Partijnieuws van het Arr. AALST GROTE MEETING Pgf. Bert Van Hoorick in de Kamer op de bres voor 200 F Opgepast - Opgepast 200 F Verantwoordelijk uitgever REDANT CESAR, Rozenstraat 7 te Hofstade NIEUWE GEMEENTEVERKIEZINGEN TE NINOVE donderdag 18 februari te 20 h in de cinema zaal, Volkshuis, Ninove JOS VAN EYNDE, P. VERMEYLEN, E. MILO, Vooraf optocht met muziek- en trommelkorps de belangen van het personeel R.T.T. snellere telefoonaansluitingen en telefooncellen in volks wijken het N.M.B.S.-personeel en de dienst Depaire de automatisatie op spoorvakbaan Brussel-Denderleeuw noodzaak nieuw station te Aalst automatische perekwatie van de pensioenen Opgepast. Opgepast RUIEN Betrekking van gerant(e) in het Volkshuis te begeven BRAVO VOOR WIE Wie gaat er nu winnen GOOD LICK» vrienden van linove Het kommttnistisch schandalig handelen kan niet erger ge brandmerkt worden dan door hetgeen zich nu te Ninove af speelt. Alhoewel de kommnnisten in het arrondissement Aalst om zeggens niks meer betekenen ko men ze toch bij elke kiesstrijd steeds roet in het eten gooien. Hoor wie worden zij hiervoor be taald? Hoor dat misselijk spel te spelen hebben zij sedert 1938 in C.eraardsbergen de volstrekte meerderheid der socialisten we ten te breken zonder er zelf enig politiek profijt uit te halen want de kommnnisten zitten te Ge- raardsbeigen beteuterd en ge sehoren op de straat zonder ver- kozene. Ze verloren er nog 230 stemmen bij de laatste gemeen teverkiezingen. Slechts 413 arbei ders hebben hun stem nog ver loren gegooid op de kommunisti- sche lijst. Ook te Ninove willen ze hun verderfelijke rol verder spelen. Die stad kent sedert ja ren een socialistische burgemees - ter. De stempel van het opbou wend socialisme staat ontegen sprekelijk op de stad Ninove ge drukt. Zijn de kommunisten er op uit om ook te Ninove de macht der soeialisten te fnuiken. Zonder de kommunistische scheurmakerij ware de burge meesterszetel voor de soeialisten veruit verzekerd. Het schandalig komraunistisch gedoe is te Nino ve nog veel groter dan te Ge- raardsbergen omdat in Ninove het feit dat de kommnnisten een lijst neerlegden volop de bedrei ging in de hand werkt komende uit de gevaarlijke liberale hoek. Dat gevaar wordt wel klaar on derstreept als men beseft dat de liberale partij herdoopt tot PVV zich heeft ontpopt tot de meest reaktioiiaire strekking die België ooit heeft gekend. Verleden week bijvoorbeeld wa ren het de liberale woordvoer ders die in de Senaat van Minis ter Spinoy eisten, dat hij er voor zorgen zou, dat een loonstop zou worden ingevoerd op de lonen der arbeiders. Weid hem vanwe ge de socialisten onmiddellijk gereplikeerd dat ze wel geen stop eisten op de reuzeverdien sten der liberale kapitalisten. Dergelijke sioortgenoten of handlangers van die groot-fi nanciers zouden de kommunisten te Ninove door hun verachtelijk gedoe aan de macht willen hel pen. Ieder gezond denkend arbei der moet toch beseffen dat de rijkaards nu eenmaal zo sterk zijn dat de werkers zich de luxe niet kunnen permitteren om zich te gaan verdelen in twee arbei derspartijen die juist door het zaaien van die verdeeldheid een veei gemakkelijker prooi zouden vormen voor die nooit verzadigde ridders van de orde der volge propte brandkoffers. De scheu ring door de kommunisten tien tallen jaren geleden in de arbei dersrangen verwekt heeft de erkende klasse zuur en duur moeten betalen. Reaktionaire f.V.P.-liberale regeringen wer den meer dan eens hierdoor aan het bewind gebracht. De B.S.P. lieeft in de loop der laatste jaren maar al te dikwerf haar kieshampagne moeten voe len met in de rug de steeds drei gende kommunistische dolkstoot. Gelukkig hebben de arbeiders dat spelletje grotendeels doorzien en laatst nog kreeg de B.S.P. door de verkiezingen van maart 1961 terug voor een deel de macht van het land in handen. Inmiddels telt de kommunisti sche partij na jaren ondermij- ningswerk slechts n kommu- nistisch senator in het Parle ment. Het is dan ook niet over dreven te beweren dat die partij omzeggens de onterende stempel op het voorhoofd draagt, dat, om dat éne mandaat te veroveren duizenden en nog duizenden stemmen van arbëlóers werden vergruisd in een massa arrond sementen over het ganse land waar zij niet de minste kans hadden. Zij speelden hierdoor menige zetels in de handen van de C.V.P. en van de P.V.V. Het is waarlijk misdadig. Bij de laatste gemeenteraads verkiezingen van 11/19/1964 heeft de kommunistische partij terug de piratenvlag der verdeling la ten wapperen en dat juist op een ogenblik dat we vaststellen dat de ultra-reaktionaire P.V.V. zieii tracht los te wringen uit de knellende greep de.