Velxeke Uurrooster der in werking zijnde diensten De geneesheren tegen de socialistische poliklinieken Zottegem POLIKLINIEK AALST St.-Kamielstraat 10 - Tel. 053/ 24139. POLIKLINIEK GERAARDSBERGEN - Vredestraat 41 - Tel. 054 42.368. POLIKLINIEK ZOTTEGEM, De Colfmaeckersiraat. 11. Tel. 09 701.395. POLIKLINIEK NINOVE, Geraardsbergsestraat 117 - TeL 054 32.695. POLIKLINIEK DENDERLEEUW. Sportstraat - Tel. 053/ 66.347. Wat eisen de dokters nu Wij kapiiuleren niet! Onze wens Nagekomen prijzen van onze grote kerstdagtombola 1964 Hei praatje van de week Crisis van de jeugdbeweging Seriekaarting NATIONALE FEDERATIE DER VERMINKTEN VAN ARBEID EN VREDE TONEEL OP 'T ZOLDERKEN FAKKELTHEATER •4 V O O ilint' Dagen en uren der consultaties: elke (kinderdag van 8.30-12 u. elke dinsdag van 15.30-17.30 u. Dienst: Radiografie Oor-, Neus-, Keelziekten Waterorganen Vrouwenziekten Optiek (brillen en gehoorapparaten) Inspuitingen dn verzorgingen (in de kliniek) Verzorgingen ten huize Laboratorium Elektrische geneeskunde (mas sages - bestralingen) elke woensdag van 9-10.30 u. elke donderdag van 17-18 u. elke maandag van 9.30-12 u. elke donderdag van 16.30-18 U. alle dagen van 8.30-10 u. op afspraak. alle werkdagen op afspraak, alle werkdagen op afspraak. Algemene geneeskunde Radiografie Zenuwziekten Oor-, Neus-, Keelziekten Tandheelkunde alle voormiddagen van 10-11 u; uitgezonderd de woensdag van 17-18 u. alle dinsdagen van 8.30-11.30 u. elke donderdag v. 14.30-15.30 u. elke dinsdag van 13.30-14.15 u. elke maandag van 9-12 u; elke woensdag van 9-12 u. en van 14-16 u; elke vrijdag van 17-19.30 u. elke dinsdag van 17.30-18,30 u. elke woensdag van 1120-15 u. Vrouwenziekten Optiek (brillen en gehoorapparaten) Elektrische geneesdienst (mas sages en bestralingen) Inspuitingen en verzorgingen (in de kliniek) Verzorgen ten huize alle werkdagen van 9-10 u. elke maandag van 15-19.30 u: elke woensdag van 17-19.30 u; elke vrijdag van 9-11 u. elke maandag van 16-17 u. elke dinsdag ven 10 10.30 u. alle werkdagen op afspraak. alle werkdagen van 8.30-10 u. op afspraak. Algemene geneeskunde Tandheelkunde Zenuwziekten Oor-, Neus-, Keelziekten Optiek (brillen en gehoorapparaten) Huisverpleging elke donderdag van 15-16 u. op afspraak. Inwendige ziekten Tandheelkunde Oor-, Neus-, Keelziekten Verpleging ten huize Optiek normen en elke zaterdag van 9-11 u. elke dinsdag van 9-12 u; elke donderdag van 9-12 u en van 16-19 u; eScc zaterdag van 9-12 u. elke' dinsdag van 14.30-15-15 u. op afspraak. elite woensdag van 9-11 u, Algemene geneeskunde Inwendige ziekten Verpleging ten huize... alle werkdagen van 30.30-11.30 uur en van 17.30-18.30 u; uit gezonderd de dinsdag-, donder dag- en en zaterdagnamiddag, elke donderdag van 16-18.30 U. op afspraak. Door de reeds gereputeerde Syndikale Kamers der Geneeshe ren werd einde november een aktie ingezet tegen de gezond heidsinstellingen. Het verloop de zer dokterskampagne heeft echter duidelijk aan het licht gebracht, dat het vooral tegen de socialis tische poliklinieken gaat. Het opzet der Syndikale Ka mers der Geneesheren is duide lijk. Zij willen de socialistische poliklinieken, die hun aangeslo tenen kosteloos of tegen een kleine tussenkomst verzorgen, uitschakelen. Zij willen -een kon- kurrent», die hun teugelloze