Geraardsbergen Gewest Ninove - Denderleeuw DENDERLEEUW Onkerzele Nederboelare Voorde Zandbergen Schendelbeke 1 Coop Geraardsbergen - Ninove Denderhoutera Voor trommelkorps Apoteker van de week Bond Moyson Bal van de burgemeester Burgerlijke stand Wit-Gele Kruis B.S.P. Gemeenteraad V oordrachta vond Moeders Waterleiding te Voorde A.T.B.- De Natuurvrienren Voordracht met kleurdia's en film Oponthoud in Berchtesgaden P Bond Moyson Een nieuwe burgemeester Waarheen op volgende dagen Gewestelijke ontwikkeling Klubavond Sociaal dienstbetoon Geniet elke week Belotprijskamp Bond Moyson Denk er aan! Het caft «Volkshuis» te Geraardsbergen «Sociaal Deel 1967» Bakkerijnieuws m g Y O O R ALLES»- Ontvangen 100 Ir van Maria D- Nutte en 100 fr van A.J voor be wezen diensten door Louis Bau- wtns. Van Keulen komt er ook nog 40 fr, ons overhandigd door kd Henri Cos.vns. Geschonken door kd Lucien Walraet, Goeferdinge, nog 100 fr voor het trommelkorps. Hartelijk dank. Het Bestuur De zitdag van de «Dienst voor Sociale Zaken», gehouden door de Kd Coppez, zal doorgaan op zater dag 4 maart 1967 van 9 tot 11 uur in het Volkshuis, Markstraat. Verleden zaterdag passeerden we rond 22 u. de zaal plaza. Hadden wij niet minstens drie politie agenten op dienst hebben zien staan, wij zouden niet geweten hebben dat het bal van de burge meester bezig was. Het was er zo ongewoon stil i Misschien was mijnbeer Van Der Putten bezig mat uitleg te ver- strekkeu over de witte belasting briefjes die worden rondgedeeld met opnieuw een dikke ops.ag GEBOORTEN. Janssens Anne, Goiferdingfe, Oudenaaidestraat 36 Coigniez Servais, Moerbeke stw. 158 Laurent Fabienne, Steen straat 42 Van Gijsegem Pascal, Onkerzele, Bovenstraat 36De Laurier Christine, Ophasselt, Al- fonslaan 8 De Bruyn- Pascal, Moerbeke, Nieuwe Baan 2 Sau- vage Carla, Moerbeke steen we® 247 D? Sutter Linda, 't Rot 5 Se- gers Jurgen, Idegem, Heirweg 75 Vanderplancke Patrick, Moerbeke Kerkweg 5 Sauvage Dominique. Moerbeke, Steenweg 82 Van Hegïie Philip, Schendelbeke Moe- nebroeckstraat 58 Eeckhout Claudia, Overboelare, Grote Baan £7 Dekoyser Marlo, Grote Baan 26o Overboelare Sermant Ste- luan, Molenstraat 8 Viane Lison Inlgeborg, Hoge Buizemont 136 Vanholder Mario, Edingsestraat 122 De Trogh Veerle, Gasthuisstraat 81» Janssens Martine, Overboela re Kasteelstraat 17 De Smet Philippe. Onkerzele. Guilleminlaan ?9 Van Belle Hans. Schendelbe- gF" Kftttestraat 59 Beeckman Mart me. -Nieuwe Baan „5, „Geers Veronniue, Onkerzele. Kampstraat Schepens Peggy, Goeferdinge, Kleine Holiestraat 2. OVERLIJDENS. De Clercq August, 27-f-88, Oude Steenweg 69 echtgen. Lippens Irma Eeckhout Suzanne, 6-10-94, Gasthuisstraat - Amines Petrus, wed. De Spiegeleer, Onkerzele, Bovenstraat 6, 6-3-1880 7~o rXan ^auwenberge Franciscus 8-3-91 echtg. Van Dalme Malvina, Grotesoraat Van den Berghe UoïV^le 27-4-91, ech tg. De Boe Ju liette, Gasthuisstraat 151 Ken- tane René 1-1-1889. echtg. Margi- net Maria, Steenstraat 93 Van zaterdagavond 25 februari 1967 tot zaterdagmorgen 4 maart 1967 is van dienst apoteker Breckx Vredestraat - Tel. 421.07 Geraards bergen. Wij hadden het reeds over de dubbelzinnige manier waarop deze 100 t.h. katholieke organisatie, na twee pertinente weigeringen van de COO. toch