Partijnieuws van liet Arr. AALST Inhuldiging Rode Burgemeester HEDEN ZONDAG 14 MAART TE NEDERBOELARE MJA VERLOF-NIEUWS B.S.P. FEDERATIE AALST INHULDIGING VAN PGT. COPPEZ ARTHUR Iddergem B.S.P. ArrAalst Verantwoordelijk uitgever REDANT CESAR. Rozenstraat 7 te Hofstade Qroot Federiicil Coïl°T(N tp 4als* Stembus 1965 Won 200 F Parlementaire vraag van pgt. Van Hoorick Buitenlands verlof Alle partijgenoten van het arrondissement Aalst worden uit genodigd deel te nemen aan de OP ZONDAG 14 MAART 1965 TE NEDERBOELARE om 14 uur. Bijeenkomst aan het Volkshuis, F, Cauweistraat te 14 uur, vanwaar de betoging stipt te 14.30 uur zal vertrekken. Alle afdelingen moeten hier tegenwoordig zijn, voor een grootse hulde aan onze rode burgemeester van Nederboelare. Houdt dus de zondag vrij. Het Federaal Bestuur. Partijnieuws SVV arrondissementen Aalst - Oudenaarde Eresaluut voor wie? Regie Telegraaf en Telefoon werft aan Nederboelare is een kleine randgemeente van Geraardsber- gen. Sinds jaren was de C.V.P. er aan de macht, maar bij de laat ste verkiezingen werd de katho lieke partij er fel gevloerd. Velen hadden voor de C.V.P. te Neder boelare wel een deemstering voor zien, maar niemand zou bij voor baat durven beweren hebben dat de achteruitgang van die partij 70 doorslaand zon geweest zijn. De liberale partij had er reeds haar blauwe boontjes op te we ken gelegd om met de buit te gaan lopen, maar de B.S.P. met haar twee vei'kozenen stak er een rood stoksken voor. Zo vielen de ai te verregaande liberale ambi ties voor de burgemeesterszetel te Nederboelare door de politieke mand. «et werd een coalitie B.S.P. C.V.P. met onze vriend Coppez Arthur als burgemeester. Velen kennen Kd Coppez als een zoon gasproten uit de schoot van de arbeidersklasse. Het is al tijd schoon, als men kan mee beleven, hoe een arbeiderskind tot eerste burger van zijn ge meente verheven woadt. Neder boelare zelf js er uiterst fier over en de partij in haar geheel even zeer, want de B.S.P. wint hier door niet alleen aan macht maar ook aan socialistische uitstraling. Eens temeer wordt hier bewezen dat de tijd reeds lang vervlogen is dat men de socialisten verwij ten kon dat zij een samenraapsel waren van onbekwame en onbe zonnen schoeljes. Hoe dikwerf hebben de eerste pioniers van het socialisme die smaad niet moeten ondergaan en toch hebben de overmachtige kapitalisten niet kunnen verhinderen dat de baan- brekers van het socialisme de Gemeenteraadslid De Smet uit Oeraadsbergen stort 100 F, tcrw'Ü 2Ü2, 100 P toekwam uit Ide- KL®ri<>v,aa adsi. De Vlssclier, uit Denderleeuw van rdsl. Mluner en ™wege rdsl. Petit S$vle werd ook telkens ioo F gestort lJ,l^Jrzele wcrd eeu prachtig Benomen tijdens de vergadering van 27-2 580 F werd er rondgehaald voor een flinke social Lstlsclie overwinning. wJe volgt dit voorbeeld... en breekt het rekord? Algemeen totaal: 11.530 F Stortingen voor do stembus gedaan worden door In schrijving op de steunlljst welke vanaf deze week ln elk partillo- ,1er BSP-afdelingen ter 'be schikking ia. Individuele giften worden met dank aanvaard op postcheknum- mer 52.54.48 van BSP-Arrondisse- inent Aalst te Geraardsbergen. Intussen kwamen nog volgende bedragen binnen. Kondgehaald op de Algemene vergadering der BSP afdeling Bambrugge 200 F. Er komt nog 30 F van een vriend uit Brussel ook nog 100 F van gemeenteraadslid Van Mello Gilbert en ook nog 100 F van Breunln Jozef gemeente raadslid belden uit Schendelbeke. Nieuw totaal 11.900 F. In de kosteloze tombola van het weekblad «Voor Allen», won 200 F de genaamde De Braban der Petrus, Bosstraat 53, Haaltert. maatschappij totaal in gunstige zin hebben omgetoverd. De B.S.P. is vandaag een partij met in haar midden ruim be kwame mensen en we