AALST MARCEL DE RIDDER en het hakenkruis Geeraardsbergen I v De heer V 'Volkshuis, Molendries, 11 AALST Verantwoordelijke redaktie: Telefoon 572 Een antwoord van Mr. Marcel De Ridder en een van de Vlaamsche kampeer-centrale S. V. V. ZON DAG 6 AUGUSTUS, TE 1 UUR 6e kriterium van Aalst S. A. V. De werkloozensteun DE WAGEN ZIT VAST, MAAR HIJ MOET VOORT... Belangrijk bericht voor de verkoopers van konsumptiemelk VERKOOP MET GROOTE PRIJSVERMINDERING Mijlbeek Afschaffing van bewaakten overweg 21 in Mijlbeek Leest en verspreidt «VOOR ALLEN» Geeraardsbergen Een belangrijke zitting van de gemeenteraad Koöperatieve kroniek RADIOHULP SH-i Dienstbetoon mandatarissen Het verraad is volledig S. J. W.-bericht Arbeiderssport VOORUIT 6 - Voor Allen - 6 Oogst 1939 NIEUWS U S T HET De heer Marcel De Ridder heeft het goed gevonden een manifest uit te geven over het voorval in het stadspark. Hij tracht zich wit te wasschen en is geen Hitlerknecht, zegt hij. Voor dezen die er nog zouden aan twijfelen dat de V.N.V.-ers de voorhoede zijn van het Duitsch fascisme in Vlaanderen, herinneren we nog eens aan de reis die een groep leiders van het V.N.V. op 4 Juli 1937 naar Duitsshland deed. Aan 't hoofd van die groep stond: Marcel De Ridder, algemeen sekretaris van het Vlaamsch .Nationalistische Syndikaat (V.N.S.), 2de kandidaat op de kieslijst voor de Kamer van het arrondissement Aalst en als 't u blieft lid van de Bestendige Deputatie der provincie Oost-Vlaanderen. De katholieken zijn voorwaar niet vies gevallen. Van het bezoek onzer Vlaamsche nazi's aan hun Duitsche broe ders te Duisburg, verscheen teen verslag in de «Rhein-und-Rurh- zeitung». 's Avonds werden zij plechtig ontvangen in de turnzaal van de «Stadtische Tonhalle», waar zij namens het nationaal-socialistisch stadsbestuur verwelkomd werden door «Presse-amtleider» Water kamp. De man die hem te woord stond was de nazi-bondgenoot van den Oostvlaamsehen katholiek De Ridder. En ziehier wat de propere mteneer uitkraamde: De Vlamingen, zei hij, zijn aan Duitschland verbonden door den band van het bloed, van de liefde en van het vertrouwen. Van zoodra wij den Duitschen bodem betraden hebben wij gevoeld dat hier een gelijke bloedstroom als de onze klopte N. B. Wij denken dat voor den heer De Ridder dte tijd aan gebroken is om tot openlijke bekentenissen over te gaan nopens zijn liefde voor het nazi-regime. Met betrekking tot de artikels over het hakenkruis in het stadspark krijgen wij terechtwijzingen van den h. Mar cel De Ridder en van de Vlaamsch kampeercentrale Hun schrijven komt hierop neer: dat de heer De Ridder maar alleen lid is van de Vlaamsche kampeer centrale. dus geen voorzitter en ook geen bestuurslid; dat de Vlaamsche kampeercentrale in het stadspark gekampeerd heeft; dat de hakenkruisvlaggen wel uitge stoken werden, maar deze niet de minste beteekenis hadden. Drie brieven brengen ons dus niet veel nieuws. Het feit van de hakenkruisvlaggen blijft, maar over de beteekenis er van is er een groot verschil tusschen ons en de heer Marcel De Ridder. Wat eenieder zal verstaan. De heer Marcel De Ridder geeft ook een lang antwoora in «Strijd». Maar hij praat naast de kwestie en 't is een bewijs van zijn onmacht. De heer Marcel De Ridder is ?ooals het kleine meisje: dat niet bang is voor het donker... over dag. Van die telefoongesprekken weet «Voor Allen» niets. Dat alles moet dienen voor de aflei- "ing der lezers. Verder mag «Strijd» goed zwijgen over de eerlijke en def tige menschen van het Vee-en-Vee. Was de stemmenronselarij vanwege ijnheer Marcel De Ridder met de ~ouw van wijlen Cesar Haelterman, óór de Kamerverkiezing, een serieus ets of een zwijnerij? Wat aangaat den brief van de amschse kampeercentrale, deze is eschreven door den zeer achtbaren eer' Cam. Sergant, Appelstraat, 11, alst. Wij begrijpen die terechtzetting niet, uaar de naam der Vlaamsche kampeer centrale niet vernoemd is in ons blad. Hoe kon iemand terecht:.etten als -jjn naamd of deze zijner organisatie iet vernoemd werd?. Wij hebben dus niets te kort ge- aan aan de Vlaamsche