At A J A De echte en onvervalste "groene jongens", die al op de bres stonden nog vóór 'iet mode werd. De echte financiële experten die de kennis en de eerlijkheid hebben om juiste rekeningen te maken. De echte sociale werkers, die alle problemen van het huidige ingewikkelde ie,;en stevig onder de knie hebben en er het hart voor hebben om ze voor ieoereen op te lossen. De echte jeugd, blij en hoopvol en niet louter belust op hebben, krijgen, consumeren en genieten. De echte muziekminnaars en andere kunstliefhebbers, die nog kunnen opgaan in de onmetelijke schoonheid van de kunst. De mensen met nog echte en vooral warme belangstelling voor de ouderen, niet flauw of superieur, maar met aandacht voor de enorme ervaring van de 60-plussers en dankbaar voor de onschatbare rijkdom van hun inzicht en hun kennis. Uitgave van de vzw Centrum voor de Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel, Grote Markt 4 - 9300 Aalst - tel, 053/21.45.63, Verantwoordelijke uitgever: Herman De Vos, Pontstraat 73 - 9300 Aalst. Maandblad 4° jaargang - nr. 5/1982 Waarom gaat het zo goed in da C.V.P. van Aalst In andere partijen rommelt het. Scherpe tegenstellingen komen tot uiting. Er heerst ongenoegen en zelfs krakeel. In de S.P. wordt het ganse pak van oudgediende "monsieurs" en rode "graciën" wegge- drumd door baas "Galle"ndonk die het voor het eerst in de herfst van zijn politieke leven en zonder enige kennis of ervaring zou willen gaan proberen in de stadspolitiek. In de V.U., waar men het naar buiten uit doet uitschijnen dat men er enkel en alièón Vlaanderens grootheid vóór ogen heeft, zijn de 2 Jan-nen (Caudron en De Neve) zó weinig idealistisch ingesteld dat zij mekaars ogen hebben uitgekrabd voor de eerste plaats op de lijst. En in de P.V.V., waar de eerste twee kandidaten samen de gezegende ouderdom bereiken van het onafhankelijke België - 150 jaar - zit de jeugd nog steeds op de reserve bank. In de K.P. moet de immer onvolwassen Rode-Vaan-journalist Jos, tot vóór kort nog sergeant van R. De Smet, diens politieke rol van generaal overnemen. Bepaald zwak. De harden van het Vlaams Blok blijven het "gecompromiteer" en het profitariaat van de V.U. tot in het diepste van hun ziel verfoeien, maar zij kunnen vooralsnog de massa niet doen geloven dat zij er groter en sterker op worden. Zwak, onevenwichtig, even vluchtig als voorbijgestreefd zijn de nieuwste (Ver)stij 1(en)- figuren van het middelmatige, opportunistische slag, de Don Quichotte's van elke ge meenteraadsverkiezing, nu eens onder de naam van "ware democraten" dan weer van "gemeentebelangen", "groenen", "malcontenten", "anti-belastingspartij", "anders gaan leven", "Poujadisten" (in Frankrijk) "Boer koekoekers" (in Nederland) enz... Wat steekt dat nerveuse gehakketak allemaal schril af tegen de C.V.P.waar alles - misschien wel voor het eerst in haar geschiedenis - op een zó harmonieuze manier werd geregeld, ■zowel in de voorbije 6 jaar als bij de huidige kiesverrichtingen, onder de bekwame, besliste en vooral verzoenende leiding van haar fractievoorzitter G'nis Willems en met veel good will, in alle par tij geledingen "Voor eens werden de inwendige tegenstellingen achterwege gelaten schrijft Johan Velghe (Het Nieuwsblad) terecht. Aan elke rechtmatige verzuchting van iedere strekking, stand of kandidaat werd voldaan. De grootste rechtvaardigheid en billijkheid werd nagestreefd. Het zou ook zonde zijn als dit niet ware gebeurd. Want nergens anders dan in de C.V.F. van Aalst beschikt men - toevallig of niet - over het voldoende, knappe mensenmateriaal om de stad wat beter te besturen. In de Groot-Aalsterse C.V.P. vindt men

't Land van Riem | 1982 | | pagina 1