Geraardsbergen Lede Moorsel Gewest GERAARDSBERGEN MERE Nieuwerkerken Nederboelare Overboelare Schendelbeke Goeferdinge Idegem DE RANK ysbrecht komt Belotters- npioenschap rstfeest 1968 igrijko voor de ode Valken loed nieuws Niets voor de arbeiders Loten tombola fanfare Biblioteek «De Verbroedering» Gemeenteraad Groot feest Dokter van dienst ocialistische tziende Vrouwen Apoteker van de week Sociaal dienstbetoon Algemene vergadering N.F.V.A.V. Wie helpt mee A.T.B. - nieuws Bond Moyson Burgerlijke stand De fusie... Bestuursvergadering Albert Van den Driesshe INDIA Kerstfeest Tombola kerstfeest De opgeëisten Onze maandelijkse tombola Onze afdeling viert jlturele afdeling «De t wind in de zeilen. Na ge voordracht die wij :end met de eminente Mare Galle, komt nu gekende prof. aan de hem niet kennen of 11e- :ft zijn naam niet reeds in de dagbladverslagen ïtzaken die voorkomen senhof. is ook gekend als een ocialist. itionaal B.S.P.-bureau dan ook, met de eer belast, het leiderschap Oudenaarde waar te ne- daar als socialistische e betreurde kd. Verdie- vertrouwen heeft van maar wie het hart van ig van Oudenaarde kan moet wat kunnen en rheid aan het worden is kunnen vaststellen toen :ele tijd geleden in ge- ;vond van Prof. Ghijs- udenaarde zelf. ne van dit alles is, dat Ghysbrecht. naast zijn en andere titels, de een- ïan is gebleven. Een woord en handdruk aan lederigen. eze kameraad die aan- ijdag, 6 december naar :ekt in het kultureel Ier gemeente met als dentenrevolte, revolutie Ohysbrecht zal ingeleid or onze beide vrienden ul en Euyseveldt Geor- zeer stipt, om 20 uur. in de onkosten 10 fr. er op rekenen, dat heel isten zullen aanwezig 1 mannen als vrouwen jrwacht. Het kultureel zeker te klein! S.ICHT: Het kerstfeest tal plaatsgrijpen op zon- ecember. Nader nieuws pakjes worden aan onze uitgedeeld op Kerstdag 1-12-1968 waren niet 68 kaartliefhebbers op- oor deelname aan de 2e van het kampioenschap door B.S.P. Moorsel. Er g hogere scores bereikt as de wedstrijd en de ing werd dan ook gevoe- ;d. De verschillen werden leiner gemaakt, waardoor ngschikking krijgen die rgelijking kan doorstaan 'an de voetbalkompetitie se. Dergelijk klassement n belangrijke mate de n we kijken dan ook be- naar de resultaten van e wedstrijd op 12-1-1969. (schikking na deze 2e 'erschljnt volgende week. et fierheid en vol entoe- de socialistische organi- aangeslotenen kunnen dat hun kerstfeest 1968 ien feest zal zijn. end over een eigen ruim ft dit er ons toe aange- met de Jeugd een zeer lig en aangenaam pro- p touw te zetten voor ïest op woensdag 25-12- uur. ingen met het volledig l zullen toegezonden 7-12-1968 om 14 uur allen paraat te zijn in mis «Bergop? Exsterken, het vooruitzicht van de ngen en programma erstfeest. We rekenen er ste op dat iedereen aan- roensdag 11-12-1968 om er iedere week een knut- ïg gehouden worden on- ke leiding in het klub- interessant en leerrijk. nleiding van ons artikel len week, waarin werd ld dat pgt. De Meersman •ongen heeft bij het Mi an Volksgezondheid op oedkeuring van het ont- se het waterbedelingsnet L, kunnen wij reeds ter ngen dat verleden zater- Namèche minister van idheid ons liet weten dat rp in kwestie eerstdaags rd wordt. euw werken. Tn Moorsel werkelijk weinig stil. Ons CVP-bestuur is er een met een triestige reputatie. Sedert 1958 is zij gans alleen de baas in de stad en nog niets werd gedaan voor de arbeiders of bedienden. Het bouwen van sociale woningen is zero. Van het scheppen