GEEN VET WEERSTAAT DEN NIEUWEN VIGOR De Nieuwe TOM MOONEY «I ACCUSE!» Ziehier 't middel onvergelijkelijk doeltreffend tegen VROUWENPIJNEN "AKKERTJES AKKERTJES ^Pijnstillende cachets) Belgisch Product. Recept Apotheker Dumont I EEN JASJE VOOR BABY Verdrijf je vermoeienis uit uw VOETEN leiding ,j!? mê IIIfïfflKS DOET HET VAATWERK WtWUm GLANZEN Neem een Proef Voor slechts één Fml Voor onze lezeressen Daarom geeft de Nieuwe Vigor de tassen, borden en schotels dien mooien glans. De Nieuwe Vigor neemt het vet weg en voorkomt al dus vetaanslag. Doe uw afwasch met Nieuwen Vigor; uw vaatwerk zal voor u een reden tot fierheid en voor den Nieuwen Vigor een bewijs voor zijn doelmatigheid zijn. Ge leerden schiepen den Nieuwen Vigor, die een weergaloos rijk en overvloedig sop geeft. Een weinig Nieuwe Vigor in het water is de allerbeste hulp bij het afwasschen en het onderhouden van het huis. mm "MUM KOFFIESERVIES j IPM |S IANG NIET ZOO GLANZ J AIS HET UWE'. i >v 1 'WAAROM WASCHT GE HET H1ET AF MET nieuwen VIGOR. Mi MAAKT PROPAGANDA VOOR «VOORUIT» OPENBARE VIJAND Nr. 1 Als die pijnlijke maandstonden U telkens dagen van kommer »n miserie brengen, dan zullen li steeds, in enkele minuten pijnen en moedeloosheid verdrijven voor heilzame rust en innig welbehagen Vrouwenpijnen, Hoofdpijn, Migraine, Lendenpijnen, Tandpijn, Zenuwpijnen, Spierpijnen, Rheumatische pijnen, Lumbago, Lusteloosheid, Slapeloosheid, enz. zijn bij uitstek de aangewezen reme die tegen pijnen volmaakt zuiver, onschadelijk, vol komen smaakloos. V, V HET NUMMER 31921 WEET GE WAAR IK VAN DROOM Motten SACCO-VANZETTI IK KLAAG AAN in drie minuten Het onderhoud van Baby's wollengoed komt te verschijnen 60 fr. per jaar 8 - Voor Allen 5 Febr. 193S| VG 105A-0342 BFL SAVONNEAIES LEVER FRÈRES. BRUXELLES Meer dan eens hebben toe gewezen op de tragedie, die zich twee en wintig jaar geleden in Amerika voordeed, en waarbij Toni Mooney, de syndikale leider, onschuldig werd vero rrdeeld. Pas anderhalve maand geleden voegde VOOR ALLEN zijn stem aan deze van zooveel duizenden millioenen! die zijn in vrijheidstelling eischten. Tom Mooney werd nu onlangs in vrijheid gesteld. Dit kon tenslotte gebeuren omdat men er in Califarnië in gelukt was, dank zij het vormen van\een soort Volksfront, een linker ctemakraat tot goeverneur van de streek te doen benoemen. Het is een schitterende overwinning van die genen, die twee en twintig jaar lang aan de onschuld van Mooney hals starrig hebben geloofd, en die, nooit den moed verliezende, het onver poosd. zonder te wanhopen, voor hem hebben opgenomen. Wo verta len hier voor onze lezers een levende brok geschiedenis aan de hand van een artikel van WLADIMIR POZNER in het Fransch syndikalis- tisch weekblad tMessidororgaan van de C.G.T. SAN FRANCISCO, Januari «Reeds in den tijd dat ik een kleuter was hield ilk van aardrüfastoumde en droomde ik van reizen.» Tom Mooney is gezeten acht er het houten beschot in de ontva-ngsttemer van de Sa.n-Quentin-gevangenis. De kamer vormt een sobere eenklank van beige en bleekgroen. Aan een miuiUT staat in dikke gouden letters op een uittoniglbord te lezen, dat het de bezoekers verboden is iets aan de grvangenen te geven of iets van hen te ontvangen; dat de visite niet te lang mag duren en dat het verboden is te rooken. Boven dit bord telt een horloge de