Ifafsiade Socialist zijn is go B.S.P. is best! Hillegem Mei e Elene Lede Erembode^em Haaltert Onkerzele Nieuwerkerken Verslag van de gemeenteraad van 2 januari 1965 Zitdag voor sociaal dienstbetoon Gemeenteraadszitting Bond Moyson Mosselfeest in café „De Welkom" Kosteloze tombola „Voor Allen" - Elene Bond Moyson Bestratingswerken Bond Moyson Gemeenteraadszitting Trekking tombola Koffiefeest Nog het schandaal van de Molenbeek Sociaal dienstbetoon Gemeenteraadszitting van 12 januari Gij zijt geklasseerd Raar... en toch waar 1965-1970 - Een gemeentebe: B.S.P. O O R A l L E N Voor de eerste keer vergaderde cle nieuwe gemeenteraad op 2-1-65 lien zeer talrijke publieke opkomst zorgde voor de nodige stemming. Do gemeenteraadsleden namen cm 2.3 uur plaats achter de (ronde) tafel, en de kitting kon beginnen. De drie nieuwelingen: Dokter Ma- german, Arthur De Winne en Va lere Ottevaere bij het begin een beetje onwennig voelden zich daarna dadelijk gerust gesteld. Onmiddellijk werd door raadslid Leroy aan Ta lloen de vraag gesteld hoe het kwam dat er nu geen zit plaatsen voorzien waren voor list publiek. Burgemeester (nu nog) Talloen gebaarde zich van krom men haas en mompelde iets van: «Ik kan het niet gebeteren!» Wan neer hij bewust van zijn waardig heid. in zijn burgemee.ster3zetel zit kan het hem weinig schelen dat de mensen moeten rechtstaan. Enkele slimmerikken die dachten het ei van Colombus gevonden te hebben trachtten in café Gemeentehuis een stoel te bemachtigen, maar... ze kwamen bedrogen uit! Madame had de eer en het genoegen haar café te sluiten... tot meerdere eer en glorie van de burgemeester! Hoe jammer voor zulke intelligente lie den. Volgende punten stonden op de dagorde: 1) Kennisgeving aan de gemeen teraad van de geldigverklaring van de gemeenteraadsverkiezing van 11-10-1964. Om niet te langdradig te zijn wensen we later op dit punt terug te komen. Een zaak moeten we toch zeggen: we bewonderen de wilskracht en de ambitie van klachtenneerleggers Leon Eeman, Maurits De Latte en Jozef Beckaert maar beamen met raadslid Leroy dat hun klachten een klachten een monument van domheid zijn, groter dan de grootste steenezel. 2) Installatie van de nieuwe ge meenteraadsleden. Eedaflegging. Alvorens dit punt af te handelen werd een brief afgelezen waarin raadslid Georges De Backer, bode der kristene ziekenkas, zijn ont slag meedeelt. Zijn plaats wordt ingenomen door de eerste plaats vervanger van lijst nr 1: Valere Ottevaere. Is mijnheer De Backer het hen als een kuddeschaap braafjes in het gareel van Talloen te blijven of speelt de beschermen de hand van Aalst hier weer een rol? In leder geval heeft de partij van Talloen hier wéfer een lelijke streep 'door haar rekening en brokkelt ze stilaan maar zeker af. Hierna werd de gebuikelijke eed door leder gemeovberatmolitl afge legd. 3) Opmaken van de voorrangs- lijst van de raadsleden. Dit pro forma werd vlug afge handeld. 4^ 'Verkiezing'van de schepenen. Eedaflegging. Werden verkozen tot schepenen: Frans Leroy. eerste schepen met 5 stemmen. Kameraad Jules Tuyt- schaever. tweede schepen met 9 stemmen. Aan beide nieuw verko zen schepenen een welgemeend pro ficiat. Nadat de nieuwe schepenen de nodige formaliteiten vervuld hadf tien,"was het hoog tijd dat de onde garde ook zijn duit in het zakje deed. Raadslid Miel sprong recht en eiste dat iedereen ging zitten zoals het moest; «Ik zit gaarne op mijn plaats zei Miel» en hij begon onrustig heen en weer te draven. Talloen die zich aan dergelijk ver toon niet verwacht had trachtte Miel te sussen maar dat pakte niet. Nu wilde schepen