Zandbergen Nederboelare Schendelbeke idegem Hillegem 0 I»»'- Velzeke Gewest Ninove-Denderleeuw Ninove Het is tijd dat het veranderd Bond Moyson Nieuwe Rijkslagere School Huldiging burgemeester A. Coppez Dankbetuigng Aansluitingsformulier De nieuwe boulevard Filmvertoning Flmvertoning Bestuursvergadering 10 jaar socialisme op de gemeente Hillegem Socialistische Vooruitziende Vrouwen Goed nieuws voor de bewoners van het «Berkenhof» Wijk «Groeneweg» Spooroverweg Savooistraat-Zuidstraat «Gij zult niet doden» Wie is er geboren op 16 maart 1965 Garages voor de bewoners der sociale woningen «Pollarewijk» en «8 Urenstraat» Invullen der belastingaangiften S.V.V. - vergadering Bond Moyson Nachtbal I - if OO II tlLH Naar wij uit goede bron verno men hebben is er terug een fijn staaltje gebeurd in onze gemeente school te Zandbergen. De fe.ien deden zich voor ais volgt. De ge naamde De Cooman Hugo, deed Ge durende de speeltijd een val en was er redelijk erg aan ioe. Het noemenswaardige van ai is dat de onderwijzers niets abnormaals ge merkt hadden. Wat doen die mensen feitelijk op school. Ik denk toch dat 7e er zich van bewust zijn uat ze "daar een grote verantwoordelijkheid dra gen. De onderwijzers zijn in de eer ste plaats verantwoordelijk voor ue kinderen welke ze onder hun toe zicht hebben Bovenvermelde aing na de speeltijd al slenend met zijn kameraadjes terug in de kt s. en Cle onderwijzer bemerkte dat Hugo met zijn hoofd op de bank lag. dat is waarschijnlijk griep, zo was zijn reaktie. Na het eindigen van de les gin gen alle Jongens huiswaarts en de kleine Hugo had ongeveer de heltt van de weg afgelegd om huiswaarts te keren, toen een hulsmoeder zag dat er met hem iets niet in orde was. Na een paar inlichtingen aan hem gevraagd te hebben heeft zij een autobestuurder tegengehouden welke de kleine Hugo huiswaarts gevoerd heeft. Veel dank aan deze autobestuurder. Bij zijn thuiskomst hebben de ouders van Hugo de dokter verwit tigd welke zegde O hij voor een onderzoek naar het ziekenhuis moest. Daar werd vastgesteld dat hij betrekkelijk zware verwond n- gen had. Na drie dagen verblijf in het ziekenhuis is hij naar hu's mogen gaan, waar hij nog acht da gen volledige rust heeft moeten nemen. Nu is hij gelukkigl Jk aan de beterhand en mag hij al uit bed. Tot op dit ogenblik heeft nog geen enkele onderwijzer aan hun leerling een bezoek gebracht, wat volgens ons niet normaal is. Want ik vind het heel gewoon dat wan neer een leerling ziek of gekwetst Is dat hij toch een bezoek ont vangt van zijn leraars, ziet terug wat er zo allemaal gebeurt in d e scholen. Volgens ons zijn het men sen die niet diep genoeg beselfen dat zij een grote verantwoordelijk held dragen. Wie zal nu de dok- tersonkosten vergoeden? En wat zou het geweest zijn als het erger verlopen was? Wie zou dan de ge broken potten betaald hebben? Het is werkelijk hoog tijd dat er ver andering komt. Het is spijtig genoeg dat we moe ten vermelden dat ze reeds nu al hun gal uitspuwen op de R.L.S., welke op onze gemeente komt. Van nu af aan maken zij onze jeugd op, dat de «Rijkslagere School wél ke er komt een school is zonder God» en dat de kinderen welke er naar toe gaan hun eerste, of plech tige kommunie niet zullen mogen doen. Wei. beste ouders, de geruchten welke zij verspreiden moogt u zeker als ongegrond beschouwen, want de mensen die dat vertellen zijn y.eker niet goed op de hoogte, het tegen deel is waar. In iedere Rijksschool wordt er godsdientonderriclit ver strekt door een priester welke daar bij nog aangesteld wordt door het Bisdom. En ln Iedere kla3 worden er twee volle uren per week besteed De zitdag van de «Dienst voor Sociale- en Middenstandszaken», gehouden door ka Ccppez A zal doorgaan op maandag 22 maart 1965 van 14.30 tot 15.30 h. bij De Mil Jozef, Statiestraat Zoals u weet is door tussenkomst van het plaatselijk BS.P.