Gewest AALST AALST Moorsel Gijzelen! ni V Bouwwerken Kultureel Centrum aangevat Eendracht Aalst blijft kampioen Aankoop Eendracht-stadion van algemeen belang voor de stad Aan al cle gepensioneerden en weduwen van de Openbare Besturen Herziening der kiezerslijsten «Zwemklub Neptunus Aalst» Dienstjaarrekening '67 van de stad sluit tekort van 13 miljoen Bond Moyson ATB Natuurvrienden BEGRAFENISSEN G. DE SWAEF Het rïjksintemaat voor jongens Ons lokaal Moederfeest S. M.J.A. Gouden bruil< Door u sche S voor d< uw dee van de de so< schone allen te «VOOR ALLEN»"" Er zijn nu alle kansen dat Eendracht Aalst definitief kam pioen blijft gezien het beroeps- komitee opnieuw de klacht van Cercle Brugge heeft verworpen. Eendracht kan nu aan de toe komst denken, het overwinnings banket houden en zich laten ont vangen door het stadsbestuur. Onze eerste Aalsterse ploeg moet er thans voor zorgen een goed figuur te slaan in tweede nationale. Ook voor het stadsbestuur en voor gans Aalst is het een ere kwestie. Iedereen heeft dit goed aangevoeld na de klacht van Cer cle Brugge. Het Aalsters bloed is nog eens bovengekomen, solidair ln de verdediging van wat recht vaardig is. Recht is nu gesproken, de recht vaardigheid en de sportiviteit hebben het gewonnen. Gans Aalst verheugt zich daar over. Proficiat Eendracht. Er zijn al heel wat woorden ge wisseld over de aankoop van het Eendracht-stadion door de stad. Sommigen stellen voorop dat zulks een dure Investering zou zijn waaraan de stad geldelijk ver lies zou lijden. Op zichzelf be schouwd en alleen uit die ge zichtshoek bekeken heeft dit ar gument zijn waarde. Nochtans zijn er andere argumenten die dan wel voor de aankoop pleiten. Eerst en vooral is er het feit dat Eendracht kan opdoeken wanneer de stad de gronden niet aankoopt en het stadion zou worden verkaveld voor bouwgron den. Vervolgens is er de vraag of het niet is geboden aldaar te voorko men dat weer alles wordt dicht gebouwd. Er zijn reeds veel te weinig groene ruimten in de stad. Een doelmatige en moderne urbanisatie vergt dat er in de verschillende stadsdelen voorzien wordt in open ruimten, speelplei nen, rustpunten. Met genoegen vernamen wij de mening van de stadsurbanist dat zou moeten worden voorkomen deze wijk «Park De BIieek» te laten dichtbouwen Deze wijk draagt wel de naam van «Park», maar het ïegenlijk park De Blieck is verdwenen en vol gebouwd. Om de laatste groene ruimte aldaar te bewaren is er maar één middel aankoop van het Eendrachtstadion door de stad. zelfs al heeft de grond de waaide van bouwgrond. Indien de stad zou besluiten tot de aankoop dan zou Eendracht vooreerst verder kunnen spelen, maar dan zou meteen in de kortst- mogelijke tijd moeten gezorgd worden voor de aanleg van een voetbalstadion op ontboste gron den van de Osbroek. Eens zover zou het huidige jta- dion van Eendracht aan de Bre- destraat kunnen herschapen wor den in een openbare groenzone met speelpleinen, waar eveneens bvb. een tweede overdekt zwem bad zou kunnen worden opge- rtcht. Maandag 10 juni 1968 te 15.30 u in het lokaal «Ons Huis», Hop markt 45 te Aalst, buitengewone vergadering voor al de gepensio neerden van de Openbare Bestu ren. AGENDA 1. Overzicht van de algemene toestand; 2. Toepassing van de 4e program matic; 3. Toekomstmogelijkheden; 4. Allerlei. Woordvoerders DE BOCK Camiel en VONNECHE August, nationale sekretarlssen van onze sektor. Het Kollege van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van het publiek dat er, van 1 Juli '68 tot 20 september 