NINOVE Gewest ZOTTEGEM-HERZELE Erem,MHle"em Gewest Ninove-Denderleeuw Herzele St.-L.-Houtem vem Envetegem üiüegeni St.-M.-Oudenhove Bambrugge mê. Algemene ledenvergadering van 7 juli 1968 Wervingsaktie Wie reist er med Dienstbetoon der R.S.P.-mandatarissen Rond het Gewestplan Wie reist er mee Reis van onze gepensioneerden Zaterdag 13 juli uitbetaling van de gelden der reisspaarkas Sociaal dienstbetoon B.S.P.-Afd. Hillegem sterker dan ooit Bouwvergunningen Openbare Werken Reis Gepensïoneerdenbond Reis S.V.V. en B.S.P. Ons trommelkorps DE WEEK IN BEELD Bond Moyson GEEN ZITDAG kd. RENE COPPENS I 1 «VOOR ALLEN»' Voor een tamelijk grote ledenop komst werd met het eerst punt van de dagorde nl. de oprichting van 'n vereniging zonder winstgevend doel spoedig van wal gestoken. Onze vriend Julien Lefevre wees in korte bewoordingen op de nood zaak van de oprichting ervan en zette er de werking, doel en latere taak van uiteen. Er werd vlug een akkoord bereikt en binnenkort verschijnen de sta tuten in het Staatsblad. De oprich ting van onze vzwd cüe als naam «De Ontwaking» kreeg. De samenstelling van het bestuur ziet er uit als volgt: Voorzitter: Paul De Vadder. Afgevaardigde beheerder: Jacqui De Winne. Leden van de beheerraad: Lefe vre Julien, Uyttendaele Frans en Van Keymeulen Charles. Gewone leden: Schokaert Flori- mond. Bonsard Marcel, Van Dam me Gilbert, Haegeman Valere, Van Wayenberghe Antoine. Haelterman René. De Jaeger Willy, Van Liede- kerke Jozef. Deze vereniging zal vooral tot doel hebben over de goede werking van onze Germinal te waken, door allerlei aktiviteiten in te richten die de uitbaters en in het bijzonder de BSP-afdeling Herzele ten goede komen. Alle verantwoordelijkheid uit financieel oogpunt bekeken wordt genomen door de socialisti sche maatschappij Fosoga die dus de kosten van verbouwing voor bu relen op zich zal nemen. De leden die zich kandidaat stel len om als gerant of gerante de nieuwe Germinal uit te baten, die nen hun aanvraag schriftelijk te richten aan kd Binnemas, voorzit ter Fosoga, Hopmarkt 45, Aalst. Deze week worden nu verder kon takten opgenomen met de mutuali teit «Bond Moyson» en het ABVV, en wij voorzien dat nu spoedig met de verbouwingswerken zal gestart worden. Onze nieuwe «Germinal» wordt vast en zeker het startsein van een definitieve doorbraak van onze partij in het Herzeelse. Verder werden onze leden nog verzocht zoveel mogelijk kaarten te verkopen voor ons 4e Rood Nacht bal, dar zal doorgaan op zaterdag 7 september in de nieuwe zaal Elro- da Solleveld, Herzele met het ge kende orkest van Jean Monnet, Kaarten en affiches zijn nog steeds te verkrijgen bij kd De Vadder P. Het bestuur is niet blijven zitten na de stichting van de partij. On middellijk werd aan het werk ge gaan, met het resultaat dat reeds zes nieuwe leden op de «Voor Allen» werden aangeworven. Bravo kameraden, waar een wil is, is een weg. Er blijven nog een tiental plaat sen ter beschikking. Een dag aan zee met bezoek aan Frankrijk op datum van 20 juli 1968. De prijs bedraagt 100 F en er zal gelegenheid zijn voor een mid dagmaal in het vakantiecentrum te Klemskerke. Vertrek te 7 uur stipt aan het lokaal: Vettenburg M., Eiland 1, waar men eveneens kan inschrij ven of bij een van de volgende bestuursleden Van De Wiele Ju lien, Tuinwijk 2, De Rouck Al- fons Baleiweg 14b. De Voorzitter. Wegens de grote belangstelling welkp de BSP-mandatarissen op hun zitdagen krijgen, werden in overleg met de betrokken manda tarissen zelf, de volgende schlkkln. gen getroffen voor het verzekeren van bet sociaal dienstbetoon: SENATOR VAN DER BRUGGEN: zitdag in het volkshuls te Zot- tegem, elke vrijdag te 19.30 u. Volksvertegenwoordiger VANHOORICK zitdag In het volkshuis te Hil- legem. elke zaterdagvoormiddag te 9.30 uur. Provinciaal Raadslid DE BORLE Lucien Te Zottegem in het Volkshuis elke dinsdag van 11 tot 12 uur. Te Velzeke In zijn woning (Frovinciebaan 108): elke