mmm M Leidt hef geheim der wichel roede ons naar een nieuwe wetenschap I VOORUITGANG I «IEEE? S3 rrnrrri pl BELGIE WINT DEN DRIELANDEN WEDSTRIJD TE LUIK DE WERELDKAMPIOEN» SCHAPPEN WIELRIJDEN VRAGEN AANDACHT M pil HET HOEKJE VAN DEN DETEKTIEF DUIVENRUBRIEK -» W§ Fraaie prestaties van onze athleten •1 ':t 3 3 5 - Voor Allen - 27 Oogst 1939 vt--; X-">- Een konferentie der Oslo-staten werd te Brussel gehouden. Finland, Nederland, Noorwegen, Zweden, Denemarken, Gr. H. Luxemburg en België waren er vertegenwoordigd. Koning Leopold III., in naam der zeven staatshoofden, deed langs de radio beroep op degenen in wier handen het lot van de wereld berust, om door vreedzame ondei handelingen hun eischen en geschillen op te lossen. in de «vrijstad» Dantzig worden door de nazi's groote troepenschouwingen gehouden voor den nazileider Förster. Zal Hitier eerstdaags den beslissenden stap wagen en Dantzig by Duitschland inlijven? Maar Polen staat paraat en zal onmiddellijk optreden, want de haven Dantzig is voor Polen, als eenige uitweg naar de zee, van enorm ekonomisch belang. Dertig jaar geleden kocht het Amerikaansche leger van de gebroeders Wright een eerste vliegtuig, bestaande uit ijzerdraad, bamboe en stof, met motor van 25 H.P. (zie de foto). Heden beschikt het luchtleger der V. S. over 22.500 manschappen en 2300 vliegtuigen, waaronder sommige een snelheid van 450 km. per uur kunnen bereiken. Voorwaar ook een rekord Zicht op Guidonia, een belangrijk centrum van de Ita- liaansche luchtvaart, waar onlangs 6 ingenieurs, 5 tech nici en 20 vliegers werden schuldig bevonden van spion- nage en alle 31 op bevel van Mussolini werden gefusilleerd. Deze zaak werd onthuld door het pauselijk orgaan, waarvan een redakteur werd aangehouden. ft iWu'iW -v Het moderne zwemstadium van Hofstade waar, bij een bezoek aan dit prachtig vakantiecentrum, onze arbeiders in deze warme zomerdagen van een verfrisschend bad kunnen genieten. Hier is ook het café-restaurant door onze Mechelsche koöperatieve uitgebaat. Onze partij- genooten warm aanbevolen) - f- Zondag 1.1. waren de Vlaamsche fascistjes van Verdinaso op propagandatocht rond het druk bezochte Hofstade- meer. Evenwel waren de talrijke bezoekers niet gediend met de streken van deze «orde-knechtjes», want zjj werden zeer koel en met misprijzen onthaald. Zij waren dan ook weldra verplicht hun werk stop te zetten en het terrein te verlaten als onwelkome gasten. Hoe sommigen de wichelroede (ver vaardigd uit balein, eboniet, me taaldraad, enz.) tijdens hun proef nemingen vasthouden. (Teekenin- gen uit het boek De geheimen van Wichelroede en Pendelt). De wereld heeft reeds zooveel ont dekkingen en uitvindingen op spot gelach en scepticisme onthaald, dat men voorzichtigheidshalve ook het positiefste oordeel van de mannen der wetenschap tot een zekere betrekke lijkheid is gaan herleiden. In plaats van te lachen of een kop pige ongeloovigheid aan den dag te leggen ten overstaan van moderne experimenten of theorieën zou men beter doen zoo objektief mogelijk de feiten na te gaan, ze te kon troleeren en zich ernstig bzig te houden met de kwesties, die zoowel tot.het domein der kwakzalverij als tot dat van nog niet- verkende wetenschapsgebieden behoo- ren. Zoo zou men vlugger tot de ontmas kering komen van charlatans of zou zich een nieuwe wetenschap gemak kelijker en met den verdienden spoed baan kunnen breken. Zoo dit waar is in het algemeen, is het dat vooral voor de wichelroede kunst, die meer dan ooit aan de orde van den dag komt, naarmate zijn praktische resultaten (naast tal van vergissingen) onverklaarbaar schijnen. Als iemand komt beweren dat foto's dezelfde stralenuiteenden als de dingen of personen, die zij voorstellen, gaat men onwillekeurig aan het glim lachen. Ook als er wordt aan toege voegd, dat men door middel van een slinger (of pendel) aan die foto zou kunnen vaststellen