Boeken voor lOaxcestei&ftite LENING 19(5-1970-1976 pi SL DE FAKKEL MARY FOLKES geslachtsleven Een gelukkig geslachtsleven Partisaan Nadejda Vijf minuien vijf jaar De gesel van de rijzende zon De vruchf en de boom INSCHRIJVING van maandag 18 januari tot dinsdag 2 februari 1965 UITGIFTEPRIJS 995 frank per obligatie van 1000 frank - ,r.. Een gelukkig D. dëmeyerT V EVEN EEN LACH J2 O K ALLEN KONINKRIJK BELLUL MINISTERIE VAN FINANCIEN RENTE. 0,15 's Jaara vanaf 25 .januari 1065 tot 24 juli 1370; 6,50 's jaars vanaf 25 juli 1970 tot 24 juli 1976. EFFECTEN. Toonderobligaties van 1 000, 5 000, 10 000, 50 000 en 100 000 frank, voorzien van 12 rentecoupons betaalbaar op 25 juli van de Jaren 1965 en 1976. INSCHRIJVINGEN OP NAAM. Mogelijkheid voor de houders om hun obileaties cm 1e zetten in inschrijvingen op naam op het Grootboek van de Staatsschuld. AFLOSSING. Door inkoop of uitloting, overeenkomstig de volgende modaliteiten Een jaarlijkse dotatie van 5 pet. van het uitgegeven nominaal kapitaal wordt aangewend tot de aflossing; zij vangt aan op 25 Juli 1966 en wordt ieder Jaar vermeerderd met de renten van de afge loste kapitalen. Deze dotaties dienen tot inkoop van de obligaties tegen koersen, die het percentage niet overschrijden dat vastgesteld is om de te rugbetaling te verrichten op 25 Juli daaropvolgend. Het eventueel op 25 mei van een der Jaren 1967 tot 1975 beschik baar gebleven dotatiebedrag wordt aangewend tot de terugbetaling a pari. op 25 Juli daaropvolgend, van door uitloting aan te wijzen obligaties. De niet vóór 25 Juli 1976 afgeloste obligaties zijn op die datum terugbetaalbaar tegen 102 van hun nominale waarde. VERVROEGDE TERUGBETALING. Mogelijkheid voor de houders de terugbetaling a pari te bekomen op 25 juli 1970. Deze terugbetaling kan gevraagd worden gedurende een periode van één maand te re kenen van gezegde datum; er wordt voor deze periode geen rente vergoed. De Staat behoudt zich het recht voor. op 25 Juli 1970. of op elke daaropvolgende rentevervaldag, alle nog af te lossen obligaties of een gedeelte ervan vervroegd a pari terug te betalen. DIENST VAN DE LENING. De betaling van de coupons en de terug betaling van de obligaties geschieden aan de loketten van de Rijks- kassier bij de Nationale Bank van België, te Brussel en buiten de hoofdstad Aan de Inschrijving kan echter vóór de laatstvermelde datum een einde worden gesteld bij de inschrijving volledig in specie te betalen. De inschrijvingen worden zonder kosten aangenomen Dij de Xa- tlenale Bank van België, te Brussel en buiten de hoofdstad, alsmede san de loketten van de ln Belglc gevestigde banken, financiële instel lingen en wisselagenten. OFFICIËLE NOTERING. De obligaties worden officieel ter beurze genoteerd. Brussel. 13 januari 1965. De Minister van Financiën, A. DEQUAE VA/1332 tzi .'liXi.we is N aan! V. gfti ?.rm■■■i VAN OK UF.BE und libido 1 KOESTRAAT 14, GENT Naam Straat Gemeente Leeftijd Ik verlang onderlijnde titels. Ik zal betaler aan postbode. Ik z.ai betalen op postcheck (Schrappen wat niet verlangd wordt a.u.b.) Datum Handtekening (D. DEMEYER) Geen seksuele moeilijkheden meer. Een bevredigend geslachtsleven voor Jong en oud. Geen valse schaamte meer. Alle voorbehoedmiddelen. Het boek dat uw leven zal opfleuren. 