voet krees tu bet hospitaal. Inderdaad, zonder toestemming van de COO is de zuster van bet Wit-Gele Kruis in het hospitaal ondergebracht voor inwoon, garage, kost en telefoon (dit laatste bui ten de kantooruren). DAT kan alleen onder een fanatiek partijdig CVP-bestuur Een reklame voor dit Wit-Gele Kruis werd van deur tot deur in de stad verspreid. E'xarop is als adres aangeduid: Kliniek Geraards bergen. Men zal zich afvragen hoe dat rijmt met wat hier vooraf gaat. Wel, dat is nochtans een voudig: de privékliniek van de Franse Zusterorde is de «officiële zetel,yan bet werk in de stad, en ons klein vingertje is er van over tuigd dat daar door het Wit-Gele Kruis een flinke vergoeding zal betaald worden voor de kantoor uitrusting. Da zuster van dienst heeft ech ter baar intrek genomen in Hot >1 Hospitaal», waar bet van de grote beurs komt (vroeger zei men. «van den armen» M'an zou zich glimlachend af vragen: «zou men honger lijden voor een mondje meer 7», mocht hier weer geen bewijs geleverd zijn van schandelijk misbruik op de rug van de gemeenschap. Mijnheer Pieraert, die zo goed de rekening van de weesjes en van het boterverbruik kon maken, zou nu eens kunnen uitrekenen hoe veel dat per Jaar zal kosten, zelfs indien het Wit-Gele Kruis een ver goeding z-ou betalen op basis van het RMZ-tarief. De winter is nog niet voorbij en enze vrouwtjes zetten reeds het lenteoffensief in. Bedacht met een zomerweertje hebben zij er aan gehouden ons met pellepatatten en van 't hoofd te bedenken. Dat werd door al de aanwezigen ten zeerite gesmaakt en velen hebben zich een dik buikje gegeten. Tot deze die verzuimd hebben van te komen, zeggen wij. gij hebt iets fijn gemist. Onze verrassingstoraboia ging naar onze gezellin Maria en of e Rikenfier opstapte met zen kind moet u niet vragen. Wie geen prijs had moet de moed niet laten zinken. Binnenkort hebt u een nieuwe kans, want bij onze vrouw tjes gaat het zoals in een bijen korf. Zij doen altijd iets. Waarlijk zij maken onze mannen be schaamd. Allo Jongens, aanpakken hoor, of de vrouwen zullen u to nen hoe het gaan moet. Handen in elkaar mannen en vrouwen om onze socialistische propagandaklub verder uit te bouwen en te doen bloeien, dat moet onze leuze zijn. Samen zullen en kunnen wij er iets goeds van maken. Dat getuigt het steeds groter wordend leden aantal en er komen er steeds nien- we bij. Dat toont aan dat wij op de goede weg zijn. Vooraleer te sluiten houd ik er ock aan om eveneens onze aCoop aan te bevelen aan al onze huis moeders. Wanneer u zelf niet kunt gaan naar de winkel, geef dan maar eenlijstje mede aan de brOod- voerder en het wordt u thuis be zorgd. Bij «Coopkopen is bij «Coop» spaien. Daar op tijd en stond, bij de gewone zegels op al uw artike len, krijgt u ook nog speciale ze gels aangeboden. Vraag maar ge rust naar uitleg aan onze brood voerder. We danken vocaal het bestuur van Coopvoor zijn mild ge- baar en de steun ons toegekend tot het welslagen van ons feestje op zaterdag 18 februari 1967. Ock een woordje van dank aan 0nze gezellinnen die voor het eten heb ben gezorgd. Alles was pikfijn in orde en fel verzorgd. Onze beide parlementairen kd se nator Van der Bruggen en volks vertegenwoordiger Van Hoorick bobben destijds