Het Land van Riem wenst good-luck aan de bestuursploeg van burgemeester Raymond Uyttersprot, aan wie wij onze 100 steun toezeggen. Veel succes wensen wij ook aan onze vrienden die voor het eerst tot een schepencollege toetreden, Christiane Lievens-Borms en Julien Vinck. Zij zijn zozeer geëngageerd in de materie die hen werd toevertrouwd, dat een persoonlijk en karaktervol beleid te verwachten valt. Het schepencollege zal de ervaring kunnen benut ten van Etienne Bogaert en van Robert De Pauw - achter wie het Land van Riem zich veilig voelt - en eveneens van Remie Van Vaerenbergh. De C.V.P. - raadsleden die de laatste 6 jaar voor een krachtige en opbouwende oppositie zorgden, keren allen - voor zover zij zich nog verkiesbaar stelden - terug naar de gemeente raad en worden aangevuld met Eddy Couckuyt en Willy Bosteels. Vol verwachting wordt ook uitgekeken naar de komst in de gemeenteraad van Herman Goossens,eei graaggeziene Hofstaadse figuur en verdienstelijke partijsecretaris. Wat zei Lambert Van de Sijpe ("het meest verdienstelijke raadslid") weer Dat wij, ook vanuit de meerderheid, een creatieve en inspirerende fractie willen blijven, ten bate van ons aller Aalst. Oud-Burgemeester Victor Bocqué heeft nu nog geen straat, niet alléén omdat zijn promotor afwezig was in de gemeenteraad, maar bijzonder omwille van de onhandigheid en fanatieke tussenkomst in ahantagestijl van Jan De Neve, die zelf de oorlog niet meemaakte. Het was ook de schuld van Edgar Hooghuys, eveneens Schepen, die zijn belofte niet hield om de dossiers gelijktijdig op te sturen en er zich van afmaakte door de Vooruitzichtstraat uit te spelen tegen oud-burgemeester Borreman, door de gemeenteraad unaniem aanvaard. Precies of met zo een spelletje de inwoners van de Kwalestraat niet liever hun straatnaam zouden behouden dan deze van Edgar Hooghuysstraat. Toch zie ik de straat er komen maar dan later bij een betere gelegenheid. De borden van de gemeenteverkiezingen staan nu op stal voor zes jaar, Juliaan Vinck houdt op met boeren en zijn stallen zijn leeg. Er is nu een coalitie gevormd op 10 oktober door de C.V.P. en de P.V.V. Dat is een partij minder en veel beter. Alle goeie dingen bestaan niet noodzakelijk uit drie. De C.V.P. zal moeten opletten voor de "trouwe" overlopers... In de huidige wachtperiode voor de overname van het nieuw bestuur, worden toch nog be noemingen gedaan, niettegenstaande de dramatische financiële toestand. Zo worden nog benoemingen afgedwongen door de S.P. en de V.U. ingevolge hun meerderheid in het College. Rik De Neve, broer van Jan, moet nog een promotie krijgen, om de stuk gereden nieuwe stads wagen te vieren, en dat feit verjaart in december. Minister Galle zit verveeld met de door de Gouverneur geschorste benoemingen, die hij nor maliter als eerlijk mens omwille van zijn verklaringen over de financiële toestand van de stad niet zwijgzaam kan laten liggen, zodat ze toch goedgekeurd zijn. Als dat gebeurt is hij niet alléén zijn geloofwaardigheid kwijt maar ook zijn imago. En nu de "daden" na de "woorden Remi De Backer, arrondissementele voorzitter van de C.V.P. zit met de handen in het haar, hij wil in de C.V.P. de macht of beter geschreven het A.C.W. -overwicht neutraliseren om tot redelijkere situatie te komen. Maar ten gevolge van dit alles zit hij met andere problemen door de vermoedelijke C.V.P.-oppositie situatie te Zottegem, Herzele, Erpe-Mere en mislukt Lede. Nog opvallender is de niet verkiezing van volksvertegenwoordiger HUIB VAN WAMBEKE. Na deze uitslag zou hij niet meer aandringen om lijsttrekker te zijn van de C.V.P. voor de Kamer of Senaat. Het opschrift van de Gazet van Aalst, de nieuwe is begonnen met het roodkleuren van haar titel, het is niet het rood van "Voor Allen het is ook het rood niet van de vroeger bestaande "Gazet van Aalst" Het lijkt om een zoeken naar "VLAAMS PROGRESSIEF" is 't niet Roel Over de onafhankelijkheid zal ik wel eens dieper in mijn bol kijken, gelet op de vriendjes vóór de verkiezingen maar hierover een volgende maal. MADAME ANITA •n zlat v««l

't Land van Riem | 1982 | | pagina 2