geld- eisen in de weg staat, verwijde ren. definitief fnuiken. Ook onze poliklinieken BOND MOYSON, In de arrondissemen ten Aalst-Oudenaarde, zijn het mikpunt dezer doklersaktie ge worden. Sedert half december 1964 reeds werd de normale ge neeskundige werking onzer instel lingen daardoor gevoelig verlamd Overmoedig geworden door de gedane tegemoetkomingen tijdens hun april,staking, trachten zij de hand te leggen op onze polikli nieken. Zij eisen noch min noch meer dat onze poliklinieken op houden de leden van Bond Moy- son kosteloos te behandelen. Wij zouden onze leden dezelfde dure tarieven dienen op te leggen, als deze, die zij in hun privaat ka binet toepassen. Dit betekent dat onze socialis tische leden-patiënten, in plaats var de gematigde opleg van 20 F per raadpleging socialist, nu 30, 00, 75 en meer F zouden dienen bij te betalen, naargelang de specialist, of zorgen die ze in on ze poliklinieken genieten. Het bestuur- onzer poliklinieken heeft kordaat geweigerd deze a- sociale dokterseis in te willigen Wettelijk is deze eis trouwens niet gerechtvaardigdwant de wet heeft geen verplichting inge steld tussenkomst van de zieken te eisen. Iedere geneesheer, in zijn pri vaat kabinet, doet daarmee wat hij wil. Elke polikliniek doet eveneens wat zij wil. Sommige geneesheren, werk zaam in onze poliklinieken BOND MOYSON, meendefi echter de met ons bestuur afgesloten werk- overeenkomst eigenmachtig te moeten negeren. Zij eisten zelfs, boven het in voege zijnde mati gingsticket, van onze patiënten hogere opleggelden. Het bestuur onzer poliklinieken kon dit onmogelijk dulden. Het zag zich genoodzaakt de dokters, die aldus eenzijdig hun overeen komst met onze poliklinieken ver braken, toegang tot onze instel lingen te ontzeggen. Wij blijven baas in eigen huls. De dokters van onze poliklinieken worden goed, zelfs zeer goed gehonoreerd. De kosteloze verzorging van on ze leden in onze poliklinieken had geen enkele invloed op hun ho noraria. In dit opzicht is de houding dezer geneesheren onbe grijpelijk. Ze lieten zich echter, misschien onder bedreiging, mee slepen door de leiders van de Syndikale Geneesherenkamers. Onze betrokken dokters weten, beter dan wie ook, dat dc socia listische poliklinieken altijd een doorn in het oog geweest zijn van de geneesheren die... er niet in werken. Zij vergeten dat de poliklinieken er kwamen omdat de konservatieve dokters geen overeenkomsten met onze mutua liteiten wilden. Omdat deze kort zichtige geneesheren op bekrom pen wijze weigerden de goede ge neeskunde in het bereik te bren gen van de arbeiders, de onbe- middelden... Indien de geneesheren der Syn dikale Kamers menen het leven en bestaan onzer poliklinieken onmogelijk te moeten maken om zelf de vrije hand te krijgen, dan vergissen ze zich. Ze vergissen zich deerlijk. Hun aanvallen op onze socialistische poliklinieken en hun pogingen om ze uit te schakelen en te vernietigen, gaan meer dan ooit voorheen de noodzakelijkheid van een forfaitaire geneesdienst of een Nationale Gezondheids dienst in ons land vooropstellen. Zij vergeten dat onze polikli nieken gebouwd werden dank zij de reusachtige inspanningen en solidariteit van de arbeiders die, stukje voor stukje, langs de weg hunner maandelijkse amtuali- teitsbijdrage, de bouwfondsen