sekonden, de minuten, de uren en de maanden maar niet de jaren. Ik denlk aan een ander uurwerk, dit waarvan de wijizers zich niet meer verplaatsten sinds den twee en twin tigsten Juli 1916. Dien dog ontplofte te San-Francisco om 14,6 uur een bom te midden van een fanatieke be tooging: tien dooden, veertig gekrwet- ten. Tom Mooney en een andere synditoalistisehe militant werden van de misdaad beschuldigd, »3n?e- houiden, geoordeeld en veroordeeld. Op het oogieniblik van de ontplof fing bevond zich Mooney op meer dan twee kilometer van daar, op het dlak van een huis, bezig met zich door een vriend te laten fotografee- ren. Ben horloge bevond zich in het veld van het objektief. Deze duidde 14 uur 4 minuten aan. Deze foto, die door de beschuldiging onbespro ken weid gelaten, 'best:at nog steeds; evenioed als de bekentenissen van de valsohe getuigen die gezworen hebben dat ze Mooney hadden gezien op de plaats van het onheil, de ver klaringen van de juryleden die hem hefciben veroordeeld en die nadien de overtuiging hebben opgedaan, dat bij onschuldig wtos, wat insgelijks werd aanvaard door de rechters en de met het onderzoek belaste politie. Tem Mooney, syndikale militant, organisator van de werkstaking der lederbewerkers te San-Francisco, li Per doos van 18 sfuks tr 9.50. Per doo» var. uks Verkrijgbaar bij alle Apothekers. Om O to overtuigen hoe snol en hoe reker "AKKERTJES* Uw pijn of Uw griep verdrijven zijn thans overal verkrijgbaaj PrrvAfdnnsifts met 1 "AKKERTJE" voor fx. L- KKER TOM MOONEY bij het verlaten der gevangenis von deze der elektiriekers te San- Francisco, van deze van hef vervoer personeel van San-Francisco, de zoo gevaarlijke man dat de Trammaat- sdtoappij dezer stad in al de stapel- huizen had doen aanplakken dat al wie zich in betrekking zou bevinden met Mooney of met om het even welk syndifiaat onmiddellijk zou worden weggezonden» die man moest de gevangenis in. Het feit, dat hij onschuldig was had niet het minste belang. Alhoewel de foto met het uurwerk daarvan een onweerleg baar bewijs leverde, werd niettemin het leven van Tom Mooney sedert twee en twintig jaar geregeld door de klok van San-Quentin. Hef beschutsel van de bezoekrzsal is ongeveer anderhalve meter hoog; om elkaar te kunnen zien en hcoren moeten bezoekers en gevangene den hals reiken en hef hoofd neigen. Een djufclbele rij van licht getogen kloppen versiert hef groenbleek be- schot. Aan de eene zijde de moor denaars. de misdadigers, de munt- vervaJschers en de syndikale militan ten: ginijize vesten, grijze of blauwe broeken en een awart nummer, rond de 60.000, gedrukt tasscfi-en de schouderbladeren. Aan de andere zyide de vrouwen, kinderen, verwan ten, vrienden of andere medeplich tigen in burgerkleedy. Den rug met hef nummer 31921 gedrukt tu&xhen de schouderblade ren, steeds gekeerd naar dit twee en twintig jaar oude landschap, kijkt Tom Mooney me recht in de oogen en vertelt: «In 1907 ben ik mar Europa ge gaan. Ik bezocht Engeland, Schot land en Ierland. Dan ben ik het kanaal overgestoken en (bleef een tijdje in Parijs. Van dear reisde ik naar Brussel en Antwerpen, bracht enkele daaen door in Duitschland, te Munich en te Leipzig. Dan ben ik verder getrokken naar Weenen en Budapest. Hij savoureert met genot de namen van de zoover verwijderde steden. Hoe verder ze gelegen zijn, hoe