Het kongres van de S. V. V. - federatie Aalst-Oudenaarde EEN OVERROMPELEND SUCCES De geschenken- tentoonstelling Het kongres r' v Zaterdag jl. greep te Ronse het tweejaarlijks kongres plaats van de Socialistische Vooruitzien de Vrouwen van de arrondisse menten Aalst en Oudenaarde. Het begon reeds in de voor middag met een geslaagde ge- schenke.itentoonstelling. De in richters mochten zowat 1.000 ge schenken in ontvangst nemen. Op d e openingsplechtigheid stipten wij de aanwezigheid aan van gezellin De Bruyn-Huyghens, leden dat dergelijke manifestatie door de S.V.V. werd georgani seerd te Ronse. Toen werden zelf gemaakte handwerkjes tentoonge steld. Sindsdien is veel veranderd. De vrouwen, die naast hun echt genoot moeten zorgen voor meer welstand in het gezin, hebben hiervoor de nodige vrije tijd niet meer. Vandaar dit de S.V.V. se dert enige jaren overgeschakeld heeft naar een geschenkenten toonstelling. De voorzitster dank te heel in het biezonder de gezel linnen van Ronse voor hun kost bare medewerking, alsmede de bestuursleden der afdelingen. Gezellin Passchier spreekt de kongressisten toe. voorzitster van de S.V.V.-federa tie, beide sekretaressen Adrienne Van Der Niepen en Christiane Passchier, kd Vanderhaegen, bur gemeester cn sekretaris-generaal van de Federatie Bond Moyson, kd Lucien Vanopbroecke, senator, kd Isaï Cnudde, federale sekre- taris Bond Moyson, kd Joseph Cornelissen, schepen te Ronse, kd Johnny Verledens, klubleider van het C.O.C., het volledig bestuur van de S.V.V. Ronse, kd Michel Hantson, sekretaris B.M. Ronse, enz... Gezellin De Bruyn-Huyghens verklaarde zich gelukkig deze ge schenkententoonstelling ten voor dele der kindervakanties te mo gen openen. Sinds 1957 is het ge- Gezellin Maria Moons, voorzit ster van S.V.V. Ronse, wenste al len hartelijk welkom op deze ten toonstelling, in 't bijzonder kd Vanderhaegen, burgemeester van Ronse en sekretaris-generaal van de Federatie B.M. Aalst-Ouden aarde, en kd vanopbroecke, se nator. Deze tentoonstelling be wijst waartoe de vrouwen door samenwerking en wilskracht in staat zijn. Dit is slechts een deel onzer aktiviteiten. Het kongres van deze namiddag zal dit ver duidelijken. Het vervult ons met fierheid dat dit kongres kan plaatsgrijpen in het kader van dit mooie C.O.C. Hierop werd de geschenkenten toonstelling geopend. De opkomst" voor het kongres was overweldigend. De grote zaal van het Cultureel- en Ontspan ningscentrum was voor de eerste maal sedert de oprichting van dit gebouw eivol gelopen en men zag zich verplicht ook de aan palende kleinere zaal in te ne men. Op het podium hadden plaats genomen gezellinnen De Bruyn- Huyghens, Adrienne Van Der Niepen, christiane Passchier en Maria Moons, van de SVV-Fede- ratie Aalst-Oudenaarde, gez. Li- sette Delepierre, nationale sekre- taresse S.V.V., gezellin Micheline Vanopbroecke, gemeenteraadslid te Ronse, kameraden R. Van Trimpont, Marcel Vanderhaegen en Isaï Cnudde, respektievelijk voorzitter, sekretaris-generaal en federaal sekretaris van de Fede ratie Bond Moyson, Roger Otte, bestuurder van de klinieken Bond Moyson en senator Lucien Van opbroecke. Gezellin De Bruyn-Huyghens, na een groet te hebben gebracht aan de eregasten, had woorden van dank over voor de leden van de beheerraad, De verslagen die door de federale sekretaressen zullen worden toegelicht, zijn het beste bewijs dat het bestuur niet bij de pakken blijft zitten. Zij wees op de verschillende voorde len verbonden aan het lidmaat schap en verheugde zich om de bestendige stijging van het leden aantal, waarvoor zij vooral de gezellinnen Van Der Niepen en Passchier dankte voor hun be stendige aktie. Gezellin Van Der Niepen ver heugde zich over het stijgend aantal eelnemers in onze tehui zen voor kindervakanties. Ze noemde deze tehuizen een goede voorbereiding tot het latere leven. Het is in 1947 dat begon nen werd met de herinrichting van vakantiehuizen voor kinde ren. Toen werden 164 kinderen geplaatst. Zij wees op het groei ende sukses: in 1948 werden 322 kinderen geplaatst; in '49 moch ten 472 kinderen genieten van een vakantie; in 1953 was dat 788 kinderen om in 1954 tot 960 te stijgen. Tot in de jaren 1957-1958 volstond het home te Heist-a-Zee nog. Te Den Haan, kon thans Gezellin De Bruyn-Huyghens opent de geschenkenten toonstelling. Gezellin Van Der Niepen aan hei woord. een nieuwe vakantieoord worden aangekocht, dat zal geopend wor den in 1968. Spreekster verklaar de zich tevreden dat aan zovele kinderen een gelukkig en gezond