daartoe bijeenspaaartiea. Zij vergeten vooral dat deze poliklinieken er zijn voor onze arbeiders en niet voor de dokters. Onze arbeiders zullen hun bezit met hand en tand verdedigen. Zij waren solidair om ze te bouwen, ze zijn solidair om ze te ver dedigen. Wij beseffen heel goed da.t /ele patiënten, in behandeling bij dokters in onze poliklinieken, door dit dokterskonflikt in grote moeilijkheden verkeren. Hun ge ven wij de raad vertrouwen te blijven stellen in onze demico- muiualistische werken en zich te wenden tot onze diensten voor algemene geneeskunde, die ge- cend bleven. Er zijn gelukkig nog geneeshe ren, die van gezond verstand ge tuigen en naast hun medische taak. ook de sociale rol va n liun beroep hebben begrepen. Zij zijn in onze poliklinieken, op hun post gebleven. Hun houding is des te prijzens waardiger ais men weet met wel ke poujadistlsehe methodes de Svndikale Kamers der geneeshe ren hen onder druk willen zetten. Met. hen, en met geneesheren die vrij willen blijven en niet gedomineerd willen worden door Syndikale Kamers, zullen wij de werking onzer poliklinieken ntet alleen voortzetten, maar zelfs uit breiden en verbeteren. De socialistische poliklinieken blij van hun opdracht vervullen: de beste geneeskunde kosteloos ia het bereik brengen van iedereen! ROGER OTTF. Opnieuw ls een (aar voorbij en zijn wil meteen éeu nieuw Jaar ingetreden. Wensen werden elkaar toege stuurd en laten wij hopen dat ve le zeer oprecht en gemeend zijn, doch al te vaak zijn vele een lou tere gewoonte geworden. Reeds In ons nummer van verle den week hebben alle socialistische organisaties een gelukkig en voor spoedig Jaar gewenst aan alle le den en aan alle nict-leden, in het algemeen aan elke Inwoner der ge meente. Dat vele wensen steunen op lou tere formaliteit is een feit, en dat politici d« politiek misbruiken om eigen belang, werd in Velzeke door de C.V.p nogmaals bewezen. BIJ de'verkiezing van 11 oktober 1964 beeft de meerderheid der Vel- GEWEST AALST Wint de prijs der BSP-afdeling Mere 1. De Punt Kamiel, Koutergat- straat. Mere. 2. Van Horebeke Benoit, Bosstr. 87, Mere. GEWEST GERAARDSBERGEN Wint de prijs Gemeenteraadslid De Visscher Robert, Idegem 3. Eeckhout Marcel, Dries, Ide gem. Wint de prijs Gemeenteraadslid De Paepe, Idegem 4. De Blander August, Ninoveweg 12, Idegem. GEWEST HERZELE Wint de prijs der BSP-afdeling Erembodegem 5. Cammercnan Jan, Kerkhof- baan 45. Erembodegem. 6. D'Haeseleer Louis, Ninovestr., 65, Erembodegem. 7. Van der Helst Hilda, Steenweg op Ninove 135, Erembodegem. Wint de prijs Gemeenteraadslid De Smiaels Alice, Haaltert 8. Van Cauwenberghe Frans, Buil 42, Haaltert. zeekse kiezers het zesjarig C.V.P.- beleid afgekeurd, en de wens uit gedrukt dat de andere partijen de gemeente zouden besturen, wij so cialisten, wonnen 134 stemmen of 1 zetel bij, dit betekent dat onze politiek goedgekeurd werd. Wat nu na 1 januari 1665? Nor maal volgens de wet moet het nieuw bestuur hst bewind ln han den nemen, doch de C.V.p. heeft- er anders over geoordeeld. ZIJ ver menen dat; 1) De werken aan de weg Velzeke- Strijpen nog een tijd kunnen wachten. 2) De wachthuizen voor autobus sen er nog niet mogen komen. 