beter. Aardrijkskundebeteekent tvrij- heid Te Rotterdam, gaat h-y verder, wiaar ik cp de boot wachtte die mij naar Amerika zou terugbrengen, ontmoette ik in een museumzaal een landgenoot, een socialist, en we zijn aan het praten gegaan. In dien tijd, was ik nog van niets bewust, en ik ben dien man veel verschuldigd. Hij glimlacht vaderlijk en, het hoofd voorovergebogen, gaat hij verder: «Te New-YoTk teruggekeerd begon ik werk te zoeken. Er was op de beurs een pandek geweest in 1907 en de we'rkloosheid was algemeen. Duizen den hobos doorliepen het land. Gij kent die hobos niet, die mannen die zwerven langis de giroote banen en langs het spoor op zoek naar werk. Ik heb gedaan zooals zij deden: verborgen in goederentreinen, reisde ili mar Nieuiw-Orleans en vandaar naar Houston in Texas, steeds zonder werk te vinden. Dan ben ik de grens overgeschreden en heb ik gereisd tot Mexioo-city. Dit gebeurde nog voor de omwenteling en ik heb kunnen nagaan hoe de Mexifcaansche werk lieden leefden. De best gestelden aten een keer Vleesch per week, de anderen nooit. Ze wandelden barre voets, met barsten in de zooien van hun voeten waarin men een vinger had kuinnen steken. Vian Mexiko ging ik naar Stockton, in Californië en daar vond ik werk als vormen- gieter. Al dien weg moeten afleg" en om werk te vinden! Maar ik had tenminste gereisd, en sedert mijn prilste jeugd Meld Ik altijd zoo van aardrijkskunde en van reizen!» Deze jeugdige hartstocht is rijk ean toespelingen en om er niets van te verliezen hebben de Kaliforniaan- sche overheden ze zorgvuldig verga derd en in ons bereik gesteld. De onmetelijke gevangenis met haar sohoormuren, de rij gevangenen die voorbyigaarii langs de verzilverde deuren van het gebouw: de wacht torens waar met karabijnen gewa pende wakers elkaar regelmatig af lossen en het heerlijk landschap dat ik hierboven aanhaalde, dit alles herinnert heelemaal niet aan het Huis des Doodsvan Dostojevski. De wandelpaden zijn zorgvuldig on derhouden, de palmboomen verhef-, fen zich met een statige majesteit, de bloemenperken zijn onberispelijk, en het gestemde vaandel, aan den top van den mast, is onbevlekt. Den rug onwrikbaar gekeerd naar deze paradiische volmaaktheid mur melt Tom Mooney al over het groen bleek beschot: Menige hulsvrouw heeft de woor den: «Oh, die motten!», welke een verwensching inhouden, wel eens uitgesproken. Maar laten wij haar zeggen, dat zij onschuldigen heeft beticht, want de gaatjes, worden eerst gemaakt wanneer de motten reeds lang dood zün! Een mot sterft al heel spoedig na dat zij haar eieren heeft gelegd. Die eieren leggen zij by voorkeur op j een bontjas, op een wollen kostuum. De moeder-mot maakt een nestje, en legt daarin haar eitjes die spoe dig uitkomen, 't Zijn de larven die de pelsen en stoffen vernielen, want pas in 't leven, of zij beginnen de haartjes of de wol op te eten. «Ik ben hier niet. Ik ben hier nooit geweest. Ik ben in China en in Spanje, in Indië en in Brazilië, overal in de wereld waar menschen strijden en Luiden. Spaansche kame raden kwamen mij onlangs een be zoek brengen en ik zei hun: «Denk n/iet dat ik ver verwyderd ben van uw land. Ik ben daar, op het front, in de eerste loopgraven, bezig met te vechten aan uw zyde.» Hy onderbreekt een oogenblik zyn alleenspraak en terwu'1 hu mü met een hoofdteeken op