Dendermonde Gewest Ninove-Denderleeuw DENDERLEEUW NINOVE Overboelare Okesem illlll Burgerlijke stand Kindervakanties S.V.V. A.T.B.-Berichten Burgerlijke stand Jongsocialisten 1966 Waarheen op volgende data? Jongsocialisten Ninove Bakschieting naar 100 dikke panklare hanen Duïvenmaatschappij «Recht voor Allen» Aandacht! ZELFSTANDIGEN, Wacht niet tot mor gen, verzekert u vandaag nog bij „BOND MOYSON" Klubavond S.V.V, Voetbal Welgeslaagde belotwedstrijd Coop Geraardsbergen-Ninove Elke week Coop-koopjes bij de vleet Opgelet De nieuwe mengeling Coop-koffies Knip deze bons uit Ze zijn geld waard! Aandacht! Rubriek: Sociale deel De Spaarkas Coop-Deposito's g V O O R ALLEN*' GEBOORTEN. Nissens Lieven. Overboelare, verbondenen&tr. 44 Berthouil Rudl, idegem. Dries 37 Puydebois Nathalie, Klocsterstr. 10 Van Mello Kurt, Idogem, Dries 1A Rampelberg Guy, Ide- gem, Kerkweg 4A Machtelinckx Christel, Idegem, Hollestr. 5 De Nutte Rudi, Overboelare, Grote Baan 502 Blondia Annick. Ne derboelare, IJzerwegstr. Callaert Gery, Overboelare, Schillebeekstr. j 18 Vanden Nest Patrick, Hunne- gemstr. 13. HUWELIJKEN. Borlo0 Marcel, Duivenstr., met Machtelinckx Mag- da. Duivenstr. Delvingt Jean- Claude, Lessincs, met Van der Put- ten Josée, Papiermolenstr. De Meuter Frans, Bonheiden, met Flamée Iréne, Kattestr. OVERLIJDENS. Baele Honoré, 30/7/C4, Overboelare, echtg. De Nutte Maria De Clercq Emile, Denderstr., 29/12/98, echtg. Mou- lart Alph. Rogier Zoé, 28/4/77, Wijngaardstr., wed. Collart Char les Vanderstocken Eddy, 19/9/68, Moerbeke Vaerewyck Elisius, 19/ 11/71, Gasthuisstr. 2 De Clercq Gustaaf, Onkerzele, 18/3/22, echtg. Leirens Palmyre Labie Marie. 9/3/10, Meyery, echtg. Dekelver Romain Van den Dijcke Poli door, 17/3/14, Grimminge, echtg. Merckx Mathilde Van Hove Os car, 26/12/93, Oude Steenweg, wed. De Schuiteneer Marie. De inschrijvingen voor de Kinder vakanties SVV vangen aan vanaf 28 januari 1967 De vakanties gaan door 1) Te Heist-aan-zee, Home E. Moy- son. 2) In Duitsland. Robert Görlinger- heim te Köln-Dunnwald. 3) In Oostenrijk Klndorheim Paradies te Hutteldorf. De inschrijvingen worden aan vaard tot uiterlijk 15 maart, bij de Boden van «Bond Moyson», in de polikliniek (Vredestraat) en de za terdagmorgen van 10 tot 12 uur in het café Volkshuis liet Bestuur SVV. Alle leden en sympatisanten worden vriendelijk uitgenodigd volgende aktiviteiten bii te wonen Op zaterdag 21 januari 1967, tc 19.3-0 u., in Turnzaal Volkshuis te Geraardsbergen, 4e ATB-vOor- dracht en kieurdia-avond, met oP het programma de Kanarische Eilandenen als tweede gedeelte Zonnig Madeira Naast mooie kleurdia's van het eiland Tenerife, van de Spaanse kunststad Toledo, waar tijdens de Snaanse burger oorlog de strijd om'het Alcazar werd gevoerd, en van de hoofdstad Madrid, krilgen wil zelfde avond ook het Portugees eiland Madeira. Aan de hand van driehonderd kleurdia's zal sekretaris Ghijs- brecht trachten u een aangename avond te bezorgen. De ingang is volledig vrij voor iedereen. Op zaterdag 28 Januari 1967. te 20 uur, in de Gemeenteschool te Nederboelare, Astridlaan. richt het feestkomitee Nederboelare een bij zondere avond in welke ons als Na tuurvrienden zeker zal