1968, zal overge gaan worden tot de herziening van de lijst der Rijks- en Ge meentekiezers, die vanaf i mei '69 van kracht zal worden. Het nodigt de burgers uit om, voor 1 juli a.s. tegen ontvangbe wijs, de titels over te leggen van degenen die, hoewel zij niet op de van kracht zijnde lijst zijn inge schreven, op kiesrecht aanspraak kunnen maken. Aanvragen tot het bekomen van ktzerslijsten moeten voor l juli a.s. worden ingediend. Zij moeten ge richt worden aan: de h. Arrondissementskommls- saris, voor wat betreft de poli tieke partijen; de h. burgemeester, voor wat be treft partlkulleren. Carla Galle en Daniëlle Rom- baut waren fantastisch te Bonn. Onze twee Aalsterse zwemsters bevestigden er hun Internationale klasse. Niemand had verwacht dat een Belgisch zwemmer in finale zou doordringen tijdens de inter nationale Westduitse kampioen schappen. De Belgische zwembond had de afreis naar België voorzien nog voor dat de finales doorgin gen... Ze kwamen bedrogen uit. Gelukkig maar. Niet minder dan drie zwemsters en één zwemmer kwamen in finale. Onze Aalsterse meisjes hadden hun afspraak niet gemist. Daniëlle verwezenlijkte met 1.02.6 (nieuw Belgisch rekord) over de 100 meter vrije slag en de derde beste tijd (ze eindigde vier de in de finale); Carla verwe zenlijkte de vierde beste tijd en eindigde vierde ln finale. Zij ves tigde met haar 2.34.6 een nieuw Belgisch rekord. Proficiat. MEXICO EN DE LIIMIETTI.JDEN... Men vraagt ons dikwijls «Gaan Carla en Daniëlle naar Mexico Zolang geen definitieve se- lektie gedaan is door het Belgisch Olympisch comité kunnen we daar geen antwoord op geven. Car la en Daniëlle zijn wel in de pre-selektie opgenomen. Zii ziin mogelijken. Om naar Mexico te gaan moe ten limiettijden worden gelukt Deze zijn zeer zwaar. Onze twee zwemsters zijn er echter al in ge lukt deze tijden te lukken. Dus «schijnbaar» geen problemen. De «Koninklijke Belgische Zwem- en Reddingshond» eist echter dat de tijden gelukt worden in een olympisch dok (lengte 50 meter). België bezit echter spijtig ge noeg geen enkel overdekt olym pisch zwembad. Gevolg «Geen enkel Belgisch zwemmer is er tot hier toe in geslaagd zijn limiet- tijd in een olympisch dok te be reiken.» ONS «LAATSTE» BELGISCH REKOKD... ...OF EEN REKORD IN TWEE SCHUIFJES Z.N.A. sloeg onlangs het rekord 4 X 100 meter wisselslag per ploeg. Het oude rekord stond op naam van onze grote rivaal: «Scal- dis Antwerpen». Onze ploeg was samengesteld als volgt voor rug slag, Linda Hayaert, Linda Boe- laert voor de schoolslag, Carla Galle zwom de dolfijnslag en Daniëlle Rombaut de crawl. Linda Hayaert zwom een prachtige koers en verbeterde gevoelig haar tijd (1.18.8). De aflossing met Linda Boelaert was echter niet erg re glementair. Linda Boelaert, een tikkeltje zenuwachtig, ging een secondje te vlug het water in. Alles moest herbegonnen worden. «Ik niet meer» zei Linda Hayaert ontgoocheld. Doch na enkele mi nuten recuperatie veranderde Lin da van gedachte en besloot ze toch maar opnieuw te zwemmen. Het was 22 h 15 toen Linda terug de start nam, geruggesteund door de aanmoedigingen van ons trouw gebleven publiek. Linda zwom 1.19.5. Linda Boelaert nam over en zwom ln haar korte efficiënte schoolslag een nieuwe best-tijd (1.27.5), Carla dolfijnde voort (1.11) en Daniëlle besloot met een krachtig crawl-nummer. Een ogenblik angstige spanning. Alle ogen gericht naar de heren tijdopnemers. Toen de bevrijden de mededeling «De ploeg van Zwemklub Neptunus Aalst ls er in geslaagd een nieuw Belgisch re