van bouwgronden voor het kleinere volk is er geen sprake. Geen kinderkrib- ben maar veel prietpraat en vage beloften die als zeepbellen uit me kaar spatten. Dat noe-mt de CVP de stad besturen. Hebt gij reeds loten van de grote tombola van de fanfare «De Ver broedering». Prijs per boekje, 20 fr. Prijzen zijn reeds uitgestald in het café Volkshuis. Loten te verkrijgen bij alle bestuursleden der fanfare en BSP, in café Volkshuis en ook bij de boden van ABVV en Bond Moyson. Als prijzen zijn er: een volauto matische wasmachine: drie mini- fietsen; prachtige metalen tafel en stoelen; draagbaar radiotoestel, enz. enz. Er wordt ons gevraagd of men prijzen mag schenken. Alle gif'en zijn als prijs welkom. Men mag die afgeven in het café aan het Volks huis. Niets interessants op TV? Geen nood. Onze biblioteek zorgt voor uw ontspanning. Ben goed boek is meer waard dan een verknoeide TV-avond. Laat u inschrijven. "Wij "hebben boeken naar ieders keus en smaak. De bi- bliotecaris en zijn helpers zullen u trouwens met raad en daad bij staan. De biblioteek is open: woensdag, 19 tot 21 u - zondag, 9 tot 12 u. Weinig belangrlike zaken op de gemeenteraad van maandag 2-12-68. Eindelijk is de zaak van het stad- slot uit de baan en kunnen de wer- i ken volop hun gang gaan. Sedert l 1958 is de C'VP gans alleen aan het j bewind en dat bleef maar aansle- pen. Deze mannen zetten er nogal spoed op nietwaar. Hetzelfde met de elektrische verlichting. In bijna al de ons omringende buitengemeen ten is de verlichting een model. Vroeger gaf de stad Geraardsbergen de toon aan. Nu. ais men van bui- I ten de stad binnenkomt, heeft men de Indruk van de hemel in de hel binnen te vallen. Gans de verlich- I ting van de stad moet vernieuwd worden maar de stad heeft hier voor geen centen. Ons CVP-bestuur lieeft gedaan zoals de krekel en ge danst en gekwanseld met miljoenen. Men zal dan ook eerst de burger- wijken aanvatten en nog eens le ningen doen. Dat zal wel een paar miljoentjes -kosten. Wij socialisten staan er op dat de verlichting van de stad wordt vernieuwd, zowel in de arbeiderswijken als in de bur- gerswijken. Ons CVP-bestuur most alle inwoners van de stad gelijk clienen want ze betalen toch alle maal belastingen. Nopens de fusie van gemeenten blijft Geraardsbergen nog steeds voorstander van samensmelting. De minister wil slechts fusies mits ak koord van de gemeenten. Nederboe- j lare blijkt akkoord te zijn om met Geraardsbergen te fusioneren. De burgemeester Pieraert krijgt op dracht om te informeren aan de bron zelf bij kd. Coppez, burge meester. van Nederboelare. Sedert Jaren zijn wij socialisten hier te Geraardsbergen voorstander om direkt samen te smelten met de gemeenten die dat zelf wensen Laat ons beginnen met Nederboe lare en zien of anderen dan ook soms niet meewillen. Het is de logika zelf. Zou men eindelijk -het gezond verstand gaan volgen. De CVP heeft daar nooit willen van -horen. Het is echter nooit te laat om goed te doen. Dat men het echter niet meer ultstelle, want, vergeet het niet. de gemeen te-verkiezingen van het jaar 1970 naderen snel. Vele groepen nemen deel aan het groot winterfeest op zaterdagavond 14-12-68. Ook al de leden van de BSP en al de lezers van Voor Allen mogen er aan deelnemen mits het betalen van 20 fr. Anderen mogen zelfs meedoen mits het betalen van 50 fr. PROGRAMMA: Uitstap met de fanfare om 18 u, samen met het trommelkorps en sympatlsanten. vergadering aan het volkshuls o-m 17.30 uur. Daarna