verlof kon worden bezorgd. De koliekten voor de kinderva kanties brachten in 1965 en 1966 opnieuw een aardige duit op. De dank van de S.V.V. gaat hiervoor naar alle milde schenkers alsme de naar de medewerkers van Bond Moyson. De familiale- en beroepsleer gangen hebben een grote opvoe dende rol. Wij bezitten thans 8 scholen in snit en naad, 1 school in huishoudelijke opleiding en 1 sohool in landbouwhuishoudkun- de. Zij vroeg aan de aanwezige vrouwen aandacht te blijven schenken aan deze kursussen, die hun nut bewezen hebben. Wij moeten verder ijveren voor de ontvoogding van de vrouw, en hand in hand verder samenwer ken om nieuwe, prachtige resul taten te bereiken. Gezellin Christiane Passchier lichtte enkele punten uit het ver slag toe. Ze wees in het bijzonder op de grote voordelen welke de S.V.V. aan haar leden biedt. Het maandblad «De Stem der Vrouw» is uitgegeven met de bedoeling een innig kontakt te brengen tus sen leiding en leden. Onze Fede ratie telt thans 41 afdelingen, waarbij 58 gemeenten zijn be trokken. Tijdens de algemene vergaderingen worden aktuele en interessante punten behandeld. Onze dienst voor gezinshulp bewijst mooie diensten. Vooral voor de bejaarden die permanen te hulp behoeven is die dienst van onschatbare waarde. Met deze gezinshulp werd van start gegaan in 1956. Hoeveel gezin nen reeds geholpen werden 'S niet te schatten. Onze werken van kinderwelzijn zijn modellen in hun genre. Spreekster dankt hiervoor alle medewerkers. Vervolgens legde ze nog de na druk op de aktieve medewerking van de S.V.V. wat aangaat de organisatie van het jaarlijks ver lof voor gepensioneerde mutua- listen. ingericht door de mutua liteit Bond Moyson. Dit initiatief noemt spreekster lovenswaardig. Gez. Passchier besloot met vol gende woorden Na dit geslaagd kongres, terug aan het werk voor verdere uitbreiding, nieuwe akti- vitèiten, tot verwezenlijking van ons ideaal het socialisme. Kd Vanderhaegen sprak daar na namens de Gemeenschappelij ke Aktie en begroette het kon gres zeer hartelijk. Hij feliciteer de de S.V.V. met him alzijdige aktiviteiten. Het is een positief werk in het kader van de socia listische aktie. Hij dankte tevens voor het opvoedend werk gele verd door S.V.V. inzake socialis tische vorming. Spreker herinnerde er dan aan dat de huidige regering in zeer verdachte omstandigheden aan liet bewind is gekomen, en dat beloofd werd besparingen uit te voeren. In plaats daarvan is de begroting met 40 miljard frank gestegen. Wij hebben ook grote zorg voor de dag van morgen, want op onrustwekkende wijze stijgt het aantal werklozen van week tot week. Br zijn meer kon takten nodig tussen onze bestu ren om de kiezers beter te kun nen inlichten. De dag dat al onze leden begrijpen dat het nodig is een socialistisch dagblad te lezen, in de plaats van een andersden kend, zullen hun ogen ook meer opengaan. Wij moeten rondom ons een kameraadschappelijke sfeer scheppen, en een-' - werken. Wij moeten aan allen kunnen bewijzen aat ut de partij is van de hoop, en re kent daarop op de medewerking van alle aanwezige vrouwen, en het sukses zal niet uitblijven. Kd Vanderhaegen besloot zijn toespraak met te verklaren: onze partij moet de verkondiger zijn van onze stellingen. Indien wij onze rol goed vervullen, zal het voor de B.S.P. een winstpunt worden in de toekomst. Gezellin Maria Moons huldigde daarop twee verdienstelijke vrien dinnen van de S.V.V., nl. gez. De Bruyn-Huyghens die de Zil veren Palm in de Kroonorde werd toegekend en Julienne De- lusinne, aan wie de Zilveren Me daille in de Leopoldsorde werd uitgereikt. Gezellin De Bruyn-Huyghens dankte in naam van de gehul- digden. Gezellin Lisette Delepierre sloot zich aan bij de huldiging van de twee verdienstelijke gezellinnen. Zij feliciteerde de leiding van de Federatie S.V.V. Aalst-Oudenaar de van harte om het gepresteer de werk. De Socialistische Vooruitziende Vrouwen tellen op dit ogenblik meer dan 600.000 leden in België. Het objektief is naar het 1.000.000 S.V.V.-leden Als onze militanten verder de inspannin gen opbrengen die ze vandaag doen zal dit objektief zeker be reikt worden. Gezellin De Bruyn-Huyghens dankte alle medewerkers aan dit geslaagd kongres, dat zij voor gesloten verklaart. Op het bal dat 's avonds door ging waren 2.000 personen aan wezig Het optreden van Ronny Temmer werd door allen ten volle gesmaakt. Het was een onvergetelijke apoteose voor een onder alle op zichten prachtig geslaagde «Dag van de S.V.V.

Voor Allen | 1967 | | pagina 2