kord te vestigen; tijd 5.02.6. Oud rekord op naam van Scaldis Ant werpen met 5.06.2. Een gelukkige ZNA-ploeg. Feli citaties van links en rechts. Een laatste applaus van ons entoesiast publiek. Het was 22.30 h. Een laat, maar mooi rekord. ZWEMMEN EEN HARDE SPORT... Een Engelse film handelt over «De eenzaamheid van een lange afstandloper». Dit is wel toepas selijk voor zwemmers. Een zwemmer kent niet de ge noegens van een ploegsport (spel) zoals basket-ball of voetbal. Een zwemmer staat alleen. Eén maat staf «de chronometer». Wil men de top bereiken Wil men het ge noegen smaken Belgisch kam pioen of rekordhouder te zijn Dan oefent u zes- a tienmaal in de week, naar gelang de periode van het jaar. Dit betekent meestal tweemaal per dag of twee uur per dag met uw hoofd ln chlöor- water gedompeld. Dit gebeurt op onregelmatige uren. Onder de middag en 's avonds laat. Kombi- neer daarbij uw studie- of be roepsbezigheden en u hebt een kans... Tenslotte een voorbeeld van een maandagavondtraining 1. 800 meter loszwemmen (war- mlng-up) 2. 12 x 50 meter benen met plankje. Rust i5" 3. 6 x 100 meter armen (benen vastgehouden met rubbertje) Rust 30" 4. Herhalingsarbeld 12 x 100 m. Vertrek alle twee minuten 5. 8 spurtjes van 25 m 100 Deze week zijn de bouwwerken voor het kultureel centrum aan gevat. Althans de eerste schijf van deze werken, nl. het vervaar digen van een waterdichte kuip van twee verdiepingen ln de grond. De aannemer is het be drijf Poelman. Het gaat hier om een eerste werk van circa 20 mil joen frank. Vrijdag werd door de minister van de Nederlandse Kuituur over gegaan tot de eerste-steenlegging op de bouwwerf in de Molenstraat. Vooraf had een receptie plaats in de belfortkelder waar toespraken werden gehouden door minister Van Elslande, burgemeester Blan- ckaert en schepenen Van Hoorick en Claus. De architekten Van Herreweghe en De Neef lichtten de plannen toe, die te dezer gelegenheid wa ren tentoongesteld. Wij laten hier een artikel vol gen van Schepen Van Hoorick over de sociale en kulturele betekenis van het Aalsterse kulturele cen trum. DE SOCIALE EN KULTURELE BETEKENIS VAN HET AALSTERSE KULTURELE CENTRUM EEN ANTWOORD OI' HOGERE LEVENSAANSPRAKEN Waartoe dient onze maatschap pij Om de mens te bevrijden, om hem gelukkiger en menselij ker te maken Ogenschijnlijk is het dat waar heen de vooruitgang moet leiden Ogenschijnlijk. Want onze verbruiksmaatschap- pij biedt koelkasten en automati sche wasmachines, auto's en ordl- nators, machines en supermachi nes. Maar de technologie bréngt geen antwoord op de vraag naar het geluk van de mens. De planetaire revolte van de studenten is een betwisting van de principes zelf van onze zelf voldane verbruiksmaatschapplj en van haar strukturen. De jeugd klaagt de geestelijke leegte aan van de technische maatschappil. zij verzet zich tegen de almacht van de technokratle. En de maat schappij antwoordt met gummi stokken, traangas en waterkanon nen, want zij heeft geen oog ge had voor de nieuwe problemen. Zo staan wij dan Jzonder dat men er zich rekenschap van gaf middenin een beweging die geen naam heeft. Men zou haar een kulturele re volutie kunnen noemen of een beweging voor algehele dedokrati- sering van het leven, van de maatschappij en van de instellin gen. De mens wil medespreken m de plaats van een raderwerk te zijn. zijn verantwoordelijkheid opnemen en beslissen over het menselijk lot ln de plaats van te verstom pen. Dat is meteen waar op het ge bied van de kuituur. De kuituur is al te lang het