kunnen op dat vlak reeds gerust de C.V.P aan. Een massa steden en ge meenten worden toch reeds in België wijselijk door socialis tische burgemeesters bestuurd, of wel delen we in andere plaatsen de bestuursverantwoordelijkheid met evenveel sukses. Op de bui- teugemeenten echter troont de C.V.P. nog in de meeste gevallen, maar ook hierin komt er allengs verandering en de B.S.P. arron dissement Aalst is eens temeer voorop in die doorbraak op de buiten. Als we rekening houden met de gemeenteverkiezingen van 1958 en 1964. dan stellen we vast, dat de B.SJ». tientallen zetels heeft bij- gewonnen die zich verdelen over het ganse arrondissement Aalst. Ons sukses op dat vlak is zelfs zo sterk dat we reeds socialistische burgemeesters kunnen huldigen die ais burgervader zullen heer sen over mooie buitengemeenten En past op, in andere gemeenten zijn we er dichtbij om datzelfde doel te bereiken. Met een onuit sprekelijke vreugde begroeten we dan ook onze rode socialistische burgemeesters. We geven ook een hartelijk bravo ten beste, aan al onze nieu- j we socialistische schepenen die we reeds in verscheidene gemeen ten tellen en natuurlijk ook aan al onze nieuw verkozen gemeente raadsleden. l)ie vooruitgang is een grote belofte, voor de toekomst. De C.V.P. voelt die bedreiging goed aan en de P.V.V. stelt vast, dat we haar ten allen kante zonder spijt verdiend buiten walsen On langs nog hebben de liberalen te Ninove omzeggens voorgoed hun schup mogen afkuisen en voor mensen, die op regeringsvlak ook al lang aan de deur zitten, moet die pil van Ninove zeker een uiterst wrange smaak hebben na gelaten. We laten het aan de P.V.V. over om zich intussen wat te troosten met hun valse bank briefjes van 1.900 F. Die valse uitgegeven bankbiljetten passen goed bij het liberale valse gedoe want de P.V.V. speelt toch over de ganse lijn een ongehoord be- driegelijk spel, waaraan zij zich wel eens zou kunnen verbranden De kiezer laat zich niet steeds beetnemen en Ninove is daar om zulks klinkend te bewijzen. Over al blijkt men van meer om meer te beseffen, dat. moest de P.V.V. weer voor een deel de baas wor den in het land, het volk dat duur en zuur zou moeten betalen, mar, dan oh wee, niet met vals liberaal geld maar met echte gangbare munt. De grote verza melaars van massa-fortuinen krioelen toch in de P.V.V. met als eerste idool hun «coffre-fort for ever». Zowel in de B.S.P. als in de C.V.P. zijn ze die blauwe geld zakken archi-beu en de silpdra- gers er van worden over dezelfde kam geschoren. Ook in Nederboelare deed men de wijze keuze ener coalitie B.S.P.C.V.P. We zullen daar zondag bewijzen dat we éen klare kijk hebben op de politieke toe standen welke zich ontwikkelen zowel op het landelijk als op het gemeenteljik vlak. We hebben niks te maken met de huidige re- actionnaire liberale avonturiers die alle vroegere gezonde liberale principes hebben over boord ge worpen. De B.S.P., en dat is een groot geluk voor het Jand, kan overal haar zwaar gewicht in de weeg schaal werken opdat het gezonde verstand te allen kanten zege vieren zou. Zondag is het voor de socialis ten een grote feestdag en we zul len hem alle tegader vieren te Nederboelare vol enthousiasme Het strijdende leger der B.S.P rukt aan. Van méér om méér staan we sterk en slagvaardig voor de grote strijd der Parle- ments en Provinciale verkiezin gen. Militanten, jong en oud, we no digen u allen uit overtalrijk. Komt en juicht met ons mee LEVE DE B.S.P. LEVI: DE SOCIALISTISCHE BURGE MEESTER VAN NEDERBOELA RE. Senator Van der Bruggen Dieudonné. 