de baai achter hem wyst maar zonder ze te be kijken zegt hij: «Weet ge waar ik van droom? Dat ik duik aan boord van een onderzeeboot, den Atlantischen Oceaan en de Middell-andsche Zee doorvaar, weer aan de oppervlakte kom aan de kuisten van Italië, in het zidht van Rome en Rome met bom men besproei.» Hij glimlacht als om zich wegens een kinderachtigheid te verontschul digen maar zün stem is vol harts tocht. Wel ja, ik houd me op de hoogte van de gebeurtenissen. Ik heb de toelating gekregen de burger pers te ontvangen, uitgenomen de bladen uit Californië. Maar dat doet er niets toe, ik geraak er toch wijs uit. En dit is geem .gunst: al de gevangenen genieten van dit recht. En sedert ik werkzaam ben in de ziekenzaal luister ik alle avonden om negen uur naar de radio.. Bij ons maakt men geen onder scheid tuESchen de politieke gevan genen en deze voor gemeen recht. Ik wordt hier aangezien als een moordenaar, levenslang veroordeeld voer de moorden die hu' beging. En ik draag een nummer, net als de anderen. Als de anderen heb ik het recht een brief per dag te schru'ven, een brief van twee bladzijden. Ik tip mijn briefwisseling zelf, op een schrijftaaöbine die ik hier mee bracht toen ik in dit huis aanland de. Ze is zooals Ikzelf een oude ge vangene: twee en twintig jaar kerker. Ik heb eveneens nog boeken, maar nu niet veel meer. Ik heb onlangs heel mijn boekerij doen ver huizen, al wat ik gedurende die jaren had verzameld. Ik -wil daarmee niiet gehinderd worden als ik zal worden vrygelaten. Ik wil er onmid- deliyt: kunnen van doorgaan. Ja, ik zal weldra vru zyin. Goeverneur Olson heeft zich daartoe verbonden*. Zoodra de formaliteiten zullen ver vuld zijn, zal ik er mo en van onder trekken. Terstond. Tom Mooney brengt zijn laatste weken in de ge vangenis door.» Na een oogenblik stilte voegt hu eraan toe: Een der matrozen die naar San- Quentin werden gestuurd wegens syndikale werkzaamheid komt mor gen vrij. Maar hy is hier niet lang geweeat. Slechts in en uit. Hoelang is hu hier gebleven? vraag ik dan. Drie jaar slechts, antwoordt Mooney. Ik vertel hem het bezoek dat ik twee jaar geleden aflegde aan de vrouw en de kinderen van Sacco. Ik herinner me Sacco en Van- zetti, zegt Tem Mooney. Ik heb hum proces meegemaakt alsof het het müme was geweest. Vooral de drie laatste uren voor de terechtstelling. Ik had den indruk dat ik hun cel deelde. Ze werden vermoord te 12 u. en een minuut, waf hier in Kalifor- mië drie uur vroeger is, en ik kon alles zien: de elektrische stoel, den beul en de twee mannen. Weet ge wat Vanzetti op zekeren dag had ge zegd: «Van zoodra ik vrij kom, zal ik mij wijden aan de invrijheidstelling van Mooney. HIJ had. dit gezegd Overrompeld door literaire herin neringen zoek ik op Mooney's gelaat de sporen van de gevangenschap. De jongens geboren in het jaar dat hij veroordeeld werd zijn groot geworden en werken om te leven, ofwel zijn ze werkloos. De meisjes zijn getrouwd en hebben op haar beurt kinderen. Wat zeggen de klassieke auteurs? Bitterheid? Wanhoop? Onverschil- liciheid? De man die teaenover mij zit is van middelmatige gestalte, kloek getouwd. Ik kan zijn dunne en byna witte haren zien, zijn .grijze huid, zijn magere, bloedlooze lippen: die sporen spreken een duidelijke taal. Voor de rest beteekenen de klas sieke beschrijvingen niemendal. Die