kampeercen- rale. Wij gelooven. dus ook dat de le- 'en der Vlaamsche kampeercentrale iets van het schrijven van den zeer zeaohten heer Sergant zullen afwe ten. En dat deze hier iets zal gedaan ebben op eigen handje. Op een andere plaats in zijn brief ;s de zeer achtbare Cam. Sergant zeer vleiend voor «Voor Allen», daar waar hij schrijft: «...de redaktie van «Voor Allen te danken voor de lofvolle oorden over de organisatie en de ver siering van het kampeerterrein in het stadspark te Aalst...» De zeer achtbare heer Sergant mag ir van overtuigd zijn, dat wij immer 'ezen on verdienden lof zullen indach tig zijn en naar waarde weten te schat- ~n. Wij denken verder de beste betrek- "ingen te kunnen ondrhouden met de- e.en zeer achtbaren heer. Terugkeer onzer kinderen van de zee Zaterdag 12 Augustus, te 7 uur des avonds, keeren onze kinderen terug van een veertiendaag;sche vakantie, die ze in onzer tehuizen, het home «Emiel Vandervelde, te Oost-Duin- kerke, hebben doorgebracht. Het muziek zal deze kinderen afha len. We doen een beroep op de ouders, alle partijgenooten en bijzonder de le den der «Vooruitziende Vrouw» op te stappen achter het muziekkorps en onze kleinen aan het station te ver welkomen. Bijeenkomsten Volkshuis, kwart voor zeven uur stipt. Het Bestuur. Burgerlijke Stand GEBOORTEN. Mannelijk 10 en vrouwelijk 12. HUWELIJKEN. Gustaaf Plas, kleermaker, te rembodegem met Ma- riaE Ceymeulen, tigestikster. Gent- schestr., 115. Xaveer Jacob, schrijn werker, Erembedegem met Judoca De Smet, breister, Brusselschensteenw., 80. Alfons Scheerlinck, wever, Vak- schoolstr., 46 met Rosa Verbeeck, ka- toenbew., Diepestr., 40. Theofiel Van Geert, gistbewerker, Tulpstr., 18 met Rosa Matthieu, stiKSter, Groen straat, 132. Gaston Vonck, postbe diende, Breedestr., 10 met Maria Lie- baut, winkeljuffer, Drie Sleutelstr., 4. OVERLIJDENS. Maria Van Au- denhove, 55 j., Felix De Hertstr. 8. Prosper Dumortier, 71 j., St. Gudule- straat, 48. Marselinus De S oover, 55 j., Nieuwerkerken. Josephus Van Hove, 81 j., Nieuwbeekstr 1. Maria Van Kerkhove, 67 j., Ledebaan. 68. Maria Van Mulders, 40 j Vilainstr., 24. Maria Jacobs, te Baasrode. Kinderen onder de zeven jaar 2. 30.000 fr. prijzen en premiën Voor de eerste maal zal het krite rium internationaal zijn. Hollandsche, Fransche en Italiaansche renners zul len strijd leveren tegen de beste Bel gische beroepsrenners. Het aantal deelnemers is beperkt op 50. Ziehier een eerste reeks renners g Di Paco, de Italiaansche crack, dir 2 maal het Kriterium van Brasschaat won, tal van ritten won in de Ronden van Frankrijk en Italië, een eerste klasse sprinter; evenals de Hollander Schulte, de vliegende renner dit jaar tweede in Parijs-Roubaix, eerste in twee manches van den grooten prijs Parjjs-Brussel te Brussel betwist, eer ste te Chaam, eerste te Baal Draai-om, derde in den Grooten Prijs van Parijs Tuileries, winnaar van het Kriterium van Antwerpen en van 2 ritten in de Ronde van Duitschland; Le Grevès, één der beste Fransche sprinters; de Hollanders: Middelkamp, die won yr Amsterdam, Ertvelde, Kieldrecht, St- Lievens-Houtem en te Antwerpen-Kiel; Braspenninckx, Van Amsterdam, Van der Ruit, Boeyen, Franken, Verveer. Voeg hierbij prijswinnaars als Marcel Claeys, Grysolle, Moerenhout, Beir- naert, Bonduel, Van Wesemael, Spies- sens, De Bruyn, kampioen Van Theem- sche, Achiel Buysse, Geets, Croon, De Raes, Van Ransbeeck, Van Houtte, Martin Van den Broeck, Van Simaeys, R. Naye, Van Eenaeme, Van Kerkho ven, De Smaele, Clapdorp, Levae, Mi- chielsens, De Greef, Segers, Huys, Van den Meersschaut, Simaer. Van der Eist, Schollaert, Van Schil, Van Her- zele Maurits, Moreels. Afstand 135 km., of 35 ronden. Vooraf het Nationaal kriterium der junior» De 6 eerstgerangschikten van de pro vincies Oost-Vlaanderen, West-Vlaan- deren, Brabant, Limburg en Antwer pen, doen mee, evenals een geweste lijke loeg. Ziehier enkele namen Oost-Vlaanderen Bracke, Van Geel, Alpaerts, Van Overloop, (kampioen van België), Van Heuverzwijn, Stan- daert. West-Vlaanderen Paepe. De Simpe- laer, Eeckhaut, Ramon, Kint, Kno- ckaert (Rekkem) Brabant De Maersschalk, Goo- vaerts, Keteleer, Stordeur, Van Verre, Sonck. Limburg Verdonck, Van Eisen, Rob ben, Vaesen, Beks, Segers. Antwerpen Wuytack. Hotag. Broos, Busschops, Hermans, Van Laere Alb. Gewestelijke ploeg de 3 Aalstersche juniors: De Schrijver, Meert en Cor- nand met P. De Cock (Heldergem) Cammu (Erembodegem) en Georges D'Haese (Bambrugge); invaller: An- dries Adolf (Heldergem). De beste juniors van het land in een snellen rit van 20 ronden of 78 km. Luidsprekers geven alle nieuws. 