-bestuur langs onze parlementairen, senator Van Der Bruggen en volksvertegen, woordiger Bert Van Hoorick 'om zijn we er in gelukt een Rijkslagere School te laten oprichten, welke start op 1 september 1965. Wat betreft de ligging, kunnen we u nog geen definitieve plaats aan duiden, maar wij verwachten iedere dag van de bevoegde diensten van Nationale Opvoeding en Cultuur, nieuws waar die schooi zal opge richt worden in onze gemeente. Ouders, wat een grotere stap vooruit op onze gemeente! De RL.S. voorziet: zes studieja ren voor de kinderen van 6 tot 12 Jaar en een froebelaldeling voor onze kleine kleuters. Nu zal men werkelijk kunnep zeggen dat we een neutrale school hebben, waar iedereen zijn overtuiging wordt ge ëerbiedigd, zowel op politiek als op godsdienstig gebied zal er niemand met de vinger nagewezen worden. Ouders, wij denken dat u met dit initiatief volledig zult instemmen, en dat u door uwe kinderen naar de R.L.S. te sturen, ze een grogt sukses zal kennen. Dus, ouders, stuur uw kinderen naar de school van verdraagzaamheid! DENEVER PIERRE aan godsdienst. Wij zijn dan ook overtuigd dat u, waaide ouders, u niets op de mouw zult laten spellen. Wij respekteren ,eder zijn overtuiging en we hopen dat er eens een tijd zal komen dat an dersdenkende mensen hetzelfde zullen doen en dat ze het fanatieke zullen verlaten. WIJ zijn ervoor dat een kind een vrije opvoed.ng krijgt en dal het later zelf de besluiten zal kunnen trekken welke weg hij moet opgaan. Dat zal hij kunnen ln een officiële school en niet zoals dat op vele plaatsen het geval is, in het vrij onderwijs en het gemeen telijk onderwijs alwaar men van onze Jeugd van kleinsal fanatieke mensen maken wil. Maar wacht, nog enkele weken geduld en dan zult u de wedloop zien. Er zal terug achter de scher men gewerkt worden en die men sen die ons nu het ergst bekam pen zullen zelf trachten om in het officiële onderwijs binnen te gera ken, met andere woorden in onze Rijkslagere school te Zandbergen, die ze nu nog zo fel bekampen. ER zijn al voorgaande gevallen in Zandbergen, als het maar is om hun centen op te rapen dan is alles goed, zelfs qe officiële scholen. We zouden beschaamd zijn ln hun plaats. Maar we hebben liefst dat ze ons blijven aanvallen. De schoon ste zaken worden altijd het meest bekampt. IK sta er op en ook gans cns bestuur, we zullen geen duim breed afwijken. Laat ze de school die er komt maar zwart maken en hun aanvallen er op richten. Ze zal groeien eu ze zullen verbaasd staan kijken op 1 SEPTEMBER 1965 wanneer ze het sukses dat de Rijkslagere zal kennen met hun eigen ogen zullen zien. Wij zullen de R.L.S. met alle kracht verde digen. ja overal, tot groot spijt natuurlijk van onze fanatieke te genstrevers. DENEYER PIERRE Zondag 14 dezer had de plechti ge huldiging plaats van onze vriend A. Coppez, socialistisch burgemeester van Nederbotlare. Een werkelijke massa volk was de nieuwe burgemeester komen huldigen. De