kalme, glimlachende man. die weldra de zestig zal hebben bereikt, behoort niet tot het soort gevangenen die Hugo, Schiller en DostojëwBki heb ben ontleed. Zijn maag heeft geen ■weerstand kunnen bieden ean de lange opsluiting: zijin geest wel. Bit terheid. wanhoop, onverschilligheid? Neen. Alleen wat verbittering. De gevangenis waar Tom Mooney werd in opgesloten om Kalifornië te vrij waren van de syndikale besmetting is de hoogste observatiepost gewor den van de wereld. «Ik heb mijn geval noodt aange zien voor een persoonlijk geval, zegt hij. Ik heb er fltijd de economische en politieke redenen van begrepen, de klasse-corzaken. Tom Mooney weid in dien tijd aangeduid, aooals iedereen het had kunnen zijn, op dezelfde manier als ze op den huldi gen dag te keer gaan tegen Har.-y Bridge omdat hij de arbeiders ver dedigt. De sfrüd om mijn in vry- beidsstelling =aat mijn persoon te boven. Dreyfus bracht slechts enkele jaren in de gevangenis door en noch tans heeft hij een Zola gevonden om «J'accuse» te schrijven. Hij heeft de stem niet verheft, noch eenige hevige 'beweging gedaan. Hij is ternauwernood van zijn stoel opgestaan en, den wijsvinger uitge strekt, spreekt hij lanazaam, iedere lettergreep du'delijfc scandeerend. Die vooruitgestoken vinger, die zware lettergrepen, 't is al. Plots is Tom Mooney grooter geworden. Asn zijn voeten, verdwijnen de visitezaal in beige en groenbleek, de dubbele rij fluisterende medeplichtigen, de bewakers, de posten, heel de gevan genis van San-Quentin, belachelijk en nietig; opgericht op de hoogstge legen observatiepost van de wereld, buldert de donderende stem van den mannenleider Tem üiooney, over China en Spanje, Indië en Brazilië, de geheele strijdende en ludende menschheid toe: I ac-cu-se. zegt hij en hij her haalt in het Fransch: J'accuse. Reeds Is hij opgestaan en maakt zich gereed om te vertrekken. Eens te meer keert h;j zich naar mij toe. Groet al de vrienden, al de kameraden, zegt hy. Fn naarmate hij zich verwijdert, verheft hij de stem: Groet de Fransche arbeiders. Zeg hun dat ze den strijd moeten voortzetten. Al over de dubbele rij hoofden, vraag ik nog: En cis ge vrij zult zijn, wat zult ge dan doen? STRIJDEN! antwoordt hy. WLADIMIR POZNER Het is voor veel moeders een genot voor baby allerlei snoezige pakjes, truitjes, manteltjes e. d. te maken. Bovendien is 't dikwijls moeilijk, wanneer we een kadeautje voor een pasgeboren wereldburger willen ma ken, hier maar dadelijk een geschikt modelletje voor te vinden. Het afge beelde jasje met beschrijving kan u misschien op een goed idee brengen. Benoodigdheden voor dit manteltje zyn: ongeveer 100 gr. tweedraads rose babywol, onaeveer 30 gr. witte baby wol. een bol rose haakzijde en een haaknaald nr. 1. Werkwijze. Deze is heel eenvou dig. Boven den opzetrand haken we achtereenvolgens 1 stokje, slaan dan 2 loeren van den opzetrand over en taken in de volgende losse 2 stokjes, waarna we 1 losse ha-ken en nogmaals 2 stokjes in dezelfde losse haken. Nu slaan we weer 2 lossen over, haken in de volgende losse 1 stokje, slaan weer 2 locsen over en haken 2 stokjes, 1 los se en nog 2 stokjes in de da aropvolgen- de losse. Op deze wijze gaan we verder tot we den geheelen toer gehaakt heb ben. Bu den 2en toer gekomen haken we 1 stokje boven hot alleenstaande stok je van den vorigen toer en haken ver volgens in het daaropvolgende gaatje dat gevormd wordt door de enkele losse tussohen de groepjes van 2 stok jes wan den vorigen toer weer 2 stokjes. 