bij de minister sterk aangedrongen opdat de wa terleiding te Voorde zo vroeg moge- ljk zcu worden aangelegd. Men is nu volop aan de werken bezig. Het spreekwoord zegt klopt en men zal opendoen. Het is echter spijtig dat onze burgemeester van Voorde er niet bij geweest is zoals de kippen om ook aan die straten de waterleiding te geven die op het plan niet voor komen. Hij kon hiervoor de nodige voetstappen doen er voor zorgen dat de nodige bijkredieten er kwa men om alleman voldoening te schenken Dat zal nu het geval niet zijn. Resultaat nu sluit men aan vcor 100 fr op liet net der wa terleiding. Die het later zal moeten doen zal hiervoor minstens 5.000 fr moeten neertellen. Zo besturen die mannen hun ge meente. Zo lappen ze de belangen van de inwoners van Voorde aan de zolen van hun voeten. I nodigt uit ZATERDAG 4 MAART 1907 te 19 u 30 in de Muziekzaal, Volkshus door de heer ROBERT VAN DEN BORRE met als onderwerp ■X L,rta».t, een iweenonaeraiai zeer $2 mooie kleurdia's, zal de mooie 0 P kleurfilm «Oponthoud te p 0 Berchtesgaden» voor het eerst 0 p te Geraardsbergen geprojek- p INKOM VRIJ Het Feestkomltee NEDERBOE LARE nodigt andermaal uit Velen genoten van de Zwerf tocht doorheen Zwitserland door de heer J.A. PHILIPPET in de voorbije voordracht ons gebracht. Het werd een gemoedelijke, aange name en leerrijke avond. Op zaterdag 25 februari 1967 te 20 uur, tijdens de VOORDRACHT AVOND die in de gemeenteschool te NEDEBBOELARE, Aetridaan, doorgaat, trekken we terug op zwerftocht, samen met de zeer dy namische heer DE CR BE Roland, afgevaardigde van onze Nationale Luchtvaartmaatschappij «Sabena Als toerist gaan we nu, twee met elkaar m spanning levende landen verkennen. n.l. JORDANIË. Het Hasjemitlsch Koninkrijk van Jordanië is één van de treden van Azië, één van die stenen die de z° slecht gekende mozaïk vormen, die men het Nabije Oosten noemt. In deze wereld bekleedt Jordanië een vooraanstaande plaats. De bedevaarder zal er eerst het Land uit de Heilige Schrift betre den. om er zijn voetsporen te druk ken in die van de Profeten en zal er vervolgens de kroon op het werk zetten met een bezoek aan Jeruza lem. j Dan volgen Petra, Jerach, Jeri cho. Bethlehem en misschien gaan we baden in de Dode Zee, kortom een betoverend en verrukkelijk land gaan doorkruisen. In Jordanië is de zon steeds van de partij. Het is een laivi dat leeft, in volle ontwikkeling is en boven dien zijn de Jordaners hartelijke en gastvrije mensen. ISRAEL, bezoekt men ofwel als bedevaarder of als toerist. Het is er werkelijk onmogelijk zich los te maken van de Bijbel. Bovendien is dit oudste geschiedenisboek ten uitzonderlijk goede gids en draagt het in niet geringe mate bij tot het begrip van een tegelijkertijd zo oud en toch zo jong verleden. Israël is nog een jonge natie. Het bezit nocht.Ths alles wat no dig is otn de nieuwsgierigheid van de enen te bevredigen, de gemak zucht van de anderen te vcldoen of nog hun zin voor de sport te verscherpen. Oudheidkundige rijkdommen, godsdienstige schatten, stranden van de Middellandse of de Rode Zee en het beoefenen van de on derwater zeevisserij in de destijds door Mozes gekloven wateren (Ro de Zee) bieden u gelegenheid tot hartversterkende sport en het ont dekken