Gewest AALST A A L S T Lede Hofstade Nieuwerkerl Parlementaire vraag van Bert Van Hoorick aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Volksgezondheid Schadevergoeding aan de hoptelers Parlementaire vraag van Bert Van Hoorick MEMORANDUM VAN HET BESTUUR DER B.S.P. - AALST OVER HET STADSBELEID Wat binnen de twee jaar moet tot stand komen op sociaal gebied, inzako onderwijs, kuituur en sport, op het gebied van de algemene nutsvoorzieningen EEN BELANGRIJK WERKDOKUMENT Opleidingscentrum brancardiers verlaat pupillenschool Winkelcentrum in plaats van kazerne Wederzien met Wilhelm Mechnig VIJFDE BAL VAN HET ONDERWIJS U.S.S.R. kocht licentie van Aalsters bedrijf Gilbos Oud-strijders worden gehuldigd op 11 november Dank van familie Kennedy aan een Aalstenaar Bond Moyson S.V.V. In memoriam Leona De Paepe Textielwinkel in Korte Zoutstraat uitgebrand Aalsterse steun voor «Ballet voor Vlaanderen» Seminarie De Rank opnieuw van start Bouwtoelatinc Nu ook postb voor Etrimo Belottersklul «Jan Boeyken Socialïstisch< Vooruitziende Vrc Jongsocialisten afd. Aalst LETTERKWIS UITNODIGING DANSEN WI The Gerdis - V O O U L L t N in verband met de meerekenbare diensten uit de privé voor de werklieden in openbare dienst: «Artikel 2 van het koninklijk besluit van 23 maart 1961, hou dende vaststelling van de diensten die in aanmerking genomen wor den voor de toekenning van wed de verhogingen aan het provincie- en gemeentepersoneel, voorziet dat voor de personeelsleden, titularis van een technische betrekking, ook de diensten in aanmerking komen die zij doorgebracht heb ben in een andere overheidsdienst of in de privé-sektor op voorwaar de dat de aldus opgedane ervaring als dienstig voor het vervullen van de provinciale of gemeente lijke betrekking kan worden be schouwd, met dien verstande dat bij de aanrekening slechts de helft van de in aanmerking komende diensten wordt behouden met een maximum van zes jaren. De meeste gemeentebesturen en kommissie van openbare onder stand hebben die bepalingen in het geldelijk statuut van het per soneel opgenomen. Het is mij bekend dat bij de plaatselijke kommissie van open bare onderstand te Aalst op die basis de diensten aangerekend zijn die verpleegsters en laboranten in de privé-sektor hebben doorge bracht. Anderzijds is mij medegedeeld dat de provinciale diensten van mening zijn dat titularissen van de funkties van bijzonder geschoold werkman, die als elektricien en schrijnwerker tewerkgesteld zijn, geentitularis van een technische betrekking zijn met het gevolg dat de diensten, doorgebracht in de privé-sektor niet meetellen voor de berekening van hun individuele wedde. Het ware mij derhalve aange naam van de heer minister te vernemen of de interpretatie die aan hogergenoemd artikel gege ven wordt, de bedoeling van de wetgever weergeeft en bijgevolg verantwoord is. Gelieve mij in bevestigend geval aan te geven op welke motivering kan gesteund worden om dat on derscheid tussen bedienden- en werkliedenpersoneel te maken. In ontkennend geval vraag ik de heer Minister instrukties te geven die aan deze toestand een e'inde stellen. Hert Van Hoorick, Volksvertegenwoordiger. Op 6 september jl. stelde pgt. Bert Van Hoorick aan de Minister van Landbouw een een parlemen taire vraag betreffende het toe kennen van schadevergoeding aan de hoptelers, welke te lijden ge had hebben van het onweer einde