5000 fr. prijzen, premiën en ver plaatsingskosten. Zondag 6 Oogst, te 1 uur, te Aalst, voor deze 2 Kriteriums. Afdeeling Aalst Van de maand Juli zal in het Volks huis, Molendries, uitbetaald worden, door de verschillende bureelen op de gewone dagen van vorige maand. De leden moeten volgens omzend brief T/206 van 20 Juli 1939, op hunne stempelkaarten de loonen alsook de ver lofvergoeding van hun patroons laten invullen; van deze sommen wordt 25 t.h. minder in rekening gebracht. Voor de buitengemeenten. De le den van de Textiel-, Leder- en Tabak bewerkers. zullen den werkloozensteun der maand Juli in de gewone lokalen uitbetaald worden. Kerkxken, Zaterdagnamiddag, te 7 u Nieuwerkerken, Zondagmorgen, te 8 u. Hofstade, Zondagmorgen, te 7 u. 30. Lede, Zondagmorgen, te 9 uur. Erpe, Zondagmorgen, te 8 uur. Meire, Zondagmorgen, te 9 uur. Erembodegem, Dinsdagmorgen, te 10 u. 30. Wij vestigen de aandacht der leden van de gemeenten op den Omzend brief T/206. van 20 Juli 1939. waar door aft. 22/bis moet toegepast wor den en voor gevolg zal hebben dat vele verzekerden die van hun pa troons of gewezen patroon verlofgeld ontvingen, een halven en sommigen die reeds van het Krisisfonds genieten een ganschen dag minder zullen be taald worden dan het getal gekontro- leerde dagen. Dat gebeurt door het feit dat deze omzendbrief van de N.D.A.W. 3 weken na de verlofweek is rondgestuurd en van de maand Juli af moet toegepast worden. De verzekerden moeten op de stem pelkaart het verlofgeld zooals de loo nen doen invullen; van deze sommen wordt 20 .h. minder in rekening ge bracht. Toen we in Maart 1939 van ons kon- gres kwamen, waar de socialistische Jeugd (A.J.C.) en (S.J.W.) tesamen gesmolten waren en waar men over gegaan was tot de stichting van de S.A.V. (Socialistische Arbeidersjeugd Vlaanderen), hadden we beloofd onze beweging hooger en hooger op te drij ven. Het was met een vaste overtui ging dat we van Brussel gekomen zijn, om ons hier plaatselijk aan de slag te zetten voor den opbloei van onze jeugd groep. Sinds dien tijd zijn er reeds meer dan 2 jaar voorbijgegaan. De wagen heeft reeds veel weg afge legd. Doch nu heeft hij een hinderpaal op zijn weg ontmoet en die moet ten koste van wat ook uit den weg worden ge ruimd. Persoonlijk kan er niemand verant woordelijk gesteld worden. Het is als een soort ziekte die onze groep wil komen overmeesteren. Iedei jaar zien we dat onze leden (klein en groot) van die zoogenaamde ziekte aan getast worden. Het is als een kwelduivel die met ons wil komen spotten. Ér is maar één miauel tegen te vin den en dat is daar GEZAMENLIJK tegen ten strijde trekken. De hindernis, die onze wagen belet verder te bollen, kan maai alleen uit den weg geruimd worden, als we allen tegelijk, zonder dat er één achterblijft aan den wagen duwen. De hinderpaal zal tegen onze krach ten niet bestand zijn en zal dan ook moeten bezwijken. Gij kameraad en gij gezellin, al zijt ge pionier of Valk, gij moet den weg zuiveren omdat de wielen van onzen wagen geen hindernis meer zou ont moeten. Eens zoover, is de weg vrij en kan de wagen terug zijn zegevierenden tocht verder zetten. Maar daarom moet er eensgezind gewerkt worden, er mogen vooral geen achterblijvers zijn. Wanneer we dan zullen zien dat on ze beweging, onze jeugdgroep, vooruit gaat, dan zullen we er fier op zijn. omdat WIJ het geweest zijn die dat werk tot stand gebracht hebben. Daarom zal en moet de wagen ver der bollen... Vriendschap. JAN. Vergaderingen van de pioniers (14- 21 jaar) gaan door iederen