- opposite waarin zij wel weet groot gevaar te lopen van te verstikken. Ook in Ninove willen ge kom munisten vandaag aan de blauwe reaktionaire wimpels de kans van hun leven gunnen. Onze B.S.P.- leiding te Ninove wordt hierbij schromelijk aangevallen. Onze organisaties moeten het ontgel den en alles wat maar socialist klinkt wordt door de kommnnis ten bestempeld als verraad van het arbeidende volk. Kortom, de kommunistische hetze en dema gogie viert er hoogtij. Gaat ons nu eens kijken wie de werkelijke volksverraders zijn en waar zij zitten? Het zijn toch de socialisten die het eerst de socia listische beweging en de vak- en de ziekenbonden uit de grond hebben gestampt. Wie heeft die willen neerhalen? Niemand an ders tooh dan de kommunistische partij die de triomf van het Eenbeidss.vndikaat verkondigde en die vol tremelo's en met lange epistels de kommunistische mu tualiteit «De Eenheid» bezong. Na een paar jaar viel die vak bond, dat Eenheidskraamin duizend stukken en wat er nu nog overblijft van de kommunis tische mutualiteit De Eenheid gaat een zekere dood tegemoet. Het feit, en de arbeiders mogen dat wel weten, dat die mutuali teit in volle nood, zich verkocht heeft aan een Centrale van Pa- troonsmntualiteiten zal dat zeke re doodgaan niet kunnen tegen houden. Dat overlopen naar de patroonsmiddens, in de armen van de reaktie en van het kapi taal, is dat misschien geen hoog verraad van de arbeidersklasse. Het A.B.V.V. en de «Bond Mov- son» zouden zich nooit tot een dergelijke misdadige handel le nen. Verder stippen we met grote IN HET TEKEN VAN DE en van de a.s. wetgevende verkiezingen op SPREKERS Nat. ondervoorzitter B.S.P. Minister van Justitie Burgemeester Verzamelen aan het Volkshuis te 19 uur. Al.EEN OP POST, niemand mag ontbreken. De afdelingen uit het arrondissement worden verzocht delegaties te sturen In het teken van de solidariteit met de B.S.P.-Ninove. fierheid aan dat het A.B.V.V. en de «Bond Moyson» sterker staan dan ooit ondanks de bestendige stormlopen en de noyautage die de kommunistische leiding er steeds heeft op ontketend. Het is toch opvallend dat daar waar de arbeiders gehoor gaven aan de kommunistische demagogie ze telkens deerlijk werden bedrogen In Frankrijk hebben zij een deel van de socialistische partij we ten uit te hollen en zie naar het ellendig eindresultaat die dat mooie land voerde naar de ver kapte diktatuur van een generaal de Gaulle. In België heeft dc B.S.P. de les van Frankrijk nooit vergeten. We hebben juist hier door onze partij weten gaaf te houden. De partijleiding heeft daarover steeds verstandig weten te waken. We hebben het schromelijk volksbedrog der kommunisten steeds tijdig weten te ontmaske ren. Dat volksbedrog heeft ten andere niets gemeens met het geen genoemd wordt een gezon de opbouwende en vooruitstre vende socialistische politiek. De kommunistische aktivteit is steeds doorsjipeid met demagogie en persoonljke laster. De kom munistische mikrobe heeft in Bel gië de arbeidersklasse nog nooit daadwerkelijk gediend. Velen die verdwaalden hebben dat reeds begrepen en strijden nu mee on der de machtige B.S.P.