Fartijnieuws van het Arr. AALST Eottegiem Aalst BESTE GELUKWENSEN 1965 iet vergeten Onkerzele 0 Voor alle B.S.P.-af delingen en leden Verantwoordelijk uitgever REDANT CESAR, Rozenstraat 7 te Hotstade Stof tot nadenken Onze twee parlementairen, onze Provinciale Raads leden, Burgemeesters, Schepenen en Gemeenteraadsleden, wensen bij deze voor het jaar 1985 het beste aan al de lezers van ons weekblad Voor Allen Zij danken bij deze ook wederkerig voor de hen zo 'Y talrijk toegestuurde gelukwensen. DE B.S.P. Het praatje van de week Nieuwjaar TONEEL OP 'T ZOLDERKEN FAKKELTHEATER Nieuwe woonwijk achter kasteel Geerinckx B.S.P. Wijkklub «Burgemeester Alfred Nichels» B.S.P. Vermeerdering aantal schepenen uitgesteld Vestiging van nieuw meubelbedrijf te Aalst Bloei van de Socialistische Toneelbond K.L.V. Industriëlen, handelaars en sympathisanten Gelukkig Nieuwjaar Waar staan wc begin 1965 Als een jaar is heengelopenzorgt in een massa gevallen voor fabrieken willen nationaliseren dan tuurt men eens om met bet een hogere uitkering bij genees- zoals dat in Engeland bestaat, doel af te wegen wat het verlo- kundige verzorging en een ganse Maar wij zijn in Belgic niet al pen jaar wel als resultaat heeft reeks kostelijke specialiteiten ver- leen meester. Wc zouden elektri- gebracht. Inzake politiek moeten krijgen we nu voor de geringe citeit en gas willen zien leveren we nu vooral echter wat verder prijs van 22 F. aan veel lager tarief. In Engeland achteruitkijken omdat we het Met de nieuwe fiscale wetgeving zijn dat staatsdiensten, maar zie jaar 1965 ingaan, t.t.z. het jaar gaan de kleinen nu eens minder van de parlementaire verkie/in- betalen en de groten wat méér. gen. Een volle regeringstermijn Toen de C.V.P.-liberale regering van vier jaar is haast vervlogen de baas was bleek 400 miljoen F eii wat heeft ons zulks gebracht reeds genoeg te zijn voor het ver De federatie der B.S.P.-afdelingen wenst aan al onze aangesloten B.S.P.-leden en aan al onze lezers van «Voor Allen veel geluk en voorspoed voor het jaar 1965. HET BESTUUR. als oogst van onze regeringsdeel name? Regeren vergt moed en die re gering heeft werkelijk de moei lijkste problemen durven aanvat ten. Denken we aan de taairege ling, de Waals-Vlaamse verhou dingen, het aansnijden van de be sprekingen inzake grondwetsher ziening. Dat alles heeft zeker zün belang, maar voor de arheiders- daar zijn de socialisten meester van dat land. Kiezers, maakt in 1965 ook eens de B.S.P. veel sterker in België en ook hier zult ge prachtige ver lenen van studiebeurzen voor de beteringen beleven voor arbeider verderstuderende jeugd. Onze so cialistische minister bracht dat cp 706 miljoen voor 1965, zodat het verlenen van studiebeurzen nu veel ruimer wordt opgevat. Wij, socialisten, zouden natuur lijk nog méér willen. We zouden een totaal kosteloze geneeskun dige verzorging willen invoeren en boer en middenstander. Het jaar 1965 zou dan niet alleen dat jaar zijn waarin voor het eerst de arbeiders drie weken betaald ver lof gaan genieten met vijf we ken uitbetaald loon. maar het zou tevens het beginjaar zijn van diepgaande socialistische hervor- BSP wel zou gaan om verder met «De Rode Vaan» heeft het nog eens over de vorming van het schepencollege en weet natuurlijk weer alles best ln verband met de stadszaken. Volgens R. D.S., die het artikel schreef, behield de BSP beter het voorzitterschap van de COO dan dit te rullen met een bijkomend schepenambt. Zoals men weet behouden wij nog dit voorzitterschap. Het bijkomend schepenambt, indien het door het parlement wordt gestemd, zal naar de OVP gaan. Wat RDS niet be let, nogal tegenstrijdig met zich zelf, er uit