voorbehouden terrein en het voor recht van een kleine groep ge weest. Kuituur is geen boekengeleerd heid of geen kwestie van schone kunsten alleen. Kuituur is een dimensie van de sociale werkelijkheid, een geheel van verworvenheden en verwervin gen van en voor gans het volk. De openbare machten zijn er nog niet aan toe de nieuwe be hoeften te verwerkelijken. Toch ls begrepen dat een van de essentiële voorwaarden voor de demokratisering van de kuituur het tot stand brengen is van een werkelijke kulturele infrastruk- tuur. Dit betekent aan de kuituur haar eigen huis geven. Vandaar het begrip kultureel centrum, een centrum waar de kulturele akti- viteit ten volle tot ontplooiing kan komen, waar het verenigings leven een nieuwe opgang kan ken nen, waar individuen en groe pen mekaar kunnen ontmoeten, zich uitleven in vrije dlskussies en zelfs het beleid kunnen bepalen. Dat is het huls, het kultureel centrum, naar hetwelk wij sedert zovele jaren te Aalst streven. Wij waren de eersten in het land om hiervoor plannen te maken en in te dienen. Thans ls het einde lijk zover gekomen dat de werken worden aangevangen en... de eer ste steen wordt gelegd. Ons kultureel centrum zal een open huis zijn, zo ln zijn archi- tektuur als ln zijn opvatting en zijn doelstelling. Het zal plaats bieden aan veelzijdige aktivitei- ten, aan uiteenlopende vormen en uitingen van kuituur en kreatl- vlteit en voorzien zijn van de nodige kulturele outillage. Het openbaar biblioteek- en diskoteek- wezen zal er een belangrijke plaats innemen, want het boek en de plaat behoren nog steeds tot de belangrijkste kultuurverspreiders. Maar ook het toneel en de mu ziek. de film en de projektie, de plastische kunsten, ballet en be weging, bobby's, vrije kreativiteit en vrijetijdsbesteding zullen er aan hun trekken komen en be schikken over alle mogelijke ruim ten, polivalente zalen, foyer, bar, bergplaatsen, ateliers en verga derplaatsen. Zij zullen ter be schikking staan van alle organi saties, van de Jeugd tot de ge pensioneerden, van de toneel maatschappijen tot de vrouwen en werknemersorganisaties. Het Aalsters kultureel centrum wordt bovendien oypgevat als een centrum voor de bevolking van gans onze streek. Hierdoor zal het grotere uitstraling en aantrek kingskracht verlenen aan onze stad die trots gaat op haar rol van pool voor de ganse Dender streek. Zo zal het kultureel centrum, op zijn gebied, beantwoorden aan de hogere levensaanspraken van allen en aan de kritische en vrije gees tesgesteldheid van de jeugd. Met deze eerstesteenlegging vat ten wij een groots werk aan, een groots bouwwerk voorzeker, maar nog meer een groots levenswerk voor deze tijd. Bert Van Hoorick, Schepen van Onderwijs, Kuituur en Sport. De zitdag van de «Sociale Dienst», gehouden door kd Cop- pez, zal doorgaan op dinsdag 11 juni, van 14 tot 15 uur in de burelen van Bond Moyson, St.- Kamielstraat, 30. AAN DE LEDEN DER SPAARKAS A.T.B. Zoals ieder jaa-r in juni worden de gespaarde gelden uitbetaald aan de leden. Dit gebeurt op zondag voormiddag 2-3 juni van 10 tot 12 uur. Het bestuur wenst dat de leden zoveel mogelijk hun plaats zullen behouden voor het volgende sei zoen 1968-69. Ook nieuwe leden zijn hartelijk welkom De gespaar de gelden kunnen altijd n?.gezien worden op de laatste anaandcg van iedere maand, van 8-9 u. 