interesse ren. De heer Philipnet, afgevaar digde van het Nationaal Zwitsers Verkeersbureau, zal ons meevoeren on ZWERFTOCHT DOORHEEN ZWITSERLANDNaast mooie kleurdia's' worden ook een paar mooie kleurfilmen afgerold. Wil hopen dat talrijke Natuurvrienden en sympatisanten op nost zullen zijn te Nederboelare. Inkom volle dig gratis voor iedereen. Wi1 noteren met voldoening dat ons werk als ATB in de brede lagen van onze bevolking met belangstel ling wordt gevoled. Ook in andere gewesten volgt men onze werking, wij wijzen in dit verband op de aanwezigheid op onze avonden van ATB-ers van Denderleeuw. Wij zien ook dat de sekretaris voor de ka- derschool van ABVV gewest Oude- naarde-Ronse werd gevraagd, en dit op zaterdag 4 febrmuari 1967. te 15 uur. te Ronse, met als onder werp Soanje De eerste berich ten inzake ledenwerving geven winst. Dus on alle fronten is er vooruit gang. ATB Geraardsbercen werkt. Berg Vrij. GEBOORTEN Buyl Hans. Ge raardsbergen 4.1.67 Callaert Ge- rv 5.1.67. OVERLIJDENS Le Noir Maria- Emma, echtg. De Beek Jozef. 63 j. De Stercke Augusta, wed. Mach telinckx Cyriel. 81 j. Baele Hono ré, echtg. De Nutte Maria. 62 j. Bevolkingsbeweging In 1966. GEBOORTEN: Mannen: 21 Vrouwen: 26 Totaal: 55 HUWELIJKEN: 36 OVERLIJDENS: Mannen: 23 Vrouwen: 14 Totaal: 37 AANGEKOMEN: Mannen: 110 Vrouwen: 93 Totaal: 203 VERTROKKEN: Mannen: 107 Vrouwen: 113 Totaal: 200 Bevolking 31.12.1966: Mannen: 1.884 Vrouwen: 1.959 Totaal: 3.843 Bevolking cp 31.12.65: 3.845. Ver lies: 2 inwoners. Bij nader toezicht stellen wij ▼ast dat er 19 meer geboorten wa ren dan overlijden. De faktor ver huizingen was ons ongunstig. Het gaf een verliespost van 17. Dit is te wijten aan het groot aantal ont eigeningen voor openbaar nut aan de «traver». Dinsdag 10 januari 1967, greep de jaarlijkse algemene statutaire ver gadering plaats van de Jongsocia listen. Namens het uittredend bestuur vroeg kd. Timmermans aandacht voor het verslag van 1966 en de perspektieven voor 1967. De werking in 1966, zoals u ln onderhavige op somming kunt opmerken, bedroeg het dubbele van 1965. Aktiviteiten 1966: 23 januariBelastingontduiking voordracht door M. Deweghe. 27 januari: «Vrede en rechtvaar digheid voordracht door Prof. Claessens en Pater Snijkers, in gericht door het Vredeskomitee, met medewerking J.S. 30 januari: Deelname viering Dr. Hemerijckx. 11 februari: «Jazz-avond met het Kwintet Jack Seis», onder de auspiciën van het Ministerie van Nationale Opvoeding en Kuituur. 25 februari: «De beginselverklaring van Quaregnon», door M. De- neckere, hoofdredakteur van «Links». 11 maart: «Het federalisme ln Bel gië», voordracht door ex-minis ter Vranckx. 24 maart: Deelname aan Anti- atoommars. 25 maart: «Problemen v. d. BSP», voordracht door M. Dekock. 1 april: «Vietnam» - voordracht door Kris Borms. I mei: Deelname aan de feeste lijkheden, waarbij voor de eer ste maal een ganse schaar jonge partijgenoten deelnamen aan de Eerste-Meioptocht. - Vermelden wij het niet doorgaan van de voordracht van pgt. E. Glinne, over «Socialisme en neo-kapita- lisme», voordracht welke voor zien was in het kader van de Eerste-Meifeestelijkheden. 15 mei: «Brussel, hoofdkwartier van de Nato», voordracht door Frank Verstappen. 