van een gloednieuwe we reld. Het wordt weer een avond vol inhoud met rijk kijk- en luister genot. z Als besluit wordt de Fransge sproken film PIONIERS van de LUCHTVAARTmet Nederlandse onderschriften, geprojekteerd. Die twee landen in een en de zelfde voordracht behandelen, is iets enigs in zijn soort. De inrich ters namen dit initiatief, omdat beiden zeer aktueel zijn. De goed keuring werd slechts na langduri ge diskussie aan de heer De Cree verleend, die dan ook te Neder boelare met ongeduld wordt ver wacht. We geloven dat we in het school lokaal het neusje van de zalm. voor dit voordrachtseizoeu, gaan krijgen. Een goede raad wees tijdig aan wezig. Zijn uw kinderen lid van M.J.A. of A.B.V.V. Kadetten, zo neen, laat ze inschrijven. Sparen uw kinde ren reeds in het Voorhuwelijks- sparen bij Bond Moyson Laat ze sparen, want dat is het geluk voor hun toekomst vergaren. De zitdag van de Dienst voor Sociale Zaken», gehouden door kd. Coppez. zal doorgaan op dinsdag 27-2-1967, van 13 tot 13 u. 30, bij De Mil Jozef, Statiestraat, 20. Door het feit dat de burgemees ter voor een periode van 5 jaar uit zijn rechten werd ontzet, zal hij zijn burgemeesterschap niet meer mogen uitoefenen. Wie hem zal opvolgen is nog niet bekend, doch wij zijn de mening toegedaan dat het voor degene die hem in die omstandigheden zal moeten ver vangen toch potsierlijk moet zijn Wij zouden in elk geval in zijn plaats niet willen staan, want op die manier aan een burgemeester ambt geraken is toch ook niet al te rooskleurig. Om het even wie het zal zijn, hij zal er tocli niet prat moeten op gaan, net zal voor hem geen eer zijn, nu hun leider om die reden werd veroordeeld. Of hebben zij niet steeds in hem ge loofd en in hem hun vertrouwen gesteld Misschien nu nog steeds... En zeggen dat onze inwoners met zulk burgemeesterschap zullen moeten vrede nemen... Wij zijn nochtans de mening toegedaan dat de meerderheid zich aan dat potsierlijk beeld wil ont trekken. Zij durven zich plotseling C.V.P.-raadsleden noemen. Of heb ben wij niet goed gelezen in «Het Volk van verleden zaterdag Bij de laatste verkiezingen hebben zij geen kleur durven bekennen en nu moeten hun kiezers opeens ervaren dat zij als C.V.P.'ers in de gemeen teraad fungeren. Helaas, hoe ze zich in de toekomst ook met een politiek kleed willen dekken, nie mand zal de ontzetting vergeten welke hun leider opgelopen heeft. De gemeenteraad van Dender leeuw vergaderde oo dinsdag 21 februari 1967 te 20" u onder het voorzitterschap van Kameraad Burgemeester Armand De Pelsmae ker. Vooreerst wordt voorlezing ge geven van het verslag van de vo rige zitting. Dit wordt zonder op merkingen aangenomen. Het proces-verbaal van kasna- zicht der gemeente over het 4e kwartaal 1966 wordt aanvaard met een batig slot van 860.893 F. De raad hecht eenparig zijn goedkeuring aan versterking van het laagspanningsnet in de Rode straat en Jan Verhavertstraat. Da- ze werken belopen respektievelijk 87.871 F en 116.693 F. sommen welke volledig ten laste vallen dei- Intercommunale Denderlec. Met 7 stemmen bij 3 onthoudin gen worden de onteigeningen goedgekeurd met de verbindings weg Spoorweglaan-Stationsplein. Dit zal een uitgave vergen van 215.000 F en hiervoor zal bij het Gemeentekrediet