of hef voorgestelde wezen in de werkelijkheid nog leeft of dood is, vindt men dat een beetje bij het haar getrokken! Maar voor zeker loopt de maat over, als een «roedebegaafde» wil doen gelooven dat hfj een zoekgeraakte persoon kan op sporen door middel van een landkaart, zoo naast die kaart een handschoen of eon zakdoek van den zoekgeraakte ligt Neen, zooiets is te schoon om waar te kunnen zijn, meenen wij, en we halen eenvoudig de schouders op. Ik ook behoor tot de sceptiekers maar, wat te zeggen van zekere uit slagen die zulke ongelooflijke theo rieën schijnen te bevestigen? Het is mogelijk dat de wetenschap niets ge meens wil hebben met een kunst, wier grondgedachten fantastisch voorkomen en door geen enkele «aanvaarde» prin cipe te verklaren zijn. Maar hoe ex- plikeert men dan zekere feiten, zekere ontdekkigen van bronnen en lijken op aanwijzingen van roedeloopers? Zoo de wetenschap de roedekunst verloochenen wil, kan ze dat, maar dan is ze ons toch een nadere verklaring schuldig over de praktische prestaties van diegenen, die deze schier magische kunst beoefenen in alle bescheiden heid en ze zelf langs wetenschappe- lyken kant zoeken uit te leggen. (Het spreekt vanzelf, dat ook onder het roedeloopersvolkje zich charlatans bevinden, lieden die willen geld ver dienen of bluffen, doch over deze niets-presfeerende oneerlijken hebben Wij het hierbij niet). In vele landen verleenen wichel- roedeloopers regelmatig hun diensten aan waterleidingsmaatschappijen om het verborgen water op te sporen In de Sovjetunie zou de wichel roede eveneens gebruikt worden bij vliegtochen voor het opsporen van mij nen en ertslagen in de uitgestrekte gebieden. In Frankrijk vooral heeft men in de laatste jaren een enorme belang stelling voor die nog «duistere zaak» getoond en nu ook in ons land de wichelroede zich meer en meer ten dien ste stelt der politioneele opzoekingen, omdat hier de resultaten by eenig wel slagen sensationeel kunnen zfjn voor de roedekunst zelf, valt er niet langer te gekscheren zonder meer. In een onlangs verschenen boek over «De geheimen van Wichelroede en Pendel» door J. Doisy (200 blz. oct. ge ïllustreerd. uitgever J. Dupuis zonen en cie Antwerpen. Prijs 12 fr.) leest men o.m. in het voorwoord een zin, die tot nadenken stemt Men erkent bijvoorbeeld, en met reden, het wonder van de radio, maar men schijnt niet te weten, dat de ziel door middel van de hersenen het won derbaarste ontvangst- en zendtoestel is, dat men zich indenken kan. Dat is het uitgangspunt van de radio-aesthesie, de leer volgens dewel ke alle voorwerpen stralingen afgeven, die in staat zijn op zekeren afstand een bepaalden invloed op levende we zens uit te oefenen. Dit wil zeggen, dat deze laatsten, op hun beurt, behalve ontvangers, ook uitzenders zijn. De wichelroedelooper kan die stra lingen ontdekken door zijn eigen stra lingen gelijk te richten met die welke hij ontvangen wil. De wichelroede cf de pendel zeer eenvoudige instru menten laten hem toe de uitstralin gen van het uitzendende voorwerp waar te nemen. Op dit principe berust de stralingsleer, die, naast vele aan hangers ook felle bekampers heeft. Het geheimzinnige bij dit alles ligt hierin, dat het stralingsverschijnsel zuiver subjektief is, t.t.z. dat een mensch de aanwezigheid van stralin gen alleen kan vaststellen voor zijn eigen reflexen, waarbij de pendel of wichelroede slechts dienst doet als de naald van een galvano-meter. Vandaar dat iemand, die niet «be gaafd» zou zijn om de stralingsver schijnsels waar te nemen, moeilijk de theorie kan vatten of er geloof kan aan hechten. Het absoluut en objektief bewijs der stralingen zou nog niet ge leverd zijn -juist door den subjek- tieven aard der waarnemingen. Totdaar«de uitleg der «ingewijden». Zooals men weet zoekt men nog steeds en vooral te Oostende naar den verdwenen militairen muzikant Logé, die sedert 27 