-vlag. De poort des- B.S.P. staat ten andere steeds wagenwijd open voor de verloren zoons die zich bezinnen en die zich tijdeljik hadden la ten misleiden door de kommunis tische defaitisten. In Ninove-stad wil de plaag van het invretend kommunisme zijn ondermijningswerk voortzet ten. Er mag aan die verdelers niet de minste kans worden ge gund. Onze vrienden van Ninove leveren vol moed en vol vertrou wen een uiterst prachtige kamp Zij zullen en zij moeten die slag winnen. De socialistische vlag moet zondag 21 feb. uari zegevie rend over Ninove wapperen. Die stad zal hierdoor alle eer aan doen aan haar gevestigde faam van «schoonste, oudste en wijste der steden». Good Luck, vrienden van Nino ve. Senator VAN DER BRUGGEN 1 DIEUDONNE Alle kopij voor hel week blad Voor Allen moet door de BSP-afdelingen gestuurd worden aan het adres van Kd Redant Cesar, Molen straat 52, Aalst. Men moet die kopij pos ten uiterlijk de maandag avond. Het Federaal Bestuur. Met ingang van 1.4.65 is de be trekking van gerant (e) in het Volkshuis te Ruien te begeven. Eventuele kandidaturen dienen vóór 15.2.1965 gestuurd aan kd. VANDERHAEGEN Marcel, sekre- taris-generaal der V.Z.W. BOND MOYSON, De Colimaeckerstraat 11, te Zottegem. Voor kennisname der werk- en loonsvoorwaarden kan men zich wenden tot kd. Vanderhaegen M. aan hierboven vernoemd adres, tel. 09/70.13.95 of tot kd. Bauwens Gerard, afgevaardigde Bcnd Moy son, Volkshuis, Buissestraat 40. Ruien. Bij afwezigheid van laatstgenoemde afgevaardigde kan men zich wenden tot de huidige gerant, kd. Piers Daniël. Pgt. volksvertegenwoordiger B Van Hooiick stelde in de Kamer, naar aanleiding van de bespreking der begroting van verkeerswezen en P.T.T. enkele problemen in verband met de Regie van Tele graaf en Telefoon en met de N.M.BJ3. R.T.T. moet aan de spits blijven Spreker onderstreepte de voor beeldige werking van de R.T.T. Sinds 1961 werd de automatie tot meer dan 100 centrales uitgebreid zodat thans de geautomatiseerde abonnee-aansluitingen 93 t.h. van het geheel bedragen. Ook de uit breiding van de internationale verbindingen is merkwaardig. Er moet thans gestreefd worden naar de overschakeling op de elektro nica en naar de organisatie van de intercontinentale televerbin- dingen door middel van satellie ten. Dit alles, samen met de be stendige aangroei van het aantal abonnees, vergt steeds grotere in vesteringen. Deze aangroei heeft niet noodzakelijkerwijze een po sitief financieel gevolg. Ik stel vast dat de winst door de R.T.T. gemaakt is teruggelopen van 386,4 miljoen in 1962 naar 146,6 miljoen in 1963. Het financieel evenwicht zal ontegensprekelijk in de komende jaren zorgen ba ren. De Minister voorziet zelf anderhalf miljoen abonnees meer tegen 1970. De toename van de dichtheid der aansluitingen kan aldus wel met verloop van tijd een financieel rendement afwer pen. Toch zullen nieuwe gelde lijke mogelijkheden noodzakelijk blijken wanneer men de nieuwe technieken zal willen aanwenden. Maar deze nieuwe toepassingen zullen op hun beurt een hogere geschooldheid en perfectionering van het personeel noodzakelijk maken zodat de huidige barema's geen stand zullen houden en de weddeuitgaven kunnen venneer- deren. Laten wij dus eerlijk be kennen dat het plaatselijk tele foongesprek dat op 2 50 F werd gebracht, feitelijk aan een zeer bescheiden prijs werd gehouden gelet op de onbeprekte duur van deze gesprekken. Nieuwe ploegen Telefoon arbeiders nodig De Minister - aldus B. Van Hoorick - heeft maatregelen aan gekondigd om de gevraagde aan sluitingen op het telefoonnet te verhaasten. Wij rekenen er dan ook op dat er zal worden over gegaan tot het aanwerven van telefoonarbeiders en tot het in zetten van nieuwe ploegen van kabelleggers die het werk sneller en beter zullen uitvoeren dan nu het geval is wanneer dit werk aan particuliere aannemers wordt toe vertrouwd. Meer Telefooncellen Te oordelen naar het dienst- jaarverslag van de R.T.T. is de kliënteel van de munttelefoon- toestellen aanzienlijk toegenomen. Ik beschouw het - aldus spreker - als een democratisering van het telefoongebruik wanneer in steeds meer volkswijken en op openbare plaatsen telefooncellen voor loka le en intercommunale gesprekken worden geplaatst. De Barema's Na een opsomming te hebben gegeven van de nadelen die de De 2e maal voor de afde ling Hofstade die ons 9 nieu we B.S.P.