een lening wor den aangegaan. Vervolgens bespreekt de raad een beraadslaging der C.O.O. waar in de voorwaarden worden bepaald voor d» betrekking van sekretaris der C.O.O.Voorzitter kameraad De Pelsmaeker liet hierbij opmer ken. dat bedoelde voorwaarden op sommige mmten onduidelijk zijn. De raad beslist dan ook eenpari' bedoelde voorwaarden terug aan de kommissie over te maken met op merkingen. De begroting der C.O.O. van Denderleeuw over het dienstjaar 1967 wordt eenparig aanvenomen met. een batig saldo van 24 F. Het onteigeningsbundel inzake het verkavelingsplan Asscherickx- De Roose alsook het bundel nopens de uit te voeren wegeniswerkfn worden aanvaard. Het betreft hier een nieuwe aan te leggen wijk waarin 72 woningen kunnen op gericht worden, en gelegen langs de Steenweg AalstNinove. Tenslotte worden in geheime zitting nog twee punten zonder diskfissie goedgekeurd, namelijk een princiepsheslisslng nopens het vergoeden van zondagwerk of nachtdienst door het gemeente- Dersoneel en het aanstellen van de h. De Wilde Alfons, als bediende- toeziohter voor de muziekschool alhier, evenals het vaststellen van het weddebarema. In een zeer gemoedelijke atmos feer wordt de zitting geheven te 21 uur. ZATERDAG 25 FEBRUARI 1967 A. GROTE ZILVEREN JUBILEUM BOLLING. ter ere van de heer DE VRIENDT Kamlel Kamot), In het lokaal bij Laura De Wulf, Aug. de Brabant straat. 2.000 F gewaarborgd met als in zet Ere-prljs van de B.S.P.-man- datarlssen en Bond Movson, met medewerking van De Wulf Laura, Bieren het Sas. Temmerman Frans, Hoekstraat 10. Inleg 20 P per man. Begin te 19 u stipt. Alle bolders zijn van harte uit genodigd. HET BESTUUR. B. GROOT BAL VAN HET OF FICIEEL ONDERWIJS. De vriendenkring van de heide Rijksscholen richt zijn le Bal in ten voordele van de sociale werken van de school en van de leerlin gen. Alle verdedigers en sympatisan- ten van onze rijksscholen zijn van harte uitgenodigd op dit bal In kom 30 F. Begin te 21 u. Deuren 20 u 30. SU PIEK VO 25 FEBRUARI 1967 Aaangaande de gewestelijke ont wikkelingsmaatschappijen wordt door de B.S.P.-Federatie een bij zondere studiedag georganiseerd op zaterdag 25 februari 1967 te 14 u 30 stipt. Alle mandatarissen en personen die zich am dit aktuele probleem interesseren worden vriendelijk uitgenodigd hierop aanwezig te zijn. Het spreekt vanzelf dat derge lijke onderwerp ten huidege dage onze volle belangstelling kent en derhalve verzoeken -wij alle partij leden en zeker alle vrienden die met een bestuursfunktie zijn be last hierop aanwezig te zijn. De eerstvolgende klubivond grijpt plants op maandag 27 fe bruari. te 19 u 30 uur, ln het lo kaal Bond Moyson, Sportstraat. Jacqui Cottljn, jeugdleider, zal spreken over «Verhouding tussen jeugdgroepen en ouders». Alle S.V.V.