fanfare «Verbroede ring» uit Geraardsbergen kwam stoetsgewijze aan, samen met een massa partijgenoten uit Geraards bergen. Ook de fanfare uit Aalst was machtig opgekomen, alsmede de trommelkorpsen uit Ninove en Erembodegem. waaronder laatstge noemd zich liet opmerken door de orde en tucht. Rcnd 15 h groeide de huldiging uit tot een massabetoging, toen de stoet zich in beweging stelde. De vlaggen der B.S.P. van gans het arrondissement op kop. Dan volg den de fanfares, de trommelkorp sen en de partijgenoten. Onder de aanwezigen merkten we op: senator Van der Bruggen; volksvertegenwoordiger Van Hoo« rick B.; de burgemeesters Armand De Peisemaecker uit DfSder'eeuw en Frans Blanekaert, uit Aalst; J. Van Droogenbroeck, gewestelijk se- kretar.s A.B.V.V.; Roger Otte, be stuurder poliklinieken Bond Moy son eu Frans Pevenage. direkteur van de coöperatieven, gewest Ge- raardsbergen-Ninove. Na de betoging werd de gehul digde werkelijk onder bloemen en geschenken bedolven. De nieuwe burgemeester sprak hierop een dankwoord uit tot de partijgenoten, gevolgd door de se nator en volksvertegenwoordiger, die beiden wezen op de verdiens ten van kd. Coppez en tevens op de noodwendigheid van verdere overwinningen. (OS.) De talrijke blijken van genegen heid en vriendschap die mij wer den bewezen door het toesturen van telegrams en het overhandi gen van bloemen en geschenken uit alle hoeken van het arrondis sement, ter gelegenheid van mijn aanstelling als burgemeester, heb ben mij ten zeerste getroffen. Bovendien was het mi| een groot genoegen de massale aanwezigheid van vrienden uit alle gewesten te kunnen vaststellen op de beloging van 14 maart en tevens de sympa thie van de inwoners van Neder- boelare te hebben bestatigd. Langs deze weg houd ik er dan ook aan mijn bijzondere dank uit te drukken aan allen die hierbij betrokken waren. Ik boop, door meer dan ooit ten dien3te te staan van alle mede mensen, een kleine vergoeding te kunnen geven voor dit huldebe toon. A. COPPEZ. burgemeester Ondergetekende wenst lezer te worden van ons weekblad «Voor Allen». Naam en voornaam Straat Gemeente Deze aansluitingen kunnen gestuurd worden aan Kd. I)EN EI JUK l'ierre, Bovenkassel 104, Zandbergen. Kd. DE TKOYER Firmin, Middenstraat 43, Zandbergen. Nr. In «De Beiaard» van 27 februa ri jl. blaast de C.V.P. niet meer zo hoog van de toren als een tiental weken geleden. Dan boften ze en spraken reeds van hem in te hul digen. Nu zitten ze plots in de strop! Men had het vel van de beer ver kocht voordat het beestje was neergeklopt! Het schepenkollege is weer ge vormd met bekwame mannen, maar de wetten kennen, dat is wat anders! Weten zij dan mis schien nog altijd niet dat de men sen eerst moeten betaald zijn al vorens hun eigendom in te pal men? Was het daarmee dat de vos op nieuwjaarsavond rond liep en voor de kerk het dubbel ging ge ven voor hun grond, gelegen in den Borren? Hij dacht zeker alle man zo rap te arrangeren als hij de bomen van de gemeente heeft weten te liquideren! Om op dit tijdstip van het Jaar bevel van aanvang der werken te geven, zonder dan nog in regel te zijn, wel, daarvoor moet men in zijn bovenkamer iets mankeren. Maar nu zitten we met kapotte straten en zouden zij hun dwaas heden op een ander laden. Doch dit pakt niet zulle, heren, al is men nog zo een slimme vos. Over de aanstelling van een toe- zlchter hoeven wij niet verder uit te