Onder zijn broek Manse Genoveva van Brabant. Karnaval. Waardig van te weten. Ten blijke, dat er geen enkele associatie in 't Vergif niets te zien heeft, en dat wij enkel een sar- kastisch blad zijn, hebben wij voetstappen aangewend om in een volgend nummer, na Kiezing, als feuilleton mogen uit te geven, het ophefmakend en spiritucuse mengelwerk Nichels en zeven uren van Aalst. 't Is ons welwillend toegestaan. (samenspraak) GEZEL FRED. Gezel Gust, ge zit te veel in de katholieke cafés, en vlucht ons lokaal. De gaaien zien dat met leede en wan trouwige oogen. surtout da' ge vroeger libe raal waart. GEZEL GUST. Ge'n gaat zeker ni peizen da'k zal bok worden. Als ik naar 't Paviljoen goan is 't alleenlijk om daar met de kapitalisten in 't Fransch op den biljart te spelen, 'k mag mij Ghier en daar toch wel perfektionneeren zeker. is alzoo fier als nen chat botté omdat ze zoi in 't Vergif staat, en 't Saroeppaksken nie. Ons Mengelwerk 68" Vervolg. Elke aflevering kan gelden als volledig verhaal. o - Dien ochtend was het woud in volle feest. Toon in kleur en zang, streelden oog en oor van nevelachtig zacht, tol staalhard forsch, hooide men de gevleugelde zangers, Gods heerlijkheid erkennen, en het oog werd ver blind door een tapijt van edelgesteenten daar de opkomende zon aan ieder grashalm pje een dauwdruppel prismeerde. Genoveva trad uit hare spelonk ganscli, onverschillig voor al deze natuurschoonhe den. Die vrouw, die eens de roem uitmiek van het grafelijk slot van haar heer gemaal en ridder Graaf Frederikus, was nu gansch terneergeslagen... Verdriet ondermijnde haar en dattengevolge doorkliefden rimpels haar edel gelaat. Haar eens zoo prachtige golvende haardos was geslonken tot een kortgeknipt haardoiteken (1). Moedeloos ging zij eenige stappen verder en siaarde een oogenblik willoos voor zich. Eensklaps treft een sterke geur haar reuk- (1) In de zestiende eeuw was de benaming van zulken haartooi KALOT (Zie Philips Encyclopedie Tome IV. Bladz. 633). In de redaktie van den Riberaal zit er n' en verkleedden middenstander om te be wijzen dat alles onpartijdig gaat. CONCERT. te geven op 11 Oktober aanstaande op aanvraagvan de fronters. 1) triomphes d'autrefois par de blieck. 2) la retraite par de wind. 3) la renaissancepar manse. 4) la mort de HAAS parGustave. 5) march funèbre de chopin par tous ensemble solo pour grosse-caisse. M Ie gros de la Monnaie de la Savonnerie. Volgens de traditie ofte overlevering heeft het eerbiedwaardig lokaal van den Gra a Steen zijn naam te danken aan Manse, de cordon bleu van de verjongde lijst. orgaan haar hoofd'helt achterover, haar neusvleugelen openen zich, een plotseling vuur brandt in hare oogen en weenend valt Genoveva op hare knieën en roept, biddend de armen ten hemel opgestoken Dank, dank, goede God. Eindelijk zal ik het ver zworen pootje van mijn arme hertebiche kun nen genezen. Ik ruik parei dat alleen kan het helpen. Dat arm dier, dat me zoo duur baar is dat mij en mijn zoon het leven redde van den hongerdood, door mij melk te verschaffen, is mijn eenig gezelschap ge weest in al de jaren die ik in dit ballingsoord heb doorgebracht. Enkele dagen geleden heeft het lieve beest eene schram opgeloopen aan zijn pootje met van een rotsblok te sprin gen en die schram wil nu verzweren. Dank, dank, goede God, ik ruik en ik zal vinden Zoo sprak Genoveva, omdat ze wist en zich herinnerde in het vaderlijk slot altijd door hun huisdocter, Meester Stratumremedius te heb ben hooren aanbevelen gepletterd pareiblad voor verzworen ledematen is de eenige goede remedie. Dus, niet langer getalmd Op zoek Al meteens, hare vroegere energie terug vindend, vliegt ze recht en zoekt, gericht op den reuk. Ah daar aan den overkant der beek, daar zie ik hem. Maar, o wee 't is de parei van z'Hebben aan Marcel, in 't rood lokaal 't voorzitterschap aangeboden van den Bond der Kroostrijke gezinnen, 't Is van kant gewezen omdat hij op te groote lasten zit. 't Is dank aan zijne kennissen opgedaan als schepene van financiën, dat Fred, na 'n an der onderkropen te hebben, er in gelukt is, de comptabiliteit van den gevluchten sauitamen- tair, aan half geld heeft bekomen. Jef Winter, nen razigen fronter, is gaan tegenspreken op de bokkenmeeting. 't Was kaad. Hoe kan 't anders 't es wintjer. 't Schijnt dat onze geridderde Blaas nu* gaat handel drijven in Bleu de Prusse ofte Bleu de Berlin, uit pure patriotisme. Nu dat een bleu aan de verjongde liberale partij nieuwe levenskracht nio*t schenken zou het wel kunnen gebeuren dat de uitslag der kiezingen aan vele ouden der garde een colère bleue zou kunnen bezorgen. mijne gebuurVouw, Leopoidina van Ant werpen, die overlaatst ook geschaakt is. Hem nemen, mag ik niet, en hem vragen, durf ik niet. Doch mijn biche laten lijden dat kan ook niet, daar een enkel pareibladje daar kan aan helpen Ze verzamelt haren moed en wipt over dc beek. Eerst eens rondgekeken en dan met een ruk een bladje afgetrokken, maar, och arme, de gansche parei blijft aan 't blad han gen. Juist op dit oogenblik meent ze gerucht te hooren. Ze deinst verschrikt achteruit Uit het struikgewas verschijnt een hoofd, dat haar vervaarlijk aangluurt. Bevangen door schrik, denk! /.e een wangedrocht of draak voor zich te zien, vlucht ijlings weg, haar pareitje wegstoppend onder haar wit schapen vellen bovenkleed (I) en snelt hare spelonk binnen... Wat Genoveva aanzag voor een wange drocht, was een bleekvos menschenhoofd. De oogen van dit hoofd waren getuige van de verdwijning van dit pareiblad (met het pareitje eraan) en de mond van dit hoofd lach te en sprak. Zoo'n vlucht, 't is wei de moeite voor zoo 'n pareike (wordt voortgezet) (I) Zestiendeeu»*rhe benaming van Pi|amj. Philip* En cyclopedie. Tome II. bladz 276.

't Vergif | 1926 | | pagina 3