4 juni: «Hemel en aarde» en «De aarde beeft», filmvoorstelling. 25 september: «Fascisme vandaag», spreekbeurt gehouden door kd! F. Dewit, nationaal sekretaris J.S., ter gelegenheid van de ten toonstelling «Fascisme, gisteren en vandaag». Gedurende de ope ning van de tentoonstelling (van 25.9 tot 2.10) werden in de stad 2 pamfletten verspreid over het nazisme, en het nr. 5 van ons aktieblad was gewijd aan dit onderwerp. 1 oktober: «Het gaat om Duits land», toneelvoorstelling, opge voerd door het Fakkelteater uit Antwerpen. Het belang dat wij aan deze aktle tegen het na zisme en fascisme hebben ge hecht was groot. De «Dender- klok» wekelijks orgaan van de CVP vond dit zelfs belache lijk, partijdig en onjuist. Het bewijs kwam echter met d» verkiezingen in West-Duitsland. waar de NDP (oüd-nazi's) de winnende partij was. 30 september: Deelname aan Wieze- oktoberfeesten. 29 oktober: Federaal kongres van de J.S. in het teken van het 60-jarig bestaan. Als voorberei ding met het daarmee gepaard gaande kongres te Mariakerke op 11, 12 en 13 november '66. II november: Deelname aktie SOS- honger, dat echter meer aan dacht verdiende. 17 november: «Wat hebben de her vormers ons te bieden?», voor dracht door M. Dekock. Ge durende de maand november werd er te Ninove een proef- nummeraktie gehouden voor «Links». Alles wijst erop dat het doel werd bereikt, nl. méér dan 10 t.h. nieuwe lezers werden be komen, zonder dat er huisbezoe ken werden verricht. Doch laat ons ook ons eigen blaadje niet vergeten, dat gra tis wordt verspreid op 4.000 exemo laren en 2-maandelijks wordt uitgegeven. Laat ons eveneens herinneren aan het af sterven van ons lid, wijlen kd. Walter BELLEMANS op 25 Jan. 1966. Wat brengt ons 1967 Vooreerst dient onze afdeling méér aktieve leden op de kop te tikken om te ijveren voor het so cialisme. De iongeren op te leiden tot het socialisme moet ons enig doel zijn. De aktiviteiten dienen misschien méér ontspannend te zijn, afwisselend met politieke, so ciale en kulturele opvoeding. Wat wij willen voorzien: 11 en 12 februari: bakschieting ten voordele van de J.S.: debat tussen volksvertegenwoor digers Waltniel en Van Hoo- rick, over «geleide of vrije eko- nomie». Echter op aanvraag van Waltniel twee maanden uitge steld: -jaarlijkse manifestatie onder de ausDiciên van het Ministerie van Nationale Opvoeding en Kui tuur; een fi'mklub die maandelijks een filmforum organiseert: voordrachten met politieke in slag; kulturele manifestaties. o.a.: boekenbeurs, voordrachten en boekbesprekingen door schrij vers: verdere uitgave «De Jongsocia list», derde laargang: tentoonstelling «sneelgoed ln dienst van de vrede»; in federaal en nationaal verhand meewerken tot bloei van J.S. en uitwerken reorganisaties: organiseren van grootscheepse skiles in de federatie ten hate van de vrede. o.a. Vietnam en anti-milltarleme; kaderscholing; - meewerken vot oprichting van Stedelijke Jeugdraad. Na tussenkomsten van verschei dene gezellinnen en kameraden werd het verslag goedgekeurd. Het financieel verslag naar voren ge bracht door kd. André Walravens werd eenparig goedgekeurd. Als derde punt op de agenda: de bestuursherkiezing. Volgende