augustus in de streek Aalst Asse. Meerdere hektaren hop wer den toen totaal verwoest, terwijl op vele plaatsen de hop te vroeg moest geplukt worden, ten gevolge waarvan er gewichtsverlies en ver mindering van kwaliteit optrad. Kd Van Hoorick vroeg een tus senkomst van het Rampenfonds of een ander organisme. In het Bulletin van Vragen en Antwoorden van 1 oktober Jl. ver scheen nu het antwoord van de Minister van Landbouw «Mijn departement is op de hoogte van de beoogde feiten en kent de namen van de geteister- den. De technici van mijn departe ment houden zich ter beschikking van de belanghebbenden om hen met raadgevingen bij te staan; ze hebben inzonderheid de nodige inlichtingen verstrekt opdat in dividuele vaststellingen van de ge leden schade opgemaakt worden met het oog op het bekomen van eventuele verminderingen van be lastingen. Wat betreft de schadeloosstel ling van de verliezen, bestaat er nog geen «Rampenfonds»; mijn departement onderzoekt nochtans de mogelijkheid om de geteister- den, die zulks zouden verlangen, leningen aan verminderde rente voet ten laste van het Landbouw investeringsfonds toe te staan». Op 1 januari a.s. verlaat het op leidingscentrum voor geestelijke brancadiers definitief de pupillen school aan de Graanmarkt. Het zal worden ondergebracht in het Militair Hospitaal te Gent. Momen teel zijn te Aalst circa 200 feeste lijke brancardiers. Aalst wordt dus definitief afgeschreven als kazer- nestad. Hopelijk verdwijnt daar mede later eveneens de kazerne zelf die een belangrijke hinderpaal is voor de urbanisatie van het stadscentrum. In haar uitstekende folder over de toekomst van Aalst, uitgegeven ter gelegenheid van de gemeente verkiezingen 1964 heeft de B.S.P. gewezen op de mogelijkheden van ontsluiting en urbanisatie van het centrum van de stad. wanneer de kazerne van de gewezen pupillen school zou kunnen worden afge broken. Inderdaad, gelegen tussen de Grote Markt en het stations plein en tussen de Graanmarkt en de Kattestraat, zou deze ruimte kunnen aangewend worden voor een modern winkelcentrum, par keerruimte en woongelegenheid in hoogbouw, en belangrijke finan ciële groep, de groep Bernheim, zou thans aan dergelijk projekt interesseren. De eerste vereiste is dat het Ministerie van Lan.sverde- i diging bereid wordt gevonden de kazerne te verkopen. Voor Aalst zou het een goede zaak zijn aldus 1 het stadscentrum te zien moder niseren. Na een onderbreking; van bijna twee jaar, stelde de 39-jarige Aals~ terse schilder Wilhelm Mechnig te rug tentoch. Het betreft een selek- tie van werk uit de laatste jaren. Onder de 38 tentoongestelde wer ken, bevinden zich zowel licht kon- struktieve als lyrische abstrakten. Het ouder werk werd gekenmerkt door asgrauwe strukturen, waar de schilder blijkbaar in de wereld van arbeid, fabrieken en labeur indringt. Het werk is zeer konstrukticf, schept orde in een wereld die Mech nig blijkbaar in zijn andere werken tracht te orden-n. Wilhelm Mech nig tracht zi"h te integreren in de wereld die hem omsluit en die hij in zijn werk tracht te konkluderen. In hét grote doek dat in de exposi tie was opgehangen kon men de schilder volgen op zijn tocht naar nieuw land. nieuw leven en nieuwe maatschappij. Mechnig zelf is tot dit land toegetreden. In zijn konstruktief werk tracht hij orde te scheppen. Orde in een wereld die steeds In een chaotische toestand