Partijnieuws van het Arr. AALST Verloren stemmen Oproep tol alle afdelingen Vlaginhuldiging der B.S.P.-afdeling Hillegem en hel 10-jarig beslaan der S.V.V.-afdeling Groot Federaal Congres te Aalst Erembodegem 28 Verantwoordelijk uitgever REDANT CESAR, Rozenstraat 7 te Hoistade B.S.P. FEDERATIE AALST OP ZONDAG 4 APRIL 1965 TE 14 UUR Regie Telegraaf en Telefoon werft aan 1 B.S.P. Arr. Aalst RAADSZITTING Zitdag voor belasting aangelegenheden 1 3 S 5 T 9 E K K t H G 2 J U.L S m m iwsraik söfti* S* fissrsaiiif «siret# Stembus 1965 Aktiviteiten Eerste Mei Vooruitzichten Het blijkt dat de Kommuiiisti- ten vroeger verdeelden. Daarte- sche Partij zich ook op vele sche Partij in het arrondissement genover hebben de veranderingen plaatsen terug om de verkiezing van socialisten in de hand te werken. Hier schijnt men het e- gendeel te willen bereiken. Maar het is steeds gevaarlijk vergelij kingen te maken, omdat de om standigheden dikwijls verschillen en er geen eenvormige formules kunnen aangewend worden. De kwestie van socialistisch-kommu- nistische eenheidslijsten stelt zich dan ook bij ons helemaal Aalst en bijgevolg ook in gans in de wereld er eveneens toe ge- Oost-Vlaanderen lijsten zal in- leid dat de kommunisten enige dienen voor de parlements- en van hun standpunten, die niet provincieraadsverkiezingen van 23 meer beantwoorden aan de feite mei aanstaande. lijke toestand, hebben herzien». Iedereen weet dal deze lijsten Het gaat hier over de kwestie geen bans maken. De stemmen van de revolutie of de geleide- die er zullen op uitgebracht wor- lijke overgang naar het socialis- den zijn dus verloren stemmen, me. «De Pravda gewaagt over Bovendien zullen zij schade be- "de rol van diepgaande demokra- rokkenen aan de socialisten en tische hervormingen voor de ont- een voordeel betekenen voor de wikkeling naar het socialisme in anders. De kommunisten moeten P.V.V.. de C.V.P. en de Volksunie de ontwikkelde kapitalistische kunnen begrijpen dit de B.S.P. bij de zetelverdeling. De verkie- landen, over het voortbestaan zelf haar eigen taktiek bepaalt zingen van 1961 hebben dit be- van het meerpartijen-stelsel en in een land waar de christen wezen Door het indienen van de verzekering van de demokia- demokratische arbeidersbeweging een kómmunistische lijst, die toen tische wettigheid,,. Maar dat juist bijna even sterk is als de socia- iu gans het arrondisscmeut Aalst is het standpunt van de Belgi- listische. Deze taktiek stemt wel- 3.771 stemmen behaalde, werd de sche socialistische arbeidersbewe- licht niet overeen met deze van tweede kamerzetel van de B.S.P. ging. Het wordt met name in enkele kamerstrategen. Maar kan gekelderd. Het is aan deze absur- het arrondissement Aalst niet dit als een verontschuldiging gel de vcrkiézingstaktiek der Kom- klem voorgestaan en wij vinden den om in deze streek kansloze munistische Partij in deze streek deze stelling duidelijk terug in lijsten neer te leggen, enkele dui- dat ofwel de C.V.P. het behoud het reeds aangehaalde artikel van zenden stemmen verloren te wer- vari haar derde kamerzetel ofwel pgt. Collard over het B.S.P.-vèr- pen, daardoor de C.V.P.-meer- de Volksunie haar gekozene te kiezingsprogrammaDit inzicht derheid in de provincieraad te danken hadden. in de noodzakelijkheid van een helpen redden en een Volksunie- Ditmaal komt zich hierbij nog gezond reformisme in België, dat man, een C.V.P.'er of P.V.V.'er In een ander element voegen. De thans ook door de kommunisten het arrondissement Aalst te doen C.V.P. loopt namelijk gevaar voor van dit land, behalve door de verkiezen in de plaats van een de eerste maal haar volstrekte C'hineesgezinde, wordt gedeeld, is tweede socialistische volksverte- meerderheid hi de provincieraad helemaal weggemoffeld in De genwoordiger Zulke houding te verliezen. Wij hoeven niet aan Rode Vaan - Denderstreekkan enkel tegenstrijdig zijn met te tonen hoe belangrijk het voor waar vaag over ideeën wordt ge- wat de «Pravda» noemt «de be de linksen in Oost-Vlaanderen is sproken en waarin men de B.S.P. langen van de proletarische en een deel van de provinciale macht op gelijke voet met de C.V.P. demokratische beweging blijft plaatsen. Is dit ernstig te noemen De B.S.P.