden '3 anderendaags een persconferentie be leggen om eens uit te leggen 'wat men niet wist 00 de gemeenteraad aan de hand van een door het personeel opgestelde nota. De stad heeft geen geld meer tijdens 'net Festival van Vlaanderen moeten de receptiekoster, uitgeschakeld worden, ook geen bloemen meer voor de arsisten, de bloemenstad is uitgebloemd. En toch is er nog geld om 27 mensen te benoemen tot klerk of opsteller, zonder rekening te nou- den met 'de 10 zangestelden van voor 1.1.77, die weliswaar het nodige aantal dienstjaren hebben maar niet de politieke kaart. De meerderneid heeft hier een flater van be uang begaan, die alle rechtsmiddelen zal uitlokken, allerlei troceóures en mogelijke schadevergoe dingen. lot aanvulling van de lijst van de familiebenoe- ringen voegen we er aan toe een zoon van raads lid Doornsde ?77 voorzitter zelf van Nieuwer- kerken Van Imve, en ie zoon van de kabinet 3- -eaewerker van Minister Dalle en personeelslid :an ie Stad, De kolf. Enige kennisgeving. las in "DE 3CER" dat een man uit prijs won met zijn koe '1A0LA 3c'nocnste uier. Denaerwvnae<e prijs van oggestie aan de bewegi lm een onberispelijk medelid van de kudde te kunnen wezen moet Tien vóór alles een schaap zijn. Albert Einstein Je kunt de mensen een poos lang voor de gek houden maar je kunt ze niet eeuwig voor de gek houden. A. LINCOLN Eigenlijk moet men geen medelijden hebben met een mens men moet hem liever helpen. u .«.„t Een abonnement wordt op aanvraag toegestuurd 'Jw bijdrage is weLkow op onze rekening **n ds v.z.w. "122-6202112-86 bij Algemeen Beroepskrediet - Zetei Dirk Martensatraat 67 - AALST <24-3400974-72 bij Oostvla&ms Beroepakrediat - zetal Keizerlijk Plein 4 AALST 737-1012009-S1 bij Ral ffeisenkaa - Zetel Onze Utvt- Vrouvplein 2 - AALST WS aE3S£N VEEL PLAATS hf ONS KART t Lar.c van .tlSM stelt .-.aar zaai steeds ter cechikking van eenieder, lie net goed meent. EER AALSTERS BIER SAFIR

't Land van Riem | 1981 | | pagina 2