Leroy van geen wijken meer weten en de plaatsen werden reglementair ingenomen. Tot groot plezier van het talrijk publiek bleek toen dat Miel moest blijven zitten waar hij plaats ge nomen had. Met een gezicht dat straalde van geluk en voldoening zette Miel zich op zijn oude plaats neer en daarmee was het circusnummer af. 5) Kennisgeving van de huidige stand na de openverklaring der plaats van grafmaker. Bespreking. Iedereen keek de kat uit de boom. Talloen lachte in zijn vuist. Nu ging het komen. De eerste struikelblok voor de nieuwe sche penen en gemeenteraadsloden. Waar Talloen niet op rekende was: Wie een put graaft voor een an der valt er soms zelf in. Het is niet het schepencollege dat de verant woordelijkheid draagt, maar wel de burgemeester zelf als hoofd van de politie. Talloen zelf moet hier zijn verantwoordelijkheid opnemen en deze niet op andermans rug schui ven. 6) Kennisgeving van de huidige stand van het bundel betreffende verbeteringswerken aan Merenhoek en Lavenderstraat. De zoveel besproken baan uit 1855 (lees goed) waarmede de par tij van Talloen zoveel miserie ge kend heeft kwam weer voor de pin nen. Iedereen verwachtte zich ten minste aan de goedkeuring van de provincie, maar niets daarvan! Nu kwamen de bewijzen op tafel dat hun berucht kiesmanifest maar ijdele en magere beloften waren. Het bundel, reeds 12 maal terug gekregen en heropgestuurd werd de 13e maal teruggestuurd van pro vincie naar gemeente en bijna vol ledig afgekeurd!!! Dat is de waarheid omtrent de Merenhoek en Lavenderstraat. 7) Medisch schooltoezicht. Op aandringen van raadslid dok ter Magerman wordt dit punt ver daagd. 8) Kennisgeven van een schrij ven van de h. Richard De Paepe. betreffende ophalen huisvuil. De Paepe vroeg 3<MX> F verhoging om het vuil op zijn eigen balt te storten. Waarom heeft hij dan geen vermindering gegeven voor de tijd dat hij het in Hillegem kon etorlen? Schepene Leroy maakte er korte metten mee en verwees een voudig naar he kontrakt tussen de gemeente en De Paepe dat moet nageleefd worden. Hierop werd de zitting gesloten. Etn feit staat vast: de oude garde heeft niet veel in de pap te brok ken; hun boterhamekens van voor de verkiezingen moeten hen zwaar op de maag liggen. Kd. De Belsmaeker Armand, zo pas beëdigd in zijn 2e ambtsperio de als burgemeester van de ge meente Denderleeuw houdt een zit dag voor sociaal dienstbetoon op zaterdag 16 januari 1965 te 3 uur. Personen welke moeilijkheden zouden ondervinden met hun pen sioen, kinderbijslagen, belastings- wezen, enz., enz. zullen er alle nut- tiige inlichtingen betreffende hun geval kunnen bekomen, en zal er in de mate van het mogelijke een gunstige oplossing kunnen voor behouden werden. Het BoP-bestuur Hillegem. Voor de eerste maal in 1965 heeft tie raad vergaderd onder het voorzitterschap van de burgemees ter. Als eerste punt was er de in stallatie van de nieuwe raadsleden, tl° eedaflegging en de aanstelling. Vervolgens werd er overgegaan tot de rangorde der gemeenteraadsle den waarna de verkiezing en eedaf legging der schepenen plaats had. Hot kollege van burgemeester en schepenen is dus hetzelfde geble ven van vroeger. De heer Necke- broeck Cyriel werd verkozen als eerste schepen en de heer De Groot Alois als tweede, telkenma le met 7 stemmen tegen vier ont houdingen. Het lasten'cohier betreffende liet ophalen van het huisvuil moest van ambtswege aangevuld worden, vermits enkele gegevens ontbraken bv. het gewicht mag niet meer dan 30 kg bedragen. Ook zal het afha len thanr de zaterdag gebeuren, in plaats van de vrijdag. Op de dagorde werd dringend een punt opgenomen vanwege de COO aangaande het verhuren van c4 n .