1111111111li1111111ili1111111111111111f i11111111111111111111i11111111111111111f11g,,,,f= Onze gewoonte getrouw, zijn wij er dit jaar weer in gelukt een buitenlandse reis in te richten naar het ons reeds welbekende land van de zon: namelijk Italië. Wij konden beslag leggen op een nieuw centrum aan de Adria- tische kust, ditmaal gevestigd te MisanoAdratico. on een tiental kilometer van Rimini, vlakbij de Republiek San-Marino. Het is ons dan ook een genoe gen u hierbij enkele nadere in lichtingen te laten geworden aan gaande deze reis. 1. PERIODE Het hotel zal tijdens de neriode van li augustus tot 22 augustus uitsluitend ter beschikking staan van de M.J.A. leden van onze fe deratie. 2. VERPLAATSING De heenreis zal gebeuren ner vliegtuig met vertrek vanuit Brussel-Nationaal, terwijl de te rugreis per trein zal geschieden. 3. PRIJS De prijzen voor deze reis wer den zo laag mogelijk gehouden. zodat ze in ieders bereik liggen: voor leden van 16 tot 18 jaar 3.300 F voor leden van 18 tot 21 jaar 3.700 F voor leden van 21 tot 25 Jaar 4.200 P Hierin zijn begrepen: de reis heen- en terug, volledig pensioen en het gebruik van het privé- strand met ligstoelen en zonne schermen. Eveneens zijn voorzien, drie ex cursies per bus. waarvan een 1- daguitstap naar VENETIE. een uitstap naar keuze naar Ravenna of Urbino. een uitstap naar San Marino. De talrijke vragen om inlich tingen die wij reeds ontvingen, bewijzen dat de reis een groot succes tegemoet gaat. en daar er slechts 32 plaatsen beschikbaar zijn, kunnen wij de eventuele kandidaten de goede raad geven, niet te aarzelen onderstaand in schrijvingsformulier heden nog te zenden aan het M.J.A. secreta riaat. De Colfmaeckerstraat 11. Zottegem. Door Kd Van Hoorick werd op 1 11 februari een parlementaire vraag gesteld aan de Minister van Tewerkstelling' en Arbeid in verband met het gewaarborgd weekloon. Het geval is aldus een arbeid ster gaat op vervroegde rust bij bevalling. Haar werkgever is ver plicht haar het gewaarborgd weekloon uit te betalen in de pe riode van rust na de bevalling, naar de wens uitgedrukt door de werkneemster. Na zes weken rust na de ^bevalling kan zij nochtans het werk niet hernemen omdat haar gezondheidstoestand, te wij ten aan de bevalling, haar dit niet toelaat. Daarom moet zij aanspraak maken op de primaire vergoedingen wegens ziekte. Is de werkgever vei plicht nogmaals het gewaarborgd weekloon te beta len Volgens de Minister is het ant woord hierop positief (Bulletin van Vragen en Antwoorden van de Volksvertegenwoordigers van 2 maart 1965). Bij artikel 28bis b, 5e lid van de wet op de arbeids overeenkomst, wordt inderdaad de arbeidsongeschiktheid tenge volge van haar zwangerschap of bevalling, welke zich voordoet buiten de rustperioden vóór of na de geboorte, met ziekte ge lijkgesteld. De werkgever zal dien tengevolge het gewaarborgd weekloon moeten betalen onder de bij artikel 29 van de hierbo- venbedoelde wet bepaalde voor waarden. INSCHRIJVINGSFORMULIER ONDERGETEKENDE NAAM: VOORNAAM: ADRES: Liduummer M.J.A.: Lidnummer Bond Moyson: Wenst deel te nemen aan de reis naar Italië. Heden werd de som van 1.000 P gestort op P.CR. 976.34 van de Federatie van Socialis tische Mutualiteiten Bond Moyson, De Colfmaeckerstraat 11, Zotte gem, als voorschot (1) op de reis, of overhandigd aan de sektionaris of sekretaris van de plaatselijke afdeling. (1) De inschrijving wordt slechts definitief genoteerd na storting van het voorschot. Gelieve op de storting te vermelden «Voor schot Buitenlands M.J.A. Verlof». Een verheugend feit is het, beste vrienden, dat ons nieuw partijbe stuur na een klein haltjaar een merkbare vooruitgang heeft weten te boeken. Doch die vooruitgang kan toch nog niet het verlies kom- pensaren dat we het voorbije Jaar hebben geleden. De bronnen van vroeger onheil die we als eerste doelstellingen voor ogen hadden hebben we nochtans vrij spoe dig kunnen