Woensdag, te 7 uur. Vergaderingen van de Valken (7-14 iaar) gaan door iederen Zaterdag, te 6 uur. Het Kollege van Burgemeester en schepenen, richt volgende dringende mededeeling tot de verkoopers van konsumptiemelk Van 1 September 1939, zijn de ver koop en afzet van konsumptiemelk on derworpen aan een bijzondere mach tiging. Deze reglementeering beoogt een drievoudig doel op gebied van melkverdeeling 1) een bedrijfsregeling in stand bren gen die in staat is oneerlijke praktij ken te weren; 2) verouderde gewoonten te vervan gen door een rationeele ordening; 3) aan de handelaars een normale Winstmarge te verzekeren. Er worden vergunningen in voege gebracht, afgeleverd door. den Natio- nalen Zuiveldienst en door de zorgen van het gemeentebestuur aan de be langhebbenden ter hand gesteld. Moeten voorzien zijn van een ver gunning, alle personen, die voor eigen rekening melk verkoopen. hetzij recht streeks aan den verbruiker, hetzij aan een tusschenpersoon. Nochtans moeten de voortbrengers-melkveehouders, die alleen de melk van hun eigen stal uitventen, maar buiten hun inrichting zelf, geen vergunning hebben maar we 1 een distributiekaart. De kosten der vergunning beloopen 100 fr. Moeten voorzien zijn van een distri butiekaart (zooals onder voorgaand pa ragraaf aangeduid) 1. De melkveehouders die uitslui tend' in eigen stal gewonnen melk uit venten buiten hun bedrijf; 2. De aangestelden die de melk uitventen voor rekening van den titu laris der machtiging. (De familieleden van den titularis ontsnappen niet aan dezen regel). De distributiekaart kost 20 fr Worden aan bovengemelde verplich tingen niet onderworpen 1) De personen die uitsluitend kon- servemelk verkoopen 2) De melkveehouders die uitsluitend op het bedrjjf zelf de in him eigen stal gewonnen melk verkoopen. 3) De melkveehouders die de uitslui tend in hun eigen stal gewonnen melk verhoopen, leveren of vervoeren, aan of naar personen of inrichtingen die zelf die melk niet verbruiken. 4) De aangestelden die de melk uit- verkoopen voor rekening van hun werk gever in de inrichting zelf van deze laatste. Wij verzoeken derhalve dringend de belanghebbenden van 9 Augustus 1939, de vereischte aanvraag te komen doen op het Stadhuis, Bureel 5, van 8 1/2 tot 11.45 uur. De Gemeentesekretaris, F. DE MEYST. Die Brugemeester. A. NIOHELS. Aanbesteding Het Kollege van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de belanghebbenden dat op Maandag 14 Oogst 1939 te 11 uru voormiddag, ter zitting:aal van het schepenenkollege, zal worden overgegaan tot de openba re aanbesteding betreffende de bestra- tingswerken uit te voeren in Dokter De Moorstraat, Nestor De Tièrestraat en St. Kamielstraat. Het lastenboek is van heden af ver krijgbaar ten stadhuize, bureel N. 14. De Burgemeester en Schepenen, A. Nichels. De sekretaris, F. De Meyst. Van Donderdag 27 Juli aanstaande af tot Zaterdag 12 Augustus 1939 alls dagen van 2 uur af tot 5 uur, 's Za terdags van 8 uur af tot 12 uur, ver koop mat groote prijsvermindering van vrouwenkousen .kinderkousan, sport kousen 3/4, soketien en vareuzen Over- groote keus in manskousen. Uitverkoop van grondstoffen zooals: wol, katoen, zijde, mercerisé, enz. Deze voorwerpen zullen tentoonge steld en verkocht worden ter oude fir ma Philamon MEERT-SPRUYT, Xalf- straat, 5, Aalst. i 111 Tusschenkomst van burge meester Nichels op aanvraag der gebuurte Hier volgt het antwoord Brussel, l Oogst 1939 Mijnheer de Burgemeester, Onlangs hebt U *mij een verzoek schrift willen aanbevelen van inwo ners van het gehucht Aaist-Mijlfeek die verlangen dat de bewaking van overweg nr. 21 in de spoorbaan Aalst- Londerzeel zou hersteld worden. Ter inleiding van de bespreking \an dit punt wil ik aanstippen dat de on afwendbare noodzakelijkheid om hare uitgaven te besnoeien de Nationale Maatschappij der Belgiscne Spoorwe gen geleid heeft tot het bestudeeren van maatregelen die moeten toelaten de exp'oitatie van zekere lijnen te ver eenvoudigen en meteen voordeeliger te maken De reeds gedane voorsteilen omvat ten namelijk de afschaffing der