de- mokratisch sou-per, kabaretgroep «Drie Klaverblad» uit Gent. Muziek, dans en leute verzekerd. U hebt allemaal bij u thuis de uitnodiging gekregen. Vul zo rap mogelijk uw deelnemingsbulletin in en geef het af op de in uw uitno digingsbrief aangeduide plaatsen. Men zal u dan onmiddellijk de toe gangskaarten tot dat feest afleveren tegen afgifte van uw deelnemings bon. Wie nu per vergissing van ons geen brief zou gekregen hebben mag zich natuurlij-k ook laten in schrijven in het café Volkshuls, Geraardsbergen. Het feestkomltee. Op zondag 8-12-68 en op donder dag 12-12-68 is van dienst: dokter Haegeman, Wijngaardstr. 22, Ge raardsbergen - tel. 429.55. ben het genoegen al onze te nodigen tot de bijeen- ;erlcht voor alle vrouwe- van Bond Moyson, die op zondag 15 december Vanaf zaterdagavond 7-12-68 tot zaterdagmorgen 14-1^-68 is van dienst het Huis der Mutualisten, Brugstraat, Geraardsbergen - tel.: 422.09. a.s. te 14 u. 30 in het lokaal «Van Scliandevijl», Nieuwstraat, 24, Mere. PROGRAMMA Aanbieding van lekkere koffie en smakelijk gebak. gelegenheidstoespraak door ge zellin Van Der Niepen Adrienne, Sekretaresse S.V.V. Tombola. Het zou ons zeer aangenaam zijn op uw aanwezigheid te mogen re kenen. Met vriendelijke groeten. Het Bestuur. 's Vrijdags, van 19 u. tot 19 u. 15, houdt kd. Brik Nichels, kabinets- attaché van vice-premier Merlot en provinciaal raadslid zich ter be schikking van allen die gebruik van zijn diensten willen maken. Die wekelijkse zitting gaat door in het lokaal bij Maurice Van Wezemael, Dorp. In het lokaal Volkshuis te Ge raardsbergen. ging de algemene ve-gadering dcor ingericht door de plaatselijke afdeling van de Natio nale Federatie der Verminkten van Arbeid en Vrede. Aan de bestuurstafel hadden plaats-genomen senator Van der Bruggen, voorzitter; Van der Spee- ten Martin, nationaal sekretaris; Van der Linden Frans, afdelings- serketaris: Boulembercq Jan en De Vijlder Alfons. bestuursleden. Na de leden verwelkomd te heb ben. dankte kameraad Van der Linden alle aanwezigen voor hun talrijke opkomst. Niettege' staande de vergaderingen in het gewest Geraardsbergen steeds een groot su-kses kennen, werden deze maal alle rekordsijfers neergehaald. In derdaad, méér dan honderd perso nen hadden er aan gehoud?n te genwoordig te zijn op deze bijeen komst. wat bewijst dat onze afde ling op de goede weg is en het vertrouwen van alle aangeslotenen heeft -weten te winnen. Hierna werd het woord verleend aan kameraad senator Van der Bruggen, welke de noodzaak van onze Bond onderstreepte en de aanwezigen aanzette verder te ijveren om de N.F.V.A.V. een nog grotere uitstraling te verlenen. Daarna schetste hij een beeld van de lange moeilijke weg welke reds werd afgelegd en verzekerde dat mits trouw en samenwerking van de leden en zijn bestuur, ze ker nog een rijke oogst aan sociale voordelen kunnen veroverd wor den. Tot besluit brak hij een lans voor de scholen voor Buitenge woon Onderwijs en verklaarde dat, wat ons arrondissement betreft, de parlementairen bet hunne reeds en steeds zullen bijdragen tot de ve-dere uitbouw ervan. Daarna werd bet woord gevoerd door onze vriend Martin Van der Speeten, welke in herinnering bracht dat het in het jaar 1972 precies 50 jaar zal zijn dat de N.F.V.A.V. vaste voet kreeg in bet arrondissement Aalst wat natuur lijk zal gepaard gaan met grootse feestelijkheden. Tevens voerde hij aan dat het steeds de B.S.P is ge weest welke de meeste sociale voor-delen, waarvan