-leden aanbracht en de afdeling Zandbergen die zorgde voor vier nieuwe lezers voor het weekblad Voor Allen. Wie volgt er. Het Actiecomité B.S.P. Ja. «ie gaat er nu de prijs vail 200 F «innen die uitgetrok ken wordt de volgende «eek door het «eekblad «VOOR ALLEN OPGtl'AST Al de lezers van bet weekblad «VOOR ALLEN» nemen kosteloos deel aan die trekking. Kijk dus goed week- Olad OOK ALLEN» na, of gij soms de gelukkige winnaar niet zljt. Het Aktiekomitee «Voor Allen» T.T.-agenten kennnen uit hoofde van de geringe bevorderingsmoge lijkheden, van al de vacaties die zij moeten verzekeren, van de moeilijker voorwaarden om het jaarlijks verlof te nemen, van het feit dat de meeste niet kunnen genieten van de vijfdagenweek, enz. bepleit kd. Van Hoorick een bezoldiging die niet zou mogen onderdoen voor deze van bijvoor beeld het personeel van financiën. Na de Minister te hebben dank gezegd voor de toeslag van 100 tJh. boven het gewoon compensatie verlof als vergoeding voor presta ties op zon- en feestdagen, dringt Van Hoorick aan op de correctie van zekere abnormale toestanden in de interne structuur van de weddeschalen en op de restructu- ratie van de specifieke T.T.-gra- den. Spreker drukt zijn vertrou wen uit in de goede afloop van de besprekingen die de Minister te dien opzichte met het Gemeen schappelijk Front van A.C.O.D. en Christ. Syndjkaat heeft inge zet. Uitwegen voor het personeel T.T. Spreker brengt hulde aan de grote democratische zin van Mi nister Anseele die met de Sociale Dienst van de R.T.T. er wil toe komen bekwame T.T.-agenten in staat te stellen voor ingenieur te studeren. In dezelfde geest dienen andere T.T.-agenten in de gele genheid gesteld hoger secundair technisch onderwijs te volgen dank zij een grondige hervorming van de T.T.-school die ook mede door de vakbeweging zou moeten beheerd worden. De toekomstmo gelijkheden voor de groep instal lateurs dienen vastgelegd bv. door het instellen van een tussenge voegde graad. Het inrichten van vormingscursussen ten behoeve van de telegrambestellers is goed. maar er dient ook te worden na gegaan of zij, als uitweg, kunnen overgeheveld worden naar de Post in de hoedanigheid van brieven bestellers. Onrust bij het Personeel N.M.B.S. Kd. Van Hoorick wendt zich dan vervolgens tot Minister Bel trand in verband met de overhe veling van het stukgoederentra- fiek van de N.M.B.S. naar de baanvervoerdienst Depaire. De Minister achtte zulks geboden om wille van financiële sanering. De ze maatregel heeft echter scherp protest uitgelokt bij het spoorweg personeel dat inroept dat ook reeds de reiniging van de reizi gerstreinen aan de private sector werd toevertrouwd en men klaar blijkelijk voortgaat op de weg van de privatisering. Het is een feit dat hieruit moeilijkheden voort spruiten voor het personeel, wel ke inspanningen de N.M.B.S ook bereid is te doen om de vrijge komen personeelsleden zo dicht mogelijk bij hun woonplaats te herbenuttigen. De werkelijkheid is echter dikwijls anders dan de intenties en spreker maant dan ook aan tot voorzichtigheid inza ke verdere overhevelingen. Automatie en meer Veiligheid Baanvak Brussel-Denderleeuw Spreker herinnert er aan dat hij herhaaldelijk heeft gepleit voor meer veiligheid op het spoor baanvak Brussel-Denderleeuw. Het verheugt hem dan ook te kunnen vaststellen dat de toe passingen v.d. automatie (over brenging van stop- en snelheids- seinen naar de rijdende trein en automatische interpretatie van die aanduidingen buiten de trein bestuurder om) het eerst op dit baanvak zal geschieden. Kd. Van Hoorick drukt ook nog de hoop uit dat de principiële beslissing voor de bouw van een nieuw sta tion te Aalst spoedig moge omge zet worden in een daadwerkelijke uitvoering die meer dan nodig is. Automatische Perekwatie van de Pensioenen De automatische perekwatie van de pensioenen waarop zozeer. o.m. door de gepensioneerden van de N.M.BJS. wordt aangedrongen, stelt vanzelfsprekend een zwaar financieel probleem. De B.S.P. wenst hieraan een oplossing te geven. B. Van Hoorick dringt er dan ook op aan dat de middelen zouden bestudeerd worden om er zo snel mogelijk toe te komen.

Voor Allen | 1965 | | pagina 3