1 losse, 2 stokjes. Boven het volgende alleens-taande stokje haken we weer 1 stokje en in het volgende gaatje weer 2 stokjes, 1 losse, 2 stok jes. Op deze wijze haken we nu verder alle toeren. We keeren telkens met 3 lossen, We zetten voor het manteltje 126 lessen oip, waarboven we 21 maal het patroontje haken. Hebben we 16 toe ren op deze wijze gehackt, dan zijn we aan het armsgat gekomen. Het werk wordt nu gesplitot. Voor ieder voorpandij-e rekenen we 5 maal en' voor het rugpand 11 maai het patroontje. We haken nu nog 8 toeren. Vervolgens zetten we voor ieder mouwtje 36 lossen apart -op, die wa tot een ripg sluiten. Hierboven haken we 6 nu al het patroontje. Op deze wijze haken we in de rondte 8 toeren, w'arna we nóg 8 toeren heen- en te ruggaande haken. Nu naaien we de mouwen in, waar na we op het jasje met rose zyde een pas van vasten haton. Ie toer we haken om den anderen steek I voste. 2e toer steeds afwisselend 2 vas ten haken en 1 steek overslaan. 3e toer steeds afwisselend 3 vas ten baken en 1 steek overslaan. Zoo gaan we verder tot we 10 toeren gehaakt hebben en er nog 46 steken over zijn. Het kraagje, dat ook uit vasten be staat, wordt nu ineens aan den pas gehaakt. We baken afwisselend 1 toer met wol en 1 toer met zu'de, waardoor een aardig effekt verkregen wordt. Aan het begin van iederen toer meer deren we 1 steek. Bij den 8n toer meer deren we telkens om de 10 steken, zoo-dat we dan a-an het einde va-n de zen toer ongeveer 60 steken hebben. We haken hierboven nog 2 toeren en' hechten dan den draad af. Nu haken we met een dubbelen draad van de witte babywol halve vas ten over de alleenstaande stokjes van het patroontje, zooals dat op de af beelding duidelijk te zien is. We ste ken dus de baaikm-aal'd onder het al le enstaan-de stokje, slaan den draad om de biaakmiaald en trekken dezen door. Ter afwerking haken we om het geheele manteltje met zijide nog 1 toer vasten. We haken van eenige draden waaraan we een paar kwastjes van zijde bevestigen. Deze koordjes dienen cm het manteltjes te sluiten. Zoo noo- diig struiken we h-et haakwerk neg even luchtig onder een vochtigen doek op. Om uw gezwollen, roode, brandende voeten na een ver moeiende dagtaak te verlichten moet gij een gesaltra- teerd voetbad ne men. Deze genees krachtige zouten lossen milloenen bi o ge en blaasjes (Ontluikend oxygeen) die de zeere, vermoeide weefsels spieren en zenuwen verzachten, een normalen bloedsomloop herstellen en de ver- moeinis uit uw voeten verdrijven. De huid wordt verfrischt. Het zweeten wordt normaal geen slechte geuren meer I De eksteroogen worden verzacht en kunnen met de hand uitgenomen worden. Saltraten Rodell, in alle apotheken. Uitslagen gewaarborgd. GRATIS. Om te bewijzen hoe een fesaltra* teerd voetbad een einde stelt aan de pijnen Eullen wij U gratis voldoende Saltraten Rodell renden om een genezend voetbad te bereiden. Zend eenvoudig uw naam en adres aan de Pharmacie Centrale de Belgique (Dienst 33E 12, Telefoonstraat, Brussel. Dit aanbod is slechte geldig voor 5 dagen, echrijf daarom vandaag nog. Het Jonge moedertje heeft talrijke uren besteed aan het breien van Baby's zachte witte