be waking van bedoelden overweg 21 Blijkens een ter plaats ingesteld on derzoek is het verkeer aan dien over weg niet al te belangrijk en mag het gezichtsveld van op den weg naar het spoor toe voldoende worden geacht. Onder zulke voorwaarden bestonden er dus, in feite, geen oezwaren om den betrpkken overweg voortaan on bewaakt te laten. Veiligheidshalve moeten, ten ande re, in dergelijke geval'en van ophef fing der bewaking, de volgende voor schriften worden nageleefd Bij het naderen van den overweg moet de machinist 1) de aankomst van zijn trein aan kondigen door de stoomfluit te doen werken tot op het oogenblik dat lo- komotief en tender geheel over den overweg zijn; 2) op zicht rijden en ae snelheid van zijn trein zoodanig legelen dat de laatste 50 m. die hem van den over weg scheiden met een gemiddelde snel heid van ten hoogste 5 km. per uur gereden worden. Een paal «F» (fluiten) met plaat waarop het cijfer 5, moet bovendien langs de lijn op minstens 50 m. van den overweg gep aatst en des nachts verlicht worden. De bedoelde overweg nr. 21 is ook nog voorzien van de wegsignalisatie voorgeschreven met betrekking tot de onbewaakte overwegen. Aan de hand van die gegevens zult U ongetwijfeld toegeven dat er geen aanleiding bestaat tot verder aandrin gen bij de Nationale Maatschappij met het oog op het herstellen van de be waking. Mij ontgaat het nochtans niet dat de afschaffing van de be.vaking van overwfegen een gevaar kan beteekenen voor ae schoolxinderen die dagelijks zulke overwegen moeten oversteken. Gemis aan ervaring, oogenblikken van onbezonnenheid, zijn inderdaad meer bij de jeugd dan bij volwassen te vree zen. Het is om zulke redenen dat mijn departement reeds bij den heer Mini ster van Openbaar Onderwijs heeft aangedrongen opdat in de scholen gepast onderricht zou gegeven worden in verband met de seinen nabij spoor wegovergangen, onderricht dat, des noods, zou kunnen werden aangevuld met praktische maatrege en zooals het begeleiden der schollieren, enz... In de school kan de beste basis wor den gelegd van een degeh.ike en blij vende opleiding van het publiek inza ke de veiligheid van het verkeer, op leiding die reeds meer dan eens een werkelijke sociale behoefte is geble ken. Indien de gemeenteoverheid van haar kant de aandacht 'van de onder haar ressorteerende schoolhoofden op deze zaak kon vestigen en meteen haar medewerking toezeggen daar waar die aanvankelijk noodig mocht blijken zouden ongetwijfeld de ge- wenschte resultaten binnen korten tijd mogen tegemoet gezien worden. Hoogachtend. Voor den minister De Directeur-Generaal, DE DROOG. Burgerlijke Stand HUWELIJKEN Albert Pletinckx, Mcerbeke en Marie Maginet, Statie plein; Theophile Mary, Anderlecht en Malvina Vander Roost, Papieren- molenstraat; Benedictus Podevyn, Aalst en Marie José Vits, Kattestraat GEBOORTEN. Georgette De Vlaeminck, Buizemontstraat; Gustaaf Leroux Overboelare. OVERLIJDENS. Armand Vanden Bulte, 33 j., ongehuwd, Lessensche- straat; Victoria Lenoir, 59 j., weduwe Adhemar, Anselin Oedegien. Marie Autaers, 65 j., vrouw Clovis Gode- froid, Twee-Acren. De gemeenteraad vergaderde in openbare zitting op Vrijdag 28 Juli. Het is ons niet mogelijk verslag uit te brengen over al de punten der dag orde, we behandelen dus de bijzonder st en. Vooraf werd de raad in kennis ge steld met het ontslag van den heer WILLEKENS VICTOR. Zijn plaats vervanger, M. D'Haese Frans, weer houden door ziekte, kon niet aange steld worden. Dit %al op een volgende zitting gebeuren. Er wordt ook kennis gegeven van het ontslag van onzen vriend De Weerdt, die de stad verlaten heeft. Zijn plaatsvervanger, onzen kameraad Henri De Bodt, wordt onmiddellijk als raadslid aangesteld. Een vraag vanwege ae K.O.O om grond, gelegen te Deftinge, geeft aan leiding tot een lange bespreking, om dat de K.O.O. zinnens is de opbrengst van den verkoop aan te wenden tot het bouwen van een nieuw moeder huis. De rechterzijde, met uitzonde ring van M. Eyckermans, verklaart zich tegen het bouwen van het moeder huis. Als bijzonderste tegenstander hoorden