weiden. Daar ls reeds alle kom- mentaar overbodig. Voor 'n werk loze ls er niets, maar iemand aan stellen met 100.000 F pensioen, dat is chic, het is een van hun kliek! En kozijn Fernand die lie ten ze fijn van kant. Maar voor enkele uren vuile karwei moet hij maar altijd bereid zijn. Do burgervader staat er beteu terd bij. Hij trekt zijn plan gelijk altijd, «'t Is toch mijn laatste term» zegt hij. Maar de blauwe brieven oprapen per jaar, daar komt het toch op aan! Wel, beste inwoners, daarmee zijt u nog eens ingelicht nopens het fiasco met de nieuwe boule vard. Wie weet zullen de heren van de C.V.P. in de toekomst al les beter overwegen en de wetten toepassen naar de regel, inplaats van ze met hun voeten te treden, Er ls ons aangewreven dat wij in een vorig artikel aan een soort persoonsverheerlijking hebben gedaan. Onze zegsman beweerde inder daad dat wij fel hebben overdre ven toen wij de gemeentelijke toezichter van de werken aan de verbindingsweg «stationchef» heb ben genoemd wijl de werkelijkheid heel anders is. De reden waarom dit gebeurde is eenvoudig wij hebben onze tekst daardoor willen verduidelij ken. WIJ geven echter grif toe dat wij de Juiste graad van betrokke ne bij de N.M.B.S. niet kennen, omdat wij niet in het bezit zijn van een Jaarboek. Onze zegsman kan dan ook over schot van gelijk hebben. Het bestuur B.S.P. Op zondag 28 maart te 19.30 h in het Volkshuis, Dries te Schen delbeke, gaat onze feestavond «Bond Moyson» door, ln samen werking met de Algemene Centra le van het A.B.V.V. Op het programma: De mooie, formidabele avontu renfilm In technicolor «DE RODE ZEESCHUIMER» met BURT LANCASTER en EVA BARTOK. Tot slot: grote gratis tombola. Iedereen is welkom. Ingang vrij. De gewestelijke sekretaris Ghijsbrecht August Op zondag 21 maart te 19.30 h bij Alida, Ankerstraat te Idegem, gaat onze feestavond «Bond Moy son» door, ln samenwerking met de Algemene Centrale van het A.B.V.V. Op het programma: De mooie, formidabele avontu renfilm In technicolor «DE RODE ZEESCHUIMER» met BURT LANCASTER en EVA BARTOK. Tot slot: grote gratis tombola. Iedereen is welkom. Ingang vrij. De gewestelijke sekretaris Ghijsbrecht August Op zaterdag 20 maart 1965 as. om 6.30 uur ls het een buitenge wone bestuursvergadering ln ons lokaal bij «Coppi» Dries te Hllle- gem. Tijdens deze vergadering zal de volgende dagorde afgehandeld worden 1. Omzendbrief; 2. Peest van 4 april 1965; 3. Reis naar Duitsland: 4. De huidige gemeentepolitiek; 5. De a.s verkiezingen. Gezien de belangrijkheid van de ze bestuursvergadering mag geen enkel BSP-bestuurslid ontbreken. Inderdaad op 4 april a.s. zal het jui3t 10 Jaar geleden zijn dat een BSP-afdeling op onze gemeen te opgericht is. Gezien de grote vooruitgang welke het socialisme op de gemeente Hillegem tot op heden geboekt heelt zijn er grote feestelijkheden voorzien op 4 april 1965. Het BSP-bestuur. Onze leden worden uitgenodigd tot de algemene vergadering die doorgaat op ZONDAG 21 MAART te 15 uur, ln het Volkshuls, Ge- raardsbergsestraat 119, te Ninove. Programma gratis koffietafel (tas meebrengen); het belang van opanluchtkuren voor kinderen, door gez. Van Der Niepen Adrlen- ne, sekretaresse S.V.V.; vertoning van film en dia's over de vakan ties te Helst-aan-Zee en w&ldbröl in Duitsland. Het ware ons aangenaam u op deze dag in ons midden te mogen ontmoeten. Op donderdag 4 maart laatstle den greep op het stadhuis, ln aan wezigheid van onze vriend burge meester MILO, de aanbesteding plaats met betreik tot de beplan- tingswerken in het hogergenoemd kompleks. Vier ondernemers heb ben aan deze aanbestedlg deelge nomen en de uitslag was de vol gende Wwe MARYSSE, uit Kortrijk 741.142 F VAN CAUWELAERT P. uit St.