achterhalen. Aan ons was het nu, om met man en macht, aan dit euvel te verhelpen. Eu na 6 maanden mogen we glunderend zeggen dat die finan ciële en sociale tekr.rtkoritmingen reed3 gedeeltelijk werden opge spoord en... verholpen. Hetgeen wc op die korte tijd hebben verwe zenlijkt strekt het hele bestuur werkelijk tot eer. De roep en d dynamische drang tot eerherstel heeft reeds zijn vruchten afgewor pen niet alleen ln eigen schoot maar ook daarbuiten, ook bij on ze tegenstanders. De versnlpperinp ln onze rangen die we vroeger ken den hebben we spoedig gesmeed tcyt. een band van kameraadschap eerlijkheid en eendracht. Die eer lijkheid en eendracht zullen wl behouden, eerlijk en eendrachtb blijven met onze eigen partijlede! immers dat is een voorname eigen schap dat de grondslag vormt voo' een goede fundamentele partij geest. Een partijgeest, die andere politieke partijen zozeer ontberen en nu zeker benijden, ls brood nodig voor onze verdere program matic.- Die programmatic omvat ver schillende niveaus en met één er van zijn we dit ogenblik volop bezig, namelijk onze actie-leden- wervlng. En het kan niet geloo chend worden dat we het met on ze werving ernstig menen gezien tuis ledenaantal reeds opgelopen ls tot 53. Ook voor hen ls ln de toekomst wat' voorzien. Hun Jarenlange ver knochtheid als ltd mag niet ver geten en zeker en vast niet onbe loond blijven. Beste leden, het u de wens van ons bestuur te weten dat hun ac tie wordt gesteund docr een sterke partij. Het onbeduidend groepje zo als ze ons destijds bestempelden ls werkelijk uitgegroeid tot een groe pering waarmee ze in de toekomst nog rekening zullen moeten mee houden. Onze partij staat ten dienste van ieder Iddergemnaav. Onze deur staat open, sluit aan bij de B.S.P. en wees een regelmatig toehoorder bij Iedere oproep voor een algemene vergadering. HET BESTUUR. Afdeling Iddergem. BELANGRIJKE MEDEDELING AAN ALLE SVV-LEDEN Langs deze weg delen wij U me de dat op Zaterdag 10.4 65 vol gende SW-aktlvltelten doorgaan in het volkshuls Markt te Ge- raardsbergen. 1Geschenkententoonstelling Open vanaf 10.30 uur. Opbrengst ten voordele der kin dervakanties. 2) Te 16 uur: kon ff res Toelichting der SVV-aktlvltel- ten over de dienstjaren 1903 en 1964. .1) Te 20 uur: dansavond Deze geschenkententoonstelling kan ingericht worden dank zij de medewerking van een groot aan tal SVV-leden die ons een ge schenk voor deze tentoonstelling overmaken. De tentoongestelde prijzen wor den dan bij middel van een ver rassingstombola ten voordele onzer kindervakanties verkocht. Wij durven langs deze weg een beroep doen op U allen om onze aktlvltelten te Geraardsbergen te steunen door het overmaken van een geschenk hoe klein ook en zo mogelijk door uw aanwezigheid te Geraardsbergen op 10-4-65. Uw SW-afdellng zal U gaarne alle nuttige inlichtingen ver schaffen omtrent vervoer enz. Deze week voor de afdeling Id dergem die ons 56 nieuwe B.S.P.- leden aanbracht. Ook voor de af deling Bambrugge met 43 B.S.P.- leden en een bedrag van 200 P rondgehaald op haar gewone le denvergadering voor de stembus 1965. Vooruit, wie volgt er. Tweetalig boden voor Brussel. OUDERDOM minstens 19 en hoogstens 35 jaar zijn. Geen di ploma vereist. Examen in het Nederlands op basis van het Lager Onderwijs. Men moet ook een kleine proef afleggen in het Frans. Men moet per auto kunnen rijden op het ogenblik van het in dienst tre den. AANVRAGEN Ge moet een formulier vragen in om het even welk postkantoor en er een ze gel van 80 P doen opplakken. Dat formulier invullen .onder tekenen en in gewone briefom slag sturen vóór 31 maart 1965 naar Regie van Telegrafie en en Telefonie, Examencommissie, Paleizenstraat 42, Brussel 3.

Voor Allen | 1965 | | pagina 3