's avonds. Berg vrij Roland. Tijdens de gemeenteraadszitting van 4 juni 1.1. gaf dhr. Ringoir, schepen van Financiën een uiteen zetting over de zopas afgesloten dienstjaarrekening 1967 van de stad. Hieruit blijikt het volgende 1. In de gewone dienst heeft men af te rekenen met een kastekort (gedane betalingen min gedane inningen) van 24.697.331 fr. Als wij er rekening mee houden dat bij het afsluiten van de reke ning op 31 maart 1968. nog 32 mil joen 174.338 fr. vorderingen moes ten geïnd worden, terwijl nog 20 miljoen 876.240 fr. aangewende uit gaven te betalen bleven, dan stel len wij vast dat de werkelijke uit slag van de rekening 1967 als volgt is Erkende vorderingen (al dan niet geïnd) 232.406.267 fr. Aangewende uitgav. (al dan niet betaald) 245.805.500 fr. Hoogstraat 5 Tel: (053) 24854 alle formaliteiten binnen en buiten de stad. Korting aan leden Bond Moyson Sedert de oprichting van het Rijksinternaat voor Jongens heeft deze instelling telkenjare een stij gend sukses gekend. Momenteel beschikt het internaat over 130 slaapgelegenheden, en kende in het schooljaar '67-'68 praktisch een volledige bezetting. Dank zij het benutten van het gebouw in de Albert Liénartstraat, kon de splitsing tussen kleine en oudere internen doorgevoerd wor den, met een betere huisvesting voor alle leerlingen. De allergrootsten beschikken zelfs over afzonderlijke studeer- en slaapvertrekken. Er wordt met de meeste lof ge sproken over de voeding en de huisvesting der internen. Het aantal beschikbare plaatsen voor volgend schooljaar is uiter aard dan ook beperkt. Daarom worden de belangstellenden aange raden om tijdig de inschrijving te doen, ten einde zeker te zijn een plaats te kunnen bekomen. Het internaat is toegankelijk voor jongens vanaf 6 jaar. en dit voor de leerlingen van de ver schillende rijksscholen die te Aalst gevestigd zijn. Inlichtingen hieromtrent kunnen bekomen worden bij de onder scheidene schoolhoofden, en bij de internaatbeheerder, waarvan het bureel gevestigd is in de Albert Liénartstraat 14. Iedereen staat verwonderd over ons lokaal. Zijn opvatting, zijn omvang, de degelijke uitvoering en vooral de geest waarin er wordt samengewerkt. Het grootste gedeel te van het metswerk is af. Er die nen natuurlijk nog een bepaald aantal werken uitgevoerd (sanitai re inrichting en andere). De dak bedekking dient eveneens nog ge plaatst. We doen langs deze weg een bijzondere oproep tot onze partij genoten om op zaterdag 8-6-68 zo talrijk mogelijk paraat te zijn, want er komen nog tal van kleine werken kijken, waarvoor niet de minste kennis is vereist. We rekenen er dan ook op dat we op zaterdag 8-6-68 nog een paar metsers bilkrijgen teneinde definitief met de afwerking te kunnen aanvangen. Kameraden, ons lokaal heeft een bijzondere betekenis. Gegroeid uit de onmacht, moet dit thans bewijzen, dat dank zij onze eens gezindheid, onze strijdvaardigheid, onze solidariteit, wij te Moorsel meer kunnen bereiken dan om het even waar en door wie. Wij heb ben een tehuis gebouwd voor ons en iedereen zal er welkom zijn. En dit tehuis zal er ons onvermij delijk toe aanzetten nieuwe initia tieven te nemen, ten bate van onze socialistische organisaties in het bijzonder en de gemeenschap in het algemeen. Onze jeugd hunkert er naar te kunnen beschikken over dit lo kaal, want momenteel is zij tot inaktiviteit gedwongen, maar Juist daarom zal de vreugde dubbel zijn, eens dat hun klubhuis klaar zal zijn. We vertrouwen er dan ook op dat onze werkvrienden op zondag 8-6-68 een ferme klop aan de wer ken zullen geven. Een voor allen, allen voor één!!! Hetzij een globaal tekort van 13.399.233 fr. De analyse van de rekening heeft uitgewezen dat bedoeld tekort als volgt is