Tlieuiae stad 'SARLANE, 2 wedstrijden, tweemaal publiek, Iwee spelen: SYNTHETISCH A.B.C. m overal evenveel enfoesiasme 11 k "«TO OB ilUüi- vrouwen Qtpwe Mogen we een kleine beken tenis doen? De maand septem ber heeft altijd een bijzonder plaatsje in ons hart ingenomen. Waarom? Het is moeilijk te zeg gen. Misschien omdat men er, meer dan in gelijk welke andere periode van het jaar, een com binatie kan vinden van de itimi- teit van de winter en het uit bundige van de zomer. Misschien ook omdat de opening van een nieuw schooljaar altijd zelfs als men sinds lang de school banken verlaten heeft symbool blijft van een nieuwe start. Als u kinderen hebt dan bent u goed uit, dan kunt u volop meegenieten, meeleven. Hebt u ze niet dan is het toch niet het ogenblik om te zitten kniezen. Laat u integendeel door de at mosfeer van goede voornemens, van plannen-maken aansteken cd... doe hetzelfde. Om ons nu bij het nieuwe schooljaar te bepalen, voor de moeders stelt dit steeds weer het probleem van de uitzet. Hu wordt dit de laatste tijd minder zwaarwichtig dan vroe ger. Zowel figuurlijk als daad werkelijk. Ben kinder uitzet is, net als deze van de volwassenen trouwens, geen zwaar, log geval meer. De syntetische vezels, de mengelingen van synthetische en natuurlijke materialen, de schei kundige afwerkingen, dit alles brengt mee dat men terzelfder- tljd lichte en warme kleding vinden kan, bovendien nog mak kelijk te onderhouden! Met kinderen die vlug groeien en dat doen. ze allemaal Is dit makkelijk onderhoud wel Ruitjes zqn troef dit jaar. «Lente» Is de naam van het model links op de foto. Het Is vervaardigd uit rood-grocn- en marineblauw Tergal, met een wit kraagje, en das van hetzelfde weefsel. De rok is geplooid als bü een Schotse kilt. bijzonder voordelig. Men kan nu Immers volstaan met twee exemplaren van een bepaald garderobe-onderdeel (schort bvb.) terwijl men vroeger dergelijke risico's niet nemen kon. Zelfs de dikke truien, gevoerde anoraks, elastische broekjes zijn ia een wip droog. We zullen later nog eens terug komen op de eigenlijke «kinder mode» want ook daarvan is sprake de laatste tijdl maar voor wat de schooluitzet aangaat geven we u slechts deze gouden raad: zoek het vooral in het eenvoudige. Ben kind is geen mannequin, het wil zich vlot en vrij kunnen bewegen en het mag daarbij niet gehinderd worden door al te gecompliceerde kledij! Sarlane-badpak met kasjmir- bcdrukking. Creatie Sunkiss. We sluiten onze reeks voorstellingen van syntetische vezels af met een nieuweling, die wel een heel bijzondere plaats inneemt. Inderdaad tussen de syntetische vezels maken de elastische vezels nog een apart hoofdstuk uit. Deze die we thans voorstellen gaat terug tot onze landgenoot Leo H. Bakeland, die o.a. het bakeliet uitvond. Voor de eerste maal beschikt de mens over een harssoort dat niet van natuurlijke oorsprong was. Dit was het vertrekpunt voor een reeks ontdekkingen, onder andere het plastic, en de syntetische textielvezels. Men vond o.a. een draad uit die alle eigenschappen van rubber bezit, doch nog een hoger rekvermogen heeft. Ook in België nl. UCB-Fabelta, fabriceert elastomeerdraad fzo noemt men deze vezels) welke hier de naam kreeg van SARLANE. Sarlane ls soepel, vervormt niet, is bestand tegen hitte, kan zeer goed geverfd worden, weerstaat aan licht, wasbeurten, alcalisch zuur en zweet, olie, chloorwater. Het is dus duidelijk dat Sarlane aangewezen is voor de confectie van badpakken, gaines, bustehouders, pantalons enz... De fabrikanten veroorloven het gebruik" van hun «Sarlane»-label en kel voor artikels die aan een grondige kwaliteitscontrole werden onder worpen. Voor «hem»: een blazer-schortje met zwart-en-blauw ruitjes, rit- sluiting en rond kraagje. Model Blouse-club Nylfrance. voor «haar» blouson-schort Blousenyl Nylfrance in een zeer smaakvol zwart blauw- en rood écoissais. 4v SW/ mm. m verdelers en invoerders .V. Heyndrickx Bernina Egern Tel.051/41288 Zwitserse Nauwkeurighëïd" Op een even amusante als on gewone manier heeft de Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwprodukten dit jaar al le jongeren, zowel op schooi als met vakantie, willen betrekken in haar promotie-akie voor hoger verbruik van eieren in België. Zo hebben, op het einde van het schooljaar, honderden jon gens en meisjes van de Belgische huishoud- en hotelscholen ge wedijverd in verbeelding, kook kunst en gastronomie om de ju ry van Interscholen Eierwedstrijd originele bereidingen op basis van eierente kunnen voorstel len, die werkelijk opmerkelijk waren. De eerste prijs van dit tornooi: Een Gastronomische Europa* reis» in zes etappes, dwarsdoor de zes landen van de Euromarkt voor de winnaar en een familie lid. De laureate, juffrouw Martine Delcampe, van de Technische Meisjeschool te Saint-Ghislain. Henegouwen, is vertrokken op 28 augustus 1965. Maar er is meer. Tientallen gastronomische week ends te Parijs en aan de Belgische Kust zijn de beloning voor de beste deelnemers. Wij wensen de ze veelbelovende jongeren van de Belgische gastronomie dan ook goede vaart... en smakelijk! Daarna was het de beurt aan duizenden kleine kinderen, met vakantie aan de Belgische Kust. In openlucht, onder de bewon derende blikken twn een massa toeschouwers namen ze deel aan <hunwedstrijd en versierden plaasteren eitjes. Iedere morgen, zodra de inrich ters hun tenten opsloegen en kele kleurige reuze-parasols (ook tegen de regen!) voelde het jonge artiestenvolkje zich onweer staanbaar aangetrokken door dit strandspel, waar ze ook eens «als grote mensenmochten kladschil deren. En de strandplaats van die dag was dan ook gauw omge- tooverd in het ontroerend tafe reeltje van een roezemoezend ar tiestenkwartier. Terwijl er Marabout Flash'» €.100 recepten om eieren te be reiden» aan de toeschouwers wer den uitgedeeld, namen de jeug dige kunstenaars die door het publiek werden gekozen, dolblij hun transistorradio, foto-appa raat, plaatjes en nog een hél reeks andere beloningen mee naar huis.

Voor Allen | 1965 | | pagina 7