-Pteters-Leeuw 759.890 P SERU Daniël en Zonen uit Veurne 791.880 P LEYS A. uit St.-Pieters (Brugge) 855.250 F De werken werden toegewezen aan de laagste aanbieder, de Wwe Marysse uit Kortrijk. De aanvangs datum voor deze werken werd vastgesteld op 18 maart en de uit voeringstermijn is bepaald op 75 werkdagen. De leiding en het toe zicht is toevertrouwd aan de heer tuinarchitect G. Rlngoot, uit Bel- sele. de ontwerper der plannen voor deze beplantingen. Voorwaar een heuglijk nieuws voor onze ouderlingen uit dit mo derne kompleks. Om deze vreugde nog wat aan te vullen kunnen we nu reeds meedelen dat binnen een paar weken het clubhuls volledig zal uitgerust zijn, daar onze bur gemeester samen met de heer Gottemans, de keuze van de no dige zetels reeds heeft gedaan en de bestelling onmiddellijk werd doorgegeven. Ook een TV-apparaat zal. dank aan de inspanningen van onze to neelvereniging «Matteottl», tot de moderne uitrusting van dit model clubhuis behoren. Zo zullen we dan stilaan te Ni nove komen tot de volledige af werking van dit eerste woonkom- pleks voor ouderlingen dat ons door menige stad of gemeente uit onze provincie zal beneden worden. Dit prachtig Initiatief zullen we te Ninove zeker en vast navolging bezorgen. Dat onze verklaringen tijdens de voorbije kieskampagne geen ijdele beloften waren bewijst thans het feit dat we zopas op de hoogte werden gebracht van de toezegging in de hogere lnstaties aan de stad Ninove, van een eerste schijf van 92 nieuwe volkswoningen te bouwen in het kompleks «Groeneweg» waar ongeveer 350 dergelijke woningen voorzien worden. De aanbesteding van deze 92 woningen zal waar schijnlijk reeds plaatsgrijpen in de loop der maand april, zodat de aanvang der bouwwerken mag voorzien worden tegen de maand lull 1965. Sociale woningbouw is en blijft onze hoofdbekommernis. Wil houden woord. Hier zijn re sultaten. Proficiat en doe zo voort kameraad Milo en uw ijverige medewerkers. Ondanks de ophitsende fluister- kampagne van onze tegenstrevers tijdens de voorperiode der verkie zingen, ln verband met de aange haalde zaak, hebben onze verte genwoordigers de belanghebbenden Steeds gerustgesteld en hen eerlijke en rechtzinnige meededellngen ge daan. Dat zij het steeds, ln deze kwes tie bij het rechte eind hebben ge had bewijst thans het voorstel dat het stadsbestuur vanwege het be stuur der Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen heeft ontvangen en dat omzeggens vol ledig tegemoet komt aan de ver zuchtingen der Inwoners van deze volkrijke buurt. Een verbrede spooroverweg met automatische, halve slultharelen, ls de oplossing aan het gemeente bestuur voorgesteld door de Na tionale Maatschappij. De gemeenteraad zal zich ln een der volgende zittingen over dit voorstel 'dienen uit te spreken. Er is ons Inziens slechts een moei lijkheid en dat ls de kwestie der halve sluitbomen, gezien het druk voetgangersverkeer op deze spoor overweg en het gevaar bijzonder lijk voor de kleintjes. Het stadsbestuur zal echter over dit laatste punt zonder verwijl kontakt nemen met het betrokken bestuur teneinde deze