kden. en gez. werden herkozen: Uitvoerend Bestuur: Debbaut John, voorzitter: Jans- sens Manfred, ondervoorzitter; Wal ravens André, penningmeester; Ja cques Timmermans, sekretaris; Van Der Kelen Hugo, verslaggever-sekre- taris. Bestuursleden: de gez. De Ba cker Sonja, Milo Anita, Stevens Ni cole en de kden. Walravens Freddy, Windens Oscar en Timmermans William. Het nieuwe bestuur besloot door eendrachtige samenwerking van alle J.S. het nodige te doen opdat in 1967 de J.S. zouden uitgroeien tot een sterke beweging. De nodige maatregelen werden genomen ten einde abonnementen aan te schaffen en een aktie ln te richten met betrekking op «speel goed ln dienst van de vrede». De verslaggever, Jacques Timmermans, Nationaal O/Voorzltter Jongsocialisten. Zaterdag 11 februari, te 19 u Zondag 12 februari te 10 u Peletons van 9 man. Café: Volkshuis, Geraardsbergsestr. Partijgenoten en militanten, illen aanwezig, ten voordele /an onze socialistische jeugd beweging. Zondag 22 januari 1967 stellen de gekende kampioenen Coppens Willem, uit Iddergem, en Coppens Edmond, 10 hunner beste duiven tentoon, alsmede Matthijs Hector, en Timmermans Robert. Zondag 29 januari 1967 zullen al de liefhebbers die met hun duiven tentoongesteld hebben, leder twee van hun beste duiven tentoonstel len vanaf 10 u. Om 13 u wordt een gratis tombola gehouden met hiernavolgende prijzen: 1) Beste kweekduivin, geschonken door De Tremerie Denis (Gent) - Ras De Weghe Gilbert 2) Bon Jonge duif, door Kiekens Petrus, Koning RVA en Kam pioen Dendervallei 3) Bon jonge duif, door De Jonge Achiel, onderkoning RVA en kampioen Jonge duiven 4) Bon Jonge duif, door Schepens Albert 5) Bon Jonge duif, door V. Bock- stael Jules 6) 5 kg eten geschonken door Van Den Berghe Willy 7) 5 kg eten, door Coop 8) 5 kg eten, door Coop 9) 5 kg eten, door Coop 10) 5 kg eten, door lokaalhouder 11) 5 kg eten, door lokaalhouder 12) 5 kg eten, door Vlane Hector 13) 5 kg eten, door Viane Hector 14) 1 pak Vitamineral, lokaalhoud. 16) 1 pak Vitamineral, lokaalhoud. 17) 1 pak grit,door Coop 18) 1 pak grit, door Coop 10) 1 pak grit, door Coop 20) 1 pak grit, door Coop 21) 1 pak grit, door Coop Liefhebbers opgelet! Bij iedere pint bekomt u 'n lootje voor een speciale tombola, waarbij er een jonge duif te winnen is van de lokaalhouder Timmermans Rob. Zij die van hem reeds een jong kre gen: Branckaert Arthur: 16 prijzen waaronder 3 eerste. Van Laethem Jozef (Meerbeke): 13 prijzen. Casteur Theo: 10 prijzen. Van Vaerenbergh Ernest: 8 prijzen. De lezers van Voor Allen van de gemeente Okegem worden er bij deze van verwittigd dat het geld van Voor Allen, 12 F per maand, regelmatig zal worden opgehaald door de kd. Matthys Hedwig. Fol derstraat 12. Ninove, bode van Bond Moyson. Zaterdag 21.1.67 - Huissegem-Sas: Grote Belotwedstr'ijd, Ereprijs van de BSP-mandatarissen, met mede werking van de Brouwerij Slagmul der. Geuzen Lindemans en Bond Moyson, in het café «De Dender», bij Jenie, Huissegem-Sas. 2.000 F prijzen gewaarborgd. Be gin te 19 u. Inleg: 20 F. Ploegen lotensgeval. Alle belotters zijn van harte wel kom. Zaterdag 4.2.67 - Malegeni: Karnavalbolling, ingericht door boldersklub «Vooruit is de Weg», in het lokaal bij Jean Vercauteren, Aug. de Brabanterstraat. Begin te 19 u. Ploegen lotensgeval. Lekker souper voor bolders en hun echtgenoten ter gelegenheid van de viering van bolderskampioen 1966. Alle bolders en alle klubleden zijn hierop uitgenodigd. Zaterdag 11.2.67 - Malegem-l'arksken Grote Belotwedstrijd, ereprijs van de BSP-mandatarissen, in het café van Gust Van Valckenborgh, Mo- reelstraat. Parksken. 