dinsdag van 14-16 uur elke zaterdag van 15-17 uur. OTTE Roger: elke vrijdag te 19 uur in het volkshuis te Zottegem, voor de gemeenten Zottegem Groten- berge, Strijpen en Godveerde- gem. De personen welke beroep doen op onze hierboven vermelde man datarissen met het oog op sociaal dienstbetoon dienen dit te doen langs de voorzitters of partijsekre- tarissen van de BSP-afdeling hun ner gemeente die samenwerken met onze Senator en Volksvertegen, woordiger. BSP Een paar weken geleden werd in het plaatselijk BSP-lokaal een uit eenzetting gehouden over het ge westplan voor het arrondissement Aalst. Niettegenstaande er weinig re- kiame of bla-bla rond deze verga dering werd gemaakt, was de op komst zeer talrijk en de afwezigen hadden alweereens ongelijk, want spreker De Smet Theo, leraar aan het K.A. te Zottegem, schepen van de gemeente Grotenberge en lid van het expansiekomitee voor het arrondissement, wist de aanwezigen op een aangename manier te boeien over de voorlopige plannen die van beslissende aard kunnen zijn voor onze streek. Aan de hand van deze toespraak mogen wij wel zeggen dat ons ge meentebestuur door zijn kortzich tigheid een kaakslag heeft toege bracht aan al de inwoners van onze gemeente. De reden hiervan is me nigerlei, doch de belangrijkste hier van is wel de bouwstop in een groot gedeelte van onze gemeente en de hierbij aansluitende neven verschijnselen. De meerderheidsgroep van onze gemeente mag nu nog eens bewe ren dat de socialisten onnozelaars en kwatsverkopers zijn, door de toekomst echter zullen zij in het gelijk worden gesteld. Toen een tweetal jaren geleden de gemeente werd verzocht een algemeen plan van aanleg voor gans de gemeente neer te leggen bij de overheid om deze zich hiervan te bedienen in 't raam van de rekonversie van de Denderstreek, wilden ze hiervan niets weten. Dat was dromen, hui chelarij, althans toch voor hen. Nu 1968, werden al verscheiden inwo ners met deze zaak gekonfronteerd en werd een bouwstop opgelegd aan alles wat buiten een beperkte straal Van het dorp viel. Gelukkig is hieraan inmiddels reeds verandering gebracht, maar iedereen geniet daarvan echter niet en schikt de overheid onze gemeen te naar eigen wil? Is dat allemaal niet spijtig dat dit voorvalt? Wat moeten ze dan nog denken als men overweegt dat ook Erwete- gem een deel van de industrieter reinen kon verkrijgen die nu defi nitief naar Grotenberge gaan. Zij weten toch wel dat onze werkmen sen voor een groot deel naar Brus sel moeten om iets aan de haak te slaan,, of mogen we konkluderen dat er iemand was die bang was van grond verlies? Zij durven dan nog beweren dat het geen zin had dat er een socia listische kandidatenlijst en pro gramma was bij de gemeente verkiezingen. Voor ons is er een groot verschil tussen pinten en vooruitstrevende politiek. Op 3 augustus richten de socia listische organisaties hun jaarlijkse reis in welke gaat over: Brussel - Leuven - Tienen - St.-Truiden - Luik - Herve - Eupen naar het we reldberoemde toeristisch centrum Monschau. De terugreis langs Spa, Luik, Hoei Namen, Nijvel. Verdere inlichtingen volgen. Inschrijvingen mogen nu reeds gedaan worden. Deelname in de on kosten 180 frank. Zaterdag 1.1. bezochten ongeveer 100 gepensioneerden de Antwerpse agglomeratie. Een bezoek werd o.a. gebracht aan een dekenfabriek. Een demonstratie werd gegeven van elektrische dekens. Te Eeklo werd een bezoek gebracht aan een inrichting genaamd «De Lustige Boer». Het was in de late uurtjes dat onze reislustige gepensioneerden te Hillegem arriveerden. Het bestuur van de reisspaarkas deelt mede dat zaterdag 13 juli te 8 uur in ons lokaal «Coppi» de uitbetaling zal geschieden van de gespaarde gelden van de leden, aangesloten bij de Reisspaarkas «Afdeling Hillegem». Pgt Bert Van Hoorick, volksver tegenwoordiger, houdt iedere zater dag van 10 uur tot 11 uur in ons lokaal «Coppi», Driesstraat te Hille gem een zitdag voor sociaal dienst