7C F Geïllustreerd. - Slechts Ij (ROMAIN GARY) I)e harde partisan en strijd iu Polen. Heldenmoed en lafheid - haat maar ook ware liefde. - Vrouwen- ir e r mishandelingen. Slechts QJ (FILIEP VAN MAELE) Twee mannen worden veroordeeld wegens erge zedenfeiten. De be schuldiging luid. verkrachting en r r vrachtafdrijving. Slechts 0 J (LORD RUSSELL) De wreedheden begaan door de Jappen tijdens de oorlog. Vooral op vrou wen en jonge meisjes pasten zij hun ver fijnde folteringen toe. /r f Geïllustreerd. Slechts Qj GERDA RHOADS Een vrouw uit de hoge wereld sleurt haar dochtertje mee in de maalstroom der ontucht. r Slechts 0j Worcestershire wat roept deze naam bij u op? Voor seen - migen is het een fles van de be faamde Worcestershire saus, voor anderen een fraai voorbeeld van Royal Worcester porselein, voor historici de nederlaag van Char les II in de slag -in Worcester en ziin toevlucht in de takken van een eik. Maar voor mij en voor allen die op ontdekkings tocht zijn gegaan betekent Wor cester rode aarde, beroemde ri vieren (Avon, Stour en Severn!, dien blauwe heuvels, valleien vol bloesems van de ontelbare vruchtbomen, waardige roodbak stenen huizen uit de tijd der Georges, en zwart/wit houten huisjes verborgen in tuinen vol rozengeur want de vruchtbare klei van het golvende land levert de prachtigste rozen van Enge land on. Dit alles en nog veel meer is het kenmerk van dit graafschap in de West Midlands op 150 km afstand van Londen Het is een graafschap waarvoor u de tijd moet nemen, vooral in de lente als de bloesems der vruchtbomen de Vale of Evesham vullen van de Cotswolds tot Bre- don Hill met een rose en wit ta pijt. En boven de boomgaarden, de hoptuinen en de sappige groe ne weiden zingt de leeuwerik dat het een lust is. Vanaf Londen kunt u reizen via Oxford en Woodstock en voorbij Chipping Norton brengt een interessante weg u door de goudstenen dorpen van de Cots wolds naar Broadway, het eerste dorp van Worcestershire en nog een aantrekkelijk dorp ook, of schoon het door de Cotswold steen meer het karakter van Gloucestershire dan van Worces tershire draagt. U yindt hier goe de hotels en inns (welke toerist lieeft nog nooit van de Lygon Arms gehoord) en u zult waar schijnlijk in de verleiding komen er wat te toeven alvorens uw weg te vervolgen naar Evesham. Nauwelijks hebt u Broadway verlaten of u merkt dat het landschap een heel ander gezicht krijgt. Verdwenen zijn de stenen dorpen van Oxfordshire en Glou cestershire, verdwenen zijn de steile heuvels en de donkere aar de. Een vlak land strekt zich voor u uit en de heuvels ziin ver van u verwijderd. De huizen ziin van een warmrose baksteen, met da ken van dezelfde kleur en hier, in de Vale of Evesham, bent u omringd door pruimen- en ker senboomgaarden. Evesham, geleden in een bochi van de rivier de Avon, is ge noemd naar de zwijnenhoeder Eoves, die in het jaar 701 een visioen had van de Maagd Maria Op de plaats waar dit gebeurde werd een benedictijners abdij ge sticht en rondom de abdij verrees de stad. De abdij werd bescha digd tijdens de Opheffing van de Kloosters in de zestiende eeuw maar de Abbot Reginalds Gate way (gebouwd omstreeks 1130) geeft toegang tot de voormalige kloosterterreinen. Hierop bevin den zich twee middeleeuwse ker ken «All Saints», een parochie kerk van voor de Reformatie, en de 15e eeuwse St. Lawrence kerk. ten behoeve van de vele pelgrims die in Evesham ter bedevaart kwamen. Vlak daarbij staat de magnifieke Bell Tower, welke juist voor de Opheffing werd ge bouwd door de laatste Abbot. De toren is nooit geheel voltooid. De prachtige oude stad, een van de karakteristiekste van Engeland, heeft nog veel meer interessante gebouwen, w.o. het 16e eeuwse stadhuis en de Latijnse