-tuk iandbouwland: Na de verkiezing van? de schepe nen en de eedaflegging deed de burgemeester een oproep tot de raad tot samenwerking voor het welzijn van de bevolking. Wij socialisten hebben altijd ge ijverd en «uilen- altijd blijven ijveren voor de belangen van de bevolking. Tegen dergelijke punten op de dagorde van de gemeenteraad zullen wij nooit stemmen. Maar voor ons is de wegenbouw het noodzakelijkste dat moet verwe zenlijkt worden. Het is schandalig dat de werkmensen van Broek, Bock en Nijverheidsstraat nog al tijd door de modder moeten ploe teren om zich naar liet station van Ede te begeven. Dat duurt nu al jaren en na verschillende rekla- m a ties van onzetwege heeft nog geen enkel CVP -bestuur er iets voor gedaan, 't Is te hopen dat het thans gebeurt. Verder is het de plicht van het schepencollege om, om verdere uit breiding van de gemeente in de hand te werken, de nog niet ver- narde wegen zo spoedig mogelijk te laten maken. Daarmede zou eveneens de prijs van de bouw grond, die de laatste tijd in onze gemeente door het tekort aan bouwgrond fantastisch hoog war en nog altijd stijgt, in de toekomst kunnen dalen. Voor het ogenblik is het voor een werkman blijkbaar onmogelijk zich cën stuk bouwgrond aan te schaffen Dat noemen wij iets doen voor het welzijn van de bevolking. D.M. en D.S. De zitdag van de «Dienst voor Sociale- en Middenstandszaken gehouden door kd Coppz, zal doorgaan op maandag 16 januari 1965 van 14.30 h tot 15.30' li. bij De Groot Frans, Magers'traat 1C9. Zaterdag 16.1.65 bij kd. Tausse Rcné Bon Ides della Failleplein 15. Begin om 19 u. Laat u inschrij ven. TREKKING JANUARI 1965 Kd. Vermassen Jozef, Leopold III straat 6 wint bon 50 F winkelwaren te kopen bij kd. Van Audenhove Havmond, Riikbos 6. Kd. Ronckhout Michel wint fles wijn af te halen bij kd Tansse René Dorp 15. De zitdag van de «Dienst voor Sociale- en Middenstandszaken», gehouden door kd Copp.z, zal doorgaan op maandag 18 januari 19-85 \an 9 tot 10 h, bij impent August. Heiplasweg 2. Het nieuwe gemeentebestuur van Erembodegeni is nog niet geïnstal leerd en reeds krijgen ze voldoe ning op tussenkomsten bij de Mi nister van Openbare Werken, sinds vele maanden plande de oude ge meenteraad de verbetering van de Europaiaan aan de Brusselse Steenweg en de Driehoekstraat op Terjoden. Plans werden opgesteld, ontwerpen werden voor de gemeen teraad gebracht, doch tot hiertoe wachtte men op de goedkeuring door de Minister van Openbare Werken. Nu kwamen onze volksver tegenwoordiger Bert Van Hoorick en liet provincieraadslid Brik Ni- chels tussen bij de Minister en al les was in kannen en kruiken. Ver leden week kreeg gemeenteraadslid Freddy Pyyck (toekomstig schepen van Openbare Werken) dan ook volgend schrijven van de Minister: Ministerie Openbare Werken, De Minister. (Residence Palace). Wetstraat, 155 Brussel 4. de 30-11-1964. Waarde vriend Met veel genoegen deel ik U mede dat ik ingevolge uw tus senkomst, heden de principiële belofte van staatsusbsidies ver leende voor de riolerings- en be straf ingswerken in de buurtwe gen Europalaan en Driehoek straat te Erembodegem. Mijn Departement zal in prin cipe voor 620.000 F tussenkomen lil de kosten van deze werken. Do bundel zal langs de admini stratieve weg aan het opdracht gevend bestuur worden toegezon den, zodat binnenkort tot de openbare aanbesteding kail over gegaan worden. Hartelijke groeten. G. BOHY Aan de heer F. PUCK. Brusselsebaan 90, Erembodegem. Daarmee is de Europalaan en de Driehoeksstraat werkelijk uit liet slop. De