betoon De BSP-afdeling Hillegem groeit van dag tot dag sterker uit. De laatste tijd werden pogingen ge daan om verdeeldheid te zaaien in de BSP-afdeling. Deze zijn ech ter deerlijk mislukt. Meer dan ooit is de afdeling Hillegem een eendrachtige bewe ging op onze gemeente. Het BSP-Bestuur. Deze verleend in de maand Juni 1968 Louis De Pelsmaeker, Hogeweg 107, Erembodegem, bouwen woon huis De Schepperstraat. N.V. Edmond Belgium, Nachte gaalstraat, Erembodegem, uitbrei ding fabriek. Frans Van den Steen, Ninove- steenweg 50, Erembodegem, bou wen woonhuis Ninovesteenweg. Jozef Van Vaerenbergh, Fazan tenlaan l, Erembodegem, bouwen garage. Paul Lossie, Dries 23, Erembo degem, bouwen garage. Emiel Van Buggenhout, Herts- hooge 3A, AaLst, bouwen woonhuis P. Rasschaertstraat. Alfons Coene, Dr Carlierlaan 16, Erembodegem, bouwen aoparte- mentsgebouw, Stationsstraat. Hector Lauwereyns, Dreefstraat 39, Erembodegem, bouwen woon huis. In de maand juni werden de werken aan de Kromme Elleboog en Scherrestraat in aanbesteding gegeven. De aanbesteding had de volgende uitslag 1) Schockaert A., Erondegem 2.246.904 F. 2) Raes O H. Lede 2.577.502 F 3) PVBA Weria-Erpe 2.606.563 F De werken zullen begin volgend jaar uitgevoerd worden. De Kouterbaan werd nu einde lijk totaal goedgekeurd en moet dus voor september 1968 uitgege ven worden. De werken zullen dus ook begin volgend jaar uitgevoerd worden. Langs deze weg doen we een laatste oproep tot inschrijving voor de tweedaagse reis naar Duitsland (Alvenahr). De prijs bedraagt 750 frank (we rijden rechtstreeks naar onze bestemming om ginder te middagmalen, avondmaal, slapen, ontbijt en terug middagmaal en drinkgeld chauffeur inbegrepen). Er zijn nog plaatsen vrij. De laatste inschrijvingen worden aan vaard op zondag 14 juli. Gezellinnen, kameraden, wacht niet langer. Leute en plezier en een rachtige reis is gewaarborgd. Met een speciale uitnodiging ver wittigen wij u nogmaals dat we op zaterdag 13 juli allen samen naar de Standaard-feesten gaan te Den derleeuw. Vertrek in het lokaal bij Pijck te 13 u 30. De autobus rijdt langs het Dorp, Keppestraat, Ninovesteenweg. Gepensioneerden kunnen opstap pen aan de statie en hoek Keppe straat, Ninovesteenweg. Een grote opkomst moet terug gewaarborgd zijn. Leute en plezier. De Nil Petrus. Zoals reeds vroeger gemeld, is het nu 20 dezer dat we op reis gaan naar Holland en Bobbejaan- land. Het belooft iets enigs te wor den. De autobus is volzet en er kunnen dus geen inschrijvingen meer worden aanvaard, en enkel nog een verwittiging aan al onze vrienden medereizigers om bijtijds aan het Volkshuis te zijn t.t.z. om 7 uur. Knapzak niet vergeten, en vooral uw goed humeur en sa men met Bobbejaan eens te jode len of te zingen van zijn duiven kot. Dus allen op post 20 Juli om 7 uur bij Marcella. Het Bestuur. Het was onze vriend-partijsekre- taris Vaiére. die vriidagavond de trommels in 't lokaal binnenbracht. Wat een ontvangst, Ons lokaal liep op enkele minuten vol van meisjes en jongens, partijleden, ouders en andere vriend-en. Geluk en fierheid straalde op ieders gezicht, want M is nu een feit, onze gemeente en meer bepaald onze partijafdeling heeft een trommelkorps voor een wiaarde van meer dan 2-0.000 fr aan instrumenten. En hier dient on middellijk dank gezegd aan alle partijleden en vriencien van buiten onze organisaties die zo mild heb ben bijgedragen tijdens onze brief- omslagenkampagne Werkelijk Bambrugge heeft flink bijgedragen, hetgeen bewijst dat alle leden ernaar verlangden en ook menige andere inwoner. Dit onthaal en medewerking laat alle goeds verhopen voor de toekomst. Er is is nu ook steun gevraagd aan d-e socialistische parlementai ren, partijafdelingen en zusteror ganisatie. Wij hopen vurig dat de amenwerking en kameraadchap met een flinke bijdrage zal bewezen worden. Wij komen hier later nog op terug met volledig bilan van onze aktie. Intussen zijn er al meisjes en jongens