herneemt. De ervaring die Mechnig. zowel in zijn grafisch als in zi1n schilder- I werk heeft bekomen, brengt zijn oeuvre op een voorname plaats tus- I sen de Vlaamse abstraktm. Zijn reliëf-werk behoort tot het beste 1 wat men in deze richting kan zien Evenzeer getuigt zijn werk van een eigen karakter, een beheersen van materie en kleur. Deze tento'onstellinrr was een ge- I lukkig weerzien met Wilhelm Mech nig. De onderwijsvereniging ACOD richt op zaterdag 12 oktober haar le lustrum Bal van het officieel onderwijs in en wel in de feestzaal De Ruik, De Ridderstraat AALST. Ter dezer gelegenheid werd onze Minister van Nationale Opvoeding kd. PIET VERMEYLEN en zijn kabinetleden op dit le Lustrum bal uitgenodigd. Het 5e Bal van het officieel onderwijs wordt aldus een trefpunt van alle vooraan staanden, sympathysanten, verdedigers en leerkrachten van het officieel onderwijs. Elkeen is van harte welkom. Begin 21 uur Orkest «l)e Ambassadeurs». Inkom 50 fr. De onderneming Gilbos, geves tigd op de grens van Aalst en Her- dersem heeft zich gespecialiseerd in de vervaardiging van textiel- machines. Het bedrijf heeft aldus over de hele wereld een faam ge vestigd die zich veruitwendigt in de verkoon van zijn machines in alle werelddelen, zowel Westeuro- pese als Oosteuropese landen. Is raël, Pakistan, Libanon, Hongkong, Australië, Mexico. Ecuador. Peru en andere ontwikkelingslanden. In 1945 kwam Gilbos voor het eerst naar buiten met een kruis- spoelmachine op een tentoonstel ling te Gent. Nadien volgden ex posities te Rijsel, Brussel. Milaan, Hannover, Bazel, Atlantic-City (USA), Mexico en Kaïfo. Enkele jaren geleden kochten de U.S.A. en Japan een licentie van een mo derne textielmachine bij Gilbos. Thans werd deze licentie ook aan gekocht door de Sovlet-Unie. Het bedrijf Gilbos stélt thans een 300 werknemers tewerk. Een belangrijk resultaat voor de streekekonomie. Zoals reeds gemeld stelde de ge meenteraad een krediet van 50.000 frank ter beschikking voor de her denking van de 50e verjaardag van de wapenstilstand. Alle oud- strijders zullen te dezer gelegen heid door het stadsbestuur be dacht worden met een speciale me daille en met een gratis banket. Aan het dodenmonument zal een bloemenhulde plaats vinden. Een anti-oorlogsfilm zal te dezer gele genheid, als herinnering aan de oorlog van 14-18 worden vertoond In een cinemazaal van de stad. De heer Louis Persoons vervaar digde onlangs een prachtig zand- tapijt van Robert Kennedy. Hij fixeerde dit kunstwerk en liet het via de Amerikaanse ambassade aan de familie Kennedy geworden. Hij mocht thans een ontroerende dankbrief ontvangen van Ethel Kennedy. De zitdag van de «Sociale Dienst» gehouden door kd. Coppez, zal doorgaan op dinsdag 15-10-68, van 13 tot 13 u. 30 bij Unpens August, Heiplasweg nr. 2. Op zaterdag 9 november richt het bestuur van S.V.V. een reis in naar de Usrevue te Antwerpen. Prijs per persoon; 150 fr. Vertrek te is uur. Er is maar één autobus, laat U dus tijdig inschrijven I 1. IIET IN 1964 GESTELDE DOEL In 1954 heeft de B.S.P.. dank zij het vertrouwen dat zij van de kie zers kreeg, een nieuw akkoord kunnen sluiten met de C.V.P. om samen de stad te besturen. Dit akkoord werd getroffen op basis van een programma dat te gen 1970 diende verwezenlijkt te worden. Het doel was, dank zij een aan tal openbare verwezenlijkingen en door het stimuleren van het privé- initiatief, van Aalst een moderne stad voor moderne mensen te ma ken. Dit hield de ontwikkeling in van een politiek van algemene nutsvoorzieningen, nijverheidsves tigingen, kuituur, sport en sociale dienstverstrekking. Vier jaar zijn sindsdien verlopen. Nog twee Jaar scheiden ons van het einde van de ambtstermijn. Het bestuur van de B.S.P. heeft een overzicht gehouden van wat werd tot standgebracht en van wat nog dient te worden verwe zenlijkt. 