werken zullen zo vlug mo gelijk toegewezen worden zodat uiteindelijk bij het nieuwe jaar de beide straten zullen verfraaien. De B.S.P. Erembodegem heeft de wind in de zeilen. Proficiat aan al deze vrienden die meegeholpen hebben om deze toelage te kunnen bekomen. Voor al dank aan Kabinetsattaehé Brik Nicheis en Volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick. FREDDI PUCK. Gemeenteraadslid De zitdag van de «Dienst voor Sociale- en Middensta'ndszaken», gehouden door kd Coppez zal door gaan op maandag 18 januari 1965 van 13.30 tot 14 uur bij Georges Kindermans, Molenkouter, 7. De eedaflegging der li gemeente raadsleden. De herkiezing der schepenen. Ie schepen Dierickx H. 8 stemmen De Maels Alice 1 stem Cromphout Alfons l stem 1 blanco. 2e schepen De Leenheer G. 9 stemmeni De Maels Alice 1 stem Cromphnut l stem. Op zondag 10 januari had de trekking van onze jaarlijkse tom bola plaats. Eerst hield volksverte genwoordiger Bert Van Hoorick een spreekbeurt. Na de spreekbeurt van volksver tegenwoordiger Van Hoorick zijn wij onmiddellijk met de trekking van de tombola begonnen. Kameraad De Pelsimackér André dankte onze gezellin Alice voor de prachtige tombola die zij bijeenge bracht had. Hier volgen de winnende num mers 2869 2749 1£96 2989 3216 1232 1294 3340 2542 1852 1878 2082 2399 1775 2893 2966 1236 2076 2142 1570 2776 1361 1932 33.36 1693 2816 2331 1269 1283 1805 1744 10-52 1665 1240 2256 2681 3336 1858 3381 2378 3196 1469 13-59 1568 1328 2933 3153 1993 2920 2919 30-74 2956 1283 3297 1944 2357 2217 3345 .2032 1233 2320 3317 2883 1195 1539 3048 2835 1547 3114 1140 1010 2755 3239 2252 1158 3272 1955 1329 3043 3311 2834 3044 1942 3320 1780 2181 1144 1728 2047 1686 2983 2772 1833 1149 1313 2135 2912 2:69 2117 2925 2568 2496 1891 1388 1781 2529 3364 2798 1514 2264 3207 1174 3353 2924 1177 1277 2054 2352 1235 1525 Omslagen GOO 153 562 579 413 338 396 199 149 390 504 518 28 481 552 392 471 512 103 411 382 510 490 591 343 462 595 388 122 288 Het bestuur van de BSP Onker zele nodigt al zijn vrouwelijke le den uit tot de koffietafel welke doorgaat op zaterdag 23 januari 1965 om 7.30 u. avonds in hst Volkshuis.. Uitnodigingen zullen verzonden worden.. De vriendinnen gelieven hun kaart binnen te bren gen voor woensdagavond 20 janua ri. Er zijn slipdrarrers van cle burge meester oie blijk reven, ener zeer weinig verantwoorde!ijkbeicUzin te bercliikkf 11. Immers die heren, ne men net niet meer zo nauw met de waarheid, en gaan onbeschaamd vertellen, dat de toestand van cte Molenbeek, de schuld is van Re- clant. (vreeral eens). Volgens die heren aan de bevol king trachten wijs te maken, is na het overlijden van de he r Frans Daelman, schepen van Ooenbare Werken. Redant aangesteld in de ze funktie, zou Redant de vrijge komen grond verkocht hebben, en stonden die werken volledig onder toezicht van Redant. Kurieus he! dat wanneer er iets verkeerd gaat, steeds maar Reclant de zondebok blijkt te zijn. Wat is er nu in dit geval ge beurt. Na het overlijden van de schepen van Openbare Werken, was men eerst cle mening toegedaan, tot aan de verkiezingen een nieuwe sche pen aan te stellen. Men heelt daarvan afgezien, omdat men al dus noodgedwongen Redant moest aanstellen als schepen van Open bare Werken, en dat mocht in geen geval. Dan maar eenvoudig het oudste gemeenteraadslid genomen, die ccn liberaal was, en wel Hilai- re Coudron. Deze met zijn 86 jaar kon die f-uuktie niet uitoefenen, en deze werd dan in zijn plaats waargenomen door de burgemees ter. Iedereen die niet ziende blind is, weet dat, bij het minste werk je cl at moest