aan het oefenen, maar de echte oefeningen beginnen de eerste zaterdag van de maand augustus. Wij hebben veel meer in schrijvingen dan instrumenten maar hopen vlug uitbreiddng te kunnen nemen. Vooruit, vrienden, allen te samen gaan wij nieuw leven brengen te Bambrugge ten bate van iedereen, en op deze wijze een aangename ontspanning brengen voor de jeugd. Binnen enkele maanden weerklin ken de eerste marchen in onze straten. Het bestuur. EERSTE DAG Het was verleden vrijdag een uiterst interessante gemeenteraads- zifting. Er stonden enkele punten op de agenda die velen tot nieuws gierigheid aanzette. Zo beleefden wij opnieuw «één van de grote dagen» op deze gemeenteraadszitting. Zo noemen de ouderen dat toch, omdat er vroeger zogezegd meer spanning bestond en er geen lauwe oppositie was zoals nu. Want. de PVV is allesbehalve in de oppositie. Zou dat gewild zijn op grond van politieke overwegingen voor de toekomst Het kan ook zijn, omdat zij niet bij machte zijn enig verhaal op te brengen tegen het beleid van deze meerderheid. Men zegt trouwens, dat oppositie maar dan opbouwende veel moeilijker is dan in een meerderheid te zetelen. Indien dit niet zo i«, dan moet de PVV maar uit haar rehelp krui pen. De NinooNe bevolking krijgt anders de indruk dat de plaatselijke PVV-nfdeling op haar sterfbed ligt. TWEEDE DAG: Nu er zoveel belangstelling was, moet ik nochtans zeggen dat de oppositie zicli wou doen opmerken. Daar is zij wel in geslaagd, maar dan in negatieve zin, zowel de PVV als de konimiinistische oppositie. Ik kom daar dadelijk wel op terug. De interpellatie van raadslid De Ville werd verwezen naar het des betreffende punt, namelijk het afschaffen van de tram en de daarmee verband houdende wijzigingen aan de te volgen weg. Daarmee kon de zitting dan wat kalmer beginnen. Bepaald moeilijke punten waren er niet in het grootste gedeelte van de te bespreken agenda. Alleen werd wat zakeli jk gediskussieerd over de aanstelling van een ingenieur die de stabiliteitsstudie van het stedelijk zwembad dient te maken. Hier werd gediskussieerd of het al dan niet door de architekt zelf dient bekostigd. Dit punt werd tenslotte verdaagd, om bet kontrakt van de architekt na te pluizen. De beruchte weide «Slaghmulder», gelegen in de Abdijstraat, was nogmaals een kluifje voir de gemeenteraad. Er wordt in beroep gegaan tegen de uitspraak geveld in het vonnis te Oudenaarde. Hierbij onthield de PVV zich (natuurlijk). Voor de stad betekende dit vonnis een meer uitgave van ongeveer 1.895.000 F. DERDE DAG: De laatste loodjes wogen het zwaarst en vooral de «goedkeuring structuurhervormingen van de buurtlijn BrusselNinove» werd een zware dobber. Eerst werden enkele vragen gesteld dan in algemene zin door PV V-raad slid Wal tn iel. Zcals ik reeds zei, wou deze laatste zich bij zonder doen opmerken. Uit deze diskussie werd men niet veel wijzer, tenzij dat 't schepen- kollege in zijn geheel en niet één schepen in deze zaak betrokken werd. Het kommunistisch raadslid De Ville heeft zich geen klein beetje vcrgalloppeerd Hij, de politieke opportunist (stemmenvisserij), ging eens de belangen van de volledige N'lnoofse bevolking verdedigen. De belangen van arbeiders, middenstanders en burgers (sic «Want daar voor zijn wij gekozen», dixit De Ville. Ziju interpellatie raakte kant noch wal, vooral als men dan het a rit woord van schepen De Riemaeker er hij in beschouwing neemt, ik verwed dat hij dezelfde mening was toegedaan, want Gustaaf kroop in zijn schelp en gaf geen kik meer. Tenzij dat hij nog maar eens ver klaarde neen te zullen stemmen. VIERDE DAG: In deze zaak had burgemeester Milo er bij zijn inleiding duidelijk op gewezen dat op bedoelde gemeenteraadszitting niet moest beslist worden over de te volgen weg der autobussen, maar wel over 't principe van de vervanging van de tram door autobussen. Nadien kwam schepen De Riemaeeker aan liet woord, die uitvoerig interpeilant De