de gehandtkap- ten thans genieten, wisten te ver wezenlijken. Hier dankte hij in het bij-zonder de kameraden Van Acker. Troclet, Leburton en Brou- hon. Verder verwees hij naar de grootse nationale betoging welke verleden jaar te Brussel doorging en onderstreepte dat hiervan de eerste vruchten thans zullen kun nen geplukt worden. Als gevolg hiervan ging men over tot de op richting van de Ho-ge Raad voor Geliandikapten bij het Ministerie van Sociale Voorzorg. Uit zijn ver der betoog bleek overduidelijk, en dat moet" iedereen getuigen, dat we de enige doeltreffende federa tie zijn wat betreft het stellen van sociale eisen, doch wat méér is deze ook weten te verwezenlij ken! Bij het einde van zijn toe spraak mocht onze vriend Martin en daverend en welverdiend ap plaus in ontvangst nemen. De volgende voorlichtngsverga- dering za waarschijnlijk doorgaan in de loop van de maand februari. Onze bond staat steeds ten dienste van ALLE gehandikapten. Wat ook hun gezindheid we-z-e, wij zullen hen helpen! Voor het gewest Geraa-dsbergen hebben de zitdagen plaats in het Volkshuis te Geraardsbergen, iede re 2e en 4e zondag van de maand tussen 10 en 11 uur. F.V De eindejaarsfeesteii naderen met rasse schreden. Dit is ook de periode waarin groeperingen zich beginnen afvra gen wat zij dit jaar weer zullen inrichten voor hun leden. Ook onze Bond van Soc. Ouder- domsgepensioneerden zit met pro bleem. Verleden jaar werd voor 't eerst en Kerstbanket ingericht voor al onze leden. Het sukses van dit initiatief (248 deelnemers) zet er ons toe aan. dit te hernemen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat voor een dergelijk aantal deel nemers, niet alleen de fysieke in spanningen groot moeten zijn, maar dat ook de financiële midde len moeten voorhanden zijn. De aanbreng van onze kleine bijdrage volstaat zeker niet om dit te bekostigen. Temeer dat in de loop van het jaar nog andere aktiviteiten dienen ingericht ts worden, als koffietafels (die toch ook telkens 5 a 6.000 fr kosten), reizen, enz. Gelukkig zijn talrijke vrienden en sympatlsanten zich van deze moeilijkheden bewust en helpen zij ons op hun manier er aan te gemoet te komen. Aid,us werden opnieuw aan kd. COPPEZ voor dienstbetoon, vol gende bedragen overhandigd: V.L.M. Geraardsbergen fr 100 M.J. Geraardsbergen 100 G.E. Geraardsbergen 50 K.S. Overboelare 150 CM. Overboelare 100 V.D.H.V. Geraardsbergen 40 M. Geraardsbergen 50 VLB. Schendelbeke 100 H.J. Geraardsbergen 50 D.S.J. Geraardsbergen 40 V.D.A.T. Geraardsbergen 20 D.L.S. Geraardsbergen 50 M M. Geraardsbergen 100 H.P. Nederboelare 100 V.W.A Overboelare 100 D.T.M. Geraardsbergen 25 VN.M. Overboelare 50 V.D.H.M. Geraardsbergen 100 W.G. Lessen 100 V.M.L. Overboelare 150 V.M. Overboelare 100 C S. Geraardsbergen 100 D.B.M. Ninove 300 D.J.B. Pollare 500 D.N.P. Idegem 100 D.M. Overboelare 100 C.J. Overboelare 200 V.D.E.E. Geraardsbergen - 50 fr 3.025 Wjl danken ten zeerste dezo milde vrienden. A.T.B. De Natuurvrienden Af«l. Geraardsbergen Zaterdag 7 december te 19 u 30 in turnzaal Volkshuis, Markt, voordracht met kleurdia's. Onderwerp B E A U J O F. A I S De voordrachtgever BOB GEVERS, redaktiesekretaris van het toeris tisch tijdschrift De Natuurvriend, zal met woord en beeld de zo ver maarde Franse wijnstreek nader belichten. Naast woord en beeld zorgt onze afdeling ook voor een lekker glaasje BeaujolaiS. Iedereen is welkom. Zaterdag 7 december worden drie bestuursleden gehuldigd. Deze hul diging zal