3) Geen personeel mag tewerkge steld worden. In andere woorden, alles moet geblokkeerd en lamgelegd worden, omdat hun persoontje niet meer mag optreden als alleenlieerschan. Nu, waarde lezers, zult u zich afvragen wat in feite ls gebeurd. De C.V.P. meent dat er bedrog ge pleegd werd bij de verkiezingen. Deze werden echter door de be stendige deputatie goedgekeurd in zitting van 27 november 1964 en maar eerst zijn de besluiten op 26 december 1964 ten gemeentehuize toegekomen. Opnieuw kunnen wij ons de vraag stellen, waarom die grote tussenperiode Met deze goedkeuring gaat de C.V.P. niet akkoord en is ln be- rc>3p bij de Raad van State gegaan. Hun enig doel, Velzeke nog lan ger ln een verward bestuur te la ten en alle werken zoveel mogelijk saboteren, opdat zij nadien de schuld op de socialisten zouden kunnen schuiven Dit ls, waarde inwoners, dn ech te nieuwjaarswens van de C.V.P. voor de gemeente Velzeke. Onze wens, deze der B.S.P., is, van Velzeke een vooruitstrevende gemeente te maken, van Velzeke een bloeiende gemeente te maken. Alle Inwoners gelijkstellen, van welke gedachte of overtuiging zij ook mogen zijn. Ten dienste van de gemeenschap voor het belang van eenieder. Nogmaals onze beete wensen voor 1966 vanwege Uc socialistische partij-afdelnig Velzeke. r.v sekretar'.s, De Boile Duel en Zullen de Jeugdbewegingen, on der Invloed van de tijdsomstan digheden verdwijnen? Inderdaad ls het een algemeen verschijnsel dat de jeugdgroepcringen. vooral wan neer het gaat om kinderen van meer dan 14 Jaar hun ledenaantal zien slinken. Dit geldt voor de katholieke, de socialistische of de andere Jeugdorganisaties. De oorzaken van deze crisis van de Jetigdbeweging zijn van diver se aard. lien van de bijzonderste redenen is toch ongetwijfeld het feit dat de kinderen die middel baar of technisch onderwijs door lopen er niet meer de nodige tijd toe hebben wegens de overbelas ting van de leerprogramma's. Dit verschijnsel zal zeker nog toene men wegens de verlenging van de leerplicht tot 16 Jaar. Ook kunnen de Jeugdbewegingen de kinderen nu veel minder bieden als vroeger. Zo verliezen bij voor beeld de trektochten grotendeels hun aantrekkingskracht lu een tijd dat bijna iedereen over een auto beschikt. In plaats van de specifieke Jeugdbeweging bestaat thans een grotere behoefte aan kulturele en pollteke groeperingen voor de jon geren. Van socialistische zijde ver vullen de jongsocialisten aldus een belangrijke taak bij de politieke scholing van de Jonge mensen. Ook de kulturele zijde wordt er niet verwaarloosd. Voordrachten, debatavonden en toneel worden regelmatig georganiseerd. Zo zijn de jongsocialisten een jongerenor ganisatie, aangepast aan de huidi ge tijd. ItVH Op zaterdag 23 Januari 1966 grote seriekaarting in het Aehturenhuis, Stationplein 3 Zottegem. Alle series aan 100 F. Begin te 19 u. stipt. v.z w. Kultnuropbomv ACHTIRENHMS Sta( Ion splein Zaterdag 16 januari 1965 op voering van GOEIENACHT. meneer maseur door het Antwerpss Iukom: 20 F. Doek te 20 h. Onder de auspiciën van het ministerie van Nationale Op voeding en Kuituur. In ons vorig nummer gaven we kennis van het feit dat inge volge de stijging van liet index cijfer, de tegemoetkomingen als mede ('e staat van behoefte in toepassing i>ij het Fonds der Ge brekkigen en Verminkten, vanaf 1 januari 1965 met 2,5 t.h. zouden verhoogd worden. Dit heeft voor gevolg