school uit 1605, Verder zijn er verschillende goede hotels, waarvan de beroem de «Crown» reeds eeuwen ten dienste staat van de reiziger Onder een rooster in de hal be vindt zich een wel die, naar men beweert, bijna duizend jaar oud is en ondergrondse gangen leiden in de richting van de Bell Tower en de rivier. Ja, de rivier Evesham maakt er goed gebruik van. Jaarlijks wordt er op tweede Pinksterdag een zeilwedstrijd gehouden, wel ke een van de belangrijkste sportevenementen van het jaar is. Tochtjes over het water naar de watermolen te Fladbury zijn er zeer populair. Commercieel is de groente-, fruit- en bloementeelt in de Vale of Evesham van groot belang voor de stad, hetgeen iedereen op een marktdag kan aanschouwen. Evesham asperges worden be schouwd als de fijnste ter wereld. Op de jaarlijkse aspergetentoon stelling komen de belangrijkste handelaars uit het hele land. Ten zuidwesten van Evesham verrijst als de rug van een wal vis de Bredon Hill, die ons her innert aan de regels van A.E. Housman In summertime on Bredon The Bells they sound zo clear... De heldere klokken van Eves ham kunt ii zeker horen op de groene hellingen van deze heu vel, van waaruit u een prachtig gezicht hebt op de bloeiende vallei. Ook moet u aandacht schenken aan de dorpjes welke tegen de voet van de heuvel lig gen Elmley Cas'e, Great en Little Comberton, Bredon's Nor ton, Overbury, enz. - ze behoren tot de charmantste van Groot- Brittannië. Zeven mijl ten westen van Evesham ligt de aantrekkelijke oude stad Pershore, gekenmerkt door de huizen uit de tijd der Georges, met hun zachtkleurige gevels en sierlijke smeedijzeren balkons. Perrot House (waar u antiek kunt kopen), dat wordt toegeschreven aan Robei, Adam, heeft een prachtige tuin aan de Avon. De trots van Pershore is echter de majestueuze Abbey Church, omringd door een sap pig weiland. Deze heeft bij de «Dissolution» minder te lijden ge had dan de abdij te Evesham, want de toren en de oostelijke vleugel ontkwamen aan de ver nieling. Nu verlaten we de vallei van de Avon en komen in die van de Severn. Aan de noordwestelijke horizon doemt de toren od van Worcester Cathedral, wedijverend met de ongelooflijk slanke St. Andrew's spits plaatselijk de "Glover's Needie» genoemd (als huldeblijk aan Worcesters hand- schoenenindustrie) Worcester, 'n stad zo vol afwisseling, kan ik in dit beknopte artikel geen recht doen wedervaren. Ik stel een wandeling voor door de Edgar Tower poort naar de terreinen van King's School en vandaar naar het terras beneden de wes telijke deur van de kathedraal. Achter u verheft zich dan de grote gevel, voor u en naar het westen de vredige rivier de Se vern en de beroemd» cricketvei- den, overgaand in weiden en boomgaarden, met op de achter grond de scherpe lijn van de Malvern Hills. Malvern, op 8 mijl van Worcester, met een volmaak te Priory Church en wijdse pano rama's, is een geschikte plaats cm de nacht door te brengen of een week vakantie te houden. Ten noorden van Worcester ligt het bekoorlijke dorpje Om- bersley, met mooie «zwart-wit» huizen, de «Crown an<j Sandys Inn» met de enorme Tudor-haard waarin het houtvuur oplaait. Komt u er in het visseizoen dan moet u beslist verse Severn zalm bestellen. Charles II bracht eens een nacht door in een an dere herberg, de «King's Arms» toen hij de troepen van Cromwell ontweek na de slag van Worces ter in 1651. In 1830 bracht Sir Marcus Sandys uit India het re cept mee naar Ombersley Court (het vaderlijk huis van de San dys) waarmee de Worcestershire Sauce van Lea and Perrins wordt gemaakt. Deze werd vroeger te Worcester bereid door John Lee en William Perrins, in een pot van vier gallons, achter hun dro gisterij in Broad Street 68. Na u te hebben losgemaakt van de middeleeuwse sfeer van Om bersley, komt u, na vijf mijl westwaarts te hebben gereden, bij de kerk van St. Michael and All Angels te Great Witley. Dit is de mooiste rococo-kerk van Gr.