plaats-grijpen tijdens de voordrachtavond in turnz. Volks huis. Onze goeie tante Jeanne, gez. Wicheler Jeanne, zal het ere teken van 15 jaar bestuurslid ont vangen. Ook onze voorzitter kd. Baert Roland heeft 15 jaar aktivi- teit als bestuurslid, eerst als stichter van onze zusterafdeling Ronse, waar hij een tiental Jaren sekretaris was, daarna als voorzit ter van onze afdeling. Ook deze vriend zal het ereteken ontvangen. De laatste in de rij is onze goeie Fiele. onze ere-voorzitter welke niet alleen dertig jaar lid is van onze Nat-uurvriendenbeweging. maar tevens dertig jaar bestuurs- funktie. Eerst als medestichter na dien schatbewaarder. sekretaris, voorzitter en ere-voorzitter, werkte hij voor de bloei en groei van A.T.B. Vandaag nog is hij onbe twistbaar nog één der aktiefste, wat nogmaals bewezen werd tij dens ons laatste fotosalon. WIJ hopen dat vele natuurvrien den deze hulde vanwege 't hoofd bestuur. door hun aanwezigheid meer kracht zullen willen bijzet ten. OPGFLET De A.T.B. fotokern <-.De Krakeling» zal vergaderen op dinsdag 10 decemeber te 19 u 30, in café Volkshuls. Naast de gevorderden verwach ten wij vooral veel beginnelingen. Er zal een speciale kursus voor onze beginnende foto-am ate urs v/orden gegeven. Koon talrijk naar deze bijeenkomst. De zitdag van de Sociale Dienst gehouden door kd. Coppez, zal cl org i an zaterdag- 7 december, van 9 tot 11 uur, in het Volkshuis, Marktstraat. GEBOORTEN Roelandt Pa trick, Schendelbeke. Moenerboeck- straat 51 Denie Anne. Peniten tenstraat 54 Van der Putten Staven, Fort Vandchaegen 7 De Oalan Brend-a, Moerbeke, Meir- brocck 6 Van Melto Miehele. Schendelbeke, D.i-gmoedstraat 73 Vanden Herrewegen Hildc. Moerbeke, Steenweg 54 Bilteryst Gert, Moerbeke, Bovenstraat 3 De Kezel Jurlaan Zandbergen, Lindeveldstr. 10 Bruyneel Patr., Goel'erdinge, Marktweg 1 De NIe Luc, Oude Stenweg 15. HUWELIJK Van der Geyten Jean-Pierre, Nederboelare en Tie- bax Agnès, Fr. Renswijk 18. OVERLTJDENS Dubois Hélê- ne, 67 Jaar, Kloosterstraat, echtg. Wouters Joseph L-eturs Victor, 87 Jaar, Nederboelare, wed. Van Lier- de Marie Pilat Alphonse, 70 jaar, Polderstraat, echtg, Coutuer Aline Van der Putten Guillaxi- me, 60 jaar, Penitentenstr., echtg. Van Onacker Elsa De Bremaker Maria. 75 jaar. Nieuwe Baan, wed. Lauwaert Edmond Clement Magdalena, 72 jaar, Zarlardinge, wer. Van Wynendaele Emiel Haegemen Leontine, 97 jaar, wed. Hevskens Emile, Lessensestraat Joöstens Paulina, 77 Jaar, Vesten, wed. Van Damme Rodolphe. Sinds verschillende Jaren is de kwestie van de samenvoeging van gemeenten aan de orde van de dag. Énkele fusies werden reecis verwe zenlijkt. Deze die het dichtst in onze omgeving gebeurde, was te OUDENAARDE, dat samengevoegd werd met de omliggende gemeen ten. En de geruchten die ons van ginder bereiken zijn verre van on- gurstig. Bovendien volstaat het te zien, welke grote infra-struktuur- werken er uitgevoerd worden, om van de toekomst van dit gewest overtuigd te zijn. Helaas, werd op de ingeslagen weg niet verder gegaan en aldus bleef ook de geplande fusie van het Geraardsbergse ni de ministeriële mappen rusten. Met alle gevolgen vandien, als verdere aftakeling van het aantal inwoners, stilstand van de hoeveelheid werkgelegenhe den, verder achterblijven van wed den en lonen op de rest van het land. Het is immers niet te loochenen, dat de kleine gemeenschappen, vooral ekonomisch, tot verdwijnen gedoemd zijn. Deze. en nog andere overwegin gen, die vroeger reeds voldoende