3.000 F gewaarborgd. Begin te 19 uur. Inleg: 20 F. - Ploegen lotens geval. Alle belotters zijn van harte wel kom. Zaterdag 18.2.67 - Hulssegem: Jubileumbolling «Kamot», ere prijs van de BSP-mandatarissen, in liet café van Laura De Wulf, Aug. de Brabanterstraat. Begin te 19 u. - Ploegen lotens geval. Viering van de ere-bolder «Ka- miel Alle bolders zijn op deze dag op post. Zaterdag 25.2.67 - Hulssegem: Grote Belotwedstrijd, ereprijs van de BSP-mandatarissen, in het café «Belgor», bij Suzanne Van den Borre, in de August de Brabanter straat. 2.000 F prijzen gewaarborgd. Be gin te 19 u stipt. Inleg: 20 F. Ploe gen lotensgeval. Alle belotters zijn van harte wel kom. Zaterdag 28.1.67: Grote Belotwedstrijd in het café van Mon Trlaen, hoek Visserstraat- Rodenbachstraat - Leeuwbrug, met als inzet ereprijs der BSP-manda tarissen. 2.000 F gewaarborgd. Begin 19 u. Inleg: £0 F. - Ploegen lotensgeval. Alle belotters zijn hierop van harte uitgenodigd. Zaterdag 4.3.67: Grote Belotwedstrijd in het café bij Monique, ln de Dwarsstraat (oud-café Charleken), Lich ten- hoek, met als inzet ereprijs BSP- mandatarissen. Begin 19 u. Inleg: 20 F. - Ploegen lotensgeval. Zaterdag 18.3.67: Monster Belotwedstrijd ln het café van P. Beeckman, Stations plein. Begin te 19 u. Inleg: 20 F. - Ploe gen lotensgeval. Op maandag 30 januari te 19.30 uur zal in de lokalen van Bond Moyson, Sportstraat, een KUNST MANIFESTATIE worden ingericht onder de auspiciën van het Mi nisterie van Nationale Opvoeding en Kuituur, dienst voor Volksop leiding. De akteur Joost Noydens zal op treden met volgend programma: De varkenshoeder A. Andersen. Grote en kleine Klaas. Het liefde-kabinet F. Timmermans Uit «Jeugd» E. Claes. De kulturele en opvoedkundige gevolgen van «De Leeuw van Vlaanderen». Prille verloving. L. Verbeek Het hart als verklikker. Edg. A. Poe. Deelnamen in de kosten: 15 F. Iedereen is welkom! Aanstaande zondag speelt Stan daard Denderleeuw thuis tegen Etikhove. Aanvang van de match te 15 uur. We kunnen slechts hopen dat de ploeg wat meer meeval kent dan vorige zondag tegen Olsene. Het wordt stilaan tijd, om een kans tot promoveren te behouden, dat geen punten meer verloren gaan. De belotwedstrijd, ingericht op 7 januari in het café van Lisken. aan het Strokapelleken, kende een ruime belangstelling, spijt het barre weder. Ziehier de uitslag: 1) De Man H.Steenhaut Fr. 2) Van der Niepen P.Sorgeloos M. 3) Coppens Ph.Louis De Gheest 4) Bronselaer A.'Vaeyens R. 5) Brauw M.Timmermans 6) Mooch Fr.V.d. Berghe Fr. Perziken in siroop 1 liter: gewone prijs 28 NU 25 F. Perziken in siroop - 1/4 liter: gewone prijs 12 NU 10,50 F. Abrikozen - 1 liter: gewone prijs 28 NU 25F. Abrikozen - 1/4 liter: gewone prijs 10,50 -NU 9,50 F. Perensiroop COOP - 500 gr: gewone