worden uitgevoerd de burgemeester alle dagen op die werken te vinden was. Vandaar nogal dikwijls eens, cle roep, dat alles maar dan ook alles, door de burgemeester gedaan werd. Wat dan ook sommige fanatieke lingen ertoe verleidde te zeggen dat sommige werken werden uitgevoerd op kosten van de burgemeester. Wie do groacl verkccht heeft, dat zal uitkomen, wees daarvan overtuigd. Wat cle toestanden betreft van de Molenbeek, zal binnen een paar maanden eerst goed voelbaar zijn, voor de daarrond wonende mensen, hoe groot de schade wel zal zijn. Praktisch alle huizen die nooit water in hun kelder hadden, die nen nu vast te stellen, dat zij hun kelder niet meer kunnen gebrui ken. De huizen van de heer Tillon Felix staan regelmatig tot op cle hoogte van de vloer omringd met water, de weiden van cle heer Key- m°ulcn, en deze gebruikt door Mi chel Coppens, geraken totaal ver zuurd. terwijl de oude loop omge toverd is in een der smerigste vuil nisbelten die men zich indenken kan en tevens een welkome verza melplaat; is van alle soorten onge dierte, waarbij de daarrondliggencle huizen en hun inwoners heel wat last ondervinden. Verleden week was het zelfs zo errr met de overstroming clat, cle grónden clie nooit of nooit onder water stonden nu ook overspoeld werden, met al nadelige gevolgen eraan verbonden. Dat men aan de bevolking zwart op wit. bewijst, clat die wer ken uitgevoerd zijn, onder cle ver antwoordelijkheid van Roclant. Dat men het bewijs levert dat Redant do grond verkocht heeft. Wij vra gen werkelijk nists liever, maar 'het gaat niet nietwaar mijne heren. Zij zijn zelfs zo stompzinnig, dat zij niet een begrijpen clat zij door l.un zotte verklaring ons gelijk ge ven in die zin, clat zij daardoor de bevestiging geven dat cle groncl werdt .verkocht. Dat zij daardoor de grote oorzaak zijn van de steeds bij le minste regenval weerkeren de overstromingen. Dac zij cle oor zaak zijn van het vormen van cle smerige vuilnisbelt en dat zij te vens oorzaak z'jn, clat latten en ar»der ongedierte de inwoners ern stige schade toebrengen. Zes jaar lang hebban zij zich be ijvert de socialisten met alle schul den te overladen, wanneer zij stommiteiten begingen. Redant was steeds de zondebok, en zij hebben er bij cle bevolking mee gewonnen. Vandaag echter be gint diezelfde bevolking het ver keerde ervan in te zien maar het is te laat. Zij moeten nu de zware gevolgen dragen. Nog een trosken druiven en het is ook weeral ver geten. SERGEANT Antoine De uitdagen voor sociaal dienst betoon gaan door: Elke dinsdag van 19 tot 20 n. bij kd. Redant Cesar Rozenstr. 7. Elke donderdagavond van 19 tot 20 vi. en elke zondagvoormiddag van 10 tot 12 vt. in het Volkshuis Café Simonie». Molenkouter 2. Het sociaal dienstbetoon is vol ledig kosteloos en vrij voor ieder een en gaat door in samen werking met onze parlementairen Bert Ven Hoorick en senator Dieudonné Van der Bruggen. Voor de eerste gemeenteraads zitting van de nieuwe verkezenen waren een 15-tal toeschouwers in dc zaal tegenwoordig. Burgemeester Meuleman opende tie vergadering en wenste de ge meenteraadsleden welkom. Op dr. Daem na, wa3 de gemeen teraad voltallig. Vervolgens werd overgegaan tot het afhandelen van de dagorde: 1Nazicht der geloofsbrieven en geldigverklaring der machtsbekle ding van de nieuw gekozen ge nu enteraadsleden. 2. Eedaflegging en aanstelling der gemeenteraadsleden. Volgende leden legden achtereenvolgens de eed af: de hh. Meuleman, aVn Landuyt, Peerlinck, Hooghuys, Roelandt, Rrnneboog, Raes, De Sutter, De Winter, Crouckaert. 