-Federatie roept alle afdelingen op in zo groot mogelijk getal deel te nemen aan de die doorgaat waaraan eveneens het Trommelkorps van Aalst-Erembodegem en de fanfare van Aalst en Velzeke zullen deelnemen. Alle kameraden moeten een inspanning doen om zeker op 4 APRIL aanwezig te zijn te HILLEGEM. HET BESTUUR DER B.S-P.-FICDERATÏE. in handen te krijgen. Kansloze kómmunistische lijsten voor de provincieraad kunnen dus de C.V.P. slechts helpen haar meer derheid te behouden. Dat moet dan een marxistische taktiek he ten. Wij noemen zulks anti- marxistisch. Wat bezielt degenen eigenlijk die zo te werk gaan VALSE VOORSTELLING BERT VAN HOORICK B.S.P. BEPAALT ZELF HAAR TAKTIEK Tenslotte probeert De Rode Vaan - Denderstreek» zich op het stuk van het indienen van kóm munistische lijsten te redden met de vraag waarom de socialisten geen gemeenschappelijke lijsten De Kómmunistische Partij van met, de kommunisten aanvaarden deze streek beijvert zich te doen geloven dat voor de B.S.P. stem men gelijk staat met voor dc C.V.P. te stemmen. Moest dit juist zijn dan zouden inderdaad zelfs kansloze kómmunistische lijsten gerechtvaardigd zijn. Maar de kommunisten zelf welen best dat zulks een valse voorstelling is. Het is een leugen waarmede de arbeidersbeweging zelf wor-lt geschaad. In een uittreksel uit de Sovjet-Russische partijkrant de «Pravda», verschenen in «De Rode Vaan» zelf. wordt deze zoals op een aantal plaatsen in Frankrijk gebeurde. Als de B.S.P. hetzelfde is als de C.V.P. waarom doet «De Rode Vaan» dit voorstel dan niet aan dc C.V.P. Maar spreken wij over Frankrijk. Daar heeft de Kómmunistische Partij het grootste gedeelte van de ar beiders achter zich. In het Vlaam se land daarentegen heeft de Kómmunistische Partij praktisch geen invloed en telt zij elekto- raal niet mede. tenzij om hier en daar een zetel voor de socialisten te doen verloren gaan. Maar in Tweetalige boden voor Brussel. LEEFTIJD: minstens 19 en hoogstens 35 jaar zijn. Geen di ploma vereist. Examen in het Nederlands op basis van het Lager Onderwijs Men moet ook een kleine proef UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIimilllllllimiblMlllltlttimg S in de Cinemazaal «VOORUIT» Volkshuis, op zondag 28 maart 5 1965 te 9 u 30 stipt. E voor de samenstelling van de lijst voor Kamer en Senaat, r E Alle afdelingen dienen zeker op post te zijn. E E Het Federaal Bestuur. E HiiiiiiiiiimiiiiiiiHiiiriiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiHiimiHiiHiiimiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiï. Tijdens de raadszitting van 25- gaven stellen ze bij de vleet voor. 2-65 werden alleen administratieve Hoe zouden zij de gemeente bestu- punten afgehandeld benevens en kele aangelegenheden over open bare werken. De raad gaf eenparig zijn goed keuring voor de lening voor de waterleiding op Ten Bos». De vast stelling van de geboortepremies '65 kende geen moeilijkheden vermits afleggen in het Frans. Men moet de raad terug eenparig Instemde. per auto kunnen rijden op het ogenblik van de in diensttreding. AANVRAGENGe moet een formulier vragen in om het even welk postkantoor en er een zegel van 80 F doen opplakken. «Dat formulier invullen, onder tekenen en in gewone briefom- Om te kunnen genieten moet een gezin sinds een jaar de gemeente bewonen De bedragen Zijn de vol gende: 500 F voor het eerste en tweede kind; 1500 F voor het der de en vierde