samengesteld 1. Tekort voortkomend van vorige dienstjaren 5.859.484 fr. 2. Tekort eigen aan 1967 zelf 7.539.749 fr. Welnu, een tekort van ongeveer 7.5 miljoen eigen aan het dienstjaar 1967 zelf, is een resultaat dat ons tot voldoening mag stemmen. Inderdaad we mogen niet ver geten dat de stadstoegroting 1967, wat de gewone dienst betreft, werd goedgekeurd met een globaal te kort van ruim 34,4 miljoen, waar van 17,3 miljoen geraamd voor '67 zelf. Op te merken valt dat het dienstjaarresultaat der rekening (met 7,5 miljoen tekort) rond 10 miljoen onder de raming blijft. Als wij er verder rekening mee houden dat, na begrotingswijziging, het tekort eigen aan het dienstjaar, vastgesteld werd op 19,2 miljoen, dan komt het rekeningsresultaat nog gunstiger uit. De stadsbegro- ting 1967 werd dus wel in gunstige zin uitgevoerd. Dat blijkt uit het feit dat. op de dienstjaaruitgaven, ruim 17,4 mil joen kredieten ongebruikt zijn ge bleven. Daarvan heeft ca 12,8 mil joen betrekking op het hoofdstuk XIII (schuld) omdat aldaar ook de last van nieuwe leningen budgetair moet voorzien worden, terwijl voor het lopend dienstjaar, de werkelijke leningiast eerder gering is. Op de overige kredieten de materieelsuitgaven werden rond 4,5 miljoen besparingen verwezen- ükt. Dat is zeker niet onaanzienlijk. Aan de andere kant stellen wij vast dat de ontvangstenvoorzienin gen die, voor het eigen dienstjaar 1967, na begrotingswijziging, ge raamd waren op 170.189.826 fr, niet bereikt werden. De vastleggingen bedragen 164.518.000 fr. en, daarin is begrepen een post van 8.305.000 fr. als aandeel in het hulpfonds van het gemeentefonds, voor dewélke geen enkel begrotingskrediet was, noch mocht worden voorzien. Uit de analyse blijkt dat, alles zins een groot deel van deze min- der-ontvangsten, fiktief is. Dat is het geval 1voor de minder-ontvangsten op het hoofdstuk XIII schuld (ca. 5.000.000 fr.) n.l. de tegenpost voor de geraamde uitgeef voor nieuwe leningen waarop in uitga ven 12,8 miljoen ongebruikt bleef 2. voor het aandeel in het gemeen tefonds dat werd gestort (39 mil joen 531.222 fr.) en dat bijna 4 miljoen onder de raming blijft. Het is echter te verwachten dat, in de loop van 1968, nog een sal do zal uitgekeerd worden 3. voor de opcentimes op de onroe rende voorheffing. De opbrengst van 1012 opcentimes was ge raamd, op basis van de gegevens der hogere overheid, op 46 mil joen 163.797 fr. Bij het afsluiten van het dienstjaar was er gestort 37.122.829 fr. Het saldo moet als oninbaar geboekt worden volgens de nieuwe voor schriften terzake. Het is echter zo goed als zeker dat, het geannuleerd saldo, in de loop van 1968, zal bin nenkomen. Het zal echter dienen verrekend en ten goede komen aan het boekjaar 1963. De overige fiskale inkomsten be reiken of overschrijden zelfs de voorzieningen en dit is vooral het geval voor de direkte verhaalbelas- tingen die voor 3.665.969 fr. wer den ingekohierd (raming 2,5 mil joen). Konkluderend mag dus gezegd dat het tekort van de gewone dienst 1967, zowel globaal (13.399.233 fr.) als wat het eigen dienstjaar betreft (7.539.749 fr.) een maximaal tekort zal zijn. Inderdaad is het zo, dat indien wij aannemen dat het saldo van het gemeentefonds én het saldo van de opcentimes op de onroerende voorheffing in de overdrachten werd opgenomen, het boekjaar 1967 zelf, nagenoeg in evenwicht zou ge weest zijn. Dat mag dan een optimistische vaststelling zijn, des te meer wan neer wij konstateren dat, in de loop van 1967, de grote uitgaafrubrieken een