te flappen: «In elk ge val geeft dit nieuw gebeuren ons stof tot nadenken over hoever de mingen ten bate van geheel het Belgische volk. Senator Van der Bruggen Dieudonné. voor iedereen. Dat is zo in Enge- klasse blijken die problemen toch land, maar daar zijn de socialls- niet primordiaal te zijn. Het komt ten gans alléén de baas. We zou er voor de socialisten op aan do den de kolenmijnen en de staal- zekerheid te hebben dat meil noch in het Vlaams noch in het Frans door de kapitalisten zal uitgebuit worden. Het bijzonderste werk van die regering heeft er in bestaan eersl en vooral te zorgen voor de wel stand van het volk. Eaten we eens enkele aspecten hiervan na gaan. Het is voor de B.S.P. altijd een grote eer geweest steeds vooraf te hebben gezorgd voor de gepen sioneerden. Wel zie, sedert 1961 zijn de socialisten mee aan het bewind en het: Pensioen van de echtparen steeg van 36.000 naar 43.000 F. Voor de alleenstaanden ging hel pensioen van 24.600 F naar 31.175 F. Het «eduwenpensioen steeg van 18.450 F naar 26.875 F. Als een man nu 65 jaar gewor den is en zfjn pensioen aanvraagt en zijn vrouw werkte ook regel matig lot haar 60 jaar en beiden vragen het pensioen als alleen staande aan, dan genieten ze geen 43.000 F maar wel tweemaal 31.175 F. het is te zeggen maxi mum 62.350 F per jaar. De rege ring is nu weer bezig met te wer ken aan een nieuw wetsontwerp waarbij de pensioenen nogmaals met een schijf van 1.000 F ver hoogd zullen worden. Dat komt zeker in voege begin 1965. Ook de pensioenen der mijn werkers, der bedienden en der zelfstandigen werden verhoogd. Ook de vergoedingen van de oud- strijders. oorlogsinvaliden, ge- brekkigen en verminkten werden fel verbeterd. Het kindergeld steeg van 450 F naar 511 F voor Voila, er Is weer een Jaar voor bij. Als optimisten gaat iedereen nu iedereen het beste wensen, een goede gezondheid, veel centen, enz. Niet dat die wensen daarom gemeend zijn. maar dat hoort zo. Trouwens wensen zijn zeer goed koop en ge toont er uw goed hart mee en uw vriendelijk karakter keep smiling. In aandoenlijke discours zullen politici en hooggeplaatste geeste lijken oproepen doen tot vrede, solidariteit, broederlijkheid en dies meer. Zo nodig laten ze zich daarbij fotografiëren met een kindje op de arm of een witte duif ln de hand zo een foto doet het nog altijd bij een groot gedeelte van de massa. Kritlkas- ters en subversieve elementen be denken daarbij dat deze mensen in de praktijk meer blijken te houden van huil finantlëie belan gen dan aan de schone theoriën die ze verkopen. Als we zin hebben Nieuwjaar te tot we wel eens goesting hebben om op zwier te gaan, we zullen ze dan op doen. H.V.H. v.z Kultnuropboiiu ACHT IRENHIT Stationsplein Zaterdag 16 januari 1965 op voering van OOEIENACHT. MENEER MAM ItK door het Antwerpse Inkom: 20 F Doek te 20 h. Onder de auspiciën van het ministerie van Nationale Op voeding en Kuituur. de CVP te kunnen besturen, want. men mag tenslotte toch niet uit het oog verliezen, dat de CVP als grootste verliezer uit de Jongste verkiezingen kwam en dus in feite zeer bescheiden had mogen zijn». Indien ln dit alles stof tot na denken zit dan zou RDS wel eens een ernstig herseninspanning mo gen doen. Dan zou hij zich de vraag mogen stellen of de onder handelingspositie van de BSP niet sterker zou zijn geweest mits zij over acht of negen gemeenteraads leden had beschikt. Dit kon in dien de Communistische partij hier te Aalst zich had onthouden van het indienen van een kanslo ze lijst in de plaats van duizend stemmen verloren te werpen. Zon der deze lijst had de Volksunie slechts drie in de plaats van vier verkozenen geteld en had de BSP