Ville en Wallïiiel van antwoord diende. En er was geen speld tussen te steken, want zelfs de in grote getale opgekomen en opgemaakte handelaarster- lieten achteraf drupneuzend de zaal. P\ V-raadslid Waltniel zou dan de kemel van zi jn leven schieten. Hij stelde voor, op de Burehtdam het eenrichtingsverkeer toe te passen. l>e wijk Burehtdam zou slechts toegankelijk zijn langs de Burchtstraat! Wat een dro m voor de handelaars van de Burehtdam Het zakencijfer zal dan wel de hoogte ingaan Tenslotte werd liet voorstel van raadslid Cornells aangenomen cm deze aangelegenheid te bespreken in de Stedelijke Kommissie van Verkeer. VIJFDE DAG: Ik had bier reeds verleden week mijn persoonlijke mening naar voren gebracht over deze zaak. Ik verklaarde, te kunnen aannemen dat verlieslijdende handelaars voor hun zaak zouden strijden. Tenslotte zijn wij alien mensen die werken om «den brode», de ene al wat meer verdienende dan de andere. De handelaars van de Burchdam hebben echter hun zaak slecht aangevat en zeker niet gediend. Men bekomt niets door dadelijk ver wijten naar het hoofd van deze of gene te slingeren. Uitgezonderd enkele oprechte en dus juiste gevallen, werden alle andere onderteke naars van de ingediende petitie, door schepen De Riemaeeker belachelijk gemaakt. En hoe kan het anders, als zelfs mensen, wonende te Meer- beke, Outer, Appelterre en elders, te Ninme deze petitie ondertekenden! Zij verklaarden ook, dat nog niets werd ged.^an voor de wijk Burehtdam. Ik ga hier de opsoimning niet geven die schepen De Riemaeeker gaf over de reeds gedane inspanningen ten voordele van de Burehtdam. Negen of tien belangrijke punten. Het was ruimschoots voldoende ZESDE DAG: Ais ander belangrijk punt stond op de agenda vermeld: «Voorstel tot oprichting van een jeugdraad eventuele goedkeuring van de statuten». Alle frakties waren het eens over de noodzakelijkheid van dit Initiatief. Aldus was men dadelijk akkoord over de oprichting. Aan liet ontwerp der statuten werden enkele wijzigingen aan gebracht. Buiten enkele taalkundige veranderingen, werden volgende principes veranderd: de Katolieke Arbeidersjeugd en het Vlaams Verbond van Katoiieke Scouts, worden ontdubbeld in jongens en meisjes. de \oorziene afgevaardigde-gemeenteraadslid per politieke strekking, vertegenwoordigd in de gemeenteraad, vervalt. het dagelijks bestuur zal bestaan uit een voorzitter en drie leden in plaats van drie ondervoorzitters, kwestie van uitdrukking. Om alle moeilijkbeden te vermijden, werd geschrapt: «Elk der levens beschouwelijke strekkingen moeten in dit dagelijks bestuur vertegen woordigd zijn.» De statuten zullen in deze zin worden aangepast en ter goedkeuring worden voorgelegd aan de eerstvolgende gemeente raad. Ondertussen echter, meen ik, dat de verschillende jeugdverenigingen reeds kunnen samenkomen teneinde hun vertegenwoordigers aan te dulden. Aldus kunnen wij met (leze mensen niet officieel reeds een eerste maal vergaderen om verschillende punten, zoals de samen stelling van het uitvoerend stuur en andere, te gespreken. ZEVENDE DAG: Het is steeds eens interessant de vergadering van de gemeenteraad bij te wonen. Voor mijn persoonlijke dokumentatie zal ik een lijst aan leggen van de werkelijk, gefungeerde tussenkomsten of interpellaties. Buiten de leden van het schepenkollege, zal ik tot een mager resultaat, kon en. Bedenkelijk voor een stad als Ninove, mijns inziens. JACQUES TIMMERMANS De zitdag van de «Sociale Dienst», gehouden door kd. Cop- pez, zal doorgaan op dinsdag 16 juli 1968, van 16 u. 30 tot 17 u. 30 in de burelen van Bond Moyson, Geraardsbergsestraat, 117. De belanghebbenden gelieven zich te voorzien van alle stukken in verband met de te behandelen zaak. Iedereen is welkom. Wegens het verlof zal pgt. p René Coppens, prov. raadslid, p p geen zitdagen houden vanaf p p heden zaterdag 13 juli tot «n p r» n,,>v inco 5^ gs met 9 aug. 1968

Voor Allen | 1968 | | pagina 6