VIC VAN SCHEPDAEL Vic is niet meer De hele Aalsterse lande! ij ke gemeenschap is geschokt door zijn plots overlijden. Hij was een geliefd mens en een betekenisvolle leidsman in de wereld van land- en tuinbouw. Hij verkoos naar Aalst te komen als zaakvoerder van de Raiffeisenkas aan het O.L.Vrouwplein te Mijlbeek nadat hij, afkomstig uit net Pajottenlandeen dienstperiode had door gebracht bij de Belgische Boerenbond te Leuven. Daar ge raakte hij doordrongen van de levenskrachtige positieve geest, die zo kenmerkend is voor deze grootse landbouwor ganisatie. Zijn begaafde inzet te Aalst was dan ook zonder maat. Hij had zich kunnen beperken tot het zakelijk korrekt leiden van zijn financiële instel ling, want betrouwbaarheid op dat stuk is ook al een grote verdienste. Maar hij deed veel meer. Hij stortte zich in het maatschappelijk leven van zijn boeren en van zijn Mijl beek en was er vaak inspirator en organisator. Het is eigenaardig,hoe vanzelfsprekend de mensen zijn doortastend optreden aanvaardden. Ook was typisch voor hem hij had een zachte inmer vriendelijke en doordachte manier van spreken, maar dat maakte hem niet minder imponerend. "Wat zou Vic ervan denken werd gevraagd vooraleer iets ondernomen werd, alsof het zonder hem niet ging. Hij was een persoon op wie veel rustte en waarop iedereen betrouwde. Zijn komst naar Aalst is voor de landbouwers ook de start geworden voor een grotere aan wezigheid op het openbare vlak. Wat hij in protestvergaderingen en andere, gedaan heeft om het Aalsters slachthuis van sluiting te redden, herinneren zich nog velen. Met de "Politieke Werkgroep" binnen de landbouwersorganisatie beraamde hij bij de gemeente raadsverkiezingen van 1976 een plan voor verantwoorde vertegenwoordiging van de land bouwersstand op de C.V.P.-l ijst. Hij lukte daar niet alleen in, maar de kandidaten werden verkozen Op deze dag mogen wij zeggen hoe gelukkig wij waren toen Vic VAN SCHEPDAEL enthousiast besloot mede te werken aan de stichting van 't Land van Riem". Hij werd onze ondervoorzitter en de budgettaire verantwoordelijke. Ook op dit vlak toonde hij zich de echte voorman, want hij geloofde vast, waar anderen nog twijfelden, aan het nut van een gegroepeerde aktie der zelfstandigen uit landbouw en handel Hij heeft zijn geluk uitgesproken voor het bekomen van een echte schepen der landbouwers in Groot-Aalst. De eerste in de politieke annalen. Maar, hij heeft zich ook hardnekkig, tot zijn laatste dag toe, ingezet om te bekomen wat op andere vlakken aan de landbouwers blijkbaar nog onttrokken bleef. Uitgave van de vzw Centrum voor de Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel, Grote Markt 4 - 9300 Aalst - tel. 053/21.45.63. Verantwoordelijke uitgever: Herman De Vos, Pontstraat 73 - 9300 Aalst. Maandblad 4 jaargang nr. 9/1982 overleden op 21 januari 1983. Wij bieden aan zijn echtgenote en zijn familie; aan zijn personeel en de financiële instelling, aan zijn landbouworganisatie onze CHRISTELIJKE DEELNEMING aan.

't Land van Riem | 1982 | | pagina 1