I.I In het arrondissement Aalst werd voor het laatst in 1968 door de C.V.P. een parlemantaire ledenpoll gehouden. Gelijklopend met het op gang komen van de evolutie naar eenzijdige bestuurssamenstelling, werd ook deze poll niet meer gehouden. Totdat de C.V.P.-leden enige weken geleden werden opgeroepen voor de Europese ledenpoll. Het werd een groot suc ces. Een parlementaire poll zou het in de toekomst ook zijn, temeer daar veel C.V.P.- leoen dit maar als een normale valorisatie van hun lidmaatschap blijven beschouwen. Recent benadrukte Minister Tindemans zelf nog het individueel partij-engagement als één der voor naamste peilers van de partij. Voor ons komt er nog iets bij het houden zoals voorheen van de ledenpoll zou bij de eerstkomende verkiezingen een tastbaar bewijs zijn van de A.C.W.-goodwill om het harmonie model binnen de C.V.P. van het arrondissement Aalst te herstellen. Waarom het woord "werendsolidariteit" in de mond nemen als men de kleine solidariteit aan de basis nog niet kan opbrengen Of is de aanbreng van de valabele krachten uit de "andere" groepen niet interessant Het arrondissement Aalst is als geen ander uniek. Mogelijks zal het voorbeeld van de C.V.P.-Aalst-stad, waar een equipe van gematigde A.C.W.-voormannen en begrijpende "anderen" tot zo een succes leidde, aanstekelig werken op het hoger echelon. De laatste tijd stellen de sociale groepen in het arrondissement Aalst zich steeds duide lijker op. De Raad van Beheer van het N.C.M.V. beslistte onlangs tot oprichting van een arrondissementeel Politiek Comité. Het Arrondissementsverbond van de Belgische Boerenbond kreeg toelichting over de organieke reorganisatie, zodat ook deze krachtige beweging de arrondissementele politieke verantwoordelijkheid goed gelokaliseerd heeft. Meer dan 10 jaar geleden begon een evolutie naar een (nog) grotere aanwezigheid van het A.C.W. binnen het arrondissementeel C.V.P.-bestuur. Het resulteerde in een quasi afwezig heid van de middengroepen in hetzelfde bestuur. Dit is, in het licht van het op andere plaatsen trouw aangehouden harmoniemodel tussen de standen, een spijtige Aalsterse ver groeiing. Weten de leden wat een A.C.W.-monopolie betekent Vanuit die ene hoek wordt beslist over het al of niet houden van een ledenpoll bij de parlementaire verkiezingen, het opstellen van de modellijst, de aanvullingen van de C.V.P.-kieslijst, de koöptatie van het arrondissementeel bestuur, de aanduiding van de kandidaten voor de Provinciale koöptatie, de aard en de richting van de arrondissementele aktiviteiten, enz... U ziet Omdat het een oprecht moeilijk vol te houden situatie is, doen de middengroepen beroep op het A.C.W. om zijn monopoliumpositie op te geven. De andere sociale groepen voelen zich niet betrokken, enkel en alleen omdat zij beleefd uitgenodigd worden naar feesten en huldigingen. De ware verstandhouding bestaat toch in het evenwaardig aanwezig zijn in de partijorganen Mogen wij even wijzen op de voorbeeldige C.V.P.-getrouwheid die desalniettemin vast te stellen blijft in de kringen van de land- en tuinbouwers, de handelaars en ambachtslui, bij de vrije beroepen, kadermensen, openbare ambtenaren en anderen, die zich meer onaf hankelijk opstellen vanuit "niet zo geëigende" organisaties maar die daarom niets minder verdienstelijk zijn. Deze mensen vertonen alleszins geen behoefte om naar C.V.P.-ministers met eieren te gooien, ze te bespuiten met zwarte verf of een bruin sap over hen uit te gieten. Verantwoordelijke uitgever: Herm Uitgave van de vzw Centrum voor teL053/21.45 63. r Willy VAN DER BIEST, plaatselijk medewerker van "Het Laatste Nieuws" zegt dat hij nooit lid is geweest van de V.U. TL4ND m\ MEM i t ue Middengroepen, zeusianaigen en Kaderpersoneel, Urote Markt;,4 - 9300 Maandblad - 6* Jaargang - KOMT ER EEN POLL?

't Land van Riem | 1984 | | pagina 1