werden aangevoerd, sterken ons in onaa evartuiging, dat Groot-Ge raardsbergen een dringende nood zaak was en meer en meer IS. Wij vernemen bovendien te mo gen aannemen dat een gunstige evolutie zich voltrok in de geest van de bevolking en dat, indien de zaken op een ernstige manier wor den voorgesteld, een meerderheid van de betrokken inwoners zich voor samenvoeging van de gemeen ten zou uitspreken. Het is dan ook in deze overtui ging. dat wij inlichtingen inwon nen bij het kabinet van Binnen landse Zaken, betreffende de stand van het dossier van Groot-Ge- raardsbergen. Uit de inlichtingen die ons al daar verstrekt werden blijkt, dat de minister bereid is, alle aanvragen tot samenvoeging, dte door een meerderheid van de gemeenteraad gesteund worden, een gunstig ge volg te geven. De positie van NEDERBOELARE is klaar en duidelijk. De B.S.P., de C.V.P. en de P.V.V. spraken zich reeds herhaaldelijk uit voor de samenvoeging van NE DERBOELARE bij GERAARDS BERGEN. In dit geval zou een eerste sa- mem oeging reeds kunnen geschie den. Het war nochtans wenselijk, alvo rens hiertoe over te gaan, dat ook de gemeenteraden van de andere gemeenten, betrokken bij GROOT- GERAARDSBERGEN, n.l OVER BOELARE. GOEFERDINGÉ en ON- KERZELE. hun verantwoordelijk heid zouden opnemen, de zaak nog. maals aan een bespreking te onder werpen en eventueel een stemming terzake te laten geschieden. Wit zijn er van overtuigd, moch ten wij er in slagen een eensge zinde beslissing te zien treffen, ten gunste van de fusie, wij ons gewest een grote dienst zouden bewijzen en onze nakomelingen ons hiervoor later dankbaar zouden zijn A COPPEZ tVOOU ALLEN» J rijke prijzen o.a. draagbaar radio- apparaat, koffiemolen, enz. Loten zijn reeds te bekomen bij de bode en bestuursleden B.S.P. Ingevolge onvoorziene omstandig heden zal de bestuursvergadering niet doorgaan op 8 december a.s. maar wel op 15 december om 10 uur in ons lokaal Forum, Grote Boan, 232.Overboelare. Ingevolge de belangrijkheid dezer vergadering ware het wenselijk dat alle be stuursleden aanwezig zouden zijn. TECHNISCH T .V-LABORA TORIUM Tel. 054/413.79 Grote Baan 120, OVERBOELARE RADIO - T.V. - HUISHOUD- APPARATEN - BELL - BARCO - HOOVER - L'AVENIR. Plaatsen van antennes. Herstellingen steeds ten huize. FEESTKOMITEE NEDERBOELARE Zaterdag 14 dee. 1968, te 20 u. VOORDRACHTAVOND Onderwerp Causerie, opgeluisterd met tal rijke uitgelezen kleur-licht- beelden en aangepaste films door de h. B. DE CREE, afge vaardigde Nation. Luchtvaart maatschappij «Sabena». Plaats Ontspanningscentrum. Fel. Cauwelstraat. Toegang vrij. Traditiegetrouw heeft de B.S.P. Nederboelare besloten haar Kerst feest (ten voordele van de kinde ren der leden, tot 14 jaar) te laten doorgaan op 25-12-68. Het uur zal later worden bekendgemaakt. Zoals ieder jaar worden de ouders en sympatlsanten vergast op een lekkere tas koffie met belegde broodjes. Het bestuur hoopt iedereen te mogen verwelkomen zoals verleden jaar. Het bestuur Op zaterdag 28 december aan staande grijpt ons jaarlijks tradi tioneel kerstfeest plaats in het lo kaal Fortim, Grote Baan. 232. om 20 uur. Zoals telkenjare werd dit laar ook het Kerstpakket voor de kinderen niet vergeten. Als spre ker hebben wij niemand minder dan onze svmpatieke volksvertegen woordiger Kd De Pelsmaecker. bur gemeester van Denderleeuw uitge nodigd. Een kosteloze en een betaalde tombola werden voorzien met tal- Ket laar 1968 is het jaar dat wij reeds meer dan vijftig jaar