Mei vermist wordt en van wien men vermoedt dat hij ver moord en zelfs in stukken gesneden werd. (Zijn vrouw werd aangehouden). De roedeloopers helpen nu de Oostendsche politie het lijk opao»ken en daar kommissaris Bauprez vertrou wen heeft in hun kunst of althans geen enkele kans onverlet wil laten, onder- Eenige pendels, zooals die in de praktijk gebruikt worden. De derde van links is de pendel van den bejaamden abbé Mermet. De kogel is hol, zoodat er een afstemmer in geborgen kan worden. Zoekt men b.v. naar goud, dan wordt er een beetje goudstof in gedaan). zoekt hij dan ook hun vaststellingen. In verband met die opzoekingen meent de politiekommissaris zelfs geen tegenstrijdiheid te zien in het feit, dat het spoor gevolgd door een speurhond uitliep ten Zuiden van het Oostend sche Zwaaidok, terwijl dit gevolgd door de radiestesisten uitliep ten Noorden van hetzelfde dok. De hond begaf zich ook naar het Zwaaidok, naar den Zuidoever. Hier uit zou kunnen besloten worden, dat het lijk van Loge, zoo het naar hier gebracht werd, in stukken is gesneden. De hond zou dan het spoor gevolgd hebben, gegeven door den sterksten geur, bijvoorbeeld de romp; terwijl de radiesthesisten dat zouden gevolgd hebben, geleverd door de sterkste uit stralingen, namelijk het hoofd. Destijds leidden de uitstralingen, vastgesteld met behulp van Logé's foto, naar het Maria-Hendrikapark, tot aan den boord van het Spiegel- meer. Daar zou Logé, of degene» die zjjn lijk droegen, geaarzeld hebben om dan verder naar het Zwaaidok te trek ken. Thans zouden ook in het Maxia- Hendrikapark bebloede doeken aange troffen zijn. Houdt dit alles met elkaar verband? Het raadsel is nog niet in het minst opgehelderd. Konden de radio-aethe- siste-n hier onthullingbrengende vast stellingen doen, hun zaak zou voor zeker in ons land er niet ver meer af zijn het pleit te winnen. Afwachten en geen voorbarig oor deel vellen in een of anderen zin, blijft de boodschap. NICK. De Uostendscne politiekommissaris doet opzoekingen volgens de aanwijzin gen der radio-aesthesisten om het lijk van Logé in het zwaaidok terug te vinden. Ieder duivenliefhebber gaat voorze ker met ons akkoord en onnoodig dus dit verder te bewijzen, dat de dui- .vensport gedurig evolueert en vooruit gaat, en vast en zeker moet hij, die met den vloed naar verbetering en hoogerop niet meevaart, onwederroe- pelijk van het tooneel verdwijnen. Ons eenig doel, duivenmelkers, moet zijn: schoone prijzen te veroveren, ten einde de liefhebberij voor ons niet en kel aangenaam te maken, maar even eens zoo winstgevend mogelijk. Dit al les komt er zeker van zelf niet, maar enkel door zorgvuldige en praktische aanpassing der nieuwere stelsels. Alhoewel het bezit van goede ras duiven eene allernoodzakelijkste ver- eischte is om voornoemd doel te berei ken, toch is dit verre van voldoende Wij allen kennen misschien hokken, waar 't beste onder het beste der ras sen te vinden is, doch waar de eigenaar met al die uitgelezen soorten geen groote potten breekt. We ontmoeten nog altijd lieden, behept met zekere vooroordeelen, waar van ze moeilijk te ontmaken zijn. Vele kleinigheden worden dikwijls in 't oog gehouden en de groote onontbeerlijke zaken maar al te veel veronachtzaamd Andere sportmakkers, en zoo kennen wij er bij duizenden, zijn al te losban dig in hun spel; ze zenden maar weke lijks hun vogels op reis, zonder eens na te gaan in welken toestand of nest- positie zij zich bevinden, hetgeen voor onvermijdelijk gevolg heeft, dat ze de winst van heden, morgen driedubbel verspelen. En wat gezegd van zulke, die steeds veranderlijk zijn als de wind Alle mid delen om de duiven in form te krijgen en vuur aan te jagen, van wie of van waar die ook mogen komen, hetzij hit den mond van vreemde sportgenoo- ten. uit de nieuwsbladen en reklaam- brochures, worden maar onbedacht be proefd en te werk gesteld, en