die slechts twee stemmen tekort kwam voor haar achtste zetel, er misschien negen of evenveel als de CVP geteld. Wat RDS ogenschijn lijk niet wil zien is dat hij er heeft toe bijgedragen de CVP in een sleutelpositie te plaatsen die meebrengt dat zij met gelijk wel ke andere partij kon besturen. Trouwens wat wil RDS eigen lijk? Dat de BSP zich zou terug trekken in een oppositie die in al le opzichten steriel zou zijn? Ziet hij liever een bestuur van CVP en PVV ol van CVP en Een grote bouwonderneming koestert het plan achter het Kas teel van Verdoemenis (Geerinckx) een groot aantal flatwoningen in hoogbouw op te richten. Zij zou den omringd zijn van een groen- zone waartoe het park en kasteel van Geerinckx zelf zouden beho ren. De appartementen zouden voor huurkoop bestemd zijn. Deze nieuwe uitbreiding van de mooie wijk van de Boudewijnlaan blijkt een goede beurt te zullen maken. De firma in kwestie zou er zich op toeleggen te bouwen binnen het bereik van de kleinere beurzen. Bij gebrek aan beters zou het verkeerd zijn dit privaatinitiatief te dwars bomen. Het is wellicht van aard druk uit te oefenen op de al te hoge grondprijzen in de stad. Toch blijft het ons inziens een finan ciële onderneming die aan de be wuste firma zal moeten opbren gen. Wat er ons toe noopt eens te meer vast te stellen dat de sociale woningbouw een collectieve be hoefte is geworden die door de ge meenschap zelf zou moeten ter hand worden genomen. De B.S.P staat dan ook een wetgevend werk voor dat de Staat en de gemeen ten beter zou wapenen om op een snelle, afdoende wijze en mits re delijke vergoedingen, bouwgronden te naasten. Zaterdag Jongstleden zat een grote menigte genodigden aan de dis, tijdens ons 7e traditioneel kerstfeest. Her, werd een sukses over de ganse iijn. ..Qhzc ere-voorzitter Brik Nichels dankte de aanwezigen voor hun Wijk van getrouwheid en schets te in het kort de huidige toestand ln onze wtjkclub. De talrijke aanwezigen lieten zich de -spijzen, bereid door ónze Volksunie? Is dat de fameuze Nichels ■chiiivintr naar ttnfcs die hii smaken. Deze laatste werd dan rfc£mtlaf* ook door onze leden op een har- De bevolking van de stad de teUJk applaus ontvangen, bijzon- arbeiders in het bijzonder en hei Jjer voor haar bereidwilli^ield tot stadspersoneel evenzeer denkeu er het bereiden, dei lekkcie spijzen, anders over dan RDS die telkens Nadien ging men over tot de uit naam van de massa wil sp:-r*- -*ne.ize ktatfikize tombola en werd - - er tot 5 uur in de morgen gedanst ner dicht tegen zich te trekken. Zo heen en weer wiegen in het schemerlicht denken we plots «en dat op mijn Jaren» maar we voe len ons jong, vergeten onze zor gen en bekommernissen en genie ten van het ogenblik. Hebben we daarentegen Juist geen zin om uit te gaan dan zul len we rustig thuis blijven en een boek lezen of in ons bed krui pen Onze centen zuilen we sparen het eerste kind en van 794 F naar vieren doen we best niet over al lOrtO F en 1250 F voor hel vierde die dingen te piekeren en gaan we kind env naanrelane de WfHid beter pinten drinken, of Martini. En P leeftijd. 0ok we voor vljffrankstuk- nit „T-5 ,1 ver" hen voor de Juke-box en, gezien L-i. a voor het le we niet meer behoren tot de ca sino. ifet gewaarborgd weekloon tegorie van de teenagers kiezen staat aan 80 t.li. van uw ver- we zorgvuldig de tango's uit. Deze dienste. We zitten volop in de bieden het voordeel een geringe 11- winter, wal denken de bouwwer- chamelijke inspanning te ver kers die warmpjes achter de stoof pn en -de gelegenheid zijn part- zitten over de verstvergoeding Eaat ze maar buiten koeken bak ken, nietwaar De werkloosheid Is verdwenen. Fr is werk