kind en 2000 F van af het vijfde. Met het prlnclepe om verbete- ringswerken uit te voeren ln de slag sturen vóór 31 maart naar: Ijesereowegstraat was ledereen aJc- Regie van Telegrafie en Telefo nie. Examenkommissie, Paleizen- straat, 42, Brussel 3. kwaadwillige en uit marxistisch frankrijk trekt de Kommunisti- oogpunt stompzinnige bewering trouwens weerlegd met de vol gende zinsneden: De kommu nisten geven zich er rekenschap van dat de sociaal-demokratie diepe, traditionele wortels heeft in de arbeidersbeweging van het Westen, een van haar invloed rijkste stromingen Is en dat zij niet ongemotiveerd als een agen tuur van de bourgeoisie be schouwd mag worden. De sociaal- demokratische partijen slaagden er in, in elk geval op sommige ogenblikken, aan de eisen van de werkende massa, uitdrukking te geven, haar aan te voeren en bepaalde nuttige resultaten te be- reiken wat betreft de dagelijkse belangen van de werkersMaar onze plaatselijke kómmunistische verantwoordelijken geven zich, in tegenstelling tot de «Pravda», daar blijkbaar geen rekenschap van. Zij betogen het tegendeel, alhoewel het onbetwistbaar is dat de levensstandaard van alle wer kende mensen in ons land fel werd verbeterd dank zij de socia listische arbeidersbeweging. En het past hier wel te verwijzen naar een recent artikel van par tijvoorzitter Collard waarin hij betoogt: Een politiek van maat schappelijke vooruitgang gaat voor de socialisten verder dan het stadium van de "verbeteringen,,. Zij moet erin uitmonden dat voor alle burgers gelijke rechten wor den geschapen, in een maat schappij waarin de voorrechten van geboorte en fortuin zullen worden afgeschaft». DE ONTWIKKELING NAAR HET SOCIALISME «De Rode Vaan - Denderstreek» tracht de ongelukkige beslissing kómmunistische lijsten alhier in te dienen, met een tweede d. og- reden goed te praten. Zij stelt voorop dat het om het bestaan van de Kómmunistische Partij en om ideeën te doen is. Als haar bestaan afhangt van het in dienen van kansloze lijsten dan bewijst zij enkel haar ongeloof- lijke zwakte. En als het over Loten voor deze reusachtige tombola zijn te verkrijgen bij alle be- daarover ook stuursleden der B.S.P., in de lokalen, bij dc boden van A.B.V.V. en koord. De sloping van de «Vijf huizen» in de Kortestraat, als krot woningen, met het oog op het bou- ren? De Scherrestraat Is ln wan toestand Inzake bestrating. Ak koord. maar zij weten niet dat men bezig is met de plannen te maken om verbetering aan te brengen,. Hetzelfde was waar. voor de an dere ounteii. In geheime zitting ward dan nog Mevr. Vermoesen-Mertens aange steld als interimaris voor de h. Temmerman (ziek) in de gemeen ten werd aangesteld als koepok- in enter voor het Jaar 1965. Hierop werd de zitting door de burgemeester opgeheven. Door de eerste-schepeu Freddy Pijck, zal iedere zaterdag van de week van 15 tot 17 uur ln de na middag in het lokaal (Brusselbaan wen van nieuwe schoolgebouwen 90)een bijzondere zitdag worden voor de gemeenteschool werd goed gekeurd door allen behalve Eyien- bosch (PW). Alle raadsleden keurden vervol gens het voorstel van de me-erder- heidsgroep goed waarbij ieder dok ter van Ereimbodegem om beurt voor een Jaar als koepokinenter zou aangesteld worden. Betreffende de goedkeuring van de definitieve pdans voor rioleringswerken ln de Europalaan en verbeterings- en rioleringswerken ln de Driehoeks straat was er geen dlskussie. De raad was ermee akkoord. De uit gaven rijn respektlevelij-k 355.060 F voor de Eurapa-laan en 2.345.OOo F voor de Drlehosksstraat. De sche pen van Openbare Werken verricht waarlijk prachtig werk. De aankoop van gronden ln de Dr. Carllerlaan voor 170.800 F werd na een gedachteiuwlsselin-g goedge keurd met 7 stemmen bij 5 ont houdingen. De PVV zou hier lie ver gezien hebben dat de straat