2. BALANS VAN VIER JAAR WERK Zonder volledig te zijn in een opsomming van wat de Jongste vier jaar tot stand kwam, onder streept het B.S.P.-bestuur als po sitief in de werking van het stads bestuur en de C.O.O.: de uitbreiding van het in dustriepark Wijngaardveld en de vestiging aldaar van verschillende nijverheden; de voltooiing en het inge- bruiknemen van het nieuw rust oord voor bejaarden; de uitbreidingen ln het ste delijk ziekenhuis; de nieuw opgerichte wijken Ten Berg en Bergekouter; de stelselmatige uitbreiding van het stedelijk biblioteekwezen en het kunstonderwijs; het intens kultureel leven; de oprichting van het stedelijk poppenteater; de uit breiding van de sportbeoefening; de stijgende luister van karnaval, jaarbeurs en feestelijkheden; de bescherming van de voet gangers door de degelijke aanleg van beschermende overgangen en verkeerssignalisatie de perfektionering van brand weer en hulpcentrum 900; de modernisering van de rei nigingsdienst en de uitbreiding tot twee, ronden in alle straten; de vernieuwing en uitbreiding van talrijke bestratingen en ver lichting; de aanleg van meer be plantingen en groen; de modernisering van het stadsbeeld dan zij het privé-lni- tiatief en de stimulans die er werd aan gegeven. 3. WAT DRINGEND EN TIJDENS DE TWEE JAAR DIENT TOT STAND GEBRACHT Zonder de financiële en andere moeilijkheden van de stad te on derschatten en rekening houdend met de administratieve traagheid van de hogere besturen, die de stedelijke werken moeten goedkeu ren en de betoelagingen verstrek ken, meent het B.S.P.-bestuur nochtans dat een aantal geplande werken een te traag verloop ken nen. Daarom doet het een beroep op de bestuursmeerderheid om de uit voering van deze werken te ver snellen door gepaste maatregelen en voetstappen bij de hogere be sturen, welke door de B.SJ?. zul len worden ondersteund. Het B.S.P.-bestuur is van oordeel dat ten snelste en voor bepaalde werken alleszins voor oktober 1970 de hiernavolgende programmapun ten dienen verwezenlijkt te wor den: A. OP SOCIAAL GEBIED het in voege brengen van af doende instrumenten voor een werkelijk grondbeleid (grondregie) het bouwen van een moderne nieuwe vleugel aan het stedelijk ziekenhuis, in afwachting van de bouw van het interkommunaal ziekenhuis; het vervangen van het «on- genees'baarhuis» St.-Lieven door een nieuw rustoord met 160 bed den in de wijk Mijlbeek; het organiseren ten huize van de bejaardenhulp door de C.O.O.; de oprichting van een so ciaal centrum door de C.O.O. met de verstrekking van goedkope maaltijden aan bejaarden; aanvang van de bouwwerken voor de kinderkrib; in werkingtreding van een beschermende werkplaats voor ge- handikapten; oprichting van één of twee bijkomende kaar tershuisjes; verdere uitbreiding van bet industriepark Wijngaardveld. B. OP HET GEBIED VAN DE SPORT afwerking en ingebruikname van het sportcentrum aan de Parklaan; aanvang van de werken voor