gevoelige verhoging kenden. Zo noteren wij, ten opzichte van de rekening 1966, een toename der uitgaven - voor het bedienden- en werklieden- personeel alleen van ca. 3.000.000 fr. - voor het politie personeel 2.200.000 fr. dat maakt ruim 5.000.000 fr. meer der uitgaven voor deze personeels- rubrieken sociale programmatic, bezoldiging van nacht- en zondag prestaties, indexstijging. - Op het hoofdstuk van de f"V*- schuld noteren wij t.o.v. 1966 een uitgaveverhoging van 2.100.000 fr. De last van de stadssohuld, met in begrip van de kredietopeningsln- tresten, bedroeg niet minder dan 47.738.907 fr... 51.5 4.6 We moeten dus vaststelle verhoging van onze fiska] kens weer, voor een zeer g: teniet gedaan wordt door rembare ekspansie van om neels- en schulduitgaven. le aanpassing was, dat mo§ uit deze rekening, volledig woord. 2. De buitengewone dien Wat de buitengewone dien rekening 1967 betreft, is de als volgt Er blijft een boni op de van rond de 10 miljoen fri Uit de analyse blijkt dat voor rond 130.000.000 fr. i investeringsuitgaven werde legd. Het grootste deel t tuurlijk nog te betalen o financieringsprocedure la vergt en de werken over e< re uitvoeringstermijn lopen Ziehier het detail der vi gen in grote trekken 1. aanwervingen voor plannen van aanleg en grondbeleid 2. idem voor industrieterrein 3. buitengewone werken en leveringen 74.0 Daaromtrent zal het 1aarv< nauwkeurig het detail leve Belangrijk is wel, te not bedoelde uitgaven voor ro miljoen fr. gedekt worden ningen ten laste van de i staatswege worden rond di joen toelagen verwacht - voor het kultureel centru de uitgaven voor grondbele dustrievestiging zullen, uil door wederverkoop herwon den (ca. 42 miljoen); derh den ze gedekt door lendng< kele vervaldag. Alle gezellinnen van S den uitgenodigd op het MOEDER FEEST dat zal op zondag, 9 juni in h< «Boer Maes», en dit om l Dit jaar huldigen wij feest gezellin De Kerpel voor haar meer dan 2»0 dienstelijk werk in onze i De gelegenheidstoespraal houden worden door gèze der Niepen Adrienne, fed kr et ar esse SW. Te dezer gelegenheid z: vens een konsomatie en broodjes, een lekkere ta met taartjes worden aang Men wordt vriendelijk tas en likeurglas mede te Zoals reeds eerder aang gaat er op zondag, 22 jun zegem een federale dag het programma staat een tornooi voor de meisjes loopcross voor de jonge: afloop van het sportgebe het trommelkorps uit deelnemende klubs b door de voornaamste str; onze gemeente. Op bet domein van het de grote MJA-ballon doorgaan. Hierna zal aa deelnemers in de «Grote s demokratlscb avondmaal den worden, gevolgd dooi spanningsavond met de The Saturns en 'n MJA-foi Geraardsbergen. De ingan: tis voor de MJA-klubledi klubleden betalen 15 fran Met het behaalde suk: onze klub te Oudenaarde in het geheugen, hopen eigen bodem even goed t( Wij rekenen er op dat i tieve klubleden uit de van de partij zullen zijn kleuren te verdedigen. Ei geruchten opgevangen da de mededingende klubs ha getraind. Een groot dee lm wordt verwacht. Voor d zich degelijk wensen klaa ken is er gelegenheid tot lijk oefenen op den D: dinsdag - donderdag en avond om 20 uur. Vrienden en vriendinne: dat inschrijvingen voor nummers uitsluitend word wacht bij de MJA-bestut Alphonsius Verstraeten, te Aalst, de 20e juli 1894 c tina Bisschop, geboren te 10 juni 1893, en gehuwd de 24 juli 1918. Wonende Binnenstraat 215, vieren 1 den bruiloft, op woensdaj 1918, te 15 uur in café 't Binnenstraat 225. Er zijr deren en 7 kleinkinderen.

Voor Allen | 1968 | | pagina 4