De meisjes en jongens van Kasserine KASSERINE- PRIJSKAMP Voorrang aan de financie (Zie vervolg laatste blz.) Zaterdag 13 feb. 1965 - 27e jaargang Nr 7 Weekblad van de B.S.P. Verkiezingsthema Katholieken stemmen liberaal 7 ('gen de vakbonden De zwenking naar rechts OPGAVE Vorm met de letters van KASSERINE het grootst mo gelijk aantal woorden, eigen namen, plaatsnamen, bij woorden, voorzetsels, enz Hij of zij die er liet meest heeft gevonden wint. Zend uw oplossingen vóór 20 februari ar,n DE COO- PERATEUR Ejniel Van- derveldepl.. 17. Brussel 1. Vergeet niet uw adres duide lijk te vermelden. Waar gaat het met de Liberale partij naar toe! tiek leiden tot een doctri- nale omkeer, dan zou de samenwerking tassen de vooruitstrevende en de behoudsgezinde strekkin gen in de liberale partij uiterst moeilijk zoniet on- mogelijk worden beien die bij de C.V.P. miste vreden waren geraakt. De liberale vakbonden wer den hierbij nog meer in de hoek gedrongen en konden spoedig ervaren dat in de P.V.V. met hun aanwezigheid nog minder rekening werd ge houden dan dit vroeger het geval was in de oude liberale partij Zeker, de P.V.V. hield in ok tober 1962 een sociaal kon- gres» doch dit gebeurde toch maar in hoofdzaak om te trachten te beioijzen, zoals het in de resolutie werd gezegd, dat een sociaal programma mogelijk ivas zonder ekonomi- sche veranderingen». De staat moest zich er zoveel mogelijk buiten houden. Dat werd ver klaard bij monde van Omer Vanaudenhove. iedereen zal wel begrepen hebben wat de nieuwbakken voorzitter be- Wij willen tonen dat de jon geren solidair met mekaar zijn, zelfs als de enen in Vlaanderen wonen en de anderen in een god vergeten Tunesië. Doet Gij ook mee Natuurlijk, maar wat kan ik doen Heel eenvoudig dit: De leerlingen van Kasserine heb ben behoefte aan: leien, gelijn de of geruite schrijfboeken, pen houders, potloden, gommen, pa pier van alle aard tekenpapier, maar ook: speelgoed voor de jongsten en klederen in alle ma ten voor jongens en meisjes. Welnu deze voorwerpen kunnen worden afgegeven in alle winkels van Coop «Vooruit» natuurlijk ingepakt en met vermelding 'Coop-junior Kasserine Nieuwe Vaart, 276. Gent. O.K! Ik doe al mee maar a propos waar ligt Kasserine ergens, want in aardrijkskunde ben ik geen uitblinker Kasserine 't Is een klein Tu- nesisch dorpje halverwege Kaïro- nan en Gadsa. De bewoners wo nen er soms 4 a 5 km van eikaar verwijderd. De dorpjes staan aan de voet van de Djebels, dit zijn heuvels en tijdens het regensei zoen ïijn ze bijna geheel van de buitenwereld afgesloten. Maar om het aangenamer te maken, weet ge wat we doen 7 We voegen een zichtkaa; t van onze stad bij het paket, geadres seerd aan de schoolgaande jeugd lan Kasserine, en vergeten na tuurlijk niet onze naam en adres erop te vermelden. Misschien krijgen we dan wel een zicht- kaart van gindër terug. Dit is een reden te meer om mee te werken. Op mij moogt ge rekenen En op U Ze zijn daar in de school van Kasserine met 1.500 leerlingen, jongens en meisjes van zes tot zestien jaar. Ze zijn net zoals wij de jonge ren waarvan men zegt dat de toekomst hen behoort Maar ze hebben één ongeluk: ze zijn arm, doodarm. Duizend van hen verkeren in bestendige nood. In de school gaat het ook niet al te best. De lessen worden ge geven door moniteurs hierbij bij gestaan door een Belgisch opvoe der. Deze zeer toegewijde onder wijzer, onze vriend Duchateau, heeft nu een noodkreet geslaakt: Ons werk wordt bemoeilijkt door gebrek aan schoolmate riaal EN DAAROM 9TAAN WE NU IN DE BRES REU A cm: EN ADMINISTRATIE ST.-l-lETEIISMIil'U STIiAAT BA GENT. Iel.: H. 37.93 <4 Hjnen) l*ost< hoekreken ing 567.33 «Het Licht» Voor abonnementsprijzen zie gewcsteiuke bladzijden Ier. uitgever. R. VERLAMMEN St.-I'letersmeii «straat 64, Geut Sinds de liberale partij in 1961 in de oppositie is gedron gen, heeft ze een eigenaardi ge, haast onrustwekkende evolutie ondergaan. Deze veranderingen kondig den zich reeds aan tijdens de kompagne die de verkiezingen, voorafging. Voor de eerste maal deden de liberalen beroep op de ka tholieken om voor hen te stemmen en kwamen ze te voorschijn met affichen waar op uit-de-kerk komende kie zers 7oas afgebeeld. De geest van de vrijdenkers was in het Belgisch liberalisme dood! Terzelfdertijd gingen de li beralen scherp tekeer tegen de vakbonden, derwijze dat de Algemene Centrale der Libe rale Vakbonden verplicht icas volgende motie te stemmen: Tijdens de kampagne die de verkiezingen van 26 maart 1961 voorafgingen heeft de partij een hou ding aangenomen, die meer en meer tegen hel syndikalisme ivas gericht. Zou deze verkiezingstak- De doctrinale ommekeer ivaarvan de liberale syndika- hsten spraken is er geko men! Daar moet men niet meer aan twijfelen De heer Motz werd vervan gen door de schoenfabrikant Omer Vanaudenhove, die de liberale partij eens zou opka lefateren. De oude partij werd her doopt tot P.V.V. die in haai basisprogramma verdraag zaamheid op godsdienstig vlak» bepleitte en op ekono- misch gebied «beperking van de staatsinmenging Dit had wel enkele spekta- kulaire overschrijvingen tot gevolg, o.a. deze van de gewe zen C.V.P. senator Moreau de Melen, die nog zowaar in de nieuwe P.V.V. het voorzitter schap toegeivezen kreeg van het Nationaal Centrum vooi Zelfstandigen. Maar hoe kenschetsend is deze overschrijving! De liberale partij was vroe ger conservatief en vrij-den- kend. Na de gedaantewisseling kon ze enkel nog conservatiej blij een. Haar beroep op ka tholieken kon enkel vat heb ben op katholieke conservatie ven en een aantal rechtse no- I rlü davr. WOrt!en ku,'s"ssen gegeven ter opleiding van redders in de bergen. Op de toto ztel men de leerlingen met hun hond aan het werk. (Beiga).

Voor Allen | 1965 | | pagina 1