De C.V.P. vernietigt de ziekteverzekering CM Zaterdag 25 iuni 1966 28e jaargang - Nr 26 Minister Harmei, een nieuweling in het val Katolieke kranten hekelen 9,tle nieuwe stijl (Zie vervolg bladzijde 2) Geef een kind als het eist en een hond als hij kwispelt, en gij zult een kwaad kind en een goede hond hebben. Moeilijke STUDIEKEUZE aarzel niet langer wordt Maatschappelijk Assistent A 1 DIPLOMA Zn voor allen Onhandige buitenlandse politiek ANNUNIK Leclercq is iemand die soms rake waarheden zeggen kan. Daarvan weten de Brusselaars mee te spreken, die hij er enkele jaren geleden duchtig van langs gaf, omdat ze in ons tweeta lig land nog steeds niet begrepen hebben dat de Vla mingen ook in de hoofdstad rechten hebben. Met dezelfde scherpzinnigheid hekelde de kan- nunik in La Cité van 18 juni, de heer Harmei, mi nister van Buitenlandse Zaken, over de wijze waarop de regering die volgens hem oude metodes volgt het probleem van de Nato en meer bepaald het probleem van de vestiging van de Shape in ons land heeft aangepakt. De minister van Buitenlandse Zaken is een nieuwelingschrijft kannunik Leclercq a en men veronderstelt dat achter hem zijn administratie haar tradities volgt. Men verklaart niets aan het pu bliek, terwijl er thans een publiek is, dat zich met het probleem bezighoudt.» De regering is inderdaad totaal in gebreke geble ven om het publiek en het parlement degelijk voor te lichten over de moeilijkheden in de Nato. Emiel Van Cauwelaert had vóór de verklaring van de heer Harmei in «Het Volk» de hoop uitge drukt dat de regering een grotere openhartigheid aan de dag zou leggen dan dit totnogtoe het geval is geweest... Daarvan is niets in huis gekomen En let wel, het zijn niet alleen de socialisten die dat verklaren. Verschillende katolieke bladen steken hun ge voelens niet onder stoelen of banken. «Het Belang van Limburg» moest toegeven dat minister Harmei er niet in geslaagd is wie ook te overtuigen dat de vestiging van de Nato-installaties in België een heilzaam ding is, terwijl De Gazet van Antwerpenzonder omwegen betoogt dat van de goede bedoeling het Parlement eerlijk voor te lich ten niet veel in huis is gekomen... Men kan nog steeds niet uitmakenaldus deze laatste krant of ons land ja dan neen de verbintenis aanging de Shape in ons land te vesti gen. Nochtans voor al wie de Nato-konferentie te Brussel van nabij heeft gevolgd is het duidelijk dat de beslissing reeds gevallen is, maar dat de regering het nog niet wil zeggen, omdat ze aanvoelt dat ze inderdaad vooraf het parlement had moeten samen roepen. Dit voorbijgaan van het parlement in een zo belangrijke aangelegenheid als deze, is niet goed te praten...» Ten slotte vraagt De Gazet van Antwerpen zich af of dat nu de nieuwe stijlis waarin men het land zou gaan regeren... «La Cité» vond dat minister Harmei niet af doende geantwoord had op diegenen die in het Nato- verhuis een inflatie-gevaar voor ons land zien. «De uiteenzetting van de heer Harmei aldus het blad heeft geen geestdrift gewekt. De regering heeft de openbare opinie behandeld als een minder jarige...» REDACTIE EN ADMINISTRATIE ST.-PIETEUSMEUWSTRAAT, 64 GENT - Tel. 23.S7.95 (4 lijnen) - PostchecUreUenlng 567.33 «Hel Licht» Vooi abonnementsprijzen zie gewestelijke bladzquen. Ver. uitgever A. DE 'IELLENE1R, St.-I'ietersnleuwstraat 64 Uent. (Spreekwoord) Ware het niet dat het ge wone als parlementaire verlof voor de deur staat, zou men sich aan een grotr socialis tische kampagne kunnen ver wachten tegen het wetsvoor stel van de C.V.P.'er Hulpiau. betreffende het regime in on ze ziekenhuizen en hospitalen en vervolgens tegen het ont werp «tot wijziging van de wet van 9 augustus 1963 tot instelling en organisatie van een regeling voor verplichte ziekte- en invaliditeitsverze kering». Want met deze beide zaken zal de C.V.P. nogmaals de schandelijke enggeestigheid van hun doctrine bewijzen. Daarmee zullen zij eens te meer hun teerbeminde leuzen bewijzen: «Alles voor ons en niets voor een ander». Indien wij erin gelukt zijn een nieu we schooloorlog van onze rug af te wentelen, moeten we ons voorbereiden tot een werkelij ke oorlog der hospitalen. Want wat de C.V.P. in de eerste plaats betracht is het hospitaalwezen ter beschik king te stellen van de syndi- kale kamer der geneesheren. Wij begrijpen het werkelijk niet dat de i risten-demokra- tische opinie niet meer het belang van hun leden en van de kleine man verdedigt. Zij handelt alsof er slechts voor een kategorle mensen achting moet gekoesterd worden: nl. de geneesheren. Zoals in vele andere domei nen, zijn wij socialisten van mening dat bet ziekenhuis. IN HET HOGER INSTITUUT VOOR MAATSCHAPPELIJK DIENSTBETOON «Arbeidershogeschool» Steenweg op Vieurgat, 95, Brussel 5. Telefoon: 02-47.50.79. Ondergetekende: Adres Vraagt inlichtingen omtrent uw Instituut. UITKNIPPEN EN STUREN AAN BOVENGENOEMD ADRES net als de school, geen poli tieke of konfessionele kleur moet of mag hebben. Deze vrijheid van ideologi sche opvatting wordt in het nieuwe voorstel opnieuw met de voeten getreden. Wij zijn steeds de mening toegedaan geweest, dat het mogelijk moet zijn de ziekenhuizen dusdanig te organiseren zodat elke staatsburger zich in ie der ziekenhuis volledig ihuis voelt. Welnu het voorstel Huipiau is een aanval in regel tegen onze instellingen. Het voorziet daarenboven de «clichage» van de huidige toe stand. Men zet meteen het uurwerk achteruit, mei het gevolg dat ook de gehospitah- seerden meer zullen moeten betalen. En wat nu het ontwerp De Paepe betreft, dit ontwerp gaat alle verbeelding te bui ten. Het is de vernietiging van alle principes die tot he den verwezenlijkt werden. Na maandenlange besprekingen waren de drie1 partijen op een rondetafelkonferentie over eengekomen vaste principes als maatstaf aan te wenden, hetgeen uiteindelijk geie.d heeft tot de wet Leburton van 9 augustus 1963. Welnu met één pennestreep wordt dit al les opnieuw te niet gedaan. En het ergste is dat de zie ken in bepaalde gevallen veel. veel meer en «cash» zullen moeten betalen. Al onze mutualisten doe® goed de kampagne die daar over zal gevoerd worden, op de voet te volgen.

Voor Allen | 1966 | | pagina 1