als uit slag valt doorgaans teleurstelling te boeken. Nog andere melkers ziet men koppig voortdoen met duivers, waar geen gTeintje deugen insteekt of die toch van ondergeschikte verdienste zijn; hun hok zit volgepropt met verschil lende oude, doodversleten castards, met een hoop andere luiaards, die er maar steeds mogen blijven, hetzij om hunne hooge afkomst, om hun schoon model of wat weet ik nog, en gansch die rommel afval brengt hun niets op, dan misschien bjj toeval een staart- prijsje, maar daarnevens veel kosten en miserie. In één woord, veel liefhebbers hou den te weinig rekening van de hoeda nigheid hunner vogels; zij verwaarloo- zen ze te gebruiken in een passenden toestand en sommige letten misschien ook niet genoeg op den gezondheids staat hunner vogels. 1) De hoedanigheid der duiven! Laat ons zeggen dat veel liefhebbers maar bitter weinig kennis hebben van duiven. Wel weten ze verschil te ma ken tusschen eene rosse en eene blau we, eene groote en eene kleine, doch eene fijne rasduif kiezen uit eene mis bedeelde onder opzicht van sportkwa- liteiten dat is boven hunne macht. Zulke sportmakkers geven zich nooit de moeite eenige vergelijking te ma ken tusschen een sujekt dat goed is en een nietdeuger en nochtans, juist in die vergelijking ligt de sleutel en het bijzonderste middel, om zich in duivenkennis te leeren volmaken. Maar aangezien het verschil tusschen een goed en een slecht sujekt, bij den uit- wendigen oogenschouw, zeer moeilük en zelfs onmogelijk op te merken valt, daarom behoeft iedere liefhebber een grondig studie te doen nopens de eigen schappen der duiven van zijn kolonie, om dan uit die kennis met een groo- tere zekerheid het kaf uit het koren te ziften. Op zijn eigen hok zal hl) dus eene vergelijking maken tusschen de goede en de minbedeelde sujekten, hij zaltrachten te ontsluieren wat eerst genoemde meer bezitten en daaruit trachten een grondregel af te leiden. Later zal hij dan zijne duiven verge lijken met die van andere bekende spelers, om uit dit onderzoek weer praktische gevolgtrekkingen te kun nen afleiden. Niet een vlug en opper vlakkig toezicht zal ons in het leeren vooruit helpen, maar een nauwkeurig en grondig onderzoek nopens de alge- meene konstruktie, vorm en model van de ledematen, uitdrukking van 't oog, polsslag en ademhaling. Steeds wordt er nogal te veel ge schermd met de bewering; «Men moet maar het goede ras hebben!» Inderdaad, met gemeene kwaliteit van vogels is er niets goeds te ver richten, doch hij, die waarlijk kenner van duiven is, zal zich ook nooit met halfgebakken warboel bezig houden. Het is nochtans niet genoeg goede reizigers te bezitten, men moet deze behoorlijk te werk kunnen stellen, men moet ze behoorlijk kunnen gebruiken en spelen en 't Is vooral hierin, dat de grootste vooruitgang aan te stippen valt. Nogmaals mogen wy hier melding maken van het gezegde van den heer Ernest Duray van Ecaussines «De liefhebber komt voor meer dan de helft in de overwinningen zijner duiven! hetgeen beteekent dat hij wie zijn rei zigers oordeelkundig weet te spelen, meestal de schoonste lauweren oogst. Benevens de opkomst van het wedu- wéstelsel zijn er talrijke andere midde len uitgevonden, om de vlucht by de duiven te verhaasten.. Al de trukjes en geheimpjes hier op sommen; die door sommige liefheb bers in het werk gesteld worden, zou ons te ver leiden; ten andere, hierover bestaan boeken en brochuren genoeg Sommige liefhebbers zyn verwonderd over de prachtuitslagen van enkel» sportmakkers en hun verbazing is des te grooter, wanneer ze zien en onder vinden dat andere heden, die zuiver met dezelfde rassen spelen, maar on mogelijk in de prijzen geraken. Is dat geen klaarblijkend bewijs genoeg, dat de eerste meer op de hoogte zijn van het spel, dat zij over kennissen en mid delen beschikken, om hun duiven har der te doen vliegen? Waarom is het, dat onze