overal en voor ieder een. We moeten zelfs veel vreem de arbeiders aanvoeren. Het nationaal inkomen steeg in 1963 met 4 t.h. en in 1964 met 5 t.h. hetgeen wel klaar en duide lijk weergeert de gezonde tred van onze economische evolutie. Het houwen van ijieuvve fabrie ken in Luxemburg, in de Bori- nage. in Erembodegem en langs het kanaal van Gent naar Ter- neuzen, enz. zijn een waarborg voor de stevige economische ex pansie van het land. De Ionen van het slaatsperso- ncel werden aangepast. Er greep in de staatsseetor een herwaar dering plaats van het openbaar ambl. Dat alles zal aan de schal- kist voor het jaar 1965 alléén méér dan 10 miljard frank kos ten. (1(1 miljard frank dat bete kent de waarde van 20 duizend hutzen van 1/2 miljoen elk.) We weten het wel dat men dik werf zegt: maar ja. spreek ons- eens over het stijgen der prijzen. W?el ja, die stegen in de laatste drie jaren met 7 t.h. maar de lo nen, dank zij de heilzame wer king van het ABVV. gingen met 20 t.h. naar omhoog ook op drie jaar tijd. Inzake beroepsziekten is men veel breder geworden en de zo gevaarlijke stoflong der mijnwer kers werd eindelijk als beroeps - «dnkto «riten*. De vat U*tarH»n Aan al onze lezers en lezeressen van ons weekblad «Voor Allen» wensen wij een gelukkig en voor spoedig nieuwjaar, als dank aan onze trouwe lezers scheuken wij als Kerstgeschenk twee afzonder ken maar in tijd van klezln» moet vaststellen hoe weinig vat hij er op heeft De arbeidersbeweging en de linkse krachten worden niet ge diend met koud en warm blazen tegelijk, zoals RDS dit doet ln «De Rode Vaan». De enige mogelijke bestuursfomiule ln het belang van onze bevolking is wel degelijk de ze tussen BSP en CVP. Tenslotte komt het op het pro gramma aan en het programma van deze coalitie is in alle opzich ten vooruitstrevend dank zij de BSP en ook dank zij de toenemen de invloed van de Christen wer- kersbeweging binnen de OVP. Dat RDS dus duidelijk weze in de plaats van stelselmatig te probe ren het vertrouwen te schokken in de socialistische arbeidersbewe ging van onze streek. Dat hij dus zonder cmhaal er voor uitkome dat, de BSP het bur- lljke prijzen van 100 F leder, bons gemeesterschap het voorzitter- - - - - schap van de COO en het sche penambt van Onderwijs, Cultuur en Sport had moeten prijs geven en zich in de oppositie terugtrek ken. Dat zou tenminste duidelij ke taal zijn. Wij durven er echter aan twijfelen of zelfs de lezers van «De Rode Vaan» met zo'n stellingname zouden Instemmen. Het wetsontwerp van de Minis ter van Binnenlandse Zaken strek kende tot het verlenen van de mo- geliIkheid een bijkomend schepen- geldig in Coop. De winnaars zullen hun bon met de post ontvangen. Deze prijzen worden genoemd als volgt: De Gauquler Urbaln en tweede Lafourt Robert. Gelieve aandachtig uw «Voor Allen» te le zen, want de winnaars zullen eiin verschijnen. Onze bakschleting is een waar sukses geworden en het heefi niet aan kampioenen ontbroken die er tot de laatste stuiver de spanning hebben ingehouden. Iedereen wil de de eerste prijs wegkapen maar i het was ten slotte onze makker ColUjns Roger die met eerste prijs en de mooiste beker weg was. De i anderen hebben zich waarlijk op de bak laten kloppen. Nochtans Bravo «V Wü ia A aiuppcu. «ocm»u» - jn te rlo,htê„ de ontVOOg- De afdeling Goeferdinge bracht J het .«ft nbt" tonFni u tIe gemeenten, kwam op 22 decem- maar het geett niet jongens, in b Kamer van Volksver- 't kort krijgt ge allen revanche tege„woordigers. Minister Otlson Houdt u daarom in forme en komi st£de vast sdat elm wetsontwerp maar oefenen op ons baksken. zowcl rechts als links op tegen- Het bestuur van de propaganda- strHdi»e gevoelen.