3. Verkiezing, eedaflegging en aanstelling van de schepenen. De heren De Sutter en De Winter werden respektievelijk ais eerste en tweede schepenen' verkozen. De burgemeester nam hem de eed af. Hij dankte vervolgens de voormali ge schepenen Van Landuyt en Peerlinck voor hun toewijding en medewerking tijdens de voorbije zes jaar. Ons raadslid Hooghuys vroeg het woord en hield onderstaande toe spraak: Mijne heren, in naam van de B.S.P.-fraktie feliciteer ik <je heren Meuleman, Dg. Sutter en De Win ter met hun aanstelling als res pektievelijk burgemeester, eerste en tweede schepen. Wij hopen dat ze samen gedurende de komende zes jaar een fair en onpartijdig be leid voor de gemeente zullen voe ren. M:t fair beleid bedoel ik respekt voo- de argumenten van de tegen partijen, met onpartijdig beieid bedoel ik een beleid wars van elk favoritisme want ingevolge de absolute C.V.P. meerderheid in de raad is het gevaar voor favoritis me en unilateraal beleid niet denkbeeldig. Het is ten andere daarom, mijne heren, dat ik meen u er te mogen aan herinneren dat de C.V.P. wel 7 zetels doch slechts 1.508 stem men behaalde, terwijl de andere partijen samen met 1.802 stem men slechts 4 zetels verwierven. 1.509 tegen 1.803 betekent in fei te 5 tegen 6. Te Nieuwerkerke zijn echter een enorm aantal stemmen verloren gegaan. Daardoor komt het d it de weergave in de gemeen teraad niet in overeenstemming is met d» wil van het kiezerskorps, en daardoor komt het ook dat een minderheid gaat besturen over een meerderheid. Ik denk dat de C.V.P -raadsleden het ons waarschiinlijk niet ten kwade zullen duiden indien wij af en toe hun aandacht zullen ves tige od dit eigenaardig versajgbjsel. Wij B.S.P. hebben het voornemen de zaken to behartigen zoa's het hoort. Misschien zullen wij wel eens met de schoen op de tafel slaan desniettemin hopen wit dat de raadszitt iugen in een geest van wederzijds begrip zullen doorgaan. Ik dank u. 4. Herziening der presentiegelden voor de gemeenteraadsleden. De zitpennlngen weiden op 200 F ge bracht t 5. Uitbaten van de schoolauto- busdienst - aanvullende beschik kingen. Op dit punt zullen wij la ter in een meer uitgebreid artikel terugkomen. GEHEIME ZITTING 6. Benoeming van een gemeen- tebediende ln vervangin» van mej De Pauw Zoë. Mevr. Ottoy-Schin- ekaert werd verkozen met' 8 tegen 1 voor mevr. 'Meuleman-Lmmans. Het bestuur Uit het verslag over de gemeen teraadszitting van U 12/1964 dat vorige week in Voor Allenver scheen, hebt gij kunnen opmaken dat het er tijdens genoemde zit - ting nogal gestoven heeft ons ge meenteraadslid, kd Roelandt heeft, als wij het zo mogen zeggen, ei» burgemeseter in het haar gezeten. Dat zulks de burgemeester niet me- ging blijkt uit het feit dat hij meer dan eens met verheven steni de lastige klant trachtte te over donderen. Toen hij na herhaalde pogingen, er niet gelukte om onze vriend Roelandt, in het hoekske te dmringen, riep hij «Mijnheer Roe landt, gij zijt geklasseerd!» geen rekening houdt met de argu menten van de oppositie, schijnt wel eens te vergeten dat een ge meenteraadslid optreedt als afge vaardigde van eeri partij en vaak' in opdracht handelt of interpelleert Daarom kunnen wij niet aanvaar den dat in de gemeenteraad kren kende woorden worden ditgespro- ken. Wi.i zuilen in geen geval nog dulden dat aantijgingen, van aard om gemeenteraadsleden in het openbaar te krenken, tijdens de zittingen worden geuit. Hooghuys Edgard Het zal degene die de verkie zingsuitslagen van nabij heeft ge volgd zeker niet ontgaan zijn dat de CVP met 1508 stemmen 7 zetels heeft behaald terwijl de andere partijen (BSP. PVV, Kommunisten en