prijs 17,50 NU 16 F. Honing COOP - 500 gr: gewone prijs 44 NU 33 F. Extra Portugese Sardienen Ma rts - 1/4 liter: gewone prijs 9,75 NU 9 F. Vctt'o - vette smeerkaas niet volle melkpoeder: Prijs: 15,50 F met GRATIS sleu telhanger. Kizzola roomrijst - 425 gr: speciale prijs: 10,50 F. In al onze winkels vindt u boven dien nog tal van andere artikels aan werkelijke reklameprijzen. Deze week en ook de volgende staan dus volledig in het teken van de spe ciale gunstkoopjes. Aan u er zo vlug mogelijk ge bruik van te maken. En denk er aan! Ook deze arti kels geven recht op de gewone korting van 5 t.h.! Zoals verleden week reeds werd medegedeeld zullen de WAARDE BONS VAN 50 CENTIEM (bruine kleur) bij elke aankoop van 50 F. nog uitgereikt worden tot heden zaterdag 21 februari, laatste dag. De omwisseling voor de ovale scho tels en groen te nkommen in inox mag nog geschieden tot einde fe bruari. worden u aangeboden ln een nieuwe, aangename verpakking. Zijn nu reeds te verkrijgen: SPECIAAL DESSERT een mengeling die alle kwalitei ten heeft aan 37 F het 1/4 kg. PRIMA - MOCCA een stevige, pittige koffie aan 33 F het 1/4 kg. REKLAME-MENAGE een huishoudkoffie van eerste gehalte, aan 26 F het 1/4 kg. Zeer belangrijk! Ieder pakje zal weldra gesloten zijn met een zelfklevend etiket waarop 15 speciale Cooppunten zijn aangebracht en waarop eveneens de datum van versheid staat vermeld. Over het aanwenden van deze speciale Cooppunten zult u eerst daags meer vernemen. Tegen afgifte tiekomt u 3 F VERMINDERING bij aankoop van een fles likeur, eender welke soort. Geldig in al onze Winkels COOP, tot zaterdag 28 januari. Tegen afgifte bekomt u 2 F VERMINDERING bij aankoop van een gebak van de Patisserie COOP - minimumprijs 24 frank. Geldig in onze Winkels COOP en bij de broodvoerders tot zaterdag 28 januari. Op deze aankopen geniet u te vens van de gewone korting van 5 t.h. (vijf ten honderd)! De nieuwe feestzaal van het Volks huis te Ninove weril speeiaal Inge richt voor bals en feestelijkheden De voorwaarden tot verhuring zijn te bekomen bij kameraad GILBERT VAN DER HOLEN, Lange Muren 5, Ninove Tel. 344.66 Volgende klanten kwamen in aanmerking Nr. 52 Molderez Frans, Gaffel straat 43, Geraardsbzergen Ont vangen voor huwelijk dochter, een aankoopbon waarde 500 F plus ga teau van patisserie Coop. Nr. 53 Steenhout Remi, Mo- lenstr. 9, Moerbeke-Viane Ont vangen voor huwelijk dochter, een aankoopbon waarde 440 F plus ga teau. Nr. 54 -De Coninck Cornells, Karelhoofdstraat, Ninove Ont vangen voor huwelijk zoon, een aankoopbon waarde 366 F plus ga teau. Nr. 55 Van den Holen Gilbert, Lange Muren 5, Ninove Ontvan gen voor zilveren bruiloft, een aan koopbon waarde 345 F plus gateau. N r.56 De Mol Jeanne, Neder- wijk, Ninove Ontvangen voor huwelijk dochter, een aankoopbon waarde 500 F plus gateau. Nieuw totaal voor 1966: 21.252 F. Beheerst door K.B. van 15.12.1931 verzekert uw toekomst Gewone spaarboekjes - Spaar boekjes op termijn - Certifikaten aan drager, enz. Voor al uw financiële problemen wend u in volle vertrouwen tot Bureel Coop, Markt 17, Geraards bergen. of Flamez Achille, Buize- montstraat 231, Geraardsbergen. tmmmm

Voor Allen | 1967 | | pagina 6