-, werd onthaald club wenst ook langs deze weg een datJ hii er „een politieke bed.ee- gelukklg nieuwjaar aan al zijn1 - leden, alsook aan onze socialisti sche vrouwenbond en laat ons ho pen dat het nieuwe Jaar ons de zelfde vooruitgang mag geven van verleden jaar. Het b'stuur ons 8 nieuwe lezers aan voor het weekblad «Voor Allen-. Hofstade bleef niet ten achter en bracht ons ook 8 lëzers aan. De afdeling Moorsel spande echter de kroon en bracht ais aan: 11 nieuwe le zers voor het weekblad «Voor Al- len» en vier nieuwe B.S.P-leden. Wie doet er nog mee en steeds maar beter? Het Actiecomité B.S.P. li B.S.P.-afdelingen hebt ge reeds uw nieuwe zegels besteld (januari-zegels en gewoon B.S.I'.-zegel). U moet die bestellen aan Kd Senator VAN DER BRUGGEN DIEUDONNE, Trotsstraat 7, Geraardsbergen. '2i Hebt ge reeds de afdracht van uw bijdrage gestort tot en met einde 1964. 3) Betaal uw Voor Allen alle maanden aan de federatie. HET ARRONPISSEMENTSBESTUUR lingen "mee had doch slechts ln liet. belang van de gemeenten wenste te handelen. Hij was dan ook de mening toegedaan dat het beter was dit ontwerp opnieuw naar de commissie te verwijzen, temeer daar een aantal nieuwe amendementen werden ingediend. De Kamercommissie zal het ont werp diensvolgens na 1-j januari opnieuw in behandeling nemen. Het Is vooralsnog niet mogelijk te zeggen of dit een begrafenis van het bijkomend schepenambt d.m wel een uitstel van enkele maan- den betekent. Een belangrijk meubelbedrijt in West-Vlaanderen gevestigd zou i uitbreiding zoeken te Aalst en 011- derhandelingen voeren met het j oog op de vestiging van een der- gtSiJk «adv jü *8»ter, en gefuifd. De kinderen van onze leden wer den nog bedacht met een kerst pakket, hun aangeboden door ge zellin Leontine Nichels, terwij onze oud jog eveneens een prachtig geschenk kregen. We houden er hier bijzonder aan een woordje van dank te richten aan al onze leden die medegehol- pen hebben aan het sukses dat we mochten boeken, dus hartelijk dank aan allen De feesten zijn nu voorbij en weer staan we paraat voor de grote strijd van morgen om de B.S.P.. onze partij, naar de over winning te brengen Kameraden en gezellinnen, we verwachten D allen cp de eerstvol gende algemene ledenvergadering, waarvoor we U tijdig zullen ver wittigen. I.D.N. Kunst-Licht en Vrijheid ken de met zijn jongste opvoering van Pic-Nic een belangrijk sukses. Unaniem waren de verklaringen van de toeschouwers, waaronder vertegenwoordigers van andere to neelmaatschappijen, dat de socia listische toneelbond zich ontwik keld heeft tot een der beste ama- teurtoneelvereuigingen van de stad en ln dit opzicht mede aan de spits staat. Het is inderdaad een feit dat K.L.V. een bloeipe riode kent. Thans is de toneelbond bezig twee eenakters in te stude ren waaraan 15 spelende leden met daarbij verschillende technïe- kers nog betrokken zijn. Het be treft. Tot heden niet terugge keerd door Philip Jonhson en Orpheus dcor Frans Verrcyt. Het eerste stuk wordt geregiseerd door Walter Boni, het tweede door Robert Devoghel Beide eenakters komen voor het voetlicht van de stadsschouwburg op 17 en 21 ja nuari. Indien U ons met een gift of naturaprijs wil bedenken, wendt U rot een van onze bestuursleden Tombeur Joseph. Spoelstraat 27 Bascour Victor. Keizerlijke plaats 66 - de Kerpei Luc, Llndenstraat, 42 - V.D. broeck Mare. Nieuwbeek- straat 112 - De Smet Albert. Lam- brechtstraat 20. Aan alle partijgenoten en lezer» van Voor Allenwenst het bi- stuur van de B.S.P.-Aalst, het al lerbeste voor 1955 voorspoed en geluk voor leder afzonderlijk en vrede en vooruitgang van het so- ciah«Me foor m«m.

Voor Allen | 1965 | | pagina 3