Tkoïtk flPKENKAST Schaduw over de Vlaamse ekonomie NATIONALE LOTERIJ 1' -- - |j bescherming nodig 3 MM SPECIALE ctlerlóttrancl\o_z> HOGE LOTEN 1 00 0 00 0 0 fr. 3.00 0.0 00 fr. 2.000.000 fr. 1.000.000 fr. 5 0 0.000 fr. 5 0 00 0 0 fr. 72 MILJOEN fr. in loten MElTSt Hij heeft uw En uw bescherming is de levensverzekering bij de (Zie begin bladzijde 1) £en levensverzekering sluiten is op krediet een kapitaal-veiliqheid kopen. Raadpleeg de vertegenwoordiger van de P.S.Hij zal naar maat een veiligheidsplan voor uw gezin opstellen. Wij wisten reeds dat deze regering het rekord klopt inzake verplaatsingen. Daartoe worden alle middelen gebruikt, maar liefst de duurste; namelijk helikopters en vliegtuigen. Er is zelfs een minister, de P.V.V.-er Poswich, die het noodzakelijk acht af en toe ter plaatse te verschijnen bengelend aan een val scherm. In één der nummers van «Het Laatste Nieuws» verscheen nu een foto van een prachtig nieuw vlieg tuig. Dit blad weet ons me de te delen dat de regering besloot er zo twee aan te kopen voor de komfortabe- le verplaatsingen van de ministers. Prijs per stuk: 75 miljoen, dus een totale uitgave van 150 miljoen frank. Daarmee is het van zelfsprekend niet gedaan. Want voor zo een vliegtuig zijn er piloten en personeel nodig, zijn er ganse ploe gen geschoolde mekaniekers noodzakelijk voor het on derhoud. U kunt zelf uitre kenen wat een dure grap zulks kan worden! Wie sprak daar weer van «besparingen» op de Staatsuitgaven? Was dat de P.V.V. niet? Ja «maar dan inzake lonen, sociale vergoedingen, woningbouw, enz...». De P.V.V.-ministers moe ten toch hun komfort heb ben, of niet? VAH p£- EERS7F MINISTER .Voor de man in de straat miskomt het nooit, dat we hem af en toe eens zand in de ogen strooien." Stuurt uw hinderen naar DE SCHOOL MET STANDING 12 «VÓÓR ALLEN." EN 76.820 LOTEN van 400 tot 200.000 fr. -f- 50 Troostloten van 20.000 fr. Trekking op 11 september M-eMr£~ WZl wordt nog gemiddeld 10 minder verdiend dan in Wallonië er is nog altijd een belangrijke welvaart achterstand in te lopen, wat eveneens het geval is op het gebied van het onderwijs. Al deze elementen moeten in overweging genomen worden op het ogenblik dat we als Vlaamse socialisten stelling zullen nemen in het Vlaams Socialistisch Kon- gres. We bevinden ons voor een slappe, tegen de arbeiders gerichte regering in een periode waarin het neo-kapi- talisme weer eens faalt en de moeilijkheden, die eigen zijn aan de struktuur van ons land, een objektieve be oordeling in de weg staan. Het Vlaams socialistisch Kongres staat voor geen ge makkelijke opgave. In elk geval mogen we reeds aannemen dat op dit kon gres stellingen zullen naar voor komen die een oplos sing inhouden voor onze noden. Deze oplossingen zul len in de eerste plaats worden geïnspireerd door onze socialistische visie op de maatschappij en hoeven los te staan van elk enig regionalisme. P.D.B. De Levensverzekering is de modérnste vorm van sparen. Zij alleen maakt het u mogelijk, van vandaag af, het bedrag vast te stellen van het kapitaal dat u op een bepaalde leeftijd wenst te genieten. Wat er ook gebeurt, zij Is het, die de veiligheid waarborgt van hen die u dierbaar zijn en wier steun u bent. Maar de Levensverzekering is geen zaak die luchtig opgevat wordt. Kies oordeelkundig uw verzekeraar. De P.S. biedt u zestig jaar ervaring en uitzonderlijk# aanbevelingen1.700.000 looende contracten nnfrfrTT1: ONZE ADRESSEN: Antwerp.n: Frankrijklei 39, te!. 33.t0.4l Charlaroi24 place Charles II, tel. 31.12.8 Gent; Hoogstraat 13. tel. 25.29.55 Luik: 1 av. Blonden, tel. 52.33.21 Bergen: 48 rue de Nimy, tel 34.808 Verviers: 12 pi. de ta Victoire, te!. 33 633 Brussel: P.S. Building Koningsstraat 151, tel. 18.80 80 La Louvièra: 10 rue Sylvain Guyaux, tel. 25.434 KortrijkGrote Markt 45, tel. 14.712 Hjj Wij zullen vreugde en leed delen, niet waar, lieve? Zij Ja, jij zult het leed ne men en ik de vreugde. Vliegende besparingen Doe je mee Goochel je mee In de reeks Paperbacks ver schenen zopas twee jeugdboeken. «Doe je mee» bevat 100 proeven en probeersels uit de natuur en de techniek, die de jongeren spe lenderwijze kunnen doen. De eenvoudige hulpmiddelen zijn in elk huis wel aanwezig. De in houd is verscheiden: proeven met planten, scheikunde in het huishouden, proefjes met elek trische stroom, spel met statische elektriciteit, proeven met magne tisme, met warmte, met water... honderd in totaal. De tweede Paperback «Goochel je mee», bevat honderd goochel trucs waarvoor evenmin duur materiaal nodig is. De trucs zijn eenvoudig maar vergen vanzelf sprekend oefening en geduld. Twee boekjes, overvloedig ge ïllustreerd en verzorgd uitgege ven, die beslist hun weg vinden. Michalski «Goochel je mee» en Press «Doe je mee», Uitgave Cantecleer De Bilt. prijs per boekje 45 fr. (Voor België, Inter nationale Pers, Antwerpen). Velasquez De kunstpockets van de Zwar te Beertjes zijn gekend. Het zal volstaan te melden dat een nieuw deeltje verscheen dat le ven en werk behandelt van de Spaanse hofschilder Velasquez. Zoals steeds in deze reeks is ook dit werk met talrijke zwart wit en kleurenreprodukties ge ïllustreerd. (Zwart Beertje nr. 1044 - 30 fr) De jacht op de Duitse geleerden Michel Bar-Zohar heeft in «De jacht op de Duitse geleer den» de gebeurtenissen gerekon- strueerd die zich in 1944 tussen Amerikanen en Russen hebben afgespeeld tijdens de jacht op de raketspecialisten en kernge leerden, enige duizenden in to taal, die tot aan het einde van het Derde Rijk hebben doorge werkt. Het werd een opeenvolging van avonturen '*i deze jacht op her senen, die zowel de Russen als de Amerikanen voerden. Uiteindelijk wordt hier het licht geworpen op een der tra gedies van onze tijd: de moder ne wetenschap in dienst van de god van de oorlog en de bewa pening. Een gedetailleerd maar vrij droog verhaal. Michel Bar Zo-har «De jacht op de Duitse geleerden 1944-1960 - Bruna Paperback 105 fr. ERIKA. 1187

Voor Allen | 1967 | | pagina 8