bijzonder ste spelers in zoo grooten getale naar het weduwenschapspel zijn overgeloo- pen Voor hun gemak? Zoo pretendee- ren ze te minste, maar in den grond, omdat zij ondervonden dat door toepas sing dezer methode, de duiven beter en vaster vliegen. Kort na den oorlog wa ren het op de fondvluchten steeds de zelfde namen, die op uitslagen voot- kwamen, de namen van die uitzonder lijken. die 't weduwenschap het eerst uitbuitten; maar nu deze speelwijze zoowat algemeen geworden is, hebben de uitslagen eveneens eene merklijke wijziging ondergaan. Zeker zullen er altijd meesters bo ven meesters zijn, doch vast zullen deze die in de moderne verbeteringen en kunstgrepen de anderen weten vooruit te loopen, er gewoonlijk 't best bjj varen. Streven wij dus ook meer en meer mede met den stroom van den voor uitgang, trachten wij ons zooveel mo gelijk in 't kunstig vak der duivenlief- hebberij te volmaken; volgen wij meer en meer de moderne aanpassingen en speelmethoden; zooniet, worden wij door anderen overvleugeld CARLO. Nadruk verboden. Te Luik heeft een internationale athletiekmeeting plaats gehad, die onze nationale krachten in strijd bracht met vertegenwoordigende ploe gen uit Zwitserland en Frankrijk. Voegen wij hier onmiddellijk aan toe dat Frankrijk voor de gelegenheid en eens te meer tweede rangskrachten in lijn stelde, wat zeker kan betreurd worden. Het is inderdaad den jong- sten tijd gebleken, dat onze athleten al meer en meer op dreef komen en dat wij in diverse vakken van kracht zijn de Fransche athleten het hoofd te bieden. Komen wij echter op den wedstrijd zelf terug. Eens te meer hebben onze jongens geschitterd. Wij behaalden inderdaad op 13 verschillende wed strijden 8 eerste prijzen en 4 tweede prijzen en wonnen tenslotte dan ook den drielandenkamp. Bij deze gelegenheid zagen wij den Bruggeling Saelens in besten vorm. Hij haalde vóór den Europeeschen sprinter, den Zwitser Hoenni, den palm weg van 100 en 200 m, en ver wezenlijkte daarbij fraaie tijden. Niet alle weken loopt men inderdaad een 100 m. in een tijd van 10 7/10. Naast Saelens moet onmiddellijk Mostert worden genoemd. De Brusse laar behaalde zijn tiende overwinning in een maand. Deze maal was hij den Franschman Hansenne de baas en overklaste overtuigend zijn moedigen tegenstrever. Met den dag ook verbetert de Unio nist Schroeven, die bij elke gelegen heid zijn superioriteit over den Gen tenaar Van Rumst betuigt over 5000 m. Te Luik wist hij eveneens knap eerste te eindigen voor de Zwitsers Thomme en Muller. Aangenaam verraste ons verder de nieuweling Diamant, die werkelijk van klas wordt, alhoewel hij nog junior is. Hij won de 400 m. in den tijd van 51 sek. vóór den Zwitser Neuenschwan- der en den Franschman Samoze. Sedert lang veroverden wij ook in het hoogspringen een eerste plaats op een internationale meeting. De Belg Buxant won het met 1 m. 80 van zyn vreemde tegenstrevers, een prestatie die te onderstrepen valt. Tenslotte won Bosnians de 400 m. hordenloopen in een tijd (55 s. 4/10) die vergeleken met de prestaties van de Amerikanen te Parijs ver beneden peil staat. Onze jongens wonnen tenslotte den wedstrijd dank zij de estafettekoers 2 x 400, 200 n 100 m., waarbij Saelens, Guthy, Smet, Siroul, Diamant, Braeck- man zich onderscheidden. Het is de eerste overwinning, door ons nationaal team behaald in een drielanden wedstrijd Wij feliciteeren het dan ook harte lijk. Het feit dat de jongeren als Saelens, Diamant en Braeckman de besten on der de besten waren, getuigt dan ook voor een nog zonniger toekomst. TANNER. De wereldkampioenschappen wielrij- den staan vóór de deur en worden met bijzondere belangstelling verbeid. Op het oogenblik, dat die regelen verschijnen zijn de schiftingsreeksen voor de snelheidskampioenschappen, die tè Milaan plaats grijpen, reeds achter den rug. Meer dan waarschijnlijk zullen Scherens en Van Vliet