omgelegd werd met verschillende gevaarlijke bochten. Later zouden ze natuurlijk beweren dat de meer derheid dit alles deed. De openbare verlichting in de Nachtegaalstraat en de uitbreiding van het laagspanningsnet werden eenparig goedgekeurd. De afslui ting van het kohier der opcentie men op de provinciale belasting (drijfkracht, bedienden, werkne mers voor 602.000 F) en op de drankslij tertjen (58.000 F) werd met 7 stemmen (meerderheid) te gen 5 stemmen (minderheid) goed gekeurd. Natuurlijk stern-de de PW tegen, de kapitalisten hebben na tuurlijk de meeste bedienden en werknemers zodat rij het grootste deel hier betalen. Tot slot van de openbare zitting kregen we een HV V-in terne V. a tie van raadslid Braeoke. De PW had nog maar pas 600.000 F Inkomsten tegengestemd of ze begonnen te pleiten voor grote uitgaven. Hun politiek is werkelijk onverklaar baar. Belastingen stemmen ze te gen (vooral als'het hen raalkt), uif- ideeën gaat dan een woordje te zeggen. Wij lezen In hetzelfde artikel van de «Pravda»; «De historische ont wikkeling heeft een aantal pro blemen weggenomen of veranderd die de kommnnisten en social»- i Bond Moyson, aan 10 F per lot of 50 F per boekje. Gratis omslag biljet voor de kopers van een volledig boekje, waarvoor een speciale trekking zal gehouden worden. WIE NIET WAAGT, NIET WINT. MISSCHIEN LIGT HIER UW GROTE KANS. Raadslid Coppens, uit Impe, stort 100 F; burgemeester De Pelsemaecker 500 F; Val. De Troyer, uit Zandbergen, bezorgde ons 60 F, en kd. Rosier Richard, uit Geraardsbergen, 100 F. Dat brengt het totaal op 12.720 frank. Wie volgt volgende week Het sukses van onze «Stembus 1965» is een waarborg voor een socialistische overwinning I gehouden voor het invullen van belastingaangiften. Mee te brengen stukken: Aanslagbiljet, identiteitskaart belastingplichtige, trouwboekje, (eventueel), grondlasten '64 be taald, loonflche '64, verlofgeld- strook 1964, betaalde belasting '64, verzekering brand, boekje zieken kas, levensverzekeringspolis plus document. DE NIL PETRUS. Op 4 april e.k. gaat ons trom melkorps vast en zeker naar Hille gem. Natuurlijk zullen een zo groot mogelijke schaar sympathi santen meegaan om de huldiging bij te wonen. Daarom beste ge zellinnen en kameraden laat u van nu af reeds inschrijven in het lo kaal bij Py-ck. Wij moeten sterk vertegenv/oor- digd zijn, het uur van vertrek wordt later bekend gemaakt. Zoals leder Jaar zal het trom melkorps 's morgens opstappen lu de grootse stoet te Aalst, Zoals leder jaar moeen we op nieuw sterk vertegenwoordigd zijn om aan te tonen dat Aalst wer kelijk een grote burcht ls. Het vervoermiddel zal later bekend ge maakt worden. Een nieuwigheid op het programma is het eetmaal dat zal gehouden worden na de op tocht in ons lokaal bij Pijck. De prijs zal schommelen rond de 50 F Ook voor dit eetmaal kan men reeds inschrijven. Vervolgens ls er nog een nieuwigheid want 's avonds zal ln het lokaal de trekking doorgaan van onze grote Eerste Mei-tombola. Talrijke mooie prijzen te win nen! Loten zijn nu reeds te bekomen aan 1 F stuk en 20 F voor een boekje. Gezellinnen en kameraden steun uw partij zodat ze sterk zal zijn in de verkiezingsstrijd. Na de trekking zal het natuurlijk niet ontbreken aan leute en plezier. Op zondagmorgen 2 mei doet ons trommelkorps waarschijnlijk de verplaatsing naar Zottegem om er een kantonale concentratie bij te wonen. Op zaterdag 8 mei doet het trommelkorps een uitstap op de gemeente om zoals ieder voorgaand Jaar de resolutie van de vrede te gaan overhandigen aan het ge meentebestuur. Gezellinnen en kameraden houdt daarom reeds 2 en 8 mei vrij. Steeds zullen wij onze sterkte be wijzen door het aantal deelnemers. Wij zijn er vast van overtuigd versterkt uit de verkiezingen te komen DE NIL PETRUS

Voor Allen | 1965 | | pagina 3