wij tot onze verwondering Dr. Flamée verklaren, dat het nieuw moe derhuis er niet noodig was; het be staande moederhuis is volgens hem ruim voldoende voor de inwoners der stad en voor dezen van den buiten is er het moeder der kliniek. Het standpunt van Dr. Flamée werd weerlegd door kd. Depauw. Mevr. Van der Haegen en kd. Patteet. De K.O.O. krijgt niettemin de toe lating tot verkoop van den grond. M. Eyckermans stemt met de socia listen. Een nieuwe bespreking ontstaat naar aanleiding eener vraag vanwege het nationaal werk voor teringbestrijding om te mogen beschikken over een stuk gelegen aan de Nieuwe Laan, ten einde er een dispensarium op te richten. Ook deze vraag wordt bevochten door Dr. Flamée onder voorwendsel, dat dit dispensarium zonder klanten blijven zal aangezien de zieken zullen weigeren er naar toe te gaan. Patteet doet opmerken dat de opvoe ding der arbeiders in zooverre gevor derd is, dat dit vooroordeel verdwenen is. De arbeiders begrijpen reeds sedert lang dat borstziekten tijdig moeten be handeld worden om gevaarlijke ziekten te voorkomen. De vraag van het nationaal werk wordt met algemeenheid van stem men ingewilligd. Wordt eveneens algemeen goedge keurd. een vraag om een bijkrediet ten einde onzen beiaard aan te vullen met drie nieuwe klokken, om alzoo beiaardkoncèrten te kunnen geven die volledige voldoening zullen schen ken. De datum waarop het eerste koncert zal gegeven worden, zal vermeld wor den in het kermisprogramma dat goedgekeurd wordt na toelichting door kd. Bauwens. In geheime zitting werd hoofdzake lijk gesproken over het verlies van et telijke duizenden frank, ondergaan door de K.O.O. ingevolge het laattijdig indienen der aanvragen om herziening der ouderdomspensioenen ten bate der in het gasthuis verpleegde ouderlin gen. Een uitleggende nota van de K.O.O. werpt alle schuld op den ontvanger der belastingen, die in Maart aan den sekretaris der K.O.O. zou verklaard hebben niet in het bezit te zijn der on derrichtingen. Aan de hand van deze geschreven verklaring zal het stadsbestuur nu zelf de vraag stellen aan den ont vanger. Wij zijn waarachtig benieuwd om zijn antwoord te kennen. Wat er ook van zij, deze kwestie is zoo belangrijk dat de gemeenteraad weten moet wie de verantwoordelijk heid op zich zal durven of moeten ne men. Reporter Senior. Op 7 Oogst lf 39 begint de COÖPE RATIEVE WEEK. ingericht door de S. W. M. «DE VERBROEDERING». Het doel dezer week is u te laten genieten van de werking der koöpe- ratie. U meer en meer de produkten COOP» te leeren kennen en waar- deeren. COOP-iPRODUKTEN zijn gemaakt onder kontrool der federatie van de Soc. Koöperatieven en waarborgen u een beste hoedanigheid; een uiterste zuiverheid en een juist gewioht. COOP-PRODUKTEN zijn geen goed- koope of geen braderie-artikelen COOP PRODUKTEN moet u gebrui ken omdat zij u aan de zelfde prijzen van andere produkten 100 t. h. voldoe ning zullen scf.ienken. Tijdens de KOOPERATIEVE WEEK zal er op de «COOP-PRODUKTEN» die aan de gewone prijzen zullen wor den verkocht, 8 T. H. DEEL uitbe taald worden. TOEKOMENDE WEEK ZAL ELKE ARBEIDER, ELKE HUISMOEDER ZICH IN ONZEN WINKEL KOMEN AANBIEDEN OM IZICH TE VOOR ZIEN VAN «OOOP-PRODUKTEN». C O O P moet bij elke huis moeder op de eerste_ plaats komen. Repareert uw radio bij u tliuis GUST DE VO S Gentscliestr., 37, Geeraardsbergen Verhuring van pick-up voor café Ome kinderen te Oostduinkerke. De vrouwen van de reisclub Willen is Kunnen op doortocht te Antwerpen. Zitdagen kanton Geeraardsbergen DE BODT HENRI. Alle eerste Zon dagen bij DE SCHUYTENEER. Brusselstraat, te ATEMBEKE. van 1 1/2 tot 2 1/2' u. 