Gemeentebelangen) samen 1802 stemmen totaliseerden en slechts 4 zetels in de wacht sleepten Zij zullen ook vastgesteld hebben dat er een enorm aantal stemmen ver loren is gegaan (Lijst Gemeentebe langen 336, Kommunisten 188) en dan hebben ze zich wellicht afge vraagd of er niet iets mank loopt met het Belgisch systeem van kie zen. Het is overduidelijk en wij ho pen dat de heren Burgemeseter en CVP-gemeenteradasleden dit ook zullen beseffen: de CVP heeft met haar 7 zetels weliswaar de meer- dlerheid in de gemeenteraad, maar met haar 1508 stemmen staan ze ver in de minderheid ten over staan van de 1802 der andere par tijen. Dat is dan één van de rede nen waarom wij, socialisten zin nens zijn een hardnekkige oppo sitie te voeren. Op 31 december 1934 stuursperiode van de raad vekozen in 1358, t- betekent evenwel dat z nieuwe burgemeester c ning is benoemd en schreven eed niet hee de huldig» burgemees dienst blijft, tot dat schepenkollege is verket nieuwe gemeenteraad. De personen verkoz meenteraadslid op 11.] uen aangesteld als gem lid tijdens de eerste raadszi.ting van janua deze zitting wordt e: overgegaan tot de aan. eon nieuw schepenko door de laatste geme r kiezingen en daaruit ende overeenkomst tu en B.S.P. te Mcorsel is Het huidig schepenkc dron O. (Van Gijsegju breeht H.) heeft in dagen in to passing va) gemeentelijke komptal j de begroting 1965 ir ontvangsten en uitgav op te stellen. Zoals we deelden in een vorig ar ontwerp een echt mis 933.000 F meer uitgave vangsten. De aanwezige der witte partij li ebbe 1 werp goedgekeurd, albe I wisten dat dergelijk c geen zegen kan krijg hogere overheid. Hun 1 ongetwijfeld liet nieuw veel mogelijk moeilij berokkenen. Doch volgens de rege' gezond administratief 1 de begroting in evenwi legd. Een gemeentebe zich aan die dwingende onttrekken, t.enzij het dat het zich in de vol mogelijkheid bevindt, eigen middelen te be betekent de alschaftfin niet-onontbeerlijke en gende uitgaven en gebt net invoeren van nieuw gen. Wellicht zitten er werp nog wel posten kunnen geschrapt wori ze totaal nieuw zijn e led:» verantwoord, vooi financiële toestand onz te weinig schitterend lr ontbreekt sommige me: gemeenteraad aan moi paalde aanvragen af vooral ten overstaan v tiek der tegenstrevers i opzichte van een ve stemmenverlies. De enige manier om van de begroting 1935 i Jen is dus nieuwe, bel) te voeren rn-sitfere De opbrengst van de hi Dreef zal in geen gen Dat zal ons schepenkoili geweten hebben, doel hebben laten weten I slechte kiezers hiervan i dragen, doch ook de j hun evenredig- deel die j talen. Uw laatste dagoj j gemeenteraadszitting v evenals de opgemaakte heeiït duidelijk bewez slappelingen zijt. U ktn schien politiek rteeksp dat staat u vrij. U zul uen zeggen, zie er is nu bestuur. Wij zullen de ben om nieuwe belasti voeren, zowel ais in 19: beletten nieuwe belasti voeren, die niet nodig elk geval ds kapitaalk zullen het meest diene len. Wij socialisten vrezen niet want wij staan 1 van de bevolking, ons onze gemeente op kort modern uitzicht te ge' zonder winstbejag. Wc willen er onze herinneren dat ons f: raai schepenkolltge 1 voorbije jaren ep derge onze gemeentelijke sc heeft verwaarloosd en b we klaslokalen te botr van de uitgaven (zelfs met de sts-atstoelagen) gemeente als Moorsel, niet te dragen zijn. I durven beweren dat 1 ontvolking van onze tegengehouden worden, tijdig ingegrepen dan w met een paar houder vanaf geweest. Wij zullen ons uiterst om op de grove flatei's varen politiekers te hers Belangrijke algemeni ring op zaterdag 16;1.05 in het lokaal.

Voor Allen | 1965 | | pagina 4