kwestie na der te onderzoeken. We mogen echter nu reeds zeg gen dat de Inwoners van deze wijk door het bestuur werden tegemoet gekomen en dit tot eenieders vol doening. m JONGSOCIALISTEN KULTÜUROPBOUW V.Z.W. jj Film van Autant-Lara a GROTE PRIJS SPCO 1964 Op vrijdag 19 en dinsdag 23 B maart 1965 telkens te 19.36 u a g PRIJS 20 F Ons stadsbestuur ontving het goede nieuws dat ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Spaar- en Lljfrentekas leder kind dat te Ninove wordt geboren op 16 maart 1965, vanwege dit or ganisme een speciale premie zal ontvangen onder vorm van een spaarboekje waarop de som van 1.000 frank (duizend) zal gestort zijn. Waar zijn de gelukkige winners? In zijn laatste zitting besliste de beheerraad der plaatselijke maat schappij «Nlnove-Welzijn» dit ini tiatief verder uit te werken. Ieder bewoner van deze hulzen zal een schrijven ontvangen waarin hem de vraag gesteld wordt of deze ga- ragebouw hem Interesseert. In ge val van een voldoende aantal posi tieve antwoorden zal onmiddellijk een architekt worden aangesteld en zal met de oprichting van deze garages worden aangevangen. Deze zullen aan een sociale huurprijs ter beschikking der inwoners wor den gesteld. BIJ deze gelegenheid heeft de beheerraad tevens beslist de berg plaatsen der laatst gebouwde hui zen in de Pollarewijk te vergroten en aan te passen. Opdracht werd gegeven om deze werken ln te studeren. Onze vriend burgemeester en zijn aktieve beheerraad legt wer kelijk een rusteloze aktlviteit aan den dag, maar de resultaten laten dan ook niet op zich wachten. Wij zegden het reeds zo dikwijls... WIJ WERKEN VOORT Kd. Coppens René zal zich op zijn zitdagen ter beschikking hou den voor het invullen der belas tingaangiften. Men gelieve mee te brengen Identiteitskaart trouwboekje, aanslagbiljetten van de ln 1964 betaalde belastingen op de Inkom sten en grondbelastingen, mutua- liteltsboekje, loonfichen 1964, be taald verlof 1964, levensverzeke ringspolis, brandverzekering. De gepensioneerden moeten in het bezit zijn van een strook van het ln 1964 ontvangen pensioen. Alle S.V.V.-leden worden uitge nodigd tot de algemene ledenver gadering die doorgaat "op zondag 21-3 te 15 uur in het Volkshuis. Programma openluchtkuren voor kinderen, door gez. Van Der Niepen. S.V.V. secretaresse; verto nen van lilm en dia's over vakan ties te Heist-aan-zee en in Duits land met medewerking van kd. Cottljn Raymond; koffietafel. Wij rekenen op een groot aantal aanwezigen. WIE GAAT ER MEE NAAR GERAARDSBERGEN De S.V.V. richt op 10-4 haar tweejaarlijks tongres ln, gepaard met geschenkententoonstelling eu bal. Deze aktiviteiten gaan even wel door in het Volkshuls te Ge raardsbergen. De vriendinnen die wensen deel te nemen, kunnen zich tijdens de vergadering van zondag laten inschrijven. Ook geschenken voor de tentoon stelling mogen dan overgemaakt worden. De zitdag van de «Dienst, voor sociale- en middenstandszaken», gehouden door kd. Coppez, zal doorgaan op maandag 22 maart 1965 van 16 tot 17 uur, in de bu relen van Bond Moyson, Geraards- bergse straat nr. 117. Zateidag 27 maart 1965 gaat In <le zaal Baele Robert, Dorp, te 21 u een GROOT NACHTBAI, door inge richt ten voordele van de plaatse lijke Socialistische Toneelkring «Ontvoogding». Dit bal wordt op geluisterd door het prachtig orkest «Roberto's Dancing Band». Ingangsprijs 20 F. Mei bestuur.

Voor Allen | 1965 | | pagina 6