dat de jaarlijkse tegemoetkomingen naargelang het percentage blij vende ongeschikt lie id er als volgt zullen uitzien ALGEMEEN GEVAL Blijvende Jaarlijkse ongeschiktheid tegemoetkoming 30 t.h. 5.709 F 35 6.660 F 40 7.612 F 45 8.563 F 50 9.515 F 65 10.466 F 60 12.408 F 65 14.300 F 70 16.324 F 75 17.499 F 80 1 9.976 F 85 21.505 F 90 22.770 F 95 26.334 F 100 31.240 F GEHUWDE MANNEN 80 t.h. 20.680 F 85 21.972 F 90 23.760 F 96 27.797 F 100 31.900 F De staat van behoefte wordt diensvolgens aangepast als volgt: De behoeftige toestand wordt niet vereist voor de gebrekkige leerlingen of leerjongens (-meis jes). Deze bekomen dus de te gemoetkoming, ongeacht hun in komen of dat van hun ouders Behoeftig zijn 1. De werkende gebrekkige wier persoonlijk bruto-inkomen de vol gende bedragen niet overschrijdt: a. vanaf 21 jaar of gehuwd min derjarig 44.000 (man) en 32.890 'vrouw). 25 96o" 18 t0t 21 Jaar 34 650 en 16 390* H tot 18 Jaar: 22 000 En 2. De andere gebrekkigen, wier jaarlijkse bestaansmiddelen, on geacht de aard en de oorsprong ervan, dc volgende bedragen niet overschrijden a) voor de gehuwden en voor de weduwnaars of gedivorceerdcn met ongehuwde kinderen ten las te jrersoonlijke inkomsten plus eventueel deze van de echtgeno te (echtgenoot) en van de kin deren ten laste) 32.120 voor de gebrekkige aelf 9.900 voor de eehtgenojojtfe) 7.040 per ongehuwd kind ten laste. b) voor de meerderjarige ©nge- huwden en voor de weduwnaars of gedivorceerdcn aoivder onge huwde kinderen ten laste, die al leen wonen, met hun ouders, ln gezinsverband, of gehospitali seerd Persoonlijke inkomsten 28.050 F. c) voor de minderjarige onge huwd en, die met hun ouders sa menwonen. in gezinsverhand, of gehospitaliseerd (persoonlijke in komsten plus deze van de ouders en de kinderen ten laste van de ouders) 32.120 F voor het gezinshoofd 9.900 F voor de echtgenote 7.040 F voor elk ongehuwd kind laste 7.040 F voor de aanvrager. OPMERKINGEN Wanneer beide echtgenoten als werkende gebrekkigen een aan vraag om tegemoetkoming indie nen, wordt de aanvraag van de man afgehandeld als sub. 1 en deze van de vrouw als sub. 2. Voor dc gehuwde vrouw, uit sluitend huishoudster, die een aanvraag om tegemoetkoming in dient en wie een blijvende ar beidsongeschiktheid van ten min ste 50 t.h. wordt toegekend, wor den de 2/3 van de in aanmerking gekomen inkomsten vrijgesteld. Voor de gehuwde mannen die niet feitelijk, noch van tafel en bed gescheiden zijn, en die als uiiet werkende gebrekkiger een blijvende arbeidsongeschiktheid hebben van 66 t.h. of van 80 t.h. als «werkende gebrekkige», wor den de 2/3 van het inkomen vrij gesteld. Wc vestigen er nogmaals de aandacht op, dat ieder geval van afwijzing, afschaffing en vermin derde tegemoetkoming WEGENS BESTAANSMIDDELEN voor de genieters van de Dienst der Gebrekkigen en Verminkten genomen van 1 januari 1984 tot 31 december 1964, kunnen her zien worden. Vergeet nimmer dat de Natio nale Federatie der Verminkten van Arbeid en Vrede... ai uw problemen oplost: al uw vragen beantwoordt: in alle omstandigheden ten uwen dienste staat. ajJc-t is daarom dat n zonder verwijl moet aansluiten bij de NFVAV, vereniging gesticht door gehandikapten, voor gehandikap- ten. De sekretaris. Van der Linden Fran*

Voor Allen | 1965 | | pagina 2