HOE LANG NOG 1 I Verdiende lof OMER VANAUDENHOVE en zijn kandidaat-minisiers in de oppositie DE OFFICIËLE SCHOOL XV 0 Zaterdag 14 augustus 1965 27e jaargang Nr 33 Verleden week werd de regeringsverklaring door Kamer en Senaat goedgekeurd. Zonder uit zonderingen hebben alle socialistische en C.V.P.- parlementairen zich achter de nieuwe bewinds- ploeg geschaard. Wel we ra door menig spreker verklaard dat hij enkel een waakzaam vertrouwenkon schenken, doch zo hoort het ook ons inziens, bij ieder vergelijk: elke partner heelt als plicht erop te waken dat de andere zijn woord gestand houdt. Hebben we nu een «Waalse» of een Vlaamseregering! Maar wat te zeggen van de oppositie Tussenkomsten zijn er genoeg geweest, maar wat hielden ze om het lijf Weinig of niets. Van de Volksunie-mannen zoals Van der Eist kon men.- verwachten dat ze kwamen beweren dat de re gering hoofdzakelijk Waals is... rerwijl de excen trieke Professor Perin ze enkel reoi esentatief vond als een autonome regering van Vlaanderen. Men zou hieruit kunnen afleiden dat beide mannen, die respektievelijk een leeuw en een haan 'in hun schild voeren, waarschijnlijk meer verstand hebben van dierkunde dan van politiek; we weten niet of dat zo is, maar één zaak staat als een paal boven water: beiden zijn fanatiekers van de ergste soort en voorstanders van een be krompen nationalisme, waarvoor in de wereld van vandaag geen plaats meer is. We zullen daarom niet te veel woorden aan hun tussenkomst verspillen. De liberalen voelen zich ziek... Veel meer te leren viel uit de houding van de liberalen die plots hebben bemerkt dat de ver kiezingsoverwinning hen tot onmacht -heeft ge doemd. Omer Vanaudenhove had schoon te ont- (Zie vervolg blz. 12) geeft V de beste waarborgen voor de toekomst van 1 nv kinderenl voor UI 1 allen Deze foto van een moeder van vier kinderen die in het dorpje Chan Son werd gedood bij een aanval van de Amerikaanse «marines», illustreert op schrijnende wijze de meedoge- loze aard van de oorlog in Zuid- en Noord-Vietnam. Elke dag vallen daar tientallen bur gers: vrouwen, kinderen en bejaarden ten slachtoffer aan kogels, aan het verzengend vuur der vlammenwerpers en napalmbommen. Hoe meer onschuldigen er de dood inge jaagd worden, hoe verbetener het Zuidvietn amese volk zich zal verzetten tegen de dikta- tors van Saigon en de Amerikanen die dit re gime willen opdringen. Er is maar één manier om het bloedvergieten zo spoedig mogelijk te doen ophouden: aan de konferentietafel gaan zitten en het Vietnamese volk zelf zijn bewindsvorm te laten kiezen. Door de vrienden Jos. Van Eynde en Victor Larock werd verleden week met lof ge schreven over de aftredende Minister van Justitie, kd Piet Vermeylen. Er wordt aan herinnerd dat de socialistische minister van Justitie tussen 1961 en 1965 meer dan 100 wetten kon doen goedkeuren, waaronder: De wet op de amnestie voor stakingsfeiten, die aan leiding gaf tot méér dan 1.000 genademaatregelen en straf- omzettingen. De wettelijke vaststelling van de wedden der niet-ka- tholieke geestelijkheid. Twee wetten inzake han delsrecht, waaronder één te gen de fraude bij de samen- met nieuwe schikkingen inza ke echtscheiding. De wet van 20 juli 1962 stelling van vennootschappen. Gunstige regelingen ten bate van vreemdelingen en vaderlandslozen. Versoepeling van de maatregelen inzake voorlopige invrijheidsstelling. Invoering van het stelsel der weekendhechtenis voor :it raff en van korte duur. Invoering van de morele bijstand der opgeslotenen door leken, in gevallen waar de tussenkomst van een aal moezenier niet is gewenst. Verbetering van de wet op het maatschappelijk ver keer. Regeling van de dienst weigering wegens gewetensbe zwaren. De wet op de probatie die aan de rechter toelaat straf fen van minder dan 2 jaar op te schorsen, mits bewaking en controle. Wetten op de bescherming van de jeugd. Ten slotte het reusachti ge werk van de hervorming van de gerechtelijke organisa tie, waaraan jaren werden be steed. En die o. a. een oplos sing heeft gebracht voor het door de syndicale organisaties zo hardnekkig geëiste pro bleem van de Arbeidsrechtban ken. Bovendien werd het wets ontwerp op een volledige ge lijkwaardigheid der echtelin- REDACTIE EN AllMINISTRATIE ST.-PIETERëNIEUlVSTRAAT. G1 liENT - l'el. 25.57.9S (1 lijnen) - Postcheckrekening 5G7.33 «Hel Eiclit» Voor abonnementsprijzen zie gewestelijke bladzijden. Ver. uitgever. R. VERCAMMEN'. St.-l'ietersnleu«straat, GE (leut gen ingediend en het kon on middellijk worden gestemd. Onze ondervoorzitter van de Partij, J. Van Eynde legt in zijn lofwoord de nadruk op het feit dat: Dit alles en nog veel meer is ruim voldoende om de tijd van meer dan een minister gedurende verscheidene legis- laturen volledig in beslag te nemen. Vermeylen bijgestaan door een stel toegewijde medewer kers, heeft het in 48 maanden tot stand gebracht. Hij werd hierbij bestendig geleid door gevoelens van menselijkheid en rechtvaardigheid, die zui ver socialistisch zijn en die trouwens ook al zijn socia listische collega's in ministrië- le actéies bezielden en bezie len. Kwamen ze bij de uittreden de minister van justitie min der spectaculair tot uiting dan bij anderen, ze waren daarom niet minder aanwezig en de omzetting in juridische teksten en concrete, doeltreffende maatregelen vergen er niet minder inspanningen 0111. Dit mocht gezegd worden.* De redactie van Voor Allen sluit zich tenvolle aan bij dit verdiend lofwoord, gericht tot een socialistische minister die in zijn omgang met onze militanten, steeds even een voudig en gedienstig is geble ven en die steeds bereid ge vonden werd mee te helpen aan het propagandawerk van onze partijafdelingen. Pgt. Piet Vermeylen

Voor Allen | 1965 | | pagina 1