- Brittannië. sprankelend van kleur en verguldsel, een uitspatting van krullend en kronkelend pleister werk. Dit zeldzame, kleine ge bouw, waarvan het plafond wordt toegeschreven aan Antonio Bel- iucci, die in de 18e eeuw de hof schilder was van de Keizer var. Oostenrijk, behoorde eens bij Witley Court is thans een uitge brande ruïne, groots in zijn ver val. Niet ver van Great Witley, te Abberley, bevindt zich de «Elms», een 18e eeuws buiten goed, dat thans is ingericht tot eersteklas hotel. Ongeveer zeven mijl tén noor den hiervan ligt Bewdley eens Beaulieu genaamd met rose- rode Queen Anne en Georgian- gebouwen, die weerspiegelen in het water van de Severn. Deze fraaie oude stad moet u op uw gemak bekijken. De «George» is geschikt om te overnachten, U eet heerlijk in de «Black Boy» en in de High Street vindt u het geboortehuis van Lord Baldwin of Bewdley die, als Stanley Bald win, eerste-minister van Groot- Brittannië was ten tijde van de troonsafstand van koning Edward Vin in 1936. Oostwaarts rijdend door de in dustriestad Kidderminster, reeds 250 jaar beroemd om de tapijt industrie, komt u aan Harving- ton Hall, omgeven door een stil le slotgracht. De Tudor-geveltop- pen en schoorstenen zien er thans vredig uit. Toch heeft dit oude bolwerk van Rooms-Katho- lieke trouw (eens de woning vair de Thrickmortons en thans het eigendom van het aartsbisdom Birmingham) onrustige tijden ge kend en wemelt het er van pries ter-schuilplaatsen. Op de muren zijn enige 16e eeuwse fresco's aangebracht. Niet meer dan een mijl ver derop ligt een ander dorp dat met Ombersley en Broadway een van de juwelen van Worcester shire is. Dit plaatsje, Ohaddesley Vorbett, bezit een brede straat met rijen halfhouten huizen en gebouwen uit de tijd der Geor ges. U nadert nu de grens van Warwickshire en u kunt uw tocht beëindigen in Droitwich, waar u komfortabele hotels vindt. Tot slot een goede raad: Wor cestershire is, vooral in de lente, geen graafschap om haastig te «doen». OP WACHT Er stond een schacht voor 't eerst op wacht. Doch juist die dag werd de generaal voor de inspectie verwacht. Na een goed half uurtje komt de sergeant vragen Wel soldaat, hebt ge de ge neraal nog niet gezien Neen sergeant, antwoordt deze. Een kleine vijftien minuten later staat de sergeant daar weer hetzelfde te vragen en bekomt weer het ontkennend antwoord. Een poosje daarna is de sergeant daar terug. Weer dezelfde vraag, weer datzelfde antwoord. De ser geant, die zich opwond, begon te vloeken en te tieren en zegde Dat is nu reeds anderhalf uur dat ik hier sta rond te draaien en nog niemand niet. Het begon reeds te schemeren, toen daar iemand van buiten op de schildwacht afkomt. Hij gaat hem voorbij en vraagt dan Wel soldaat kunt ge uwe oversten niet groeten De schildwacht vraagt heel be deesd Wie bent U a.u.b., want de jongen had nog nooit een gene raal gezien. - Ik ben de generaal, ant woordt de onbekende. Oei Oei senreeuwt het schachtje. Je gaat wat meekrij gen de sergeant is al driemaal naar Je komen kijken

Voor Allen | 1965 | | pagina 8