's namid dags. DUR4NT HENRI. Alle eerste Zon dagen, bij DANEELS Petrus, te SOHENDELBiEKE. van 9 U. 30 tot 11 u. voormiddag. MONNIER ALBERT. Eiken 3den Zondag te OVERBOELARE, bij KETSMAN Victor, Kerkstraat, van 10 tot ,11 1/2 u. voormiddag. DE NAUW GUILLAUME. Eiken Maandag, van 9 u. 30 tot 11 u. voormiddag, in het Volkshuis, te Geeraardsbergen Socialistische vrouwenbond De gezellinnen welke verlangen de reis naar Brussel op Dinsdag 15 Oogst mede te maken, gelieven zich te haas ten om hun deelnemingskaart aan te schaffen. De inschrijving sluit op Dinsdag, 8 Augustus. Ziehier bet uur van vertrek uit Geeraardsbergen 8 u. 24. Terug uit Brussel 20 u. 38. Aankomst Geeraardsbergen 22 u. Gezellinnen, zorgt er voor stipt op uun te wezen. De trein wacht niet. Claes Mathilde. Mr. Victor Willekens heeft dus ont slag genomen als gemeenteraadslid, ten einde Mr. D'Haese, V.N.V. toe te la ten zitting te nemen in den raad. De Vaandrig» voegt er volgend kommentaar bij dit gebeurt in ge volge de overeenkomst gesloten voor de koncentratielijst. M.. Willekens heeft zijn liandteeken eer aangedaan. We zeggen hem dank Wanneer wij daags na de verkiezin gen het ontstaan van dit akkoord als waarachtig bedrog tegenover hét kie zerskorps aanklaagden, antwoordde «Vaandrig» ons zeer flegmatiek «Vij gen na Paschen». Inderdaad, vermits de verkiezingen voorbij waren, kon men schrijven «Vij gen na Pascnen», maar bedrog bleef het niettemin. Bedrog tegenover de eerlijke kiezers waarvan Willekens toch zoo goed ge leerd had hoe ze moesten stemmen, be drog tevenover de kristen-demokraten, die wanneer zij de overeenkomst toe kenden niet konden denken dat de katholieke burgers hun stem gingen uit brengen achter den naam van Mr. Brocorens om hem over den kop van Mr. Willekens te doen springen. Wellicht hebben we ongelijk eenig belang te hechten aan die zaak. wij zijn tcch geen kristen-demokraten; wij werden met bedrogen; toch meeneiji wij onze plicht te vervullen door aan dit groot komediespel te herinneren. Te meer omdat de kristen demokraten er de slachtoffers van zijn. En, nu krijgen we dus een V. N. V.' er in den raad. Zullen de katholie ken de eerste zitting te baat nemen om aan Mr. Fr. D'Haese al te zeg gen wat ze aan het adres der V. N. V'ers zegden en schreven, tijdens de algemeene verkiezingen van April 1.1.? Wat er ook van zij, de koncentra- tie is nu volledig. Rex is er, V.N.V. is er en de kristen-demokraten zijn er met één man minder. Zij betalen de volle pot. MAX. Makkers, ik had verleden week in Voor Allen laten verschijnen, dat wij voor een dag naar de Kluiëberg zou den gaan. Wel, nu is het veranderd. Wij gaan nu den Zaterdag, 5 Oogst tot Zondag 6 Oogst, voor twee dagen. Dus moet gij zorgen dat uwe reiszak ken in regel staan voor Zaterdag. Wij vertrekken hier aan het Volkshuis, te 6 1/2 uur en komen terug te 9 1/2 u. Weest op post. Toekomende week zult gij de inlich tingen krijgen voor onze jaarlijksche reis naar zee. Het bestuur. WIJMEERSOH Albert. Bij onze propagandaclub Onze propagandaclub zal dezen win ter flink werk leveren en ze begint met op 24 September een groot bal te geven, in de danszaal van het Volks huis. Op 26 September, Dinsdag, groot variétéfeest in de cinemazaal, met vreemde alsook met medewerkers der stad. Dit belooft iëts prachtig te zijn Dit alles zal ten voordeele zijn voor het aankoopen eener vlag voor onze propagandaclub. D. A. In onze Cinema Ga deze week alvast naar onze ki- nema. Het programma is het meer da.i waard. Ja, trots den zomer twee hoofd filmen. We zullen over de filmen zelf niet uit weiden daar de circulaire allen uit leg geven, toch geven wij u een raad ga eens even naar de fotos kijken en zeg ons dan waar vindt men nog dergelijke programmas. Vergelijk gerust met de andere za len, we weten dat de hoedanigheid on zer filmen u de voorkeur zal doen ge ven. aan onze, aan uwe cinema. Volg voortaan ook regelmatig onze volksvertooningen Spaansch feest Op Dinsdag 22 Oogst, in de zaal van bet Volkshuis, groot Spaansch feest ten voordeele der Spaansche kinderen die niet meer terug kunnen keeren naar Spanje, omdat ze alles verloren hebben. Weldra meerdere uitleg. Onze kinderen te Oost-Duinkerke De eerste helft van onze groep kin deren bevindt zich sedert 22 Juli te Oostduinkerke. Trots het weder hen soms ongunstig is gaat alles goed en zijn zij uiterst gelukkig. Zij keeren te rug Zaterdag 5 Oogst, rond 7 uur. De fanfare zal hen aan de statie op wachten. Oproep Kameraden-voetballisten, met deze doen wij nogmaals een