plunje. Nu wil ze natuurlijk, terecht dat haar kindje zijn wollen kleertjes lang zou kunnen dragen, en dat ze, niettegenstaande het herhaaldelijke wasschen, soepel en zacht zouden blijven. Ziehier, ten behoeve van dit oner varen moedertje, een doelmatige wasohimethode voor het wollengoed. Rasp of schaaf witte zeep van goede kwaliteit, b.v. Sunlight, in een kom. Los ze op met kokend water en voeg er dan koud water bij om het sopje op handwarmte te brengen. Dompel het wollengoed in de op lossing en pers het stuk voor stuk zorgvuldig tusschen de handen, zon der ooit te wrijven. Hernieuw het sopje indien dit noodig mocht blij ken. Spoel de wollen kleertjes her haaldelijk in lauw water; pers er het water uit. Wollengoed bij het vuur drogen is natuurlijk uit den booze. omdat dit het krimpen en vervilten van de wol in de hand werkt. De wol len kleertjes drogen zeer vlug indien er eerst, door ze in badhanddoeken te wikkelen, alle vocht uitgeperst werd. In vochtigen toestand worden de kleertjes voorzichtig op maat bij- gerokken: dan platliggend te drogen gelegd. Pofmouwtjes gaan mooi bol drogen wanneer ze met proppen zijde papier opgevuld worden. S.l. HET EERSTE NUMMER VAN Vlaamsch socialistisch maandschrift Hel Geheim vandevrouwdie Inhoud: IL de Man: Is het planisme dood? A. Bytebier Onze Vlaamsche gewesten. Het Bruaselsche. F. V. Grauls De haven van Antwerpen. Remo Het Humanisme en de jonge Marx. H. Vos: In hex teeken van Mün- chen., II. Fay at Een katholiek over staatshervorming G. De Muynck: Labour's vraag stukken en vooruitzichten. W. Schevenels: Het voorzitter schap in verschillende landen. E. Anseele: Max Buset. Film van de maand. Kronieken: Socialistische bewe ging in België en buitenland. - Vakbeweging. - Arbeidersopvoe ding. - Jeugdleven. - Buiten- landsche politiek. - Fransche letteren. - Tooneel. - Plastische kunst. - Geschiedenis. - Tech nische wetenschappen. Per nummer 6 frank. Voor de oriderschrlj ving van een abonnement, wendt u tot den soc. boekhandel DE VLAM, 34, St. Pietersnleuwstraat, Gent. Postrekening 484562. Verantwoordelijke ultgf ver tt. Vercammen. St Pietersmeuwstr. 04 GENT Geen enkel lijn of rimpel op 45 jaar De zachte, heldere onbevlekte huid van een jong meisje 1 Het lijkt wel een mira kel maar er bestaat een wetenschappelijke reden voor. Deze is de toovcrachtige effekten van de Biocel de verba zende ontdekking van Prof. Dr. Stejskal van de Universiteit van Weenen. Biocel is het kostbaar, natuurlijk, jeugdschcnkencl element dat elke zachte ongerimpelde huid noodig heeft. Het is nu bevat in elke pot- Crème Tokalon, Rooskleurig. Zij voedt enj verjongt de huid terwijl gij slaapt. Gij ontwaakt en ziet er eiken morgen jonger uit. Lijnen en rimpels zijn verdwenen. Gebruik de Tokalon. Wilkleurig, Voedsel! voor de Huid (niet-vettig) in den dag, onij uw huid frisch en helder te maken onii de zwarte stippen en vlekken te verwijde-! ren. Maak dat gij er tien jaar jonger] uitziet... en blijft jong 1 Stelt een einde aani deze slappe gelaatspieren. Verwijdert deze grauwe tint. Bekomt opnieuw de helderel vaste wangen en de zachte ronde schoon heid van uw jongemeisjes tijd. Gij zult verrukt zijn over de waarlijk tooverachtige uitslagen van de twee Huidvocdende Crcmen. Zooniet, zal uw geld U gcheell terugbetaald worden. i

Voor Allen | 1939 | | pagina 8