geleden weggevoerd werden en dat wij vy - tig jaar geleden door de wapenstil stand verlost zijn uit de folter- kampen der opeising waar wij zo veel ellende en hongerkrampen hebben moeten doorstaan. Vele van onze kameraden zijn ginds op hun lijdensweg de marteldood i^^aan of zijn zelfs doodgeschoten. Dat kunnen wij als weggevoerden nooit V Dit ts nochtans door velen ver geten, ja zelfs door de meerderheid in ons gemeentebestuur die niet schijnt te weten dat er nog opge- eister bestaan aangezien ziji op 11 november de oud-strijders 1914-ia hebben uitgenodigd voor ide over handiging van een herinneringsme- daille en bij deze ontvangst totaal hebben vergeten de opgeéisten bij deze hulde te betrekken Dat er nog opgeeisten bestaan is docr sommigen nochtans bekend want op 7 oktober werd lk aange sproken door onze burgemeester die mil vroeg waarom ik niet tegen woordig was met het vaandel van de opgeëisten op de begrafenis van de weggevoerde makker Frans D'Haese Ik heb toen opzettelijk ge antwoord «Heer Burgemeester, wie het vaandel niet volgt op 11 no vember, wel dan volgt het vaandel hen niet naar hun laatste rust plaats. Want ter gelegenheid van de begrafenis van andere opgeeisten had hij het mij ook kunnen vra- Sezódus moest de burgemeester toch weten dat er nog opgeeisten waren Trouwens In 1916 wist het o-emeentebestuur wel dat er man nen moesten weggevoerd worden. Dan konden zij die mannen met naam en toenaam, ja zelfs de straat waarin zij woonden om hun hot briefje te bezorgen waarbij men liet weten dat wij zouden wegge voerd worden. Of »as het gemeen tebestuur van 1916 zoveel slimmer dan het bestuur dat wij nu heb- oen aangezien deze nu niets scnii- nen' af te weten van de opgeeisten terwijl wij in 1916 de eersten op pa pier stonden om weggevoerd te W°Niettémin zijn wij nu totaal ver- Eezonder haat of nijd vanwege een opgeëiste oorlogsinvalide 45 ;e. Mertens Victor De gelukkige winnaars van de prijzen van 50 fr zijn deze maand volgende lezers Vaiiderroost Roger, Drutsen- brtekstraat 4 te Goeferdinge, Malaise Roger, Drutsenbroek- straat 6 te Goeferdinge, Baeckelandt Julien. Gemeente straat 14 te Goeferdinge. Deze personen worden vriendelijk uitgenodigd hun prijs ln o^vangst te remen in ons lokaal, café Josce Dubois, schoolstraat 1 ter gemeen te, dit binnen de veertien dagen «tic volgen op liet verschijnen van dit. bericht Tot volgende maand. Zondag 8 december te 19 u zal ui het lokaal bij «Alida» bet lijks St.-Niklaas- en partijieest doorgaan. Geschenken zullen gege ven wordt n door sinterklaas aan alle kinderen van 1 tot 11 jaar van wie de ouders lezer zijn van het weekblad «Voor Allen». Het wordt vast een groot sukses. Mochten er bij vergissme nog vrienden zijn wiens kinderen niet zijn ingeschreven, dan kunnen deze nog inschrijven tot zaterdagnamid dag in het lokaal en bij de Kd De Visscher Robert. De aanwezigen boven de 12 jaar welke lid zijn van één der takken der Gemeenschappelijke Aktie (Bond Moyson, A.B.V.V.. Coop of lezer van «Voor Allen») mogen gra. tis deelnemen aan de grote tombo la Nog andere verrassingen worden aangeboden De kinderen welke ge schenken ontvangen dienen verge zeld te zijn van hun ouders of f'V- niilieleden teneinde alle moeilijkhe den te vermijden. Aan de talrijke vrienden van wie wij reeds geschenken ontvingen voor onze tombola zeggen wij har telijk dank. Dus iedereen gaat naar ons pe^ tiileest. Aan allen hartelijk welkoee en veel plezier.

Voor Allen | 1968 | | pagina 5