de sporthal; dringende oplossing aan het terreinprobleem van Eendracht- Aalst; uitrusting van het sport- en speelplein Rozendreef met de no dige kleedkamers, sanitairen enz. C. OP CULTUREEL GEBIED -uitvoering van de volgende schijf van het kultureel centrum met als perspektief voor de vol tooiing het Jaar 19'72; bouw van een vierde stedelijk biblioteekliliaal in de wijk Berge kouter; herinrichting en herultrus- ting van het stedelijk museum en overbrenging naar het Oud-Hospi taal; bouw van klaslokalen voor de dagschool van de Akademie voor Schone Kunsten in het komplex Nieuwbeekstraat; aanwending van de gebouwen van de Akademie die aldus zouden vrijkomen voor het inrichten van vrije werkplaatsen voor kreativiteit ten behoeve van de jeugd. I). OP IIET GEBIED VAN HET ONDERWIJS Afwerking en ingebruikname van de nieuwbouw van de stedelij ke kindertuin aan de Oude Gent- baan; oprichting van een nieuwe kindertuin in de wijk Bergekouter; voorbereidingen voor de op richting van een kindertuin in de wijk Rozendreef-Paardendries; oprichting van één of mee-r peuterklassen. E. ALGEMENE NUTSVOORZIENINGEN In afwachting van de vol ledige afwerking van het nieuw slachthuis, wat nog meer dan twee jaar kan vergen, overbrenging van het slachthuis van de Moorselbaan naar het nieuw gebouw. Deze ont ruiming zou ten goede komen aan de gezondmaking van de Moorsel baan en omgeving; afwerking en ingebruikname van het nieuw brandweerarsenaal; bouw ln het stelsel «leasing» met het Gemeentekrediet van een Door de Aalsterse koncertvereni- ging Pro Arte zal een herdenkings avond Leona Depaepe worden in gericht met de medewerking van het Derde Programma van de BRT. Leona Depaepe was gedurende lan ge Jaren een vooraanstaande figuur in het Aalsterse koncertleven. Zij overleed onlangs. Een textielwinkel van de Korte Zoutstraat werd vorige week de prooi der vlamxaen. De brand was 's nachts uitgebroken én. het echt paar De Cuyper-Cleemput diende door de brandweer uit een hache lijke positie gered te worden. De blussingswerken duTiïfTèti ruim drie uur. De aanpalende woningen konden gevrijwaard worden, maar de textielwinkel brandde volledig uit. Een paar dagen later moest de brandweer hier opnieuw in grijpen daar het vuur zijn vernie lend werk had hernomen. Een brandweerman werd bij de eerste blussingswerken gewond. BAL DER 3 PARLEMENTAIREN VELZEKE 16 NOVEMBER 1968 ORKEST «CAM COLE» Dinsdag 1.1. had op het kabinet van de minister van de Nederland se Kuituur een werkvergadering plaats om de mogelijkheden te onderzoeken voor de oprichting van een «Ballet voor Vlaanderen». Naast de vertegenwoordigers van de provincie-gouverneurs en de burgemeesters van Antwerpen en Gent waren ook vertegenwoordi gers van enkele andere belangrijke steden van het Vlaamse land uit genodigd. Schepen Van Hoorick beklemtoonde de noodzakelijkheid van de oprichting van een derge lijk «Ballet voor Vlaanderen» en steunde het initiatief van de Mi nister. Hij sprak de overtuiging uit dat het stadsbestuur van Aalst ln de mate van zijn mogelijkheden bereid zal worden gevonden aan deze oprichting mede te werken. Het seminarie voor ekonomische en ideologische studies, dat vorig seizoen door «De Rank» werd op gericht, kende een groot sukses. Dit was zeker een stimulans om dit seizoen de werking ervan ver der te zetten. Op maandag 21 oktober e.k., te 20 uur, wordt een eerste