Vlug een sausje MAAK ZELF KONFITUREN I 1? M BERNINA w* m il Iggj^v VOOR ALLEN - PATRONENSERVICE Mireille 121 MIREILLE 121 Een tweestuks voor grote maten Aan de schoonmaak w M ÜUH ÜLtill- vrouwen lil de zomer hebt u niet al tijd zin lange uren in de keu ken te vertoeven. Zeker niet tijdens de vakantiemaanden. Maar toch wilt u ook weer niet altijd hetzelfde schotel tje opdienen. De jonge groen te is wèl lekker op zichzelf, doch het is ook wel prettig als ze niet elke dag op dezelfde wijze wordt klaargemaakt Een sausje is vaak de uit komst. Ook al om een restje «op te fleuren», of om, bij een onverwacht bezoek, een fees telijk hapje tevoorschijn te toveren. Nu ja, toveren... Een sausje vraagt veel werk, zegt u. Inderdaad, maar dat is dan wel verleden tijd. Er is nu ook saus in een pakje. Een hele reeks zelfs Kerriesaus, toma tensaus, kampernocliesaus. Waarbij nu een laatste, zeer geslaagde, nieuweling: WITTE SAUS. Witloof, andijvie, vis, kalfs vlees, eieren, kunnen nu in 'n wip «gestoffeerd» worden met een zeer smakelijke saus. 1>e kookduur is... 1 minuut De prijs 8 F. Zorg ervoor dat u een paar zakjes in de provisiekast hebt In 60 seconden een sausje op de bloemkool Dat kan, dank zij de zakjessaus, waarmee u in een oogwenk een gladde, smakelijke witte saus kunt bereiden. Verkoopprijs 8 F. j (Dokument Knorr) De «eonfituurdag» is aan gebroken. Hij blijft voor een groot aantal huisvrouwen een traditie die heel wat herinne ringen meebrengt met zijn kleuren, geuren, zijn drukte en zijn wanorde. Voor cle jongere hulsviou- Van bijgaand model kunnen, zo als gewoonlijk, patronen worden aangevraagd. Geef uw naam, adres, benaming en nummer van het gewenste patroon op, evenals de maat. Voeg 15 F aan geldige postzegels toe. i De postzegels niet op de brief kleven a.u.b., doch los In sluiten). Richt uw aanvraag tot: «Voor Allen Patronenservice» St. Pietersnieuwstiaat, 64 Gent Een patroon kan niet langer dan 30 dagen na de verschijningsda tum worden aangevraagd. We vergeten de grote maten niet, te meer omdat die patronen veel sukses bij onze lezeressen boeken. De klassieke lijn van dit model is evengoed geschikt voor een ge kleed als voor een dagelijks toi let, dat hangt alleen maar af van de stof die gebruikt wordt. Wat denkt U van marineblauw? Als U bovendien een tweede kraag van wit piqué of organdi maakt, geeft U aan het pakje een voor jaarstintje. Een parelsnoer of een takje lelietjes van dalen volstaat dan om er een gekleed tollet voor de namiddag van te maken. Verkiest U echter iets meer praktisch, dan raden we U donker grijs of de modekleur beige aan. Stofberekening; 4m50 x 80 br. 15e patronen zijn voorradig in de maten 48, 50 en 52. wen, die minder ondervin ding hebben, bestaat een bro chure die naast gekende en onuitgegeven recepten, ook veel goede praktische raadge vingen bevat en talrijke waardevolle tips over liet in maken van vruchten in boka len. Het is een goed opgevatte gids, gemakkelijk te lezen, die u zal helpen om met veel ge not een winterreserve aan goedkope confituur aan te leggen, die u terecht trots en fier zal maken over uw «kon- fituur-kelder». Het is niet nodig en zelfs niet altijd wenselijk tientallen potten confituur van dezelfde vrucht te bereiden. Integen deel, het is zelfs veel aangena mer volgende de winter te kunnen beschikken over een grotere verscheidenheid confi tuur en vruchtkonserven, ze op de tafel te kunnen afwis selen bij het ontbijt of het vieruurtje van de kinderen en zo het genot te ontdekken om bijvoorbeeld mandarijnencon- fituur, rabarber- of kastanje- confituur te eten zowel als mirabellen op stroop of kwee- perenpasta, naast de traditio nele konfituron (aardbeien, kersen, enz.). Het receptenboekje dat zo juist verschenen is, zal genoe gen doen aan al de huisvrou wen, aan de heel jonge zowel als aan diegene welke al ja renlang in de keuken staan. Dank zij dit boekje zullen ze, op hun beurt, aan heel hun huisgezin plezier kunnen doen. «Maak zelf uw konfituren en vruchtkonserven». uit gegeven door CEB1S, Cen traal Belgisch Informatie bureau voor Suiker, 38, Itegentlaan, Brussel 1, verkrijgbaar tegen 2 ze gels aan 3 F voor verzen dingskosten. Zwitserse Nauwkeurigheid Alg. verdelers en invoerders N.V. Hcyndrickx Bernino Egcrn Tel.: 051/41288 Wie zegt nu toch weer dat de vrouwen er tijdens de grote schoonmaakperiode uitzien als vogelschrikken? Mischien was dat vroeger zo, de laatste ja ren beslist niet meer. In de eerste plaats zijn er de moder ne hulpmiddelen, die de grote schoojimaak veel minder lastig maken. Maar verder is er na tuurlijk hef feit dat ook de schorten, het werkkostuum van de huievrouw, zo sierlijk, modieus en elegant zijn gewor den. Ilct zijn waarachtig echte japonnetjes of jasjes die men met plezier zou dragen. De snit is onberispelijk en de weefsels, vooral syntetisch, vergen praktisch geen onder houd. In een wip zijn ze ge wassen en gedroogd, strijken is er niet meer bij. De modellen die we u hierbij voorstellen zijn creaties van fabrikanten welke zich aan eengesloten hebben in de zgn. Blous-Club Cryiors en «Blou se-Club Nylfrance «Coralux» huisjaponne tje Blouseclub Nylfrance van marineblauw met witte nopjes kraagje en hals opening afgeboord met wit. (Doe. Hbodiaceta) «Koma»: rechts Blouse Club Crylor Cardigan met zwarte en witte strepen op groen-blauwe achtergrond. Lings Blouse Club Nylfrance Cardigan turkooisbleurlg met een zeer bijzonder effekt verwekt door diagonale stre pen op het korsag*. U>««- Bhodiaceta)

Voor Allen | 1965 | | pagina 7