weer eens de finaal betiwsten. Beide sterke ren ners hebben hun aanhangers en hou den er voor het oogenblik een beste konditie op na. We geven nochtans Van Vliet, die het voordeel van de jeugd heeft, onze voorkeur. Bij de liefhebbers geven we onze landgenooten Gosselin en Hen- drickx geen schijn van kans en de Hollander Derksen met den Italiaan Astolfi lijken ons de twee renners, die het meest kans hebben om den zoo fel begeerden titel te veroveren. Ook een kampioenschap voor ach tervolging komt op het programma voor. Karei Kaers was aangeduid ge worden om ons land te vertegenwoor digen, maar in extremis heeft de I.em- pische reus van deelneming afgezien omdat hij zioh niet genoegzaam in forme» voelt om kansen op zege te hebben. De Gentenaar De Kuyssc'ner, die als reserve aangeduid werd, zal Kaers vervangen en we mogen ervan verzekerd zijn, dat hy zich zal deen gelden. We gelooven nochtans niet, dat hy sterk genoeg is om er de groote lavo- rieten van dit achtervolgingsnummer, den Hollander Klink en den Fransch man Aimar er onder te houden. De kampioenschappen halve-fond be loven ons een spannenden strijd te brengen en we zyn waarlijk bcni :uwd wat de Belgen Michaux en Meuleman zullen verrichten. Beiden hebben on' betwistbaar klas en kunnen aange naam verrassen. Onze voorkeur gaat nochtans naar Metize en Lohman of de twee Duitschers bij wien het vast en zeker niet ontbreekt aan onder vinding. Al die proeven worden op de Vi- gorellibaan te Milaan betwist, terwijl de wegkampioenschappen te Varèse, op 2 en 3 September zullen doorgaan. Het allergrootste belang wordt hier aan gehecht omdat België een beste kans heeft twee titels te veroveren, namelijk bij de liefhebbers en bij d« «profs». De huidige wereldkampioen Marcel Kint vertrekt als groot favoriet en niettegenstaande het chauvinisme "an de Italianen den wedstrijd kan beïn vloeden, moet onze landgenoot trots alles machtig genoeg zijn om zege\ ie rend te besluiten. In den beroepsrennerskoers. die en kele dagen geleden te Zottegem d- or- ging, toonde Kint zich effenaf on weerstaanbaar, zoodat hij paraat is om den grooten strijd aan te binden. Als gevaarlijkste tegenstrevers mo'den we in de eerste plaats den Italiaan Bartali vernoemen, den Franschman Speicher en den Zwitser Egli, terwijl we ook niet onze drie andere verte genwoordigers Van Overberghe, Dis- seaux en Ritserveldt mogen onder schatten. De liefhebbers met Van Overloop, Geus. Wuytack en Keteleer hebben een primakans omdat naast Geus, de kampioen der liefhebbers, drie bekende juniors aan de vertreklijn zullen ko men. We kunnen toch niet nalaten een woord kritiek uit te oefenen, niet op de waarde van de verkozen renners, maar wel op de manier, waarop net liefhebberschap in ons land opgevat wordt. Pas waren de juniors verkozen voor Varèse of ze veegden netjes hun voe ten aan de liefhebberskategorie en betwistten den eenen wedstrijd na den anderen bij de juniors. Zoo won Van Overloop in een paar dagen twee koersen en trok daarvoor rond de 800 frank. Men noemt dat amateurisme! De ware liefhebbeis, die zich gansch het jaar ingespannen heb ben om hun selektie af te dwingen voor Varèse mogen thuis blijven daar ze verdrongen worden door renners, die gemiddeld een 500 fr. per week verdienen. We herhalen het. We hebben niets tegen de keuze, maar wel tegen net principe hoe het woord liefhebberij opgevat wordt. We hebben gehoord, dat de Belgi sche wielerbond over die kwestie een speciale bijeenkomst zal houden en laat ons hopen, dat beslissingen ge troffen worden, die algemeene be vrediging schenken. LOUIS. «Cis JSCS: Kameraden, bij een uitstapje naar deze prachtige soc'ilistische verwezen lijking, brengt een bezoek aan het cafc-restavrant Het Zwemstadium uitgebaat door de koöperatieve Vooruit van Mechclen. en waar ge drank en eten kunt bekomen aan zeer t billijke prijzen

Voor Allen | 1939 | | pagina 5