avond ingericht over het tema «Grond lijnen van de teorie van Marcuse». Deze avond zal ulaatshebben ln het vergaderzaaltje achter de Jeugdbiblioteek in de Kattestraat. De Inleider is Leo Nauwens, stu dent in de sociologie en bestuurs lid van de V.V.S. De vroegere belangstellenden zul len zeker opnieuw kernen; zij mo gen zeker vrienden en sympatlsan- ten meebrengen. nieuwe vleugel van het f dringende maatregelei stad rein te houden met personeel, of door het aan van speciaal en beproefd rr 4. BEROEP OP OVEREENSTEMMING EN VERDUBBELDE UVI Met het oog op het bel de stad en de bevolking B.S.P.-bestuur een beroep socialistische mandatarisse) deze van gans de bestu derheid om met verdubbe de door de koalitie gestel einden en programmapu verwezenlijken. Het B.S.P beschouwt dit memoram een basis van nieuwe besp met de C.V.P. in de schooi bestuursmeerderheid ten t overeenstemming en de v op te brengen om tegen 1970 het grootst mogelij 1 geplande werken en Ini tot een goed einde te br Het bestuur B.S Van Nuffel Pierre, Naar; straat 93, Aalst bouwen Boudewijnlaan Boel W Gudulastraat &7, Aalst woning Rozendreef Me Van Mossevelde, Gentsestv Aalst bouwen van 5 Gentsestwg. (Losweg) Bastiaens, Verenigde Natië Aalst bouwen apparte Gustaaf Paepastr&at-Cap laan Ruyssinck Mauri raardsbergsestr. 58, Aalst wen winkelraam, Geraardst 58 Dr. Moreels Norbert, mondsestw. 214. Aalst ve villa, Gentsesteenweg 145 homems Herman, Felix de 41, Aalst verbouwen Groenstraat 166 Van Louis, Brilstraat 76, Haal te bouwen garage, Bredestra straat Clinckspoor Lucf gestraat 92, Aalst bouwen met garage, Langestraat der Beken Gaston, Heilig 25, Aalst (vernieuwing): woning met bakkerij. Heil laan De Neef Emicl, M< 14, Aalst verbouwen v Molendries 14 3# Schri Stw. op Aalst 138. Hofsta< bouwen uitstalraam, mondsestw. 298 Van d Romaan, Bergekouter 66, bouwen autoberging, Ber 66 Gussé Mare, Rusto< 15, Aalst bouwen bungal keistraat De Beuckelaen Esplanadeplein K>, Aalst landhuis, Albrechtiaan n.o. Van der Haegen Armand. straat 277, Aalst verbouw gevel, Groenstraat 277. Ingevolge de tussenkoi: enkele socialistische mand werd de toestemming verl het plaatsen van een posi bij de reeds bewoonde bloi Etrimo. Dit nieuws zal zeker al ners van deze appartemen wen genoegen doen. Op zondag, 13 oktober, wij dan onze 2e speeldag, ereprijs geschonken door i linnen wed. Fodevljn Mat Haeck Leona. Daarbij ls er extra-naturaprijs van 1 Bert Van Hoorick. Belot nog wensen deel te nemen kampioenschap, kunnen in regel stellen op deze ka Daarna gaat het niet me ledereen kan natuurlijk d< aan de gewone prljskan vrienden, zorgt er voor aantal nog met enkele vri< en vrienden aangroeit. Z kens inschrijvingen vanaf om stipt te 19 u van wal t Inleg 10 fr. Kamtel KHBAVOND Maandag 14 oktober a.s. li., in het Volkshuis steken wal met onze winteraktivi Op de agenda: het Tsjechoslovakije. Kameraad Vernimmen W: bondsekretaris, zal het oi behandelen dat zal gepas met een projektie van d zorgd door Kameraad Cott Wij rekenen op een tali komst gezien het een prob treft dat heden in het bi van de belangstelling staa op VRIJDAG 11 OKTOBER a.s. om 19 u 30 in liet Jeugdklub- TANU Schoolstraat, 17. Op ZATERDAG 26 OKTOBER 1968 met de dans- en show en de zangeres ERNA JOHNS Ten voordele van de B.S.P. Nleuwerkerk Mogen wU ook op uw i zigheid rekenen Zaal RIO, Dorp Begin

Voor Allen | 1968 | | pagina 4