-leden worden uitge nodigd. Iedere vrijdagavond, om 8 u.. in het café Volkshuis Dries, Schendelbeke. Zitdag zal gedaan worden door kd Van Mello Gilbert. Dagmoed- stiaat 53. Schendelbeke. van de uitzonderlijke aanbiedingen in de WINKELS FOOP11! tot zaterdag 25 februari, laatste dag Oude Schotse Whisky «Whyte en MaoKays» 43°: gewone prijs 240 fr. NU 210 FR. met glas gratis «Valeoop»; geselectioneerde wijn prima kwaliteit: gewone prijs 29 fr. NU 26 FR. INI ra wille dw eil grote maat 80 op 70 cm: speciale prijs 18,50 FR. Zeemvellen prima kwaliteit 44x37 centimeter. Speciale prijs 69 FR. Gewafelde vaatdoek 35x40 cm: Speciale prijs: 5 FR. Plastiek emmer van 10 liter: Speciale prijs: 19 FR. YVU-relnfger «Harplc (bus van 450 gram): gewone prijs 27,75 fr. NU 22,50 FR. BELOTFRIJSKAMP Op zondag 26 februari 1967 grote belottingsprijskamp, ereprijs Dj Putter Jozef, met medewerking van Bond Moyson, gewest Denderleeuw en ABVV, gewest Ninove, in café «Volkshuis», bij Jefke Triest, Adv De Backerstraat 1. Vooruit 3.200 F -!- inleg. Begin om 14 u stipt. Men speelt lotensgeval. Men zegge het voort. De zitdag van de «Dienst voor Sociale zaken», gehouden door kd. Coppez, zal doorgaan op Dinsdag j 27.2.67 van 15.30 tot 16 u bij Triest Jozef, Adv. de Baekerstraat nr. 1. Dit Is een greep uit de vele arti kels U aangeboden door de NATIO NALE UOOP-AKTIE Maak er nog vlug gebruik van. Ter gelegenheid van Krakelingen en de Foor!!! in de Winkels LOOP te lieraardsbergen DUBBEL ZEGELS 10 TERUGGAVE op wijnen en likeuren geldig tot ZATERDAG 4 MAART In al onze winkels ontvangt U nu een speciale waardebon 67 bij elke aankoop van 50 fr„ en 15 Loop punten per 1/4 kilo koffie «Coop» (in een gloednieuwe verpakking met datum van versheid). NODIGT U UIT Op zondag 26 februari (Krakelingen) vanaf 5 u. Orkest: LEO BENS Op zondag 5 maart (Foor) vanaf 4 uur OrkestJEAN MICHEL Op maandag 6 maart vanaf 10 u. (voormiddag) OrkestJEAN MICHEL Met als speciale attraktle FRANKY BODET Volgende klanten kwamen reeds in aanmerking in de loop van het Jaar: 1) Fiamez Aehille, Bruzemont- straat 231, Geraardsbergen. Ont vangen voor geboorte zoon, een aankoopbon van 273 fr. geldig in de winkels COOP, en een gateau van de patisserie COOP. 2) Ronse Roniain, Visstraat, 19, Geraardsbergenontvangen vcor zilveren bruiloft, een aankoopbon waarde 500 fr. plus gateau. 3)Wed. Rogier Alfred, Fr. Rens- wljck 39, Geraardsbergen: ontvan gen wegens overlijden echtgenote, een aankoopbon waarde 340 fr. 4) Borio» Theo, Duivenstraat, 17, Geraardsbergenontvangen voor huwelijk dochter, een aankoopbon waarde 500 fr. plus gateau. 5) Wed. De I'Iercq August, Oude steenweg. 69. Geraardsbergenont vangen wegens overlijden echtge noot, een aankoopbon waarde 480 frank. 6) Arens Gaston, Warande, 20, Geraardsbergen: ontvangen voor zilveren bruiloft, een aankoopbon waarde 500 fr. plus gateau. Totaal: 2.593 fr. BROODMANDJES De klanten van onze bakkerij «COOP», die nog een broodmandje wensen met opleg 10 fr. en hier voor nog de voorziene 40 speciale zegels in hun bezit hebben, moeten nu onmiddellijk hiervoor hun aan vraag doen bij de brood voerder of in de winkel. Een zekere hoeveel heid is opnieuw ter beschikking. DENK EK AAN De prijsverhogingen van het brood, waarvan de volgende van toepassing wordt vanaf 1 mei. moe ten ae verbruikers tot nadenken stemmen en er toe aanzetten vol ledig vertrouwen te schenken aan de bakkerij «COOP». De coöpera tieve rLstourne betekent Immers 35 centiem terug per brood, en 5 (vijf ten honderd) op gebak, wat zeker een gevoelige besparing be tekent. Wacht dan ook niet langer om de brcodvoerder aan te spreken of de gerante in de winkel. Ze zul len graag van dienst zijn.

Voor Allen | 1967 | | pagina 6