beroep op u al len, om er aan mede te helpen Vreda er dit jaar terug weer bovenop te wer ken. Gij kunt dit door regelmatig ei ken Woensdag- en Vrijdagavond, van 6 tot 8 uur, de oefeningen bij te wo nen. Anderen hebben als plicht zich aan te geven ten laatste Woensdag a.s.,. tijdens de oefening of op de bestuurs vergadering welke te 8 uur in het Volkshuis plaats heeft. Kameraden, doet uw plicht; wacht niet tot het seizoen aan gang is om u aan te geven. Doet dit seffens, dat het bestuur de noodige verzekeringen kan aanvragen. Wij rekenen op u. Vreda-bals Op Kermis-Zaterdag, 26 Oogst, van 8 uur af, geeft Vreda een groot ge kostumeerd nachtbaf. Van nu af noo- digen wij al onze dansers en vrienden uit. Op Kermis-Maandag, van 9 u. 30 af 's morgens, geeft Vreda ook bal in het Volkshuis alsook 's avonds van 6 u. af. Houdt u dus gereed en zegt het voort. D. A. Steunt de Arbeiderssport. Ons mutualistisch kongres Onze mutualistische federatie hield kongres in onze stad, verleden Zon dag. Elders in dit blad zal wel verslag verschijnen over deze belangrijke zit> ting. Laat ons even aanstippen dat de af gevaardigden opgetogen waren over hun ontvangst op het stadhuis en over de wijze waarop de mutualiteit voor de materieele inrichting van het kon gres gezorgd had. Op het stadhuis werden de afgevaar digden toegesproken door burgemees ter De Nauw. Kmd. P. De Bruyn was gansch den duur van het kongres aanwezig. Een motie ten bate van het wets voorstel Jauniaux werd door Kmd. Coo- reman ingediend. Over hetzelfde voor stel werd door makker Patteet een uiteenzetting gehouden. Zeggen we nog dat de kongressisten door kd. H. Durant verwelkomd wer den. Partijgenooten, hebt gij u nog niet afgevraagd of gij niet aan uw plicht' te kort schiet met tegenstrevende bla den te lezen. Kameraden begrijpt uw plicht; geen enkele reden bestaat om Vooruit niet boven een ander blad te kiezen. Als elke arbeider dit zal begrijpen, dan zal Vooruit beterkoop staan dan andere bladen. Vooruit is een goed in gelicht blad. Lees deze week in «Vooruit» de ver wezenlijkingen van ons stadsbestuur, toegelicht door verscheidene fotos. «Vooruit» moet in ieder werkmans huis. D. A. Zijd u reeds lid der Propagandaclub? Kost slechts 2,50 fr. om de 3 maanden. Algemeene centrale B.A.G.V. Heden Zondag gaat dus de reis met onze jonge leden door. We vertrekken aan het Volkshuis op de Groote Markt, te 7.30 uur stipt. Dus zorgen in tijds te zijn en u ge makkelijk aankleeden, want het is voor een ganschen dag. Voorziet u ook van hetgeen u onderweg denkt te zullen noodig hebben. Vóór 10 uur 's avonds zijn wij terug op ons vertrekpunt aan het Volks huis. De sekretaris: Jules Bauwens. In de allumettennijverheid De datum van het betaald verlof nadert en het is misschien niet over bodig nogmaals in groote lijnen aan te geven, wat de overeenkomst bevat, die in de paritaire kommissie is vast gelegd en die voortsoruit uit de over eenkomst tusschen de Union Allumet- tière en de Algemeene Centrale van bouw-, ameublement en gemengde vakken. Al de werklieden der fabrieken De Launoit en La Suédoise te Geeraards bergen. Lux te Lessen en Union Al- lumettière te Ninove. zullen in 1939 "echt hebben on 1 dag verlof per 2 me?.-den geleverd werk Dezen die er één laar of laneer werken h°bben dus recht on 6 dagen verlof met als ver- ~"e<u—^et joon Van 6 dagen, van <3 li-en. 7"ivs geldt voor elk die regelmatig Uepff, prpTVP-'-t Of V|gt ZCSVijf Of «Ier de-en ner week is. r>e cloehtnffprs van een werkonge val. (ievp-i die niet langer dan één od ziek zUn gevTpppf en de werk lieden pnge-'Oenpn bü het leger voor Pötl fer-niin. niet lenve- dep 47 dagen ner ie"-, dus reebt on vol'e vere—p-u-»-. iedieo ee and PFS r O g 1 - TTot. rnppf.«:r»Viqr-»»-»aliilr iqpr jc eVP^alS r-nn,0rror voc+TorfeM +"sschen 1 Juli e" 30 1P3Q. Tvj Np.t'O^Ple ftennnl 7" 1 fjo Ttrof f opopno erf TT/p-^r"' Dy} 0 f V| fróf, yigr>lOPTI. ry-ia*- Hit, yo] on (J r* 1 riGr) op t/US- 1 on 30 Jnni 1030 Het verlof vangt, e°n met de ker- misweek te Geeraardsbergen De sekretaris.

Voor Allen | 1939 | | pagina 6