Goed regeren en het partijbeleid stevig in handen nemen EEN DUBBELE OPDRACHT Zaterdag 31 juli 1965 27e jaargang Nr 31 Het Kongres van de B.S.P. heeft zich voor re geringsdeelneming uitgesproken. Dit is zonder veel enthousiasme gebeurd. Diegenen die voor de coalitie met de C.V.P. stemden, deden zulks in het diep besef dat ze zich niet konden onttrekken aan de plichten die in deze zeer moeilijke periode, op 's lands tweede grootste partij wegen, daarbij aanvoerend dat het beter is. mede de beslissingen te nemen die ds toekomst van het land bepalen, dan passief toe te zien dat een tijd van «sociale pauze», zoals de P.V.V. dat wil, wordt ingeluid. Diegenen die 'tegen stemden, en dat waren er toch 35 t.h., koesterden de hoop dat de partij in de oppositie beter aan krachten zou winnen. Van verdeeldheid was er geen sprake. Voor alle socialisten blijven de doeleinden dezelfde. Alleen is er een verschil van opvatting in 't licht getreden ever de wijze waarop deze moeten ver wezenlijkt worden Do houding van de Waalse socialisten Dit verschil van opvatting bestaat zowel bij Vlamingen als bij Walen We willen nochtans niet verhelen dat de stemming op het Kongres heeft aangetoond dat men aan Waalse zijde over het algemeen meer tegen de deelneming aan de re gering is gekant dan dit het geval is bij de meer praktisch aangelegde Vlamingen. Dit fenomeen mag men niet ontgaan en het zou volledig verkeerd zijn moest men in de B.S.P. er de ogen voor sluiten. Is het zo dat het Waalse volk liever de onze kerheid verkiest boven de oplossingen die in het regeringsprogramma staan vervat en boven de waarborgen tegen minorisatie die door de twee grootste partijen worden in het vooruitzicht ge steld We geloven het niet. Het is niet de eerste maal dat de Waalse so cialisten een beslissing nemen, waarvan mag be twijfeld worden of ze de ware gevoelens weerge ven van het Waalse volk. Toen in 1961 ze zich te Charleroi uitspraken voor de federalistische staatsvorm sloegen ze wel volledig de bal mis, want diegenen die vertrouwd zijn met de Waalse bevolking weten bij ondervinding dat de Walen wel zweren bij de voorrang van de Franse taal, Het buitengewoon congres van de B.S.P. ging zondag j.l. door in het Rogier Centrum, onder voorzitterschap van Achilles Van Acker, bijgestaan door gezellin Copée-Gcrbinet. Op de foto boven partijvoorzitter Collard tijdens zijn uiteenzetting. Onder: een blik in de zaal. Op de eerste rij bemerken wij de kameraden Janne, Bohy,Major, Spaak, Merlot. Larock, Bary en gezellin Schroyens. Hel B.S.P.-Kongres heeft zich dus met 672 stemmen voor, 356 tegen en 14 ont houdingen uitgesproken voor regeringsdeelneming. Zoals partijvoorzitter Col lard na de debatten getuig de, is het een goed kongres geweest, de voor en tegen standers werden aanhoord er werd geen enkel kwetsend woord uitgesproken. Alle sprekers hebben, vooraf gaandelijk de stemming, hun trouw aan de pari ij be vestigd door de be'cfte dat zij de beslissing ven de meerderheid zouden eerbie digen. Dit zal nu ook gebeu ren: de beslissing van liet Kongres zal thans wet wor den. De socialistische ministers zullen, in hun onderscheiden departement, hun zware taak opnemen met de mede hulp, raad en waakzaam heid van de partij en soc. organisaties. Het land moet goed gere geerd worden, om de demo cratie te vrijwaren, doch e( is ook nog een andere even belangrijke opdracht: de partij moet versterkt wor den. Dit zal een grote finan ciële inspanning vergen, want het gaat niet alleen om de opfrissing van het partijprogramma, maar ook om de technische middelen om aan onze oogmerken meer ruchtbaarheid te ge ven. Over enkele maanden zal een partij kongres wor den gehouden om de reorga- REDACTIE EN ADMINISTRATIE ST.-IMETEIISNIECWSTIt A AT, G» CENT - Tel. 23.57.Ü3 (4 lijnen) - l'ostcheckreUening 5G1.33 sllei l.it-Iii» Voor abonnementsprijzen zie gewestelijke blsulzjjilen. ter. uilgever. It. VERCAMMEN, St.-I'ietcrsnleuwstraat, Gl. Gent nisotie ven ce partij te be spreken. De partij zal be wijzen dat zij machtig ge noeg is om enerzijds deel te nemen acm de regering en anderzijds haar stuw- en uit stralingskrocht op rationele wijze uit te bouwen. De verantwoordelijken van ul'e socialistische orga nisaties kunnen hierbij een grote rol spelen. Een socia listisch syndicalist schreef gezonde tea! wanneer hij voorhield: <wiilen wij de pro blemen die op en na 23 mei gerezen zijn naar behoren aanpakken, laten wij dan beginnen met ze ONZE problemen te noemen. Die van de B.S.P, en het ABVV, En de lijn doortrekkende, ook die van onze mutuali- INDE REGERING! (zie vervolg laatste bladzijde) feiten en coöperatieven, van onze vrouwen- en jeugdbe wegingen, onze sport- en cuftuurverenigingen. Kort om de socialistische bewe ging in haar geheel moet zich getroffen voelen, en dan is er plaats voor ieder een om de geleden schcide te herstellen.» De deelneming aan een regering mag inderdaad de innerlijke versteviging van onze beweging niet belem meren. Zoals het Kongres ons leerde, is het ogenblik dus aangekomen om onze doel stellingen te bevestigen en in nieuwe aangepaste vor men voor te stellen. Dit werk van vernieuwing, ver jonging en modernisering zullen wij allen samen tot een goed einde weten ta brengen.

Voor Allen | 1965 | | pagina 1